PowerTOP - en to tr_TR translation catalogue (29 entries)

en: Audio codec %s: %s (%s)
tr_TR: Ses kodlayıcı %s: %s (%s)

en: Audio codec %s: %s
tr_TR: Ses kodlayıcı %s: %s

en: The battery reports a discharge rate of %sW
tr_TR: Pil  saatte %sW boşalıyor

en: Power est.    Usage     Device name
tr_TR: Tahmini güç    Kullanım     Aygıt adı

en:               Usage     Device name
tr_TR:               Kullanım     Aygıt adı

en: Usage
tr_TR: Kullanım

en: PCI Device: %s
tr_TR: PCI Aygıt: %s

en: USB device: %s
tr_TR: USB Aygıt: %s

en: USB device: %s (%s)
tr_TR: USB Aygıt: %s (%s)

en: Overview
tr_TR: Genel

en: Idle stats
tr_TR: Bekleme İst

en: Frequency stats
tr_TR: Frekans İst

en: Device stats
tr_TR: Aygıt İst

en: Exit
tr_TR: Çıkış

en: %7sW
tr_TR: % 7sW

en: PS/2 Touchpad / Keyboard / Mouse
tr_TR: PS/2 Dokunmatik Ped / Klavye / Fare

en: SATA controller
tr_TR: SATA denetleyicisi

en: Intel built in USB hub
tr_TR: Yerleşik Intel USB hub

en: Estimated power: %5.1f    Measured power: %5.1f    Sum: %5.1f
tr_TR: Tahmini güç: %5.1f    Ölçülen güç: %5.1f    Toplam: %5.1f

en: Summary
tr_TR: Özet

en: CPU use
tr_TR: CPU kullanımı

en: Power est.
tr_TR: Tahmini Güç

en: Category
tr_TR: Kategori

en: Good
tr_TR: İyi

en: Bad
tr_TR: Kötü

en: Unknown
tr_TR: Bilinmiyor

en: Enable Audio codec power management
tr_TR: Etkin Ses kodlayıcı güç yönetimi

en:  <ESC> Exit | <Enter> Toggle tunable | <r> Window refresh
tr_TR:  <ESC> Çıkış | <Enter> Değer değiştirme | <r> Pencere yenileme

en: Wireless Power Saving for interface %s
tr_TR: %s arabirimi için Kablosuz Güç Tasarrufu
