pppconfig - en to gl translation catalogue (126 entries)

note: Arbitrary upper limits on option and chat files. If they are bigger than this something is wrong.
en: "GNU/Linux PPP Configuration Utility"
gl: "Utilidade de Configuración de PPP"

en: No UI
gl: Sen interface

en: You must be root to run this program.
gl: Debe ser "root" para executar este programa.

en: %s does not exist.
gl: %s non existe.

note: Parent
en: Can't close WTR in parent:
gl: Non se pode pechar WTR no pai:

en: Can't close RDR in parent:
gl: Non se pode pechar RDR no pai:

note: Child or failed fork()
en: cannot fork:
gl: non se pode crear un proceso:

en: Can't close RDR in child:
gl: Non se pode pechar RDR no fillo:

en: Can't redirect stderr:
gl: Non se pode redirixir o erro estándar:

en: Exec failed:
gl: A execución fallou:

en: Internal error:
gl: Erro interno:

en: Create a connection
gl: Crear unha conexión

en: Change the connection named %s
gl: Cambiar a conexión chamada %s

en: Create a connection named %s
gl: Crear unha conexión chamada %s

note: This section sets up the main menu.
en: This is the PPP configuration utility.  It does not connect to your isp: just configures ppp so that you can do so with a utility such as pon.  It will ask for the username, password, and phone number that your ISP gave you.  If your ISP uses PAP or CHAP, that is all you need.  If you must use a chat script, you will need to know how your ISP prompts for your username and password.  If you do not know what your ISP uses, try PAP.  Use the up and down arrow keys to move around the menus.  Hit ENTER to select an item.  Use the TAB key to move from the menu to <OK> to <CANCEL> and back.  To move on to the next menu go to <OK> and hit ENTER. To go back to the previous menu go to <CANCEL> and hit enter.
gl: Esta é a utilidade de configuración de PPP. Non se conecta ao seu provedor de Internet; só configura ppp para que o poida facer cunha utilidade semellante a "pon". Halle preguntar o seu nome de usuario, contrasinal e o número de teléfono que lle forneceu o seu provedor. Se o seu provedor emprega PAP ou CHAP, iso é todo o que precisa. Se ten que empregar un guión de conversa ("chat script"), ha ter que saber como pregunta o seu provedor polo nome de usuario e contrasinal. Se non sabe o que emprega o seu provedor, probe con PAP. Utilice as teclas das frechas cara a arriba e abaixo para se mover polos menús. Prema Intro para escoller un elemento. Empregue a tecla do tabulador para pasar do menú a <Aceptar> ou <Cancelar> e outra vez ao menú. Para pasar ao seguinte menú vaia a <Aceptar> e prema Intro. Para voltar ao menú anterior vaia a <Cancelar> e prema Intro.

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Change a connection
gl: Cambiar unha conexión

en: Delete a connection
gl: Borrar unha conexión

en: Finish and save files
gl: Rematar e gravar os ficheiros

en: Please select the authentication method for this connection.  PAP is the method most often used in Windows 95, so if your ISP supports the NT or Win95 dial up client, try PAP.  The method is now set to %s.
gl: Escolla o método de autenticación para esta conexión. PAP é o método máis empregado en Windows 95, así que se o seu provedor soporta o cliente de acceso a redes de NT ou Windows 95, probe con PAP. O método actual é %s.

en:  Authentication Method for %s
gl:  Método de autenticación de %s

en: Peer Authentication Protocol
gl: Peer Authentication Protocol (PAP)

en: Use "chat" for login:/password: authentication
gl: Empregar "chat" para autenticación de "login:"/"password:"

en: Crypto Handshake Auth Protocol
gl: Crypto Handshake Auth Protocol (CHAP)

en: Please select the property you wish to modify, select "Cancel" to go back to start over, or select "Finished" to write out the changed files.
gl: Escolla a propiedade que quere modificar, "Cancelar" para voltar e comezar de novo, ou "Rematado" para gravar os ficheiros cambiados.

en: "Properties of %s"
gl: "Propiedades de %s"

en: %s Telephone number
gl: %s Número de teléfono

en: %s Login prompt
gl: %s Indicativo "login"

en: %s ISP user name
gl: %s Nome de usuario

en: %s Password prompt
gl: %s Indicativo "password"

en: %s ISP password
gl: %s Contrasinal

en: %s Port speed
gl: %s Velocidade do porto

en: %s Modem com port
gl: %s Porto do módem

en: %s Authentication method
gl: %s Método de autenticación

en: Advanced Options
gl: Opcións avanzadas

en: Write files and return to main menu.
gl: Gravar os ficheiros e voltar ao menú principal.

note: @menuvar = (gettext("#. This menu allows you to change some of the more obscure settings.  Select #. the setting you wish to change, and select \"Previous\" when you are done. #. Use the arrow keys to scroll the list."),
en: This menu allows you to change some of the more obscure settings.  Select the setting you wish to change, and select "Previous" when you are done. Use the arrow keys to scroll the list.
gl: Este menú permítelle cambiar algunhas das opcións máis esotéricas. Escolla a opción que quere cambiar e escolla "Anterior" cando teña rematado. Empregue as frechas do cursos para desprazar a lista.

en: "Advanced Settings for %s"
gl: "Opcións avanzadas de %s"

en: %s Modem init string
gl: %s Cadea de inicialización do módem

en: %s Connect response
gl: %s Resposta en conexión

en: %s Pre-login chat
gl: %s Conversa antes da identificación

en: %s Default route state
gl: %s Estado da ruta por defecto

en: %s Set ip addresses
gl: %s Enderezos IP estáticos

en: %s Turn debugging on or off
gl: %s Activar ou desactivar a depuración

en: %s Turn demand dialing on or off
gl: %s Activar ou desactivar a marcación baixo demanda

en: %s Turn persist on or off
gl: %s Activar ou desactivar a persistencia

en: %s Change DNS
gl: %s Cambiar DNS

en:                      Add a ppp user
gl:                      Engadir un usuario de ppp

en: %s Post-login chat
gl: %s Conversa posterior á conexión

en: %s Change remotename
gl: %s Cambiar nome remoto

en: %s Idle timeout
gl: %s Tempo máximo de inactividade

note: End of SWITCH
en: Return to previous menu
gl: Voltar ao menú anterior

en: Exit this utility
gl: Saír desta utilidade

en: Internal error: no such thing as %s,
gl: Erro interno: non existe %s,

en: Ack String
gl: Cadea de aceptación

note: the login prompt string sent by the ISP
en: Enter the text of the login prompt.  Chat will send your username in response.  The most common prompts are login: and username:.  Sometimes the first letter is capitalized and so we leave it off and match the rest of the word.  Sometimes the colon is omitted.  If you aren't sure, try ogin:.
gl: Introduza o texto do indicativo "login". O programa "chat" ha enviar o seu nome de usuario coma resposta. Os indicativos máis habituais son "login:" e "username:". Ás veces a primeira letra é maiúscula, polo que se omite e se busca o resto da palabra. Ás veces tamén se omite o signo de dous puntos. Se non está seguro, probe con "ogin:".

en: Login Prompt
gl: Indicativo "login"

note: password prompt sent by the ISP
en: Enter the text of the password prompt.  Chat will send your password in response. The most common prompt is password:.  Sometimes the first letter is capitalized and so we leave it off and match the last part of the word.
gl: Introduza o texto do indicativo "password". O programa "chat" ha enviar o seu contrasinal coma resposta. O indicativo máis habitual é "password:". Ás veces a primeira letra é maiúscula, polo que se omite e se busca o resto da paalabra.

en: Password Prompt
gl: Indicativo "password"

note: optional pre-login chat
en: You probably do not need to put anything here.  Enter any additional input your isp requires before you log in.  If you need to make an entry, make the first entry the prompt you expect and the second the required response.  Example: your isp sends 'Server:' and expect you to respond with 'trilobite'.  You would put 'erver trilobite' (without the quotes) here.  All entries must be separated by white space.  You can have more than one expect-send pair.
gl: Seguramente non teña que introducir nada aquí. Introduza calquera texto adicional do que precise o seu provedor antes de se conectar. Se ten que introducir algo, a primeira entrada é o texto que espera e a segunda é a resposta requirida. Por exemplo, o seu provedor envía "Server:" e espera que resposte "trilobite". Entón poría "erver trilobite" (sen as comiñas) aquí. Tódalas entradas van separadas por espacios en branco. Pode ter máis dunha parella espera-resposta.

en: Pre-Login
gl: Pre-conexión

note: post-login chat
en: You probably do not need to change this.  It is initially '' \d\c which tells chat to expect nothing, wait one second, and send nothing.  This gives your isp time to get ppp started.  If your isp requires any additional input after you have logged in you should put it here.  This may be a program name like ppp as a response to a menu prompt.  If you need to make an entry, make the first entry the prompt you expect and the second the required response.  Example: your isp sends 'Protocol' and expect you to respond with 'ppp'.  You would put 'otocol ppp' (without the quotes) here.  Fields must be separated by white space.  You can have more than one expect-send pair.
gl: Probablemente non teña que cambiar isto. Inicialmente é '' \d\c, o que lle di ao programa "chat" que non espere nada, agarde un segundo e non envíe nada. Isto dálle ao seu provedor tempo para iniciar ppp. Se o seu provedor precisa dalgunha entrada adicional despois de se conectar debería poñela aquí. Podería ser o nome dun programa, coma ppp, en resposta a un menú. Se ten que escribir algo, a primeira entrada ten que ser o indicativo que espera e a segunda a resposta requirida. Por exemplo, o seu provedor envía "Protocol" e espera que resposte "ppp". Daquela poría "otocol ppp" (sen as comiñas). Os campos van separados por espacios en branco. Pode ter máis dunha parella espera-resposta.

en: Post-Login
gl: Post-conexión

en: Enter the username given to you by your ISP.
gl: Introduza o nome de usuario que lle forneceu o provedor.

en: User Name
gl: Nome de usuario

en: Answer 'yes' to have the port your modem is on identified automatically.  It will take several seconds to test each serial port.  Answer 'no' if you would rather enter the serial port yourself
gl: Resposte "si" para que se identifique automaticamente o porto no que reside o seu módem. Ha levar varios segundos probar cada porto serie. Resposte "non" se prefire introducir vostede mesmo o porto serie.

en: Choose Modem Config Method
gl: Escolla do método de configuración do módem

en: Can't probe while pppd is running.
gl: Non se pode sondear con pppd en execución.

en: Probing %s
gl: Sondeando %s

en: Below is a list of all the serial ports that appear to have hardware that can be used for ppp.  One that seems to have a modem on it has been preselected.  If no modem was found 'Manual' was preselected.  To accept the preselection just hit TAB and then ENTER.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
gl: Embaixo aparece unha lista con tódolos portos serie que semella que teñen hardware que se pode empregar para ppp. Preseleccionouse un no que semella que hai un módem. Se non se atopou ningún módem preseleccionouse "Manual". Para aceptar a preselección prema a tecla do tabulador e despois Intro. Empregue as frechas arriba e abaixo para se mover polas seleccións e prema a barra de espacio para escoller unha. Cando remate, empregue o tabulador para seleccionar <Aceptar> e Intro para pasar ao seguinte elemento.

en: Select Modem Port
gl: Escolla do porto do módem

en: Enter the port by hand.
gl: Introducir o porto a man.

en: Manually Select Modem Port
gl: Escoller porto do módem a man

en: Enabling default routing tells your system that the way to reach hosts to which it is not directly connected is via your ISP.  This is almost certainly what you want.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press  the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
gl: Ao activar a ruta por defecto indícaselle ao sistema que o xeito de chegar a máquinas ás que non está conectado directamente é polo provedor. Isto é, con case toda seguridade, o que quere. Empregue as frechas arriba e abaixo para se mover polas seleccións e prema o espacio para escoller unha. Cando remate, empregue o tabulador para escoller <Aceptar> e logo Intro para se mover ao seguinte elemento.

en: Default Route
gl: Ruta por defecto

en: Enable default route
gl: Activar ruta por defecto

en: Disable default route
gl: Desactivar ruta por defecto

en: IP Numbers
gl: Enderezos IP

note: get the port speed
en: Enter your modem port speed (e.g. 9600, 19200, 38400, 57600, 115200).  I suggest that you leave it at 115200.
gl: Introduza a velocidade do seu porto do módem (por exemplo, 9600, 19200, 38400, 57600, 115200). Aconséllase deixalo en 115200.

en: Speed
gl: Velocidade

en: Enter modem initialization string.  The default value is ATZ, which tells the modem to use it's default settings.  As most modems are shipped from the factory with default settings that are appropriate for ppp, I suggest you not change this.
gl: Introduza a cadea de inicialización do módem. O valor por defecto é ATZ, que indica ao módem que empregue a súa configuración de fábrica. Como moitos módems veñen da fábrica cunha configuración axeitada para ppp, aconséllase non o cambiar.

en: Modem Initialization
gl: Inicialización do módem

en: Select method of dialing.  Since almost everyone has touch-tone, you should leave the dialing method set to tone unless you are sure you need pulse.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
gl: Escolla o método de marcación. Como case todo o mundo pode marcar por tonos, debería deixar o método de marcación estabrecido en tonos a menos que estea seguro de que precisa de marcación por pulsos. Empregue as frechas arriba e abaixo para se mover polas seleccións, e prema a barra de espacio para escoller unha. Cando remate, pulse o tabulador para escoller <Aceptar> e Intro para se mover ao seguinte elemento.

en: Pulse or Tone
gl: Pulsos ou tonos

note: Now get the number.
en: Enter the number to dial.  Don't include any dashes.  See your modem manual if you need to do anything unusual like dialing through a PBX.
gl: Introduza o número a marcar. Non inclúa guións (-). Mire o manual do módem se ten que facer algo non habitual coma chamar por unha central telefónica.

en: Phone Number
gl: Número de teléfono

en: Enter the password your ISP gave you.
gl: Introduza o contrasinal que lle asignou o provedor.

en: Password
gl: Contrasinal

en: Enter the name you wish to use to refer to this isp.  You will probably want to give the default name of 'provider' to your primary isp.  That way, you can dial it by just giving the command 'pon'.  Give each additional isp a unique name.  For example, you might call your employer 'theoffice' and your university 'theschool'.  Then you can connect to your isp with 'pon', your office with 'pon theoffice', and your university with 'pon theschool'.  Note: the name must contain no spaces.
gl: Introduza o nome que quere empregar para se referir ao provedor. Seguramente queira asignar o nome por defecto, "provider", ao seu provedor primario. Dese xeito, pode chamalo executando só a orde "pon". Dea un nome único a cada provedor. Por exemplo, podería darlle o nome "oficina" ao seu traballo e "facultade" á súa universidade; así podería conectarse ao seu provedor con "pon", ao traballo con "pon oficina" e á universidade con "pon facultade". Nota: o nome non pode conter espacios.

en: Provider Name
gl: Nome do provedor

en: This connection exists.  Do you want to overwrite it?
gl: Esta conexión xa existe. ¿Quere sobrescribila?

en: Connection Exists
gl: A conexión xa existe

en: Finished configuring connection and writing changed files.  The chat strings for connecting to the ISP are in /etc/chatscripts/%s, while the options for pppd are in /etc/ppp/peers/%s.  You may edit these files by hand if you wish.  You will now have an opportunity to exit the program, configure another connection, or revise this or another one.
gl: Rematouse de configurar a conexión e de gravar os ficheiros cambiados. As cadeas de conversa para se conectar ao provedor están en /etc/chatscripts/%s, mentres que as opcións de pppd están en /etc/ppp/peers/%s. Pode modificar eses ficheiros a man se o quere. Agora háselle dar a posibilidade de saír do programa, configurar outra conexión ou revisar esta ou outra conexión.

en: Finished
gl: Rematado

note: this sets up new connections by calling other functions to: - initialize a clean state by zeroing state variables - query the user for information about a connection
en: Create Connection
gl: Crear conexión

en: No connections to change.
gl: Non hai conexións para cambiar.

en: Select a Connection
gl: Escoller unha conexión

en: Select connection to change.
gl: Escolla a conexión para cambiar.

en: No connections to delete.
gl: Non hai conexións para eliminar.

en: Delete a Connection
gl: Eliminar unha conexión

en: Select connection to delete.
gl: Escolla a conexión para eliminar.

en: Return to Previous Menu
gl: Voltar ao menú anterior

en: Do you wish to quit without saving your changes?
gl: ¿Quere saír sen gravar os cambios?

en: Quit
gl: Saír

en: Debug Command
gl: Depuración

en: Demand Command
gl: Marcación baixo demanda

en: Selecting YES will enable persist mode.  Selecting NO will disable it.  This will cause pppd to keep trying until it connects and to try to reconnect if the connection goes down.  Persist is incompatible with demand dialing: enabling demand will disable persist.  Persist is presently %s.
gl: Ao seleccionar "si" hase activar o modo persistente. Ao seleccionar "non" hase desactivar. Isto ha facer que pppd siga tentándoo ata que conecte, e que tente reconectar se a conexión se perde. O modo persistente é incompatible coa marcación baixo demanda; ao activala hase desactivar o modo persistente. O modo persistente está agora %s.

en: Persist Command
gl: Modo persistente

en: Choose a method.  'Static' means that the same nameservers will be used every time this provider is used.  You will be asked for the nameserver numbers in the next screen.  'Dynamic' means that pppd will automatically get the nameserver numbers each time you connect to this provider.  'None' means that DNS will be handled by other means, such as BIND (named) or manual editing of /etc/resolv.conf.  Select 'None' if you do not want /etc/resolv.conf to be changed when you connect to this provider.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
gl: Escolla un método. "Estático" significa que se han empregar os mesmos servidores de nomes cada vez que se empregue este provedor. Hánselle pedir os enderezos dos servidores de nomes na seguinte pantalla. "Dinámico" significa que pppd ha obter os enderezos dos servidores de nomes automaticamente cada vez que se conecte a este provedor. "Ningún" significa que o DNS se xestiona por outros medios, coma BIND (named) ou a edición manual do ficheiro /etc/resolv.conf. Escolla "Ningún" se non quere que o ficheiro /etc/resolv.conf cambie cando se conecte a este provedor. Empregue as frechas arriba e abaixo para se mover polas seleccións e prema a barra de espacio para escoller unha. Cando remate, empregue o tabulador para escoller "Aceptar" e Intro para se mover ao seguinte elemento.

en: Configure Nameservers (DNS)
gl: Configurar servidores de nomes (DNS)

en: Use static DNS
gl: Empregar DNS estático

en: Use dynamic DNS
gl: Empregar DNS dinámico

en: DNS will be handled by other means
gl: Hase xestionar o DNS por outros medios

en: IP number
gl: Enderezo IP

en: Enter the IP number for your secondary nameserver (if any).
gl: Introduza o enderezo IP do seu servidor de nomes secundario (se o hai).

en: Enter the username of a user who you want to be able to start and stop ppp.  She will be able to start any connection.  To remove a user run the program vigr and remove the user from the dip group.
gl: Introduza o nome dun usuario que quere que poida iniciar e deter ppp. Este usuario ha poder iniciar calquera conexión. Para eliminar un usuario execute o programa "vigr" e quite o usuario do grupo "dip".

en: Add User
gl: Engadir usuario

en: You probably don't want to change this.  Pppd uses the remotename as well as the username to find the right password in the secrets file.  The default remotename is the provider name.  This allows you to use the same username with different providers.  To disable the remotename option give a blank remotename.  The remotename option will be omitted from the provider file and a line with a * instead of a remotename will be put in the secrets file.
gl: Seguramente non queira cambiar isto. Pppd emprega o nome remoto e o nome de usuario para buscar o contrasinal correcto no ficheiro de secretos. O nome remoto por defecto é o nome do provedor. Isto permítelle empregar o mesmo nome de usuario con varios provedores. Para desactivar a opción de nome remoto dea un nome remoto baleiro, e a opción "remotename" hase omitir do ficheiro de provedores, e hase engadir unha liña con "*" no canto dun nome remoto no ficheiro de secretos.

en: Remotename
gl: Nome remoto

en: If you want this PPP link to shut down automatically when it has been idle for a certain number of seconds, put that number here.  Leave this blank if you want no idle shutdown at all.
gl: Se quere que esta ligazón PPP se peche automaticamente cando leve un determinado número de segundos inactiva, poña ese número aquí. Déixeo en branco se non quere que se peche coa inactividade.

en: Idle Timeout
gl: Tempo máximo de inactividade

note: $data =~ s/\n{2,}/\n/gso; # Remove blank lines
en: Couldn't open %s.
gl: Non se puido abrir %s.

en: Can't open %s.
gl: Non se pode abrir %s.

note: Get an exclusive lock.  Return if we can't get it. Get an exclusive lock.  Exit if we can't get it.
en: Can't lock %s.
gl: Non se pode bloquear %s.

en: Couldn't print to %s.
gl: Non se puido escribir en %s.

en: Couldn't rename %s.
gl: Non se puido cambiar o nome de %s.
