Pragha - en to bg translation catalogue (272 entries)

note: GtkInfoBar has undocumented behavior for GTK_RESPONSE_CANCEL
en: _No
bg: _Не

en: _Yes
bg: _Да

en: Would you like to import %s to library?
bg: Желаете ли да добавите %s в библиотеката?

en: Would you like to update your music library?
bg: Желаете ли да обновите музикалната си библиотека?

en: Some changes need restart pragha.
bg: Някои промени изискват рестартиране на pragha.

en: FILENAME
bg: ФАЙЛ

en: Use --help to see a full list of available command line options.
bg: Използвайте --help , за да видите пълен списък с наличните опции.

en: Disabled
bg: Изключен

en: Classical
bg: Класика

en: Club
bg: Клубна

en: Dance
bg: Танцувална

en: Full Bass
bg: Пълен бас

en: Full Bass and Treble
bg: Пълен бас и високи

en: Full Treble
bg: Пълни високи

en: Laptop Speakers and Headphones
bg: Колонки на лаптоп и слушалки

en: Large Hall
bg: Голяма зала

en: Live
bg: На живо

en: Party
bg: Купон

en: Pop
bg: Поп

en: Reggae
bg: Реге

en: Rock
bg: Рок

en: Ska
bg: Ска

en: Smiley Face Curve
bg: Крива като усмихнато лице

en: Soft
bg: Меко

en: Soft Rock
bg: Лек рок

en: Techno
bg: Техно

en: Custom
bg: Потребителски

en: Equalizer
bg: Еквалайзер

en: Unknown Artist
bg: Непознат изпълнител

en: Unknown Album
bg: Непознат албум

note: The search dialog
en: Search in playlist
bg: Търсене в списъка за изпълнение

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Add to playback queue
bg: Добавяне към списъка за изпълнение

en: _Jump to
bg: _Преминаване към

en: _Skip
bg: П_ропускане

en: S_kip All
bg: Пропускане на _всички

en: Delete _All
bg: _Изтриване на всички

en: _Expand library
bg: П_оказване на библиотеката

en: _Collapse library
bg: _Скриване на библиотеката

en: Folders structure
bg: Дърво на папките

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Album
bg: Албум

en: Genre
bg: Жанр

en: Artist / Album
bg: Изпълнител / албум

en: Genre / Album
bg: Жанр / албум

en: Genre / Artist
bg: Жанр / изпълнител

en: Genre / Artist / Album
bg: Жанр / изпълнител / албум

note: Playlist and Radio tree
en: _Add to current playlist
bg: _Добавяне към текущия списък

en: _Replace current playlist
bg: _Замяна на текущия списък

en: Replace and _play
bg: Замяна и _изъплнение

en: Rename
bg: Преименуване

en: Delete
bg: Изтриване

en: Export
bg: Извличане

note: Set dialog properties
en: Edit tags
bg: Редактиране на етикети

en: Move to _trash
bg: Преместване в _кошчето

en: Delete from library
bg: Изтриване от библиотеката

en: Unknown
bg: Непознато

en: Unknown Genre
bg: Непознат жанр

en: File can't be moved to trash. Delete permanently?
bg: Файлът не може да бъде преместен в кошчето. Изтриване завинаги?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash. Details: %s
bg: Файлът „%s“ не може да бъде преместен в кошчето. Подробности: %s

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Playlists
bg: Списъци за изпълнение

en: Radios
bg: Радиа

en: Library
bg: Библиотека

en: Really want to move the files to trash?
bg: Наистина ли искате да преместите файловете в кошчето?

en: Delete permanently instead of moving to trash
bg: Изтриване завинаги вместо местене в кошчето

en: Are you sure you want to delete current file from library?
    
    Warning: To recover we must rescan the entire library.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете текущия файл от библиотеката?
    
    Внимание: За да бъде възстановен, ще трябва цялата библиотека да бъде сканирана наново.

en: _Playback
bg: _Изпълнение

en: Play_list
bg: _Списък за изпълнение

en: _View
bg: _Преглед

en: _Tools
bg: И_нструменти

en: _Help
bg: _Помощ

en: Previous track
bg: Предишна

en: Play / Pause
bg: Изпълнение / Пауза

en: Stop
bg: Спиране

en: Next track
bg: Следваща

en: Edit track information
bg: Редактиране на информацията за песента

en: _Quit
bg: И_зход

en: _Add files
bg: Добавяне на _файлове

en: Open a media file
bg: Отваряна на файл за изпълнение

en: Add _location
bg: Добавяне на _местоположение

en: _Add the library
bg: Добавяне на _библиотеката

en: Remove selection from playlist
bg: Премахване на избраното от списъка

en: Crop playlist
bg: Отрязване на остатъка от списъка

en: Clear playlist
bg: Изчистване на списъка

en: Save playlist
bg: Запазване на списъка

en: New playlist
bg: Нова спъсък

en: Save selection
bg: Запазване на избраното

en: _Search in playlist
bg: _Търсене в списъка

en: _Preferences
bg: _Предпочитания

en: Jump to playing song
bg: Към изпълняващата се песен

en: E_qualizer
bg: _Еквалайзер

en: _Rescan library
bg: Повторно _сканиране на библиотеката

en: _Update library
bg: _Обновяване на библиотеката

en: _Statistics
bg: _Статистики

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Community
bg: Общност

en: Wiki
bg: Уики

en: Translate Pragha
bg: Преведете Pragha

en: About
bg: Относно

en: _Shuffle
bg: _Разбъркване

en: _Repeat
bg: _Повтаряне

en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

en: Lateral _panel
bg: Страничен _панел

en: Secondary lateral panel
bg: Втори страничен панел

en: Playback controls below
bg: Бутоните за изпълнение да са отдолу

en: Menubar
bg: Лента с менюта

en: Status bar
bg: Лента за състояние

en: Total Tracks:
bg: Общо елементи за изпълнение:

en: Total Artists:
bg: Общо изпълнители:

en: Total Albums:
bg: Общо албуми:

en: Statistics
bg: Статистики

note: Create labels
en: Title
bg: Заглавие

en: Bitrate
bg: Побитова скорост

en: Year
bg: Година

en: Comment
bg: Коментар

note: Create labels
en: Length
bg: Дължина

en: Filename
bg: Име на файл

en: Mimetype
bg: Тип

en: Remove from playback queue
bg: Премахване от опашката за изпълнение

en: Remove from playlist
bg: Премахване от списъка за изпълнение

en: _Send to
bg: Изп_ращане към

en: Copy "%i" to selected track numbers
bg: Копиране на „%i“ в избраните номера на писти

en: Copy "%s" to selected titles
bg: Копиране на „%s“ в избраните заглавия

en: Copy "%s" to selected artists
bg: Копиране на „%s“ в избраните изпълнители

en: Copy "%s" to selected albums
bg: Копиране на „%s“ в избраните албуми

en: Copy "%s" to selected genres
bg: Копиране на „%s“ в избраните жанрове

en: Copy "%i" to selected years
bg: Копиране на „%i“ в избраните години

en: Copy "%s" to selected comments
bg: Копиране на „%s“ в избраните коментари

note: Create the checkmenu items
en: Track | Tracks
bg[0]: Писта
bg[1]: Писти

en: Clear sort
bg: Изчистване на сортирането

en: Playlist
bg: Списък за изпълнение

en: _Ok
bg: _Добре

en: <b>con_playlist</b> is a reserved playlist name
bg: <b>con_playlist</b> е запазено име на списък за изпълнение

en: Do you want to overwrite the playlist: %s ?
bg: Искате ли да презапишете списъка за изпълнение: %s ?

en: Choose a new name
bg: Изберете ново име

en: Do you want to delete the item: %s ?
bg: Искате ли да изтриете елемента: %s ?

en: Export playlist to file
bg: Извличане на списъка за изпълнение във файл

en: _Save
bg: _Запазване

en: Added %d songs from %d of the imported playlist.
bg: %d от %d песни бяха добавени от внесения списък за изпълнение.

en: What do you want to do?
bg: Какво искате да направите?

en: Replace the playlist "%s"
bg: Замяна на списъка за изпълнение „%s“

en: Add to playlist "%s"
bg: Добавяне към списъка за изпълнение „%s“

en: Patterns should be of the form:<filename>;<filename>;....
    A maximum of six patterns are allowed.
    Wildcards are not accepted as of now ( patches welcome :-) ).
bg: Шаблоните трябва да бъдат във формата:<filename>;<filename>;....
    Позволени са най-много шест шаблона.
    За сега не се приемат заместващи символи ( приемаме разширения на функционалността :-) ).

en: Album art pattern
bg: Шаблон за обложка на албум

en: Start normal
bg: Стартиране в нормален режим

en: Start fullscreen
bg: Стартиране на цял екран

en: Start in system tray
bg: Стартиране в системния панел

note: Create a folder chooser dialog
en: Select a folder to add to library
bg: Изберете папка, която да добавите към библиотеката

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Audio
bg: Звук

en: Audio sink
bg: Звукова система

en: Restart Required
bg: Изисква се рестартиране

en: Audio Device
bg: Звуково устройство

en: Use software mixer
bg: Използване на софтуерен смесител

en: Can not change directories while they are analyzing.
bg: Не можете да променяте папките, докато те биват обхождани

en: Folders
bg: Папки

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Merge folders in the folders estructure view
bg: Сливане на папките в изгледа с дървото на папките

en: Sort albums by release year
bg: Подреждане на албумите по година на издаване

note: Labels
en: Appearance
bg: Облик

en: Controls
bg: Елементи

en: Show Album art in Panel
bg: Показване на обложките на албумите в панела

en: Size of Album art
bg: Размер на обложките на албумите

en: Album art file pattern
bg: Шаблон за файлове с обложки на албуми

en: Search
bg: Търсене

note: Instant search.
en: Search while typing
bg: Търсене по време на писане

note: Aproximate search.
en: Search similar words
bg: Търсене на подобни думи

en: When starting pragha
bg: При стартиране на pragha

en: Remember last window state
bg: Запомняне на последното състояние на прозореца

en: Restore last playlist
bg: Възстановяване на последния списък за изпълнение

en: When adding folders
bg: При добавяне на папки

en: Add files recursively
bg: Добавяне на файловете от всички подпапки

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Show Pragha icon in the notification area
bg: Показване на иконката на Pragha в зоната за уведомления

en: Minimize Pragha when closing window
bg: Минимизиране на Pragha при затваряне на прозореца

en: Plugins
bg: Добавки

note: The main preferences dialog
en: Preferences
bg: Предпочитания

en: General
bg: Общи

en: Services
bg: Услуги

en: Preferences of Pragha
bg: Предпочитания на Pragha

en: %i files analized of %i detected
bg: Анализирани са %i от %i открити файла

en: Searching files to analyze
bg: Търсене на файлове за анализиране

en: Library scan complete
bg: Сканирането на библиотеката е завършено

en: <b>Not playing</b>
bg: <b>Нищо не се изпълнява</b>

en: Track No
bg: № на писта

en: File
bg: Файл

note: The main edit dialog
en: Details
bg: Подробности

en: channel | channels
bg[0]: канал
bg[1]: канали

en: Channels
bg: Канали

en: Samplerate
bg: Честота на дискретизация

en: Folder
bg: Папка

en: Selection to
bg: Избраното към

en: Open folder
bg: Отваряне на папка

en: Do you want to set the track number of ALL of the selected tracks to: %d ?
bg: Искате ли на ВСИЧКИ избрани писти да зададете номера: %d ?

en: Do you want to set the title tag of ALL of the selected tracks to: %s ?
bg: Искате ли на ВСИЧКИ избрани писти да зададете етикетът на заглавие: %s ?

en: %s <small><span weight="light">by</span></small> %s <small><span weight="light">in</span></small> %s
bg: %s <small><span weight="light">от</span></small> %s <small><span weight="light">в</span></small> %s

en: %s <small><span weight="light">by</span></small> %s
bg: %s <small><span weight="light">от</span></small> %s

en: %s <small><span weight="light">in</span></small> %s
bg: %s <small><span weight="light">в</span></small> %s

en: Previous Track
bg: Предишна

en: Play / Pause Track
bg: Изпълнение / пауза

en: Stop playback
bg: Спиране

en: Next Track
bg: Следваща

en: Leave Fullscreen
bg: Излизане от цял екран

en: Play songs in a random order
bg: Изпълнение на песните в произволен ред

en: Repeat playback list at the end
bg: Повтаряне на списъка отначало след завършване

en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

en: Unable to open the browser
bg: Неуспешно отваряне на браузъра

en: <b>Error playing current track.</b>
    (%s)
    <b>Reason:</b> %s
bg: <b>Грешка при изпълнение на текущата песен.</b>
    (%s)
    <b>Причина:</b> %s

en: _Stop
bg: _Спиране

en: _Next
bg: С_ледваща

en: Select a file to play
bg: Изберете файл за изпълнение

en: Supported media
bg: Поддържани формати

en: All files
bg: Всички файлове

en: Enter the URL of an internet radio stream
bg: Въведете адреса на радио поток от Интернет

en: Give it a name to save
bg: Дайте му име

en: Add a location
bg: Добавяне на местоположение

note: Setup application name and pulseaudio role
en: Pragha Music Player
bg: Pragha музикален плеър

en: Music Player
bg: Музикален плеър

en: Manage and listen to music
bg: Слушайте и управлявайте музиката си

en: Search tags on AcoustID
bg: Търсене на етикети в AcoustID

en: AcoustID not found any similar song
bg: AcoustID не откри подобна песен

en: Audio/Data CD
bg: Диск с аудио/данни

en: An audio CD was inserted
bg: Беше вкаран аудио диск

en: Add Audio _CD
bg: Добавяне на _аудио диск

en: Audio CD
bg: Аудио диск

en: Audio CD Device
bg: Устройство за аудио дискове

en: Connect to CDDB server
bg: Свързване със сървър за дискова информация

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Search music on DLNA server
bg: Свързване с DLNA сървър

en: Music of the %s server was added.
bg: Музиката от сървъра %s беше добавена.

en: Could not find any DLNA server.
bg: Неуспешно търсене на DLNA сървър

en: Love track
bg: Обичам това

en: Unlove track
bg: Не обичам това

en: Import a XSPF playlist
bg: Внасяне на списък за изпълнение от XSPF

en: Add favorites
bg: Добавяне на любими

en: Add similar
bg: Добавяне на подобни

en: Unable to establish conection with Last.fm
bg: Неуспешна връзка с Last.fm

en: Last.fm suggested a tag correction
bg: Last.fm предложи поправка в етикета

en: Love song on Last.fm failed.
bg: Неуспешно отбелязване на песента като обичана в Last.fm.

en: Unlove song on Last.fm failed.
bg: Неуспешно отбелязване на песента като не обичана в Last.fm.

en: Added %d tracks of %d suggested from Last.fm
bg: Добавени са %d от %d предложени от Last.fm

en: Last.fm doesn't suggest any similar track
bg: Last.fm няма предложения за подобни

en: Added %d songs of the last %d loved on Last.fm.
bg: Добавени са %d от последните %d обичани песни в Last.fm.

en: You don't have favorite tracks on Last.fm
bg: Нямате любими песни в Last.fm

en: Last.fm submission failed
bg: Неуспешно подаване на информация към Last.fm

en: Track scrobbled on Last.fm
bg: Песента е обявена в Last.fm

en: Update current song on Last.fm failed.
bg: Неуспешно обновяване на текущата песен в Last.fm.

en: Scrobble on Last.fm
bg: Обявяване в Last.fm

en: Username
bg: Потребителско име

en: Password
bg: Парола

en: by <b>%s</b> in <b>%s</b> <b>(%s)</b>
bg: от <b>%s</b> в <b>%s</b> <b>(%s)</b>

en: Notifications
bg: Известия

en: Show Album art in notifications
bg: Показване на обложките на албумите в известията

en: Add actions to change track in notifications
bg: Добавяне на средства за смяна на песента в известията

en: Unable to access "%s"
bg: Неуспешен достъп до „%s“

en: Removable Device
bg: Преносимо устройство

en: Want to manage "%s" volume?
bg: Искате ли да управлявате файловете на „%s“?

en: Search _lyric
bg: Търсене на _текст

en: Search _artist info
bg: Търсене на информация за _изпълнителя

en: Song Information
bg: Информация за песента

en: Download the album art while playing their songs.
bg: Изтегляне на обложката на албума по време на изпълнението на песните.

en: Lyrics thanks to %s
bg: Текстът е осигурен, благодарение на %s

en: Artist info
bg: Информация за изпълнителя

en: %s <small><span weight="light">thanks to</span></small> %s
bg: %s <small><span weight="light">благодарение на</span></small> %s

en: Lyrics not found.
bg: Няма открит текст.

en: Artist information not found.
bg: Няма открита информация за изпълнителя.

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Search radio on TuneIn
bg: Търсене на радио в TuneIn

en: Search in TuneIn
bg: Търсене в TuneIn
