Pragha - en to ca_ES translation catalogue (233 entries)

en: _Yes
ca_ES: _Sí

en: Would you like to import %s to library?
ca_ES: Voleu importar %s a la col·lecció?

en: Would you like to update your music library?
ca_ES: Voleu actualitzar la vostra col·leció musical?

en: Some changes need restart pragha.
ca_ES: És necessari reiniciar el Pragha perquè alguns canvis s’apliquin.

en: FILENAME
ca_ES: NOM DE FITXER

en: Use --help to see a full list of available command line options.
ca_ES: Useu «%s --help» per veure el llistat de les opcions disponibles de la línia d'ordres

en: Disabled
ca_ES: Inhabilitat

en: Classical
ca_ES: Clàssic

en: Dance
ca_ES: Ball

en: Full Bass
ca_ES: Màxim de greus

en: Full Bass and Treble
ca_ES: Màxim de greus i aguts

en: Full Treble
ca_ES: Màxim d'aguts

en: Laptop Speakers and Headphones
ca_ES: Altaveus i auriculars de l'ordinador portàtil

en: Large Hall
ca_ES: Auditori gran

en: Live
ca_ES: En viu

en: Party
ca_ES: Festa

en: Smiley Face Curve
ca_ES: Corba de la cara somrient

en: Soft
ca_ES: Tou

en: Soft Rock
ca_ES: Rock suau

en: Techno
ca_ES: Tecno

en: Custom
ca_ES: Personalitzat

en: Equalizer
ca_ES: Equalitzador

en: Unknown Artist
ca_ES: Artista desconegut

en: Unknown Album
ca_ES: Àlbum desconegut

note: The search dialog
en: Search in playlist
ca_ES: Cerca a la llista de reproducció

en: _Close
ca_ES: _Tanca

en: Add to playback queue
ca_ES: Afegeix a la cua de reproducció

en: _Jump to
ca_ES: _Vés a

en: _Skip
ca_ES: _Omet

en: S_kip All
ca_ES: Omet-los _tots

en: Delete _All
ca_ES: Suprimeix-ho _tot

en: _Expand library
ca_ES: Afegeix una _biblioteca

en: _Collapse library
ca_ES: Afegeix una _biblioteca

en: Folders structure
ca_ES: Estructura de la biblioteca

en: Artist
ca_ES: Artista

en: Album
ca_ES: Àlbum

en: Genre
ca_ES: Gènere

en: Artist / Album
ca_ES: Artista/àlbum

en: Genre / Album
ca_ES: Gènere/àlbum

en: Genre / Artist
ca_ES: Gènere/artista

en: Genre / Artist / Album
ca_ES: Gènere/artista/àlbum

note: Playlist and Radio tree
en: _Add to current playlist
ca_ES: _Afegeix a la llista de reproducció actual

en: _Replace current playlist
ca_ES: _Reemplaça la llista de reproducció actual

en: Replace and _play
ca_ES: R_eemplaça i reprodueix

en: Rename
ca_ES: Canvia el nom

en: Delete
ca_ES: Suprimeix

en: Export
ca_ES: Exporta

note: Set dialog properties
en: Edit tags
ca_ES: Edita les etiquetes

en: Move to _trash
ca_ES: Mou a la _paperera

en: Delete from library
ca_ES: Suprimeix de la biblioteca

en: Unknown
ca_ES: Desconegut

en: Unknown Genre
ca_ES: Gènere desconegut

en: File can't be moved to trash. Delete permanently?
ca_ES: El fitxer no es pot moure a la paperera. Voleu suprimir-ho permanentment?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash. Details: %s
ca_ES: No s’ha pogut moure el fitxer «%s» a la paperera. Detalls: %s

en: _Cancel
ca_ES: _Cancel·la

en: _Delete
ca_ES: Su_primeix

en: Playlists
ca_ES: Llistes de reproducció

en: Radios
ca_ES: Ràdios

en: Library
ca_ES: Col·leció

en: Really want to move the files to trash?
ca_ES: Esteu segur que voleu moure els fitxers a la paperera?

en: Delete permanently instead of moving to trash
ca_ES: Suprimeix permanentment en lloc de moure a la paperera

en: Are you sure you want to delete current file from library?
    
    Warning: To recover we must rescan the entire library.
ca_ES: Esteu segur que voleu suprimir el fitxer actual de la col·lecció?
    
    Avís: si el voleu recuperar és necessari escanejar de nou la col·lecció sencera.

en: _Playback
ca_ES: _Reprodueix

en: Play_list
ca_ES: Llista de _reprodució

en: _View
ca_ES: _Visualitza

en: _Tools
ca_ES: _Eines

en: _Help
ca_ES: A_juda

en: Previous track
ca_ES: Pista anterior

en: Play / Pause
ca_ES: Reprodueix/fes una pausa

en: Stop
ca_ES: Atura

en: Next track
ca_ES: Pista següent

en: Edit track information
ca_ES: Edita la informació de la cançó

en: _Quit
ca_ES: _Surt

en: _Add files
ca_ES: _Afegeix fitxers

en: Open a media file
ca_ES: Obre un fitxer multimèdia

en: Add _location
ca_ES: Agefeix ubicació

en: _Add the library
ca_ES: _Afegeix una biblioteca

en: Remove selection from playlist
ca_ES: Suprimeix la selecció de la llista de reproducció

en: Crop playlist
ca_ES: Retalla llista de reproducció

en: Clear playlist
ca_ES: Neteja llista de reproducció

en: Save playlist
ca_ES: Desa la llista de reproducció

en: New playlist
ca_ES: Llista de reproducció nova

en: Save selection
ca_ES: Desa la selecció

en: _Search in playlist
ca_ES: _Cerca en aquesta llista de reproducció

en: _Preferences
ca_ES: _Preferències

en: Jump to playing song
ca_ES: Salta a la cançó que s'està reproduint

en: E_qualizer
ca_ES: _Equalitzador

en: _Rescan library
ca_ES: Torna a escanejar la biblioteca

en: _Update library
ca_ES: _Actualitza _biblioteca

en: _Statistics
ca_ES: Estadí_stiques

en: Homepage
ca_ES: Pàgina d'inici

en: Community
ca_ES: Comunitat

en: Translate Pragha
ca_ES: Tradueix el Pragha

en: About
ca_ES: Quant a

en: _Shuffle
ca_ES: _Aleatori

en: _Repeat
ca_ES: _Repeteix

en: _Fullscreen
ca_ES: _Pantalla completa

en: Lateral _panel
ca_ES: Quadre _superior

en: Secondary lateral panel
ca_ES: Quadre lateral secundari

en: Playback controls below
ca_ES: Controls de reproducció cap avall

en: Menubar
ca_ES: Barra de menús

en: Status bar
ca_ES: Barra d'estat

en: Total Tracks:
ca_ES: Peces totals:

en: Total Artists:
ca_ES: Total d'artistes:

en: Total Albums:
ca_ES: Total d'àlbums:

en: Statistics
ca_ES: Estadístiques

note: Create labels
en: Title
ca_ES: Títol

en: Bitrate
ca_ES: Taxa de bits

en: Year
ca_ES: Any

en: Comment
ca_ES: Comentari

note: Create labels
en: Length
ca_ES: Durada

en: Filename
ca_ES: Nom del fitxer

en: Mimetype
ca_ES: Tipus MIME

en: Remove from playback queue
ca_ES: Suprimeix de la cua de producció

en: Remove from playlist
ca_ES: Suprimeix de la llista de reproducció

en: _Send to
ca_ES: _Envia a

en: Copy "%i" to selected track numbers
ca_ES: Copia «%i» als números de peça seleccionats

en: Copy "%s" to selected titles
ca_ES: Copia «%s» als títols seleccionats

en: Copy "%s" to selected artists
ca_ES: Copia «%s» als artistes seleccionats

en: Copy "%s" to selected albums
ca_ES: Copia «%s» als àlbums seleccionats

en: Copy "%s" to selected genres
ca_ES: Copia «%s» als gèneres seleccionats

en: Copy "%i" to selected years
ca_ES: Copia «%i» als anys seleccionats

en: Copy "%s" to selected comments
ca_ES: Copia «%s» als comentaris seleccionats

note: Create the checkmenu items
en: Track | Tracks
ca_ES[0]: Pista
ca_ES[1]: Pistes

en: Clear sort
ca_ES: Neteja l'ordenació

en: Playlist
ca_ES: Llista de reproducció

en: _Ok
ca_ES: _D'acord

en: <b>con_playlist</b> is a reserved playlist name
ca_ES: <b>con_playlist</b> és un nom de llista de reproducció reservat

en: Do you want to overwrite the playlist: %s ?
ca_ES: Voleu sobreescriure la llista de reproducció: %s?

en: Choose a new name
ca_ES: Trieu un nom nou

en: Do you want to delete the item: %s ?
ca_ES: Voleu suprimir l’element: %s?

en: Export playlist to file
ca_ES: Exporta la llista de reproducció a un fitxer

en: _Save
ca_ES: _Desa

en: Added %d songs from %d of the imported playlist.
ca_ES: S’han afegit %d cançons de les %d que hi ha en la llista importada.

en: What do you want to do?
ca_ES: Què voleu fer?

en: Replace the playlist "%s"
ca_ES: Reemplaça la llista de reproducció «%s»

en: Add to playlist "%s"
ca_ES: Afegeix-les a la llista de reproducció «%s»

en: Patterns should be of the form:<filename>;<filename>;....
    A maximum of six patterns are allowed.
    Wildcards are not accepted as of now ( patches welcome :-) ).
ca_ES: Els patrons segueixen la forma: <nom_fitxer>;<nom_fitxer>;…
    Es permeten sis patrons com a màxim.
    No s’admeten comodins actualment (però s’accepten pedaços ;-) ).

en: Album art pattern
ca_ES: Patró de caràtula d’àlbum

en: Start normal
ca_ES: Inicia normal

en: Start fullscreen
ca_ES: Inicia a pantalla completa

en: Start in system tray
ca_ES: Inicia en l'àrea de notificació.

note: Create a folder chooser dialog
en: Select a folder to add to library
ca_ES: Trieu una carpeta per afegir-la a la col·lecció

en: _Open
ca_ES: _Obre

en: Audio
ca_ES: Àudio

en: Audio sink
ca_ES: Destí («sink») d’àudio

en: Restart Required
ca_ES: Es necessita reiniciar

en: Audio Device
ca_ES: Dispositiu d'àudio

en: Use software mixer
ca_ES: Utilitza el mesclador per programari

en: Can not change directories while they are analyzing.
ca_ES: No és possible canviar les carpetes mentre s’estan analitzant.

en: Folders
ca_ES: Carpetes

en: _Add
ca_ES: _Afegeix

en: _Remove
ca_ES: _Suprimeix

en: Merge folders in the folders estructure view
ca_ES: Fusiona les carpetes en la visualització de estructura

en: Sort albums by release year
ca_ES: Ordena els àlbums per l'any de publicació

note: Labels
en: Appearance
ca_ES: Aparença

en: Show Album art in Panel
ca_ES: Mostra la caràtula al quadre

en: Size of Album art
ca_ES: Mida de la caràtula

en: Album art file pattern
ca_ES: Patró de fitxers de caràtules

en: Search
ca_ES: Cerca

note: Instant search.
en: Search while typing
ca_ES: Cerca mentre s'escriu

note: Aproximate search.
en: Search similar words
ca_ES: Cerca paraules semblants

en: When starting pragha
ca_ES: En iniciar el Pragha

en: Remember last window state
ca_ES: Recorda l'últim estat

en: Restore last playlist
ca_ES: Restaura l’última llista de reproducció

en: When adding folders
ca_ES: En afegir carpetes

en: Add files recursively
ca_ES: Afegeix els fitxers recursivament

en: Desktop
ca_ES: Escriptori

en: Show Pragha icon in the notification area
ca_ES: Mostra la icona del Pragha a l'àrea de notificació

en: Minimize Pragha when closing window
ca_ES: Minimitza el Pragha en tancar la finestra

en: Plugins
ca_ES: Connectors

note: The main preferences dialog
en: Preferences
ca_ES: Preferències

en: Services
ca_ES: Serveis

en: Preferences of Pragha
ca_ES: Preferències del Pragha

en: %i files analized of %i detected
ca_ES: S’han analitzat %i fitxers de %i detectats

en: Searching files to analyze
ca_ES: S’estan cercant els fitxers a analitzar

en: <b>Not playing</b>
ca_ES: <b>No s'està reproduint</b>

en: Track No
ca_ES: Núm. de peça

en: File
ca_ES: Fitxer

note: The main edit dialog
en: Details
ca_ES: Detalls

en: channel | channels
ca_ES[0]: canal
ca_ES[1]: canals

en: Channels
ca_ES: Canals

en: Samplerate
ca_ES: Taxa de mostra

en: Folder
ca_ES: Carpeta

en: Selection to
ca_ES: Selecciona a

en: Open folder
ca_ES: Obre la carpeta

en: Previous Track
ca_ES: Pista anterior

en: Play / Pause Track
ca_ES: Reprodueix / pausa la pista actual

en: Stop playback
ca_ES: Atura la reproducció

en: Next Track
ca_ES: Pista següent

en: Leave Fullscreen
ca_ES: Surt de la pantalla completa

en: Play songs in a random order
ca_ES: Reprodueix cançons en ordre aleatori

en: day | days
ca_ES[0]: dia
ca_ES[1]: dies

en: Unable to open the browser
ca_ES: No es pot obrir el navegador

en: <b>Error playing current track.</b>
    (%s)
    <b>Reason:</b> %s
ca_ES: <b>S’ha produït un error en reproduir la peça actual.</b>
    (%s)
    <b>Motiu:</b> %s

en: _Stop
ca_ES: A_tura

en: _Next
ca_ES: Següe_nt

en: Supported media
ca_ES: Fitxers multimèdia admesos

en: All files
ca_ES: Tots els fitxers

en: Enter the URL of an internet radio stream
ca_ES: Introduïu l’URL d’un flux de ràdio d’Internet

en: Give it a name to save
ca_ES: Nom del fitxer a desar

en: Add a location
ca_ES: Afegeix una ubicació

note: Setup application name and pulseaudio role
en: Pragha Music Player
ca_ES: Reproductor de música Pragha

en: Music Player
ca_ES: Reproductor de música

en: Manage and listen to music
ca_ES: Escolteu i gestioneu la música

en: Search tags on AcoustID
ca_ES: Cerca etiquetes a l’AcoustID

en: Audio/Data CD
ca_ES: CD d’àudio o dades

en: An audio CD was inserted
ca_ES: S’ha inserit un CD d’àudio

en: Add Audio _CD
ca_ES: Afegeix CD d'àudio

en: Audio CD
ca_ES: CD d'àudio

en: Audio CD Device
ca_ES: Dispositiu CD d'àudio

en: Connect to CDDB server
ca_ES: Connecta amb un servidor CDDB

en: Ignore
ca_ES: Ignora

en: Search music on DLNA server
ca_ES: Cerca música al servidor DLNA

en: Music of the %s server was added.
ca_ES: S’ha afegit música des del servidor %s.

en: Could not find any DLNA server.
ca_ES: No s’ha trobat cap servidor DLNA.

en: Love track
ca_ES: M’encanta aquesta peça

en: Unlove track
ca_ES: Ja no m’encanta aquesta peça

en: Import a XSPF playlist
ca_ES: Exporta la llista de reproducció a XSPF

en: Add favorites
ca_ES: Afegeix als preferits

en: Add similar
ca_ES: Afegeix similars

en: Username
ca_ES: Nom d'usuari

en: Password
ca_ES: Contrasenya

en: Notifications
ca_ES: Notificacions

en: Show Album art in notifications
ca_ES: Mostra les caràtules dels àlbums a les notificacions

en: Unable to access "%s"
ca_ES: No es pot accedir a «%s»

en: Removable Device
ca_ES: Dispositiu extraïble

en: Want to manage "%s" volume?
ca_ES: Voleu gestionar la unitat «%s»?

en: Song Information
ca_ES: Informació de la cançó

en: Artist info
ca_ES: Informació de l’artista

en: Lyrics not found.
ca_ES: No s’ha trobat la lletra.

en: Artist information not found.
ca_ES: No s’ha trobat la informació de l’artista.

en: Searching...
ca_ES: S’està cercant…
