Pragha - en to el translation catalogue (118 entries)

en: Unknown Artist
el: Άγνωστος Καλλιτέχνης

en: Unknown Album
el: Άγνωστο Άλμπουμ

en: Add to playback queue
el: Προσθήκη στην σειρά αναπαραγωγής

en: _Skip
el: Πα_ράληψη

en: S_kip All
el: Παράληψη _Όλων

en: Delete _All
el: _Διαγραφή Όλων

en: _Expand library
el: _Επέκταση βιβλιοθήκης

en: _Collapse library
el: _Σύμπτηξη βιβλιοθήκης

en: Folders structure
el: Δομή φακέλων

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Genre
el: Είδος

en: Artist / Album
el: Καλλιτέχνης / Άλμπουμ

en: Genre / Album
el: Είδος / Άλμπουμ

en: Genre / Artist
el: Είδος / Καλλιτέχνης

en: Genre / Artist / Album
el: Είδος / Καλλιτέχνης / Άλμπουμ

en: Delete
el: Αφαίρεση

en: Export
el: Εξαγωγή

note: Set dialog properties
en: Edit tags
el: Επεξεργασία ετικετών

en: Move to _trash
el: _Μετακίνηση στα απορρίματα

en: Delete from library
el: Διαγραφή από τη βιβλιοθήκη

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown Genre
el: Άγνωστο Είδος

en: The file "%s" cannot be moved to the trash. Details: %s
el: Το αρχείο "%s" δεν μπορεί να μεταφερθεί στα απορρίματα. Λεπτομέρειες: %s

en: Playlists
el: Λίστες

en: Library
el: Βιβλιοθήκη

en: Really want to move the files to trash?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να μετακινήσετε τα αρχεία στα απορρίματα;

en: Are you sure you want to delete current file from library?
    
    Warning: To recover we must rescan the entire library.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το αρχείο αυτό από τη βιβλιοθήκη;
    
    Για να το επαναφέρετε πρέπει να γίνει ανανέωση όλης της βιβλιοθήκης.

en: _View
el: _Προβολή

en: _Tools
el: _Εργαλεία

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: Play / Pause
el: Έναρξη / Παύση

en: Stop
el: Διακοπή

en: Next track
el: Επόμενο

en: _Quit
el: _Έξοδος

en: _Add files
el: _Προσθήκη αρχείων

en: Open a media file
el: _Άνοιγμα αρχείου

en: Clear playlist
el: Εκκαθάριση λίστας

en: Save playlist
el: Αποθήκευση λίστας

en: Save selection
el: Αποθήκευση επιλογής

en: _Search in playlist
el: _Αναζήτηση στη λίστα

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: Jump to playing song
el: Μετάβαση στο αρχείο που παίζει

en: _Rescan library
el: _Επαναφόρτωση βιβλιοθήκης

en: _Update library
el: _Ανανέωση βιβλιοθήκης

en: _Statistics
el: _Στατιστικά

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Community
el: Κοινότητα

en: Translate Pragha
el: Μεταφράστε το Pragha

en: About
el: Περί

en: _Shuffle
el: _Τυχαία

en: _Repeat
el: _Επανάληψη

en: _Fullscreen
el: _Πλήρη οθόνη

en: Lateral _panel
el: Πλάγια _

en: Status bar
el: Γραμμή κατάστασης

en: Total Tracks:
el: Συνολικός αριθμός κομματιών

en: Total Artists:
el: Συνολικός αριθμός καλλιτεχνών

en: Total Albums:
el: Συνολικος αριθμός Άλμπουμ

en: Statistics
el: Στατιστικά

note: Create labels
en: Title
el: Τίτλος

en: Year
el: Έτος

en: Comment
el: Σχόλιο

note: Create labels
en: Length
el: Διάρκεια

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

note: Create the checkmenu items
en: Track | Tracks
el[1]: Κομμάτι

en: Clear sort
el: Εκκαθάριση τακτοποίησης

en: <b>con_playlist</b> is a reserved playlist name
el: το <b>con_playlist</b> είναι μη διαθέσιμο όνομα λίστας

en: Export playlist to file
el: Εξαγωγή λίστας σε αρχείο

en: Patterns should be of the form:<filename>;<filename>;....
    A maximum of six patterns are allowed.
    Wildcards are not accepted as of now ( patches welcome :-) ).
el: Τα σχέδια θα πρέπει να είναι της μορφής:<filename>;<filename>;....
    Το όριο είναι έξι σχέδια.
    Δεν είναι δεκτά τα μπαλαντέρ αυτή τη στιγμή (δεκτά τα όποια patches στείλετε :-) )

en: Album art pattern
el: Σχέδιο εξώφυλλων άλμπουμ

en: Start normal
el: Κανονική εκκίνηση

en: Start fullscreen
el: Εκκίνηση σε πλήρη οθόνη

en: Start in system tray
el: Εκκίνηση στη περιοχή ειδοποιήσεων

note: Create a folder chooser dialog
en: Select a folder to add to library
el: Επιλέξτε φάκελο για προσθήκη στη βιβλιοθήκη

en: Audio
el: Ήχος

en: Audio sink
el: Σύστημα εξόδου ήχου

en: Restart Required
el: Χρειάζεται επανεκκίνηση

en: Audio Device
el: Συσκευή εξόδου

en: Use software mixer
el: Χρήση μίκτη λογισμικού

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Merge folders in the folders estructure view
el: Συγχώνευση φακέλων στην προβολή δέντρου φακέλων

en: Show Album art in Panel
el: Εμφάνιση εξώφυλλων στην μπάρα

en: Size of Album art
el: Μέγεθος εξώφυλλων

en: Album art file pattern
el: Μορφή ονόματος αρχείων εξώφυλλων

en: Remember last window state
el: Αποθήκευση προηγούμενης κατάστασης παραθύρου

en: Restore last playlist
el: Επαναφορά προηγούμενης λίστας

en: Add files recursively
el: Προσθήκη αρχείων αναδρομικά

en: General
el: Γενικά

en: Preferences of Pragha
el: Προτιμήσεις του Pragha

en: Library scan complete
el: Σάρωση βιβλιοθήκης πλήρης

en: <b>Not playing</b>
el: <b>Δεν παίζει τίποτα</b>

en: Track No
el: Αριθμός κομματιού

en: File
el: Αρχείο

note: The main edit dialog
en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Channels
el: Κανάλια

en: Samplerate
el: Δειγματοληψία

en: Folder
el: Φάκελος

en: %s <small><span weight="light">by</span></small> %s <small><span weight="light">in</span></small> %s
el: %s <small><span weight="light">Από</span></small> %s <small><span weight="light">στο</span></small> %s

en: %s <small><span weight="light">by</span></small> %s
el: %s <small><span weight="light">Από</span></small> %s

en: %s <small><span weight="light">in</span></small> %s
el: %s <small><span weight="light">στο</span></small> %s

en: Previous Track
el: Προηγούμενο κομμάτι

en: Play / Pause Track
el: Αναπαραγωγή / Παύση κομματιού

en: Stop playback
el: Διακοπή αναπαραγωγής

en: Next Track
el: Επόμενο

en: Leave Fullscreen
el: Έξοδος από την πλήρη οθόνη

en: Play songs in a random order
el: Αναπαραγωγή αρχείων σε τυχαία σειρά

en: Repeat playback list at the end
el: Επανάληψη λίστας μετά το τέλος

en: day | days
el[1]: ημέρα

en: Unable to open the browser
el: Αδύνατο το άνοιγμα περιηγητή

en: Select a file to play
el: Επιλογή αρχείου προς αναπαραγωγή

en: Supported media
el: Τύποι αρχείων

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Audio CD Device
el: Συσκευή CD ήχου

en: Connect to CDDB server
el: Σύνδεση με διακομιστή CDDB

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Κωδικός

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Show Album art in notifications
el: Εμφάνιση εξώφυλλων στις ειδοποιήσεις
