Pragha - en to tr translation catalogue (200 entries)

en: Would you like to import %s to library?
tr: %s 'ı kütüphaneye eklemek istermisiniz?

en: Disabled
tr: Kapalı

en: Classical
tr: Klasik

en: Dance
tr: Dans

en: Full Bass
tr: Tam Bas

en: Full Bass and Treble
tr: Tam Bas ve Tiz

en: Full Treble
tr: Tam Tiz

en: Laptop Speakers and Headphones
tr: Laptop Hoparlörleri ve Kulaklıklar

en: Large Hall
tr: Büyük Salon

en: Live
tr: Canlı

en: Party
tr: Parti

en: Smiley Face Curve
tr: Gülen Yüz Eğrisi

en: Techno
tr: Tekno

en: Custom
tr: Özel

en: Equalizer
tr: Ekolayzer

en: Unknown Artist
tr: Bilinmeyen sanatçı

en: Unknown Album
tr: Bilinmeyen albüm

en: Add to playback queue
tr: Oynatma sırasına ekle

en: _Skip
tr: _Atla

en: S_kip All
tr: _Hepsini Atla

en: Delete _All
tr: Hepsini Sil

en: _Expand library
tr: Kütüphaneyi _yay

en: _Collapse library
tr: Kütüphaneyi _toparla

en: Folders structure
tr: Klasör görünümü

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Album
tr: Albüm

en: Genre
tr: Tür

en: Artist / Album
tr: Sanatçı / Albüm

en: Genre / Album
tr: Tür / Albüm

en: Genre / Artist
tr: Tür / Sanatçı

en: Genre / Artist / Album
tr: Tür / Sanatçı / Albüm

note: Playlist and Radio tree
en: _Add to current playlist
tr: Güncel _listeye ekle

en: _Replace current playlist
tr: _Güncel listeyi yenile

en: Replace and _play
tr: Değiştir ve Çal

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: Delete
tr: Sil

en: Export
tr: Dışarı Aktar

note: Set dialog properties
en: Edit tags
tr: Etiketleri Düzenle

en: Move to _trash
tr: Çöpe _Taşı

en: Delete from library
tr: Kütüphaneden kaldır

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown Genre
tr: Bilinmeyen tür

en: The file "%s" cannot be moved to the trash. Details: %s
tr: Dosya "%s" maalesef silinemedi. Detay: %s

en: Playlists
tr: Oynatma Listeleri

en: Radios
tr: Radyolar

en: Library
tr: Kütüphane

en: Really want to move the files to trash?
tr: Bu dosyaları gerçekten çöpe aktarmak istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to delete current file from library?
    
    Warning: To recover we must rescan the entire library.
tr: Bütün kütüphaneyi cidden silmek mi istiyorsunuz?
    
    Uyarı: Bu işlemin ardından bütün kütüphaneyi yenilemek zorundayız.

en: _Playback
tr: _Çalma

en: Play_list
tr: Oynatma_listesi

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: _Help
tr: _Yardım

en: Play / Pause
tr: Oynat / Durakla

en: Stop
tr: Dur

en: Next track
tr: Sonraki parça

en: Edit track information
tr: Parça bilgisini düzenle

en: _Quit
tr: _Çık

en: _Add files
tr: Dosya _ekle

en: Open a media file
tr: Müzik parçası aç

en: Add _location
tr: _Konum ekle

en: _Add the library
tr: _Kütüphaneye ekle

en: Remove selection from playlist
tr: Seçimi listeden çıkar

en: Crop playlist
tr: Parça listesini kırp

en: Clear playlist
tr: Parça Listesini Temizle

en: Save playlist
tr: Oynatma Listesini Kaydet

en: New playlist
tr: Yeni liste

en: Save selection
tr: Seçimi kaydet

en: _Search in playlist
tr: Oynatma listesinde _ara

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: Jump to playing song
tr: Çalınan parçaya git

en: E_qualizer
tr: Ses _dengeleyicisi

en: _Rescan library
tr: Kütüphaneyi yenile

en: _Update library
tr: Kütüphaneyi güncelle

en: _Statistics
tr: _İstatistikler

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Community
tr: Topluluk

en: Translate Pragha
tr: Pragha'yı tercüme et

en: About
tr: Hakkında

en: _Shuffle
tr: Tesa_düfle

en: _Repeat
tr: _Tekrarla

en: _Fullscreen
tr: _Tam ekran

en: Lateral _panel
tr: Yan bölme

en: Playback controls below
tr: Tekrarlama seçenekleri

en: Status bar
tr: Durum çubuğu

en: Total Tracks:
tr: Parça sayısı:

en: Total Artists:
tr: Sanatçı sayısı:

en: Total Albums:
tr: Albüm sayısı:

en: Statistics
tr: İstatistikler

note: Create labels
en: Title
tr: Başlık

en: Bitrate
tr: Bit oranı

en: Year
tr: Yıl

en: Comment
tr: Açıklama

note: Create labels
en: Length
tr: Süre

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Remove from playlist
tr: Parça listesinden çıkar

en: Copy "%i" to selected track numbers
tr: "%i" ı seçili şarkı numaralarına kopyala

en: Copy "%s" to selected titles
tr: "%s" ı seçili türlere kopyala

en: Copy "%s" to selected artists
tr: "%s" ı seçili artislere kopyala

en: Copy "%s" to selected albums
tr: "%s" ı seçili albümlere kopyala

en: Copy "%s" to selected genres
tr: "%s" ı seçili yaş gruplarına kopyala

en: Copy "%i" to selected years
tr:  "%i" 'ı seçili yıllara kopyala

en: Copy "%s" to selected comments
tr: "%s" ı seçili yorumlara kopyala

note: Create the checkmenu items
en: Track | Tracks
tr[0]: Parça
tr[1]: Parça

en: Clear sort
tr: Sıralamayı boşver

en: Playlist
tr: Parça Listesi

en: <b>con_playlist</b> is a reserved playlist name
tr: <b>con_playlist</b> çalma listesinin adı muhafızdır

en: Do you want to overwrite the playlist: %s ?
tr: %s listesinin üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Choose a new name
tr: Yeni bir isim seç

en: Do you want to delete the item: %s ?
tr: %s 'i silmek istiyor musunuz?

en: Export playlist to file
tr: Oynatma listesini dosyaya kaydet

en: Added %d songs from %d of the imported playlist.
tr: İçe aktarılan parça listesinden %d parçanın %d'i eklendi.

en: What do you want to do?
tr: Ne yapmak istiyorsun?

en: Replace the playlist "%s"
tr: "%s" parçasını değiştir

en: Add to playlist "%s"
tr: "%s" parçasını ekle

en: Patterns should be of the form:<filename>;<filename>;....
    A maximum of six patterns are allowed.
    Wildcards are not accepted as of now ( patches welcome :-) ).
tr: Örüntüler şu biçinde olmalı: <filename>;<filename>;...
    En fazla altı örüntüye izin verilmektedir.
    Şimdilik meta karakterler kabul edilmemektedir (yama kabul ediyoruz :-)).

en: Album art pattern
tr: Kapak resmi türü

en: Start normal
tr: Düzgün başla

en: Start fullscreen
tr: Tam ekran kipinde başla

en: Start in system tray
tr: Sistem çekmecesinde başla

note: Create a folder chooser dialog
en: Select a folder to add to library
tr: Kütüphaneye eklemek için klasör seçiniz

en: Audio
tr: Ses

en: Audio sink
tr: Ses alıcı

en: Restart Required
tr: Yeniden başlatılması gerekiyor

en: Audio Device
tr: Ses aygıtı

en: Use software mixer
tr: Yazılım mikseri kullan

en: Folders
tr: _Klasörler

en: Merge folders in the folders estructure view
tr: Dosyaları dosya ortamında birleştir

en: Sort albums by release year
tr: Albümleri yayınlanma yılına göre sırala

note: Labels
en: Appearance
tr: Görünüm

en: Controls
tr: Kontroller

en: Show Album art in Panel
tr: Yan bölmede kapak resmini göster

en: Size of Album art
tr: Kapak resim bouyutu

en: Album art file pattern
tr: Kapak resmi dosya seçeneği

en: Search
tr: Ara

en: When starting pragha
tr: Pragha başlatılırken

en: Remember last window state
tr: Son kullanılan pencere kipini hatırla

en: Restore last playlist
tr: Son çalma sırasını geri getir

en: When adding folders
tr: Dizin eklerken

en: Add files recursively
tr: Ortam dosyaları ekle

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Show Pragha icon in the notification area
tr: Uyarı alanında Pragha simgesini göster

en: General
tr: Genel

en: Services
tr: Servisler

en: Preferences of Pragha
tr: Praghanın Tercihleri

en: %i files analized of %i detected
tr: %i dosyaları anazliz edildi %i  tespit edildi

en: Searching files to analyze
tr: Analiz için dosyalar aranıyor

en: Library scan complete
tr: Dosya güncelleşmesi tamamlandı

en: <b>Not playing</b>
tr: <b>Çalınmıyor</b>

en: Track No
tr: İz numara

en: File
tr: Dosya

note: The main edit dialog
en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Channels
tr: Ses Kanalları

en: Samplerate
tr: Örnekleme hızı

en: Folder
tr: Klasör

en: Selection to
tr: Seçim

en: Open folder
tr: Dizin aç

en: Do you want to set the track number of ALL of the selected tracks to: %d ?
tr: Seçili tüm şarkıları %d olarak ayarlamak istiyormusunuz ?

en: Do you want to set the title tag of ALL of the selected tracks to: %s ?
tr: Seçili tüm şarkıların türünü %s olarak ayarlamak istiyormusunuz ?

en: %s <small><span weight="light">by</span></small> %s
tr: %s <small><span weight="light">ile</span></small> %s

en: %s <small><span weight="light">in</span></small> %s
tr: %s <small><span weight="light">içi</span></small> %s

en: Previous Track
tr: Önceki parça

en: Play / Pause Track
tr: Parçayı çal / durakla

en: Stop playback
tr: Oynatmayı durdur

en: Next Track
tr: Sonraki Parça

en: Leave Fullscreen
tr: Tam ekrandan çık

en: Play songs in a random order
tr: Oynatma sırasındaki dosyaları rastgele oynat

en: Repeat playback list at the end
tr: Oynatma sırasının sonuna gelindiğinde tekrar başla

en: day | days
tr[0]: gün
tr[1]: gün

en: Unable to open the browser
tr: Adres açılamadı

en: <b>Error playing current track.</b>
    (%s)
    <b>Reason:</b> %s
tr: <b>Güncel parçayı çalarken hata oluştu.</b>
    (%s)
    <b>Neden:</b> %s

en: Select a file to play
tr: Oynatmak için dosya seç

en: Supported media
tr: Desteklenen medya

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: Enter the URL of an internet radio stream
tr: İnternet radyosu için URL girin

en: Give it a name to save
tr: Kaydetmek için bir isim belirle

en: Add a location
tr: Konum ekle

en: Music Player
tr: Müzik Çalar

en: Manage and listen to music
tr: Müziği yönetin ve dinleyin

en: Add Audio _CD
tr: Müzik _CD'si ekle

en: Audio CD
tr: Müzik CD'si

en: Audio CD Device
tr: CD Okuyucu aygıtı

en: Connect to CDDB server
tr: CDDB Sunucusuna bağlan

en: Love track
tr: Parçayı sev

en: Unlove track
tr: Parçayı sevme

en: Import a XSPF playlist
tr: XSPF listesini içeri aktar

en: Add favorites
tr: Favorilere ekle

en: Add similar
tr: Benzer ekle

en: Last.fm suggested a tag correction
tr: Last.fm etikette bir düzeltme önerdi

en: Love song on Last.fm failed.
tr: Last.fm'de parçayı sevme başarısız oldu

en: Unlove song on Last.fm failed.
tr: Last.fm üzerinde Unlove şarkısı başarısız oldu

en: Added %d songs of the last %d loved on Last.fm.
tr: Last.fm'de sevdiğiniz son %d parçanın %d'i eklendi.

en: Last.fm submission failed
tr: Last.fm gönderimi başarısız oldu

en: Track scrobbled on Last.fm
tr: Parça Last.fm'e skroplandı

en: Update current song on Last.fm failed.
tr: Bu parçayı Last.fm'de güncelleme başarısız oldu.

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Password
tr: Parola

en: by <b>%s</b> in <b>%s</b> <b>(%s)</b>
tr: <b>%s</b> dan <b>%s</b> içinde <b>(%s)</b>

en: Notifications
tr: Bildiriler

en: Show Album art in notifications
tr: Bildirilerde kapak resmi göster
