debian-installer - en to cs translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl4: Main menu item Keep translations below 55 ccolumns (1 character=1 column except for wide character languages such as Chinese/Japanese/Korean) A bit of context for translators : PReP stands for PowerPC Reference Platform, is an acronym, and should not be translated. The P
en: Install the kernel on a PReP boot partition
cs: Instalovat jádro na zaváděcí oblast PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Copying the kernel to the PReP boot partition
cs: Kopíruje se jádro do zaváděcí oblasti PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for PReP boot partitions
cs: Hledají se zaváděcí oblasti PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions
cs: Žádné zaváděcí oblasti PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions were found. You must create a PReP boot partition within the first 8MB of your hard disk.
cs: Nebyly nalezeny žádné zaváděcí oblasti PReP. Zaváděcí oblast PReP musíte vytvořit v prvních 8MB pevného disku.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for the root partition
cs: Hledá se kořenová oblast

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
cs: Kořenová oblast nebyla nalezena

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
cs: Žádná oblast není připojena jako kořenová. Nejprve musíte připojit kořenovou oblast.

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed PReP
cs: PReP byl úspěšně nainstalován

note: Type: note Description :sl4:
en: The kernel was properly copied to the PReP boot partition.
cs: Jádro bylo úspěšně nakopírováno do zaváděcí oblasti PReP.

note: Type: note Description :sl4:
en: The new system is now ready to boot.
cs: Nový systém je nyní připraven k zavedení.
