debian-installer - en to fi translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl4: Main menu item Keep translations below 55 ccolumns (1 character=1 column except for wide character languages such as Chinese/Japanese/Korean) A bit of context for translators : PReP stands for PowerPC Reference Platform, is an acronym, and should not be translated. The P
en: Install the kernel on a PReP boot partition
fi: Asennetaan ydin PRep-käynnistysosioon

note: Type: text Description :sl4:
en: Copying the kernel to the PReP boot partition
fi: Kopioidaan ydin PReP-käynnistysosioon

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for PReP boot partitions
fi: Etsitään PReP-käynnistysosioita

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions
fi: Yhtään PReP-käynnistysosiota ei löytynyt

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions were found. You must create a PReP boot partition within the first 8MB of your hard disk.
fi: Ei löytynyt yhtään PReP-käynnistysosiota. PRep-käynnistysosio on luotava kiintolevyn ensimmäisen 8 Mtavun alueelle.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for the root partition
fi: Etsitään juuriosiota

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
fi: Juuriosiota ei löytynyt

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
fi: Mitään levyosiota ei ole liitetty juuriosioksi. Juuriosio on liitettävä ensimmäisenä.

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed PReP
fi: PRePin asennus onnistui

note: Type: note Description :sl4:
en: The kernel was properly copied to the PReP boot partition.
fi: Ydin kopioitiin onnistuneesti PReP-käynnistysosioon.

note: Type: note Description :sl4:
en: The new system is now ready to boot.
fi: Uusi järjestelmä on nyt valmis käynnistymään.
