debian-installer - en to pl translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl4: Main menu item Keep translations below 55 ccolumns (1 character=1 column except for wide character languages such as Chinese/Japanese/Korean) A bit of context for translators : PReP stands for PowerPC Reference Platform, is an acronym, and should not be translated. The P
en: Install the kernel on a PReP boot partition
pl: Instalowanie jądra na partycji rozruchowej PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Copying the kernel to the PReP boot partition
pl: Kopiowanie jądra na partycję rozruchową PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for PReP boot partitions
pl: Poszukiwanie partycji rozruchowej PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions
pl: Brak partycji rozruchowych PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions were found. You must create a PReP boot partition within the first 8MB of your hard disk.
pl: Nie znaleziono partycji rozruchowych PReP. Musisz utworzyć taką partycję na pierwszych 8MB dysku twardego.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for the root partition
pl: Poszukiwanie partycji głównej

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
pl: Nie znaleziono głównej partycji

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
pl: Żadna partycja nie jest zamontowana jako Twoja nowa główna partycja. Musisz najpierw zamontować główną partycję.

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed PReP
pl: PReP pomyślnie zainstalowany

note: Type: note Description :sl4:
en: The kernel was properly copied to the PReP boot partition.
pl: Kopiowanie jądra na partycję rozruchową PReP pomyślnie zakończone.

note: Type: note Description :sl4:
en: The new system is now ready to boot.
pl: Nowy system jest gotowy do uruchomienia.
