debian-installer - en to sq translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl4: Main menu item Keep translations below 55 ccolumns (1 character=1 column except for wide character languages such as Chinese/Japanese/Korean) A bit of context for translators : PReP stands for PowerPC Reference Platform, is an acronym, and should not be translated. The P
en: Install the kernel on a PReP boot partition
sq: Instalo kernelin në një ndarje nisjeje PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Copying the kernel to the PReP boot partition
sq: Duke kopjuar kernelin në ndarjen e nisjes PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for PReP boot partitions
sq: Duke kërkuar për ndarje PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions
sq: Asnjë ndarje nisjeje PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions were found. You must create a PReP boot partition within the first 8MB of your hard disk.
sq: Nuk u gjet asnjë ndarje nisjeje PReP. Duhet të krijosh një të tillë brenda hapësirës 8MB të diskut tënd të ngurtë.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for the root partition
sq: Duke kërkuar për ndarjen root

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
sq: Nuk u gjet asnjë ndarje root

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
sq: Asnjë ndarje e montuar si ndarja e re root. Fillimisht duhet të montosh një ndarje root.

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed PReP
sq: PReP u instalua me sukses

note: Type: note Description :sl4:
en: The kernel was properly copied to the PReP boot partition.
sq: Kerneli u kopjua siç duhet në ndarjen e nisjes PReP.

note: Type: note Description :sl4:
en: The new system is now ready to boot.
sq: Tashmë sistemi është gati të niset.
