debian-installer - en to sv translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl4: Main menu item Keep translations below 55 ccolumns (1 character=1 column except for wide character languages such as Chinese/Japanese/Korean) A bit of context for translators : PReP stands for PowerPC Reference Platform, is an acronym, and should not be translated. The P
en: Install the kernel on a PReP boot partition
sv: Installerar kärnan på en PReP-startpartition

note: Type: text Description :sl4:
en: Copying the kernel to the PReP boot partition
sv: Kopierar kärnan till PReP-startpartitionen

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for PReP boot partitions
sv: Söker efter uppstartspartitioner för PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions
sv: Inga uppstartspartitioner för PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions were found. You must create a PReP boot partition within the first 8MB of your hard disk.
sv: Ingen uppstartspartition för PReP hittades. Du måste skapa en uppstartspartition för PReP innanför de första 8MB av din hårddisk.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for the root partition
sv: Söker efter rotpartitionen

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
sv: Hittade ingen rotpartition

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
sv: Ingen partition är monterad som din nya rotpartition. Du måste montera en rotpartition först.

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed PReP
sv: Installationen av PReP lyckades

note: Type: note Description :sl4:
en: The kernel was properly copied to the PReP boot partition.
sv: Kärnan har kopierats till PReP-startpartitionen.

note: Type: note Description :sl4:
en: The new system is now ready to boot.
sv: Systemet är nu redo för att starta upp det nya Debian GNU/Linux-systemet.
