debian-installer - en to tg translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl4: Main menu item Keep translations below 55 ccolumns (1 character=1 column except for wide character languages such as Chinese/Japanese/Korean) A bit of context for translators : PReP stands for PowerPC Reference Platform, is an acronym, and should not be translated. The P
en: Install the kernel on a PReP boot partition
tg: Насб кардани ҳаста ба қисми диски роҳандозии PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Copying the kernel to the PReP boot partition
tg: Нусхабардории ҳаста ба қисми диски роҳандозии PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for PReP boot partitions
tg: Ҷустуҷӯи қисми диски роҳандозии PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions
tg: Ягон қисми диски роҳандозии PReP нест

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions were found. You must create a PReP boot partition within the first 8MB of your hard disk.
tg: Ягон қисми диски роҳандозии PReP ёфт нашудааст. Шумо бояд қисми диски роҳандозии PReP-ро дар ҳудуди 8МБ аввалини диски компютерии худ эҷод кунед.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for the root partition
tg: Ҷустуҷӯи қисми диски root

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
tg: Ягон қисми диски root ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
tg: Ягон қисми диск ҳамчун қисми диски нави root-и шумо васл нашудааст. Шумо бояд аввал қисми диски root-ро васл кунед.

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed PReP
tg: Бастаи PReP бо муваффақият насб шудааст

note: Type: note Description :sl4:
en: The kernel was properly copied to the PReP boot partition.
tg: Ҳаста ба қисми диски роҳандозии PReP бенуқсон нусхабардорӣ шудааст.

note: Type: note Description :sl4:
en: The new system is now ready to boot.
tg: Акнун системаи нав барои роҳандозӣ тайёр аст.
