debian-installer - en to th translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl4: Main menu item Keep translations below 55 ccolumns (1 character=1 column except for wide character languages such as Chinese/Japanese/Korean) A bit of context for translators : PReP stands for PowerPC Reference Platform, is an acronym, and should not be translated. The P
en: Install the kernel on a PReP boot partition
th: ติดตั้งเคอร์เนลในพาร์ทิชันบูตแบบ PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Copying the kernel to the PReP boot partition
th: กำลังคัดลอกเคอร์เนลลงในพาร์ทิชันบูตแบบ PReP

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for PReP boot partitions
th: กำลังค้นหาพาร์ทิชันบูตแบบ PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions
th: ไม่พบพาร์ทิชันบูตแบบ PReP

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions were found. You must create a PReP boot partition within the first 8MB of your hard disk.
th: ไม่พบพาร์ทิชันบูตแบบ PReP คุณจะต้องสร้างพาร์ทิชันบูตแบบ PReP ภายใน 8MB แรกของฮาร์ดดิสก์

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for the root partition
th: กำลังค้นหาพาร์ทิชันราก

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
th: ไม่พบพาร์ทิชันราก

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
th: ไม่มีพาร์ทิชันที่เมานท์เป็นพาร์ทิชันรากใหม่ คุณต้องเมานท์พาร์ทิชันรากก่อน

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed PReP
th: ติดตั้ง PReP เสร็จสมบรูณ์

note: Type: note Description :sl4:
en: The kernel was properly copied to the PReP boot partition.
th: คัดลอกเคอร์เนลลงในพาร์ทิชันบูตแบบ PReP เรียบร้อยแล้ว

note: Type: note Description :sl4:
en: The new system is now ready to boot.
th: ระบบใหม่พร้อมที่จะบูตแล้ว
