print-manager - en to ast translation catalogue (22 entries)

en: Secret
ast: Secretu

en: Standard
ast: Estándar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PoliciesGB)
en: Policies
ast: Polítiques

en: A New Printer was detected
ast: Detectóse una imprentadora nueva

en: '%1' is ready for printing.
ast: «%1» yá pue imprentar.

en: Parallel Port
ast: Puertu paralelu

en: Windows Printer via SAMBA
ast: Imprentadora de Windows per SAMBA

[ctx: @item]
en: Local Printers
ast: Imprentadores llocales

en: Printer
ast: Imprentadora

en: Pending
ast: Pendiente

en: On hold
ast: N'espera

en: Print service is unavailable
ast: El serviciu d'imprentación nun ta disponible

en: In use
ast: N'usu

en: In use - '%1'
ast: N'usu - «%1»

en: Paused
ast: En posa

en: Paused - '%1'
ast: En posa - «%1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pausePrinterPB)
en: Pause Printer
ast: Posar la imprentadora

en: Printing...
ast: Imprentando…

en: All Printers (%1 Job) | All Printers (%1 Jobs)
ast[0]: Toles imprentadores (%1 trabayu)
ast[1]: Toles imprentadores (%1 trabayos)

en: %2 (%1 Job) | %2 (%1 Jobs)
ast[0]: %2 (%1 trabayu)
ast[1]: %2 (%1 trabayos)

en: All Printers
ast: Toles imprentadores

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: All Jobs
ast: Tolos trabayos
