print-manager - en to bg translation catalogue (126 entries)

en: Add a new printer
bg: Добавяне на нов принтер

en: Add a new printer group
bg: Добавяне на нова група принтери

en: Configure a printer
bg: Настройване на принтер

[ctx: @list:item]
en: Driverless
bg: Бездрайверно

[ctx: @list:item]
en: PPD File
bg: PPD файл

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings: %1
bg: Неуспешно получаване на настройките на сървъра: %1

[ctx: @info]
en: Server Settings Not Saved: (%1): %2
bg: Настройките на сървъра не са запаметени: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Fatal Save Server Settings: (%1): %2
bg: Фатално запазване на настройките на сървъра: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Install Error (package: %1)
    Check authentication credentials and make sure PackageKit is installed properly.
bg: Грешка при инсталирането (пакет: %1)
    Проверете пълномощията за удостоверяване и се уверете, че PackageKit е инсталиран правилно.

[ctx: @info:usagetip]
en: Example Addresses
bg: Примерни адреси

[ctx: @label:title]
en: Printing Device
bg: Принтиращо устройство

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
bg: Адрес:

[ctx: @info The printer/device address]
en: Enter device address
bg: Въведете адрес на устройството

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a device connection
bg: Изберете връзка с устройство

[ctx: @action:button]
en: Select Recommended Driver
bg: Изберете препоръчителен драйвер

[ctx: @info:tooltip]
en: Recommended drivers are based on printer make/model and connection type
bg: Препоръчителните драйвери се основават на марката/модела на принтера и типа на връзката

[ctx: @action:button]
en: Manual Driver Search…
bg: Ръчно търсене на драйвери…

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for and select a driver based on printer make/model
bg: Търсене и избиране на драйвер въз основа на марката/модела на принтера

[ctx: @title:group]
en: Line Printer Daemon (LPD) Protocol
bg: Протокол Line Printer Daemon (LPD)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the LPD device
bg: Въведете адреса на устройство LPD

[ctx: @label:textbox]
en: Queue:
bg: Опашка:

[ctx: @info:placeholder The LPD device queue name]
en: LPD queue name
bg: Име на опашка за LPD:

[ctx: @action:button]
en: Continue with Address…
bg: Продължаване с адрес…

[ctx: @info:status]
en: Invalid LPD URL: %1
bg: Невалиден адрес на LPD: %1

[ctx: @title:group]
en: Find remote printing devices
bg: Намиране на отдалечени устройства за печат

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the remote host/device
bg: Въведете адреса на отдалечения хост/устройство

[ctx: @info:status]
en: No Printers found at host: %1
bg: Не са намерени принтери на хоста: %1

[ctx: @info:status]
en: CUPS request error (%1): %2
bg: Грешка в заявка на CUPS (%1): %2

[ctx: @action:button]
en: Select Printer…
bg: Изберете принтер…

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the printer address is known, enter it and choose <interface>Continue</interface>.  If the printer is on a remote host, enter that address and choose <interface>Search</interface>.
bg: Ако адресът на принтера е известен, въведете го и изберете <interface>Продължаване</interface>. Ако принтерът се намира на отдалечен хост, въведете адреса му и изберете <interface>Търсене</interface>.

[ctx: @title:group]
en: Set up a printer on a Windows Network
bg: Създаване на принтер в мрежа на Windows

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the Windows Printer
bg: Въведете адреса на принтера в Windows мрежата

[ctx: @label:textbox Authentication user name]
en: Username:
bg: Потребителско име:

[ctx: @label:textbox Authentication password]
en: Password:
bg: Парола:

[ctx: @action:button Accept current values and continue]
en: Save Printer…
bg: Запазване на принтер…

[ctx: @info:status]
en: Invalid Printer URL: %1
bg: Невалиден адрес на принтер: %1

[ctx: @title:group]
en: AppSocket Protocol (aka JetDirect)
bg: AppSocket Protocol (или JetDirect)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the AppSocket device
bg: Въведете адреса на устройство AppSocket

en: Invalid Socket URL: %1
bg: Невалиден адрес на сокет: %1

[ctx: @title:window]
en: Set up a Printer Connection
bg: Настройка на връзка с принтер

[ctx: @action:button]
en: Refresh
bg: Обновяване

[ctx: @action:button]
en: Show Detected Devices
bg: Показване на откритите устройства

[ctx: @action:button]
en: Show Manual Options
bg: Показване на ръчни опции

[ctx: @info:status]
en: This feature is not available (%1)
bg: Тази функция не е налична (%1)

[ctx: @info:status]
en: Unable to automatically discover any printing devices
bg: Не може да открие автоматично никакви устройства за печат

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose "Refresh" to try again or choose a manual configuration option from the list
bg: Изберете „Обновяване“, за да опитате отново, или изберете опция за ръчно конфигуриране от списъка

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a manual configuration option from the list
bg: Изберете опция за ръчна конфигурация от списъка

[ctx: @title:window]
en: CUPS Server Settings
bg: Настройки на CUPS сървъра

[ctx: @action:button]
en: CUPS Print Server Admin
bg: Администриране на сървъра за печат CUPS

[ctx: @action:button Reset to current settings]
en: Reset
bg: Възстановяване

[ctx: @action:button Apply new settings]
en: Apply
bg: Прилагане

en: Please wait while the CUPS server restarts
bg: Моля, изчакайте, докато CUPS сървърът се рестартира

[ctx: @option:check]
en: Share printers connected to this system
bg: Споделяне на принтерите, свързани към тази система

[ctx: @option:check]
en: Allow printing from the Internet
bg: Разрешаване печат от Интернет

[ctx: @option:check]
en: Allow remote administration
bg: Разрешаване на отдалечена администрация

[ctx: @option:check]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
bg: Разрешаване на потребителите да спират задачи (не само своите)

[ctx: @title:window]
en: Printer Setup Helpers
bg: Помощници за настройване на принтери

[ctx: @info:status]
en: Install has completed successfully
bg: Инсталацията е изпълнена успешно

[ctx: @info:status]
en: Installation failed
bg: Неуспешно инсталиране на :

[ctx: @info:status]
en: Installing…
bg: Инсталиране…

[ctx: @info:usagetip]
en: Report this issue to %1
bg: Докладвайте този проблем на %1

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.<nl/><nl/>Because this distro does not include PackageKit, we cannot provide an install option. Please use your package manager to install the <command>system-config-printer</command> package manually.
bg: Пакетът за поддръжка на принтер, който осигурява удобни функции, изглежда не е инсталиран.<nl/><nl/>Тъй като тази дистрибуция не включва PackageKit, не можем да предоставим опция за инсталиране, така че ще трябва да използвате вашия мениджър на пакети, за да инсталирате ръчно пакета <command>system-config-printer</command>.

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.
bg: Пакетът за поддръжка на принтера, който осигурява удобни функции, изглежда не е инсталиран.

[ctx: @action:button Install printer setup helper package]
en: Install It
bg: Инсталиране

[ctx: @action:button The thing being added is a printer]
en: Add…
bg: Добавяне…

[ctx: @action:button]
en: Add Printer…
bg: Добавяне на принтер…

[ctx: @action:button]
en: Add Group…
bg: Добавяне на група…

[ctx: @action:button]
en: Configure Print Server…
bg: Конфигуриране на сървър за печат…

[ctx: @info:status]
en: No printers are currently set up
bg: В момента не са конфигурирани никакви принтери

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Add…</interface> to set up a new printer on this computer
bg: Изберете <interface>Добавяне…</interface>, за да настроите нов принтер на този компютър

[ctx: @info:status]
en: Printing services not available
bg: Услугата за печат не е налична

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Configure Print Server…</interface> to check settings, or verify that the CUPS system service is active.
bg: Щракнете върху <interface>Конфигуриране на сървър за печат…</interface>, за да проверите настройките или да се уверите, че системната услуга CUPS е активна.

en: Printers
bg: Принтери

en: Printer Groups
bg: Принтерни групи

[ctx: @action:button]
en: Open Print Queue
bg: Отваряне на опашка за печат

[ctx: @info:tooltip]
en: Resume printing
bg: Възобновяване на печата

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause printing
bg: Пауза на печата

[ctx: @action:button Resume printing]
en: Resume
bg: Възобновяване

[ctx: @action:button Pause printing]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: @title:window]
en: Select a printer make/model
bg: Изберете марка/модел на принтер

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver (%1)
bg: Драйвер на принтера (%1)

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver
bg: Драйвер на принтера

[ctx: @action:button Select ipp everywhere driver]
en: Use IPP Everywhere™
bg: Използване на IPP Everywhere™

en: Save
bg: Запазване

en: Select a PostScript Printer Description (PPD) file
bg: Изберете PostScript Printer Description (PPD) файл

en: Printer model is required.  Please select a printer model.
bg: Изисква се модел на принтера. Моля, изберете модел на принтера.

[ctx: @option:radio]
en: Select Make and Model:
bg: Изберете марка и модел:

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter Models
bg: Филтриране на моделите

[ctx: @option:radio]
en: PPD file:
bg: PPD файл:

[ctx: @action:button]
en: Select PPD File…
bg: Изберете PPD файл…

en: Select
bg: Избор

en: PostScript Printer Description Files (*.ppd)
bg: Файлове PostScript Printer Description (*.ppd)

[ctx: @title:window]
en: Add Group
bg: Добавяне на група

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
bg: Добавяне на принтер

en: Configure…
bg: Настройване…

en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @action:button]
en: CUPS Printers Overview Help
bg: Справка за преглед на принтерите CUPS

[ctx: @action:button]
en: Printer/Device Admin Page
bg: Страница за администриране на принтер или устройство

[ctx: @action:button Add printer]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: @action:button Apply changes]
en: Apply
bg: Прилагане

[ctx: @info:status]
en: Queue name is required. Enter a unique queue name.
bg: Изисква се име на опашка. Въведете уникално име на опашката.

[ctx: @info:status]
en: Queue name must be unique. Enter a unique queue name.
bg: Името на опашката трябва да е уникално. Въведете уникално име на опашката.

[ctx: @info:status]
en: Make/Model is required. Choose "Select" to pick Make/Model
bg: Изисква се марка/модел. Изберете „Избор“, за да изберете марка/модел

[ctx: @info:status]
en: Configuring %1, please wait…
bg: Конфигуриране на %1. Моля, изчакайте…

en: Failed to remove the printer: %1
bg: Не успя да се премахне принтер: %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Group?
bg: Да се премахне ли групата?

[ctx: @title:window]
en: Remove Printer?
bg: Да се премахне ли принтера?

[ctx: @info %1 is the name of a printer or printer group]
en: '%1' will be removed.
bg: '%1” ще бъде премахнат.

[ctx: @action:button]
en: Remove Group
bg: Премахване на група

[ctx: @action:button]
en: Remove Printer
bg: Премахване на принтер

en: Cancel
bg: Отказване

[ctx: @action:check Set default printer]
en: Default printer
bg: Принтер по подразбиране

[ctx: @info]
en: To change the default printer, set another printer as the default.
bg: За да промените стандартния принтер, задайте друг принтер по подразбиране

[ctx: @action:check]
en: Share this group
bg: Споделяне на тази група

[ctx: @action:check]
en: Share this printer
bg: Споделяне на принтера

[ctx: @action:check]
en: Accepting print jobs
bg: Приемане на печатното задание

[ctx: @action:button]
en: Print Test Page
bg: Отпечатване на тестова страница

[ctx: @action:button]
en: Print Self-Test Page
bg: Печат на само-тестова страница

[ctx: @action:button]
en: Clean Print Heads
bg: Почистване на главите

[ctx: @label:textbox]
en: Queue Name:
bg: Име на опашка:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
bg: Описание:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
bg: Местоположение:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
bg: Връзка:

[ctx: @label:listbox]
en: Member Printers:
bg: Членове принтери:

[ctx: @label:textbox]
en: Make/Model:
bg: Марка и модел:

[ctx: @action:button Select printer make/model]
en: Select…
bg: Избиране…
