print-manager - en to ca translation catalogue (127 entries)

en: Add a new printer
ca: Afegeix una impressora nova

en: Add a new printer group
ca: Afegeix un grup nou d'impressió

en: Configure a printer
ca: Configura una impressora

[ctx: @info]
en: Failed to configure class:
ca: Ha fallat en configurar la classe:

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer:
ca: Ha fallat en configurar la impressora:

[ctx: @list:item]
en: Driverless
ca: Sense controladors

[ctx: @list:item]
en: PPD File
ca: Fitxer PPD

en: Failed to perform request: %1
ca: Ha fallat en portar a terme la sol·licitud: %1

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings: %1
ca: Ha fallat en obtenir els paràmetres del servidor: %1

[ctx: @info]
en: Server Settings Not Saved: (%1): %2
ca: No s'han desat els paràmetres del servidor: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Fatal Save Server Settings: (%1): %2
ca: Error fatal en desar els paràmetres del servidor: (%1): %2

en: Print Self-Test Page
ca: Imprimeix una pàgina d'autocomprovació

en: Clean Print Heads
ca: Neteja els capçals d'impressió

[ctx: @info]
en: Install Error (package: %1)
    Check authentication credentials and make sure PackageKit is installed properly.
ca: Error d'instal·lació (paquet: %1)
    Comproveu les credencials d'autenticació i assegureu-vos que el PackageKit estigui instal·lat correctament.

[ctx: @info:usagetip]
en: Example Addresses
ca: Adreces d'exemple

[ctx: @label:title]
en: Printing Device
ca: Dispositiu d'impressió

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
ca: Adreça:

[ctx: @info The printer/device address]
en: Enter device address
ca: Introduïu l'adreça del servidor

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a device connection
ca: Trieu una connexió del dispositiu

[ctx: @action:button]
en: Select Recommended Driver
ca: Selecciona el controlador recomanat

[ctx: @info:tooltip]
en: Recommended drivers are based on printer make/model and connection type
ca: Els controladors recomanats es basen en el fabricant/model de la impressora i el tipus de connexió

[ctx: @action:button]
en: Manual Driver Search…
ca: Cerca manual de controlador…

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for and select a driver based on printer make/model
ca: Cerca i selecciona un controlador en funció del fabricant/model de la impressora

[ctx: @title:group]
en: Line Printer Daemon (LPD) Protocol
ca: Protocol Line Printer Daemon (LPD)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the LPD device
ca: Introduïu l'adreça del dispositiu LPD

[ctx: @label:textbox]
en: Queue:
ca: Cua:

[ctx: @info:placeholder The LPD device queue name]
en: LPD queue name
ca: Nom de la cua LPD

[ctx: @action:button]
en: Continue with Address…
ca: Continua amb l'adreça…

[ctx: @info:status]
en: Invalid LPD URL: %1
ca: URL no vàlid de LPD: %1

[ctx: @title:group]
en: Find remote printing devices
ca: Cerca dispositius remots d'impressió

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the remote host/device
ca: Introduïu l'adreça del servidor/dispositiu remot

[ctx: @info:status]
en: No Printers found at host: %1
ca: No s'ha trobat cap impressora en el servidor: %1

[ctx: @info:status]
en: CUPS request error (%1): %2
ca: Error de sol·licitud del CUPS (%1): %2

[ctx: @action:button]
en: Select Printer…
ca: Selecciona la impressora…

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the printer address is known, enter it and choose <interface>Continue</interface>.  If the printer is on a remote host, enter that address and choose <interface>Search</interface>.
ca: Si es coneix l'adreça de la impressora, introduïu-la i trieu <interface>Continua</interface>. Si la impressora està en una màquina remota, introduïu aquesta adreça i trieu <interface>Cerca</interface>.

[ctx: @title:group]
en: AppSocket Protocol (aka JetDirect)
ca: Protocol AppSocket (o JetDirect)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the AppSocket device
ca: Introduïu l'adreça del dispositiu AppSocket

en: Invalid Socket URL: %1
ca: URL no vàlid de sòcol: %1

[ctx: @title:window]
en: Set up a Printer Connection
ca: Configura una connexió d'impressora

[ctx: @action:button]
en: Refresh
ca: Actualitza

[ctx: @action:button]
en: Show Detected Devices
ca: Mostra els dispositius detectats

[ctx: @action:button]
en: Show Manual Options
ca: Mostra les opcions manuals

[ctx: @info:status]
en: This feature is not available (%1)
ca: Aquesta característica no està disponible (%1)

[ctx: @info:status]
en: Unable to automatically discover any printing devices
ca: No s'ha pogut descobrir automàticament cap dispositiu d'impressió

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose "Refresh" to try again or choose a manual configuration option from the list
ca: Trieu «Actualitza» per a tornar a intentar-ho o trieu una opció de configuració manual de la llista

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a manual configuration option from the list
ca: Trieu una opció de configuració manual de la llista

[ctx: @title:window]
en: CUPS Server Settings
ca: Paràmetres del servidor CUPS

[ctx: @action:button]
en: CUPS Print Server Admin
ca: Administració del servidor d'impressió CUPS

[ctx: @action:button Reset to current settings]
en: Reset
ca: Reinicia

[ctx: @action:button Apply new settings]
en: Apply
ca: Aplica

en: Please wait while the CUPS server restarts
ca: Espereu mentre es reinicia el servidor CUPS

[ctx: @option:check]
en: Share printers connected to this system
ca: Comparteix les impressores connectades a aquest sistema

[ctx: @option:check]
en: Allow printing from the Internet
ca: Permet la impressió des d'Internet

[ctx: @option:check]
en: Allow remote administration
ca: Permet l'administració remota

[ctx: @option:check]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
ca: Permet que els usuaris cancel·lin qualsevol treball (no només els seus)

[ctx: @title:window]
en: Printer Setup Helpers
ca: Ajudants de configuració d'impressores

[ctx: @info:status]
en: Install has completed successfully
ca: La configuració s'ha completat correctament

[ctx: @info:status]
en: Installation failed
ca: La instal·lació ha fallat

[ctx: @info:status]
en: Installing…
ca: S'està instal·lant…

[ctx: @info:usagetip]
en: Report this issue to %1
ca: Informa del problema a %1

en: new_queue
ca: cua_nova

en: new_group
ca: grup_nou

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.<nl/><nl/>Because this distro does not include PackageKit, we cannot provide an install option. Please use your package manager to install the <command>system-config-printer</command> package manually.
ca: Sembla que no s'ha instal·lat cap paquet de suport d'impressora que proporcioni funcions d'utilitat.<nl/><nl/>Atès que aquesta distribució no inclou el PackageKit, no podem proporcionar una opció d'instal·lació. Cal utilitzar el gestor de paquets per a instal·lar manualment el paquet <command>system-config-printer</command>.

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.
ca: Sembla que no s'ha instal·lat un paquet de suport d'impressora que proporciona funcions d'utilitat.

[ctx: @action:button Install printer setup helper package]
en: Install It
ca: Instal·la'l

[ctx: @action:button The thing being added is a printer]
en: Add…
ca: Afegeix…

[ctx: @action:button]
en: Add Printer…
ca: Afegeix una impressora…

[ctx: @action:button]
en: Add Group…
ca: Afegeix un grup…

[ctx: @action:button]
en: Configure Print Server…
ca: Configura el servidor d'impressió…

[ctx: @info:status]
en: No printers are currently set up
ca: Actualment no hi ha configurada cap impressora

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Add…</interface> to set up a new printer on this computer
ca: Feu clic a <interface>Afegeix…</interface> per a configurar una impressora nova en aquest ordinador

[ctx: @info:status]
en: Printing services not available
ca: Sense serveis d'impressió disponibles

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Configure Print Server…</interface> to check settings, or verify that the CUPS system service is active.
ca: Feu clic a <interface>Configura el servidor d'impressió…</interface> per a comprovar la configuració o verificar que el servei del sistema CUPS estigui actiu.

en: Printers
ca: Impressores

en: Printer Groups
ca: Grups d'impressores

[ctx: @action:button]
en: Open Print Queue
ca: Obre la cua d'impressió

[ctx: @info:tooltip]
en: Resume printing
ca: Reprèn la impressió

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause printing
ca: Fa pausa de la impressió

[ctx: @action:button Resume printing]
en: Resume
ca: Reprèn

[ctx: @action:button Pause printing]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: @title:window]
en: Select a printer make/model
ca: Selecció de fabricant/model d'impressora

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver (%1)
ca: Controlador d'impressora (%1)

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver
ca: Controlador d'impressora

[ctx: @action:button Select ipp everywhere driver]
en: Use IPP Everywhere™
ca: Utilitza IPP Everywhere™

en: Save
ca: Desa

en: Select a PostScript Printer Description (PPD) file
ca: Seleccioneu un fitxer PostScript Printer Description (PPD)

en: Printer model is required.  Please select a printer model.
ca: Es requereix el model d'impressora. Seleccioneu-ne un.

[ctx: @option:radio]
en: Select Make and Model:
ca: Seleccioneu el fabricant i model:

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter Models
ca: Filtra els models

[ctx: @option:radio]
en: PPD file:
ca: Fitxer PPD:

[ctx: @action:button]
en: Select PPD File…
ca: Selecciona un fitxer PPD…

en: Select
ca: Selecciona

en: PostScript Printer Description Files (*.ppd)
ca: Fitxers PostScript Printer Description (*.ppd)

[ctx: @title:window]
en: Add Group
ca: Afegeix un grup

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
ca: Afegeix una impressora

en: Configure…
ca: Configura…

en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @action:button]
en: CUPS Printers Overview Help
ca: Ajuda de la vista general d'impressores del CUPS

[ctx: @action:button]
en: Printer/Device Admin Page
ca: Pàgina d'administració d'impressora/dispositiu

[ctx: @action:button Add printer]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: @action:button Apply changes]
en: Apply
ca: Aplica

[ctx: @info:status]
en: Queue name is required. Enter a unique queue name.
ca: Es requereix un nom de cua. Introduïu un nom únic de cua.

[ctx: @info:status]
en: Queue name must be unique. Enter a unique queue name.
ca: Cal que el nom de cua sigui únic. Introduïu un nom únic de cua.

[ctx: @info:status]
en: Make/Model is required. Choose "Select" to pick Make/Model
ca: Es requereix el fabricant i model. Trieu «Selecciona» per a escollir el Fabricant/Model

[ctx: @info:status]
en: Configuring %1, please wait…
ca: S'està configurant %1, espereu…

en: Failed to remove the printer: %1
ca: Ha fallat en eliminar la impressora: %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Group?
ca: Eliminació de grup?

[ctx: @title:window]
en: Remove Printer?
ca: Eliminació d'impressora?

[ctx: @info %1 is the name of a printer or printer group]
en: '%1' will be removed.
ca: S'eliminarà «%1».

[ctx: @action:button]
en: Remove Group
ca: Elimina el grup

[ctx: @action:button]
en: Remove Printer
ca: Elimina la impressora

en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @action:check Set default printer]
en: Default printer
ca: Impressora predeterminada

[ctx: @info]
en: To change the default printer, set another printer as the default.
ca: Per a canviar la impressora predeterminada, definiu una altra impressora com a predeterminada.

[ctx: @action:check]
en: Share this group
ca: Comparteix aquest grup

[ctx: @action:check]
en: Share this printer
ca: Comparteix aquesta impressora

[ctx: @action:check]
en: Accepting print jobs
ca: Accepta treballs d'impressió

[ctx: @action:button]
en: Print Test Page
ca: Imprimeix una pàgina de prova

[ctx: @action:button]
en: Print Self-Test Page
ca: Imprimeix una pàgina d'autocomprovació

[ctx: @action:button]
en: Clean Print Heads
ca: Neteja els capçals d'impressió

[ctx: @label:textbox]
en: Queue Name:
ca: Nom de cua:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
ca: Descripció:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
ca: Ubicació:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
ca: Connexió:

[ctx: @label:listbox]
en: Member Printers:
ca: Impressores del grup:

[ctx: @label:textbox]
en: Make/Model:
ca: Fabricant/Model:

[ctx: @action:button Select printer make/model]
en: Select…
ca: Selecciona…
