print-manager - en to ca@valencia translation catalogue (248 entries)

[ctx: @title:window]
en: Add a New Printer
ca@valencia: Afig una impressora nova

[ctx: @title:window]
en: Select a Printer to Add
ca@valencia: Seleccioneu la impressora que s'ha d'afegir

[ctx: @title:window]
en: Pick a Driver
ca@valencia: Seleccioneu un controlador

[ctx: @title:window]
en: Please describe your printer
ca@valencia: Descripció de la impressora

[ctx: @title:window]
en: Configure your connection
ca@valencia: Configureu la connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
ca@valencia: Adreça:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Queue:
ca@valencia: Cua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectPB)
en: Detect
ca@valencia: Detecta

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Windows Printer via SAMBA
ca@valencia: Impressora Windows via SAMBA

[ctx: @label samba URL markup example, this is preceded by a label containing smb://]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: smb://[workgroup/]server[:port]/printer
ca@valencia: smb://[grup-treball/]servidor[:port]/impressora

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browsePB)
en: Browse
ca@valencia: Explora

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password
ca@valencia: Contrasenya

[ctx: @label:listbox]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @label:listbox]
en: Even
ca@valencia: Parells

[ctx: @label:listbox]
en: Odd
ca@valencia: Senars

[ctx: @label:listbox]
en: XON/XOFF (Software)
ca@valencia: XON/XOFF (Programari)

[ctx: @label:listbox]
en: RTS/CTS (Hardware)
ca@valencia: RTS/CTS (Maquinari)

[ctx: @label:listbox]
en: DTR/DSR (Hardware)
ca@valencia: DTR/DSR (Maquinari)

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Baud Rate:
ca@valencia: Velocitat en bauds:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parity:
ca@valencia: Paritat:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Data Bits:
ca@valencia: Bits de dades:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Flow Control:
ca@valencia: Control de flux:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
ca@valencia: Adreça:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Connection:
ca@valencia: Connexió:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Examples:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>See <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Network
    Printers"</A> for the correct URI to use with your printer.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>
ca@valencia: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Exemples:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>Vegeu <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">«Network Printers»</A> per a trobar l'URI correcte que s'utilitzarà amb la impressora.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>

[ctx: @item]
en: Manual URI
ca@valencia: URI manual

en: Failed to get a list of devices: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la llista de dispositius: «%1»

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to the parallel port
ca@valencia: Una impressora connectada amb el port paral·lel

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to a USB port
ca@valencia: Una impressora connectada a un port USB

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected via Bluetooth
ca@valencia: Una impressora connectada via Bluetooth

[ctx: @info:tooltip]
en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL)
ca@valencia: Impressora local detectada pel «Hardware Abstraction Layer» (HAL)

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device
ca@valencia: El programari HPLIP que controla una impressora, o la funció d'impressió d'un dispositiu multifuncional

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device
ca@valencia: El programari HPLIP que controla una màquina de fax, o la funció de fax d'un dispositiu multifuncional

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
ca@valencia: Impressora remota CUPS via DNS-SD

[ctx: @item]
en: Discovered Network Printers
ca@valencia: Impressores de xarxa trobades

[ctx: @item]
en: Other Network Printers
ca@valencia: Altres impressores de xarxa

[ctx: @item]
en: Local Printers
ca@valencia: Impressores locals

en: Failed to group devices: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut agrupar dispositius: «%1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addTB)
en: Add Printer
ca@valencia: Afig una impressora

en: Tool for adding new printers
ca@valencia: Eina per a afegir impressores noves

en: Port to Qt 5 / Plasma 5
ca@valencia: Adaptació a les Qt 5 / Plasma 5

en: Parent Window ID
ca@valencia: ID de la finestra pare

en: Add a new printer
ca@valencia: Afig una impressora nova

en: Add a new printer class
ca@valencia: Afig una classe nova d'impressora

en: Changes the PPD of a given printer
ca@valencia: Canvia el PPD d'una impressora indicada

en: Changes the PPD of a given printer/deviceid
ca@valencia: Canvia el PPD d'una impressora indicada/ID de dispositiu

[ctx: @info]
en: Failed to add class: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut afegir una classe: «%1»

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut configurar la impressora: «%1»

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameLE)
en: May contain any printable characters except "/", "#", and space
ca@valencia: Pot contindre qualsevol caràcter imprimible excepte «/», «#», i espai

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
ca@valencia: Descripció:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shareCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sharedCB)
en: Share this printer
ca@valencia: Compartix esta impressora

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Members:
ca@valencia: Membres:

en: A printer connected to the parallel port.
ca@valencia: Una impressora connectada amb el port paral·lel.

en: A printer connected to a USB port.
ca@valencia: Una impressora connectada a un port USB.

en: A printer connected via Bluetooth.
ca@valencia: Una impressora connectada via Bluetooth.

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
ca@valencia: Impressora local detectada pel «Hardware Abstraction Layer» (HAL).

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
ca@valencia: El programari HPLIP que controla una impressora, o la funció d'impressió d'un dispositiu multifuncional.

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
ca@valencia: El programari HPLIP que controla una màquina de fax, o la funció de fax d'un dispositiu multifuncional.

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
ca@valencia: Impressora remota CUPS via DNS-SD

en: Network printer via DNS-SD
ca@valencia: Impressora de xarxa via DNS-SD

en: %1 network printer via DNS-SD
ca@valencia: %1 impressora de xarxa via DNS-SD

en: Parallel Port
ca@valencia: Port paral·lel

en: Serial Port
ca@valencia: Port sèrie

en: Fax - HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
ca@valencia: Fax - «HP Linux Imaging and Printing» (HPLIP)

en: HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
ca@valencia: «HP Linux Imaging and Printing» (HPLIP)

en: Hardware Abstraction Layer (HAL)
ca@valencia: «Hardware Abstraction Layer» (HAL)

en: LPD/LPR queue
ca@valencia: Cua LPD/LPR

en: LPD/LPR queue %1
ca@valencia: Cua LPD/LPR %1

en: Windows Printer via SAMBA
ca@valencia: Impressora Windows via SAMBA

en: IPP network printer via DNS-SD
ca@valencia: Impressora de xarxa IPP via DNS-SD

en: LPD network printer via DNS-SD
ca@valencia: Impressora de xarxa LPD via DNS-SD

en: AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD
ca@valencia: Impressora de xarxa AppSocket/JetDirect via DNS-SD

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionsGB)
en: Connections
ca@valencia: Connexions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please choose an item on the list
ca@valencia: Escolliu un element de la llista

en: Modify Printer
ca@valencia: Modifica la impressora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePrinterPB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePB)
en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Printer Options
ca@valencia: Opcions de la impressora

en: Set the Default Printer Options
ca@valencia: Establix les opcions predeterminades de la impressora

en: Banners, Policies and Allowed Users
ca@valencia: Bàners, polítiques i usuaris permesos

en: The current page has changes.
    Do you want to save them?
ca@valencia: La pàgina actual té canvis.
    Voleu guardar-la?

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Configure Printer
ca@valencia: Configureu la impressora

en: ConfigurePrinter
ca@valencia: ConfiguracióImpressora

en: Printer to be configured
ca@valencia: Impressora que s'ha de configurar

en: Current - %1
ca@valencia: Actual - %1

en: Select a custom driver
ca@valencia: Selecciona un controlador personalitzat

[ctx: @info]
en: Failed to configure class
ca@valencia: No s'ha pogut configurar la classe

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer
ca@valencia: No s'ha pogut configurar la impressora

[ctx: @title:window]
en: Failed
ca@valencia: No s'ha pogut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameL)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description:
ca@valencia: Descripció:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, descriptionLE)
en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
ca@valencia: Descripció intel·ligible per les persones, com «HP LaserJet amb doble cara»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, locationLE)
en: Human-readable location such as "Lab 1"
ca@valencia: Ubicació intel·ligible per les persones, com «Laboratori 1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionL)
en: Connection:
ca@valencia: Connexió:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, connectionLE)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Examples:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Exemples:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, membersL)
en: Members
ca@valencia: Membres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, driverL)
en: Driver:
ca@valencia: Controlador:

en: Abort job
ca@valencia: Interromp el treball

en: Retry current job
ca@valencia: Reintenta el treball actual

en: Retry job
ca@valencia: Reintenta el treball

en: Stop printer
ca@valencia: Para la impressora

en: Authenticated
ca@valencia: Autenticat

en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: None
ca@valencia: Cap

en: Classified
ca@valencia: Classificat

en: Confidential
ca@valencia: Confidencial

en: Standard
ca@valencia: Estàndard

en: Topsecret
ca@valencia: Molt secret

en: Unclassified
ca@valencia: Sense classificar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BanneryGB)
en: Banners
ca@valencia: Bàners

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Starting Banner:
ca@valencia: Bàner d'inici:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Ending Banner:
ca@valencia: Bàner final:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PoliciesGB)
en: Policies
ca@valencia: Polítiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Policy:
ca@valencia: Política d'operació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Error Policy:
ca@valencia: Política d'error:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AllowGB)
en: Allowed Users
ca@valencia: Usuaris permesos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preventRB)
en: Pre&vent these users from printing
ca@valencia: Impedi&x que estos usuaris imprimisquen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allowRB)
en: A&llow these users to print
ca@valencia: Per&met que estos usuaris imprimisquen

en: Set Default Options
ca@valencia: Establix les opcions predeterminades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoConfigurePB)
en: Query Printer for Default Options
ca@valencia: Consulta a la impressora per les opcions predeterminades

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectMakeModel)
en: Select a Driver
ca@valencia: Selecciona un controlador

en: Status
ca@valencia: Estat

en: Name
ca@valencia: Nom

en: User
ca@valencia: Usuari

en: Created
ca@valencia: Creat

en: Completed
ca@valencia: Completat

en: Pages
ca@valencia: Pàgines

en: Processed
ca@valencia: Processat

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Status Message
ca@valencia: Missatge d'estat

en: Printer
ca@valencia: Impressora

en: From Hostname
ca@valencia: Des del nom d'ordinador

en: Failed to move '%1' to '%2'
ca@valencia: No s'ha pogut moure «%1» a «%2»

en: Failed
ca@valencia: No s'ha pogut

en: Pending
ca@valencia: Pendent

en: On hold
ca@valencia: Retingut

en: Stopped
ca@valencia: Parat

en: Canceled
ca@valencia: Cancel·lat

en: Aborted
ca@valencia: Interromput

en: A CUPS connection requires authentication: "%1"
ca@valencia: La connexió a CUPS requerix autenticació: «%1»

en: Enter an username and a password to complete the task
ca@valencia: Introduïu un nom d'usuari i una contrasenya per a completar la tasca

en: Wrong username or password
ca@valencia: Nom d'usuari o contrasenya no vàlids

en: Print service is unavailable
ca@valencia: El servei de la impressió no està disponible

en: Not found
ca@valencia: No s'ha trobat

en: Test Page
ca@valencia: Pàgina de prova

en: Unable to send command to printer driver!
ca@valencia: No s'ha pogut enviar l'ordre al controlador de la impressora!

en: Failed to invoke method: %1
ca@valencia: No s'ha pogut invocar un mètode: %1

en: Recommended Drivers
ca@valencia: Controladors recomanats

en: Printers
ca@valencia: Impressores

en: Idle
ca@valencia: En espera

en: Idle, rejecting jobs
ca@valencia: En espera, rebutja els treballs

en: Idle - '%1'
ca@valencia: En espera - «%1»

en: Idle, rejecting jobs - '%1'
ca@valencia: En espera, rebutja els treballs - «%1»

en: In use
ca@valencia: En ús

en: In use - '%1'
ca@valencia: En ús - «%1»

en: Paused
ca@valencia: En pausa

en: Paused, rejecting jobs
ca@valencia: En pausa, rebutja els treballs

en: Paused - '%1'
ca@valencia: En pausa - «%1»

en: Paused, rejecting jobs - '%1'
ca@valencia: En pausa, rebutja els treballs - «%1»

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Unknown - '%1'
ca@valencia: Desconegut - «%1»

en: Failed to get a list of drivers: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre una llista dels controladors: «%1»

en: Failed to search for a recommended driver: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut buscar un controlador recomanat: «%1»

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, ppdFilePathUrl)
en: *.ppd *.ppd.gz|PostScript Printer Description files
ca@valencia: *.ppd *.ppd.gz|Fitxers PostScript Printer Description

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Choose &the driver from the list
ca@valencia: Seleccioneu el con&trolador de la llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ppdFileRB)
en: Ma&nually Provide a PPD File:
ca@valencia: Proporciona ma&nualment un fitxer PPD:

en: A New Printer was detected
ca@valencia: S'ha detectat una impressora nova

en: Configuring new printer...
ca@valencia: S'està configurant la impressora nova...

en: The New Printer was Added
ca@valencia: S'ha afegit la impressora nova

en: The New Printer is Missing Drivers
ca@valencia: Falten els controladors de la impressora nova

en: Missing printer driver
ca@valencia: Falta el controlador de la impressora

en: No printer driver for %1 %2.
ca@valencia: No hi ha cap controlador d'impressora per a %1 %2.

en: No printer driver for %1.
ca@valencia: No hi ha cap controlador d'impressora per a %1.

en: No driver for this printer.
ca@valencia: No hi ha cap controlador per a esta impressora.

en: Search
ca@valencia: Busca

en: '%1' has been added, please check its driver.
ca@valencia: S'ha afegit «%1», verifiqueu el seu controlador.

en: '%1' has been added, using the '%2' driver.
ca@valencia: S'ha afegit «%1» utilitzant el controlador «%2».

en: Print test page
ca@valencia: Imprimix una pàgina de prova

en: Find driver
ca@valencia: Busca un controlador

en: '%1' is ready for printing.
ca@valencia: «%1» està preparada per a imprimir.

en: Share this class
ca@valencia: Compartix esta classe

en: Share this printer
ca@valencia: Compartix esta impressora

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Clean Print Heads
ca@valencia: Neteja els capçals de la impressió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Self-Test Page
ca@valencia: Imprimix la pàgina d'autocomprovació

en: Failed to perform request: %1
ca@valencia: No s'ha pogut portar a terme la sol·licitud: %1

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printerNameL)
en: Printer name or description
ca@valencia: Nom o descripció de la impressora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusL)
en: Current status
ca@valencia: Estat actual

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultCB)
en: Default printer
ca@valencia: Impressora predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rejectPrintJobsCB)
en: Reject print jobs
ca@valencia: Rebutja els treballs d'impressió

[ctx: @label location of printer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationL)
en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

[ctx: @label kind of printer, could be driver name or "local raw socket"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kindL)
en: Kind:
ca@valencia: Tipus:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, maintenancePB)
en: Maintenance
ca@valencia: Manteniment

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openQueuePB)
en: Open Print Queue
ca@valencia: Obri la cua d'impressió

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Test Page
ca@valencia: Imprimix una pàgina de prova

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Self Test Page
ca@valencia: Imprimix la pàgina d'autocomprovació

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add a Printer Class
ca@valencia: Afig una classe d'impressora

en: Add a new printer or a printer class
ca@valencia: Afig una impressora nova o una classe d'impressora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeTB)
en: Remove Printer
ca@valencia: Elimina la impressora

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show printers shared by other systems
ca@valencia: Mostra les impressores compartides per altres sistemes

[ctx: @action:intoolbar]
en: Share printers connected to this system
ca@valencia: Compartix les impressores connectades amb este sistema

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow printing from the Internet
ca@valencia: Permet la impressió des d'Internet

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow remote administration
ca@valencia: Permet l'administració remota

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
ca@valencia: Permet que els usuaris cancel·len qualsevol treball (no només els seus)

en: Configure the global preferences
ca@valencia: Configura les preferències globals

en: No printers have been configured or discovered
ca@valencia: No s'ha descobert o configurat cap impressora

en: Remove class
ca@valencia: Elimina la classe

en: Are you sure you want to remove the class '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar la classe «%1»?

en: Remove printer
ca@valencia: Elimina la impressora

en: Are you sure you want to remove the printer '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar la impressora «%1»?

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings
ca@valencia: No s'han pogut obtindre els paràmetres del servidor

[ctx: @info]
en: Failed to configure server settings
ca@valencia: No s'han pogut configurar els paràmetres del servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, systemPreferencesTB)
en: System Preferences
ca@valencia: Preferències del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, errorComment)
en: TextLabel
ca@valencia: EtiquetaDeText

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, errorText)
en: Error Title
ca@valencia: Títol d'error

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPrinterBtn)
en: Click here to add a new printer
ca@valencia: Feu clic ací per a afegir una impressora nova

en: Print Queue
ca@valencia: Cua d'impressió

en: Show printer queue(s)
ca@valencia: Mostra la cua d'impressió

en: Printer ready
ca@valencia: Impressora preparada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pausePrinterPB)
en: Pause Printer
ca@valencia: Posa en pausa la impressora

en: Printing...
ca@valencia: S'està imprimint...

en: Printing '%1'
ca@valencia: S'està imprimint «%1»

en: Printer paused
ca@valencia: Impressora en pausa

en: Resume Printer
ca@valencia: Reprén la impressora

en: Printer state unknown
ca@valencia: Estat desconegut de la impressora

en: Move to
ca@valencia: Mou cap a

en: Authenticate
ca@valencia: Autentica

en: All Printers (%1 Job) | All Printers (%1 Jobs)
ca@valencia[0]: Totes les impressores (%1 treball)
ca@valencia[1]: Totes les impressores (%1 treballs)

en: %2 (%1 Job) | %2 (%1 Jobs)
ca@valencia[0]: %2 (%1 treball)
ca@valencia[1]: %2 (%1 treballs)

en: All Printers
ca@valencia: Totes les impressores

en: Failed to cancel '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut cancel·lar «%1»

en: Failed to hold '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut retindre «%1»

en: Failed to release '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut alliberar «%1»

en: Failed to reprint '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut tornar a imprimir: «%1»

en: Enter credentials to print from <b>%1</b>
ca@valencia: Introduïu les credencials per a imprimir des de <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintQueueUi)
en: my printer (x jobs)
ca@valencia: La meua impressora (x treballs)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconL)
en: Printer Icon
ca@valencia: Icona de la impressora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelJobPB)
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, holdJobPB)
en: Hold
ca@valencia: Retín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resumeJobPB)
en: Resume
ca@valencia: Continua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reprintPB)
en: Reprint
ca@valencia: Torna a imprimir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: Active Jobs
ca@valencia: Treballs actius

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: Completed Jobs
ca@valencia: Treballs completats

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: All Jobs
ca@valencia: Tots els treballs
