print-manager - en to eo translation catalogue (124 entries)

[ctx: @info]
en: Failed to configure class:
eo: Malsukcesis agordi klason:

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer:
eo: Malsukcesis agordi presilon:

en: Failed to perform request: %1
eo: Malsukcesis plenumi peton: %1

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings: %1
eo: Malsukcesis akiri servilajn agordojn: %1

[ctx: @info]
en: Server Settings Not Saved: (%1): %2
eo: Servila Agordo Ne Konservita: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Fatal Save Server Settings: (%1): %2
eo: Neripareblo Konservante Servilan Agordon: (%1): %2

en: Print Self-Test Page
eo: Presi Memtestan Paĝon

en: Clean Print Heads
eo: Puraj Presaj Kapoj

[ctx: @info]
en: Install Error (package: %1)
    Check authentication credentials and make sure PackageKit is installed properly.
eo: Instal-Eraro (pakaĵo: %1)
    Kontrolu aŭtentigajn akreditaĵojn kaj certigu, ke PackageKit estas instalita ĝuste

[ctx: @info:usagetip]
en: Example Addresses
eo: Ekzemplaj Adresoj

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
eo: Adreso:

[ctx: @info The printer/device address]
en: Enter device address
eo: Enigi aparatan adreson

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a device connection
eo: Elekti aparato-konekton

[ctx: @info:status]
en: Unable to locate recommended drivers.  Click <interface>Refresh</interface> to try again or choose a driver manually.
eo: Maleblas lokigi rekomenditajn pelilojn.  Klaku <interface>Refreŝigi</interface> por reprovi aŭ elektu pelilon permane.

[ctx: @action:button]
en: Choose Driverless…
eo: Elekti Senpelile…

[ctx: @action:button]
en: Choose Driver…
eo: Elekti Pelilon…

[ctx: @action:button]
en: Select Recommended Driver
eo: Elekti Rekomenditan Pelilon

[ctx: @info:tooltip]
en: Recommended drivers are based on printer make/model and connection type
eo: Rekomenditaj peliloj baziĝas sur presila marko/modelo kaj konektotipo

[ctx: @label:listitem]
en: Driverless (%1)
eo: Senpelila (%1)

[ctx: @label:listitem]
en: PPD File (%1)
eo: PPD-Dosiero (%1)

[ctx: @title:group]
en: Line Printer Daemon (LPD) Protocol
eo: Protokolo de Linio-Presila Demono (LPD)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the LPD device
eo: Enigu la adreson de la LPD-aparato

[ctx: @label:textbox]
en: Queue:
eo: Vostovico:

[ctx: @info:placeholder The LPD device queue name]
en: LPD queue name
eo: Nomo de LPD-vostovico:

[ctx: @action:button]
en: Continue with Address…
eo: Daŭrigi kun Adreso…

[ctx: @info:status]
en: Invalid LPD URL: %1
eo: Nevalida LPD-URL: %1

[ctx: @title:group]
en: Find remote printing devices
eo: Trovi forajn presajn aparatojn

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the remote host/device
eo: Enigu la adreson de la fora gastiganto/aparato

[ctx: @info:status]
en: No Printers found at host: %1
eo: Neniuj presiloj trovitaj ĉe gastiganto: %1

[ctx: @info:status]
en: CUPS request error (%1): %2
eo: CUPS-aldemanda eraro (%1): %2

[ctx: @action:button]
en: Select Printer…
eo: Elekti Presilon…

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the printer address is known, enter it and choose <interface>Continue</interface>.
eo: Se la adreso de la presilo estas konata, enigu ĝin kaj elektu <interface>Daŭrigi</interface>.

[ctx: @info:status]
en: This feature is not yet available (%1)
eo: Ĉi tiu funkcio ankoraŭ ne disponeblas (%1)

[ctx: @title:group]
en: AppSocket Protocol (aka JetDirect)
eo: AppSocket-Protokolo (aka JetDirect)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the AppSocket device
eo: Enigu la adreson de la AppSocket-aparato

en: Invalid Socket URL: %1
eo: Nevalida Konektinga URL: %1

[ctx: @title:window]
en: Set up a Printer Connection
eo: Agordi Presilo-Konekton

[ctx: @action:button]
en: Show Detected Devices
eo: Montri Detektitajn Aparatojn

[ctx: @action:button]
en: Show Manual Options
eo: Montri Manlibrojn

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: CUPS Network Printers Help
eo: Helpo pri Retaj Presiloj de CUPS

[ctx: @info:status]
en: Unable to automatically discover any printing devices
eo: Ne eblas aŭtomate malkovri iujn ajn presajn aparatojn

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose "Refresh" to try again or choose a manual configuration option from the list
eo: Elektu "Refreŝigi" por provi denove aŭ elektu man-agordan elekteblon el la listo

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a manual configuration option from the list
eo: Elekti man-agordan elekteblon el la listo

[ctx: @title:window]
en: CUPS Server Settings
eo: CUPS-Servila Agordo

[ctx: @action:button]
en: CUPS Print Server Admin
eo: Administranto de CUPS Print Server

[ctx: @action:button Reset to current settings]
en: Reset
eo: Restarigi

[ctx: @action:button Apply new settings]
en: Apply
eo: Apliki

en: Please wait while the CUPS server restarts
eo: Bonvolu atendi dum la CUPS-servilo rekomencas

[ctx: @option:check]
en: Share printers connected to this system
eo: Kunhavigi presilojn konektitajn al ĉi tiu sistemo

[ctx: @option:check]
en: Allow printing from the Internet
eo: Permesi presi de la Interreto

[ctx: @option:check]
en: Allow remote administration
eo: Permesi malproksiman administradon

[ctx: @option:check]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
eo: Permesi al uzantoj nuligi ajnan laboron (ne nur sian propran)

[ctx: @title:window]
en: Printer Setup Helpers
eo: Helpiloj por Presil-Agordo

[ctx: @info:status]
en: Install has completed successfully
eo: Instalado plenumiĝis sukcese

[ctx: @info:status]
en: Installation failed
eo: Instalado malsukcesis

[ctx: @info:status]
en: Installing…
eo: Instalante…

[ctx: @info:usagetip]
en: Report this issue to %1
eo: Raporti ĉi tiun problemon al %1

en: new_queue
eo: nova_vico

en: new_group
eo: nova_grupo

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.<nl/><nl/>Because this distro does not include PackageKit, we cannot provide an install option. Please use your package manager to install the <command>system-config-printer</command> package manually.
eo: Presila subtenpakaĵo kiu disponigas oportunajn funkciojn ne ŝajnas esti instalita.<nl/><nl/>Ĉar ĉi tiu distribuo ne inkluzivas PackageKit, ni ne povas disponigi instalopcion. Bonvolu uzi vian pakaĵan administrilon por instali la pakaĵon <command>system-config-printer</command> mane.

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.
eo: Presila subtenpakaĵo kiu disponigas oportunajn funkciojn ne ŝajnas esti instalita.

[ctx: @action:button Install printer setup helper package]
en: Install It
eo: Instali Ĝin

[ctx: @action:button The thing being added is a printer]
en: Add…
eo: Aldoni…

[ctx: @action:button]
en: Add Printer…
eo: Aldoni Presilon…

[ctx: @action:button]
en: Add Group…
eo: Aldoni Grupon…

[ctx: @action:button]
en: Configure Print Server…
eo: Agordi Presan Servilon…

[ctx: @info:status]
en: No printers are currently set up
eo: Neniuj presiloj estas nuntempe instalitaj

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Add…</interface> to set up a new printer on this computer
eo: Alklaku <interface>Aldoni…</interface> por agordi novan presilon sur ĉi tiu komputilo

en: Printers
eo: Presiloj

en: Printer Groups
eo: Presilo-Grupoj

[ctx: @action:button Open print queue]
en: Print Queue
eo: Presa Vico

[ctx: @action:button Resume printing]
en: Resume
eo: Rekomenci

[ctx: @action:button Pause printing]
en: Pause
eo: Paŭzo

[ctx: @info:tooltip]
en: Resume printing
eo: Rekomenci presadon

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause printing
eo: Paŭzi presadon

[ctx: @title:window]
en: Select a printer make/model
eo: Elekti presilan markon/modelon

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver (%1)
eo: Presila Pelilo (%1)

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver
eo: Presila Pelilo

en: Save
eo: Konservi

en: Select a PostScript Printer Description (PPD) file
eo: Elektu dosieron de PostScript Printer Description (PPD).

en: Printer model is required.  Please select a printer model.
eo: Printila modelo estas postulata. Elektu "Elekti" por elekti printilan modelon.

[ctx: @option:radio]
en: Select Make and Model:
eo: Elektu Markon kaj Modelon:

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter Models
eo: Filtrilaj Modeloj

[ctx: @option:radio]
en: PPD file:
eo: PPD-dosiero:

[ctx: @action:button]
en: Select PPD File…
eo: Elekti PPD-dosieron…

en: Select
eo: Elekti

en: PostScript Printer Description Files (*.ppd)
eo: PostScript Printer Priskribo Dosieroj (*.ppd)

[ctx: @title:window]
en: Add Group
eo: Aldoni Grupon

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
eo: Aldoni Presilon

en: Configure…
eo: Agordi…

en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @action:button]
en: CUPS Printers Overview Help
eo: CUPS Printers Superrigardo Helpo

[ctx: @action:button]
en: Printer/Device Admin Page
eo: Presila/Aparata Administropaĝo

[ctx: @action:button Add printer]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @action:button Apply changes]
en: Apply
eo: Apliki

[ctx: @info:status]
en: Queue name is required. Enter a unique queue name.
eo: Nomo de vostovico estas postulata. Enigu unikan vicnomon.

[ctx: @info:status]
en: Queue name must be unique. Enter a unique queue name.
eo: Nomo de vostovico devas esti unika. Enigu unikan vicnomon.

[ctx: @info:status]
en: Make/Model is required. Choose "Select" to pick Make/Model
eo: Faro/Modelo estas postulata. Elektu "Elekti" por elekti Markon/Modelon

[ctx: @info:status]
en: Configuring %1, please wait…
eo: Agordante %1, bonvolu atendi…

en: Failed to remove the printer: %1
eo: Malsukcesis forigi la presilon: %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Group?
eo: Ĉu Forigi Grupon?

[ctx: @title:window]
en: Remove Printer?
eo: Ĉu Forigi Presilon?

[ctx: @info %1 is the name of a printer or printer group]
en: '%1' will be removed.
eo: '%1' estos forigita.

[ctx: @action:button]
en: Remove Group
eo: Forigi Grupon

[ctx: @action:button]
en: Remove Printer
eo: Forigi Presilon

en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @action:check Set default printer]
en: Default printer
eo: Defaŭlta presilo

[ctx: @info]
en: To change the default printer, set another printer as the default.
eo: Por ŝanĝi la defaŭltan presilon, agordu alian presilon kiel defaŭltan.

[ctx: @action:check]
en: Share this group
eo: Kunhavigi ĉi tiun grupon

[ctx: @action:check]
en: Share this printer
eo: Kunhavigi ĉi tiun presilon

[ctx: @action:check]
en: Accepting print jobs
eo: Akceptante presajn laborojn

[ctx: @action:button]
en: Print Test Page
eo: Presi Testpaĝon

[ctx: @action:button]
en: Print Self-Test Page
eo: Presi Memtestan Paĝon

[ctx: @action:button]
en: Clean Print Heads
eo: Puraj Presaj Kapoj

[ctx: @action:button]
en: Find a Printer…
eo: Trovi presilon…

[ctx: @label:textbox]
en: Queue Name:
eo: Nomo de vostovico:

[ctx: @info:whatsthis]
en: A <interface>printer group</interface> is used to pool printing resources.
eo: <interface>Presila grupo</interface> estas uzata por arigi presajn rimedojn.

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
eo: Loko:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
eo: Konekto:

[ctx: @label:listbox]
en: Member Printers:
eo: Membro-Presiloj:

[ctx: @label:textbox]
en: Make/Model:
eo: Faro/Modelo:

[ctx: @action:button Select printer make/model]
en: Select…
eo: Elekti…
