print-manager - en to eo translation catalogue (110 entries)

en: Media Settings
eo: Media Agordoj

en: Banners, Policies and Allowed Users
eo: Standardoj, Politikoj kaj Permesitaj Uzantoj

en: The current page has changes.
    Do you want to save them?
eo: La nuna paĝo havas ŝanĝojn.
    Ĉu vi volas konservi ilin?

en: Save
eo: Konservi

en: Configure Printer
eo: Agordi Presilon

en: Port to Qt 5 / Plasma 5
eo: Pordo al Qt 5 / Plasmo 5

en: Port to Qt 6 / Plasma 6
eo: Pordo al Qt 6 / Plasmo 6

en: Printer to be configured
eo: Presilo agordenda

en: Abort job
eo: Ĉesigi labortaskon

en: Retry current job
eo: Reprovi aktualan labortaskon

en: Retry job
eo: Reprovi labortaskon

en: Stop printer
eo: Halti presilon

en: Authenticated
eo: Aŭtentikigita

en: Default
eo: Defaŭlte

en: None
eo: Neniu

en: Classified
eo: Klasifikita

en: Confidential
eo: Konfidenca

en: Secret
eo: Sekreta

en: Standard
eo: Norma

en: Topsecret
eo: Plej sekreta

en: Unclassified
eo: Neklasifikita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BanneryGB)
en: Banners
eo: Standardoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Starting Banner:
eo: Komenca Standardo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Ending Banner:
eo: Fina Standardo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PoliciesGB)
en: Policies
eo: Politikoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Policy:
eo: Operacia Politiko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Error Policy:
eo: Politiko pri Eraro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AllowGB)
en: Allowed Users
eo: Permesitaj Uzantoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preventRB)
en: Pre&vent these users from printing
eo: Mal&helpi tiujn uzantojn presi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allowRB)
en: A&llow these users to print
eo: Permesi a&l ĉi tiuj uzantoj presi

en: Set Default Options
eo: Agordi Defaŭltajn Elekteblojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoConfigurePB)
en: Query Printer for Default Options
eo: Demandi Presilon pri Defaŭltaj Elektebloj

en: Add a new printer
eo: Aldoni novan presilon

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings: %1
eo: Malsukcesis akiri servilajn agordojn: %1

[ctx: @info]
en: Server Settings Not Saved: (%1): %2
eo: Servila Agordo Ne Konservita: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Fatal Save Server Settings: (%1): %2
eo: Neripareblo Konservante Servilan Agordon: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Install Error (package: %1)
    Check authentication credentials and make sure PackageKit is installed properly.
eo: Instal-Eraro (pako: %1)
    Kontrolu aŭtentigajn akreditaĵojn kaj certigu ke PackageKit estas instalita

en: Configure
eo: Agordi

en: Print test page
eo: Presi testpaĝon

en: '%1' is ready for printing.
eo: '%1' estas preta por presi.

[ctx: @info]
en: Failed to configure class:
eo: Malsukcesis agordi klason:

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer:
eo: Malsukcesis agordi presilon:

en: Print Self-Test Page
eo: Presi Memtestan Paĝon

en: Clean Print Heads
eo: Purigi Presilkapojn

[ctx: @item]
en: Manual Config
eo: Permana Agordo

en: Parallel Port
eo: Paralela Pordo

en: Serial Port
eo: Seria Pordo

en: Fax - HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
eo: Faksi - HP Linukso Bildigo kaj Presado (HPLIP)

en: HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
eo: Bildigo kaj Presado de HP Linukso (HPLIP)

en: Hardware Abstraction Layer (HAL)
eo: Aparataro Abstrakta Tavolo (HAL)

en: LPD/LPR queue
eo: LPD/LPR-vico

en: LPD/LPR queue %1
eo: LPD/LPR-vico %1

en: Windows Printer via SAMBA
eo: Vindoza Printilo per SAMBA

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
eo: Fora CUPS-presilo per DNS-SD

en: IPP network printer via DNS-SD
eo: IPP retpresilo per DNS-SD

en: LPD network printer via DNS-SD
eo: LPD-reta presilo per DNS-SD

en: AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD
eo: AppSocket/JetDirect retpresilo per DNS-SD

en: Network printer via DNS-SD
eo: Reta presilo per DNS-SD

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to the parallel port
eo: Presilo konektita al la paralela pordo

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected via Bluetooth
eo: Presilo konektita per Bluetooth

[ctx: @info:tooltip]
en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL)
eo: Loka presilo detektita de la Hardware Abstrakta Tavolo (HAL)

[ctx: @info:tooltip]
en: IPP Network printer via IPP
eo: IPP Reta presilo per IPP

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to a USB port
eo: Presilo konektita al USB-pordo

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
eo: Fora CUPS-presilo per DNS-SD

[ctx: @info:tooltip]
en: Network printer via DNS-SD
eo: Reta presilo per DNS-SD

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 network printer via DNS-SD
eo: %1 retpresilo per DNS-SD

en: Failed to get a list of devices: '%1'
eo: Malsukcesis ricevi liston de aparatoj: '%1'

en: Failed to group devices: '%1'
eo: Malsukcesis grupigi aparatojn: '%1'

[ctx: @item]
en: Discovered Network Printers
eo: Malkovritaj Retaj Presiloj

[ctx: @item]
en: Other Network Printers
eo: Aliaj Retaj Printiloj

[ctx: @item]
en: Local Printers
eo: Lokaj Presiloj

en: Status
eo: Statuso

en: Name
eo: Nomo

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: Completed
eo: Kompletigita

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Processed
eo: Prilaborita

en: Size
eo: Grandeco

en: Status Message
eo: Statusa Mesaĝo

en: Printer
eo: Presilo

en: From Hostname
eo: De Gastnomo

en: Pending
eo: Decidota

en: On hold
eo: En atendo

en: Stopped
eo: Haltis

en: Canceled
eo: Nuligite

en: Aborted
eo: Abortita

en: A CUPS connection requires authentication: "%1"
eo: CUPS-konekto postulas aŭtentikigon: "%1"

en: Enter an username and a password to complete the task
eo: Enigi uzantnomon kaj pasvorton por plenumi la taskon

en: Wrong username or password
eo: Malĝusta uzantnomo aŭ pasvorto

en: Print service is unavailable
eo: Presa servo ne disponeblas

en: Not found
eo: Ne trovita

en: Test Page
eo: Testpaĝo

en: Unable to send command to printer driver!
eo: Ne eblas sendi komandon al presilo pelilo!

en: Failed to invoke method: %1
eo: Malsukcesis alvoki metodon: %1

en: Empty ppd model
eo: Malplena ppd-modelo

en: Printers
eo: Presiloj

en: Idle
eo: Senlabore

en: Idle, rejecting jobs
eo: Senlabore, malakceptante labortaskojn

en: Idle - '%1'
eo: Neaktiva - '%1'

en: Idle, rejecting jobs - '%1'
eo: Neaktiva, malakceptante laborojn - '%1'

en: In use
eo: En uzo

en: In use - '%1'
eo: En uzo - '%1'

en: Paused
eo: Paŭzita

en: Paused, rejecting jobs
eo: Paŭzite, malakceptante laborojn

en: Paused - '%1'
eo: Paŭzita - '%1'

en: Paused, rejecting jobs - '%1'
eo: Paŭzita, malakceptante laborojn - '%1'

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown - '%1'
eo: Nekonata - '%1'

en: Enter credentials to print from <b>%1</b>
eo: Enigi akreditaĵojn por presi de <b>%1</b>
