print-manager - en to eu translation catalogue (250 entries)

[ctx: @title:window]
en: Add a New Printer
eu: Gehitu inprimagailu bat

[ctx: @title:window]
en: Select a Printer to Add
eu: Hautatu gehitu beharreko inprimagailua

[ctx: @title:window]
en: Pick a Driver
eu: Aukeratu gidari bat

[ctx: @title:window]
en: Please describe your printer
eu: Deskribatu zure inprimagailua

[ctx: @title:window]
en: Configure your connection
eu: Konfiguratu zure konexioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
eu: Helbidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Queue:
eu: Ilara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectPB)
en: Detect
eu: Detektatu

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Windows Printer via SAMBA
eu: Windows-eko inprimagailua SAMBA bidez

[ctx: @label samba URL markup example, this is preceded by a label containing smb://]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: smb://[workgroup/]server[:port]/printer
eu: smb://[lantaldea/]zerbitzaria[:ataka]/inprimagailua

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browsePB)
en: Browse
eu: Arakatu

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Authentication
eu: Autentifikazioa

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password
eu: Pasahitza

[ctx: @label:listbox]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @label:listbox]
en: Even
eu: Bikoitiak

[ctx: @label:listbox]
en: Odd
eu: Bakoitiak

[ctx: @label:listbox]
en: XON/XOFF (Software)
eu: XON/XOFF (Softwarea)

[ctx: @label:listbox]
en: RTS/CTS (Hardware)
eu: RTS/CTS (Hardwarea)

[ctx: @label:listbox]
en: DTR/DSR (Hardware)
eu: DTR/DSR (Hardwarea)

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Baud Rate:
eu: Baud-abiadura:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parity:
eu: Paritatea:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Data Bits:
eu: Datu-bitak:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Flow Control:
eu: Fluxu-kontrola:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
eu: Helbidea:

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Port:
eu: Ataka:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Connection:
eu: Konexioa:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Examples:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>See <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Network
    Printers"</A> for the correct URI to use with your printer.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>
eu: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Adibideak:
    <PRE>
        http://ostalari-izena:631/ipp/
        http://ostalari-izena:631/ipp/ataka1
    
        ipp://ostalari-izena/ipp/
        ipp://ostalari-izena/ipp/ataka1
    
        lpd://ostalari-izena/ilara
    
        socket://ostalari-izena
        socket://ostalari-izena:9100
    </PRE>
    
    <P>Ikusi <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Sareko
    inprimagailuak"</A> zure inprimagailuarekin erabili behar den URI jakiteko.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>

[ctx: @item]
en: Manual URI
eu: Sartu eskuz URI

en: Failed to get a list of devices: '%1'
eu: Gailuen zerrenda bat eskuratzeak huts egin du: '%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to the parallel port
eu: Ataka paralelora konektatuta dagoen inprimagailu bat

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to a USB port
eu: USB ataka batera konektatuta dagoen inprimagailu bat

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected via Bluetooth
eu: Bluetooth bidez konektatuta dagoen inprimagailu bat

[ctx: @info:tooltip]
en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL)
eu: Beratako inprimagailu bat hauteman du Hardware Abstrakzio Geruzak (ingelesez HAL)

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device
eu: HPLIP softwarea inprimagailu bat edo funtzio anitzeko gailu baten inprimatzeko funtzioa gidatzen

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device
eu: HPLIP softwarea fax makina bat edo funtzio anitzeko gailu baten fax funtzioa gidatzen

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
eu: Urruneko CUPS inprimagailua DNS-SD bidez

[ctx: @item]
en: Discovered Network Printers
eu: Aurkitutako sareko inprimagailuak

[ctx: @item]
en: Other Network Printers
eu: Beste sareko inprimagailu batzuk

[ctx: @item]
en: Local Printers
eu: Bertako inprimagailuak

en: Failed to group devices: '%1'
eu: Huts egin du gailuak taldekatzean: '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addTB)
en: Add Printer
eu: Gehitu inprimagailua

en: Tool for adding new printers
eu: Inprimagailu berriak gehitzeko tresna

en: Port to Qt 5 / Plasma 5
eu: Qt 5 / Plasma 5-era egokitzea

en: Parent Window ID
eu: Guraso-leihoaren ID

en: Add a new printer
eu: Gehitu inprimagailu berri bat

en: Add a new printer class
eu: Gehitu inprimagailu klase berri bat

en: Changes the PPD of a given printer
eu: Adierazitako inprimagailuaren PPD aldatzen du

en: Changes the PPD of a given printer/deviceid
eu: Adierazitako inprimagailu/gailuID-aren PPD aldatzen du

[ctx: @info]
en: Failed to add class: '%1'
eu: Huts egin du klasea gehitzean: '%1'

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer: '%1'
eu: Huts egin du inprimagailua konfiguratzean: '%1'

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameLE)
en: May contain any printable characters except "/", "#", and space
eu: Karaktere inprimagarri guztiak izan ditzake "/", "#", eta zuriunea izan ezik

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
eu: Azalpena:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Location:
eu: Kokalekua:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shareCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sharedCB)
en: Share this printer
eu: Partekatu inprimagailu hau

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Members:
eu: Partaideak:

en: A printer connected to the parallel port.
eu: Ataka paralelora konektatutako inprimagailu bat.

en: A printer connected to a USB port.
eu: USB ataka batera konektatutako inprimagailu bat.

en: A printer connected via Bluetooth.
eu: Bluetooth bidez konektatutako inprimagailu bat.

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
eu: Bertako inprimagailu bat hauteman du Hardware Abstrakzio Geruzak (ingelesez HAL).

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
eu: HPLIP softwarea inprimagailu bat edo funtzio anitzeko gailu baten inprimatzeko funtzioa gidatzen.

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
eu: HPLIP softwarea fax makina bat edo funtzio anitzeko gailu baten fax funtzioa gidatzen.

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
eu: Urruneko CUPS inprimagailua DNS-SD bidez

en: Network printer via DNS-SD
eu: Sareko inprimagailua DNS-SD bidez

en: %1 network printer via DNS-SD
eu: %1 sareko inprimagailu DNS-SD bidez

en: Parallel Port
eu: Ataka paraleloa

en: Serial Port
eu: Serieko ataka

en: Fax - HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
eu: Fax - HPLIP (HP Linux Imaging and Printing)

en: HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
eu: HPLIP (HP Linux Imaging and Printing)

en: Hardware Abstraction Layer (HAL)
eu: Hardware Abstrakzio Geruza (ingelesez HAL)

en: LPD/LPR queue
eu: LPD/LPR ilara

en: LPD/LPR queue %1
eu: LPD/LPR ilara %1

en: Windows Printer via SAMBA
eu: Windows-eko inprimagailua SAMBA bidez

en: IPP network printer via DNS-SD
eu: IPP sareko inprimagailua DNS-SD bidez

en: LPD network printer via DNS-SD
eu: LPD sareko inprimagailua DNS-SD bidez

en: AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD
eu: AppSocket/JetDirect sareko inprimagailua DNS-SD bidez

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionsGB)
en: Connections
eu: Konexioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please choose an item on the list
eu: Hautatu zerrendako gai bat

en: Modify Printer
eu: Aldatu inprimagailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePrinterPB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePB)
en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Printer Options
eu: Inprimagailuaren aukerak

en: Set the Default Printer Options
eu: Ezarri inprimagailuaren aukera lehenetsiak

en: Banners, Policies and Allowed Users
eu: Iragarki-bandak, gidalerroak eta baimendutako erabiltzaileak

en: The current page has changes.
    Do you want to save them?
eu: Uneko orria aldatu egin da.
    Aldaketak gorde nahi dituzu?

en: Save
eu: Gorde

en: Configure Printer
eu: Konfiguratu inprimagailua

en: ConfigurePrinter
eu: Konfiguratu inprimagailua

en: Printer to be configured
eu: Konfiguratu beharreko inprimagailua

en: Current - %1
eu: Unekoa - %1

en: Select a custom driver
eu: Hautatu gidari pertsonalizatu bat

[ctx: @info]
en: Failed to configure class
eu: Huts egin du klasea konfiguratzeak

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer
eu: Huts egin du inprimagailua konfiguratzeak

[ctx: @title:window]
en: Failed
eu: Huts egin du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameL)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description:
eu: Azalpena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, descriptionLE)
en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
eu: Ulertzeko moduko deskribapena, adib. "HP Laserjet bi aldeetatik"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
eu: Kokapena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, locationLE)
en: Human-readable location such as "Lab 1"
eu: Ulertzeko moduko kokalekua, adib. "Lab 1"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionL)
en: Connection:
eu: Konexioa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, connectionLE)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Examples:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Adibideak:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://ostalari-izena:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://ostalari-izena:631/ipp/ataka1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://ostalari-izena/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://ostalari-izena/ipp/ataka1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://ostalari-izena/ilara</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://ostalari-izena</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://ostalari-izena:9100</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, membersL)
en: Members
eu: Partaideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, driverL)
en: Driver:
eu: Gidaria:

en: Abort job
eu: Abortatu lana

en: Retry current job
eu: Saiatu berriz uneko lanarekin

en: Retry job
eu: Saiatu berriz lanarekin

en: Stop printer
eu: Gelditu inprimagailua

en: Authenticated
eu: Autentifikatuta

en: Default
eu: Lehenetsia

en: None
eu: Bat ere ez

en: Classified
eu: Sailkatua

en: Confidential
eu: Isilpekoa

en: Secret
eu: Sekretua

en: Standard
eu: Estandarra

en: Topsecret
eu: Sekretu-gorena

en: Unclassified
eu: Sailkatu gabekoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BanneryGB)
en: Banners
eu: Iragarki-bandak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Starting Banner:
eu: Hasierako iragarki-banda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Ending Banner:
eu: Amaierako iragarki-banda:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PoliciesGB)
en: Policies
eu: Gidalerroak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Policy:
eu: Eragiketa-gidalerroak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Error Policy:
eu: Errore-gidalerroak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AllowGB)
en: Allowed Users
eu: Baimendutako erabiltzaileak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preventRB)
en: Pre&vent these users from printing
eu: Galara&zi erabiltzaile hauek inprimatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allowRB)
en: A&llow these users to print
eu: O&nartu erabiltzaile hauei inprimatzea

en: Set Default Options
eu: Ezarri lehenetsitako aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoConfigurePB)
en: Query Printer for Default Options
eu: Itaundu inprimagailuari lehenetsitako aukerak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectMakeModel)
en: Select a Driver
eu: Hautatu gidari bat

en: Status
eu: Egoera

en: Name
eu: Izena

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Created
eu: Sortua

en: Completed
eu: Osatua

en: Pages
eu: Orriak

en: Processed
eu: Prozesatuta

en: Size
eu: Neurria

en: Status Message
eu: Egoera-mezua

en: Printer
eu: Inprimagailua

en: From Hostname
eu: Ostalari-izenetik

en: Failed to move '%1' to '%2'
eu: Huts egin du '%1' '%2'-ra mugitzeak

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Pending
eu: Burutu gabe

en: On hold
eu: Zain

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Canceled
eu: Bertan behera utzita

en: Aborted
eu: Abortatuta

en: A CUPS connection requires authentication: "%1"
eu: CUPS konexio batek autentifikazioa behar du: "%1"

en: Enter an username and a password to complete the task
eu: Sartu erabiltzaile-izen bat eta pasahitz bat eginkizun hau burutzeko

en: Wrong username or password
eu: Okerreko erabiltzaile-izena edo pasahitza

en: Print service is unavailable
eu: Inprimatzeko zerbitzua eskuraezin dago

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Test Page
eu: Probako orria

en: Unable to send command to printer driver!
eu: Ezin zaio bidali komandoa inprimagailu-gidariari!

en: Failed to invoke method: %1
eu: Huts egin du metodoa deitzeak: %1

en: Recommended Drivers
eu: Gomendatutako gidariak

en: Printers
eu: Inprimagailuak

en: Idle
eu: Inaktibo

en: Idle, rejecting jobs
eu: Ez aktibo, lanak baztertzen

en: Idle - '%1'
eu: Ez aktibo - '%1'

en: Idle, rejecting jobs - '%1'
eu: Ez aktibo, lanak baztertzen - '%1'

en: In use
eu: Erabiltzen

en: In use - '%1'
eu: Erabiltzen - '%1'

en: Paused
eu: Etenarazita

en: Paused, rejecting jobs
eu: Etenarazita, lanak baztertzen

en: Paused - '%1'
eu: Etenarazita - '%1'

en: Paused, rejecting jobs - '%1'
eu: Etenarazita, lanak baztertzen - '%1'

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown - '%1'
eu: Ezezaguna - '%1'

en: Failed to get a list of drivers: '%1'
eu: Huts egin du gidari zerrenda bat eskuratzeak: '%1'

en: Failed to search for a recommended driver: '%1'
eu: Huts egin du gomendatutako gidari bat bilatzeak: '%1'

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, ppdFilePathUrl)
en: *.ppd *.ppd.gz|PostScript Printer Description files
eu: *.ppd *.ppd.gz|PostScript inPrimagailu Deskribapen fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Choose &the driver from the list
eu: Hautatu &gidaria zerrendatik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ppdFileRB)
en: Ma&nually Provide a PPD File:
eu: Es&kuz hornitu PPD fitxategi bat:

en: A New Printer was detected
eu: Inprimagailu berri bat detektatu da

en: Configuring new printer...
eu: Inprimagailu berria konfiguratzen...

en: The New Printer was Added
eu: Inprimagailu berria gehitu da

en: The New Printer is Missing Drivers
eu: Inprimagailu berriak gidariak falta ditu

en: Missing printer driver
eu: Inprimagailuaren gidaria falta da

en: No printer driver for %1 %2.
eu: Inprimagailu gidaririk ez %1 %2-(r)entzako.

en: No printer driver for %1.
eu: Inprimagailu gidaririk ez %1-(r)entzako.

en: No driver for this printer.
eu: Gidaririk ez inprimagailu honentzako.

en: Search
eu: Bilatu

en: '%1' has been added, please check its driver.
eu: '%1' gehitu da, egiaztatu bere gidaria.

en: '%1' has been added, using the '%2' driver.
eu: '%1' gehitu da, '%2' gidaria erabiliz.

en: Print test page
eu: Inprimatu probako orria

en: Find driver
eu: Bilatu gidaria

en: '%1' is ready for printing.
eu: '%1' inprimatzeko prest dago.

en: Share this class
eu: Partekatu klase hau

en: Share this printer
eu: Partekatu inprimagailu hau

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Clean Print Heads
eu: Garbitu inprimatzeko buruak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Self-Test Page
eu: Inprimatu berezko proba-orria

en: Failed to perform request: %1
eu: Huts egin du eskaera gauzatzeak: %1

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printerNameL)
en: Printer name or description
eu: Inprimagailuaren izena edo azalpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusL)
en: Current status
eu: Uneko egoera

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultCB)
en: Default printer
eu: Lehenetsitako inprimagailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rejectPrintJobsCB)
en: Reject print jobs
eu: Baztertu inprimaketa-lanak

[ctx: @label location of printer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationL)
en: Location:
eu: Kokalekua:

[ctx: @label kind of printer, could be driver name or "local raw socket"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kindL)
en: Kind:
eu: Mota:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, maintenancePB)
en: Maintenance
eu: Mantentzea

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openQueuePB)
en: Open Print Queue
eu: Ireki inprimaketa-ilara

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Test Page
eu: Inprimatu probako orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Self Test Page
eu: Inprimatu berezko proba-orria

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add a Printer Class
eu: Gehitu inprimagailu klase bat

en: Add a new printer or a printer class
eu: Gehitu inprimagailu berri bat edo inprimagailu klase bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeTB)
en: Remove Printer
eu: Kendu inprimagailua

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show printers shared by other systems
eu: Erakutsi beste sistemek partekatutako inprimagailuak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Share printers connected to this system
eu: Partekatu sistema honetara konektatutako inprimagailuak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow printing from the Internet
eu: Onartu Internetetik inprimatzea

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow remote administration
eu: Onartu urruneko administrazioa

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
eu: Onartu erabiltzaileei edozein lan galaraztea (ez bakarrik beraienak)

en: Configure the global preferences
eu: Konfiguratu hobespen orokorrak

en: No printers have been configured or discovered
eu: Ez da inprimagailurik konfiguratu edo aurkitu

en: Remove class
eu: Kendu klasea

en: Are you sure you want to remove the class '%1'?
eu: Ziur zaude '%1' klasea ezabatu nahi duzula?

en: Remove printer
eu: Kendu inprimagailua

en: Are you sure you want to remove the printer '%1'?
eu: Ziur zaude '%1' inprimagailua kendu nahi duzula?

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings
eu: Huts egin du zerbitzariaren ezarpenak jasotzeak

[ctx: @info]
en: Failed to configure server settings
eu: Huts egin du zerbitzari-ezarpenak konfiguratzeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, systemPreferencesTB)
en: System Preferences
eu: Sistemaren hobespenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, errorComment)
en: TextLabel
eu: Testu-etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, errorText)
en: Error Title
eu: Errore Izenburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPrinterBtn)
en: Click here to add a new printer
eu: Klikatu hemen inprimagailu berri bat gehitzeko

en: Print Queue
eu: Inprimaketa-ilara

en: Show printer queue(s)
eu: Erakutsi inprimaketa-ilara(k)

en: Printer ready
eu: Inprimagailua prest

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pausePrinterPB)
en: Pause Printer
eu: Etenarazi inprimagailua

en: Printing...
eu: Inprimatzen...

en: Printing '%1'
eu: '%1' inprimatzen

en: Printer paused
eu: Inprimagailua etenarazita

en: Resume Printer
eu: Berrekin inprimagailua

en: Printer state unknown
eu: Inprimagailuaren egoera ezezaguna

en: Move to
eu: Eraman hona

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

en: All Printers (%1 Job) | All Printers (%1 Jobs)
eu[0]: Inprimagailu denak (lan %1)
eu[1]: Inprimagailu denak (lan %1)

en: %2 (%1 Job) | %2 (%1 Jobs)
eu[0]: %2 (lan %1)
eu[1]: %2 (%1 lan)

en: All Printers
eu: Inprimagailu denak

en: Failed to cancel '%1'
eu: Huts egin du '%1' bertan behera uzteak

en: Failed to hold '%1'
eu: Huts egin du '%1' zain ipintzeak

en: Failed to release '%1'
eu: Huts egin du '%1' askatzeak

en: Failed to reprint '%1'
eu: Huts egin du '%1' berrinprimatzeak

en: Enter credentials to print from <b>%1</b>
eu: Sartu egiaztagiriak <b>%1</b>tik inprimatzeko

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintQueueUi)
en: my printer (x jobs)
eu: nire inprimagailua (x lan)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconL)
en: Printer Icon
eu: Inprimagailuaren ikonoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelJobPB)
en: Cancel
eu: Utzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, holdJobPB)
en: Hold
eu: Zain ipini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resumeJobPB)
en: Resume
eu: Berrekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reprintPB)
en: Reprint
eu: Berriz inprimatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: Active Jobs
eu: Jardunean dauden lanak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: Completed Jobs
eu: Osatutako lanak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: All Jobs
eu: Lan guztiak
