print-manager - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Printers
hi: प्रिंटर

en: Printer Groups
hi: प्रिंटर समूह

en: No printers have been configured or discovered
hi: कोई प्रिंटर कॉन्फ़िगर या खोजा नहीं गया है

en: No matches
hi: कोई मेल नहीं

en: There is one print job in the queue | There are %1 print jobs in the queue
hi[0]: कतार में %1 प्रिंट कार्य हैं
hi[1]: कतार में %1 प्रिंट कार्य हैं

[ctx: Printing document name with printer name]
en: Printing %1 with %2
hi: %1 को %2 के साथ प्रिंट किया जा रहा है

[ctx: Printing with printer name]
en: Printing with %1
hi: %1 के साथ मुद्रण

en: Print queue is empty
hi: प्रिंट कतार रिक्त है

en: &Configure Printers…
hi: &प्रिंटर कॉन्फ़िगर करें…

en: Resume
hi: फिर शुरू करना

en: Pause
hi: विराम

[ctx: @action:button]
en: Cancel
hi: रद्द करना

[ctx: Number of additional print jobs]
en: %1 more job | %1 more jobs
hi[0]: %1 और नौकरियाँ
hi[1]: %1 और नौकरियाँ
