print-manager - en to hu translation catalogue (124 entries)

[ctx: @info]
en: Failed to configure class:
hu: Nem sikerült beállítani az osztályt:

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer:
hu: Nem sikerült beállítani a nyomtatót:

en: Failed to perform request: %1
hu: Nem sikerült végrehajtani a kérést: %1

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings: %1
hu: A kiszolgáló beállításainak lekérése nem sikerült: %1

[ctx: @info]
en: Server Settings Not Saved: (%1): %2
hu: A kiszolgálóbeállítások nincsenek mentve: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Fatal Save Server Settings: (%1): %2
hu: Végzetes hiba a kiszolgálóbeállítások mentésekor: (%1): %2

en: Print Self-Test Page
hu: Önellenőrző oldal nyomtatása

en: Clean Print Heads
hu: Nyomtatófej-tisztítás

[ctx: @info]
en: Install Error (package: %1)
    Check authentication credentials and make sure PackageKit is installed properly.
hu: Telepítési hiba (csomag: %1)
    Ellenőrizze a hitelesítő adatokat, és győződjön meg róla, hogy a PackageKit megfelelően telepítve van-e.

[ctx: @info:usagetip]
en: Example Addresses
hu: Példacímek

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
hu: Cím:

[ctx: @info The printer/device address]
en: Enter device address
hu: Adja meg az eszköz címét

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a device connection
hu: Eszközkapcsolat kiválasztása

[ctx: @info:status]
en: Unable to locate recommended drivers.  Click <interface>Refresh</interface> to try again or choose a driver manually.
hu: Nem lehet megtalálni az ajánlott illesztőprogramokat. Kattintson a <interface>Frissítés</interface> gombra egy újabb kísérlethez, vagy válassza ki az illesztőprogramot kézzel.

[ctx: @action:button]
en: Choose Driverless…
hu: Illesztőprogram-mentesség kiválasztása…

[ctx: @action:button]
en: Choose Driver…
hu: Illesztőprogram kiválasztása…

[ctx: @action:button]
en: Select Recommended Driver
hu: Ajánlott illesztőprogram kiválasztása

[ctx: @info:tooltip]
en: Recommended drivers are based on printer make/model and connection type
hu: Az ajánlott illesztőprogramok a nyomtató gyártmányátó/modelljétől és a kapcsolat típusától függenek

[ctx: @label:listitem]
en: Driverless (%1)
hu: Illesztőprogram-mentes (%1)

[ctx: @label:listitem]
en: PPD File (%1)
hu: PPD-fájl (%1)

[ctx: @title:group]
en: Line Printer Daemon (LPD) Protocol
hu: Sornyomtató-démon (LPD) protokoll

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the LPD device
hu: Adja meg az LPD-eszköz címét

[ctx: @label:textbox]
en: Queue:
hu: Nyomtatási sor:

[ctx: @info:placeholder The LPD device queue name]
en: LPD queue name
hu: LPD nyomtatási sor neve

[ctx: @action:button]
en: Continue with Address…
hu: Folytatás címmel…

[ctx: @info:status]
en: Invalid LPD URL: %1
hu: Érvénytelen LPD URL: %1

[ctx: @title:group]
en: Find remote printing devices
hu: Távoli nyomtatóeszközök keresése

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the remote host/device
hu: Adja meg a távoli gép/eszköz címét

[ctx: @info:status]
en: No Printers found at host: %1
hu: Nem találhatók nyomtatók a gépen: %1

[ctx: @info:status]
en: CUPS request error (%1): %2
hu: CUPS kérés hiba (%1): %2

[ctx: @action:button]
en: Select Printer…
hu: Nyomtató kiválasztása…

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the printer address is known, enter it and choose <interface>Continue</interface>.
hu: Ha tudja a nyomtató címét, írja be és válassza a <interface>Folytatás</interface>t.

[ctx: @info:status]
en: This feature is not yet available (%1)
hu: Ez a funkció még nem érhető el (%1)

[ctx: @title:group]
en: AppSocket Protocol (aka JetDirect)
hu: AppSocket protokoll (avagy JetDirect)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the AppSocket device
hu: Adja meg az AppSocket eszköz címét

en: Invalid Socket URL: %1
hu: Érvénytelen foglalat URL: %1

[ctx: @title:window]
en: Set up a Printer Connection
hu: Nyomtatókapcsolat beállítása

[ctx: @action:button]
en: Show Detected Devices
hu: Észlelt eszközök megjelenítése

[ctx: @action:button]
en: Show Manual Options
hu: Kézi beállítások megjelenítése

en: Refresh
hu: Frissítés

en: CUPS Network Printers Help
hu: CUPS hálózatinyomtató-súgó

[ctx: @info:status]
en: Unable to automatically discover any printing devices
hu: Nem lehet automatikusan feltérképezni nyomtatóeszközöket

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose "Refresh" to try again or choose a manual configuration option from the list
hu: Válassza a „Frissítést” az újra próbálkozáshoz, vagy válasszon egy kézi konfigurációs beállítást a a listából

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a manual configuration option from the list
hu: Válasszon egy kézi konfigurációs beállítást a listából

[ctx: @title:window]
en: CUPS Server Settings
hu: CUPS kiszolgáló beállításai

[ctx: @action:button]
en: CUPS Print Server Admin
hu: CUPS nyomtatókiszolgáló-adminsztráció

[ctx: @action:button Reset to current settings]
en: Reset
hu: Visszaállítás

[ctx: @action:button Apply new settings]
en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Please wait while the CUPS server restarts
hu: Kérjük, várjon amíg a CUPS kiszolgáló újraindul

[ctx: @option:check]
en: Share printers connected to this system
hu: A rendszerhez csatlakoztatott nyomtatók megosztása

[ctx: @option:check]
en: Allow printing from the Internet
hu: Internetről nyomtatás engedélyezése

[ctx: @option:check]
en: Allow remote administration
hu: Távoli adminisztráció engedélyezése

[ctx: @option:check]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
hu: A felhasználók bármely feladatot (nem csak a sajátjukat) törölhetik

[ctx: @title:window]
en: Printer Setup Helpers
hu: Nyomtatótelepítő segéd

[ctx: @info:status]
en: Install has completed successfully
hu: A telepítés sikeresen befejeződött

[ctx: @info:status]
en: Installation failed
hu: Telepítés sikertelen

[ctx: @info:status]
en: Installing…
hu: Telepítés…

[ctx: @info:usagetip]
en: Report this issue to %1
hu: Hiba jelentése ide: %1

en: new_queue
hu: új_sor

en: new_group
hu: új_csoport

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.<nl/><nl/>Because this distro does not include PackageKit, we cannot provide an install option. Please use your package manager to install the <command>system-config-printer</command> package manually.
hu: Egy nyomtatót támogató csomag, amely kényelmi funkciókat biztosít, úgy tűnik nincs telepítve.<nl/><nl/>Mivel ez a disztribúció nem tartalmazza a PackageKitet, nem tudunk telepítési lehetőséget biztosítani. Kérjük, telepítse a <command>system-config-printer</command> csomagot a csomagkezelőjével.

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.
hu: Egy nyomtatót támogató csomag, amely kényelmi funkciókat biztosít, úgy tűnik nincs telepítve.

[ctx: @action:button Install printer setup helper package]
en: Install It
hu: Telepítés

[ctx: @action:button The thing being added is a printer]
en: Add…
hu: Hozzáadás…

[ctx: @action:button]
en: Add Printer…
hu: Nyomtató hozzáadása…

[ctx: @action:button]
en: Add Group…
hu: Csoport hozzáadása…

[ctx: @action:button]
en: Configure Print Server…
hu: Nyomtatókiszolgáló beállítása…

[ctx: @info:status]
en: No printers are currently set up
hu: Nincsenek beállítva nyomtatók

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Add…</interface> to set up a new printer on this computer
hu: Kattintson a <interface>Hozzáadás…</interface> gombra új nyomtató beállításához ezen a számítógépen

en: Printers
hu: Nyomtatók

en: Printer Groups
hu: Nyomtatócsoportok

[ctx: @action:button Open print queue]
en: Print Queue
hu: Nyomtatási sor

[ctx: @action:button Resume printing]
en: Resume
hu: Folytatás

[ctx: @action:button Pause printing]
en: Pause
hu: Szünet

[ctx: @info:tooltip]
en: Resume printing
hu: Nyomtatás folytatása

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause printing
hu: Nyomtatás szüneteltetése

[ctx: @title:window]
en: Select a printer make/model
hu: Válassza ki a nyomtató gyártmányát/modelljét

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver (%1)
hu: Nyomtató illesztőprogram (%1)

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver
hu: Nyomtató illesztőprogram

en: Save
hu: Mentés

en: Select a PostScript Printer Description (PPD) file
hu: Válassza ki a PostScript nyomtatóleíró (PPD) fájlt

en: Printer model is required.  Please select a printer model.
hu: A nyomtatómodell szükséges. Válasszon egy nyomtatómodellt.

[ctx: @option:radio]
en: Select Make and Model:
hu: Válassza ki a gyártmányt és modellt:

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter Models
hu: Modellek szűrése

[ctx: @option:radio]
en: PPD file:
hu: PPD-fájl:

[ctx: @action:button]
en: Select PPD File…
hu: PPD-fájl kiválasztása…

en: Select
hu: Kiválasztás

en: PostScript Printer Description Files (*.ppd)
hu: PostScript nyomtatóleíró fájlok (*.ppd)

[ctx: @title:window]
en: Add Group
hu: Csoport hozzáadása

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
hu: Nyomtató hozzáadása

en: Configure…
hu: Beállítások…

en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @action:button]
en: CUPS Printers Overview Help
hu: CUPS nyomtatóáttekintő súgó

[ctx: @action:button]
en: Printer/Device Admin Page
hu: Nyomtató/Eszközadminisztrációs oldal

[ctx: @action:button Add printer]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: @action:button Apply changes]
en: Apply
hu: Alkalmaz

[ctx: @info:status]
en: Queue name is required. Enter a unique queue name.
hu: A sor neve szükséges. Adjon meg egy egyedi nevet a sornak.

[ctx: @info:status]
en: Queue name must be unique. Enter a unique queue name.
hu: A sor nevének egyedinek kell lennie. Adjon meg egy egyedi nevet a sornak.

[ctx: @info:status]
en: Make/Model is required. Choose "Select" to pick Make/Model
hu: A gyártmány/modell szükséges. Nyomja meg a „Kiválasztás” gombot a gyártmány/modell kiválasztásához

[ctx: @info:status]
en: Configuring %1, please wait…
hu: %1 beállítása, kérjük várjon…

en: Failed to remove the printer: %1
hu: Nem sikerült eltávolítani a nyomtatót: %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Group?
hu: Csoport eltávolítása?

[ctx: @title:window]
en: Remove Printer?
hu: Nyomtató eltávolítása?

[ctx: @info %1 is the name of a printer or printer group]
en: '%1' will be removed.
hu: A(z) „%1” el lesz távolítva.

[ctx: @action:button]
en: Remove Group
hu: Csoport eltávolítása

[ctx: @action:button]
en: Remove Printer
hu: Nyomtató eltávolítása

en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @action:check Set default printer]
en: Default printer
hu: Alapértelmezett nyomtató

[ctx: @info]
en: To change the default printer, set another printer as the default.
hu: Az alapértelmezett nyomtató megváltoztatásához állítson be egy másik nyomtatót alapértelmezettként.

[ctx: @action:check]
en: Share this group
hu: Csoport megosztása

[ctx: @action:check]
en: Share this printer
hu: Nyomtató megosztása

[ctx: @action:check]
en: Accepting print jobs
hu: Nyomtatási feladatok elfogadása

[ctx: @action:button]
en: Print Test Page
hu: Tesztoldal nyomtatása

[ctx: @action:button]
en: Print Self-Test Page
hu: Önellenőrző oldal nyomtatása

[ctx: @action:button]
en: Clean Print Heads
hu: Nyomtatófej-tisztítás

[ctx: @action:button]
en: Find a Printer…
hu: Nyomtató keresése…

[ctx: @label:textbox]
en: Queue Name:
hu: Sor neve:

[ctx: @info:whatsthis]
en: A <interface>printer group</interface> is used to pool printing resources.
hu: Egy <interface>nyomtatócsoport</interface> a nyomtatási erőforrások készletezésére szolgál.

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
hu: Leírás:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
hu: Hely:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
hu: Kapcsolat:

[ctx: @label:listbox]
en: Member Printers:
hu: Tagnyomtatók:

[ctx: @label:textbox]
en: Make/Model:
hu: Gyártmány/modell:

[ctx: @action:button Select printer make/model]
en: Select…
hu: Kiválasztás…
