print-manager - en to ia translation catalogue (116 entries)

en: Add a new printer
ia: Adde un nove imprimitor

en: Add a new printer group
ia: Adde un nove gruppo de imprimitor

en: Configure a printer
ia: Configura un imprimitor

[ctx: @info]
en: Failed to configure class:
ia: Il falleva configurar classe:

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer:
ia: Il falleva configurar imprimitor:

[ctx: @list:item]
en: Driverless
ia: Driverless (sin driver)

[ctx: @list:item]
en: PPD File
ia: File PPD

en: Failed to perform request: %1
ia: Il falleva executar requesta: %1

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings: %1
ia: Il falleva obtener preferentias de servitor:%1

[ctx: @info]
en: Server Settings Not Saved: (%1): %2
ia: Preferentias de servitor non salveguardate: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Fatal Save Server Settings: (%1): %2
ia: Salveguardar fatal de Preferentias de servitor : (%1) : %2

en: Print Self-Test Page
ia: Imprime pagina de prova de auto test

en: Clean Print Heads
ia: Netta testas de imprimer

[ctx: @info]
en: Install Error (package: %1)
    Check authentication credentials and make sure PackageKit is installed properly.
ia: Error a installar (pacchetto: %1)
    Verifica credentiales de authentication e assecura te que PackageKit es installate propriemente.

[ctx: @info:usagetip]
en: Example Addresses
ia: Adresses de exemplo

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
ia: Adresse:

[ctx: @info The printer/device address]
en: Enter device address
ia: Inserta Adresse de dispositivo

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a device connection
ia: Selige un connexion de dispositivo

[ctx: @action:button]
en: Select Recommended Driver
ia: Selige Driver Recommendate

[ctx: @info:tooltip]
en: Recommended drivers are based on printer make/model and connection type
ia: Drivers recommendate es basate sur typo de modello/constructor del imprimitor  e typo de connexion

[ctx: @action:button]
en: Manual Driver Search…
ia: Cerca manual de driver...

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for and select a driver based on printer make/model
ia: Cerca e selige un driver basate sur typo de modello/constructor del imprimitor

[ctx: @title:group]
en: Line Printer Daemon (LPD) Protocol
ia: Protocollo de Line Printer Daemon (LPD)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the LPD device
ia: Inserta le adresse del dispositivo/ de LPD

[ctx: @label:textbox]
en: Queue:
ia: Cauda:

[ctx: @info:placeholder The LPD device queue name]
en: LPD queue name
ia: Nomine de cauda de LPD

[ctx: @action:button]
en: Continue with Address…
ia: Continua con adresse...

[ctx: @info:status]
en: Invalid LPD URL: %1
ia: URL de LPD Invalide: %1

[ctx: @title:group]
en: Find remote printing devices
ia: Trova dispositivos remote de imprimer

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the remote host/device
ia: Inserta le adresse del dispositivo/hospite remote

[ctx: @info:status]
en: No Printers found at host: %1
ia: Necun imprimitores trovate al hospite: %1

[ctx: @info:status]
en: CUPS request error (%1): %2
ia: Error de requesta de CUPS (%1) : %2

[ctx: @action:button]
en: Select Printer…
ia: Selige imprimitor...

[ctx: @title:group]
en: AppSocket Protocol (aka JetDirect)
ia: AppSocket Protocol (o JetDirect)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the AppSocket device
ia: Inserta le adresse del dispositivo/ de AppSocket

en: Invalid Socket URL: %1
ia: URL de Socket Invalide: %1

[ctx: @title:window]
en: Set up a Printer Connection
ia: Configura un Connexion de imprimitor

[ctx: @action:button]
en: Show Detected Devices
ia: Monstra dispositivos discoperite

[ctx: @action:button]
en: Show Manual Options
ia: Monstra optiones manual

[ctx: @info:status]
en: Unable to automatically discover any printing devices
ia: Incapace a discoperir autonaticamente ulle dispositivos de imprimer

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose "Refresh" to try again or choose a manual configuration option from the list
ia: Selige "Refresca" per essayar novemenete o seliger un option de configuration manual ab le lista

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a manual configuration option from the list
ia: Selige un option de configuration manual ab le lista

[ctx: @title:window]
en: CUPS Server Settings
ia: Preferentias de servitor CUPS

[ctx: @action:button]
en: CUPS Print Server Admin
ia: CUPS Print Server Admin (Administrator de Servitor de Imprimer de CUPS)

[ctx: @action:button Reset to current settings]
en: Reset
ia: Reinitialisa

[ctx: @action:button Apply new settings]
en: Apply
ia: Applica

en: Please wait while the CUPS server restarts
ia: Por favor tu attente durante que le servitor CUPS reinitia

[ctx: @option:check]
en: Share printers connected to this system
ia: Comparti imprimitores connectite a iste systema

[ctx: @option:check]
en: Allow printing from the Internet
ia: Permitte imprimer ex le Internet

[ctx: @option:check]
en: Allow remote administration
ia: Permitte administration remote

[ctx: @option:check]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
ia: Permitte a usatores de cancellar ulle cargas (non solmente los lor)

[ctx: @title:window]
en: Printer Setup Helpers
ia: Adjutantes de Configuration  de Imprimitor

[ctx: @info:status]
en: Install has completed successfully
ia: Installar ha completate con successo

[ctx: @info:status]
en: Installation failed
ia: Installation falleva

[ctx: @info:status]
en: Installing…
ia: Installante…

[ctx: @info:usagetip]
en: Report this issue to %1
ia: Reporta iste question a %1

en: new_queue
ia: nove_cauda

en: new_group
ia: nove_gruppo

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.<nl/><nl/>Because this distro does not include PackageKit, we cannot provide an install option. Please use your package manager to install the <command>system-config-printer</command> package manually.
ia: Un pacchetto de supporto de imprimitor que forni characteristicas de convenientia non sembla esser installate.<nl/><nl/>Proque iste distro non include PackageKit, on non pote fornir un option de installar. Pro favor tu usa tu gerente de pacchettos per installar manualmente le pacchetto <command>system-config-printer</command>.

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.
ia: Un pacchetto de supporto de imprimitor que forni characteristicas de convenientia non sembla esser installate

[ctx: @action:button Install printer setup helper package]
en: Install It
ia: Installa illo

[ctx: @action:button The thing being added is a printer]
en: Add…
ia: Adde…

[ctx: @action:button]
en: Add Printer…
ia: Adde imprimitor…

[ctx: @action:button]
en: Add Group…
ia: Adde Gruppo...

[ctx: @action:button]
en: Configure Print Server…
ia: Configura Servitor de Imprimer…

[ctx: @info:status]
en: No printers are currently set up
ia: Nulle imprimitor es currentemente configurate

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Add…</interface> to set up a new printer on this computer
ia: Pulsa <interface>Adde ...</interface> per configurar un  nove imprimitor sur iste computator

en: Printers
ia: Imprimitores

en: Printer Groups
ia: Gruppos de Imprimitor

[ctx: @action:button Open print queue]
en: Print Queue
ia: Aperi cauda

[ctx: @action:button Pause printing]
en: Pause
ia: Pausa

[ctx: @info:tooltip]
en: Resume printing
ia: Reinitia imprimer

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause printing
ia: Pausar Imprimer

[ctx: @title:window]
en: Select a printer make/model
ia: Selige un imprimitor constructor/modello

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver (%1)
ia: Driver de imprimitor (%1)

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver
ia: Driver de imprimitor

[ctx: @action:button Select ipp everywhere driver]
en: Use IPP Everywhere™
ia: Usa IPP Everywhere™

en: Save
ia: Salveguarda

en: Select a PostScript Printer Description (PPD) file
ia: Selige un file de description postscript (PostScript Printer Description - PPD)

en: Printer model is required.  Please select a printer model.
ia: Modello es requirite. Pro favor tu selige un modello de imprimitor.

[ctx: @option:radio]
en: Select Make and Model:
ia: Selige constructor e modello:

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter Models
ia: Filtra modellos

[ctx: @option:radio]
en: PPD file:
ia: File PPD:

[ctx: @action:button]
en: Select PPD File…
ia: Selige file PPD...

en: Select
ia: Selige

[ctx: @title:window]
en: Add Group
ia: Adde Gruppo

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
ia: Adde imprimitor

en: Configure…
ia: Configura…

[ctx: @action:button]
en: CUPS Printers Overview Help
ia: Adjuta de panorama de imprimitores de CUPS

[ctx: @action:button]
en: Printer/Device Admin Page
ia: Pagina de Admin de Imprimitor/Dispositivo

[ctx: @action:button Add printer]
en: Add
ia: Adde

[ctx: @action:button Apply changes]
en: Apply
ia: Applica

[ctx: @info:status]
en: Queue name is required. Enter a unique queue name.
ia: Nomine de cauda es requirite. Inserta un unic nomine de cauda.

[ctx: @info:status]
en: Queue name must be unique. Enter a unique queue name.
ia: Nomine de cauda es requirite. Inserta un unic nomine de cauda.

[ctx: @info:status]
en: Make/Model is required. Choose "Select" to pick Make/Model
ia: Constructor/Modello es requirite. Selige "Select" per Constructor/Modello

[ctx: @info:status]
en: Configuring %1, please wait…
ia: Configurante %1, pro favor tu expecta…

en: Failed to remove the printer: %1
ia: Il falleva a remover le imprimitor: %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Group?
ia: Remove gruppo?

[ctx: @title:window]
en: Remove Printer?
ia: Remove imprimitor?

[ctx: @info %1 is the name of a printer or printer group]
en: '%1' will be removed.
ia: “%1” essera removite.

[ctx: @action:button]
en: Remove Group
ia: Remove gruppo

[ctx: @action:button]
en: Remove Printer
ia: Remove imprimitor

en: Cancel
ia: Cancella

[ctx: @action:check Set default printer]
en: Default printer
ia: Imprimitor predefinite

[ctx: @info]
en: To change the default printer, set another printer as the default.
ia: Per cambiar le imprimitor predefinite, assigna un altere imprimitor como predefinite.

[ctx: @action:check]
en: Share this group
ia: Comparti iste gruppo

[ctx: @action:check]
en: Share this printer
ia: Comparti iste imprimitor

[ctx: @action:check]
en: Accepting print jobs
ia: Acceptante cargas de imprimer

[ctx: @action:button]
en: Print Test Page
ia: Imprime pagina de prova

[ctx: @action:button]
en: Print Self-Test Page
ia: Imprime pagina de prova de auto test

[ctx: @action:button]
en: Clean Print Heads
ia: Netta testas de imprimer

[ctx: @label:textbox]
en: Queue Name:
ia: Nomine de cauda

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
ia: Connexion:

[ctx: @label:listbox]
en: Member Printers:
ia: Imprimitor membro :

[ctx: @label:textbox]
en: Make/Model:
ia: Constructor/Modello

[ctx: @action:button Select printer make/model]
en: Select…
ia: Selige…
