print-manager - en to ka translation catalogue (250 entries)

[ctx: @title:window]
en: Add a New Printer
ka: ახალი პრინტერის დამატება

[ctx: @title:window]
en: Select a Printer to Add
ka: აირჩიეთ დასამატებელი პრინტერი

[ctx: @title:window]
en: Pick a Driver
ka: აირჩიეთ დრაივერი

[ctx: @title:window]
en: Please describe your printer
ka: თქვენი პრინტერის აღწერა

[ctx: @title:window]
en: Configure your connection
ka: მოირგეთ შეერთება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
ka: მისამართი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Queue:
ka: რიგი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectPB)
en: Detect
ka: დადგენა

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Windows Printer via SAMBA
ka: პრინტერი Windows-ზე SAMBA-ის გამოყენებით

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browsePB)
en: Browse
ka: დათვალიერება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password
ka: პაროლი

[ctx: @label:listbox]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: @label:listbox]
en: Even
ka: ლუწი

[ctx: @label:listbox]
en: Odd
ka: კენტი

[ctx: @label:listbox]
en: XON/XOFF (Software)
ka: XON/XOFF (პროგრამული)

[ctx: @label:listbox]
en: RTS/CTS (Hardware)
ka: RTS/CTS (აპარატურული)

[ctx: @label:listbox]
en: DTR/DSR (Hardware)
ka: DTR/DSR (აპარატურული)

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Baud Rate:
ka: ბოდების სიჩქარე:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parity:
ka: პარიტეტი:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Data Bits:
ka: მონაცემების ბიტები:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Flow Control:
ka: დინების კონტროლი:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
ka: მისამართი:

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Port:
ka: პორტი:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Connection:
ka: შეერთება:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Examples:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>See <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Network
    Printers"</A> for the correct URI to use with your printer.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>
ka: <TABLE>
    <TR>
    <TD>მაგალითად:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    თქვენი პრინტერის ზუსტი URI-ის საპოვნელად იხილეთ <P>იხილეთ <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"ქსელური
    პრინტერები"</A>.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>

[ctx: @item]
en: Manual URI
ka: URI-ის ხელით მითითება

en: Failed to get a list of devices: '%1'
ka: მოწყობილობების სიის მირების შეცდომა: '%1'

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to the parallel port
ka: პარალელურ პორტზე მიერთებული პრინტერი

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to a USB port
ka: USB პორტზე მიერთებული პრინტერი

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected via Bluetooth
ka: ბლუთუზით მიერთებული პრინტერი

[ctx: @info:tooltip]
en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL)
ka: აპარატურის აბსტრაქციის ფენით (HAL) ნაპოვნი ლოკალური პრინტერი

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device
ka: HPLIP პროგრამულად მართული პრინტერი ან მულტიფუნქციური მოწყობილობის პრინტერი

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device
ka: HPLIP პროგრამულად მართული ფაქსი ან მულტიფუნქციური მოწყობილობის ფაქსი

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
ka: დაშორებული CUPS პრინტერი DNS-SD-ს გავლით

[ctx: @item]
en: Discovered Network Printers
ka: აღმოჩენილი ქსელური პრინტერები

[ctx: @item]
en: Other Network Printers
ka: სხვა ქსელური პრინტერები

[ctx: @item]
en: Local Printers
ka: ლოკალური პრინტერები

en: Failed to group devices: '%1'
ka: მოწყობილობების დაჯგუფების შედომა: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addTB)
en: Add Printer
ka: პრინტერის დამატება

en: Tool for adding new printers
ka: ახალი პრინტერების დამამატებლი ხელაწყო

en: (C) 2010-2018 Daniel Nicoletti
ka: (C) 2010-2018 დენიელ ნიკოლეტი

en: Port to Qt 5 / Plasma 5
ka: Qt 5 / Plasma 5-ზე გადმოტანა

en: Parent Window ID
ka: მშობელი ფანჯრის ID

en: Add a new printer
ka: ახალი პრინტერის დამატება

en: Add a new printer class
ka: ახალი პრინტერის კლასის დამატება

en: Changes the PPD of a given printer
ka: მოცემული პრინტერის PPD-ის შეცვლა

en: Changes the PPD of a given printer/deviceid
ka: მოცემული პრინტერის/მოწყობილობის PPD-ის შევლა

[ctx: @info]
en: Failed to add class: '%1'
ka: კლასში ჩამატების შეცდომა: '%1'

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer: '%1'
ka: პრინტერის მორგების შეცდომა: '%1'

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameLE)
en: May contain any printable characters except "/", "#", and space
ka: შეიძლება შეიცავდეს ნებისმიერი ბეჭდვად სიმბოლოს, "/", "$" და ჰარეს გარდა

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
ka: აღწერა:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Location:
ka: მდებარეობა:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shareCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sharedCB)
en: Share this printer
ka: პრინტერის გაზიარება

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Members:
ka: წევრები:

en: A printer connected to the parallel port.
ka: პარალელურ პორტზე დაერთებული პრინტერი.

en: A printer connected to a USB port.
ka: USB პორტზე დაერთებული პრინტერი.

en: A printer connected via Bluetooth.
ka: ბლუთუზით დაერთებული პრინტერი.

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
ka: Hardware Abstraction Layer (HAL)-ის მიერ აღმოჩენილია ლოკალური პრინტერი.

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
ka: HPLIP პროგრამული უზრუნველყოფა მართავს პრინტერს, ან მრავალფუნქციური მოწყობილობის პრინტერის ფუნქციას.

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
ka: HPLIP პროგრამული უზრუნველყოფა მართავს ფაქსის აპარატს, ან მრავალფუნქციური მოწყობილობის ფაქსის ფუნქციას.

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
ka: დაშორებული CUPS პრინტერი DNS-SD-ს გავლით

en: Network printer via DNS-SD
ka: ქსელური პრინტერი DNS-SD-ს გავლით

en: %1 network printer via DNS-SD
ka: %1 ქსელური პრინტერი DNS-SD-ით

en: Parallel Port
ka: პარალელური პორტი

en: Serial Port
ka: სერიული პორტი

en: Bluetooth
ka: ბლუთუზი

en: Fax - HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
ka: Fax - HP-ის სკანირება და ბეჭდვა ლინუქსისთვის (HPLIP)

en: HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
ka: HP ლინუქსის ბეჭდვა და სკანირება (HPLIP)

en: Hardware Abstraction Layer (HAL)
ka: აპარატურის აბსტრაქციის ფენა (₾)

en: LPD/LPR queue
ka: LPD/LPR რიგი

en: LPD/LPR queue %1
ka: LPD/LPR რიგი %1

en: Windows Printer via SAMBA
ka: პრინტერი Windows-ზე SAMBA-ის გამოყენებით

en: IPP network printer via DNS-SD
ka: IPP ქსელური პრინტერი DNS-SD-ით

en: LPD network printer via DNS-SD
ka: LPD ქსელური პრინტერი DNS-SD-ით

en: AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD
ka: AppSocket/JetDirect ქსელური პრინტერი DNS-SD-ით

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionsGB)
en: Connections
ka: კავშირები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please choose an item on the list
ka: აირჩეთ სიის ჩანაწერი

en: Modify Printer
ka: პრინტერის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePrinterPB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePB)
en: Configure
ka: მორგება

en: Printer Options
ka: პრინტერის მორგება

en: Set the Default Printer Options
ka: პრინტერის ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენაბა

en: Banners, Policies and Allowed Users
ka: ბანერები, წესები და ნებადართული მომხმარებლები

en: The current page has changes.
    Do you want to save them?
ka: მიმდინარე გვერდი შეიცვალა.
    გნებავთ ცვლილებების შენახვა?

en: Save
ka: შენახვა

en: Configure Printer
ka: პრინტერის მორგება

en: ConfigurePrinter
ka: პრინტერის მორგება

en: Printer to be configured
ka: მოსარგები პრინტერი

en: Current - %1
ka: მიმდინარე - %1

en: Select a custom driver
ka: დრაივერის ხელით მითითება

[ctx: @info]
en: Failed to configure class
ka: კლასის მორგების შეცდომა

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer
ka: პრინერის მორგების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Failed
ka: ჩაიშალა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameL)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description:
ka: აღწერა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, descriptionLE)
en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
ka: ადამიანისთვის გასაგები აღწერა. მაგ. "HP LaserJet with Duplexer"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
ka: მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, locationLE)
en: Human-readable location such as "Lab 1"
ka: მდებარეობის ადამიანისთვის გასაგები აღწერა. მაგ: "lab 1"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionL)
en: Connection:
ka: შეერთება:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, connectionLE)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Examples:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">მაგალითად:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, membersL)
en: Members
ka: წევრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, driverL)
en: Driver:
ka: დრაივერი:

en: Abort job
ka: დავალებიის გაუქმება

en: Retry current job
ka: მიმდინარე დავალების თავიდან ცდა

en: Retry job
ka: დავალების თავიდან ცდა

en: Stop printer
ka: პრინტერის გაჩერება

en: Authenticated
ka: ავთენტიფიცირებული

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: None
ka: არაფერი

en: Classified
ka: საიდუმლო

en: Confidential
ka: კონფიდენციალური

en: Secret
ka: სამხედრო საიდუმლო

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Topsecret
ka: სრულიად საიდუმლო

en: Unclassified
ka: არასაიდუმლო

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BanneryGB)
en: Banners
ka: ბანერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Starting Banner:
ka: საწყისი ბანერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Ending Banner:
ka: დასასრულის ბანერი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PoliciesGB)
en: Policies
ka: წესები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Policy:
ka: მუშაობის წესები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Error Policy:
ka: შეცდომების წესები:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AllowGB)
en: Allowed Users
ka: დაშვებული მომხმარებლები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preventRB)
en: Pre&vent these users from printing
ka: &ამ მომხმარებლისთვის ბეჭდვის აკრძალვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allowRB)
en: A&llow these users to print
ka: &ამ მომხმარებლებისთვის ბეჭდვის ნების დართვა

en: Set Default Options
ka: ნაგულისხმევი მნიშვნელობების დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoConfigurePB)
en: Query Printer for Default Options
ka: პრინტერიდან ნაგულისხმები პარამეტრების გამოთხოვა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectMakeModel)
en: Select a Driver
ka: აირჩიეთ დრაივერი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Name
ka: სახელი

en: Created
ka: შექმნილია

en: Completed
ka: დასრულებულია

en: Pages
ka: გვერდები

en: Processed
ka: დამუშავებულია

en: Size
ka: ზომა

en: Status Message
ka: სტატუსის შეტყობინება

en: Printer
ka: პრინტერი

en: From Hostname
ka: ჰოსტის სახელიდან

en: Failed to move '%1' to '%2'
ka: %1-ის %2-ზე გადატანის შეცდომა

en: Failed
ka: ჩაიშალა

en: Pending
ka: დარჩენილი

en: On hold
ka: დალოდება

en: Stopped
ka: შეჩერებულია

en: Canceled
ka: გაუქმებულია

en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

en: A CUPS connection requires authentication: "%1"
ka: CUPS-თან მიერთება ავთენტიკაცია სჭირდება: '%1'

en: Enter an username and a password to complete the task
ka: ამოცანის დასასრულებლად შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი და პაროლი

en: Wrong username or password
ka: მომხმარებელი ან პაროლი არასწრია

en: Print service is unavailable
ka: ბეჭდვის სერვისი მიუწვდომელია

en: Not found
ka: ნაპოვნი არაა

en: Test Page
ka: სატესტო გვერდი

en: Unable to send command to printer driver!
ka: პრინტერის დრაივერისთვის ბრძანების გაგზავნის შეცდომა!

en: Failed to invoke method: %1
ka: მეთოდის ჩაწორების შეცდომა: %1

en: Recommended Drivers
ka: რეკომენდებული დრაივერები

en: Printers
ka: პრინტერები

en: Idle
ka: უმოქმედო

en: Idle, rejecting jobs
ka: უქმე, უარყოფს დავალებებს

en: Idle - '%1'
ka: უქმე - '%1'

en: Idle, rejecting jobs - '%1'
ka: უქმე, უარყოფს დავალებებს - '%1'

en: In use
ka: გამოიყენება

en: In use - '%1'
ka: გამოიყენება - %1

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Paused, rejecting jobs
ka: შეჩერებულია, უარყოფს დავალებებს

en: Paused - '%1'
ka: შეჩერებულია - '%1'

en: Paused, rejecting jobs - '%1'
ka: შეჩერებულია, უარყოფს დავალებებს - '%1'

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown - '%1'
ka: უცნობი - %1

en: Failed to get a list of drivers: '%1'
ka: დრაივერების სიის მიღების შეცდომა: '%1'

en: Failed to search for a recommended driver: '%1'
ka: რეკომენდებული დრაივერის მოძებნის შეცდოა: '%1'

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, ppdFilePathUrl)
en: *.ppd *.ppd.gz|PostScript Printer Description files
ka: *.ppd *.ppd.gz|PostScript პრინტერის აღწერის ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Choose &the driver from the list
ka: აირ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ppdFileRB)
en: Ma&nually Provide a PPD File:
ka: PPD ფაილის &ხელით მითითება:

en: A New Printer was detected
ka: ნაპოვნია ახალი პრინტერი

en: Configuring new printer...
ka: ახალი პრინტერის მორგება...

en: The New Printer was Added
ka: ახალი პრინტერი დამატებულია

en: The New Printer is Missing Drivers
ka: ახალ პრინტერს დრაივერები აკლია

en: Missing printer driver
ka: აკლია პრინტერის დრაივერი

en: No printer driver for %1 %2.
ka: პრინტერის დრაივერის პოვნის შეცდომა: %1 %2.

en: No printer driver for %1.
ka: %1-სთვის პრინტერის დრაივერის პოვნის შეცდომა.

en: No driver for this printer.
ka: ამ პრინტერის დრაივერი არ აყენია.

en: Search
ka: ძებნა

en: '%1' has been added, please check its driver.
ka: '%1' დამატებულია. შეამოწმეთ მისი დრაივერი.

en: '%1' has been added, using the '%2' driver.
ka: '%1' დამატებულია. დრაივერი: '%2'.

en: Print test page
ka: სატესტო გვერდის დაბეჭდვა

en: Find driver
ka: დრაივერის მოძებნა

en: '%1' is ready for printing.
ka: '%1' საბეჭდად მზადაა.

en: Share this class
ka: ამ კლასის გაზიარება

en: Share this printer
ka: ამ პრინტერის გაზიარება

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Clean Print Heads
ka: თავაკების გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Self-Test Page
ka: შიდა სატესტო გვერდი

en: Failed to perform request: %1
ka: მოთხოვნის შესრულების შეცდომა: %1

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printerNameL)
en: Printer name or description
ka: პრინტერის სახელი ან აღწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusL)
en: Current status
ka: მიმდინარე სტატუსი

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultCB)
en: Default printer
ka: ნაგულისხმები პრინტერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rejectPrintJobsCB)
en: Reject print jobs
ka: ბეჭდვის დავალებების უარყოფა

[ctx: @label location of printer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationL)
en: Location:
ka: მდებარეობა:

[ctx: @label kind of printer, could be driver name or "local raw socket"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kindL)
en: Kind:
ka: ტიპი:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, maintenancePB)
en: Maintenance
ka: შეკეთება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openQueuePB)
en: Open Print Queue
ka: ბეჭდვის რიგის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Test Page
ka: სატესტო გვერდის დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Self Test Page
ka: შიდა სატესტო გვერდის დაბეჭდვა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add a Printer Class
ka: პრინტერის კლასის დამატება

en: Add a new printer or a printer class
ka: ახალი პრინტერის ან კლასის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeTB)
en: Remove Printer
ka: პრინტერის წაშლა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show printers shared by other systems
ka: სხვა სისტემებიდან გაზიარებული პრინტერების ჩვენება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Share printers connected to this system
ka: ამ სისტემაზე მიერტებული პრინტერების გაზიარება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow printing from the Internet
ka: ინტერნეტიდან ბეჭდვის ნების დართვა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow remote administration
ka: დაშორებული ადმინისტრირების ნების დართვა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
ka: მომხმარებლებისთვის ყველა ამოცანის გაუქმების უფლების მიცემა (არა მხოლოდ თავისი)

en: Configure the global preferences
ka: გლობალური პარამეტრების დაყენება

en: No printers have been configured or discovered
ka: ნაპოვნი ან მორგებული პრინტერების გარეშე

en: Remove class
ka: კლასის წაშლა

en: Are you sure you want to remove the class '%1'?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ წაშალოთ კლასი %1?

en: Remove printer
ka: პრინტერის წაშლა

en: Are you sure you want to remove the printer '%1'?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ წაშალოთ პრინტერი %1?

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings
ka: სერვერის პარამეტრების მიღების შეცდომა

[ctx: @info]
en: Failed to configure server settings
ka: სერვერის პარამეტრების დაყენების შეცდომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, systemPreferencesTB)
en: System Preferences
ka: სისტემური პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, errorComment)
en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, errorText)
en: Error Title
ka: შეცდომის სათაური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPrinterBtn)
en: Click here to add a new printer
ka: დააწკაპუნეთ აქ ახალი პრინტერის დასამატებლად

en: Print Queue
ka: ბეჭდვის რიგი

en: Show printer queue(s)
ka: პრინტერის რიგის ჩვენება

en: Printer ready
ka: პრინტერი მზადაა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pausePrinterPB)
en: Pause Printer
ka: პრინტერის შეჩერება

en: Printing...
ka: დაბეჭდვა...

en: Printing '%1'
ka: '%1'-ის დაბეჭდვა

en: Printer paused
ka: პრინტერი შეჩერებულია

en: Resume Printer
ka: პრინტერის გაგრძელება

en: Printer state unknown
ka: პრინტერის მდგომარეობა უცნობია

en: Move to
ka: გადაადგილება

en: Authenticate
ka: ავთენტიკაცია

en: All Printers (%1 Job) | All Printers (%1 Jobs)
ka[0]: ყველა პრინტერი (%1 დავალება)
ka[1]: ყველა პრინტერი (%1 დავალება)

en: %2 (%1 Job) | %2 (%1 Jobs)
ka[0]: %2 (%1 დავალება)
ka[1]: %2 (%1 დავალება)

en: All Printers
ka: ყველა პრინტერი

en: Failed to cancel '%1'
ka: გაუქმების შეცდომა: %1

en: Failed to hold '%1'
ka: შეყოვნების შეცდომა: %1

en: Failed to release '%1'
ka: გაგრძელების შეცდომა; %1

en: Failed to reprint '%1'
ka: თავიდან დაბეჭდვის შეცდომა: %1

en: Enter credentials to print from <b>%1</b>
ka: <b>%1</b>-დან დასაბეჭდად შეიყვანეთ მომხმარებელი და პაროლი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintQueueUi)
en: my printer (x jobs)
ka: ჩემი პრინტერი (x დავალება)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconL)
en: Printer Icon
ka: პრინტერის ხატულა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelJobPB)
en: Cancel
ka: შეწყვეტა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, holdJobPB)
en: Hold
ka: შეყოვნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resumeJobPB)
en: Resume
ka: გაგრძელება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reprintPB)
en: Reprint
ka: თავიდან დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: Active Jobs
ka: აქტიური დავალებები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: Completed Jobs
ka: დასრულებული დავალებები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: All Jobs
ka: ყველა დავალება
