print-manager - en to ka translation catalogue (125 entries)

en: Add a new printer
ka: ახალი პრინტერის დამატება

en: Add a new printer group
ka: ახალი პრინტერების ჯგუფის დამატება

en: Configure a printer
ka: პრინტერის მორგება

[ctx: @info]
en: Failed to configure class:
ka: კლასის მორგების შეცდომა:

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer:
ka: პრინერის მორგების შეცდომა:

[ctx: @list:item]
en: Driverless
ka: დრაივერის გარეშე

[ctx: @list:item]
en: PPD File
ka: PPD ფაილი

en: Failed to perform request: %1
ka: მოთხოვნის შესრულების შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings: %1
ka: სერვერის პარამეტრების მიღების შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Server Settings Not Saved: (%1): %2
ka: სერვერის პარამეტრები არ შენახულა: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Fatal Save Server Settings: (%1): %2
ka: სერვერის პარამეტრების შენახვის შეცდომა: (%1): %2

en: Print Self-Test Page
ka: შიდა სატესტო გვერდი

en: Clean Print Heads
ka: თავაკების გაწმენდა

[ctx: @info]
en: Install Error (package: %1)
    Check authentication credentials and make sure PackageKit is installed properly.
ka: დაყენების შეცდომა (პაკეტი: %1)
    შეამოწმეთ ავთენტიკაციის დეტალები და დარწმუნდით, რომ PackageKit სწორად აყენია.

[ctx: @info:usagetip]
en: Example Addresses
ka: მისამართის მაგალითები

[ctx: @label:title]
en: Printing Device
ka: ბეჭდვის მოწყობილობა

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
ka: მისამართი:

[ctx: @info The printer/device address]
en: Enter device address
ka: შეიყვანეთ მოწყობილობის მისამართი

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a device connection
ka: აირჩიეთ მოწყობილობასთან მიერთება

[ctx: @action:button]
en: Select Recommended Driver
ka: რეკომენდებული დრაივერის არჩევა

[ctx: @info:tooltip]
en: Recommended drivers are based on printer make/model and connection type
ka: რეკომენდებული დრაივერი პრინტერის მწარმოებელზე/მოდელზე და მიერთების ტიპზეა დამოკიდებული

[ctx: @action:button]
en: Manual Driver Search…
ka: დრაივერის ხელით ძებნა…

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for and select a driver based on printer make/model
ka: დრაივერის ძებნა და არჩევა პრინტერის მწარმოებელზე/მოდელზეა დამოკიდებულებით

[ctx: @title:group]
en: Line Printer Daemon (LPD) Protocol
ka: ხაზის პრინტერის დემონის (LPD) პროტოკოლი

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the LPD device
ka: შეიყვანეთ LPD მოწყობილობის მისამართი

[ctx: @label:textbox]
en: Queue:
ka: რიგი:

[ctx: @info:placeholder The LPD device queue name]
en: LPD queue name
ka: LPD რიგის სახელი

[ctx: @action:button]
en: Continue with Address…
ka: გაგრძელება მისამართით…

[ctx: @info:status]
en: Invalid LPD URL: %1
ka: არასწორი LPD-ის URL: %1

[ctx: @title:group]
en: Find remote printing devices
ka: დაშორებული მბეჭდავი მოწყობილობების პოვნა

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the remote host/device
ka: შეიყვანეთ დაშორებული ჰოსტის/მოწყობილობის მისამართი

[ctx: @info:status]
en: No Printers found at host: %1
ka: პრინტერები ვერ ვიპოვე ჰოსტზე: %1

[ctx: @info:status]
en: CUPS request error (%1): %2
ka: CUPS-ის მოთხოვნის შეცდომა (%1): %2

[ctx: @action:button]
en: Select Printer…
ka: აირჩიეთ პრინტერი…

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the printer address is known, enter it and choose <interface>Continue</interface>.  If the printer is on a remote host, enter that address and choose <interface>Search</interface>.
ka: თუ პრინტერის მისამართი ცნობილია, შეიყვანეთ ის და აირჩიეთ <interface>გაგრძელება</interface>.   თუ პრინტერი სხვა ჰოსტზეა, შეიყვანეთ მისი მისამართი და აირჩიეთ <interface>ძებნა</interface>.

[ctx: @title:group]
en: AppSocket Protocol (aka JetDirect)
ka: პროტოკოლი AppSocket (იგივე JetDirect)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the AppSocket device
ka: შეიყვანეთ AppSocket მოწყობილობის მისამართი

en: Invalid Socket URL: %1
ka: არასწორი სოკეტის URL: %1

[ctx: @title:window]
en: Set up a Printer Connection
ka: პრინტერთან მიერთების მორგება

[ctx: @action:button]
en: Refresh
ka: განახლება

[ctx: @action:button]
en: Show Detected Devices
ka: ნაპოვნი მოწყობილობების ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Show Manual Options
ka: ხელით მისათითებელი პარამეტრების ჩვენება

[ctx: @info:status]
en: This feature is not available (%1)
ka: ეს ფუნქცია ხელმისაწვდომი არაა (%1)

[ctx: @info:status]
en: Unable to automatically discover any printing devices
ka: მბეჭდავი მოწყობილობები ავტომატურად ვერ აღმოვაჩინე

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose "Refresh" to try again or choose a manual configuration option from the list
ka: აირჩიეთ "განახლება", რათა თავიდან ვცადო, ან სიიდან ხელით მორგება აირჩიეთ

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a manual configuration option from the list
ka: სიიდან ხელით მორგება აირჩიეთ

[ctx: @title:window]
en: CUPS Server Settings
ka: CUPS სერვერის მორგება

[ctx: @action:button]
en: CUPS Print Server Admin
ka: CUPS ბეჭდვის სერვერის ადმინი

[ctx: @action:button Reset to current settings]
en: Reset
ka: თავიდან

[ctx: @action:button Apply new settings]
en: Apply
ka: გადატარება

en: Please wait while the CUPS server restarts
ka: მოითმინეთ, მიმდინარეობს CUPS სერვერის გადატვირთვა

[ctx: @option:check]
en: Share printers connected to this system
ka: ამ სისტემაზე მიერტებული პრინტერების გაზიარება

[ctx: @option:check]
en: Allow printing from the Internet
ka: ინტერნეტიდან ბეჭდვის ნების დართვა

[ctx: @option:check]
en: Allow remote administration
ka: დაშორებული ადმინისტრირების ნების დართვა

[ctx: @option:check]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
ka: მომხმარებლებისთვის ყველა ამოცანის გაუქმების უფლების მიცემა (არა მხოლოდ თავისი)

[ctx: @title:window]
en: Printer Setup Helpers
ka: პრინტერის მორგების დამხმარეები

[ctx: @info:status]
en: Install has completed successfully
ka: დაყენება წარმატებით დასრულდა

[ctx: @info:status]
en: Installation failed
ka: დაყენება ჩავარდა

[ctx: @info:status]
en: Installing…
ka: დაყენება…

[ctx: @info:usagetip]
en: Report this issue to %1
ka: პრობლემის გადაგზავნა %1-სთვის

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.<nl/><nl/>Because this distro does not include PackageKit, we cannot provide an install option. Please use your package manager to install the <command>system-config-printer</command> package manually.
ka: პრინტერის მხარდაჭერის პაკეტი, რომელიც შესაბამის ფუნქციონალს შეიცავს, როგორც ჩანს, დაყენებული არაა.<nl/><nl/>იმის გამო, რომ ეს დისტრიბუტივი PackageKit-ს არ შეიცავს, პაკეტის დაყენებას ვერ შემოგთავაზებთ. გამოიყენეთ თქვენი პაკეტების მმართველი <command>system-config-printer</command> პაკეტის დასაწყენებლად.

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.
ka: პრინტერის მხარდაჭერის პაკეტი, რომელიც შესაბამის ფუნქციონალს შეიცავს, როგორც ჩანს, დაყენებული არაა.

[ctx: @action:button Install printer setup helper package]
en: Install It
ka: დაყენება

[ctx: @action:button The thing being added is a printer]
en: Add…
ka: დამატება…

[ctx: @action:button]
en: Add Printer…
ka: პრინტერის დამატება…

[ctx: @action:button]
en: Add Group…
ka: ჯგუფის დამატება…

[ctx: @action:button]
en: Configure Print Server…
ka: ბეჭდვის სერვერის მორგება…

[ctx: @info:status]
en: No printers are currently set up
ka: ამჟამად პრინტერები არ გაქვთ

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Add…</interface> to set up a new printer on this computer
ka: ამ კომპიუტერზე ახალი პრინტერის მოსარგებად დააწკაპუნეთ ღილაკზე <interface>პრინტერის დამატება…</interface>

[ctx: @info:status]
en: Printing services not available
ka: ბეჭდვის სერვისები ხელმისაწვდომი არაა

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Configure Print Server…</interface> to check settings, or verify that the CUPS system service is active.
ka: დააწკაპუნეთ ღილაკზე <interface>ბეჭდვის სერვერის მორგება…</interface> პარამეტრების შესამოწმებლად, ან გადასამოწმებლად, აქტიურია სისტემური სერვისი CUPS, თუ არა.

en: Printers
ka: პრინტერები

en: Printer Groups
ka: პრინტერის ჯგუფები

[ctx: @action:button Open print queue]
en: Print Queue
ka: ბეჭდვის რიგი

[ctx: @action:button Resume printing]
en: Resume
ka: გაგრძელება

[ctx: @action:button Pause printing]
en: Pause
ka: გაჩერება

[ctx: @info:tooltip]
en: Resume printing
ka: დაბეჭდვის გაგრძელება

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause printing
ka: დაბეჭდვის შეჩერება

[ctx: @title:window]
en: Select a printer make/model
ka: აირჩიეთ პრინტერის მწარმოებელი/მოდელი

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver (%1)
ka: პრინტერის დრაივერი (%1)

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver
ka: პრინტერის დრაივერი

[ctx: @action:button Select ipp everywhere driver]
en: Use IPP Everywhere™
ka: IPP Everywhere™-ის გამოყენება

en: Save
ka: შენახვა

en: Select a PostScript Printer Description (PPD) file
ka: აირჩიეთ PostScript პრინტერის აღწერის (PPD) ფაილი

en: Printer model is required.  Please select a printer model.
ka: პრინტერის მოდელის მითითება აუცილებელია.  აირჩიეთ პრინტერის მოდელი, გეთაყვა.

[ctx: @option:radio]
en: Select Make and Model:
ka: აირჩიეთ მწარმოებელი და მოდელი:

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter Models
ka: მოდელების გაფილტვრა

[ctx: @option:radio]
en: PPD file:
ka: PPD ფაილი:

[ctx: @action:button]
en: Select PPD File…
ka: აირჩიეთ PPD ფაილი…

en: Select
ka: არჩევა

en: PostScript Printer Description Files (*.ppd)
ka: PostScript პრინტერის აღწერის ფაილები (*.ppd)

[ctx: @title:window]
en: Add Group
ka: ჯგუფის დამატება

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
ka: პრინტერის დამატება

en: Configure…
ka: მორგება…

en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @action:button]
en: CUPS Printers Overview Help
ka: CUPS პრინტერების მიმოხილვის დახმარება

[ctx: @action:button]
en: Printer/Device Admin Page
ka: პრინტერის/მოწყობილობის ადმინის გვერდი

[ctx: @action:button Add printer]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @action:button Apply changes]
en: Apply
ka: გადატარება

[ctx: @info:status]
en: Queue name is required. Enter a unique queue name.
ka: რიგის სახელი აუცილებელია. შეიყვანეთ რიგის უნიკალური სახელი.

[ctx: @info:status]
en: Queue name must be unique. Enter a unique queue name.
ka: რიგის სახელი აუცილებელია. შეიყვანეთ რიგის უნიკალური სახელი.

[ctx: @info:status]
en: Make/Model is required. Choose "Select" to pick Make/Model
ka: მწარმოებლის/მოდელის მითითება აუცილებელია. მათი ხელის მისათითებლად "არჩევა" მონიშნეთ

[ctx: @info:status]
en: Configuring %1, please wait…
ka: %1-ის მორგება. მოითმინეთ…

en: Failed to remove the printer: %1
ka: პრინტერის წაშლა ჩავარდა: %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Group?
ka: წავშალო ჯგუფი?

[ctx: @title:window]
en: Remove Printer?
ka: წავშალო პრინტერი?

[ctx: @info %1 is the name of a printer or printer group]
en: '%1' will be removed.
ka: "%1" წაიშლება.

[ctx: @action:button]
en: Remove Group
ka: ჯგუფის წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Remove Printer
ka: პრინტერის წაშლა

en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @action:check Set default printer]
en: Default printer
ka: ნაგულისხმევი პრინტერი

[ctx: @info]
en: To change the default printer, set another printer as the default.
ka: ნაგულისხმევი პრინტერის შესაცვლელად, ჯერ, ნაგულისხმევად სხვა პრინტერი უნდა დააყენოთ.

[ctx: @action:check]
en: Share this group
ka: ამ ჯგუფის გაზიარება

[ctx: @action:check]
en: Share this printer
ka: პრინტერის გაზიარება

[ctx: @action:check]
en: Accepting print jobs
ka: იღებს ბეჭდვის დავალებებს

[ctx: @action:button]
en: Print Test Page
ka: სატესტო გვერდის დაბეჭდვა

[ctx: @action:button]
en: Print Self-Test Page
ka: შიდა სატესტო გვერდი

[ctx: @action:button]
en: Clean Print Heads
ka: თავაკების გაწმენდა

[ctx: @label:textbox]
en: Queue Name:
ka: რიგის სახელი:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
ka: აღწერა:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
ka: მდებარეობა:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
ka: შეერთება:

[ctx: @label:listbox]
en: Member Printers:
ka: წევრი პრინტერები:

[ctx: @label:textbox]
en: Make/Model:
ka: მწარმოებელი და მოდელი:

[ctx: @action:button Select printer make/model]
en: Select…
ka: აირჩიეთ…
