print-manager - en to pa translation catalogue (67 entries)

[ctx: @info]
en: Failed to configure class:
pa: ਕਲਾਸ ਸੰਰਚਨਾ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ:

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer:
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ:

en: Failed to perform request: %1
pa: ਬੇਨਤੀ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ: %1

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings: %1
pa: ਸਰਵਰ ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਲੈਣ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ: %1

en: Print Self-Test Page
pa: ਖੁਦ-ਜਾਂਚ ਸਫ਼ਾ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

en: Clean Print Heads
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਹੈੱਡ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

[ctx: @info:usagetip]
en: Example Addresses
pa: ਮਿਸਾਲ ਵਜੋਂ ਐਡਰੈੱਸ

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a device connection
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਚੁਣੋ

[ctx: @action:button]
en: Select Recommended Driver
pa: ਸਿਫਾਰਸ਼ੀ ਡਰਾਇਵਰ ਚੁਣੋ

[ctx: @info:tooltip]
en: Recommended drivers are based on printer make/model and connection type
pa: ਸਿਫਾਰਸ਼ੀ ਡਰਾਇਵਰ ਪਰਿੰਟਰ ਮੇਕ/ਮਾਡਲ ਅਤੇ ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਦੀ ਕਿਸਮ ਉੱਤੇ ਅਧਾਰਿਤ ਹੁੰਦੇ ਹਨ

[ctx: @title:group]
en: Find remote printing devices
pa: ਰਿਮੋਟ ਪਰਿੰਟਰ ਡਿਵਾਈਸ ਲੱਭੋ

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the remote host/device
pa: ਰਿਮੋਟ ਹੋਸਟ/ਡਿਵਾਈਸ ਦਾ ਐਡਰੈਸ ਦਿਓ

[ctx: @title:window]
en: Set up a Printer Connection
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਸੈਟ ਅੱਪ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Show Detected Devices
pa: ਖੋਜੇ ਗਏ ਡਿਵਾਈਸ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action:button]
en: Show Manual Options
pa: ਖੁਦ ਚੋਣਾਂ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @info:status]
en: Unable to automatically discover any printing devices
pa: ਆਪਣੇ-ਆਪ ਕੋਈ ਵੀ ਪਰਿੰਟ ਕਰਨ ਵਾਲੇ ਡਿਵਾਈਸ ਲੱਭਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose "Refresh" to try again or choose a manual configuration option from the list
pa: ਫੇਰ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰਨ ਲਈ "ਤਾਜ਼ਾ ਕਰੋ" ਚੁਣੋ ਜਾਂ ਸੂਚੀ ਵਿੱਚੋਂ ਖੁਦ ਸੰਰਚਨਾ ਚੋਣ ਦੀ ਚੋਣ ਕਰੋ

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a manual configuration option from the list
pa: ਸੂਚੀ ਤੋਂ ਖੁਦ ਸੰਰਚਨਾ ਚੋਣਾਂ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: CUPS Print Server Admin
pa: CUPS ਪਰਿੰਟਰ ਸਰਵਰ ਐਡਮਿਨ

[ctx: @action:button Reset to current settings]
en: Reset
pa: ਮੁੜ-ਸੈੱਟ

[ctx: @action:button Apply new settings]
en: Apply
pa: ਲਾਗੂ ਕਰੋ

[ctx: @option:check]
en: Share printers connected to this system
pa: ਇਸ ਸਿਸਟਮ ਨਾਲ ਕਨੈਕਟ ਹੋਏ ਪਰਿੰਟਰ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

[ctx: @option:check]
en: Allow printing from the Internet
pa: ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਤੋਂ ਪਰਿੰਟ ਕਰਨ ਦੀ ਇਜਾਜ਼ਤ ਦਿਓ

[ctx: @option:check]
en: Allow remote administration
pa: ਰਿਮੋਟ ਪਰਸ਼ਾਸ਼ਨ ਦੀ ਇਜਾਜ਼ਤ ਦਿਓ

[ctx: @option:check]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰਾਂ ਨੂੰ ਕੋਈ ਵੀ ਜੌਬ (ਨਾ ਸਿਰਫ਼ ਆਪਣੀਆਂ) ਰੱਦ ਕਰਨ ਦੀ ਇਜਾਜ਼ਤ ਦਿਓ

[ctx: @info:status]
en: No printers are currently set up
pa: ਇਸ ਵੇਲੇ ਕੋਈ ਪਰਿੰਟਰ ਸੈਟ ਅੱਪ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਹੈ

en: Printers
pa: ਪਰਿੰਟਰ

en: Printer Groups
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਗਰੁੱਪ

[ctx: @info:tooltip]
en: Resume printing
pa: ਪਰਿੰਟ ਕਰਨਾ ਬਹਾਲ ਕਰੋ

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause printing
pa: ਪਰਿੰਟ ਕਰਨਾ ਰੋਕੋ

[ctx: @action:button Resume printing]
en: Resume
pa: ਬਹਾਲ

[ctx: @action:button Pause printing]
en: Pause
pa: ਵਿਰਾਮ

[ctx: @title:window]
en: Select a printer make/model
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਮੇਕ/ਮਾਡਲ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver (%1)
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਡਰਾਇਵਰ (%1)

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਡਰਾਇਵਰ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

en: Select a PostScript Printer Description (PPD) file
pa: ਪੋਸਟ-ਸਕ੍ਰਿਪਟ ਪਰਿੰਟਰ ਵਰਣਨ (PPD) ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ

en: Printer model is required.  Please select a printer model.
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਮਾਡਲ ਚਾਹੀਦਾ ਹੈ। ਪਰਿੰਟਰ ਮਾਡਲ ਚੁਣੋ।

[ctx: @option:radio]
en: Select Make and Model:
pa: ਮੇਕ ਅਤੇ ਮਾਡਲ ਚੁਣੋ:

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter Models
pa: ਮਾਡਲ ਫਿਲਟਰ ਕਰੋ

[ctx: @option:radio]
en: PPD file:
pa: PPD ਫਾਇਲ:

[ctx: @action:button]
en: Select PPD File…
pa: PPD ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ…

en: Select
pa: ਚੁਣੋ

en: PostScript Printer Description Files (*.ppd)
pa: PostScript ਪਰਿੰਟਰ ਵਰਣਨ ਫਾਇਲਾਂ (*.ppd)

[ctx: @title:window]
en: Add Group
pa: ਗਰੁੱਪ ਨੂੰ ਜੋੜੋ

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਨੂੰ ਜੋੜੋ

en: Configure…
pa: …ਸੰਰਚਨਾ

en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: @action:button]
en: CUPS Printers Overview Help
pa: CUPS ਪਰਿੰਟਰ ਸਾਰ ਮਦਦ

[ctx: @action:button Add printer]
en: Add
pa: ਜੋੜੋ

[ctx: @action:button Apply changes]
en: Apply
pa: ਲਾਗੂ ਕਰੋ

en: Failed to remove the printer: %1
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ: %1

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

[ctx: @action:check Set default printer]
en: Default printer
pa: ਮੂਲ ਪਰਿੰਟਰ

[ctx: @action:check]
en: Share this group
pa: ਇਹ ਗਰੁੱਪ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

[ctx: @action:check]
en: Share this printer
pa: ਇਹ ਪਰਿੰਟਰ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

[ctx: @action:check]
en: Accepting print jobs
pa: ਪਰਿੰਟ ਜੌਬਾਂ ਮਨਜ਼ੂਰ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾਂਦੀਆਂ ਹਨ

[ctx: @action:button]
en: Print Test Page
pa: ਟੈਸਟ ਸਫ਼ਾ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Print Self-Test Page
pa: ਖੁਦ-ਜਾਂਚ ਸਫ਼ਾ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Clean Print Heads
pa: ਪਰਿੰਟਰ ਹੈੱਡ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

[ctx: @label:textbox]
en: Queue Name:
pa: ਕਤਾਰ ਦਾ ਨਾਂ:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
pa: ਵਰਣਨ:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
pa: ਟਿਕਾਣਾ:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
pa: ਕਨੈਕਸ਼ਨ:

[ctx: @label:listbox]
en: Member Printers:
pa: ਮੈਂਬਰ ਪਰਿੰਟਰ:

[ctx: @label:textbox]
en: Make/Model:
pa: ਮੇਕ/ਮਾਡਲ:

[ctx: @action:button Select printer make/model]
en: Select…
pa: ਚੁਣੋ…
