print-manager - en to sr@ijekavian translation catalogue (252 entries)

[ctx: @title:window]
en: Add a New Printer
sr@ijekavian: Додавање новог штампача

[ctx: @title:window]
en: Select a Printer to Add
sr@ijekavian: Избор штампача за додавање

[ctx: @title:window]
en: Pick a Driver
sr@ijekavian: Избор драјвера

[ctx: @title:window]
en: Configure your connection
sr@ijekavian: Подешавање везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Queue:
sr@ijekavian: Ред:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectPB)
en: Detect
sr@ijekavian: Откриј

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Windows Printer via SAMBA
sr@ijekavian: Виндоуз штампач преко Самбе

[ctx: @label samba URL markup example, this is preceded by a label containing smb://]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: smb://[workgroup/]server[:port]/printer
sr@ijekavian: smb://[radna_grupa/]server[:port]/stampac

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browsePB)
en: Browse
sr@ijekavian: Прегледај

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Authentication
sr@ijekavian: Аутентификација

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password
sr@ijekavian: Лозинка

[ctx: @label:listbox]
en: None
sr@ijekavian: ништа

[ctx: @label:listbox]
en: Even
sr@ijekavian: парно

[ctx: @label:listbox]
en: Odd
sr@ijekavian: непарно

[ctx: @label:listbox]
en: XON/XOFF (Software)
sr@ijekavian: XON/XOFF (софтверска)

[ctx: @label:listbox]
en: RTS/CTS (Hardware)
sr@ijekavian: RTS/CTS (хардверска)

[ctx: @label:listbox]
en: DTR/DSR (Hardware)
sr@ijekavian: DTR/DSR (хардверска)

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Baud Rate:
sr@ijekavian: Проток у бодима:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parity:
sr@ijekavian: Паритет:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Data Bits:
sr@ijekavian: Битова података:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Flow Control:
sr@ijekavian: Управљање током:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Port:
sr@ijekavian: Порт:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Connection:
sr@ijekavian: Веза:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Examples:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>See <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Network
    Printers"</A> for the correct URI to use with your printer.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>
sr@ijekavian: <table><tr><td>Примери:<pre>
        http://domacin:631/ipp/
        http://domacin:631/ipp/port1
    
        ipp://domacin/ipp/
        ipp://domacin/ipp/port1
    
        lpd://domacin/queue
    
        socket://domacin
        socket://domacin:9100
    </pre>
    <p>Тачан УРИ жељеног штампача потражите под <a href="http://localhost:631/help/network.html" target="_blank">„Мрежни штампачи“</a>.</p>
    </td>
    </tr>
    </table>

[ctx: @item]
en: Manual URI
sr@ijekavian: ручни УРИ

en: Failed to get a list of devices: '%1'
sr@ijekavian: Не могу да добавим списак уређаја: „%1“

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to the parallel port
sr@ijekavian: Штампач повезан на паралелни порт.

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to a USB port
sr@ijekavian: Штампач повезан на УСБ порт.

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected via Bluetooth
sr@ijekavian: Штампач повезан преко блутута.

[ctx: @info:tooltip]
en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL)
sr@ijekavian: Локални штампач откривен преко ХАЛ‑а.

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device
sr@ijekavian: Штампач под ХПЛИП‑овим софтвером, или штампачка функција вишефункцијског уређаја.

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device
sr@ijekavian: Факс под ХПЛИП‑овим софтвером, или факс функција вишефункцијског уређаја.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
sr@ijekavian: Удаљени ЦУПС штампач преко ДНССД‑а.

[ctx: @item]
en: Discovered Network Printers
sr@ijekavian: откривени мрежни штампачи

[ctx: @item]
en: Other Network Printers
sr@ijekavian: други мрежни штампачи

[ctx: @item]
en: Local Printers
sr@ijekavian: локални штампачи

en: Failed to group devices: '%1'
sr@ijekavian: Неуспело груписање уређаја: „%1“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addTB)
en: Add Printer
sr@ijekavian: Додај штампач

en: Tool for adding new printers
sr@ijekavian: Алатка за додавање нових штампача

en: Port to Qt 5 / Plasma 5
sr@ijekavian: Пренос на КуТ‑5 и Плазму 5

en: Parent Window ID
sr@ijekavian: ИД родитељског прозора

en: Add a new printer
sr@ijekavian: Додај нови штампач

en: Add a new printer class
sr@ijekavian: Додај нову класу штампача

en: Changes the PPD of a given printer
sr@ijekavian: Промени ППД задатог штампача

en: Changes the PPD of a given printer/deviceid
sr@ijekavian: Промени ППД задатог штампача/ИД‑а уређаја

[ctx: @info]
en: Failed to add class: '%1'
sr@ijekavian: Неуспело додавање класе: „%1“

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer: '%1'
sr@ijekavian: Неуспело подешавање штампача: „%1“

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameLE)
en: May contain any printable characters except "/", "#", and space
sr@ijekavian: Може да садржи било који исписив знак осим ‘/’, ‘#’ и размака.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Location:
sr@ijekavian: Локација:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sharedCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shareCB)
en: Share this printer
sr@ijekavian: Дели овај штампач

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Members:
sr@ijekavian: Чланови:

en: A printer connected to the parallel port.
sr@ijekavian: Штампач повезан на паралелни порт.

en: A printer connected to a USB port.
sr@ijekavian: Штампач повезан на УСБ порт.

en: A printer connected via Bluetooth.
sr@ijekavian: Штампач повезан преко блутута.

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
sr@ijekavian: Локални штампач откривен преко ХАЛ‑а.

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
sr@ijekavian: Штампач под ХПЛИП‑овим софтвером, или штампачка функција вишефункцијског уређаја.

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
sr@ijekavian: Факс под ХПЛИП‑овим софтвером, или факс функција вишефункцијског уређаја.

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
sr@ijekavian: Удаљени ЦУПС штампач преко ДНССД‑а.

en: Network printer via DNS-SD
sr@ijekavian: Мрежни штампач преко ДНССД‑а.

en: %1 network printer via DNS-SD
sr@ijekavian: %1 мрежни штампач преко ДНССД‑а.

en: Parallel Port
sr@ijekavian: паралелни порт

en: Serial Port
sr@ijekavian: серијски порт

en: USB
sr@ijekavian: УСБ

en: Bluetooth
sr@ijekavian: блутут

en: Fax - HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
sr@ijekavian: факс преко ХПЛИП‑а

en: HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
sr@ijekavian: ХПЛИП

en: Hardware Abstraction Layer (HAL)
sr@ijekavian: ХАЛ

en: AppSocket/HP JetDirect
sr@ijekavian: апсокет/ХП‑ов џетдајрект

en: LPD/LPR queue
sr@ijekavian: ЛПД/ЛПР ред

en: LPD/LPR queue %1
sr@ijekavian: ЛПД/ЛПР ред %1

en: Windows Printer via SAMBA
sr@ijekavian: виндоуз штампач преко Самбе

en: IPP
sr@ijekavian: ИПП

en: IPP %1
sr@ijekavian: ИПП %1

en: HTTP
sr@ijekavian: ХТТП

en: IPP network printer via DNS-SD
sr@ijekavian: ИПП мрежни штампач преко ДНССД‑а

en: LPD network printer via DNS-SD
sr@ijekavian: ЛПД мрежни штампач преко ДНССД‑а

en: AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD
sr@ijekavian: апсокет/џетдајрект мрежни штампач преко ДНССД‑а

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionsGB)
en: Connections
sr@ijekavian: Везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please choose an item on the list
sr@ijekavian: Изаберите ставку са списка

en: Modify Printer
sr@ijekavian: Измена штампача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePrinterPB)
en: Configure
sr@ijekavian: Подеси

en: Printer Options
sr@ijekavian: Опције штампача

en: Set the Default Printer Options
sr@ijekavian: Поставите подразумеване опције штампача

en: Banners, Policies and Allowed Users
sr@ijekavian: Барјаци, смернице и дозвољени корисници

en: The current page has changes.
    Do you want to save them?
sr@ijekavian: На текућој страници има измена.
    Желите ли да их сачувате?

en: Configure Printer
sr@ijekavian: Подешавање штампача

en: ConfigurePrinter
sr@ijekavian: Подешавање штампача

en: Printer to be configured
sr@ijekavian: Штампач за подешавање

en: Current - %1
sr@ijekavian: тренутни — %1

en: Select a custom driver
sr@ijekavian: посебни драјвер

[ctx: @info]
en: Failed to configure class
sr@ijekavian: Неуспело подешавање класе.

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer
sr@ijekavian: Неуспело подешавање штампача.

[ctx: @title:window]
en: Failed
sr@ijekavian: Неуспех

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameL) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, descriptionLE)
en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
sr@ijekavian: Лако препознатљив опис, попут „ХП‑ов лејзерџет са дуплексером“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
sr@ijekavian: Локација:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, locationLE)
en: Human-readable location such as "Lab 1"
sr@ijekavian: Лако препознатљива локација, попут „лабораторија 1“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionL)
en: Connection:
sr@ijekavian: Веза:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, connectionLE)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Examples:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Примери:</p><p>http://domacin:631/ipp/<br/>http://domacin:631/ipp/port1</p><p>ipp://domacin/ipp/<br/>ipp://domacin/ipp/port1</p><p>lpd://domacin/red</p><p>socket://domacin<br/>socket://domacin:9100</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, membersL)
en: Members
sr@ijekavian: Чланови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, driverL)
en: Driver:
sr@ijekavian: Драјвер:

en: Abort job
sr@ijekavian: обустављање посла

en: Retry current job
sr@ijekavian: понављање текућег посла

en: Retry job
sr@ijekavian: понављање посла

en: Stop printer
sr@ijekavian: заустављање штампача

en: Authenticated
sr@ijekavian: аутентификовано

en: Default
sr@ijekavian: подразумевано

en: None
sr@ijekavian: ништа

en: Classified
sr@ijekavian: поверљиво

en: Confidential
sr@ijekavian: строго поверљиво

en: Secret
sr@ijekavian: тајно

en: Standard
sr@ijekavian: стандардно

en: Topsecret
sr@ijekavian: врхунски тајно

en: Unclassified
sr@ijekavian: отворено

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BanneryGB)
en: Banners
sr@ijekavian: Барјаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Starting Banner:
sr@ijekavian: Почетни барјак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Ending Banner:
sr@ijekavian: Завршни барјак:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PoliciesGB)
en: Policies
sr@ijekavian: Смернице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Policy:
sr@ijekavian: Смерница рада:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Error Policy:
sr@ijekavian: Смерница грешака:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AllowGB)
en: Allowed Users
sr@ijekavian: Дозвољени корисници

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preventRB)
en: Pre&vent these users from printing
sr@ijekavian: &Спречи ове кориснике да штампају

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allowRB)
en: A&llow these users to print
sr@ijekavian: &Дозволи овим корисницима да штампају

en: Set Default Options
sr@ijekavian: Постави подразумеване опције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoConfigurePB)
en: Query Printer for Default Options
sr@ijekavian: Затражи од штампача подразумеване опције

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectMakeModel)
en: Select a Driver
sr@ijekavian: Избор драјвера

en: Status
sr@ijekavian: стање

en: Name
sr@ijekavian: име

en: User
sr@ijekavian: корисник

en: Created
sr@ijekavian: направљен

en: Completed
sr@ijekavian: завршен

en: Pages
sr@ijekavian: страница

en: Processed
sr@ijekavian: обрађен

en: Size
sr@ijekavian: величина

en: Status Message
sr@ijekavian: порука стања

en: Printer
sr@ijekavian: штампач

en: From Hostname
sr@ijekavian: од домаћина

en: Failed to move '%1' to '%2'
sr@ijekavian: Не могу да преместим „%1“ на „%2“.

en: Failed
sr@ijekavian: Неуспех

en: Pending
sr@ijekavian: наступа

en: On hold
sr@ijekavian: задржан

en: Stopped
sr@ijekavian: заустављен

en: Canceled
sr@ijekavian: отказан

en: Aborted
sr@ijekavian: обустављен

en: Enter an username and a password to complete the task
sr@ijekavian: Унесите корисничко име и лозинку ради довршавања задатка

en: Wrong username or password
sr@ijekavian: Погрешно корисничко име или лозинка

en: Print service is unavailable
sr@ijekavian: Сервис штампања је недоступан

en: Not found
sr@ijekavian: Није нађено

en: Test Page
sr@ijekavian: Пробна страница

en: Unable to send command to printer driver!
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем наредбу драјверу штампача.

en: Failed to invoke method: %1
sr@ijekavian: Не могу да позовем метод: %1

en: Recommended Drivers
sr@ijekavian: Препоручени драјвери

en: Printers
sr@ijekavian: штампачи

en: Idle
sr@ijekavian: мирује

en: Idle, rejecting jobs
sr@ijekavian: мирује, одбацује послове

en: Idle - '%1'
sr@ijekavian: мирује — %1

en: Idle, rejecting jobs - '%1'
sr@ijekavian: мирује, одбацује послове — %1

en: In use
sr@ijekavian: у употреби

en: In use - '%1'
sr@ijekavian: у употреби — %1

en: Paused
sr@ijekavian: паузиран

en: Paused, rejecting jobs
sr@ijekavian: паузиран, одбацује послове

en: Paused - '%1'
sr@ijekavian: паузиран — %1

en: Paused, rejecting jobs - '%1'
sr@ijekavian: паузиран, одбацује послове — %1

en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: Unknown - '%1'
sr@ijekavian: непознато — %1

en: Failed to get a list of drivers: '%1'
sr@ijekavian: Не могу да добавим списак драјвера: „%1“

en: Failed to search for a recommended driver: '%1'
sr@ijekavian: Не могу да потражим препоручени драјвер: „%1“

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, ppdFilePathUrl)
en: *.ppd *.ppd.gz|PostScript Printer Description files
sr@ijekavian: *.ppd *.ppd.gz|описни фајлови постскрипт штампача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Choose &the driver from the list
sr@ijekavian: Изаберите &драјвер са списка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ppdFileRB)
en: Ma&nually Provide a PPD File:
sr@ijekavian: &Ручно задајте ППД фајл:

en: A New Printer was detected
sr@ijekavian: Откривен је нови штампач

en: Configuring new printer...
sr@ijekavian: Подешавам нови штампач...

en: The New Printer was Added
sr@ijekavian: Додај је нови штампач

en: The New Printer is Missing Drivers
sr@ijekavian: Новом штампачу недостаје драјвер

en: Missing printer driver
sr@ijekavian: Нема драјвера за штампач

en: No printer driver for %1 %2.
sr@ijekavian: Нема драјвера за штампач %1 %2.

en: No printer driver for %1.
sr@ijekavian: Нема драјвера за штампач %1.

en: No driver for this printer.
sr@ijekavian: Нема драјвера за овај штампач.

en: Search
sr@ijekavian: Потражи

en: '%1' has been added, please check its driver.
sr@ijekavian: „%1“ је додат, проверите му драјвер.

en: '%1' has been added, using the '%2' driver.
sr@ijekavian: „%1“ је додат, под драјвером „%2“.

en: Print test page
sr@ijekavian: Одштампај пробну страницу

en: Find driver
sr@ijekavian: Нађи драјвер

en: '%1' is ready for printing.
sr@ijekavian: „%1“ спреман за штампање.

en: Share this class
sr@ijekavian: Дели ову класу

en: Share this printer
sr@ijekavian: Дели овај штампач

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Clean Print Heads
sr@ijekavian: Очисти штампарске главе

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Self-Test Page
sr@ijekavian: Одштампај страницу за самопробу

en: Failed to perform request: %1
sr@ijekavian: Неуспело извршавање захтева: %1

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printerNameL)
en: Printer name or description
sr@ijekavian: Име или опис штампача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusL)
en: Current status
sr@ijekavian: Тренутно стање

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultCB)
en: Default printer
sr@ijekavian: Подразумевани штампач

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rejectPrintJobsCB)
en: Reject print jobs
sr@ijekavian: Одбацуј послове штампања

[ctx: @label location of printer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationL)
en: Location:
sr@ijekavian: Локација:

[ctx: @label kind of printer, could be driver name or "local raw socket"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kindL)
en: Kind:
sr@ijekavian: Врста:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, maintenancePB)
en: Maintenance
sr@ijekavian: Одржавање

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openQueuePB)
en: Open Print Queue
sr@ijekavian: Отвори ред за штампање

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Test Page
sr@ijekavian: Одштампај пробну страницу

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Self Test Page
sr@ijekavian: Одштампај страницу за самопробу

en: Print settings
sr@ijekavian: Поставке штампача

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add a Printer Class
sr@ijekavian: Додај класу штампача

en: Add a new printer or a printer class
sr@ijekavian: Додај нови штампач или класу штампача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeTB)
en: Remove Printer
sr@ijekavian: Уклони штампач

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show printers shared by other systems
sr@ijekavian: Прикажи штампаче које деле други системи

[ctx: @action:intoolbar]
en: Share printers connected to this system
sr@ijekavian: Подели штампаче повезане на овај систем

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow printing from the Internet
sr@ijekavian: Дозволи штампање преко Интернета

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow remote administration
sr@ijekavian: Дозволи удаљено администрирање

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
sr@ijekavian: Дозволи корисницима да откажу било који посао (не само сопствени)

en: Configure the global preferences
sr@ijekavian: Подеси глобалне поставке

en: No printers have been configured or discovered
sr@ijekavian: Ниједан штампач није подешен нити откривен

en: Remove class
sr@ijekavian: Уклањање класе

en: Are you sure you want to remove the class '%1'?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните класу „%1“?

en: Remove printer
sr@ijekavian: Уклањање штампача

en: Are you sure you want to remove the printer '%1'?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните штампач „%1“?

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings
sr@ijekavian: Не могу да добавим поставке сервера

[ctx: @info]
en: Failed to configure server settings
sr@ijekavian: Не могу да подесим поставке сервера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, systemPreferencesTB)
en: System Preferences
sr@ijekavian: Системске поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, errorComment)
en: TextLabel
sr@ijekavian: Текстуална етикета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, errorText)
en: Error Title
sr@ijekavian: Наслов грешке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPrinterBtn)
en: Click here to add a new printer
sr@ijekavian: Кликните да додате нови штампач

en: Print Queue
sr@ijekavian: Ред за штампање

en: Show printer queue(s)
sr@ijekavian: Прикажи ред штампача

en: Printer ready
sr@ijekavian: Штампач спреман

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pausePrinterPB)
en: Pause Printer
sr@ijekavian: Паузирај штампач

en: Printing...
sr@ijekavian: Штампам...

en: Printing '%1'
sr@ijekavian: Штампам „%1“...

en: Printer paused
sr@ijekavian: Штампач паузиран

en: Resume Printer
sr@ijekavian: Настави штампање

en: Printer state unknown
sr@ijekavian: Стање штампача непознато

en: Move to
sr@ijekavian: Премести на

en: All Printers (%1 Job) | All Printers (%1 Jobs)
sr@ijekavian[0]: Сви штампачи (%1 посао)
sr@ijekavian[1]: Сви штампачи (%1 посла)
sr@ijekavian[2]: Сви штампачи (%1 послова)
sr@ijekavian[3]: Сви штампачи (%1 посао)

en: %2 (%1 Job) | %2 (%1 Jobs)
sr@ijekavian[0]: %2 (%1 посао)
sr@ijekavian[1]: %2 (%1 посла)
sr@ijekavian[2]: %2 (%1 послова)
sr@ijekavian[3]: %2 (%1 посао)

en: All Printers
sr@ijekavian: Сви штампачи

en: Failed to cancel '%1'
sr@ijekavian: Не могу да откажем „%1“.

en: Failed to hold '%1'
sr@ijekavian: Не могу да задржим „%1“.

en: Failed to release '%1'
sr@ijekavian: Не могу да пустим „%1“.

en: Failed to reprint '%1'
sr@ijekavian: Пропало поновно штампање „%1“

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintQueueUi)
en: my printer (x jobs)
sr@ijekavian: Мој штампач (× послова)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconL)
en: Printer Icon
sr@ijekavian: Иконица штампача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelJobPB)
en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, holdJobPB)
en: Hold
sr@ijekavian: Задржи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resumeJobPB)
en: Resume
sr@ijekavian: Настави

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reprintPB)
en: Reprint
sr@ijekavian: Штампај поново

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: Active Jobs
sr@ijekavian: активни послови

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: Completed Jobs
sr@ijekavian: завршени послови

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: All Jobs
sr@ijekavian: сви послови
