print-manager - en to tr translation catalogue (127 entries)

en: Add a new printer
tr: Yeni yazıcı ekle

en: Add a new printer group
tr: Yeni yazıcı grubu ekle

en: Configure a printer
tr: Yazıcıyı yapılandır

[ctx: @info]
en: Failed to configure class:
tr: Sınıf yapılandırılamadı:

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer:
tr: Yazıcı yapılandırılamadı:

[ctx: @list:item]
en: Driverless
tr: Sürücüsüz

[ctx: @list:item]
en: PPD File
tr: PPD dosyası

en: Failed to perform request: %1
tr: İstek gerçekleştirilemedi: %1

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings: %1
tr: Sunucu ayarları alınamadı: %1

[ctx: @info]
en: Server Settings Not Saved: (%1): %2
tr: Sunucu ayarları kaydedilmedi: (%1): %2

[ctx: @info]
en: Fatal Save Server Settings: (%1): %2
tr: Onulmaz sunucu ayarları kaydı hatası: (%1): %2

en: Print Self-Test Page
tr: Kendini Sınama Sayfası Yazdır

en: Clean Print Heads
tr: Yazdırma Kafalarını Temizle

[ctx: @info]
en: Install Error (package: %1)
    Check authentication credentials and make sure PackageKit is installed properly.
tr: Kurulum Hatası (Paket: %1)
    Yetkilendirmenin doğru yapıldığından ve PackageKit’in düzgünce kurulduğundan emin olun.

[ctx: @info:usagetip]
en: Example Addresses
tr: Örnek Adresler

[ctx: @label:title]
en: Printing Device
tr: Yazdırma Aygıtı

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
tr: Adres:

[ctx: @info The printer/device address]
en: Enter device address
tr: Aygıt adresi gir

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a device connection
tr: Bir aygıt bağlantısı seç

[ctx: @action:button]
en: Select Recommended Driver
tr: Önerilen Sürücüyü Seç

[ctx: @info:tooltip]
en: Recommended drivers are based on printer make/model and connection type
tr: Önerilen sürücüler, yazıcı modeline ve bağlantı türüne göre belirtilir

[ctx: @action:button]
en: Manual Driver Search…
tr: Elle Sürücü Ara…

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for and select a driver based on printer make/model
tr: Yazıcı modeline göre sürücüler arayın ve bir tanesini seçin

[ctx: @title:group]
en: Line Printer Daemon (LPD) Protocol
tr: Line Printer Daemon (LPD) Protokolü

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the LPD device
tr: LPD aygıtının adresini gir

[ctx: @label:textbox]
en: Queue:
tr: Kuyruk:

[ctx: @info:placeholder The LPD device queue name]
en: LPD queue name
tr: LDP kuyruğu adı

[ctx: @action:button]
en: Continue with Address…
tr: Adresle Sürdür…

[ctx: @info:status]
en: Invalid LPD URL: %1
tr: Geçersiz LDP URL’si: %1

[ctx: @title:group]
en: Find remote printing devices
tr: Uzak yazdırma aygıtlarını bul

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the remote host/device
tr: Uzak makine/aygıt adresini gir

[ctx: @info:status]
en: No Printers found at host: %1
tr: Şu makinede yazıcı bulunamadı: %1

[ctx: @info:status]
en: CUPS request error (%1): %2
tr: CUPS isteği hatası (%1): %2

[ctx: @action:button]
en: Select Printer…
tr: Yazıcı Seç…

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the printer address is known, enter it and choose <interface>Continue</interface>.  If the printer is on a remote host, enter that address and choose <interface>Search</interface>.
tr: Yazıcı adresi biliniyorsa onu girin ve <interface>Sürdür</interface>’ü seçin. Yazıcı uzak bir makinedeyse o adresi girin ve <interface>Ara</interface>’yı seçin.

[ctx: @title:group]
en: AppSocket Protocol (aka JetDirect)
tr: AppSocket Protokolü (diğer adıyla JetDirect)

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter the address of the AppSocket device
tr: AppSocket aygıtının adresini girin

en: Invalid Socket URL: %1
tr: Geçersiz yuva URL’si: %1

[ctx: @title:window]
en: Set up a Printer Connection
tr: Yazıcı Bağlantısı Yap

[ctx: @action:button]
en: Refresh
tr: Yenile

[ctx: @action:button]
en: Show Detected Devices
tr: Algılanan Aygıtları Göster

[ctx: @action:button]
en: Show Manual Options
tr: Düz Seçenekleri Göster

[ctx: @info:status]
en: This feature is not available (%1)
tr: Bu özellik kullanılamıyor (%1)

[ctx: @info:status]
en: Unable to automatically discover any printing devices
tr: Kendiliğinden hiçbir yazdırma aygıtı algılanamadı

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose "Refresh" to try again or choose a manual configuration option from the list
tr: Yeniden denemek için “Yenile”ye tıklayın veya listeden elle bir yapılandırma seçin

[ctx: @info:usagetip]
en: Choose a manual configuration option from the list
tr: Listeden elle bir yapılandırma seçeneği seç

[ctx: @title:window]
en: CUPS Server Settings
tr: CUPS Sunucusu Ayarları

[ctx: @action:button]
en: CUPS Print Server Admin
tr: CUPS Yazdırma Sunucusu Yönetimi

[ctx: @action:button Reset to current settings]
en: Reset
tr: Sıfırla

[ctx: @action:button Apply new settings]
en: Apply
tr: Uygula

en: Please wait while the CUPS server restarts
tr: CUPS sunucusu yeniden başlatılırken lütfen bekleyin

[ctx: @option:check]
en: Share printers connected to this system
tr: Bu sisteme bağlı yazıcıları paylaş

[ctx: @option:check]
en: Allow printing from the Internet
tr: İnternetten yazdırmaya izin ver

[ctx: @option:check]
en: Allow remote administration
tr: Uzak yönetime izin ver

[ctx: @option:check]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
tr: Kullanıcıların herhangi bir işi iptal etmesine izin ver (yalnızca kendininkiler değil)

[ctx: @title:window]
en: Printer Setup Helpers
tr: Yazıcı Ayarlama Yardımcıları

[ctx: @info:status]
en: Install has completed successfully
tr: Kurulum başarıyla tamamlandı

[ctx: @info:status]
en: Installation failed
tr: Kurulum başarısız oldu

[ctx: @info:status]
en: Installing…
tr: Kuruluyor…

[ctx: @info:usagetip]
en: Report this issue to %1
tr: Bu hatayı şuraya bildir: %1

en: new_queue
tr: yeni_kuyruk

en: new_group
tr: yeni_grup

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.<nl/><nl/>Because this distro does not include PackageKit, we cannot provide an install option. Please use your package manager to install the <command>system-config-printer</command> package manually.
tr: Kolaylık sağlayan birkaç özelliği içeren bir yazıcı destek paketi kurulu değil gibi görünüyor.<nl/><nl/>Bu dağıtım PackageKit’i içermediğinden bir kurulum seçeneği sunamıyoruz; bu nedenle <command>system-config-printer</command> paketini elle kurmak için dağıtımınızın paket yöneticisini kullanın.

[ctx: @info:usagetip]
en: A printer support package that provides convenience features does not appear to be installed.
tr: Kolaylık sağlayan birkaç özelliği içeren bir yazıcı destek paketi kurulu değil gibi görünüyor.

[ctx: @action:button Install printer setup helper package]
en: Install It
tr: Onu Kur

[ctx: @action:button The thing being added is a printer]
en: Add…
tr: Ekle…

[ctx: @action:button]
en: Add Printer…
tr: Yazıcı Ekle…

[ctx: @action:button]
en: Add Group…
tr: Grup Ekle…

[ctx: @action:button]
en: Configure Print Server…
tr: Yazdırma Sunucusunu Yapılandır…

[ctx: @info:status]
en: No printers are currently set up
tr: Şu anda ayarlı hiçbir yazıcı yok

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Add…</interface> to set up a new printer on this computer
tr: Bu bilgisayarda yeni bir yazıcı ayarlamak için <interface>Ekle…</interface> düğmesine tıklayın

[ctx: @info:status]
en: Printing services not available
tr: Yazdırma hizmetleri kullanılamıyor

[ctx: @info:usagetip]
en: Click <interface>Configure Print Server…</interface> to check settings, or verify that the CUPS system service is active.
tr: Ayarları denetlemek için <interface>Yazdırma Sunucusunu Yapılandır…</interface> ögesine tıklayın veya CUPS sistem hizmetinin etkin olduğundan emin olun.

en: Printers
tr: Yazıcılar

en: Printer Groups
tr: Yazıcı Grupları

[ctx: @action:button Open print queue]
en: Print Queue
tr: Yazdırma Kuyruğu

[ctx: @action:button Resume printing]
en: Resume
tr: Sürdür

[ctx: @action:button Pause printing]
en: Pause
tr: Duraklat

[ctx: @info:tooltip]
en: Resume printing
tr: Yazdırmayı sürdür

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause printing
tr: Yazdırmayı duraklat

[ctx: @title:window]
en: Select a printer make/model
tr: Yazıcı Yapımı/Modeli Seç

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver (%1)
tr: Yazıcı Sürücüsü (%1)

[ctx: @title:window]
en: Printer Driver
tr: Yazıcı Sürücüsü

[ctx: @action:button Select ipp everywhere driver]
en: Use IPP Everywhere™
tr: IPP Everywhere™ Kullan

en: Save
tr: Kaydet

en: Select a PostScript Printer Description (PPD) file
tr: Bir PostScript Yazıcı Açıklaması (PPD) dosyası seç

en: Printer model is required.  Please select a printer model.
tr: Yazıcı modeli gerekiyor. Lütfen bir yazıcı modeli seçin.

[ctx: @option:radio]
en: Select Make and Model:
tr: Yapım ve model seç:

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter Models
tr: Modelleri süz

[ctx: @option:radio]
en: PPD file:
tr: PPD dosyası:

[ctx: @action:button]
en: Select PPD File…
tr: PPD Dosyası Seç…

en: Select
tr: Seç

en: PostScript Printer Description Files (*.ppd)
tr: PostScript Yazıcı Açıklaması Dosyaları (*.ppd)

[ctx: @title:window]
en: Add Group
tr: Grup Ekle

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
tr: Yazıcı Ekle

en: Configure…
tr: Yapılandır…

en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: @action:button]
en: CUPS Printers Overview Help
tr: CUPS Yazıcıları Genel Görünüm Yardımı

[ctx: @action:button]
en: Printer/Device Admin Page
tr: Yazıcı/Aygıt Yönetim Sayfası

[ctx: @action:button Add printer]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: @action:button Apply changes]
en: Apply
tr: Uygula

[ctx: @info:status]
en: Queue name is required. Enter a unique queue name.
tr: Kuyruk adı gerekiyor. Benzersiz bir kuyruk adı girin.

[ctx: @info:status]
en: Queue name must be unique. Enter a unique queue name.
tr: Kuyruk adı gerekiyor. Benzersiz bir kuyruk adı girin.

[ctx: @info:status]
en: Make/Model is required. Choose "Select" to pick Make/Model
tr: Yapım/Model gerekiyor. Yapım/Model seçmek için “Seç”e tıklayın

[ctx: @info:status]
en: Configuring %1, please wait…
tr: %1 yapılandırılıyor, lütfen bekleyin…

en: Failed to remove the printer: %1
tr: Yazıcı kaldırılamadı: %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Group?
tr: Grubu Kaldır?

[ctx: @title:window]
en: Remove Printer?
tr: Yazıcıyı Kaldır?

[ctx: @info %1 is the name of a printer or printer group]
en: '%1' will be removed.
tr: “%1” kaldırılacak.

[ctx: @action:button]
en: Remove Group
tr: Grubu Kaldır

[ctx: @action:button]
en: Remove Printer
tr: Yazıcıyı Kaldır

en: Cancel
tr: İptal

[ctx: @action:check Set default printer]
en: Default printer
tr: Öntanımlı yazıcı

[ctx: @info]
en: To change the default printer, set another printer as the default.
tr: Öntanımlı yazıcıyı değiştirmek için başka bir yazıcıyı öntanımlı olarak ayarlayın.

[ctx: @action:check]
en: Share this group
tr: Bu grubu paylaş

[ctx: @action:check]
en: Share this printer
tr: Bu yazıcıyı paylaş

[ctx: @action:check]
en: Accepting print jobs
tr: Yazdırma işleri kabul ediliyor

[ctx: @action:button]
en: Print Test Page
tr: Sınama Sayfası Yazdır

[ctx: @action:button]
en: Print Self-Test Page
tr: Kendini Sınama Sayfası Yazdır

[ctx: @action:button]
en: Clean Print Heads
tr: Yazdırma Kafalarını Temizle

[ctx: @label:textbox]
en: Queue Name:
tr: Kuyruk adı:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
tr: Açıklama:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
tr: Konum:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
tr: Bağlantı:

[ctx: @label:listbox]
en: Member Printers:
tr: Üye yazıcılar:

[ctx: @label:textbox]
en: Make/Model:
tr: Yapım/Model:

[ctx: @action:button Select printer make/model]
en: Select…
tr: Seç…
