print-manager - en to ug translation catalogue (115 entries)

[ctx: @title:window]
en: Add a New Printer
ug: بىر يېڭى پرىنتېر قوش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
ug: ئادرېس:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Queue:
ug: قاتار…

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Windows Printer via SAMBA
ug: SAMBA دىكى Windows پرىنتېرى

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browsePB)
en: Browse
ug: كۆز يۈگۈرت

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Authentication
ug: كىملىك دەلىللەش

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password
ug: ئىم

[ctx: @label:listbox]
en: None
ug: يوق

[ctx: @label:listbox]
en: Even
ug: جۈپ

[ctx: @label:listbox]
en: Odd
ug: تاق

[ctx: @label:listbox]
en: XON/XOFF (Software)
ug: XON/XOFF (يۇمشاق دېتال)

[ctx: @label:listbox]
en: RTS/CTS (Hardware)
ug: RTS/CTS (قاتتىق دېتال)

[ctx: @label:listbox]
en: DTR/DSR (Hardware)
ug: DTR/DSR (قاتتىق دېتال)

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Address:
ug: ئادرېس:

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Port:
ug: ئېغىز:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Connection:
ug: باغلىنىش:

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
ug: DNS-SD ئارىلىق كەلگەن يىراقتىكى CUPS پرىنتېرى

[ctx: @item]
en: Local Printers
ug: يەرلىك پرىنتېرلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addTB)
en: Add Printer
ug: پرىنتېر قوشۇش

en: Add a new printer
ug: بىر يېڭى پرىنتېر قوش

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name:
ug: ئاتى:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Location:
ug: ئورنى:

en: A printer connected to the parallel port.
ug: پاراللېل ئېغىزغا ئۇلانغان پرىنتېر.

en: A printer connected to a USB port.
ug: USB ئېغىزغا ئۇلانغان پرىنتېر.

en: A printer connected via Bluetooth.
ug: كۆكچىش ئارقىلىق ئۇلانغان پرىنتېر.

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
ug: يەرلىك پرىنتېر (Hardware Abstraction Layer (HAL) تەرىپىدىن بايقالغان)

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
ug: HPLIP يۇمشاق دېتال بوغچىسى پرىنتېر ياكى بېسىش ئىقتىدارىغا ئىگە كۆپ ئىقتىدارلىق ئۈسكۈنىنى قوزغىتالايدۇ.

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
ug: HPLIP يۇمشاق دېتال بوغچىسى فاكىس ياكى فاكىس ئىقتىدارىغا ئىگە كۆپ ئىقتىدارلىق ئۈسكۈنىنى قوزغىتالايدۇ.

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
ug: DNS-SD ئارىلىق كەلگەن يىراقتىكى CUPS پرىنتېرى

en: Network printer via DNS-SD
ug: DNS-SD ئارقىلىق كەلگەن تور پرىنتېرى

en: Parallel Port
ug: پاراللېل ئېغىز

en: Serial Port
ug: ئارقىمۇئارقا ئېغىز

en: Bluetooth
ug: كۆكچىش

en: Hardware Abstraction Layer (HAL)
ug: قاتتىق دېتال ئابستراكت قاتلىمى (HAL)

en: LPD/LPR queue
ug: LPD/LPR قاتارى

en: Windows Printer via SAMBA
ug: SAMBA دىكى Windows پرىنتېرى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionsGB)
en: Connections
ug: باغلىنىشلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePrinterPB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configurePB)
en: Configure
ug: سەپلە

en: Printer Options
ug: پرىنتېر تاللانمىسى

[ctx: @title:window]
en: Failed
ug: مەغلۇپ بولدى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameL)
en: Name:
ug: ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, descriptionLE)
en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
ug: چۈشىنىشلىك چۈشەندۈرۈش. مەسىلەن«HP LaserJet with Duplexer» دەك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
ug: ئورنى:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, locationLE)
en: Human-readable location such as "Lab 1"
ug: چۈشىنىشلىك ئورۇن. مەسىلەن «Lab 1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionL)
en: Connection:
ug: باغلىنىش:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, membersL)
en: Members
ug: ئەزالار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, driverL)
en: Driver:
ug: قوزغاتقۇچ:

en: Abort job
ug: ۋەزىپىنى توختىتىش

en: Retry current job
ug: نۆۋەتتىكى ۋەزىپىنى قايتا قىلىدۇ

en: Retry job
ug: ۋەزىپىنى قايتا قىلىش

en: Stop printer
ug: پرىنتېرنى توختات

en: Authenticated
ug: سالاھىيىتى دەلىللەنگەن

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: None
ug: يوق

en: Classified
ug: تۈرگە ئايرىلغان

en: Confidential
ug: مەخپىي

en: Secret
ug: مەخپىي

en: Standard
ug: ئۆلچەملىك

en: Unclassified
ug: تۈرگە ئايرىلمىغان

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BanneryGB)
en: Banners
ug: لەۋھەلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Starting Banner:
ug: باشلىنىش لەۋھەسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Ending Banner:
ug: ئاخىرلىشىش لەۋھەسى:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PoliciesGB)
en: Policies
ug: تەدبىرلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Policy:
ug: مەشغۇلات تۈزۈمى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Error Policy:
ug: خاتا تەدبىر:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AllowGB)
en: Allowed Users
ug: ئىجازەت ئالغان ئىشلەتكۈچىلەر

en: Status
ug: ھالىتى

en: Name
ug: ئاتى

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: Created
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Completed
ug: تاماملاندى

en: Pages
ug: بەتلەر

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Printer
ug: پرىنتېر

en: Failed
ug: مەغلۇپ بولدى

en: Pending
ug: كۈتۈۋاتىدۇ

en: On hold
ug: كۈتۈپ تۇر

en: Stopped
ug: توختىدى

en: Canceled
ug: قالدۇرۇۋېتىلدى

en: Aborted
ug: توختىتىلدى

en: Not found
ug: تېپىلمىدى

en: Test Page
ug: سىناق بەت

en: Printers
ug: پرىنتېرلار

en: Idle
ug: بىكار

en: In use
ug: ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

en: Paused
ug: ۋاقىتلىق توختىدى

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: A New Printer was detected
ug: بىر يېڭى پرىنتېر بايقالدى

en: Missing printer driver
ug: پرىنتېر قوزغاتقۇسى يوق

en: No driver for this printer.
ug: بۇ پرىنتېرنىڭ قوزغاتقۇسى يوق.

en: Search
ug: ئىزدە

en: Print test page
ug: سىناق بەتنى بېسىش

en: Find driver
ug: قوزغاتقۇ تېپىش

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Clean Print Heads
ug: بېسىش بەشىنى تازىلاش

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Self-Test Page
ug: ئۆزىنى سىناش بېتىنى بېسىش

[ctx: @label location of printer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationL)
en: Location:
ug: ئورنى:

[ctx: @label kind of printer, could be driver name or "local raw socket"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kindL)
en: Kind:
ug: تىپى:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, maintenancePB)
en: Maintenance
ug: ئاسراش

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, errorMessage)
en: Print Test Page
ug: سىناق بەتنى بېسىش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeTB)
en: Remove Printer
ug: پرىنتېر چىقىرىۋېتىش

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show printers shared by other systems
ug: باشقا سىستېمىلار ھەمبەھىرلىگەن پىرىنتېرلارنى كۆرسەت

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow printing from the Internet
ug: ئىنتېرنېتتىن كەلگەن بېسىشقا يول قوي

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow remote administration
ug: يىراقتىن باشقۇرۇشقا يول قوي

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ھەر قانداق ۋەزىپىنى توختىتىشىغا يول قوي (ئۆزىنىڭ ۋەزىپىسىلا ئەمەس)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, systemPreferencesTB)
en: System Preferences
ug: سىستېما مايىللىقى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, errorComment)
en: TextLabel
ug: تېكىستلىك ئەن

en: Printing...
ug: بېسىۋاتىدۇ…

en: All Printers
ug: بارلىق پرىنتېرلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelJobPB)
en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, holdJobPB)
en: Hold
ug: كۈتۈش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resumeJobPB)
en: Resume
ug: داۋاملاشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, whichJobsCB)
en: Active Jobs
ug: ئاكتىپ خىزمەتلەر
