procps-ng-4.0.4-rc1 - en to ka translation catalogue (398 entries)

en: write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en:  %s [options]
ka:  %s [პარამეტრები]

en:  -b, --bytes         show output in bytes
ka:  -b, --bytes         მნიშვნელოების ბაიტებში გამოტანა

en:      --kilo          show output in kilobytes
ka:      --kilo          მნიშვნელობების კილობაიტებში გამოტანა

en:      --mega          show output in megabytes
ka:      --mega          მნიშვნელობების მეგაბაიტებში გამოტანა

en:      --giga          show output in gigabytes
ka:      --giga          მნიშვნელობების გიგაბაიტებში გამოტანა

en:      --tera          show output in terabytes
ka:      --tera          მნიშვნელობების ტერაბაიტებში გამოტანა

en:      --peta          show output in petabytes
ka:      --peta          მნიშვნელობების პეტაბაიტებში გამოტანა

en:  -k, --kibi          show output in kibibytes
ka:  -k, --kibi          მნიშვნელობების კიბიბაიტებში გამოტანა

en:  -m, --mebi          show output in mebibytes
ka:  -m, --mebi          მნიშვნელობების მებიბაიტებში გამოტანა

en:  -g, --gibi          show output in gibibytes
ka:  -g, --gibi          მნიშვნელობების გიბიბაიტებში გამოტანა

en:      --tebi          show output in tebibytes
ka:      --tebi          მნიშვნელობების ტერიბაიტებში გამოტანა

en:      --pebi          show output in pebibytes
ka:      --pebi          მნიშვნელობების პებიბაიტებში გამოტანა

en:  -h, --human         show human-readable output
ka:  -h, --human         ადამიანისთვის წაკითხვადი სახით გამოტანა

en:      --si            use powers of 1000 not 1024
ka:      --si            1024-ის მაგიერ 1000-ის ხარისხის გამოყენება

en:  -l, --lohi          show detailed low and high memory statistics
ka:  -l, --lohi          ზედა და ქვედა მეხსიერების დეტალური სტატისტიკის ჩვენება

en:  -L, --line          show output on a single line
ka:  -L, --line          გამოტანის ერთ ხაზში ჩატევა

en:  -t, --total         show total for RAM + swap
ka:  -t, --total         ჯამური, RAM + სვოპის ჩვენება

en:  -s N, --seconds N   repeat printing every N seconds
ka:  -s N, --seconds N   გამოტანის ყოველ N წამში გამეორება

en:  -c N, --count N     repeat printing N times, then exit
ka:  -c N, --count N     გამოტანის N-ჯერ გამოტანა და გასვლა

en:  -w, --wide          wide output
ka:  -w, --wide          ფართო გამოტანა

en:      --help     display this help and exit
ka:      --help     ამ დახმარების გამოტანა და გასვლა

en: Multiple unit options don't make sense.
ka: ერთზე მეტი ერთეულის პარამეტრის მითითებას აზრი არ აქვს.

en: seconds argument `%s' is not positive number
ka: მეორე არგუმენტი '%s' დადებითი რიცხვი არაა

en: failed to parse count argument
ka: რაოდენობის არგუმენტის დამუშავების შეცდომა

en: failed to parse count argument: '%s'
ka: რაოდენობის არგუმენტის დამუშავების შეცდომა: "%s"

en: Memory information file /proc/meminfo does not exist
ka: მეხსიერების ინფორმაცის ფაილი /proc/meminfo არ არსებობს

en: Unable to create meminfo structure
ka: შეცდომა meminfo-ის სტრუქტურის შექმნისას

note: Translation Hint: These are shortened column headers * that are all 7 characters long. Use spaces and right * align if the translation is shorter.
en: SwapUse
ka: სვოპისგამოყ

en: CachUse
ka: კეშისგამოყ

en:  MemUse
ka:  მეხსგამოყ

en: MemFree
ka: მეხსთავის

en:                total        used        free      shared     buffers       cache   available
ka:                სულl        გამოყენებული        თავისუფალი      გაზიარებული     ბუფერი       ქეში   ხელმისაწვდომი

en:                total        used        free      shared  buff/cache   available
ka:                სულl        გამოყ        თავის      გაზიარ  ბუფ/ქეში   ხელმისაწვდომი

en: Mem:
ka: მეხს:

en: Low:
ka: დაბალი:

en: High:
ka: მაღალი:

en: Swap:
ka: სვოპი:

en: Total:
ka: ჯამი:

en: Comm:
ka: ბრძანება:

en:  <pid> [...]            send signal to every <pid> listed
ka:  <pid> [...]            სიგნალის ყველა ჩამოთვლილი <pid>-სთვის გაგზავნა

en:  -<signal>, -s, --signal <signal>
                            specify the <signal> to be sent
ka:  -<signal>, -s, --signal <signal>
                            მიუთითეთ გასაგზავნი <signal>

en:  -q, --queue <value>    integer value to be sent with the signal
ka:  -q, --queue <value>    სიგნალთან ერთად გასაგზავნი მთელი რიცხვი

en:  -l, --list=[<signal>]  list all signal names, or convert one to a name
ka:  -l, --list=[<signal>]  ყველა სიგნალის სიის გამოტანა ან სახელში გადაყვანა

en:  -L, --table            list all signal names in a nice table
ka:  -L, --table            სიგნალის სახელების ცხრილის სახით გამოტანა

en: unknown signal name %s
ka: უცნობი სიგნალის სახელი: %s

en: must be an integer value to be passed with the signal.
ka: სიგნალთან ერთად გადასაცემად დადებით მთელი რიცხვის მქონე მნიშვნელობას უნდა წარმოადგენდეს.

en: invalid argument %c
ka: არასწორი არგუმენტი %c

en: internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: failed to parse argument
ka: არგუმენტის დამუშავების შეცდომა

en: integer overflow
ka: მთელი რიცხვის მაქსიმალური მნიშვნელობის გადაცილება

en:  -d, --delimiter <string>  specify output delimiter
ka:  -d, --delimiter <string>  გამოტანის გამყოფის მითითება

en:  -l, --list-name           list PID and process name
ka:  -l, --list-name           PID-ების და პროცესის სახელების სია

en:  -a, --list-full           list PID and full command line
ka:  -a, --list-full           PID-ის და სრული ბრძანების სტრიქონის ჩვენება

en:  -v, --inverse             negates the matching
ka:  -v, --inverse             დამთხვევის შებრუნება

en:  -w, --lightweight         list all TID
ka:  -w, --lightweight         ყველა TID-ის ჩამონათვალი

en:  -<sig>                    signal to send (either number or name)
ka:   -<სიგ>                   გასაგზავნი სიგნალი (რიცხვი ან სახელი)

en:  -H, --require-handler     match only if signal handler is present
ka:  -H, --require-handler     დამთხვევა მხოლოდ მაშინ, თუ სიგნალის დამმუშავებელი ხელმისაწვდომია

en:  -q, --queue <value>       integer value to be sent with the signal
ka:  -q, --queue <value>       სიგნალთან ერთად გასაგზავნი მთელი რიცხვი

en:  -e, --echo                display what is killed
ka:  -e, --echo                მოკლული პროცესების სიის ჩვენება

en:  -e, --echo                display PIDs before waiting
ka:  -e, --echo                PID-ების მოცდამდე ჩვენება

en:  -c, --count               count of matching processes
ka:  -c, --count               დამთხვეული პროცესების რაოდენობა

en:  -f, --full                use full process name to match
ka:  -f, --full                დასამთხვევად სრული პროცესის სახელის გამოყენება

en:  -g, --pgroup <PGID,...>   match listed process group IDs
ka:  -g, --pgroup <PGID,...>   ჩამოთვლილი პროცესის ჯგუფის ID-ების დამთხვევა

en:  -G, --group <GID,...>     match real group IDs
ka:  -G, --group <GID,...>     რეალური ჯგუფის ID-ების დამთხვევა

en:  -i, --ignore-case         match case insensitively
ka:  -i, --ignore-case         დამთხვევა რეგისტრისთვის ყურადღების მიქცევის გარეშე

en:  -u, --euid <ID,...>       match by effective IDs
ka:  -u, --euid <ID,...>       ეფექტური ID-ებით დამთხვევა

en:  -U, --uid <ID,...>        match by real IDs
ka:  -U, --uid <ID,...>        რეალური ID-ებით დამთხვევა

en: Unable to create pid info structure
ka: Pid-ის ინფორმაციის სტრუქტურის შექმნის შეცდომა

en: invalid user name: %s
ka: არასწორი მომხმარებლის სახელი: %s

en: invalid group name: %s
ka: არასწორი ჯგუფის სახელი: %s

en: invalid process group: %s
ka: არასწორი პროცესის ჯგუფი: %s

en: invalid session id: %s
ka: არასწორი სესიის id: %s

en: not a number: %s
ka: რიცხვი არაა: %s

en: not a hex string: %s
ka: ტექსვსმ. სტრიქონი არაა: %s

en: Unable to read process namespace information
ka: პროცესის სახელების სივრცის ინფორმაციის წაკითხვა შეუძლებელია

en: regex error: %s
ka: რეგექსის შეცდომა: %s

en: Error reading reference namespace information
ka: მიმართვის სახელების სივრცის ინფორმაციის წაკითხვის შეცდომა

en: Unknown signal "%s".
ka: უცნობი სიგნალი "%s".

en: %s killed (pid %lu)
ka: %s მოკვდა (pid %lu)

en: killing pid %ld failed
ka: pid %ld -ის მოკვლის შეცდომა

en: waiting for %s (pid %lu)
ka: %s (pid %lu)-ის მოლოდინი

en: opening pid %ld failed
ka: pid %ld -ის გახსნის შეცდომა

en: epoll_wait failed
ka: epoll_wait -ის შეცდომა

en:  -t, --lightweight         list threads too
ka:  -t, --lightweight         ასევე ნაჩვენები იქნება ნაკადებიც

en: Address
ka: მისამართი

en: Offset
ka: გადაწევა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Mapping
ka: მიბმა

en: Perm
ka: პერმი

en: Kbytes
ka: კბაიტი

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: Dirty
ka: ბინძური

en:  -x, --extended              show details
ka:  -x, --extended              დეტალების ჩვენება

en:  -X                          show even more details
ka:  -X                          კიდევ უფრო მეტი დეტალის ჩვენება

en:  -c, --read-rc               read the default rc
ka:  -c, --read-rc               ნაგულისხმები rc-ის წაკითხვა

en:  -d, --device                show the device format
ka:  -d, --device                მოწყობილობის ფორმატის ჩვენება

en:  -q, --quiet                 do not display header and footer
ka:  -q, --quiet                 თავსართი და ქვემო კოლონტიტული ნაჩვენები არ იქნება

en: shared memory detach
ka: გაზიარებული მეხსიერების მოხსნა

en: shared memory remove
ka: გაზიარებული მეხსიერების წაშლა

en:   [ anon ]
ka:   [ ანონ ]

en:   [ stack ]
ka:   [ სტეკი ]

en: ERROR: memory allocation failed
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: total kB
ka: სულ კბ

note: Translation Hint: keep total string length * as 24 characters. Adjust %16 if needed
en:  total %16ldK
ka:  სულ %16ldკ

note: Translation Hint: keep total string length * as 16 characters. Adjust %8 if needed
en:  total %8ldK
ka:  სულ %8ldკ

en: config line too long - line %d
ka: კონფიგურაციის ხაზი ძალიან გრძელია - ხაზი: %d

en: memory allocation failed
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: HOME variable undefined
ka: გარემოს ცვლადი HOME აღწერილი არაა

en: options -c, -C, -d, -n, -N, -x, -X are mutually exclusive
ka: პარამეტრები -c, -C, -d, -n, -N, -x, -X ურთიერთგამომრიცხავია

en: too many arguments
ka: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: couldn't create the rc file
ka: rc ფაილის შექმნა შეუძლებელია

en: couldn't create ~/.%src
ka: ~/.%src-ის შექმნის შეცდომა

en: argument missing
ka: ნაკლული არგუმენტი

en: couldn't read the rc file
ka: rc ფაილის წაკითხვის შეცდომა

en: couldn't read ~/.%src
ka: ~/.%src-ის წაკითხვის შეცდომა

en: please report this bug
ka: გთხოვთ გადააგზავნოთ ანგარიში ამ შეცდომის შესახებ

en: fatal library error, reap
ka: ბიბლიოთეკის ფატალური შეცდომა, reap

en: could not find ppid
ka: ppid-ის პოვნის შეცდომა

en: could not find start_time
ka: start_time-ის პოვნის შეცდომა

en: fatal library error, context
ka: ფატალური ბიბლიოთეკის შეცდომა, კონტექსტი

en: fatal library error, lookup self
ka: ფატალური ბიბლიოთეკის შეცდომა, საკუთარი თავის ძებნა

note: Translation Note: . The following translatable word will be used to recognize the . user's request for help text.  In other words, the translation . you provide will alter program behavior. . . It must be limited to 15 characters or less.
en: help
ka: დახმარება

note: Translation Notes for ps Help #1 --------------------------------- .  This next group of lines represents 6 pairs of words + abbreviations .  which are the basis of the 'ps' program help text. . .  The words and abbreviations you provide will alter program behavior. .  They will also appear in the h
en: simple
ka: მარტივი

note: Translation Hint, Pair #2
en: list
ka: სია

note: Translation Hint, Pair #3
en: output
ka: გამოტანა

note: Translation Hint, Pair #4
en: threads
ka: ნაკადები

note: Translation Hint, Pair #5
en: misc
ka: სხვ

en: m
ka: მილი

note: Translation Hint, Pair #6
en: all
ka: ყველა

en: 
    Usage:
     %s [options]
ka: 
    გამოყენება:
     %s [პარამეტრები]

en: 
    Basic options:
ka: 
    ძირითადი პარამეტრები:

en:  -A, -e               all processes
ka:  -A, -e               ყველა პროცესი

en:  -N, --deselect       negate selection
ka:  -N, --deselect       მონიშნულის შებრუნება

en:   r                   only running processes
ka:   r                   მხოლოდ გაშვებული პროცესები

en:   T                   all processes on this terminal
ka:   T                   მხოლოდ ამ ტერმინალის პროცესები

en: 
    Selection by list:
ka: 
    სიის მიხედვით არჩევა:

en:  -C <command>         command name
ka:  -C <command>         ბრძანების სახელი

en:  -G, --Group <GID>    real group id or name
ka:  -G, --Group <GID>    რეალური ჯგუფის id ან სახელი

en:  -g, --group <group>  session or effective group name
ka:  -g, --group <group>  სესიის ან ეფექტური ჯგუფის სახელი

en:  -p, p, --pid <PID>   process id
ka:  -p, p, --pid <PID>   პროცესის id

en:         --ppid <PID>  parent process id
ka:         --ppid <PID>  მშობელი პროცესის id

en:  -q, q, --quick-pid <PID>
                          process id (quick mode)
ka:  -q, q, --quick-pid <PID>
                          პროცესის id (სწრაფი რეჟიმი)

en:  -s, --sid <session>  session id
ka:  -s, --sid <session>  სესიის id

en:  -t, t, --tty <tty>   terminal
ka:  -t, t, --tty <tty>   ტერმინალი

en:  -u, U, --user <UID>  effective user id or name
ka:  -u, U, --user <UID>  ეფექტური მომხმარებლის id ან სახელი

en:  -U, --User <UID>     real user id or name
ka:  -U, --User <UID>     რეალური მომხმარებლის id ან სახელი

en: 
    Output formats:
ka: 
    გამოტანის ფორმატები:

en:  -F                   extra full
ka:  -F                   დამატებით სრული

en:  -j                   jobs format
ka:  -j                   დავალების ფორმატი

en:   j                   BSD job control format
ka:   j                   BSD-ის დავალების კონტროლის ფორმატი

en:  -l                   long format
ka:  -l                   გრძელი ფორმატი

en:   l                   BSD long format
ka:   l                   BSD-ის გრძელი ფორმატი

en:   -P                  add psr column
ka:   -d                   -h -ის მეტსახელი

en:   s                   signal format
ka:   s                   სიგნალის ფორმატი

en:   v                   virtual memory format
ka:   v                   ვირტუალური მეხსიერების ფორმატი

en:   X                   register format
ka:   X                   ფორმატის რეგისტრაცია

en:      --signames       display signal masks using signal names
ka:  --signames         სიგნალის ნიღბების ჩვენება სიგნალის სახელების გამოყენებით

en: 
    Show threads:
ka: 
    ნაკადების ჩვენება:

en:   H                   as if they were processes
ka:   H                   როგორც პროცესების

en:  -m, m                after processes
ka:  -m, m                პროცესების შემდეგ

en: 
    Miscellaneous options:
ka: 
    სხვადასხვა პარამეტრები:

en:  -V, V, --version     display version information and exit
ka:   -V, V, --version                 ვერსიის ინფორმაციის ჩვენება და გასვლა

en: 
            --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>
                          display help and exit
ka: 
            --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>
                          დახმარების გამოტანა და გასვლა

note: Translation Notes for ps Help #2 --------------------------------- .  Most of the following c-format string is derived from the 6 .  pairs of words + chars mentioned above in "Notes for ps Help #1". . .  In its full English form, help text would look like this: .      Try 'ps --help <simple|list|out
en: 
     Try '%s --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>'
      or '%s --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>'
     for additional help text.
ka: 
     დამატებითი დახმარებისთვის '%s --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>'
      ან '%s --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>'
     სცადეთ.

en: 
    For more details see ps(1).
ka: 
    მეტი დეტალებისთვის იხილეთ ps(1).

en: Unable to get total memory
ka: სრული მეხსიერების მიღების შეცდომა

en: bad alignment code
ka: არასწორი სწორების კოდი

en: the option is exclusive:
ka: პარამეტრი ექსკლუზიურია:

en: process ID list syntax error
ka: პროცესის ID-ების სიის სინტაქსის შეცდომა

en: process ID out of range
ka: პროცესის ID დიაპაზონს გარეთაა

en: user name does not exist
ka: მომხმარებლის სახელი არ არსებობს

en: user ID out of range
ka: მომხმარებლის ID დიაპაზონს გარეთაა

en: group name does not exist
ka: ჯგუფის სახელი არ არსებობს

en: group ID out of range
ka: ჯგუფის ID დიაპაზონს გარეთაა

en: TTY could not be found
ka: TTY ვერ ვიპოვე

en: improper list
ka: არასწორი სია

en: date format must follow -D
ka: თარიღის ფორმატი -D-ს უნდა მოსდევდეს

en: list of jobs must follow -J
ka: -J-ს დავალებების სია უნდა მოსდევდეს

en: format or sort specification must follow -O
ka: -O-ს დალაგების სპეციფიკაცია უნდა მოსდევდეს

en: list of PRM groups must follow -R
ka: -R-ს PRM-ის ჯგუფების სია უნდა მოსდევდეს

en: list of real users must follow -U
ka: -U-ს რეალური მომხმარებლები უნდა მოსდევდეს

en: list of session leaders OR effective group names must follow -g
ka: -g-ს სესიის ლიდერების სია ან ეფექტური ჯგუფის სახელები უნდა მოსდევდეს

en: list of session leaders OR effective group IDs was invalid
ka: სესიის ლიდერების სია ან ეფექტური ჯგუფის ID-ები არასწორია

en: format specification must follow -o
ka: -o-ს ფორმატის სპეციფიკაცია უნდა მოსდევდეს

en: list of process IDs must follow -p
ka: -p-ს პროცესის ID-ების სია უნდა მოსდევდეს

en: the -r option is reserved
ka: პარამეტრი -r დარეზერვებულია

en: list of session IDs must follow -s
ka: -s-ს სესიების ID-ების სია უნდა მოსდევდეს

en: list of terminals (pty, tty...) must follow -t
ka: -t-ს ტერმინალების სია (pty,tty….) უნდა მოსდევდეს

en: list of users must follow -u
ka: -u-ს მომხმარებლების სია უნდა მოსდევდეს

en: cannot happen - problem #1
ka: ვერ მოხდება - პრობლემა #1

en: cannot happen - problem #2
ka: ვერ მოხდება - პრობლემა #2

en: option A is reserved
ka: პარამეტრი A დარეზერვებულია

en: option C is reserved
ka: პარამეტრი C დარეზერვებულია

en: unknown gnu long option
ka: უცნობი GNU გრძელი პარამეტრი

en: list of real groups must follow --Group
ka: ნამდვილი ჯგუფების სია --Group-ს უნდა მოსდევდეს

en: list of real users must follow --User
ka: ნამდვლი მომხმარებლების სია --User-ს უნდა მოსდევდეს

en: option --deselect does not take an argument
ka: პარამეტრს --deselect არგუმენტები არ გააჩნია

en: option --no-heading does not take an argument
ka: პარამეტრს --no-heading არგუმენტები არ გააჩნია

en: option --heading does not take an argument
ka: პარამეტრს --heading არგუმენტები არ გააჩნია

en: option --forest does not take an argument
ka: პარამეტრს --forest არგუმენტები არ გააჩნია

en: format specification must follow --format
ka: --format-ს ფორმატის სპეციფიკაცია უნდა მოსდევდეს

en: list of effective groups must follow --group
ka: --group-ს ეფექტური ჯგუფების სია უნდა მოსდევდეს

en: list of process IDs must follow --pid
ka: --pid-ს პროცესის ID-ების სია უნდა მოსდევდეს

en: list of process IDs must follow --ppid
ka: --ppid-ს პროცესის ID-ების სია უნდა მოსდევდეს

en: number of rows must follow --rows or --lines
ka: --row და --lines პარამეტრად რიცხვი უნდა მოსდევდეს

en: some sid thing(s) must follow --sid
ka: --sid-ს sid-ის რამე უნდა მოჰყვებოდეს

en: long sort specification must follow --sort
ka: --sort-ს გრძელი დალაგების სპეციფიკაცია უნდა მოსდევდეს

en: list of ttys must follow --tty
ka: --tty-ის tty-ების სია უნდა მოსდევდეს

en: list of effective users must follow --user
ka: --user-ს ეფექტური მომხმარებლების სია უნდა მოსდევდეს

en: way bad
ka: უარესი

en: garbage option
ka: ნაგავი პარამეტრი

en: something broke
ka: რაღაც გაფუჭდა

en: error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: process selection options conflict
ka: პროცესის არჩევის პარამეტრების კონფლიქტი

en: empty format list
ka: ფორმატების ცარიელი სია

en: improper format list
ka: ფორმატების არასწორი სია

en: improper sort list
ka: დალაგების არასწორი სია

en: empty sort list
ka: ცააარიელი დალაგების სია

en: unknown sort specifier
ka: უცნობი დალაგების მიმთითებელი

en: bad sorting code
ka: არასწორი დალაგების კოდი

en: multiple sort options
ka: დალაგების ბევრი პარამეტრი

en: tell <procps@freelists.org> what you expected
ka: უთხარით <procps@freelists.org>-ს, რას მოელოდით

en: tell <procps@freelists.org> what you want (-L/-T, -m/m/H, and $PS_FORMAT)
ka: უთხარით <procps@freelists.org>-ს, რა გნებავთ (-L/-T, -m/m/H, და $PS_FORMAT)

en: conflicting format options
ka: ფორმატის ურთიერთგამომრიცხავი პარამეტრები

en: lost my PGID
ka: დავკარგე ჩემი PGID

en: lost my CLS
ka: დავკარგე ჩემი CSL

en: invalid process id: %s
ka: პროცესის არასწორი ID: '%s'

en: Unable to load process information
ka: პროცესის ინფორმაციის ჩატვირთვა შეუძლებელია

en:  %s [new priority] [options] <expression>
ka:  %s [ახალი პრიორიტეტი] [პარამეტრები] <expression>

en:  -f, --fast         fast mode (not implemented)
ka:  -f, --fast         სწრაფი რეჟიმი (განხორციელებული არაა)

en:  -i, --interactive  interactive
ka:  -i, --interactive  ინტერაქტიური

en:  -l, --list         list all signal names
ka:  -l, --list         ყველა სიგნალის სიის გამოტანა

en:  -p, --pid <pid>          expression is a process id number
ka:  -p, --pid <pid>          გამოსახულება პროცესის ID-ის ნომერია

en:  -t, --tty <tty>          expression is a terminal
ka:  -t, --tty <tty>          გამოსახულება ტერმინალია

en:  -u, --user <username>    expression is a username
ka:  -u, --user <username>    გამოსახულება მომხმარებლის სახელია

en: invalid pid number %s
ka: არასწორი pid რიცხვი: %s

en: invalid namespace list
ka: არასწორი სახელების სივრცის სია

en:  -d, --delay <secs>  delay updates
ka:  -d, --delay <secs>  განახლებების დაყოვნება

en:  -o, --once          only display once, then exit
ka:  -o, --once          ერთხელ ჩვენება და გასვლა

en: illegal delay
ka: არასწორი დაყოვნება

en: delay must be positive integer
ka: დაყოვნება დადებითი მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en:   -d                   alias of -h
ka:   -d                   -h -ის მეტსახელი

en: "%s" is an unknown key
ka: "%s" არასწორი გასაღბია

en: cannot stat %s
ka: %s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: unable to open directory "%s"
ka: საქაღალდის გახსნის შეცდომა: "%s"

en: , ignoring
ka: , იგნორირება

en: screen too small
ka: ეკრანი ძალიან პატარაა

en: can not open tty
ka: tty-ის გახსნის შეცდომა

en: writing to tty failed
ka: tty-ში ჩაწერის შეცდომა

en: Process Id
ka: პროცესის ID

en: Parent Process pid
ka: მშობელი პროცესის ID

en: Effective User Id
ka: ეფექტური მომხმარებლის ID

note: Translation Hint: maximum 'USER' = 8 +
en: USER
ka: მომხმარებელი

en: Effective User Name
ka: ეფექტური მომხმარებლის სახელი

en: Real User Id
ka: რეალური მომხმარებლის ID

en: Real User Name
ka: რეალური მომხმარებლის სახელი

en: Saved User Id
ka: შენახული მომხმარებლის ID

en: Saved User Name
ka: შენახული მომხმარელის სახელი

en: Group Id
ka: ჯგუფის ID

en: Group Name
ka: ჯგუფის სახელი

en: Process Group Id
ka: პროცესის ჯგუფის ID

en: Controlling Tty
ka: მაკონტროლებელი tty

en: Tty Process Grp Id
ka: Tty პროცესის ჯგუფის ID

en: Session Id
ka: სესიის ID

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Number of Threads
ka: ნაკადების რაოდენობა

note: Translation Hint: maximum 'P' = 1
en: P
ka: პ

en: CPU Usage
ka: CPU -ის გამოყენება

note: Translation Hint: maximum '' = 6
en: TIME
ka: დრო

en: CPU Time
ka: CPU -ის დრო

en: CPU Time, hundredths
ka: CPU -ის დრო, მეასედები

en: Memory Usage (RES)
ka: მეხსიერების გამოყენება (RES)

en: Virtual Image (KiB)
ka: ვირტუალური ასლი (კიბ)

en: Swapped Size (KiB)
ka: სვოპის ზომა (კიბ)

en: Resident Size (KiB)
ka: რეზიდენტული ზომა (კიბ)

en: Code Size (KiB)
ka: კოდის ზომა (კიბ)

note: Translation Hint: maximum 'DATA' = 7
en: DATA
ka: მონაცემები

en: Shared Memory (KiB)
ka: გაზიარებული მეხსიერება (კიბ)

note: Translation Hint: maximum 'S' = 1
en: S
ka: კ

en: Process Status
ka: პროცესის სტატუსი

note: Translation Hint: maximum 'COMMAND' = variable
en: COMMAND
ka: ბრძანება

note: Translation Hint: maximum 'Flags' = 8
en: Flags
ka: ალმები

en: Control Groups
ka: საკონტროლო ჯგუფები

en: Login User Id
ka: რეალური მომხმარებლის ID

en: Executable Path
ka: გამშვები ფაილის ბილიკი

note: Translation Hint: maximum 'nsTIME' = 10 +
en: nsTIME
ka: დრო

en: pid limit (%d) exceeded
ka: pid -ის ლიმიტი (%d) გადაჭარბებულია

en: bad pid '%s'
ka: არასწორი pid '%s'

en: -%c argument missing
ka: -%c არგუმენტი აკლია

en: unknown option '%s'
ka: უცნობი პარამეტრი '%s'

en: Off
ka: გამორთული

en: %s from %s
ka: %s -ი %s-სგან

en: Forest mode %s
ka: ტყის რეჟიმი %s

en: failed tty get
ka: tty-ის მიღების შეცდომა

en: failed tty set: %s
ka: tty-ის დაყენების შეცდომა: %s

en: Irix mode %s
ka: Irix -ის რეჟიმი %s

en: Invalid signal
ka: არასწორი სიგნალი

en: Invalid maximum
ka: არასწორი მაქსიმუმი

en: Unknown command - try 'h' for help
ka: უცნობი ბრძანება - დახმარებისთვის სცადეთ "h"

en: failed memory allocate
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: failed memory re-allocate
ka: მეხსიერების თავიდან გამოყოფის შეცდომა

en: Invalid user
ka: არასწორი მომხმარებელი

en: forest view
ka: ტყის ხედი

en: Only 1 cpu detected
ka: ნაპოვნია მხოლოდ 1 CPU

en: Unacceptable integer
ka: დაუშვებელი მთელი რიცხვი

note: Translation Hint: This is an abbreviation (limit 3 characters) for: .                 kibibytes (1024 bytes)
en: KiB
ka: კიბ

note: Translation Hint: This is an abbreviation (limit 3 characters) for: .                 mebibytes (1,048,576 bytes)
en: MiB
ka: მიბ

note: Translation Hint: This is an abbreviation (limit 3 characters) for: .                 gibibytes (1,073,741,824 bytes)
en: GiB
ka: გიბ

note: Translation Hint: This is an abbreviation (limit 3 characters) for: .                 tebibytes (1,099,511,627,776 bytes)
en: TiB
ka: ტიბ

note: Translation Hint: This is an abbreviation (limit 3 characters) for: .                 pebibytes (1,024 tebibytes)
en: PiB
ka: პიბ

note: Translation Hint: This is an abbreviation (limit 3 characters) for: .                 exbibytes (1,024 pebibytes)
en: EiB
ka: ეიბ

en: Threads
ka: ნაკადები

note: Translation Hint: The following "word" is meant to represent either a single .                 cpu or all of the processors in a multi-processor computer .                 (should be exactly 6 characters, excluding leading % & colon)
en: %Cpu(s):
ka: %CPU:

note: Translation Hint: The following word "another" must have 1 trailing space
en: another
ka: სხვა

en: %s"%s" not found
ka: %s: %s: არ არსებობს

en: Open Files
ka: ფაილების გახსნა

en: NUMA Info
ka: NUMA-ის ინფორმაცია

en: Log
ka: ჟურნალი

en: demo
ka: დემო

en: patience please, working ...
ka: მოითმინეთ, გეთაყვა, ვმუშაობ ...

en: ignoring case
ka: რეგისტრის იგნორი

en: case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: include
ka: ჩასმა

en: exclude
ka: გამორიცხვა

en: none
ka: არცერთი

en: invalid numa node
ka: არასწორი კვანძი

en: sorry, NUMA extensions unavailable
ka: უკაცრავად, NUMA-ის გაფართოებები მოუწვდომელია

en: Swap
ka: სვოპი

en: failed sem_init() at %d: %s
ka: sem_init()-ის შეცდომა მისამართზე %d: %s

en: failed pthread_create() at %d: %s
ka: pthread_create() -ის შეცდომა მისამართზე %d: %s

en: autogroup open failed, %s
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %s

en: n/a
ka: მიუწვდომელია

en:  %s [options] [delay [count]]
ka:  %s [options] [დაყოვნება [რაოდენობა]]

en:  -w, --wide             wide output
ka:  -w, --wide          ფართო გამოტანა

en:  -t, --timestamp        show timestamp
ka:  -t, --timestamp        დროის შტამპის ჩვენება

en:  -y, --no-first         skips first line of output
ka:  -w, --wide          ფართო გამოტანა

note: Translation Hint: max 6 chars
en: free
ka: თავისუფალია

note: Translation Hint: max 6 chars
en: active
ka: აქტიური

en: Unable to get uptime
ka: ჩართულობის დროის მიღება შეუძლებელია

note: Translation Hint: Translating folloging disk partition * header fields that follow (marked with max x chars) might * not work, unless manual page is translated as well. Translation Hint: max 10 chars
en: reads
ka: წაკითხვები

note: Translation Hint: max 16 chars
en: read sectors
ka: წაკითხ სექტ

note: Translation Hint: max 10 chars
en: writes
ka: ჩაწერები

note: Translation Hint: max 16 chars
en: requested writes
ka: მოთხ ჩაწ

en: Disk/Partition %s not found
ka: დისკი/დანაყოფი %s ვერ ვიპოვე

note: Translation Hint: max 6 chars
en: total
ka: ჯამში

note: Translation Hint: max 6 chars
en: merged
ka: შერწყმ

note: Translation Hint: max 7 chars
en: sectors
ka: სექტ-ები

note: Translation Hint: max 7 chars
en: ms
ka: მწმ

note: Translation Hint: max 6 chars
en: cur
ka: მიმდ

note: Translation Hint: max 6 chars
en: sec
ka: წმ

note: Translation Hint: Translating folloging slab fields that * follow (marked with max x chars) might not work, unless * manual page is translated as well. Translation Hint: max 24 chars
en: Cache
ka: კეში

note: Translation Hint: max 6 chars
en: Num
ka: რიცხვი

note: Translation Hint: max 6 chars
en: Total
ka: ჯამში

note: Translation Hint: max 6 chars
en: Size
ka: ზომა

note: Translation Hint: max 6 chars
en: Pages
ka: გვერდი

en: %13d disks
ka: %13d დისკი

en: %13d partitions
ka: %13d დანაყოფი

en: %13lu total reads
ka: %13lu სულ წაკითხვა

en: %13lu merged reads
ka: %13lu შერწყმული წაკითხვა

en: %13lu read sectors
ka: %13lu წაკითხული სექტორი

en: %13lu milli reading
ka: %13lu მილი წაკითხვა

en: %13lu writes
ka: %13lu ჩაწერა

en: %13lu merged writes
ka: %13lu შერწყმული ჩაწერა

en: %13lu written sectors
ka: %13lu ჩაწერილი სექტორი

en: %13lu milli writing
ka: %13lu მილი ჩაწერა

en: %13lu inprogress IO
ka: %13lu მიმდინარე IO

en: %13lu milli spent IO
ka: %13lu მილი დახარჯული IO

en: %13lu milli weighted IO
ka: %13lu მილი დახარჯული IO

en: %13lu %s total memory
ka: %13lu %s სულ მეხსიერება

en: %13lu %s used memory
ka: %13lu %s გამოყენებული მეხსიერება

en: %13lu %s active memory
ka: %13lu %s აქტიური მეხსიერება

en: %13lu %s inactive memory
ka: %13lu %s არააქტიური მეხსიერება

en: %13lu %s free memory
ka: %13lu %s თავისუფალი მეხსიერება

en: %13lu %s buffer memory
ka: %13lu %s ბუფერის მეხსიერება

en: %13lu %s swap cache
ka: %13lu %s სვოპის ქეში

en: %13lu %s total swap
ka: %13lu %s ჯამური სვოპი

en: %13lu %s used swap
ka: %13lu %s გამოყენებული სვოპი

en: %13lu %s free swap
ka: %13lu %s თავისუფალი სვოპი

en: %13lu K paged in
ka: %13lu შერწყმული ჩაწერა

en: %13lu K paged out
ka: %13lu შერწყმული ჩაწერა

en: %13lu interrupts
ka: %13lu წყვეტა

en: %13lu CPU context switches
ka: %13lu ჩაწერა

en: %13lu boot time
ka: %13lu ჩატვირთვის დრო

en: %13lu forks
ka: %13lu ფორკი

en:  %s [options] command
ka:  %s [პარამეტრი] ბრძანება

en:  -v, --version  output version information and exit
ka:   -V, --version              ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en:  %2lludays
ka:  %2lluდღე

note: Translation Hint: Minutes:Seconds Translation Hint: Hours:Minutes
en:  %2llu:%02um
ka:  %2llu:%02uწთ

note: Translation Hint: Seconds:Centiseconds
en:  %2llu.%02us
ka:  %2llu.%02uწმ

en:  %s [options] [user]
ka:  %s [options] [tty]

en:  -p, --pids          show the PID(s) of processes in WHAT
ka:  -A, -e               ყველა პროცესი

en: FROM
ka: საიდან

en: 
    Usage:
ka: 
    გამოყენება:

en: 
    Options:
ka: 
    პარამეტრები:

en:  -V, --version  output version information and exit
ka:   -V, --version              ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: 
    For more details see %s.
ka: 
    დამატებითი ინფორმაციისთვის იხილეთ %s.

en: %s from %s
ka: %s -ი %s-სგან
