psmisc 23.7-rc1 - en to cs translation catalogue (89 entries)

en: Usage: fuser [-fIMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACE]
                 [-k [-i] [-SIGNAL]] NAME...
           fuser -l
           fuser -V
    Show which processes use the named files, sockets, or filesystems.
    
      -a,--all              display unused files too
      -i,--interactive      ask before killing (ignored without -k)
      -I,--inode            use always inodes to compare files
      -k,--kill             kill processes accessing the named file
      -l,--list-signals     list available signal names
      -m,--mount            show all processes using the named filesystems or
                            block device
      -M,--ismountpoint     fulfill request only if NAME is a mount point
      -n,--namespace SPACE  search in this name space (file, udp, or tcp)
      -s,--silent           silent operation
      -SIGNAL               send this signal instead of SIGKILL
      -u,--user             display user IDs
      -v,--verbose          verbose output
      -w,--writeonly        kill only processes with write access
      -V,--version          display version information
cs: Použití: fuser [-fIMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n PROSTOR]
                   [-k [-i] [-SIGNÁL]] NÁZEV…
             fuser -l
             fuser -V
    Ukáže, které procesy používají vyjmenované soubory, sockety nebo souborové
    systémy.
    
      -a,--all              zobrazí rovněž nepoužité soubory
      -i,--interactive      před zabitím se dotáže (ignorováno bez -k)
      -I,--inode            pro porovnání souborů vždy použije iuzly
      -k,--kill             zabije procesy přistupující k zadanému souboru
      -l,--list-signals     vypíše seznam názvů dostupných signálů
      -m,--mount            zobrazí všechny procesy používající zadané souborové
                            systémy nebo bloková zařízení
      -M,--ismountpoint     vyhoví požadavku, pouze když NÁZEV je bod připojení FS
      -n,--namespace PROSTOR    hledá v tomto jmenném prostoru
                            (file [soubor], udp, nebo tcp)
      -s,--silent           tichý běh
      -SIGNÁL               namísto SIGKILL pošle tento signál
      -u,--user             zobrazí ID uživatelů
      -v,--verbose          podrobný výstup
      -w,--writeonly        zabije jen procesy přistupující kvůli zápisu
      -V,--version          zobrazí informace o verzi

en:   -4,--ipv4             search IPv4 sockets only
      -6,--ipv6             search IPv6 sockets only
cs:   -4,--ipv4             hledá pouze mezi IPv4 sockety
      -6,--ipv6             hledá pouze mezi IPv6 sockety

en:   udp/tcp names: [local_port][,[rmt_host][,[rmt_port]]]
cs:   Názvy UDP/TCP: [místní_port][,[vzdálený_stroj][,[vzdálený_port]]]

en: Copyright (C) 1993-2024 Werner Almesberger and Craig Small
cs: Copyright © 1993–2024 Werner Almesberger a Craig Small

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
cs: PSmisc je dodáván BEZ ABSOLUTNĚ ŽÁDNÉ ZÁRUKY.
    Toto je svobodné programové vybavení, můžete jej šířit podle podmínek
    GNU Obecné veřejné licence (GPL).
    Podrobnosti v této záležitosti naleznete v souborech pojmenovaných COPYING.

en: Cannot open /proc directory: %s
cs: Adresář /proc nelze otevřít: %s

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
cs: Paměť pro odpovídající proc nelze alokovat: %s

en: Specified filename %s does not exist.
cs: Soubor zadaného názvu %s neexistuje.

en: Cannot stat %s: %s
cs: Nelze získat informace (stat(2)) o %s: %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
cs: Místní port %s nelze přeložit: %s

en: Unknown local port AF %d
cs: Neznámá rodina adres %d místního portu

en: Cannot open protocol file "%s": %s
cs: Soubor s protokoly „%s“ nelze otevřít: %s

en: Specified filename %s is not a mountpoint.
cs: Soubor zadaného názvu %s není přípojným bodem.

en: %s: Invalid option %s
cs: %s: Neplatný přepínač %s

en: Namespace option requires an argument.
cs: Přepínač jmenného prostoru vyžaduje argument.

en: Invalid namespace name
cs: Neplatný název jmenného prostoru

en: You can only use files with mountpoint options
cs: Spolu s přepínači bodů připojení lze použít jen soubory

en: No process specification given
cs: Žádné kritérium procesu nebylo zadáno

en: all option cannot be used with silent option.
cs: Přepínač -a nelze použít spolu s přepínačem -s.

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
cs: Nelze současně hledat jen v IPv4 a jen v IPv6 socketech.

en: %*s USER        PID ACCESS COMMAND
cs: %*s UŽIVATEL    PID PŘÍSTUP PŘÍKAZ

en: (unknown)
cs: (neznámo)

en: Cannot stat file %s: %s
cs: O souboru %s nelze získat informace: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
cs: /proc/net/unix nelze otevřít: %s

en: Kill process %d ? (y/N)
cs: Zabít proces %d? (a/N)

en: Could not kill process %d: %s
cs: Proces %d nebylo možné zabít: %s

en: Cannot open a network socket.
cs: Síťový socket nelze otevřít.

en: Cannot find socket's device number.
cs: Nelze nalézt číslo zařízení socketu.

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
cs: Zabít %s(%s%d)? (a/N)

en: Signal %s(%s%d) ? (y/N)
cs: Zaslat signál %s(%s%d) ? (a/N)

en: killall: Cannot get UID from process status
cs: killall: Z procesového souboru „status“ nelze získat UID

en: killall: Bad regular expression: %s
cs: killall: Chybný regulární výraz: %s

en: killall: skipping partial match %s(%d)
cs: killall: částečná shoda %s(%d) se vynechá

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
cs: %s(%s%d) zabit signálem %d

en: %s: no process found
cs: %s: žádný proces nenalezen

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
cs: Použití: killall [PŘEPÍNAČ…] [--] NÁZEV…

en:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          require exact match for very long names
      -I,--ignore-case    case insensitive process name match
      -g,--process-group  kill process group instead of process
      -y,--younger-than   kill processes younger than TIME
      -o,--older-than     kill processes older than TIME
      -i,--interactive    ask for confirmation before killing
      -l,--list           list all known signal names
      -q,--quiet          don't print complaints
      -r,--regexp         interpret NAME as an extended regular expression
      -s,--signal SIGNAL  send this signal instead of SIGTERM
      -u,--user USER      kill only process(es) running as USER
      -v,--verbose        report if the signal was successfully sent
      -V,--version        display version information
      -w,--wait           wait for processes to die
      -n,--ns PID         match processes that belong to the same namespaces
                          as PID
cs:          killall -l, --list
             killall -V, --version
    
      -e,--exact          u velmi dlouhých názvu vyžaduje přesnou shodu
      -I,--ignore-case    porovnávání názvů procesů nebere ohled na velikost písmen
      -g,--process-group  zabije skupinu procesů namísto procesu
      -y,--younger-than   zabije procesy mladší než ČAS
      -o,--older-than     zabije procesy starší než ČAS
      -i,--interactive    před zabitím se zeptá
      -l,--list           vypíše názvy všech známých signálů
      -q,--quiet          nevypisuje stížnosti
      -r,--regexp         s NÁZVEM zachází jako s rozšířeným regulárním výrazem
      -s,--signal SIGNÁL  odešle tento signál namísto SIGTERM
      -u,--user UŽIVATEL  zabije pouze proces(y) bežící jako UŽIVATEL
      -v,--verbose        ohlásí úspěšně odeslaný signál
      -V,--version        zobrazí informace o verzi
      -w,--wait           čeká, dokud proces nezemře
      -n,--ns PID         vybere procesy, které patří do stejných jmenných
                          prostorů jako PID

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
cs:   -Z,--context REGVÝR zabije jen proces(y) mající kontext
                          (musí předcházet ostatním argumentům)

en: Invalid time format
cs: Neplatný formát času

en: Cannot find user %s
cs: Uživatele %s nelze nalézt

en: Invalid namespace PID
cs: Neplatný PID jmenného prostoru

en: Bad regular expression: %s
cs: Chybný regulární výraz: %s

en: killall: Maximum number of names is %d
cs: killall: Maximální počet názvů je %d

en: killall: %s lacks process entries (not mounted ?)
cs: killall: %s postrádá záznamy procesů (není připojen?)

en: Error attaching to pid %i
cs: Chyba při připojování se na PID %i

en: Copyright (C) 2007 Trent Waddington
cs: Copyright © 2007 Trent Waddington

en: Usage: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean        output 8 bit clean streams.
        -n, --no-headers             don't display read/write from fd headers.
        -c, --follow                 peek at any new child processes too.
        -t, --tgid                   peek at all threads where tgid equals <pid>.
        -d, --duplicates-removed     remove duplicate read/writes from the output.
        -V, --version                prints version info.
        -h, --help                   prints this help.
    
      Press CTRL-C to end output.
cs: Použití: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<df>…]
        -8, --eight-bit-clean        na výstupu neodstraňuje z datových proudů
                                     osmý bit.
        -n, --no-headers             nezobrazuje čtení/zápis z hlaviček
                                     deskriptoru.
        -c, --follow                 špehuje též nové potomky.
        -t, --tgid                   špehuje všechna vlákna, jejichž TGID je
                                     roven <pid>.
        -d, --duplicates-removed     z výstupu odstraňuje duplicitní čtení/zápisy.
        -V, --version                vypíše údaje o verzi.
        -h, --help                   vypíše tuto nápovědu.
    
      Výstup ukončíte stiskem Ctrl-C.

en: Usage: prtstat [options] PID ...
           prtstat -V
    Print information about a process
        -r,--raw       Raw display of information
        -V,--version   Display version information and exit
cs: Použití: prtstat [PŘEPÍNAČE] PID…
             prtstat -V
    Zobrazí informace o procesu
        -r,--raw       Neopracovaný výstup
        -V,--version   Zobrazí informace o verzi a skončí

en: Copyright (C) 2009-2024 Craig Small
cs: Copyright © 2009–2024 Craig Small

en: running
cs: běží

en: sleeping
cs: spí

en: disk sleep
cs: čeká na disk

en: traced
cs: trasován

en: paging
cs: odstránkován

en: unknown
cs: neznámý

en: Process: %-14s		State: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Threads: %ld
cs: Proces: %-14s		Stav: %c (%s)
      CPU č.:  %-3d		TTY: %s	Vláken: %ld

en: Process, Group and Session IDs
      Process ID: %d		  Parent ID: %d
        Group ID: %d		 Session ID: %d
      T Group ID: %d
cs: ID procesu, skupiny a relace
          ID procesu: %d		 ID rodiče: %d
          ID skupiny: %d		 ID relace: %d
      ID skupiny vl.: %d

en: Page Faults
      This Process    (minor major): %8lu  %8lu
      Child Processes (minor major): %8lu  %8lu
cs: Výpadky stránek
      Tento proces    (menší větší): %8lu  %8lu
      Procesy potomků (menší větší): %8lu  %8lu

en: CPU Times
      This Process    (user system guest blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Child processes (user system guest):       %6.2f %6.2f %6.2f
cs: Časy CPU
      Tento proces    (uživ systém host blokI/O): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Procesy potomků (uživ systém host):         %6.2f %6.2f %6.2f

en: Memory
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx
cs: Paměť
      Vvelikost:   %-10s
      RSS:         %-10s 		 Omezení RSS: %s
      Začátek kódu:      %#-10lx		 Konec kódu:  %#-10lx
      Začátek zásobníku: %#-10lx
      Ukazatel na zásobník (ESP): %#10lx  Ukazatel na kód (EIP): %#10lx

en: Scheduling
      Policy: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s
cs: Plánování
      Politika %s
      Nice:   %ld 		 Priorita reálného času: %ld %s

en: asprintf in print_stat failed.
cs: asprintf v print_stat selhala.

en: Process with pid %d does not exist.
cs: Proces s PID %d neexistuje.

en: Unable to open stat file for pid %d (%s)
cs: Soubor se statistikou PID %d nelze otevřít (%s)

en: Unable to allocate memory for proc_info
cs: Paměť pro proc_info nelze alokovat

en: Unable to scan stat file
cs: Soubor se statistikou nelze prohlédnout

en: Invalid option
cs: Neplatný přepínač

en: You must provide at least one PID.
cs: Je třeba zadat alespoň jedno PID.

en: /proc is not mounted, cannot stat /proc/self/stat.
cs: /proc není připojen, nelze získat informace o /proc/self/stat.

en: %s is empty (not mounted ?)
cs: %s je prázdný (není připojen?)

en: Usage: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H PID ] [ -n | -N type ]
                  [ -A | -G | -U ] [ PID | USER ]
       or: pstree -V
cs: Použití: pstree [-acglpsStTuZ] [-h|-H PID] [-n|-N DRUH]
                    [-A|-G|-U] [PID|UŽIVATEL]
       nebo: pstree -V

en: 
    Display a tree of processes.
cs: 
    Zobrazí strom procesů.

en:   -a, --arguments     show command line arguments
      -A, --ascii         use ASCII line drawing characters
      -c, --compact-not   don't compact identical subtrees
cs:   -a, --arguments      zobrazí argumenty příkazového řádku
      -A, --ascii          použije znaky ASCII pro kreslení čar
      -c, --compact        neslučuje identické podstromy

en:   -C, --color=TYPE    color process by attribute
                          (age)
cs:   -C, --color=DRUH     obarví procesy podle atributu
                           (věk)

en:   -g, --show-pgids    show process group ids; implies -c
      -G, --vt100         use VT100 line drawing characters
cs:   -g, --show-pgids     zobrazí ID skupin procesů; implikuje -c
      -G, --vt100          použije znaky VT100 pro kreslení čar

en:   -h, --highlight-all highlight current process and its ancestors
      -H PID, --highlight-pid=PID
                          highlight this process and its ancestors
      -l, --long          don't truncate long lines
cs:   -h, --highlight-all  zvýrazní současný proces a jeho předky
      -H PID, --highlight-pid=PID
                           zvýrazní tento proces a jeho předky
      -l, --long           nezkracuje dlouhé řádky

en:   -n, --numeric-sort  sort output by PID
      -N TYPE, --ns-sort=TYPE
                          sort output by this namespace type
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     show PIDs; implies -c
cs:   -n, --numeric-sort   seřadí výstup podle PID
      -N DRUH, --ns-sort=DRUH
                           seřadí výstup podle druhu jmenného prostoru
                           (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids      zobrazí PID; implikuje -c

en:   -s, --show-parents  show parents of the selected process
      -S, --ns-changes    show namespace transitions
      -t, --thread-names  show full thread names
      -T, --hide-threads  hide threads, show only processes
cs:   -s, --show-parents   zobrazí rodiče vybraného procesu
      -S, --ns-changes     zobrazí přechody mezi jmennými prostory
      -t, --thread-names   zobrazí celé názvy vláken
      -T, --hide-threads   skryje vlákna, zobrazí pouze procesy

en:   -u, --uid-changes   show uid transitions
      -U, --unicode       use UTF-8 (Unicode) line drawing characters
      -V, --version       display version information
cs:   -u, --uid-changes    zobrazí přechody UID
      -U, --unicode        použije znaky UTF-8 (Unicode) pro kreslení čar
      -V, --version        zobrazí údaje o verzi

en:   -Z, --security-context
                          show security attributes
cs:   -Z, --security-context
                           zobrazí bezpečnostní atributy

en: 
      PID    start at this PID; default is 1 (init)
      USER   show only trees rooted at processes of this user
cs: 
      PID       začne na tomto PID; výchozí je 1 (init)
      UŽIVATEL  zobrazí jen stromy, jejichž kořeny náleží tomuto uživateli

en: TERM is not set
cs: Proměnná TERM není nastavena

en: Can't get terminal capabilities
cs: Nelze zjistit schopnosti terminálu

en: procfs file for %s namespace not available
cs: proc soubor pro jmenný prostor %s není dostupný

en: No such user name: %s
cs: Žádný uživatel se jménem: %s

en: Process %d not found.
cs: Proces %d nenalezen.

en: No processes found.
cs: Žádný proces nenalezen.

en: Press return to close
cs: Uzavřete klávesou Enter

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
cs: %s: neznámý signál, %s -l vypíše signály.
