psmisc 23.6-rc1 - en to eo translation catalogue (88 entries)

en: Usage: fuser [-fIMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACE]
                 [-k [-i] [-SIGNAL]] NAME...
           fuser -l
           fuser -V
    Show which processes use the named files, sockets, or filesystems.
    
      -a,--all              display unused files too
      -i,--interactive      ask before killing (ignored without -k)
      -I,--inode            use always inodes to compare files
      -k,--kill             kill processes accessing the named file
      -l,--list-signals     list available signal names
      -m,--mount            show all processes using the named filesystems or
                            block device
      -M,--ismountpoint     fulfill request only if NAME is a mount point
      -n,--namespace SPACE  search in this name space (file, udp, or tcp)
      -s,--silent           silent operation
      -SIGNAL               send this signal instead of SIGKILL
      -u,--user             display user IDs
      -v,--verbose          verbose output
      -w,--writeonly        kill only processes with write access
      -V,--version          display version information
eo: Uzmaniero: fuser [-fMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACO]
                     [-k [-i] [-SIGNALO]] NOMO...
               fuser -l
               fuser -V
    Montras kiujn procezojn uzas la nomitajn dosierojn, ingojn,
    aŭ dosiersistemojn.
    
      -a,--all              montri ankaŭ neuzatajn dosierojn
      -i,--interactive      demandi antaŭ ol mortigi (ne efika sen -k)
      -I,--inode            ĉiam uzi inode por kompari dosierojn
      -k,--kill             mortigi procezon, kiu aliras la nomitan dosieron
      -l,--list-signals     listigi disponeblajn signalo-nomojn
      -m,--mount            montri ĉiujn procezojn, kiuj uzas la nomitajn
                            dosiersistemojn aŭ blok-aparaton
      -M,--ismountpoint     plenumigi peton nur se NOMO estas munt-punkto
      -n,--namespace SPACO  serĉi en tiu ĉi nom-spaco(file, udp, aŭ tcp)
      -s,--silent           silenta funkciado
      -SIGNALO              sendi tiun ĉi signalon anstataŭ SIGKILL
      -u,--user             montri ID de uzantoj
      -v,--verbose          detalema eligo
      -w,--writeonly        mortigi nur la procezojn kun skrib-permeso
      -V,--version          montri informon pri versio

en:   -4,--ipv4             search IPv4 sockets only
      -6,--ipv6             search IPv6 sockets only
eo:   -4,--ipv4             serĉi nur ingojn IPv4
      -6,--ipv6             serĉi nur ingojn IPv6

en:   udp/tcp names: [local_port][,[rmt_host][,[rmt_port]]]
eo:   udp/tcp nomoj: [local_port][,[rmt_host][,[rmt_port]]]

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
eo: PSmisc venas kun ABSOLUTE NENIUN GARANTION.
    Tio ĉi estas libera programaro, kaj vi estas invitata redisdoni ĝin sub
    la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo GNU.
    Por pli da informoj pri tiuj ĉi aferoj, vidu la dosierojn nomitajn COPYING (angle).

en: Cannot open /proc directory: %s
eo: Ne eblas malfermi dosierujon /proc: %s

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
eo: Ne eblas rezervi memoron por kongruinta proc: %s

en: Specified filename %s does not exist.
eo: La indikita dosiernomo %s ne ekzistas.

en: Cannot stat %s: %s
eo: Ne eblas apliki stat %s: %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
eo: Ne eblas solvi lokan pordon %s: %s

en: Unknown local port AF %d
eo: Nekonata loka pordo AF %d

en: Cannot open protocol file "%s": %s
eo: Ne eblas malfermi protokolan dosieron "%s": %s

en: Specified filename %s is not a mountpoint.
eo: La indikita dosiernomo %s ne estas munt-punkto.

en: %s: Invalid option %s
eo: %s: Malvalida modifilo %s

en: Namespace option requires an argument.
eo: Nomspaca modifilo postulas unu argumenton.

en: Invalid namespace name
eo: Malvalida nomo por nomspaco

en: You can only use files with mountpoint options
eo: Vi nur povas uzi dosierojn kun munt-punktaj modifiloj

en: No process specification given
eo: Neniu specifo pri procezo estis donata

en: all option cannot be used with silent option.
eo: la modifilo 'all' ne povas esti uzata kun silentiga modifilo.

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
eo: Vi ne povas serĉi ingojn nur IPv4 kaj nur IPv6 samtempe

en: %*s USER        PID ACCESS COMMAND
eo: %*s UZANTO        PID ALIRO KOMANDO

en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: Cannot stat file %s: %s
eo: Ne eblas apliki stat en dosiero %s: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
eo: Ne eblas malfermi /proc/net/unix: %s

en: Kill process %d ? (y/N)
eo: Ĉu mortigi la procezon %d ? (y/N)

en: Could not kill process %d: %s
eo: Ne eblis mortigi la procezon %d: %s

en: Cannot open a network socket.
eo: Ne eblas malfermi retan ingon.

en: Cannot find socket's device number.
eo: Ne eblas trovi aparat-numeron de ingo.

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
eo: Ĉu mortigi %s(%s%d) ? (y/N)

en: Signal %s(%s%d) ? (y/N)
eo: Ĉu signali %s(%s%d) ? (y/N)

en: killall: Cannot get UID from process status
eo: killall: Ne eblas preni UID el procez-stato

en: killall: Bad regular expression: %s
eo: killall: Malĝusta regulesprimo: %s

en: killall: skipping partial match %s(%d)
eo: killall: preterpasas ne-kompletan kongruon %s(%d)

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
eo: Ni mortigis %s(%s%d) per signalo %d

en: %s: no process found
eo: %s: neniu procezo trovite

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
eo: Uzmaniero: killall [ELEKTILO]... [--] NOMO...

en:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          require exact match for very long names
      -I,--ignore-case    case insensitive process name match
      -g,--process-group  kill process group instead of process
      -y,--younger-than   kill processes younger than TIME
      -o,--older-than     kill processes older than TIME
      -i,--interactive    ask for confirmation before killing
      -l,--list           list all known signal names
      -q,--quiet          don't print complaints
      -r,--regexp         interpret NAME as an extended regular expression
      -s,--signal SIGNAL  send this signal instead of SIGTERM
      -u,--user USER      kill only process(es) running as USER
      -v,--verbose        report if the signal was successfully sent
      -V,--version        display version information
      -w,--wait           wait for processes to die
      -n,--ns PID         match processes that belong to the same namespaces
                          as PID
eo:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          postuli ĝustan kongruon por tre longaj nomoj
      -I,--ignore-case    sen-uskleca procez-noma kongruo
      -g,--process-group  mortigi procez-grupon anstataŭ procezon
      -y,--younger-than   mortigi procezon pli nova ol TEMPO
      -o,--older-than     mortigi procezon pli malnova ol TEMPO
      -i,--interactive    peti konfirmon antaŭ ol mortigi
      -l,--list           listigi ĉiujn konatajn signal-nomojn
      -q,--quiet          ne printi plendojn
      -r,--regexp         interpreti NOMO kiel etenditan regul-esprimon
      -s,--signal SIGNALO sendi tiun ĉi signalon anstataŭ SIGTERM
      -u,--user UZANTO    mortigi nur procezo(j)n rulantajn kiel UZANTO
      -v,--verbose        raporti ĉu signalo estis sukcese sendata
      -V,--version        montri informon pri versio
      -w,--wait           atendi ke procezoj mortu
      -n,--ns PID         kongrui al procezoj kiuj apartenas al la samaj
                          nomspacoj ol PID

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
eo:   -Z,--context REGEXP mortigi nur procezo(j)n kiuj havu kuntekston
                          (devas veni antaŭ aliaj argumentoj)

en: Invalid time format
eo: Malvalida tempo-formo

en: Cannot find user %s
eo: Ne eblas trovi la uzanton %s

en: Invalid namespace PID
eo: Malvalida PID de nomspaco

en: Bad regular expression: %s
eo: Malĝusta regul-esprimo: %s

en: killall: Maximum number of names is %d
eo: killall: Maksimuma nombro da nomoj estas %d

en: killall: %s lacks process entries (not mounted ?)
eo: killall: %s malhavas procezajn informojn (ĉu ne muntita ?)

en: Error attaching to pid %i
eo: Eraro dum konektiĝo al pid %i

en: Copyright (C) 2007 Trent Waddington
eo: Kopirajto (C) 2007 Trent Waddington

en: Usage: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean        output 8 bit clean streams.
        -n, --no-headers             don't display read/write from fd headers.
        -c, --follow                 peek at any new child processes too.
        -t, --tgid                   peek at all threads where tgid equals <pid>.
        -d, --duplicates-removed     remove duplicate read/writes from the output.
        -V, --version                prints version info.
        -h, --help                   prints this help.
    
      Press CTRL-C to end output.
eo: Uzmaniero: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean     eligi 8-bitan purajn fluojn.
        -n, --no-headers          ne montri leg/skribo el kaplinioj fd.
        -c, --follow              rigardeti ankaŭ iun ajn novan idan procezon.
        -t, --tgid                rigardeti ĉiujn fadenojn kies tgid egalas al <pid>.
        -d, --duplicates-removed  forigi duobligitaj leg/skribojn el la eligo.
        -V, --version             printi information pri versio.
        -h, --help                printi tiun ĉi helpon.
    
      Premu CTRL-C por ĉesigi eligon.

en: Usage: prtstat [options] PID ...
           prtstat -V
    Print information about a process
        -r,--raw       Raw display of information
        -V,--version   Display version information and exit
eo: Uzmaniero: prtstat [modifiloj] PID ...
           prtstat -V
    Printi informon pri procezo
        -r,--raw       Kruda montrigo de informaro
        -V,--version   Montri informon pri versio kaj eligi

en: running
eo: rulanta

en: sleeping
eo: dormanta

en: disk sleep
eo: disk-dormado

en: zombie
eo: zombia

en: traced
eo: spursekvata

en: paging
eo: paĝiganta

en: unknown
eo: nekonata

en: Process: %-14s		State: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Threads: %ld
eo: Procezo: %-14s		Stato: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Fadenoj: %ld

en: Process, Group and Session IDs
      Process ID: %d		  Parent ID: %d
        Group ID: %d		 Session ID: %d
      T Group ID: %d
eo: ID de Procezo, Grupo kaj Seanco
      Proceza ID: %d		  Patra ID: %d
        Grupa ID: %d		 Seanca ID: %d
      T Grupa ID: %d

en: Page Faults
      This Process    (minor major): %8lu  %8lu
      Child Processes (minor major): %8lu  %8lu
eo: Paĝ-Eraroj
      Tiu ĉi Procezo (malpleja pleja): %8lu  %8lu
      Idaj Procezoj  (malpleja pleja): %8lu  %8lu

en: CPU Times
      This Process    (user system guest blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Child processes (user system guest):       %6.2f %6.2f %6.2f
eo: CPU-Tempoj
      Tiu ĉi Procezo (uzanto sistemo gastigo blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Idaj procezoj  (uzanto sistemo gastigo):       %6.2f %6.2f %6.2f

en: Memory
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx
eo: Memoro
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS-Limo: %s
      Kod-Komenco: %#-10lx		 Kod-Fino: %#-10lx
      Stak-Komenco: %#-10lx
      Stak-Indikilo (ESP): %#10lx	 Inst-Indikilo (EIP): %#10lx

en: Scheduling
      Policy: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s
eo: Planado
      Strategio: %s
      'Nice':   %ld 		 RT Prioritato: %ld %s

en: asprintf in print_stat failed.
eo: asprintf en print_stat malsukcesis.

en: Process with pid %d does not exist.
eo: Procezo kun pid %d ne ekzistas.

en: Unable to open stat file for pid %d (%s)
eo: Ne eblas malfermi stat-dosiero por pid %d (%s)

en: Unable to allocate memory for proc_info
eo: Ne eblas rezervi memoron por proc_info

en: Unable to scan stat file
eo: Ne eblas skani stat-dosieron

en: Invalid option
eo: Malvalida modifilo

en: You must provide at least one PID.
eo: Vi devas provizi minimume unu PID.

en: /proc is not mounted, cannot stat /proc/self/stat.
eo: /proc ne estas muntita, ni ne povas apliki stat en /proc/self/stat.

en: %s is empty (not mounted ?)
eo: %s estas malplena (ĉu ne muntita ?)

en: Usage: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H PID ] [ -n | -N type ]
                  [ -A | -G | -U ] [ PID | USER ]
       or: pstree -V
eo: Uzmaniero: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H PID ] [ -n | -N tipo ]
                      [ -A | -G | -U ] [ PID | UZANTO ]
           aŭ: pstree -V

en: 
    Display a tree of processes.
eo: 
    Montri arbon el procezoj.

en:   -a, --arguments     show command line arguments
      -A, --ascii         use ASCII line drawing characters
      -c, --compact-not   don't compact identical subtrees
eo:   -a, --arguments     montri komand-liniajn argumentojn
      -A, --ascii         uzi lini-desegnajn signojn de ASCII
      -c, --compact-not   ne densigi egalajn sub-arbojn

en:   -C, --color=TYPE    color process by attribute
                          (age)
eo:   -C, --color=TIPO    kolorigi procezoz laŭ atributo
                          (aĝo)

en:   -g, --show-pgids    show process group ids; implies -c
      -G, --vt100         use VT100 line drawing characters
eo:   -g, --show-pgids    montri procezajn grup-id; implicas -c
      -G, --vt100         uzi lini-desegnajn signojn de VT100

en:   -h, --highlight-all highlight current process and its ancestors
      -H PID, --highlight-pid=PID
                          highlight this process and its ancestors
      -l, --long          don't truncate long lines
eo:   -h, --highlight-all reliefigi nunajn procezojn kaj ties praulojn
      -H PID, --highlight-pid=PID
                          reliefigi tiun ĉi procezon kaj ties praulojn
      -l, --long          ne tranĉi longajn liniojn

en:   -n, --numeric-sort  sort output by PID
      -N TYPE, --ns-sort=TYPE
                          sort output by this namespace type
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     show PIDs; implies -c
eo:   -n, --numeric-sort  ordigi eligon laŭ PID
      -N tipo, --ns-sort=TIPO
                          ordigi eligon laŭ tiu ĉi nomspaca tipo
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     montri PID-ojn; implicas -c

en:   -s, --show-parents  show parents of the selected process
      -S, --ns-changes    show namespace transitions
      -t, --thread-names  show full thread names
      -T, --hide-threads  hide threads, show only processes
eo:   -s, --show-parents  montri praulojn de la elektita procezo
      -S, --ns-changes    montri nomspacajn transiĝojn
      -t, --thread-names  montri kompletajn fadenajn nomojn
      -T, --hide-threads  kaŝi fadenojn, montri nur procezojn

en:   -u, --uid-changes   show uid transitions
      -U, --unicode       use UTF-8 (Unicode) line drawing characters
      -V, --version       display version information
eo:   -u, --uid-changes   montri transigojn de uid
      -U, --unicode       uzi UTF-8 (Unikodan) lini-desegnajn signojn
      -V, --version       montri informon pri versio

en:   -Z, --security-context
                          show security attributes
eo:   -Z, --security-context
                          montri sekurecajn atributojn

en: 
      PID    start at this PID; default is 1 (init)
      USER   show only trees rooted at processes of this user
eo: 
      PID    komencas ĉe tiu ĉi PID; apriore estas 1 (init)
      UZANTO montri nur arbojn kiuj havas radikojn ĉe procezoj de tiu ĉi uzanto

en: TERM is not set
eo: TERM ne estas difinita

en: Can't get terminal capabilities
eo: Ne eblas koni la kapablojn de la terminalo

en: procfs file for %s namespace not available
eo: la dosiero procfs por nomspaco %s ne disponeblas

en: No such user name: %s
eo: Neniu uzant-nomo tia: %s

en: Process %d not found.
eo: Procezo %d ne trovitas.

en: No processes found.
eo: Neniu procezo trovite.

en: Press return to close
eo: Premu la enigklavon por fermi

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
eo: %s: nekonata signalo; %s -l listigas la signalojn.
