psmisc 22.11-pre1 - en to eu translation catalogue (60 entries)

en:   -4,--ipv4             search IPv4 sockets only
      -6,--ipv6             search IPv6 sockets only
eu:     -4,--ipv4        bilatu IPv4 socket-ak bakarrik
        -6,--ipv6        bilatu IPv6 socket-ak bakarrik

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
eu: PSmisc-k ez du INONGO BERMERIK.
    Software librea da, eta berriro bana daiteke GNU Lizentzia Publiko Orokorrak
    ezarritako baldintzak betez.
    Gai honi buruzko informazio gehiagorako, ikusi COPYING izena duten fitxategiak.

en: Cannot open /proc directory: %s
eu: Ezin da /proc direktorioa ireki: %s

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
eu: Ezin da memoria esleitu aurkitutako prozesuarentzat: %s

en: Specified filename %s does not exist.
eu: Adierazitako %s fitxategia ez da existitzen.

en: Cannot stat %s: %s
eu: Ezin da %s identifikatu: %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
eu: Ezin da %s ataka lokala ebatzi: %s

en: Unknown local port AF %d
eu: AF ataka lokal ezezaguna %d

en: Cannot open protocol file "%s": %s
eu: Ezin izan da "%s" protokolo fitxategia ireki: %s

en: %s: Invalid option %s
eu: %s: %s baliogabeko aukera

en: Namespace option requires an argument.
eu: Namespace aukerak argumentua behar du

en: Invalid namespace name
eu: Baliogabeko namespace izena

en: You can only use files with mountpoint options
eu: muntai-puntu aukerak dituzten fitxategiak erabil ditzazkezu soilik

en: No process specification given
eu: Ez da prozesuaren espezifikaziorik eman

en: all option cannot be used with silent option.
eu: aukera guztiak ezin dira ixiltasun aukerarekin erabili.

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
eu: Ezin dituzu IPv4 socket-ak soilik eta IPv6 socket-ak soilik bilatu une berean

en: %*s USER        PID ACCESS COMMAND
eu: %*s ERAB.      PID SARRERA KOMANDOA

en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

en: Cannot stat file %s: %s
eu: Ezin da %s fitxategia identifikatu: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
eu: Ezin da /proc/net/unix direktorioa ireki: %s

en: Kill process %d ? (y/N)
eu: %d prozesua hil? (y/N)

en: Could not kill process %d: %s
eu: Ezin izan da %d prozesua hil: %s

en: Cannot open a network socket.
eu: Ezin da sare socket bat ireki.

en: Cannot find socket's device number.
eu: Ezin izan da socket-aren gailu zenbakia aurkitu.

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
eu: %s(%s%d) hil? (y/N)

en: Signal %s(%s%d) ? (y/N)
eu: Seinala bidali %s(%s%d)? (b/E)

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
eu: %s(%s%d) hil da %d seinalearekin

en: %s: no process found
eu: %s: ez da prozesurik aurkitu

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
eu: erabilera: killall [AUKERAK ] [ -- ] IZENA...

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
eu:   -Z,--context REGEXP hil kontestua duten prozesuak bakarrikkill only process(es)
                          (beste argumentu batzuk aurretik izan behar ditu)

en: Invalid time format
eu: Baliogabeko ordu formatua

en: Cannot find user %s
eu: Ezin da %s erabiltzailea aurkitu

en: Bad regular expression: %s
eu: Expresio erregular okerra: %s

en: Error attaching to pid %i
eu: Errorea %i prozesura atxikitzen

en: Usage: prtstat [options] PID ...
           prtstat -V
    Print information about a process
        -r,--raw       Raw display of information
        -V,--version   Display version information and exit
eu: Erabilera: prtstat [aukerak] PID ...
           prtstat -V
    Prozesu baten informazioa bistaratu
        -r,--raw       Informazioa gordinik bistaratu
        -V,--version   Erakutsi bertsio informazioa eta irten

en: running
eu: aktibo

en: sleeping
eu: lotan

en: disk sleep
eu: lotan (diska)

en: traced
eu: trazeatuta

en: paging
eu: orrikatzen

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Process: %-14s		State: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Threads: %ld
eu: Prozesua: %-14s		Egoera: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Hariak: %ld

en: Process, Group and Session IDs
      Process ID: %d		  Parent ID: %d
        Group ID: %d		 Session ID: %d
      T Group ID: %d
eu: Prozesua, taldea eta saio IDak
      Prozesu IDa: %d		  Aita IDa: %d
        Talde IDa: %d		 Saio IDa: %d
      T Talde IDa: %d

en: Page Faults
      This Process    (minor major): %8lu  %8lu
      Child Processes (minor major): %8lu  %8lu
eu: Orrikatze hutsegiteak
      Prozesu hau    (minor major): %8lu  %8lu
      Seme prozesuak (minor major): %8lu  %8lu

en: CPU Times
      This Process    (user system guest blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Child processes (user system guest):       %6.2f %6.2f %6.2f
eu: CPU denborak
      Prozesu hau    (erabiltzailea sistema gonbidatua blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Seme prozesuak (erabiltzailea sistema gonbidatua):       %6.2f %6.2f %6.2f

en: Memory
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx
eu: Memoria
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limitea: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx

en: Scheduling
      Policy: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s
eu: Antolaketa
      Politika: %s
      Nice:   %ld 		 RT Prioritatea: %ld %s

en: asprintf in print_stat failed.
eu: asprintf-ek print_stat-en huts egin du.

en: Process with pid %d does not exist.
eu: %d pid-a duen prozesua ez da existitzen.

en: Unable to open stat file for pid %d (%s)
eu: Ezin da stat fitxategia ireki %d (%s) pid-erako

en: Invalid option
eu: Baliogabeko aukera

en: You must provide at least one PID.
eu: Gutxienez PID bat eman behar duzu

en: /proc is not mounted, cannot stat /proc/self/stat.
eu: /proc ez dago muntatua, ezin da stat egin /proc/self/stat fitxategian.

en: %s is empty (not mounted ?)
eu: %s hutsik dago (muntatu gabea?)

en: TERM is not set
eu: TERM ez dago ezarrita

en: Can't get terminal capabilities
eu: Ezin dira terminalaren gaitasunak lortu

en: No such user name: %s
eu: Ez dago honelako erabiltzaile izenik: %s

en: No processes found.
eu: Ez da prozesurik aurkitu.

en: Press return to close
eu: Sakatu 'return' itxitzeko

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
eu: %s: seinale ezezaguna; %s -l seinaleak zerrendatu.
