psmisc 23.7-rc1 - en to hr translation catalogue (88 entries)

en: Usage: fuser [-fIMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACE]
                 [-k [-i] [-SIGNAL]] NAME...
           fuser -l
           fuser -V
    Show which processes use the named files, sockets, or filesystems.
    
      -a,--all              display unused files too
      -i,--interactive      ask before killing (ignored without -k)
      -I,--inode            use always inodes to compare files
      -k,--kill             kill processes accessing the named file
      -l,--list-signals     list available signal names
      -m,--mount            show all processes using the named filesystems or
                            block device
      -M,--ismountpoint     fulfill request only if NAME is a mount point
      -n,--namespace SPACE  search in this name space (file, udp, or tcp)
      -s,--silent           silent operation
      -SIGNAL               send this signal instead of SIGKILL
      -u,--user             display user IDs
      -v,--verbose          verbose output
      -w,--writeonly        kill only processes with write access
      -V,--version          display version information
hr: Uporaba: fuser [-fMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n PROSTOR]
                   [-k [-i] [-SIGNAL]] IME...
             fuser -l
             fuser -V
    Prikaže procese koji koriste navedene datoteke, utičnice ili datotečne sustave.
    
      -a, --all              pokaže i nekorištene datoteke
      -i, --interactive      pita prije ubijanja (zanemareno bez -k)
      -I, --inode            uvijek rabi inodes za usporedbu datoteka
      -k, --kill             ubije procese koji pristupaju navedenoj datoteci
      -l, --list-signals     ispiše imena dostupnih signala
      -m, --mount            pokaže sve procese koji koriste navedene
                               datotečne sustave ili blok uređaje
      -M, --ismountpoint     izvrši zahtjev samo ako je IME točka montiranja
      -n, --namespace PROSTOR  traži u ovom imenskom PROSTORU (file, udp ili tcp)
      -s, --silent           tihi rad (bez ispisa)
      -SIGNAL                pošalje SIGNAL umjesto SIGKILL
      -u, --user             pokaže oznake korisnika (ID)
      -v, --verbose          opširni ispis
      -w, --writeonly        ubije sve procese s dozvolom pisanja
      -V, --version          informacije o ovoj inačici

en:   -4,--ipv4             search IPv4 sockets only
      -6,--ipv6             search IPv6 sockets only
hr:   -4, --ipv4             pretraži samo IPv4 utičnice
      -6, --ipv6             pretraži samo IPv6 utičnice

en:   udp/tcp names: [local_port][,[rmt_host][,[rmt_port]]]
hr:   udp/tcp imena: [lokalni_port][,[udaljeno_računalo][,[udaljeni_port]]]

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
hr: Za PSmisc NEMA APSOLUTNO NIKAKVIH JAMSTVA.
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga mijenjajte i dijelite
    pod uvjetima opisanim u GNU General Public License.
    Dodatne obavijesti o licenciji potražite u datoteci COPYING.

en: Cannot open /proc directory: %s
hr: Nije moguće otvoriti direktorij /proc: %s

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
hr: Nije moguće dodijeliti memoriju za odgovarajući proces: %s

en: Specified filename %s does not exist.
hr: Navedena datoteka %s ne postoji

en: Cannot stat %s: %s
hr: Nije moguće odrediti status %s: %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
hr: Nije moguće odrediti lokalni port %s: %s

en: Unknown local port AF %d
hr: Nepoznati lokalni port AF %d

en: Cannot open protocol file "%s": %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku protokola „%s“: %s

en: Specified filename %s is not a mountpoint.
hr: Navedeni naziv (datoteke) %s nije točka za montiranje (mountpoint)

en: %s: Invalid option %s
hr: %s: Nevaljana opcija %s

en: Namespace option requires an argument.
hr: Opcija imenskog prostora (namespace) zahtijeva argument.

en: Invalid namespace name
hr: Nevaljano ime imenskog prostora (namespace)

en: You can only use files with mountpoint options
hr: Smijete koristiti samo datoteke uz opcije točke montiranja (mountpoint)

en: No process specification given
hr: Nije navedena specifikacija procesa

en: all option cannot be used with silent option.
hr: opcija all (-a) ne može se koristiti uz opciju silent (-s).

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
hr: Ne možete istovremeno pretraživati samo IPv4 i samo IPv6 utičnice

en: %*s USER        PID ACCESS COMMAND
hr: %*s KORISNIK    PID PRISTUP NAREDBA

en: (unknown)
hr: (nepoznato)

en: Cannot stat file %s: %s
hr: Nije moguće odrediti status datoteke %s: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
hr: Nije moguće otvoriti /proc/net/unix: %s

en: Kill process %d ? (y/N)
hr: Ubiti proces %d? (d/N)

en: Could not kill process %d: %s
hr: Nije moguće ubiti proces %d: %s

en: Cannot open a network socket.
hr: Nije moguće otvoriti mrežnu utičnicu

en: Cannot find socket's device number.
hr: Nije moguće pronaći broj uređaja utičnice

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
hr: Ubiti proces %s(%s%d)? (d/N)

en: Signal %s(%s%d) ? (y/N)
hr: Procesu %s(%s%d) poslati signal? (d/N)

en: killall: Cannot get UID from process status
hr: killall: Nije moguće dobiti UID iz statusa procesa

en: killall: Bad regular expression: %s
hr: killall: Loši regularni izraz: %s

en: killall: skipping partial match %s(%d)
hr: killall: preskače se djelomično podudaranje %s(%d)

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
hr: Proces %s(%s%d) ubijen je signalom %d

en: %s: no process found
hr: %s: proces nije pronađen

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
hr: Uporaba: killall [OPCIJA]... [--] IME...

en:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          require exact match for very long names
      -I,--ignore-case    case insensitive process name match
      -g,--process-group  kill process group instead of process
      -y,--younger-than   kill processes younger than TIME
      -o,--older-than     kill processes older than TIME
      -i,--interactive    ask for confirmation before killing
      -l,--list           list all known signal names
      -q,--quiet          don't print complaints
      -r,--regexp         interpret NAME as an extended regular expression
      -s,--signal SIGNAL  send this signal instead of SIGTERM
      -u,--user USER      kill only process(es) running as USER
      -v,--verbose        report if the signal was successfully sent
      -V,--version        display version information
      -w,--wait           wait for processes to die
      -n,--ns PID         match processes that belong to the same namespaces
                          as PID
hr:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e, --exact          zahtjeva točno podudaranje za vrlo duga imena
      -I, --ignore-case    zanemari veličinu slova prilikom pretrage procesa
      -g, --process-group  ubije procesnu grupu umjesto procesa
      -y, --younger-than   ubije procese mlađe od VREMENA
      -o, --older-than     ubije procese starije od VREMENA
      -i, --interactive    pita prije ubijanja
      -l, --list           ispiše imena svih poznatih signala
      -q, --quiet          ne ispisuje prigovore
      -r, --regexp         interpretira IME kao prošireni regularni izraz
      -s, --signal SIGNAL  pošalje SIGNAL umjesto SIGTERM
      -u, --user KORISNIK  ubija samo proces(e) od KORISNIKA
      -v, --verbose        javlja ako je signal uspješno poslan
      -V, --version        informacija o ovoj inačici
      -w, --wait           čeka dok proces ne umre
      -n, --ns PID         podudara samo procese koji pripadaju istom imenskom
                             prostoru kao i PID

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
hr:   -Z, --context REGEXP ubije samo proces(e) s odgovarajućim kontekstom
                            (mora prethoditi ostalim argumentima)

en: Invalid time format
hr: Nevaljani format vremena

en: Cannot find user %s
hr: Nije moguće pronaći korisnika %s

en: Invalid namespace PID
hr: Nevaljani naziv za imenski prostor (namespace)

en: Bad regular expression: %s
hr: Loši regularni izraz: %s

en: killall: Maximum number of names is %d
hr: killall: Najveći broj imena je %d

en: killall: %s lacks process entries (not mounted ?)
hr: killall: %s proces nema zapise -- je li montiran?

en: Error attaching to pid %i
hr: Greška pridruživanja PID-u %i

en: Copyright (C) 2007 Trent Waddington
hr: Copyright © 2007 Trent Waddington

en: Usage: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean        output 8 bit clean streams.
        -n, --no-headers             don't display read/write from fd headers.
        -c, --follow                 peek at any new child processes too.
        -t, --tgid                   peek at all threads where tgid equals <pid>.
        -d, --duplicates-removed     remove duplicate read/writes from the output.
        -V, --version                prints version info.
        -h, --help                   prints this help.
    
      Press CTRL-C to end output.
hr: Uporaba: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean        producira čisti 8-bitni izlaz
        -n, --no-headers             ne pokazuje čitanje i pisanje iz fd zaglavlja
        -c, --follow                 također gleda svaki novi dijete-proces
        -t, --tgid                   gleda sve dretve za koje je tgid jednak <pid>
        -d, --duplicates-removed     uklanja sve duplikate na izlazu
        -V, --version                informacije o ovoj inačici
        -h, --help                   ova pomoć
    
      Pritisnite CTRL-C da zaustavite ispis/izlaz.

en: Usage: prtstat [options] PID ...
           prtstat -V
    Print information about a process
        -r,--raw       Raw display of information
        -V,--version   Display version information and exit
hr: Uporaba: prtstat [opcije] PID ...
             prtstat -V
    Ispiše informacije o procesu
        -r, --raw       sirovi prikaz informacija
        -V, --version   informacije o ovoj inačici

en: running
hr: pokrenuto

en: sleeping
hr: u mirovanju

en: disk sleep
hr: disk spava

en: zombie
hr: zombi

en: traced
hr: praćeno

en: paging
hr: straničenje

en: unknown
hr: nepoznato

en: Process: %-14s		State: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Threads: %ld
hr: Proces: %-14s		Stanje: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Dretve: %ld

en: Process, Group and Session IDs
      Process ID: %d		  Parent ID: %d
        Group ID: %d		 Session ID: %d
      T Group ID: %d
hr: ID-ovi procesa, grupe i sesije
      Process ID: %d		  ID roditelja: %d
        Group ID: %d		 ID sesije: %d
      T Group ID: %d

en: Page Faults
      This Process    (minor major): %8lu  %8lu
      Child Processes (minor major): %8lu  %8lu
hr: Page Faults
      Ovaj proces    (minor major): %8lu  %8lu
      Dijete-proces (minor major): %8lu  %8lu

en: CPU Times
      This Process    (user system guest blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Child processes (user system guest):       %6.2f %6.2f %6.2f
hr: CPU vremena
      Ovaj proces   (korisnik sustav gost blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Potomci tog procesa (korisnik sustav gost):       %6.2f %6.2f %6.2f

en: Memory
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx
hr: Memorija
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS granična vrijednost: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Konac koda:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Pokazivač instrukcije (EIP): %#10lx

en: Scheduling
      Policy: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s
hr: Planiranje
      Pravilnik: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s

en: asprintf in print_stat failed.
hr: asprintf() u print_stat() nije uspjela

en: Process with pid %d does not exist.
hr: Proces s PID-om %d ne postoji

en: Unable to open stat file for pid %d (%s)
hr: Nije moguće otvoriti statusnu datoteku za PID %d (%s)

en: Unable to allocate memory for proc_info
hr: Nije moguće dodijeliti memoriju za proc_info()

en: Unable to scan stat file
hr: Nije moguće skanirati statusnu datoteku

en: Invalid option
hr: Nevaljana opcija

en: You must provide at least one PID.
hr: Morate navesti barem jedan PID.

en: /proc is not mounted, cannot stat /proc/self/stat.
hr: /proc nije montiran, nije moguće odrediti status /proc/self/stat.

en: %s is empty (not mounted ?)
hr: %s je prazan -- je li montiran?

en: Usage: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H PID ] [ -n | -N type ]
                  [ -A | -G | -U ] [ PID | USER ]
       or: pstree -V
hr: Uporaba: pstree [-acglpsStTuZ] [-h | -H PID] [-n | -N tip]
                  [-A | -G | -U] [PID | KORISNIK]
        ili: pstree -V

en: 
    Display a tree of processes.
hr: 
    Prikaže stablo procesa.

en:   -a, --arguments     show command line arguments
      -A, --ascii         use ASCII line drawing characters
      -c, --compact-not   don't compact identical subtrees
hr:   -a, --arguments     prikaže argumente na naredbenom retku 
      -A, --ascii         koristi ASCII znakove za crtanje linija
      -c, --compact-not   ne suzbija identična podstabla

en:   -C, --color=TYPE    color process by attribute
                          (age)
hr:   -C, --color=TIP     procesi obojani prema atributu
                          (vijek)

en:   -g, --show-pgids    show process group ids; implies -c
      -G, --vt100         use VT100 line drawing characters
hr:   -g, --show-pgids    prikaže id-ove procesnih grupa; implicira -c
      -G, --vt100         koristi VT100 znakove za crtanje linija

en:   -h, --highlight-all highlight current process and its ancestors
      -H PID, --highlight-pid=PID
                          highlight this process and its ancestors
      -l, --long          don't truncate long lines
hr:   -h, --highlight-all istakne trenutni proces i njegove pretke
      -H PID, --highlight-pid=PID
                          istakne taj proces i njegove pretke
      -l, --long          ne kratiti duge retke

en:   -n, --numeric-sort  sort output by PID
      -N TYPE, --ns-sort=TYPE
                          sort output by this namespace type
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     show PIDs; implies -c
hr:   -n, --numeric-sort  izlaz svrsta po PID-u
      -N TYPE, --ns-sort=TIP  izlaz svrsta po tom tipu imenskog prostora
                                (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     prikaže PID-ove; implicira -c

en:   -s, --show-parents  show parents of the selected process
      -S, --ns-changes    show namespace transitions
      -t, --thread-names  show full thread names
      -T, --hide-threads  hide threads, show only processes
hr:   -s, --show-parents  pokaže pretke odabranih procesa
      -S, --ns-changes    pokaže tranzicije imenskih prostora
      -t, --thread-names  pokaže puno ime dretvi
      -T, --hide-threads  skrije dretve, pokaže samo procese

en:   -u, --uid-changes   show uid transitions
      -U, --unicode       use UTF-8 (Unicode) line drawing characters
      -V, --version       display version information
hr:   -u, --uid-changes   pokaže tranzicije UID-ova
      -U, --unicode       koristi UTF-8 (Unicode) znakove za crtanje linija
      -V, --version       informacije o inačici programa

en:   -Z, --security-context
                          show security attributes
hr:   -Z, --security-context
                          prikaže sigurnosne atribute

en: 
      PID    start at this PID; default is 1 (init)
      USER   show only trees rooted at processes of this user
hr: 
      PID       započne s ovim PID-om; zadano je 1 (init)
      KORISNIK  pokaže samo stablo s korijenom u procesima ovog KORISNIKA

en: TERM is not set
hr: TERM nije postavljen

en: Can't get terminal capabilities
hr: Nije moguće otkriti mogućnosti terminala

en: procfs file for %s namespace not available
hr: procfs datoteka za %s imenski prostor (namespace) nije dostupna

en: No such user name: %s
hr: Nema takvog korisnika: %s

en: Process %d not found.
hr: Proces %d nije pronađen.

en: No processes found.
hr: Nijedan proces nije pronađen.

en: Press return to close
hr: Pritisnite Return/Enter da zatvorite

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
hr: %s: nepoznati signal; %s -l ispisuje signale
