psmisc-23.6-rc1 - en to sr translation catalogue (92 entries)

en: Usage: fuser [-fIMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACE]
                 [-k [-i] [-SIGNAL]] NAME...
           fuser -l
           fuser -V
    Show which processes use the named files, sockets, or filesystems.
    
      -a,--all              display unused files too
      -i,--interactive      ask before killing (ignored without -k)
      -I,--inode            use always inodes to compare files
      -k,--kill             kill processes accessing the named file
      -l,--list-signals     list available signal names
      -m,--mount            show all processes using the named filesystems or
                            block device
      -M,--ismountpoint     fulfill request only if NAME is a mount point
      -n,--namespace SPACE  search in this name space (file, udp, or tcp)
      -s,--silent           silent operation
      -SIGNAL               send this signal instead of SIGKILL
      -u,--user             display user IDs
      -v,--verbose          verbose output
      -w,--writeonly        kill only processes with write access
      -V,--version          display version information
sr: Употреба: fuser [-fMuv] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n РАЗМАК] [-k [-i] [-СИГНАЛ]] НАЗИВ...
              fuser -l
              fuser -V
    Приказује који процеси користе именоване датотеке, прикључнице, или системе датотека.
    
      -a,--all                такође приказује неупотребљене датотеке
      -i,--interactive        пита пре него што убије (занемарено без -k)
      -I,--inode              користи увек и-чворове за поређење датотека
      -k,--kill               убија процесе приступајући именованој датотеци
      -l,--list-signals       наводи називе доступног сигнала
      -m,--mount              приказује све процесе користећи именоване системе
                              датотека или блок уређај
      -M,--ismountpoint       испуњава захтев само ако је НАЗИВ тачка качења
      -n,--namespace ПРОСТОР  тражи у овим просторима назива (датотека, удп, или тцп)
      -s,--silent             нечујна радња
      -SIGNAL                 шаље овај сигнал уместо СИГУБИЈ
      -u,--user               приказује ИБ корисника
      -v,--verbose            опширан излаз
      -w,--writeonly          убија само процесе са правом приступа
      -V,--version            приказује обавештење о издању

en:   -4,--ipv4             search IPv4 sockets only
      -6,--ipv6             search IPv6 sockets only
sr:   -4,--ipv4               тражи само ИПв4 прикључнице
      -6,--ipv6               тражи само ИПв6 прикључнице

en:   udp/tcp names: [local_port][,[rmt_host][,[rmt_port]]]
sr:   удп/тцп називе: [local_port][,[rmt_host][,[rmt_port]]]

en: fuser (PSmisc) %s
sr: fuser (ПСмисц) %s

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
sr: ПСмисц долази без БИЛО КАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ.
    Ово је слободан софтвер, и можете да га расподељујете
    под одредбама ГНУ-ове Опште јавне лиценце.
    Да сазнате више о овоме, погледајте датотеку под називом „COPYING“.

en: Cannot open /proc directory: %s
sr: Не могу да отворим „/proc“ директоријум: %s

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
sr: Не могу да доделим меморију одговарајућем проку: %s

en: Specified filename %s does not exist.
sr: Наведени назив датотеке %s не постоји.

en: Cannot stat %s: %s
sr: Не могу да добијем податке о %s: %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
sr: Не могу да решим локални прикључак %s: %s

en: Unknown local port AF %d
sr: Непознати локални порт АФ %d

en: Cannot open protocol file "%s": %s
sr: Не могу да отворим датотеку протокола „%s“: %s

en: Specified filename %s is not a mountpoint.
sr: Наведени назив датотеке „%s“ није прикључна тачка.

en: %s: Invalid option %s
sr: %s: неисправна опција „%s“

en: Namespace option requires an argument.
sr: Опција простора назива захтева аргумент.

en: Invalid namespace name
sr: Неиспрван назив простора назива

en: You can only use files with mountpoint options
sr: Можете само да користите датотеке са опцијама тачке качења

en: No process specification given
sr: Није дата одредница процеса

en: all option cannot be used with silent option.
sr: све опције не могу бити коришћене са тихом опцијом.

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
sr: Не можете да тражите само ИПв4 и само ИПв6 прикључке у исто време

en: %*s USER        PID ACCESS COMMAND
sr: %*s КОРИСНИК        НАРЕДБА ПРИСТУПА ПИБ-у

en: (unknown)
sr: (непознато)

en: Cannot stat file %s: %s
sr: Не могу да добијем податке о датотеци %s: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
sr: Не могу да отворим „/proc/net/unix“: %s

en: Kill process %d ? (y/N)
sr: Да убијем процес %d ? (y/N)

en: Could not kill process %d: %s
sr: Не могу да убијем процес %d: %s

en: Cannot open a network socket.
sr: Не могу да отворим мрежни прикључак.

en: Cannot find socket's device number.
sr: Не могу да пронађем број уређаја прикључка.

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
sr: Да убијем %s(%s%d) (y/N)

en: Signal %s(%s%d) ? (y/N)
sr: Да обавестим %s(%s%d) (y/N)

en: killall: Cannot get UID from process status
sr: убијсве: Не могу да добавим УИБ из стања процеса

en: killall: Bad regular expression: %s
sr: убијсве: Лош регуларни израз: %s

en: killall: skipping partial match %s(%d)
sr: убијсве: прескачем делимично поклапање %s(%d)

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
sr: Убио сам %s(%s%d) са сигналом %d

en: %s: no process found
sr: %s: нисам пронашао процес

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
sr: Употреба: killall [ОПЦИЈА]... [--] НАЗИВ...

en:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          require exact match for very long names
      -I,--ignore-case    case insensitive process name match
      -g,--process-group  kill process group instead of process
      -y,--younger-than   kill processes younger than TIME
      -o,--older-than     kill processes older than TIME
      -i,--interactive    ask for confirmation before killing
      -l,--list           list all known signal names
      -q,--quiet          don't print complaints
      -r,--regexp         interpret NAME as an extended regular expression
      -s,--signal SIGNAL  send this signal instead of SIGTERM
      -u,--user USER      kill only process(es) running as USER
      -v,--verbose        report if the signal was successfully sent
      -V,--version        display version information
      -w,--wait           wait for processes to die
      -n,--ns PID         match processes that belong to the same namespaces
                          as PID
sr:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact           захтева тачно поклапање за врло дуге називе
      -I,--ignore-case     поклапа називе процеса без обзира на величину слова
      -g,--process-group   убија групу процеса уместо процеса
      -y,--younger-than    убија процесе који су млађи од ВРЕМЕНА
      -o,--older-than      убија процесе који су старији од ВРЕМЕНА
      -i,--interactive     тражи потврду пре убијања
      -l,--list            исписује све познате називе сигнала
      -q,--quiet           не исписује замерке
      -r,--regexp          тумачи НАЗИВ као проширени регуларни израз
      -s,--signal СИГНАЛ   шаље овај сигнал уместо СИГТЕРМ
      -u,--user КОРИСНИК   убија само процес(е) радећи као КОРИСНИК
      -v,--verbose         извештава ако је сигнал успешно послат
      -V,--version         приказује обавештење о издању
      -w,--wait            чека док процес не умре
      -n,--ns ПИБ          упоређује процесе који припадају истим просторима
                           назива као ПИБ

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
sr:   -Z,--context РЕГИЗР  убија само процес(е) који има(ју) контекст
                           (мора да претходи другим аргументима)

en: Invalid time format
sr: Неисправни облик времена

en: Cannot find user %s
sr: Не могу да пронађем корисника %s

en: Invalid namespace PID
sr: Неиспрван ПИБ назива простора

en: Bad regular expression: %s
sr: Лош регуларни израз: %s

en: killall: Maximum number of names is %d
sr: убијсве: Највећи број назива је %d

en: killall: %s lacks process entries (not mounted ?)
sr: убијсве: %s нема уносе процеса (није прикачено ?)

en: Error attaching to pid %i
sr: Грешка приликом прикачињања пибу %i

en: peekfd (PSmisc) %s
sr: peekfd (ПСмисц) %s

en: Copyright (C) 2007 Trent Waddington
sr: Ауторска права © 2007 Трент Вадингтон

en: Usage: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean        output 8 bit clean streams.
        -n, --no-headers             don't display read/write from fd headers.
        -c, --follow                 peek at any new child processes too.
        -t, --tgid                   peek at all threads where tgid equals <pid>.
        -d, --duplicates-removed     remove duplicate read/writes from the output.
        -V, --version                prints version info.
        -h, --help                   prints this help.
    
      Press CTRL-C to end output.
sr: Употреба: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <пиб> [<фд> ..]
        -8, --eight-bit-clean        исписује чисте токове од 8 бита.
        -n, --no-headers             не приказује читај/пиши из фд заглавља.
        -c, --follow                 такође осматра све нове подређене процесе.
        -t, --tgid                   искаче на свим нитима где се тгиб изједначава са <пиб>-ом.
        -d, --duplicates-removed     уклања двоструке читај/упиши из излаза.
        -V, --version                исписује податке о издању.
        -h, --help                   исписује ову помоћ.
    
      Притисните КТРЛ-Ц да зауставите излаз.

en: Usage: prtstat [options] PID ...
           prtstat -V
    Print information about a process
        -r,--raw       Raw display of information
        -V,--version   Display version information and exit
sr: Употреба: prtstat [опција] ПИБ ...
           prtstat -V
    Исписује податке о процесу
        -r,--raw       Сиров приказ података
        -V,--version   Приказује податке о издању и излази

en: prtstat (PSmisc) %s
sr: prtstat (ПСмисц) %s

en: running
sr: покренут

en: sleeping
sr: успаван

en: disk sleep
sr: диск‑спава

en: zombie
sr: зомби

en: traced
sr: оцртан

en: paging
sr: остраничен

en: unknown
sr: непознато

en: Process: %-14s		State: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Threads: %ld
sr: Процес:     %-14s		Стање: %c (%s)
    Процесор#:  %-3d		ТТУ: %s	Нити: %ld

en: Process, Group and Session IDs
      Process ID: %d		  Parent ID: %d
        Group ID: %d		 Session ID: %d
      T Group ID: %d
sr: Процес, Група и ИБ-ови Сесије
      ИБ процеса: %d		  ИБ родитеља: %d
        ИБ групе: %d		    ИБ сесије: %d
      ИБ Т групе: %d

en: Page Faults
      This Process    (minor major): %8lu  %8lu
      Child Processes (minor major): %8lu  %8lu
sr: Неуспеси странице
      Овај процес       (најмањи највећи): %8lu  %8lu
      Подређени процеси (најмањи највећи): %8lu  %8lu

en: CPU Times
      This Process    (user system guest blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Child processes (user system guest):       %6.2f %6.2f %6.2f
sr: Времена процесора
      Овај процес       (блкио гост корисничког система): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Подређени процеси (гост корисничког система):       %6.2f %6.2f %6.2f

en: Memory
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx
sr: Меморија
      Ввеличина:       %-10s
      РСС:         %-10s 		 РСС ограничење: %s
      Почетак кода:  %#-10lx		 Крај кода:  %#-10lx
      Почетак стека: %#-10lx
      Указивач стека (ЕСП): %#10lx	 Указивач уметања (ЕИП): %#10lx

en: Scheduling
      Policy: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s
sr: Планирање
      Политика: %s
      Фино:   %ld 		 РТ приоритет: %ld %s

en: asprintf in print_stat failed.
sr: Није успело  „asprintf“ у „print_stat“.

en: Process with pid %d does not exist.
sr: Процес са пибом %d не постоји.

en: Unable to open stat file for pid %d (%s)
sr: Не могу да отворим датотеку статистике за пиб %d (%s)

en: Unable to allocate memory for proc_info
sr: Не могу да доделим меморију за „proc_info“

en: Unable to scan stat file
sr: Не могу да прегледам датотеку са подацима

en: Invalid option
sr: Неисправна опција

en: You must provide at least one PID.
sr: Морате да обезбедите барем један ПИБ.

en: /proc is not mounted, cannot stat /proc/self/stat.
sr: „/proc“ није прикачен, не могу да добавим стање за „/proc/self/stat“.

en: %s is empty (not mounted ?)
sr: %s је празно (није прикачено ?)

en: Usage: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H PID ] [ -n | -N type ]
                  [ -A | -G | -U ] [ PID | USER ]
       or: pstree -V
sr: Употреба: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H ПИБ ] [ -n | -N врста ]
                     [ -A | -G | -U ] [ ПИБ | КОРИСНИК ]
         или: pstree -V

en: 
    Display a tree of processes.
sr: 
    Приказује стабло процеса.

en:   -a, --arguments     show command line arguments
      -A, --ascii         use ASCII line drawing characters
      -c, --compact-not   don't compact identical subtrees
sr:   -a, --arguments     приказује аргументе линије наредби
      -A, --ascii         користи АСКРИ знакове исцртавања линије
      -c, --compact-not   не сажима иста подстабла

en:   -C, --color=TYPE    color process by attribute
                          (age)
sr:   -C, --color=ВРСТА   боји процес према атрибуту
                          (год.)

en:   -g, --show-pgids    show process group ids; implies -c
      -G, --vt100         use VT100 line drawing characters
sr:   -g, --show-pgids    приказује иб-ове групе процеса; подразумева „-c“
      -G, --vt100         користи „VT100“ знакове исцртавања линије

en:   -h, --highlight-all highlight current process and its ancestors
      -H PID, --highlight-pid=PID
                          highlight this process and its ancestors
      -l, --long          don't truncate long lines
sr:   -h, --highlight-all истиче текући процес и његове претке
      -H ПИБ, --highlight-pid=ПИБ
                          истиче тај процес и његове претке
      -l, --long          не крати дуге редове

en:   -n, --numeric-sort  sort output by PID
      -N TYPE, --ns-sort=TYPE
                          sort output by this namespace type
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     show PIDs; implies -c
sr:   -n, --numeric-sort  ређа излаз по ПИБ-у
      -N ВРСТА, --ns-sort=ВРСТА
                          ређа излаз према овој врсти назива
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     приказује ПИБ-ове; подразумева „-c“

en:   -s, --show-parents  show parents of the selected process
      -S, --ns-changes    show namespace transitions
      -t, --thread-names  show full thread names
      -T, --hide-threads  hide threads, show only processes
sr:   -s, --show-parents  приказује родитеље изабраног процеса
      -S, --ns-changes    приказује прелазе назива
      -t, --thread-names  приказује целе називе нити
      -T, --hide-threads  скрива нити, приказује само процесе

en:   -u, --uid-changes   show uid transitions
      -U, --unicode       use UTF-8 (Unicode) line drawing characters
      -V, --version       display version information
sr:   -u, --uid-changes   приказује прелазе уиб-а
      -U, --unicode       користи „UTF-8“ (Јуникодне) знакове исцртавања линије
      -V, --version       приказује податке о издању

en:   -Z, --security-context
                          show security attributes
sr:   -Z, --security-context
                          приказује безбедноснe атрибуте

en: 
      PID    start at this PID; default is 1 (init)
      USER   show only trees rooted at processes of this user
sr: 
      ПИБ        почиње са овим ПИБ-ом; основни је 1 (init)
      КОРИСНИК   приказује само стабла укорењена у процесима овог корисника

en: pstree (PSmisc) %s
sr: pstree (ПСмисц) %s

en: TERM is not set
sr: ТЕРМ није подешен

en: Can't get terminal capabilities
sr: Не могу да добавим могућности терминала

en: procfs file for %s namespace not available
sr: процфс датотека за %s простор назива није доступна

en: No such user name: %s
sr: Нема таквог корисничког имена: %s

en: Process %d not found.
sr: Нисам нашао процес %d.

en: No processes found.
sr: Нисам пронашао процесе.

en: Press return to close
sr: Притисните „унеси“ да затворите

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
sr: %s: непознат сигнал; %s -l исписује сигнале.
