pspp 0.8.4 - en to gl translation catalogue (1425 entries)

en: An error occurred while opening `%s': %s.
gl: Produciuse un erro ao abrir `%s': %s.

en: Error reading `%s': %s.
gl: Produciuse un erro ao ler «%s»: %s.

en: `%s' is not a system or portable file.
gl: `%s' non é nin un sistema nin un ficheiro portábel.

en: The inline file is not allowed here.
gl: Non se permite o ficheiro en liña aquí.

en: Cannot read from dataset %s because no dictionary or data has been written to it yet.
gl: Non se pode ler no conxunto %s porque aínda non se escribiu nin dicionario nin datos nel.

en: Dataset
gl: Conxunto de datos

en: At least one case in the data read had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
gl: Cando menos un caso nos datos lidos tiña un valor de ponderación de usuario perdido, sistema perdido, cero ou negativo. Ese caso(s) ignoráronse.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: CSV file
gl: Ficheiro CSV

en: An I/O error occurred writing CSV file `%s'.
gl: Produciuse un erro E/S ao escribir o ficheiro CSV «%s».

en: Data is not valid as format %s: %s
gl: A data non é correcta co formato %s: %s

en: Field contents are not numeric.
gl: O contido do campo non é numérico.

en: Number followed by garbage.
gl: Número seguido de lixo.

en: Invalid numeric syntax.
gl: Sintaxe de número incorrecta.

en: Too-large number set to system-missing.
gl: Estabeleceuse un número largo de máis como sistema perdido.

en: Too-small number set to zero.
gl: Estabeleceuse un número pequeno de máis como cero.

en: All characters in field must be digits.
gl: Todos os caracteres do campo deben ser díxitos.

en: Unrecognized character in field.
gl: Carácter irrecoñecíbel no campo.

en: Field must have even length.
gl: O campo debe ter tamaño par.

en: Field must contain only hex digits.
gl: O campo debe conter soamente díxitos hexadecimais.

en: Invalid zoned decimal syntax.
gl: Incorrecta sintaxe decimal zonificada.

en: Invalid syntax for P field.
gl: Incorrecta sintaxe do campo P.

en: Syntax error in date field.
gl: Erro de sintaxe no campo da data.

en: Day (%ld) must be between 1 and 31.
gl: O día (%ld) debe estar entre 1 e 31.

en: Delimiter expected between fields in date.
gl: Agardábase un delimitador entre campos na data.

en: Unrecognized month format.  Months may be specified as Arabic or Roman numerals or as at least 3 letters of their English names.
gl: Non se recoñeceu o formato de mes. Os meses débense especificar en numerais arábigos ou romanos ou cando menos con 3 letras do seu nome en inglés.

en: Year (%ld) must be between 1582 and 19999.
gl: O ano (%ld) debe estar entre 1582 e 19999.

en: Trailing garbage `%.*s' following date.
gl: Sacando o lixo «%.*s» da data seguinte.

en: Julian day must have exactly three digits.
gl: O día xuliano debe ter exactamente tres díxitos.

en: Julian day (%ld) must be between 1 and 366.
gl: O día xuliano (%ld) debe estar entre 1 e 366.

en: Quarter (%ld) must be between 1 and 4.
gl: O cuarto (%ld) debe estar entre 1 e 4.

en: Week (%ld) must be between 1 and 53.
gl: A semana (%ld) debe estar entre 1 e 53.

en: Delimiter expected between fields in time.
gl: Agardábase un delimitador entre campos na hora.

en: Minute (%ld) must be between 0 and 59.
gl: O minuto (%ld) debe estar entre 0 e 59.

en: Unrecognized weekday name.  At least the first two letters of an English weekday name must be specified.
gl: Nome de día de semana irrecoñecíbel. Débese especificar, cando menos, as dúas primeiras letras dun día da semana en inglés.

en: `%c' expected in date field.
gl: Agardábase «%c» no campo da data.

en: Weekday number %f is not between 1 and 7.
gl: O número %f do día de semana non está entre 1 e 7.

en: Month number %f is not between 1 and 12.
gl: O número %f do mes non está entre 1 e 12.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: dataset
gl: conxunto de datos

en: ordinary
gl: ordinario

en: system
gl: sistema

en: scratch
gl: de cero

note: TRANSLATORS: "bytes" is correct, not characters due to UTF encoding
en: Truncating document line to %d bytes.
gl: Truncado de liña de documento aos %d bytes.

en: An error occurred while reading `%s': %s.
gl: Produciuse un erro ao ler «%s»: %s.

en: active dataset
gl: conxunto de datos activo

en: Can't read from %s as a %s because it is already being read as a %s.
gl: Non se pode ler de %s como un %s porque xa se está a ler como un %s.

en: Can't write to %s as a %s because it is already being written as a %s.
gl: Non se pode escribir en %s como un %s porque xa se está a ler como un %s.

en: Can't re-open %s as a %s.
gl: Non se pode reabrir %s como un %s.

en: Not opening pipe file `%s' because %s option set.
gl: Non se abre o ficheiro tubaría «%s» porque está seleccionada a opción %s.

en: Format %s may not be used for input.
gl: Poida que non se use o formato %s para a entrada.

en: Numeric
gl: Numérico

en: Comma
gl: Coma

en: Dot
gl: Punto

en: Scientific
gl: Científico

en: Date
gl: Data

en: Dollar
gl: Dólar

en: Custom
gl: Personalizar

en: String
gl: Cadea

en: Cannot convert the value in the spreadsheet cell %s to format (%s): %s
gl: Non se pode converter o valor da cela da folla de cálculo %s ao formato (%s): %s

en: There was a problem whilst reading the %s file `%s' (near line %d): `%s'
gl: Produciuse un problema ao ler o ficheiro %s «%s» (arredor da liña %d): «%s»

en: Invalid cell range `%s'
gl: O intervalo de cela «%s» é incorrecto

en: Selected sheet or range of spreadsheet `%s' is empty.
gl: A folla seleccionada ou o intervalo da folla de cálulo «%s» está baleiro.

en: The gnumeric file `%s' is encoded as %s instead of the usual UTF-8 encoding. Any non-ascii characters will be incorrectly imported.
gl: O ficheiro gnumeric «%s» está codificado como %s en lugar da acostumada codificación UTF-8. Calquera carácter non-ascii importarase incorrectamente.

en: Identifier `%s' exceeds %d-byte limit.
gl: O identificador «%s» excede o límite %d-byte.

en: Identifier cannot be empty string.
gl: O identificador non pode ser unha cadea baleira.

en: `%s' may not be used as an identifier because it is a reserved word.
gl: poida que non se utilice «%s» como identificador porque é unha palabra reservada.

en: `%s' may not be used as an identifier because it contains ill-formed UTF-8 at byte offset %tu.
gl: poida que non se utilice «%s» como identificador porque contén UTF-8 malformado no desprazamento do byte %tu.

en: Character %s (in `%s') may not appear in an identifier.
gl: O carácter %s (en «%s») non pode nun identificador.

en: Opening %s for writing: %s.
gl: Abrindo %s para escritura: %s.

en: Opening stream for %s: %s.
gl: Abrindo un fluxo para %s: %s.

en: Creating temporary file to replace %s: %s.
gl: Crear un ficheiro temporal para substituír %s: %s.

en: Creating temporary file %s: %s.
gl: Crear un ficheiro temporal %s: %s.

en: Opening stream for temporary file %s: %s.
gl: Abrir un fluxo para o ficheiro temporal %s: %s.

en: Replacing %s by %s: %s.
gl: Substitución de %s por %s: %s.

en: Removing %s: %s.
gl: Retirando %s: %s.

en: Cannot open %s as a OpenDocument file: %s
gl: Non foi posíbel abrir %s como ficheiro OpenDocument: %s

en: %s: stat failed (%s).
gl: %s: fallou a procura (%s).

en: Variable %zu
gl: Variábel %zu

en: Variable %zu Label
gl: Etiqueta de variábel %zu

en: Creation Date
gl: Data de creación

en: Creation Time
gl: Hora de creación

en: Product
gl: Produto

en: File Label
gl: Etiqueta do ficheiro

en: Error closing system file `%s': %s.
gl: Produciuse un erro ao pechar o ficheiro de sistema «%s»: %s.

en: Invalid variable name `%s'.
gl: Nome de variábel «%s» incorrecta.

en: Renaming variable with duplicate name `%s' to `%s'.
gl: Renomeando a variábel con nome duplicado de «%s» a «%s».

en: File ends in partial case.
gl: O ficheiro finaliza nun caso parcial.

en: Error reading case from file %s.
gl: Produciuse un erro ao ler o caso do ficheiro %s.

en: Possible compressed data corruption: string contains compressed integer (opcode %d).
gl: Existe a posibilidade de que os datos comprimidos estean corruptos: a cadea contén enteiros comprimidos (opcode %d).

en: `%s' near offset 0x%llx:
gl: «%s» preto do desprazamento 0x%llx:

en: `%s':
gl: «%s»:

en: System error: %s.
gl: Erro do sistema: %s.

en: Unexpected end of file.
gl: Inesperada fin do ficheiro.

en: %s: seek failed (%s).
gl: %s: fallou a pesquisa (%s).

en: portable file %s corrupt at offset 0x%llx:
gl: o ficheiro portábel %s corrompeuse no desprazamento 0x%llx:

en: reading portable file %s at offset 0x%llx:
gl: lendo o ficheiro portábel %s no desprazamento 0x%llx:

en: Error closing portable file `%s': %s.
gl: Produciuse un erro ao pechar o ficheiro «%s»: %s.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: portable file
gl: ficheiro portábel

en: An error occurred while opening `%s' for reading as a portable file: %s.
gl: Produciuse un erro ao abrir «%s» para a súa lectura como ficheiro portábel: %s.

en: Data record expected.
gl: Esperábase un rexistro de datos.

en: Number expected.
gl: Esperábase un número.

en: Missing numeric terminator.
gl: Falta o terminador numérico.

en: Invalid integer.
gl: Enteiro incorrecto.

en: Bad string length %d.
gl: Non vale a lonxitude da cadea %d.

en: %s: Not a portable file.
gl: %s: Non é un ficheiro portábel.

en: Unrecognized version code `%c'.
gl: Non se recoñeceu o código da versión «%c».

en: Bad date string length %zu.
gl: Non vale a lonxitude da cadea de data %zu.

en: Bad time string length %zu.
gl: Non vale a lonxitude da cadea %zu.

en: Numeric variable %s has invalid format specifier %s.
gl: A variábel numérica %s ten un especificador de formato %s incorrecto.

en: String variable %s with width %d has invalid format specifier %s.
gl: A variábel de cadea %s coa largura %d ten un especificador de formato %s incorrecto.

en: %s: Bad format specifier byte (%d).  Variable will be assigned a default format.
gl: %s: Non vale o byte especificador de formato (%d). Asignaráselle á variábel un formato predeterminado.

en: Expected variable count record.
gl: Esperábase un rexistro de conta da variábel.

en: Invalid number of variables %d.
gl: Número de variábeis %d incorrecto.

en: Weight variable name (%s) truncated.
gl: Nome da variábel de ponderación (%s) truncada.

en: Expected variable record.
gl: Esperábase un rexistro da variábel.

en: Invalid variable width %d.
gl: Largura de variábel %d incorrecta.

en: Bad width %d for variable %s.
gl: Non vale a largura %d para a variábel %s.

en: Weighting variable %s not present in dictionary.
gl: A variábel de ponderación %s non está presente no dicionario.

en: Unknown variable %s while parsing value labels.
gl: Variábel descoñecida %s ao procesar as etiquetas de valor.

en: Cannot assign value labels to %s and %s, which have different variable types.
gl: Non se poden asignar etiquetas de valor a %s e a %s, que teñen diferentes tipos de variábeis.

en: Invalid decimal digits count %d.  Treating as %d.
gl: Conta de díxitos decimais incorrecta %d. Trátanse como %d.

en: Error opening `%s' for writing as a portable file: %s.
gl: Produciuse un erro ao abrir «%s» para escribir nel ficheiro portábel: %s.

en: An I/O error occurred writing portable file `%s'.
gl: Produciuse un erro E/S ao escribir o ficheiro portábel «%s».

en: Support for reading postgres databases was not compiled into this installation of PSPP
gl: A capacidade de ler bases de daos postgres non se compilou nesta instalación de PSPP

en: Memory error whilst opening psql source
gl: Erro de memoria ao abrir a orixe psql

en: Error opening psql source: %s.
gl: Erro ao abrir a orixe psql: %s.

en: Postgres server is version %s. Reading from versions earlier than 8.0 is not supported.
gl: O servidor ten a versión %s. Non é compatíbel coa lectura de versións anteriores á 8.0.

en: Connection is unencrypted, but unencrypted connections have not been permitted.
gl: A conexión está sen cifrar aínda que non se permitiron as conexións sen cifrado.

en: Error from psql source: %s.
gl: Produciuse un erro na orixe psql: %s.

en: Unsupported OID %d.  SYSMIS values will be inserted.
gl: Non se admite OID %d. Inseriranse os valores SYSMIS.

en: MXWARNS set to zero.  No further warnings will be given even when potentially problematic situations are encountered.
gl: Estabeleceuse MXWARNS a cero. Non se darán avisos posteriores incluso aínda que se dean situacións potencialmente problemáticas.

en: Warnings re-enabled. %d warnings will be issued before aborting syntax processing.
gl: Reactiváronse os avisos. Emitiranse os avisos %d antes de interromper o procesamento da sintaxe.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: system file
gl: ficheiro de sistema

en: Error opening `%s' for reading as a system file: %s.
gl: Produciuse un erro ao abrir «%s» para ler como ficheiro de sistema: %s.

en: Misplaced type 4 record.
gl: Rexistro inapropiado de tipo 4.

en: Duplicate type 6 (document) record.
gl: Rexistro duplicado de tipo 6 (documento).

en: Unrecognized record type %d.
gl: Tipo de rexistro %d irrecoñecíbel.

en: Value Label %zu
gl: Valor de etiqueta %zu

en: Extra Product Info
gl: Información extra do produto

en: Document Line %zu
gl: Liña do documento %zu

en: MRSET %zu Label
gl: Etiqueta MRSET %zu

en: MRSET %zu Counted Value
gl: Valor conta MRSET %zu

en: This system file does not indicate its own character encoding.  Using default encoding %s.  For best results, specify an encoding explicitly.  Use SYSFILE INFO with ENCODING="DETECT" to analyze the possible encodings.
gl: Este ficheiro de sistema non indica a súa propia codificación de caracteres. Utilízase a codificación predeterminada %s. Para obter os mellores resultados, especifique a codificación explicitamente. Utilice SYSFILE INFO con ENCODING=«DETECT» para analizar as codificacións dispoñíbeis.

en: File header claims %d variable positions but %zu were read from file.
gl: A cabeceira do ficheiro declara %d posicións da variábel pero %zu obtivéronse dun ficheiro.

en: This is not an SPSS system file.
gl: Este non é un ficheiro do sistema SPSS.

en: Compression bias is not the usual value of 100, or system file uses unrecognized floating-point format.
gl: A marxe de erro na compresión non ten o valor habitual de 100, ou o ficheiro de sistema utiliza un formato de punto flotante non recoñecido.

en: Variable label indicator field is not 0 or 1.
gl: O campo do indicador da etiqueta de variábel non é 0 nin 1.

en: Numeric missing value indicator field is not -3, -2, 0, 1, 2, or 3.
gl: O campo do indicador do valor numérico faltante non é -3, -2, 0, 1, 2, nin 3.

en: String missing value indicator field is not 0, 1, 2, or 3.
gl: O campo do indicador do valor da cadea faltante non é 0, 1, 2, nin 3.

en: Invalid number of labels %u.
gl: Número de etiquetas incorrecto %u.

en: Variable index record (type 4) does not immediately follow value label record (type 3) as it should.
gl: O rexistro (tipo 4) do índice da variábel non segue o rexistro (tipo 3) do valor da etiqueta como debería.

en: Number of variables associated with a value label (%u) is not between 1 and the number of variables (%zu).
gl: O número de variábeis asociado co valor da etiqueta (%u) non está entre 1 e o número de variábeis (%zu).

en: Number of document lines (%d) must be greater than 0 and less than %d.
gl: O número de liñas de documento (%d) debe ser maior ca 0 e menor ca %d.

en: Record type 7, subtype %d has bad size %u (expected %d).
gl: O rexistro de tipo 7, subtipo %d ten un tamaño inadecuado %u (agardábase %d).

en: Record type 7, subtype %d has bad count %u (expected %d).
gl: O rexistro de tipo 7, subtipo %d ten unha conta inadecuada %u (agardábase %d).

en: Missing string continuation record.
gl: Falta o rexistro de continuación da cadea.

en: Variable %s with width %d has invalid print format 0x%x.
gl: A variábel %s coa largura %d ten un formato de impresión incorrecto 0x%x.

en: Variable %s with width %d has invalid write format 0x%x.
gl: A variábel %s coa largura %d ten un formato de escritura incorrecto 0x%x.

en: Suppressing further invalid format warnings.
gl: Supresión de posteriores avisos sobre formato incorrecto.

en: Floating-point representation indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
gl: A representación do punto flotante indicado polo ficheiro de sistema (%d) difire da esperada (%d).

en: Integer format indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
gl: O formato de enteiro indicado polo ficheiro de sistema (%d) difire da esperada (%d).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a).
gl: O ficheiro especifica un valor inesperado %g (%a) como %s, en lugar de %g (%a).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a) or %g (%a).
gl: O ficheiro especifica un valor inesperado %g (%a) como %s, en lugar de %g (%a) ou %g (%a).

en: Missing space following `%c' at offset %zu in MRSETS record.
gl: Falta o espazo despois de «%c» no desprazamento de %zu dentro do rexistro MRSETS.

en: Unexpected label source value following `E' at offset %zu in MRSETS record.
gl: Valor inesperado da etiqueta de orixe despois de «E» no desprazamento de %zu dentro do rexistro MRSETS.

en: Missing `C', `D', or `E' at offset %zu in MRSETS record.
gl: Falta «C», «D», ou «E» no desprazamento de %zu dentro do rexistro MRSETS.

en: Missing new-line parsing variable names at offset %zu in MRSETS record.
gl: Falta os nomes na nova liña ao procesar a variábel no desprazamento %zu dentro do rexistro MRSSETS.

en: MRSET %s contains duplicate variable name %s.
gl: MRSET %s contén un nome de variábel duplicada %s.

en: MRSET %s contains both string and numeric variables.
gl: MRSET %s contén variábeis tanto de cadea como numéricas.

en: MRSET %s has no variables.
gl: MRSET %s non ten variábeis.

en: MRSET %s has only one variable.
gl: MRSET %s ten soamente unha variábel.

en: Extension 11 has bad count %u (for %zu variables).
gl: A extensión 11 ten unha conta inadecuada %u (para as variábeis %zu).

en: Invalid variable display parameters for variable %zu (%s).  Default parameters substituted.
gl: Parámetros de presentación da variábel incorrectos para a variábel %zu (%s). Substituídos os parámetros predeterminados.

en: Duplicate long variable name `%s'.
gl: Duplicar o nome longo da variábel «%s».

en: Long variable mapping from %s to invalid variable name `%s'.
gl: Identificación de variábel longa desde %s ata o nome incorrecto da variábel «%s».

en: %s listed as string of invalid length %s in very long string record.
gl: %s listada como cadea con largura incorrecta %s nun rexistro de cadea moi longo.

en: %s listed in very long string record with width %s, which requires only one segment.
gl: %s listada nun rexistro de cadea moi longo con %s, o que require soamente un segmento.

en: Very long string %s overflows dictionary.
gl: A moi longa cadea %s desborda o dicionario.

en: Very long string with width %ld has segment %d of width %d (expected %d).
gl: A moi longa cadea cunha largura %ld ten un segmento %d con largura %d (agardábase %d).

en: Variables associated with value label are not all of identical type.  Variable %s is %s, but variable %s is %s.
gl: As variábeis asociadas co valor da etiqueta non son todas do mesmo tipo. A variábel %s é %s pero a variábel %s é %s.

en: numeric
gl: numérico

en: string
gl: cadea

en: Value labels may not be added to long string variables (e.g. %s) using records types 3 and 4.
gl: As etiquetas de valor non poden ser engadidas a variábeis de cadea longa (i.e. %s) utilizando os tipos de rexistro 3 e 4.

en: Duplicate value label for %g on %s.
gl: Etiqueta de valor duplicada para %g en %s.

en: Duplicate value label for `%.*s' on %s.
gl: Etiqueta de valor duplicada para «%.*s» en %s.

en: Ignoring string variable `%s' set as weighting variable.
gl: Ignorar a variábel de cadea «%s» estabelecida como variábel de ponderación.

en: Error parsing attribute value %s[%d].
gl: Produciuse un erro ao procesar o valor de atributo %s[%d].

en: Attribute value %s[%d] is not quoted: %s.
gl: O valor de atributo %s[%d] non está entecomiñado: %s.

en: Invalid role for variable %s.
gl: Rol de variábel %s incorrecto.

en: %zu other variables had invalid roles.
gl: %zu outras variábeis tiñan roles incorrectos.

en: Extension record subtype %d ends unexpectedly.
gl: O subtipo de rexistro da extensión %d finaliza inesperadamente.

en: Ignoring long string value label record for unknown variable %s.
gl: Ignorando o rexistro do valor da cadea longa para a variábel %s descoñecida.

en: Ignoring long string value label record for numeric variable %s.
gl: Ignorando o rexistro do valor da cadea longa para a variábel numérica %s.

en: Ignoring long string value label record for variable %s because the record's width (%d) does not match the variable's width (%d).
gl: Ignorando o rexistro da etiqueta do valor da cadea longa para a variábel %s debido a que a largura (%d) do rexistro non coincide coa variábel de largura (%d).

en: Ignoring long string value label %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
gl: Ignorando a etiqueta %zu do valor da cadea longa para a variábel %s, con largura %d, que ten un inadecuado valor de largura %zu.

en: Long string missing values record says variable %s has %d missing values, but only 1 to 3 missing values are allowed.
gl: O rexistro da cadea longa na que faltan valores di que a variábel %s carece de %d valores pero só se permite 1 de 3 valores que faltan.

en: Ignoring long string missing value record for unknown variable %s.
gl: Ignorando o rexistro do valor que falta da cadea longa para a variábel descoñecida %s.

en: Ignoring long string missing value record for numeric variable %s.
gl: Ignorando o rexistro do valor que falta da cadea longa para a variábel numérica %s.

en: Ignoring long string missing value %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
gl: Ignorando o valor %zu faltante da cadea longa para a variábel %s, con largura %d, que ten un inadecuado valor de largura %zu.

en: File ends in partial string value.
gl: O ficheiro finaliza nun valor de cadea parcial.

en: Possible compressed data corruption: compressed spaces appear in numeric field.
gl: Existe a posibilidade de que os datos comprimidos estean corruptos: aparecen espazos comprimidos no campo numérico.

en: Suppressed %d additional related warnings.
gl: Suprimidos %d avisos adicionais relacionados.

en: Dictionary record refers to unknown variable %s.
gl: O rexistro do dicionario refírese á variábel descoñecida %s.

en: Expecting digit at offset %zu in MRSETS record.
gl: Agardando díxito no desprazamento de %zu dentro do rexistro MRSETS.

en: Expecting space at offset %zu in MRSETS record.
gl: Agardando espazo no desprazamento de %zu dentro do rexistro MRSETS.

en: %zu-byte string starting at offset %zu exceeds record length %zu.
gl: A cadea %zu-byte que comeza no desprazamento %zu excede a largura do rexistro %zu.

en: Expecting space at offset %zu following %zu-byte string.
gl: Agardando espazo no desprazamento de %zu despois da cadea do byte %zu.

en: Wrong ZLIB data header offset %#llx (expected %#llx).
gl: Cabeceira de datos incorrecta no desprazamento %#llx (agardábase %#llx).

en: Impossible ZLIB trailer offset 0x%llx.
gl: Cola ZLIB imposíbel no desprazamento 0x%llx.

en: Invalid ZLIB trailer length %lld.
gl: Lonxitude incorrecta de cola ZLIB %lld.

en: End of ZLIB trailer (0x%llx) is not file size (0x%llx).
gl: O remate da cola ZLIB (0x%llx) non é o tamaño do ficheiro (0x%llx).

en: ZLIB trailer bias (%lld) differs from file header bias (%.2f).
gl: A tendencia da cola ZLIB (%lld) difire da tendencia da cabeceira do ficheiro (%.2f).

en: ZLIB trailer "zero" field has nonzero value %lld.
gl: O campo «cero» da cola ZLIB ten o valor non cero %lld.

en: ZLIB trailer specifies unexpected %u-byte block size.
gl: A cola ZLIB especifica un inesperado tamaño de bloque de byte %u.

en: %lld-byte ZLIB trailer specifies %u data blocks (expected %lld).
gl: A cola ZLIB %lld-byte especifica %u bloques de datos (agardábase %lld).

en: ZLIB block descriptor %u reported uncompressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
gl: O descritor do bloque ZLIB %u informa dun desprazamento de datos %#llx descomprimido, cando se agardaba %#llx.

en: ZLIB block descriptor %u reported compressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
gl: O descritor do bloque ZLIB %u informa dun desprazamento de datos %#llx comprimido, cando se agardaba %#llx.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when %#x was expected.
gl: O descritor do bloque ZLIB %u informa dun tamaño de bloque de %#x, cando se agardaba de %#x.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when at most %#x was expected.
gl: O descritor do bloque ZLIB %u informa dun tamaño de bloque de %#x, cando se agardaba cando menos de %#x.

en: ZLIB block descriptor %u reports compressed size %u and uncompressed size %u.
gl: O descritor de bloque %u informa dun tamaño comprimido de %u e un tamaño descomprimido de %u.

en: ZLIB trailer is at offset %#llx but %#llx would be expected from block descriptors.
gl: A cola ZLIB está no desprazamento %#llx pero en %#llx esperariamos os descritores do bloque.

en: ZLIB initialization failed (%s).
gl: Produciuse un fallo (%s) na inicialización de ZLIB.

en: Inconsistency at end of ZLIB stream (%s).
gl: Inconsistencia no remate do fluxo (%s) de ZLIB.

en: ZLIB stream inconsistency (%s).
gl: Inconsistencia (%s) no fluxo de ZLIB.

en: Unexpected end of ZLIB compressed data.
gl: Agardábase o remate dos datos comprimidos de ZLIB.

en: Unknown system file version %d. Treating as version %d.
gl: Versión %d descoñecida do ficheiro de sistema. Trátase como de versión %d.

en: Error opening `%s' for writing as a system file: %s.
gl: Produciuse un erro ao abrir «%s» para escribir nel como ficheiro de sistema: %s.

en: An I/O error occurred writing system file `%s'.
gl: Produciuse un erro E/S ao escribir o ficheiro de sistema «%s».

en: Failed to initialize ZLIB for compression (%s).
gl: Produciuse un fallo ao inicializar ZLIB para compresión (%s).

en: Failed to complete ZLIB stream compression (%s).
gl: Produciuse un fallo ao completar a compresión (%s) do fluxo ZLIB.

en: ZLIB stream compression failed (%s).
gl: Fallou a compresión (%s) do fluxo ZLIB.

en: %s: Seek failed (%s).
gl: %s: Fallou a procura (%s).

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Center
gl: Centro

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Scale
gl: Escala

en: Input
gl: Entrada

note: TRANSLATORS: This will be part of a filename.  Please avoid whitespace.
en: Output
gl: Saída

en: Both
gl: Ambas

en: None
gl: Ningunha

en: Partition
gl: Partición

en: Split
gl: División

en: At least one case in the data file had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
gl: Cando menos un caso no ficheiro de datos tiña un valor de ponderación de usuario perdido, de sistema perdido, cero ou negativo. Eses caso(s) ignoráronse.

en: %s is not yet implemented.
gl: Aínda non está implementado %s.

en: %s may be used only in testing mode.
gl: %s soamente pode utilizarse no modo de proba.

en: %s may be used only in enhanced syntax mode.
gl: %s soamente pode utilizarse no modo sintaxe ampliada.

en: Unknown command `%s'.
gl: A orde «%s» resulta descoñecida.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined.
gl: Permítese %s soamente antes de definir o conxunto de datos activo.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined.
gl: Permítese %s soamente despois de definir o conxunto de datos activo.

en: %s is allowed only inside %s.
gl: Permítese %s soamente dentro de %s.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined or inside %s.
gl: Permítese %s soamente antes de definir o conxunto de datos activo ou estea dentro de %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined or inside %s.
gl: Permítese %s soamente despois de definir o conxunto de datos activo ou estea dentro de %s.

en: %s is allowed only inside %s or inside %s.
gl: Permítese %s soamente dentro de %s ou dentro de %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
gl: Permítese %s soamente despois de definir o conxunto de datos activo, dentro de IMPUT PROGRAM, ou dentro de FILE TYPE.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
gl: Permítese %s soamente antes de definir o conxunto de datos activo, dentro de IMPUT PROGRAM, ou dentro de FILE TYPE.

en: %s is not allowed inside %s.
gl: Non se permite %s dentro de %s.

en: This command not allowed when the %s option is set.
gl: Esta orde non está permitida cando se estabelece a opción %s.

en: Error removing `%s': %s.
gl: Produciuse un erro ao retirar «%s»: %s.

en: Display
gl: Presentar

en: Missing Values
gl: Valores que faltan

en: Multiple Response Sets
gl: Conxuntos de respostas múltiplas

en: Split File
gl: Dividir ficheiro

en: Value Labels
gl: Etiquetas dos valores

en: Count
gl: Contar

en: Crosstabs
gl: Cruzados

en: Correlations
gl: Correlacións

en: Descriptives
gl: Descritivas

en: Frequencies
gl: Frecuencias

en: Logistic Regression
gl: Regresión loxística

en: Means
gl: Medias

en: Regression
gl: Regresión

en: Sample
gl: Mostra

en: Save
gl: Gardar

en: Sort Cases
gl: Ordenar casos

en: Subcommand %s may only be specified once.
gl: A suborde %s soamente pode especificarse unha vez.

en: Required subcommand %s was not specified.
gl: A suborde %s non se especificou.

en: Opening `%s': %s.
gl: Abrindo «%s» : %s.

en: Error closing `%s': %s.
gl: Produciuse un erro ao pechar «%s»: %s.

en: Unknown format type `%s'.
gl: O tipo de formato «%s» resulta descoñecido.

en: Format specifier `%s' lacks required width.
gl: O especificador de formato «%s» carece da largura requirida.

en: Ends of range are equal (%.*g).
gl: Os remates do rango son iguais (%.*g).

en: %s or %s must be part of a range.
gl: %s ou %s deben ser parte dun rango.

en: System-missing value is not valid here.
gl: Non é válido aquí o valor sistema faltante.

en: %s is not a variable name.
gl: %s non é un nome de variábel.

en: %s is not a numeric variable.  It will not be included in the variable list.
gl: %s non é unha variábel numérica. Non se incluirá na lista de variábeis.

en: %s is not a string variable.  It will not be included in the variable list.
gl: %s non é unha variábel de cadea. Non se incluirá na lista de variábeis.

en: Scratch variables (such as %s) are not allowed here.
gl: Non se admiten aquí variábeis temporais scratch (tales como %s).

en: %s and %s are not the same type.  All variables in this variable list must be of the same type.  %s will be omitted from the list.
gl: %s e %s non son o mesmo tipo. Todas as variábeis nesta lista de variábeis deben deben ser do mesmo tipo. %s omitirase na lista.

en: %s and %s are string variables with different widths.  All variables in this variable list must have the same width.  %s will be omitted from the list.
gl: %s e %s son variábeis de cadea co diferentes larguras. Todas as variábeis nesta lista de variábeis deben deben ser do mesmo tipo. %s omitirase na lista.

en: Variable %s appears twice in variable list.
gl: A variábel %s aparece dúas veces na lista de variábeis.

en: %s TO %s is not valid syntax since %s precedes %s in the dictionary.
gl: %s TO %s non é unha sintaxe correcta porque %s precede %s no dicionario.

en: `%s' cannot be used with TO because it does not end in a digit.
gl: «%s» non se pode utilizar con TO porque non remata nun díxito.

en: Numeric suffix on `%s' is larger than supported with TO.
gl: O sufixo numérico en «%s» é maior ca o admitido con TO.

en: Prefixes don't match in use of TO convention.
gl: Os prefixos non coinciden na utilización da convención TO.

en: Bad bounds in use of TO convention.
gl: Límites inapropiados na utilización da convención TO.

en: Unknown aggregation function %s.
gl: A función de agregación %s resulta descoñecida.

en: Missing argument %zu to %s.
gl: Falta o argumento %zu de %s.

en: Arguments to %s must be of same type as source variables.
gl: Os argumentos para %s deben ser do mesmo tipo que o das variábeis de orixe.

en: Number of source variables (%zu) does not match number of target variables (%zu).
gl: O número de variábeis de orixe (%zu) non coincide co número de variábeis obxectivo (%zu).

en: Sum of values
gl: Suma de valores

en: Mean average
gl: Media

en: Median
gl: Mediana

en: Standard deviation
gl: Desviación estándar

en: Maximum value
gl: Valor máximo

en: Minimum value
gl: Valor mínimo

en: Percentage greater than
gl: Porcentaxe maior ca

en: Percentage less than
gl: Porcentaxe menor ca

en: Percentage included in range
gl: Porcentaxe incluído no rango

en: Percentage excluded from range
gl: Porcentaxe excluído do rango

en: Fraction greater than
gl: Fracción maior ca

en: Fraction less than
gl: Fracción menor ca

en: Fraction included in range
gl: Fracción incluída no rango

en: Fraction excluded from range
gl: Fracción excluída no rango

en: Number of cases
gl: Número de casos

en: Number of cases (unweighted)
gl: Número de casos (sen ponderación)

en: Number of missing values
gl: Número de valores que faltan

en: Number of missing values (unweighted)
gl: Número de valores que faltan (sen ponderación)

en: First non-missing value
gl: Primeiro valor non ausente

en: Last non-missing value
gl: Derradeiro valor non ausente

en: Variable %s is %s in target file, but %s in source file.
gl: A variábel %s está %s no ficheiro obxectivo pero %s no ficheiro orixe.

en: No matching variables found between the source and target files.
gl: Non se atoparon variábeis coincidentes entre a orixe os ficheiros obxectivo.

en: Source variable count (%zu) does not match target variable count (%zu).
gl: A conta da variábel de orixe (%zu) non coincide coa conta da variábel obxectivo (%zu).

en: Target variable %s duplicates existing variable %s.
gl: A variábel obxectivo %s duplica a variábel existente %s.

en: New Value
gl: Novo valor

en: Value Label
gl: Etiqueta de valor

en: Old Value
gl: Valor antigo

en: Variable %s is not dichotomous
gl: A variábel %s non é dicotómica

en: Binomial Test
gl: Test binomial

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Category
gl: Categoría

en: Observed Prop.
gl: Prop. observada

en: Test Prop.
gl: Probar prop.

en: Exact Sig. (2-tailed)
gl: Sign. exacta (2-colas)

en: Exact Sig. (1-tailed)
gl: Sign. exacta (1-cola)

en: Variables
gl: Variábeis

en: Observed N
gl: N observado

en: Expected N
gl: Agardábase N

en: Value
gl: Valor

en: Variable
gl: Variábel

en: Test Statistics
gl: Estatísticas de test

en: Asymp. Sig.
gl: Sign. Asint.

en: More than two values encountered.  Cochran Q test will not be run.
gl: Atopáronse máis de dous valores. O test Q de Cochran non se executará.

en: Success (%.*g)
gl: Éxito (%.*g)

en: Failure (%.*g)
gl: Fallo (%.*g)

en: Cochran's Q
gl: Q de Cochran

en: Cannot specify the active dataset since none has been defined.
gl: Non se pode especificar o conxunto de datos activo xa que non se definiu ningún.

en: This command may not be used after TEMPORARY when the active dataset is an input source.  Temporary transformations will be made permanent.
gl: Esta orde non se debe utilizar despois de TEMPORARY cando o conxunto de datos activo é unha fonte de entrada. As transformacións temporais faranse permanentes.

en: Multiple IN subcommands for a single FILE or TABLE.
gl: Múltiplas subordes IN para un só FILE ou TABLE.

en: File %s lacks BY variable %s.
gl: O ficheiro %s carece da variábel BY %s.

en: BY is required when %s is specified.
gl: Requírese BY cando se especifica %s.

en: In file %s, %s is numeric.
gl: No ficheiro %s, %s é numérico.

en: Variable name %s specified on %s subcommand duplicates an existing variable name.
gl: O nome de variábel %s especificada na suborde %s duplica un nome de variábel existente.

en: Encountered %zu sets of duplicate cases in the master file.
gl: Atopáronse %zu conxuntos de casos duplicados no ficheiro mestre.

en: When executing COMPUTE: SYSMIS is not a valid value as an index into vector %s.
gl: Ao executar COMPUTE: SYSMIS non é un valor válido como índice dentro do vector %s.

en: When executing COMPUTE: %.*g is not a valid value as an index into vector %s.
gl: Ao executar COMPUTE: %.*g non é un valor válido como índice dentro do vector %s.

en: There is no vector named %s.
gl: Non hai ningún vector chamado %s.

en: Descriptive Statistics
gl: Estatísticas descritivas

en: Mean
gl: Media

en: Std. Deviation
gl: Desv. estándar

en: Pearson Correlation
gl: Correlación de Pearson

en: Sig. (2-tailed)
gl: Sign. (2-colas)

en: Sig. (1-tailed)
gl: Sign. (1-cola)

en: Cross-products
gl: Produtos cruzados

en: Covariance
gl: Covarianza

en: No variables specified.
gl: Sen especificar variábeis.

en: Destination cannot be a string variable.
gl: O destino non pode ser unha variábel de cadea.

en: Expected
gl: Agardábase

en: Std. Residual
gl: Residual estándar

en: Missing mode %s not allowed in general mode.  Assuming %s.
gl: Falta o modo %s non permitido en modo xeral. Asúmese que sexa %s.

en: Too many cross-tabulation variables or dimensions.
gl: Demasiadas variábeis cruzadas ou dimensións.

en: %s must be specified before %s.
gl: %s debe especificarse antes de %s.

en: Percent
gl: Porcentual

en: Cases
gl: Casos

en: Valid
gl: Válido

en: Missing
gl: Ausente

en: Crosstabulation %s contained no non-missing cases.
gl: A táboa cruzada %s non contén ningún caso non faltante.

en: Pearson Chi-Square
gl: Khi cadrado de Pearson

en: Likelihood Ratio
gl: Razón de verosimilitude

en: Fisher's Exact Test
gl: Test exacto de Fisher

en: Continuity Correction
gl: Corrección de continuidade

en: Linear-by-Linear Association
gl: Asociación liña-a-liña

en: N of Valid Cases
gl: N de casos válidos

en: Asymp. Std. Error
gl: Erro est. asintótico

en: Approx. T
gl: T aproximado

en: Approx. Sig.
gl: Sig. aprox.

en: Nominal by Nominal
gl: Valor nominal por nominal

en: Cramer's V
gl: V de Cramer

en: Contingency Coefficient
gl: Coeficiente de continxencia

en: Ordinal by Ordinal
gl: Valor ordinal por ordinal

en: Kendall's tau-b
gl: Tau b de Kendall

en: Kendall's tau-c
gl: Tau c de Kendall

en: Spearman Correlation
gl: Correlación de Spearman

en: Interval by Interval
gl: Intervalo por intervalo

en: Pearson's R
gl: R de Pearson

en: Measure of Agreement
gl: Media de acordo

en: Lower
gl: Inferior

en: Upper
gl: Superior

en: Symmetric
gl: Simétrico

en: %s Dependent
gl: %s Dependente

en: Goodman and Kruskal tau
gl: Tau de Goodman e Kruskal

en: Uncertainty Coefficient
gl: Coeficiente de incerteza

en: Somers' d
gl: d de Somers

en: Nominal by Interval
gl: Valor nominal por intervalo

en: Maximum
gl: Máximo

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Mode
gl: Modo

en: Range
gl: Rango

en: Valid N
gl: N válido

en: Variance
gl: Varianza

en: Columns
gl: Columnas

en: At least one variable must be specified.
gl: Debe especificarse como mínimo unha variábel.

en: The %s subcommand may only be used within %s.
gl: A suborde %s soamente pode utilizarse dentro de %s.

en: Only one of FIXED, FREE, or LIST may be specified.
gl: Soamente pode especificarse unha, ben FIXED, FREE ou LIST.

en: Encoding should not be specified for inline data. It will be ignored.
gl: A codificación non debería especificarse para datos en liña. Ignorarase.

en: The %s subcommand may be used only with %s.
gl: A suborde %s soamente pode utilizarse con %s.

en: %s is a duplicate variable name.
gl: %s é un nome de variábel duplicado.

en: There is already a variable %s of a different type.
gl: Xa existe unha variábel %s dun tipo diferente.

en: There is already a string variable %s of a different width.
gl: Xa existe unha variábel de cadea %s dunha largura diferente.

en: Cannot place variable %s on record %d when RECORDS=%d is specified.
gl: Non se pode situar a variábel %s no rexistro %d cando se especifica RECORDS=%d.

en: Quoted string extends beyond end of line.
gl: A cadea delimitada por comiñas esténdese alén do remate de liña.

en: Missing delimiter following quoted string.
gl: Falta o delimitador tras a cadea con comiñas.

en: Data for variable %s is not valid as format %s: %s
gl: Os datos para a variábel %s non son válidos como formato %s: %s

en: Partial case of %d of %d records discarded.
gl: Caso parcial de %d de %d rexistros desbotados.

en: Partial case discarded.  The first variable missing was %s.
gl: Caso parcial desbotado. A primeira variábel que faltou era %s.

en: Missing value(s) for all variables from %s onward.  These will be filled with the system-missing value or blanks, as appropriate.
gl: Valor(es) que falta para todas as variábeis desde %s en diante. Estas cubriranse co valor de sistema que falta ou están en branco, como apropiado.

en: Record ends in data not part of any field.
gl: O rexistro remata en datos que non son parte de ningún campo.

en: Reading %d record from %s. | Reading %d records from %s.
gl[0]: Lendo o rexistro %d de %s.
gl[1]: Lendo %d rexistros de %s.

en: Record
gl: Rexistro

en: Format
gl: Formato

en: Reading free-form data from %s.
gl: Lendo os datos sen forma de %s.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: data file
gl: ficheiro de datos

en: Could not open `%s' for reading as a data file: %s.
gl: Non se pode abrir «%s» para ler como ficheiro de datos: %s.

en: Could not read `%s' as a text file with encoding `%s': %s.
gl: Non foi posíbel ler «%s» como ficheiro de texto con codificación «%s»:%s.

en: Missing %s while reading inline data.  This probably indicates a missing or incorrectly formatted %s command.  %s must appear by itself on a single line with exactly one space between words.
gl: Perdeuse %s mentres se lían datos ligados en liña. Isto indica seguramente unha orde %s que falta ou que está incorrectamente formatada: %s debe aparecer por si mesma nunha única liña con exactamente un espazo entre palabras.

en: Error reading file %s: %s.
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro %s: %s.

en: Unexpected end of file in partial record reading %s.
gl: Ao ler %s atopouse un inesperado final de ficheiro no rexistro parcial.

en: Corrupt block descriptor word at offset 0x%lx in %s.
gl: Hai un palabra descritora de bloque corrupto na posición 0x%lx en %s.

en: Corrupt record descriptor word at offset 0x%lx in %s.
gl: Hai un palabra descritora de rexistro corrupto na posición 0x%lx en %s.

en: Corrupt record size at offset 0x%lx in %s.
gl: Hai un tamaño de rexistro corrupto na posición 0x%lx en %s.

en: Record exceeds remaining block length.
gl: O rexistro sobarda a largura remanente do bloque.

en: Attempt to read beyond end-of-file on file %s.
gl: Tentar ler alén do final da liña no ficheiro %s.

en: Attempt to read beyond %s.
gl: Tentar ler alén de %s.

en: This command is not valid here since the current input program does not access the inline file.
gl: Esta orde non é válida aquí xa que o actual programa de entrada non accede ao ficheiro ligado (inline).

en: An error occurred while opening `%s' for writing as a data file: %s.
gl: Produciuse un erro ao abrir «%s» para a súa escritura como ficheiro de datos: %s.

en: I/O error occurred writing data file `%s'.
gl: Produciuse un erro E/S ao escribir o ficheiro de datos «%s».

en: There is no dataset named %s.
gl: Non hai ningún conxunto de datos chamado %s.

en: unnamed dataset
gl: conxunto de datos sen nome

en: Only %s is currently implemented.
gl: Soamente %s está xa implementado actualmente.

en: %s may not be used to delete all variables from the active dataset dictionary.  Use %s instead.
gl: %s non se pode utilizar para eliminar todas as variábeis do dicionario do conxunto de datos. Utilice %s no seu lugar.

en: S.E. Mean
gl: Erro estándar da media

en: Std Dev
gl: Desv Est

en: Kurtosis
gl: Curtose

en: S.E. Kurt
gl: Erro estándar de Kurt

en: Skewness
gl: Asimetría

en: S.E. Skew
gl: Erro estándar da asimetría

en: Z-score variable name %s would be a duplicate variable name.
gl: O nome da variábel z-score %s será un nome de variábel duplicado.

en: DESCRIPTIVES with Z scores ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
gl: DESCRIPTIVES con puntuacións Z ignora TEMPORARY. As transformacións temporais faranse permanentes.

en: Source
gl: Orixe

en: Target
gl: Obxectivo

en: Z-score of %s
gl: Puntuación Z de %s

en: Valid N (listwise)
gl: N válido (da lista)

en:  (missing)
gl:  (falta)

en: Boxplot of %s vs. %s
gl: Diagrama de caixa de %s fronte a %s

en: Boxplot of %s
gl: Diagrama de caixa de %s

en: Boxplot
gl: Diagrama de caixa

en: Not creating NP plot because data set is empty.
gl: Non se crea o diagrama NP porque o conxunto de datos está baleiro.

en: Not creating spreadlevel chart for %s
gl: Non se crea a gráfica de nivel de dispersión para %s

en: Percentiles
gl: Percentís

en: Weighted Average
gl: Media ponderada

en: Tukey's Hinges
gl: Dependencias de Tukey

en: Statistic
gl: Estatística

en: Sig.
gl: Seg.

en: Std. Error
gl: Erro estándar

en: %g%% Confidence Interval for Mean
gl: Intervalo de confianza para media %g%%

en: Lower Bound
gl: Límite inferior

en: Upper Bound
gl: Límite superior

en: 5% Trimmed Mean
gl: Media recortada 5%

en: Interquartile Range
gl: Rango intercuartil

en: Extreme Values
gl: Valores estremeiros

en: Case Number
gl: Número de caso

en: Highest
gl: O máis alto

en: Lowest
gl: O máis baixo

en: Case Processing Summary
gl: Resumo de procesamento do caso

en: Factor analysis on a single variable is not useful.
gl: O factor de análise dunha soa variábel non é práctico.

en: Component Number
gl: Número de compoñente

en: Factor Number
gl: Número de factor

en: Communalities
gl: Comunalidades

en: Initial
gl: Inicial

en: Extraction
gl: Extracción

en: Component
gl: Compoñente

en: Total Variance Explained
gl: Varianza total explicada

en: % of Variance
gl: % de varianza

en: Cumulative %
gl: Acumulado %

en: Initial Eigenvalues
gl: Raíces características iniciais

en: Extraction Sums of Squared Loadings
gl: Sumas de cargas ao cadrado na extracción

en: Rotation Sums of Squared Loadings
gl: Sumas de cargas ao cadrado na rotación

en: Correlation Matrix
gl: Matriz de correlación

en: Correlation
gl: Correlación

en: Determinant
gl: Determinante

en: The dataset contains no complete observations. No analysis will be performed.
gl: O conxunto de datos non contén observacións completas. Non se realizará ningunha análise.

en: Analysis N
gl: Análise N

en: KMO and Bartlett's Test
gl: Test de Bartlett e KMO

en: Kaiser-Meyer-Olkin Measure of Sampling Adequacy
gl: Medida de adecuación da mostraxe de Kaiser-Meyer-Olkin

en: Bartlett's Test of Sphericity
gl: Test de esfericidade de Bartlett

en: Approx. Chi-Square
gl: Aprox. Khi cadrado

en: The %s criteria result in zero factors extracted. Therefore no analysis will be performed.
gl: O criterio %s dá como resultado cero factores extraídos. De todas maneiras, non se realizarán análises.

en: The %s criteria result in more factors than variables, which is not meaningful. No analysis will be performed.
gl: O criterio %s dá como resultado máis factores ca variábeis, o que non ten xeito. Non se realizarán análises.

en: Component Matrix
gl: Matriz de compoñentes

en: Factor Matrix
gl: Matriz de factores

en: Rotated Component Matrix
gl: Matriz rotada de compoñentes

en: Rotated Factor Matrix
gl: Matriz rotada de factores

en: File handle %s is already defined.  Use %s before redefining a file handle.
gl: O ficheiro que manipula %s xa está definido. Utilice %s antes de redefinir o ficheiro de manipulación.

en: %s must be specified with %s.
gl: %s debe especificarse con %s.

en: The specified file mode requires LRECL.  Assuming %zu-character records.
gl: O modo de ficheiro especificado requires LRECL. Asúmense os rexistros co carácter %zu.

en: file
gl: ficheiro

en: inline file
gl: ficheiro enlazado

en: Handle for %s not allowed here.
gl: Aquí non se permite o manexador de %s.

en: %s ignores %s.  Temporary transformations will be made permanent.
gl: %s ignora %s. As transformacións temporais faranse permanentes.

en: Could not create temporary file for %s.
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal para %s.

en: Error rewinding %s file: %s.
gl: Produciuse un erro ao recrear o ficheiro %s: %s.

en: Error creating %s source file.
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro de orixe %s.

en: Error reading %s file: %s.
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro %s: %s.

en: Unexpected end of file reading %s file.
gl: Atopouse un remate inesperado ao ler o ficheiro %s.

en: Error seeking %s source file: %s.
gl: Produciuse un erro ao buscar o ficheiro de orixe %s: %s.

en: Error writing %s source file: %s.
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro de orixe %s: %s.

en: Error rewinding %s source file: %s.
gl: Produciuse un erro ao recrear o ficheiro de orixe %s: %s.

en: Error reading %s temporary file: %s.
gl: Produciuse un erro o ficheiro temporal %s: %s.

en: Unexpected end of file reading %s temporary file.
gl: Atopouse un remate inesperado ao ler o ficheiro temporal %s.

en: Frequency
gl: Frecuencia

en: Valid Percent
gl: Porcentaxe válida

en: Omitting pie chart for %s, which has only %d unique values.
gl: Omítese a gráfica de sectores para %s, que só ten %d valores únicos.

en: Omitting pie chart for %s, which has over 50 unique values.
gl: Omítese a gráfica de sectores para %s, que ten máis de 50 valores únicos.

en: Ranks
gl: Posicións

en: Mean Rank
gl: Posición media

en: Kendall's W
gl: W de Kendall

en: Chi-Square
gl: Khi cadrado

en: error reading file `%s'
gl: produciuse un erro ao ler o ficheiro «%s»

en: In compatible syntax mode, the QUALIFIER string must contain exactly one character.
gl: No modo de sintaxe compatíbel, a cadea QUALIFIER debe conter exactamente un carácter.

en: Tests of Between-Subjects Effects
gl: Tests de efectos entre suxeitos

en: Mean Square
gl: Media de cadrados

en: Corrected Model
gl: Modelos corrixido

en: Model
gl: Modelo

en: Intercept
gl: Ordenada na orixe

en: Error
gl: Erro

en: Corrected Total
gl: Total corrixido

en: %s of %s
gl: %s de %s

en: Couldn't fork: %s.
gl: Non se podería ramificar: %s.

en: Can't find `%s' in include file search path.
gl: Non se pode atopar «%s» na ruta de busca do ficheiro include.

en: Unexpected end-of-file within %s.
gl: Final de ficheiro inesperado dentro de %s.

en: Input program did not create any variables.
gl: O programa de entrada non creou ningunha variábel.

en: REREAD: Column numbers must be positive finite numbers.  Column set to 1.
gl: REREAD: Os número de columna deben ser números finitos positivos. O axuste da columna está como 1.

en: Jonckheere-Terpstra Test
gl: Test de Jonckheere-Terpstra

en: Number of levels in %s
gl: Número de niveis en %s

en: Observed J-T Statistic
gl: Estatística J-T observada

en: Mean J-T Statistic
gl: Estatística de media J-T

en: Std. Deviation of J-T Statistic
gl: Desviación estándar da estatística J-T

en: Std. J-T Statistic
gl: Estándar da estatística J-T

en: Asymp. Sig. (2-tailed)
gl: Sign. Asint (2-colas)

en: One-Sample Kolmogorov-Smirnov Test
gl: Test Kolmogorov-Smirnov dunha mostra

en: Uniform Parameters
gl: Parámetros uniformes

en: Normal Parameters
gl: Parámetros normais

en: Poisson Parameters
gl: Parámetros de Poisson

en: Exponential Parameters
gl: Parámetros exponenciais

en: Most Extreme Differences
gl: As máis extremas diferenzas

en: Absolute
gl: Absoluto

en: Positive
gl: Positivo

en: Negative
gl: Negativo

en: Kolmogorov-Smirnov Z
gl: Z de Kolmogorov-Smirnov

en: All predicted values are either 1 or 0
gl: Todos os valores preditos ou ben son 1 ou 0

en: Dependent variable's values are not dichotomous.
gl: Os valores dependentes de variábeis non son dicotómicos.

en: Category %s does not have at least two distinct values. Logistic regression will not be run.
gl: A categoría %s non ten cando menos dous valores distintos. A regresión loxística non se executará.

en: Estimation terminated at iteration number %d because parameter estimates changed by less than %g
gl: A estimación terminou na iteración número %d porque o parámetro estimado cambiou a menor que %g

en: Estimation terminated at iteration number %d because Log Likelihood decreased by less than %g%%
gl: A estimación terminou na iteración número %d porque a log-verosimilitude diminuíu a menor que %g%%

en: Estimation terminated at iteration number %d because maximum iterations has been reached
gl: A estimación terminou na iteración número %d porque se acadou o máximo de iteracións

en: Dependent Variable Encoding
gl: Codificación dependente da variábel

en: Internal Value
gl: Valor interno

en: Original Value
gl: Valor orixinal

en: Variables in the Equation
gl: Variábeis na ecuación

en: S.E.
gl: Erro estándar

en: %d%% CI for Exp(B)
gl: %d%% CI para Exp(B)

en: Step 1
gl: Paso 1

en: Constant
gl: Constante

en: Model Summary
gl: Resumo do modelo

en: -2 Log likelihood
gl: -2 log-verosimilitude

en: Cox & Snell R Square
gl: Cadrado R de Cox e Snell

en: Nagelkerke R Square
gl: Cadrado R de Nagelkerke

en: Unweighted Cases
gl: Casos sen ponderar

en: Included in Analysis
gl: Incluídos na análise

en: Missing Cases
gl: Casos que faltan

en: Categorical Variables' Codings
gl: Codificacións de variábeis categóricas

en: Parameter coding
gl: Codificación do parámetro

en: Classification Table
gl: Táboa de clasificación

en: Predicted
gl: Predito

en: Observed
gl: Observado

en: Overall Percentage
gl: Porcentaxe ao incluílo todo

en: Only one index clause may be specified.
gl: Só se pode especificar cláusula de índice.

en: Sum of Ranks
gl: Suma de posicións

en: Mann-Whitney U
gl: U de Mann-Whitney

en: Wilcoxon W
gl: W de Wilcoxon

en: Attribute
gl: Atributo

en: The McNemar test is appropriate only for dichotomous variables
gl: O test McNemar é apropiado soamente para variábeis dicotómicas

en: Point Probability
gl: Probabilidade de punto

en: Group Median
gl: Mediana de grupo

en: First
gl: Primeiro

en: Last
gl: Derradeiro

en: Percent N
gl: Porcentaxe N

en: Percent Sum
gl: Suma de porcentaxe

en: Harmonic Mean
gl: Media harmónica

en: Geom. Mean
gl: Media xeométrica

en: Included
gl: Incluído

en: Excluded
gl: Excluído

en: Report
gl: Informe

en: > Median
gl: > Mediana

en: ≤ Median
gl: ≤ Mediana

en: Truncating missing value to maximum acceptable length (%d bytes).
gl: Truncando o valor faltante á largura máxima aceptábel (%d bytes).

en: Numeric VALUE must be an integer.
gl: O VALUE númerico debe ser un enteiro.

en: MDGROUP subcommand for group %s specifies LABELSOURCE=VARLABEL but not CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES.  Ignoring LABELSOURCE.
gl: A suborde MDGROUP do grupo %s especifica LABELSOURCE=VARLABEL pero non CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES. Ignórase LABELSOURCE.

en: MDGROUP subcommand for group %s specifies both LABEL and LABELSOURCE, but only one of these subcommands may be used at a time.  Ignoring LABELSOURCE.
gl: A suborde MDGROUP do grupo %s especifica tanto LABEL e LABELSOURCE pero soamente unha desas subordes se pode utilizar de cada vez. Ignórase LABELSOURCE.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s have the same variable label.  Categories represented by these variables will not be distinguishable in output.
gl: As variábeis %s e %s especificadas como parte do grupo de dicotomía múltipla %s teñen a mesma etiqueta de variábel. As categorías representadas por estas variábeis non se distinguirán na saída.

en: Variable %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) has no value label for its counted value.  This category will not be distinguishable in output.
gl: A variábel %s especificada como parte do grupo de dicotomía múltipla %s (que ten CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) non ten a etiqueta de valor para o seu valor calculado. Esta categoría non se distinguirá na saída.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) have the same value label for the group's counted value.  These categories will not be distinguishable in output.
gl: As variábeis %s e %s especificadas como parte do grupo de dicotomía múltipla %s (que ten CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) ten a mesma etiqueta de valor para o valor calculado do grupo. Estas categorías non se distinguirán na saída.

en: Variables specified on MCGROUP should have the same categories, but %s and %s (and possibly others) in multiple category group %s have different value labels for value %s.
gl: As variábeis especificadas en MCGROUP deberían deberían ter as mesmas categorías pero %s e %s (posibelmente outras tamén) no grupo de categoría múltipla %s teñen diferentes etiquetas de valor para o valor %s).

en: No multiple response set named %s.
gl: Ningún conxunto de respostas múltiplas nomeado %s.

en: The active dataset dictionary does not contain any multiple response sets.
gl: O dicionario do conxunto de datos activo non contén ningún conxunto de respostas múltiplas.

en: Label
gl: Etiqueta

en: Name
gl: Nome

en: %d expected values were given, but the specified range (%d-%d) requires exactly %d values.
gl: Producíronse os %d valores esperados pero o rango especificado (%d-%d) require exactamente %d valores.

en: Format type %s may not be used with a numeric variable.
gl: O tipo de formato %s non pode utilizarse cunha variábel numérica.

en: There is already a variable named %s.
gl: Xa hai unha variábel nomeada %s.

en: Tukey HSD
gl: HSD Tukey

en: Dependent variable %s has no non-missing values.  No analysis for this variable will be done.
gl: A variábel dependente %s non ten valores perdidos. Non se fará ningunha análise para esta variábel.

en: In contrast list %zu, the number of coefficients (%zu) does not equal the number of groups (%d). This contrast list will be ignored.
gl: En contraste coa lista %zu, o número de coeficientes (%zu) non é igual ao número de grupos (%d). Esta lista de contraste ignorarase.

en: Coefficients for contrast %zu do not total zero
gl: Os coeficientes por contraste (%zu) non son igual a zero

en: Sum of Squares
gl: Suma de cadrados

en: Type
gl: Tipo

en: Between Groups
gl: Entre grupos

en: Within Groups
gl: Dentro de grupos

en: Test of Homogeneity of Variances
gl: Test de homoxeneidade de varianzas

en: Levene Statistic
gl: Estatística Levene

en: Contrast Coefficients
gl: Coeficientes de contraste

en: Contrast
gl: Contraste

en: Contrast Tests
gl: Test de contraste

en: Value of Contrast
gl: Valor de contraste

en: Assume equal variances
gl: Asumir varianzas iguais

en: Multiple Comparisons (%s)
gl: Comparacións múltiplas (%s)

en: %g%% Confidence Interval
gl: Intervalo de confianza %g%%

en: Number of variables specified (%zu) differs from number of variable formats (%zu).
gl: O número de variábeis especificado (%zu) difire do número de formatos de variábel (%zu).

en: SPSS-like or Fortran-like format specification expected after variable names.
gl: Agardábase unha especificación de formato tipo SPSS ou tipo Fortran tras os nomes das variábeis.

en: The %d columns %d-%d can't be evenly divided into %zu fields.
gl: As %d columnas %d-%d non se poden dividir por igual en %zu campos.

en: Column positions for fields must be positive.
gl: As posicións das columnas para os campos deben ser positivas.

en: Column positions for fields must not be negative.
gl: As posicións das columnas para os campos non deben ser negativas.

en: The ending column for a field must be greater than the starting column.
gl: A columna de remate para un campo debe ser maior que a columna de inicio.

en: The expression on %s evaluated to the system-missing value.
gl: A expresión %s avaliada para o valor do sistema que falta.

en: The expression on %s evaluated to %g.
gl: A expresión %s avaliada para %g.

en: %s is required when binary formats are specified.
gl: Requírese %s cando se especifican os formatos binarios.

en: Output calls for %d records but %zu specified on RECORDS subcommand.
gl: Chamadas de saída para %d rexistros pero especificouse %zu na suborde RECORDS.

en: Initial Cluster Centers
gl: Centros iniciais de agrupación

en: Final Cluster Centers
gl: Centros finais de agrupación

en: Cluster
gl: Agrupación

en: Number of Cases in each Cluster
gl: Número de casos en cada agrupación

en: Cannot generate variable name for ranking %s with %s.  All candidates in use.
gl: Non se pode xerar o nome da variábel para clasificar %s con %s. Todas as candidatas xa están utilizadas.

en: Too many variables in %s clause.
gl: Demasiadas variábeis na cláusula %s.

en: Variable %s already exists.
gl: A variábel %s xa existe.

en: Duplicate variable name %s.
gl: Nome duplicado da variábel %s.

en: %s of %s by %s
gl: %s de %s por %s

en: %s is not allowed with string variables.
gl: Non se admite %s con variábeis de cadea.

en: REGRESSION with SAVE ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
gl: REGRESSION con SAVE ignora TEMPORARY. As transformacións temporais faranse permanentes.

en: The dependent variable is equal to the independent variable. The least squares line is therefore Y=X. Standard errors and related statistics may be meaningless.
gl: A variábel dependente é igual á variábel independente. A liña de cadrados mínimos é pois Y=X. Os erros estándar e as estatísticas relacionadas poida que non teñan sentido.

en: No valid data found. This command was skipped.
gl: Non se atoparon datos válidos. Omitiuse esta orde.

en: Model Summary (%s)
gl: Resumo do modelo (%s)

en: R Square
gl: Cadrado R

en: Adjusted R Square
gl: Cadrado R axustado

en: Std. Error of the Estimate
gl: Erro estánd. do estimado

en: Coefficients (%s)
gl: Coeficientes (%s)

en: Unstandardized Coefficients
gl: Coeficientes non estandarizados

en: Standardized Coefficients
gl: Coeficientes estandarizados

en: %g%% Confidence Interval for B
gl: %g%% Intervalo de confianza para B

en: (Constant)
gl: (Constante)

en: Coefficient Correlations (%s)
gl: Correlacións de coeficiente (%s)

en: Covariances
gl: Covarianzas

en: Reliability on a single variable is not useful.
gl: O factor de análise dunha soa variábel non é práctico.

en: Scale: %s
gl: Escala: %s

en: Item-Total Statistics
gl: Estatísticas elemento-Total

en: Scale Mean if Item Deleted
gl: Media de escala ao eliminar o elemento

en: Scale Variance if Item Deleted
gl: Varianza de escala ao eliminar o elemento

en: Corrected Item-Total Correlation
gl: Elemento corrixido-Correlación total

en: Cronbach's Alpha if Item Deleted
gl: Alfa de Cronbach ao estaŕ o elemento eliminado

en: Reliability Statistics
gl: Estatísticas de solvencia

en: Cronbach's Alpha
gl: Alfa de Cronbach

en: N of Items
gl: N de elementos

en: Total N of Items
gl: N total de elementos

en: Correlation Between Forms
gl: Correlación entre formas

en: Spearman-Brown Coefficient
gl: Coeficiente Spearman-Brown

en: Equal Length
gl: Lonxitude igual

en: Unequal Length
gl: Lonxitude desigual

en: Guttman Split-Half Coefficient
gl: Coeficiente de subdivisión das metades de Guttman

en: %s may not be used after %s.  Temporary transformations will be made permanent.
gl: %s non se pode utilizar tras %s. As transformación temporais faranse permanentes.

en: Differing number of variables in old name list (%zu) and in new name list (%zu).
gl: Número de variábeis diferente na lista de nomes antiga (%zu) e na nova lista de nomes (%zu).

en: Renaming would duplicate variable name %s.
gl: O cambio de nome podería duplicar o nome da variábel %s.

en: Dummy variable name `%s' hides dictionary variable `%s'.
gl: O nome «%s» da variábel muda agocha a variábel de dicionario «%s».

en: Dummy variable name `%s' is given twice.
gl: O nome «%s» da variábel muda aparece dúas veces.

en: Ranges may only have integer bounds.
gl: Os rangos só poden ter límites enteiros.

en: %ld TO %ld is an invalid range.
gl: %ld TO %ld é un rango incorrecto.

en: No matching %s.
gl: Non coinciden con %s.

en: Area Under the Curve
gl: Área baixo a curva

en: Area
gl: Área

en: Asymptotic Sig.
gl: Sign. asintótica

en: Asymp. %g%% Confidence Interval
gl: Asint. %g%% Intervalo de confianza

en: Variable under test
gl: Variábel baixo test

en: Case Summary
gl: Resumo do casao

en: Unweighted
gl: Sen ponderación

en: Weighted
gl: Ponderado

en: Coordinates of the Curve
gl: Coordinadas da curva

en: Positive if greater than or equal to
gl: Positivo se é superior ou igual ca

en: Sensitivity
gl: Sensibilidade

en: 1 - Specificity
gl: 1 - Especificidade

en: Test variable
gl: Variábel de test

en: Multiple modes exist for variable `%s'.  Using %.*g as the threshold value.
gl: Existen múltiplos modos da variábel «%s». Utilízase %.*g como valor limiar.

en: Runs Test
gl: Executa o test

en: Test Value
gl: Valor do test

en: Test Value (mode)
gl: Valor do test (modo)

en: Test Value (mean)
gl: Valor do test (media)

en: Test Value (median)
gl: Valor do test (media)

en: Cases < Test Value
gl: Casos < Valor do test

en: Cases ≥ Test Value
gl: Casos ≥ Valor do test

en: Total Cases
gl: Total de casos

en: Number of Runs
gl: Número de execucións

en: The %s string must contain exactly one character.
gl: A cadea %s debe conter exactamente un carácter.

en: Output file `%s' exists but %s was not specified.
gl: O ficheiro de saída «%s» existe pero non se especificou %s.

en: The filter variable must be numeric.
gl: A variábel de filtro debe ser numérica.

en: The filter variable may not be scratch.
gl: A variábel de filtro non pode ser unha scratch temporal.

en: ISL (32-bit IEEE 754 single, little-endian)
gl: ISL (32-bit IEEE 754 único, little-endian)

en: ISB (32-bit IEEE 754 single, big-endian)
gl: ISB (32-bit IEEE 754 único, big-endian)

en: IDL (64-bit IEEE 754 double, little-endian)
gl: IDL (64-bit IEEE 754 dobre, little-endian)

en: IDB (64-bit IEEE 754 double, big-endian)
gl: IDB (64-bit IEEE 754 dobre, big-endian)

en: ZS (32-bit IBM Z hexadecimal short, big-endian)
gl: ZS (32-bit IBM Z hexadecimal curto, big-endian)

en: ZL (64-bit IBM Z hexadecimal long, big-endian)
gl: ZL (64-bit IBM Z hexadecimal longo, big-endian)

en: %s requires numeric output format as an argument.  Specified format %s is of type string.
gl: %s require un formato de saída numérico como argumento. O formato especificado %s é de tipo cadea.

en: %s is not a recognized encoding or locale name
gl: %s non é nin unha codificación recoñecida nin un nome de local

en: Too many %s commands without a %s: at most %d levels of saved settings are allowed.
gl: Demasiadas ordes %s sen un %s: permítese cando menos %d niveis de opcións gardadas.

en: %s without matching %s.
gl: %s sen coincidencia con %s.

en: Negative Differences
gl: Diferenzas negativas

en: Positive Differences
gl: Diferenzas positivas

en: Ties
gl: Vínculos

en: Variable %s specified twice in sort criteria.
gl: Especificouse a variábel %s dúas veces como criterio de ordenación.

en: Big Endian
gl: Formato Big Endian

en: Little Endian
gl: Formato Little Endian

en: No variables to display.
gl: Sen variábeis que amosar.

en: (empty)
gl: (baleiro)

en: Position
gl: Posición

en: Role
gl: Rol

en: Width
gl: Largura

en: Print Format
gl: Imprimir formato

en: No vectors defined.
gl: Non se definiron vectores.

en: No valid encodings found.
gl: Non se atoparon codificacións válidas.

en: Usable encodings for %s.
gl: Codificacións utilizábeis con %s.

en: Encodings that can successfully read %s (by specifying the encoding name on the GET command's ENCODING subcommand).  Encodings that yield identical text are listed together.
gl: Codificacións que poden ler correctamente %s (ao especificar o nome da codificación na orde GET na suborde ENCODING). As codificacións que producen texto idéntico lístanse xuntas.

en: Encodings
gl: Codificacións

en: Text strings in the file dictionary that the previously listed encodings interpret differently, along with the interpretations.
gl: As cadeas de texto do ficheiro de dicionario que as codificacións listadas anteriormente interpretan de forma diferente, xunto coas súas interpretacións.

en: Text
gl: Texto

en: Purpose
gl: Propósito

en: Group Statistics
gl: Estatísticas de grupo

en: Independent Samples Test
gl: Test de mostras independentes

en: Levene's Test for Equality of Variances
gl: Test de Levene sobre igualdade de varianzas

en: Mean Difference
gl: Diferenza media

en: Std. Error Difference
gl: Diferenza de erro estándar

en: Equal variances assumed
gl: Igualdade de varianzas asumida

en: Equal variances not assumed
gl: Igualdade de varianzas non asumida

en: One-Sample Test
gl: Test dunha soa mostra

en: %g%% Confidence Interval of the Difference
gl: %g%% Intervalo de confianza da diferenza

en: One-Sample Statistics
gl: Estatísticas dunha soa mostra

en: Paired Sample Statistics
gl: Estatísticas dunha mostra emparellada

en: Paired Samples Correlations
gl: Correlacións de mostras emparelladas

en: %s & %s
gl: %s e %s

en: Paired Samples Test
gl: Test de mostras emparelladas

en: Paired Differences
gl: Diferenzas emparelladas

en: When applying %s to a string variable, two values must be specified.
gl: Ao aplicar %s a unha variábel de cadea, deben especificarse dous valores.

en: %s subcommand may not be used with %s.
gl: A suborde %s non se debe utilizar con %s.

en: Exactly one of TESTVAL, GROUPS and PAIRS subcommands must be specified.
gl: Deben especificarse exactamente unha das ordes TESTVAL, GROUPS e PAIRS.

en: This command may only appear once between procedures and procedure-like commands.
gl: Esta orde só pode aparecer unha vez entre ordes de procedementos e casemente procedementos.

en:    (Entered %s)
gl:    (Introducido %s)

en: Requested renaming duplicates variable name %s.
gl: Solicitouse o renomeamento de nomes de variábel %s duplicados.

en: Cannot DROP all variables from dictionary.
gl: Non se pode DROP todas as variábeis do dicionario.

en: Truncating value label to %d bytes.
gl: Truncado de valor da etiqueta aos %d bytes.

en: A vector named %s already exists.
gl: Xa existe un vector nomeado %s.

en: Vector name %s is given twice.
gl: O nome de vector %s dáse dúas veces.

en: %s is an existing variable name.
gl: %s é un nome de variábel que xa existe.

en: The weighting variable must be numeric.
gl: A variábel de ponderación debe ser numérica.

en: The weighting variable may not be scratch.
gl: A variábel de ponderación non debe ser temporal.

en: Negative Ranks
gl: Posicións negativas

en: Positive Ranks
gl: Posicións positivas

en: Unrecognized date unit `%.*s'.  Valid date units are `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', and `%s'.
gl: Unidade descoñecida de data «%.*s». As unidades válidas para unha data son «%s», «%s», «%s», «%s», «%s», «%s», «%s» e «%s».

en: Invalid DATESUM method.  Valid choices are `%s' and `%s'.
gl: Método DATESUM incorrecto. As escollas válidas son «%s» e «%s».

en: Unknown system variable %s.
gl: Variábel de sistema %s descoñecida.

en: Unknown identifier %s.
gl: Identificador descoñecido %s.

en: Type mismatch invoking %s as
gl: O tipo non coincide ao invocar %s como

en: Function invocation
gl: Función de invocación

en:  does not match any known function.  Candidates are:
gl:  non coincide con ningunha función coñecida. As candidatas son:

en: No function or vector named %s.
gl: Non hai ningunha función nin vector nomeado %s.

en: %s is a PSPP extension.
gl: %s é unha extensión de PSPP.

en: %s is not available in this version of PSPP.
gl: %s non está dispoñíbel nesta versión de PSPP.

en: %s may not appear after %s.
gl: %s pode non aparecer tras %s.

en: failed to create temporary file
gl: fallou ao crear un ficheiro temporal

en: seeking in temporary file
gl: buscando no ficheiro temporal

en: reading temporary file
gl: lendo o ficheiro temporal

en: unexpected end of file reading temporary file
gl: Atopouse inesperadamente o remate do ficheiro ao ler o ficheiro temporal

en: writing to temporary file
gl: escribindo no ficheiro temporal

en: Arabic
gl: Árabe

en: Armenian
gl: Armenio

en: Baltic
gl: Báltico

en: Celtic
gl: Céltico

en: Central European
gl: Europeo central

en: Chinese Simplified
gl: Chinés

en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

en: Croatian
gl: Croata

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Cyrillic/Russian
gl: Cirílico/Ruso

en: Cyrillic/Ukrainian
gl: Cirílico/Ucraíno

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Greek
gl: Grego

en: Gujarati
gl: Guxaratí

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hebrew Visual
gl: Hebreo visual

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Nordic
gl: Nórdico

en: Romanian
gl: Romanés

en: South European
gl: Europeo do Sur

en: Thai
gl: Tailandés

en: Turkish
gl: Turco

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Western European
gl: Europeo occidental

en: error
gl: erro

en: warning
gl: aviso

en: note
gl: nota

en: Notes (%d) exceed limit (%d).  Suppressing further notes.
gl: As notas (%d) exceden o límite (%d). Suprimiranse notas posteriores.

en: Warnings (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
gl: (%d) avisos excede o límite (%d). Deterase a sintaxe de procesamento.

en: Errors (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
gl: (%d) erros excede o límite (%d). Deterase a sintaxe de procesamento.

en: %s: error opening output file
gl: %s: produciuse un erro ao abrir o ficheiro de resultado

en: %s: error seeking in output file
gl: %s: produciuse un erro ao buscar no ficheiro de resultado

en: %s: write failed
gl: %s: fallou a escrita

en: Not creating histogram because the data contains less than 2 distinct values
gl: Non se creou o histograma porque os datos conteñen menos de 2 valores distintos

en: ascii: opening output file `%s'
gl: ascii: abrindo o ficheiro de resultado «%s»

en: %s: %s must be positive integer or `auto'
gl: %s: %s debe ser un enteiro positivo ou «auto»

en: See %s for a chart.
gl: Vexa %s para unha gráfica.

en: error writing output file `%s': %s
gl: produciuse un erro ao escribir no ficheiro de resultado «%s»: %s

en: `%s': bad font specification
gl: «%s»: mala especificación de letra

en: error opening output file `%s': %s
gl: produciuse un erro ao abrir o ficheiro de resultado «%s»: %s

en: Normal Q-Q Plot of %s
gl: Debuxo normal Q-Q de %s

en: Observed Value
gl: Valor observado

en: Expected Normal
gl: Agardábase o normal

en: Detrended Normal Q-Q Plot of %s
gl: Debuxo normal Q-Q sen tendencias de %s

en: Dev from Normal
gl: Desv. de normal

en: HISTOGRAM
gl: HISTOGRAMA

en: ROC Curve
gl: Curva ROC

en: Scree Plot
gl: Diagrama de sedimentación

en: Eigenvalue
gl: Raíz característica

en: Spread vs. Level Plot of %s
gl: Diagrama de dispersión contra o de nivel de %s

en: Level
gl: Nivel

en: Spread
gl: Dispersión

en: error opening output file `%s'
gl: produciuse un erro ao abrir o ficheiro de resultado «%s»

en: %s: unknown option `%s'
gl: %s: a opción «%s» é descoñecida

en: %s: output option missing `='
gl: %s: falta a opción de saída «=»

en: %s: output option specified more than once
gl: %s: especificouse a opción de saída máis dunha vez

en: PSPP Output
gl: Resultado PSPP

en: No description
gl: Sen descrición

en: error writing output file `%s'
gl: produciuse un erro ao escribir o ficheiros de resultado «%s»

en: `%s' is not a valid length.
gl: «%s» é unha largura incorrecta.

en: syntax error in paper size `%s'
gl: erro de sintaxe no tamaño do papel «%s»

en: unknown paper type `%.*s'
gl: O tipo de papel «%.*s» resulta descoñecido

en: error opening input file `%s'
gl: produciuse un erro ao abrir un ficheiro de entrada «%s»

en: %s: `%s' is `%s' but a Boolean value is required
gl: %s: «%s» é «%s» pero requírese un valor booleano

en: %s: `%s' is `%s' but one of the following is required: %s
gl: %s: «%s» é «%s» pero requírese un dos seguintes: %s

en: %s: `%s' is `%s' but a positive integer is required
gl: %s: «%s» é «%s» pero requírese un enteiro positivo

en: %s: `%s' is `%s' but an integer is required
gl: %s: «%s» é «%s» pero requírese un enteiro

en: %s: `%s' is `%s' but an integer greater than %d is required
gl: %s: «%s» é «%s» pero requírese un enteiro máis grande ca %d

en: %s: `%s' is `%s'  but an integer between %d and %d is required
gl: %s: «%s» é «%s» pero requírese un enteiro entre %d e %d

en: %s: `%s' is `%s' but a file name that contains `#' is required.
gl: %s: «%s» é «%s» pero requírese un nome de ficheiro que conteña «#».

en: Continue
gl: Continuar

en: Cl_ear Variables
gl: Limp_ar variábeis

en: Sort _Ascending
gl: Ordenación _ascendente

en: Sort _Descending
gl: Ordenación _descendente

en: Aggregate destination file
gl: Agregar o ficheiro de destino

en: System Files (*.sav)
gl: Ficheiros de sistema (*.sav)

en: Compressed System Files (*.zsav)
gl: Ficheiros de sistema comprimidos (*.zsav)

en: Portable Files (*.por)
gl: Ficheiros portábeis (*.por)

en: New
gl: Nova

en: Old
gl: Vella

en: Column Number: %d
gl: Número de columna: %d

en: Chisq
gl: Khicadrado

en: Risk
gl: Riscos

en: Row
gl: Fila

en: Column
gl: Columna

en: Adjusted Std. Residual
gl: Residual estándar axustado

en: Standard error
gl: Erro estándar

en: _Eigenvalues over %4.2f times the mean eigenvalue
gl: As raíc_es características están unhas %4.2f veces por riba da media das raíces características

en: Standard error of the mean
gl: Erro estándar da media

en: Standard error of the skewness
gl: Desviación típica da asimetría

en: Standard error of the kurtosis
gl: Desviación estándar da curtose

en: Contrast %d of %d
gl: Contraste %d de %d

en: O_ptions...
gl: O_pcións...

en: Paired Samples T Test
gl: Test T de mostras emparelladas

en: Recode into Different Variables
gl: Recodificar en variábeis diferentes

en: Recode into Different Variables: Old and New Values
gl: Recodificar con variábeis diferentes: antigos e novos valores

en: Recode into Same Variables
gl: Recodificar coas mesmas variábeis

en: Recode into Same Variables: Old and New Values
gl: Recodificar coas mesmas variábeis diferentes: antigos e novos valores

en: Coeff
gl: Coef

en: Show the regression coefficients
gl: Amosar os coeficientes de regresión

en: Conf. Interval
gl: Conf. de intervalo

en: Show the confidence interval for the regression coefficients
gl: Amosar o intervalo de confianza para os coeficientes de regresión

en: Show the correlation between observed and predicted values
gl: Amosar a correlación entre os valores observador e os preditos

en: Show the analysis of variance table
gl: Amosar a análise da táboa de varianza

en: Show the variance coefficient matrix
gl: Amosar a matriz do coeficiente de varianza

en: Approximately %3d%% of all cases.
gl: Aproximadamente %3d%% de todos os casos.

en: Exactly %3d cases from the first %3d cases.
gl: Exactamente %3d casos dos primeiros %3d casos.

en: %d thru %d
gl: %d por medio de %d

en: Test Type
gl: Tipo de test

en: _Sign
gl: A_sinar

en: Two-Related-Samples Tests
gl: Test de dúas mostras relacionadas

en: Do not weight cases
gl: Non ponderar casos

en: Weight cases by %s
gl: Ponderar casos por %s

en: Wrap around
gl: Busca cíclica

en: Search backward
gl: Busca cara atrás

en: Prefer variable labels
gl: Etiquetas preferentes de variábeis

en: Unsorted (dictionary order)
gl: Desordenado (orde de dicionario)

en: Sort by name
gl: Ordenar por nome

en: Sort by label
gl: Ordenar por etiqueta

en: Layer %d of %d
gl: Capa %d de %d

en: Could not open `%s'
gl: Non se puido abrir «%s»

en: Error reading `%s': %s
gl: Produciuse un erro ao ler «%s»: %s

en: Failed to read `%s', because it contains a line over %d bytes long and therefore appears not to be a text file.
gl: Produciuse un fallo ao ler «%s» porque contén unha liña de %d bytes de longo e, daquela, parece que non é un ficheiro de texto.

en: `%s' is empty.
gl: «%s» está baleira.

en: through
gl: a través

en: _Value:
gl: _Valor:

en: _System Missing
gl: Falta o _sistema

en: System _or User Missing
gl: Falta sistema ou _usuario

en: _Range:
gl: _Rango:

en: Range, _LOWEST thru value
gl: Rango, _LOWEST con valor verdadeiro

en: Range, value thru _HIGHEST
gl: Rango, _HIGHEST co valor verdadeiro

en: _All other values
gl: _Todos os demais valores

en: Align
gl: Aliñar

en: Measure
gl: Medida

en: Algorithm must be either `%s' or `%s'.
gl: O algoritmo debe estar entre «%s» ou «%s».

en: Syntax must be either `%s' or `%s'.
gl: A sintaxe debe estar entre «%s» ou «%s».

en: Error encountered while ERROR=STOP is effective.
gl: Atopouse un erro mentres ERROR=STOP é efecttivo.

en: Stopping syntax file processing here to avoid a cascade of dependent command failures.
gl: Deter aquí o procesamento da sintaxe do ficheiro para evitar unha serie de fallos de ordes dependentes.

en: Bad regular expression: %s
gl: Mala expresión regular: %s

en: A program for the analysis of sampled data
gl: Un programa para a análise de datos de mostras

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Reference Manual
gl: Manual de _referencia

en: Incorrect range specification
gl: Especificación de rango incorrecto

en: %'d case | %'d cases
gl[0]: caso %'d
gl[1]: casos %'d

en: %'d variable | %'d variables
gl[0]: variábel %'d
gl[1]: variabeis %'d

en: Case
gl: Caso

en: Data View
gl: Vista de datos

en: Variable View
gl: Vista de variábel

en: Transformations Pending
gl: Transformacións pendentes

en: Filter off
gl: Retirar filtro

en: Filter by %s
gl: Filtrar con %s

en: No Split
gl: Sen división

en: Split by
gl: Dividido con

en: Weights off
gl: Sen ponderación

en: Weight by %s
gl: Ponderado con %s

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: System File
gl: Ficheiro de sistema

en: Compressed System File
gl: Ficheiro de sistema comprimido

en: Portable File
gl: Ficheiro portábel

en: Format:
gl: Formato:

en: Delete Existing Dataset?
gl: Eliminar o conxunto de datos actual?

en: Renaming "%s" to "%s" will destroy the existing dataset named "%s".  Are you sure that you want to do this?
gl: Ao renomear «%s» como «%s» destruirase o actual conxunto de datos chamado «%s». Confirma que quere facelo?

en: Please enter a new name for dataset "%s":
gl: Escriba un novo nome para o conxunto de datos «%s»:

en: Rename Dataset
gl: Renomear o conxunto de datos

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Syntax
gl: _Sintaxe

en: _Data
gl: _Datos

en: _Save...
gl: _Gardar...

en: Save _As...
gl: Gardar _como...

en: _Rename Dataset...
gl: _Renomear o conxunto de datos...

en: Working File
gl: Ficheiro de traballo

en: Recently Used _Files
gl: _Ficheiros utilizados recentemente

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Find...
gl: _Atopar...

en: _Options...
gl: _Opcións...

en: Jump to variable
gl: Salta á variábel

en: Jump to a case in the data sheet
gl: Saltar cara un caso na folla de datos

en: Create a new case at the current position
gl: Crear un novo caso na posición actual

en: Create a new variable at the current position
gl: Crear unha nova variábel na posición actual

en: Split the active dataset
gl: Dividir o conxunto de datos activo

en: Weight cases by variable
gl: Ponderar casos por variábel

en: Show/hide value labels
gl: Amosar/agochar as etiquetas de valores

en: Data Editor
gl: Editor de datos

en: Automatically Detect
gl: Detectar automaticamente

en: Locale Encoding
gl: Codificación local

en: Character Encoding:
gl: Codificación de carácter:

en: Text Files
gl: Ficheiros de texto

en: Text (*.txt) Files
gl: Ficheiros de texto (*.txt)

en: Plain Text (ASCII) Files
gl: Ficheiros de texto simple (ASCII)

en: Comma Separated Value Files
gl: Ficheiros de valores separados por comas

en: Tab Separated Value Files
gl: Ficheiros de valores separados por tabulacións

en: Gnumeric Spreadsheet Files
gl: Ficheiros da folla de cálculo Gnumeric

en: OpenDocument Spreadsheet Files
gl: Ficheiros da folla de cálculo OpenDocument

en: All Spreadsheet Files
gl: Todas as follas de cálculo

en: Importing Delimited Text Data
gl: Importando datos en texto delimitado

en: Adjust Variable Formats
gl: Axustar formatos de variábel

en: Importing Spreadsheet Data
gl: Importación de datos de folla de cálculo

en: Line
gl: Liña

en: This assistant will guide you through the process of importing data into PSPP from a text file with one line per case,  in which fields are separated by tabs, commas, or other delimiters.
gl: Este asistente fará de guía o proceso de importación de datos dentro de PSPP a partir dun ficheiro de texto cunha liña por caso, no cal os campos están separados por tabuladores, comas ou outros delimitadores.

en: The selected file contains approximately %'lu line of text.   | The selected file contains approximately %'lu lines of text.
gl[0]: O ficheiro seleccionado contén aproximadamente %'lu liña de texto.
gl[1]: O ficheiro seleccionado contén aproximadamente %'lu liñas de texto.

en: Only the first %zu line of the file will be shown for preview purposes in the following screens.   | Only the first %zu lines of the file will be shown for preview purposes in the following screens.
gl[0]: Soamente a primeira %zu liña do ficheiro se amosará co fin de visualizar nas seguintes pantallas.
gl[1]: Soamente as primeiras %zu liñas do ficheiro se amosarán co fin de visualizar nas seguintes pantallas.

en: You may choose below how much of the file should actually be imported.
gl: Pode escolle agora canta parte do ficheiro debería importarse neste intre.

en: Only the first %4d cases
gl: Soamente os primeiros %4d casos

en: Only the first %3d %% of file (approximately)
gl: Soamente o primeiro %3d %% da fila (aproximadamente)

en: Choose Separators
gl: Escoller separadores

en: failed to create temporary directory during clipboard operation
gl: produciuse un fallo ao crear o cartafol temporal durante a operación co portapapeis

en: Infer file type from extension
gl: Inferir o tipo de ficheiro a partir da extensión

en: Text (*.txt)
gl: Texto (*.txt)

en: Comma-Separated Values (*.csv)
gl: Valores separados por comas (*.csv)

en: Export Output
gl: Exportar resultado

en: Output Viewer
gl: Visualizador de saída

en: Saved file `%s'
gl: Gardouse o ficheiro «%s»

en: Save Syntax
gl: Gardar sintaxe

en: Syntax Files (*.sps)
gl: Ficheiros de sintaxe (*.sps)

en: Syntax Editor
gl: Editor de sintaxe

en: Cannot load syntax file `%s'
gl: Non é posíbel cargar o ficheiro de sintaxe «%s»

en: Save the changes to `%s' before closing?
gl: Gardar as modificacións en «%s» antes de pechar?

en: If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
gl: Se non o garda, as modificacións feitas desde hai %ld segundos perderanse para sempre.

en: Close _without saving
gl: Pechar _sen gardar

en: Open
gl: Abrir

en: Data and Syntax Files
gl: Ficheiros de datos e sintaxe

en: System Files (*.sav, *.zsav)
gl: Ficheiros de sistema (*.sav, *.zsav)

en: Con_fidence Interval: %2d %%
gl: Intervalo de con_fianza: %2d %%

en: %s = `%s'
gl: %s = «%s»

en: _Split
gl: _Dividir

en: _Windows
gl: _Xanelas

en: exactly two non-option arguments are required; use --help for help
gl: Requírense exactamente dous argumentos non opcionais; utilice --help para obter axuda

en: %s: cannot guess output format (use -O option)
gl: %s: non se pode adiviñar o formato de saída (utilice a opción -O)

en: %s: unknown output format (use -O option)
gl: %s: formato de saída descoñecido (utilice a opción -O

en: %s: error reading input file
gl: %s: produciuse un erro ao ler o ficheiro de entrada

en: %s: error writing output file
gl: %s: produciuse un erro ao escribir o ficheiro de resultado

en: sorry, wrong password
gl: desculpe, o contrasinal é incorrecto

en: Aggregate Data
gl: Agregar datos

en: _Break variable(s)
gl: _Romper variábel(eis)

en: Variable Name:
gl: Nome de variábel:

en: Variable Label:
gl: Etiqueta de variábel:

en: Function:
gl: Función:

en: Argument 1:
gl: Argumento 1:

en: Argument 2:
gl: Argumento 2:

en: Aggregated variables
gl: Variábeis agregadas

en: _Add aggregated variables to the active dataset
gl: Eng_adir variábeis agregadas ao conxunto de datos activo

en: _Replace the current dataset with the aggregated variables
gl: Substituí_r o conxunto de datos actual coas variábeis agregadas

en: _Write a new data file containing only the aggregated variables
gl: Escri_bir un novo ficheiros de datos que conteña soamente as variábeis agregadas

en: label
gl: etiqueta

en: File is _already sorted on break variable(s)
gl: O ficheiro x_a está ordenado por a(s) variábeis rotas

en: Sort file before a_ggregating
gl: Ordenar o ficheiro antes da a_gregación

en: Options for very large datasets
gl: Opcións para conxuntos de datos moi grandes

en: Automatic Recode
gl: Recodificación automática

en: Variable -> New Name
gl: Variábel -> Novo nome

en: _Lowest value
gl: O va_lor máis baixo

en: _Highest value
gl: O valor máis al_to

en: Recode starting from
gl: A recodificación comeza en

en: _New Name
gl: _Novo nome

en: _Add New Name
gl: Eng_adir un novo nome

en: _Use the same recoding scheme for all variables
gl: _Utilizar o mesmo esquema de recodificación para todas as variábeis

en: Treat _blank string values as missing
gl: Tratar a cadea en _branco como ausente

en: _Test Variable List:
gl: Co_mprobar a lista de variábel:

en: _Get from data
gl: _Obter dos datos

en: _Cut point:
gl: _Cortar o punto:

en: Define Dichotomy
gl: Definir dicotomía

en: Test _Proportion:
gl: Probar a _proporción:

en: Compute Variable: Type and Label
gl: Computar unha variábel: Tipo e etiqueta

en: Use _expression as label
gl: Utilizar unha _expresión como etiqueta

en: _Label:
gl: _Etiqueta:

en: _String
gl: _Cadea

en: _Numeric
gl: _Numérico

en: Compute Variable
gl: Computar unha variábel

en: Target _Variable:
gl: Variábel _obxectivo:

en: _Type & Label...
gl: _Tipo e etiqueta...

en: _Numeric Expressions:
gl: Expresións _numéricas:

en: _Functions:
gl: _Funcións:

en: _If...
gl: _Se...

en: Bivariate Correlations
gl: Correlacións bivariantes

en: Pearso_n
gl: Pearso_on

en: _Kendall's tau-b
gl: Tau b de _Kendall

en: Correlation Coefficients
gl: Coeficientes de correlación

en: _Two-tailed
gl: _Dobre cola

en: One-tai_led
gl: Unha cola

en: Test of Significance
gl: Test de significancia

en: _Flag significant correlations
gl: _Marca de correlacións significantes

en: Count Occurrences of Values within Cases
gl: Contar as ocorrencias de valores dentro dos casos

en: Numeric _Variables:
gl: _Variábeis numéricas:

en: _Target Variable:
gl: Variábel _obxectivo:

en: Target _Label:
gl: _Etiqueta obxectivo:

en: _Define Values...
gl: _Definir valores...

en: Count Values within Cases: Values to Count
gl: Contar valores dentro dos casos: Valores que contar

en: Values _to Count:
gl: Valores _que contar:

en: Data File Comments
gl: Comentarios de ficheiro de datos

en: Comments:
gl: Comentarios:

en: Display comments in output
gl: Presentar comentarios na saída

en: Column Number: 0
gl: Número de columna: 0

en: Crosstabs: Cells
gl: Cruzadas: Celas

en: Cell Display
gl: Presentación de cela

en: _Rows
gl: _Filas

en: _Columns
gl: _Columnas

en: _Format...
gl: _Formato...

en: _Statistics...
gl: _Estatísticas...

en: Ce_lls...
gl: Ce_las...

en: Crosstabs: Format
gl: Cruzadas: Formato

en: Print tables
gl: Imprimir táboas

en: Pivot
gl: Dinámica

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Crosstabs: Statistics
gl: Cruzadas: Estatísticas

en: Chi-Square Test
gl: Test khi cadrado

en: All categor_ies equal
gl: Todas as categor_ías igual

en: _Values
gl: _Valores

en: Expected Values:
gl: Valores agardados:

en: Test _Variables
gl: Probar _variábeis

en: Use _specified range
gl: Utilizar un rango _especificado

en: _Lower:
gl: _Inferior:

en: _Upper:
gl: _Superior:

en: Expected Range:
gl: Rango agardado:

en: _Variables:
gl: _Variábeis:

en: S_tatistics:
gl: Es_tatísticas:

en: _Exclude entire case if any selected variable is missing
gl: _Excluír o caso enteiro se falta calquera variábel seleccionada

en: _Include user-missing data in analysis
gl: _Incluír os datos de usuario que faltan na análise

en: Save _Z-scores of selected variables as new variables
gl: Gardar as puntuacións _Z das variábeis seleccionadas como novas variábeis

en: Options:
gl: Opcións:

en: Explore
gl: Explorar

en: _Label Cases by:
gl: _Etiquetas de casos de:

en: _Factor List:
gl: Lista de _factor:

en: _Dependent List:
gl: Lista _dependente:

en: Explore: Options
gl: Explorar: Opcións

en: Exclude cases _listwise
gl: Excluír casos da _lista de parellas

en: Exclude cases _pairwise
gl: Excluír casos da _lista de parellas

en: _Report values
gl: Informa_r de valores

en: Explore: Statistics
gl: Explorar: Estatísticas

en: _Descriptives
gl: _Descritivos

en: _Extremes
gl: _Extremos

en: _Percentiles
gl: _Percentís

en: Goto Case
gl: Ir ao caso

en: Goto Case Number:
gl: Ir ao caso número:

en: Factor Analysis: Rotation
gl: Análise de factor: Rotación

en: _None
gl: _Ningún

en: _Quartimax
gl: _Cuartimax

en: Method
gl: Método

en: _Display rotated solution
gl: _Presentar a solución rotada

en: Ma_ximum iterations for convergence:
gl: Iteracións má_ximas para converxencia:

en: Principal Components Analysis
gl: Análise de compoñentes principais

en: Principal Axis Factoring
gl: Factorización do eixe principal

en: Factor Analysis: Extraction
gl: Análise de factor: Extracción

en: _Method:
gl: _Método:

en: Co_rrelation matrix
gl: Matriz de correlación

en: Co_variance matrix
gl: Matriz de co_varianza

en: Analyze
gl: Analizar

en: _Unrotated factor solution
gl: Factor de solución _sen rotación

en: _Scree plot
gl: Diagrama de _sedimentación

en: _Number of factors:
gl: _Número de factores:

en: Extract
gl: Extraer

en: Factor Analysis
gl: Análise de factor

en: _Descriptives...
gl: _Descritivos...

en: _Extraction...
gl: _Extracción...

en: _Rotations...
gl: _Rotacións...

en: Find Case
gl: Atopar o caso

en: Variable:
gl: Variábel:

en: Value:
gl: Valor:

en: Search value labels
gl: Buscar etiquetas de valor

en: Regular expression Match
gl: Coincidencias de expresións regulares

en: Search substrings
gl: Buscar subcadeas

en: Frequencies: Frequency Tables
gl: Frecuencias: Táboas de frecuencia

en: _Always
gl: _Sempre

en: _Never
gl: _Nunca

en: If no _more than
gl: Se non _máis de

en: values
gl: valores

en: Display frequency tables
gl: Presentar as táboas de frecuencia

en: A_scending value
gl: Valor a_scendente

en: D_escending value
gl: Valor d_escendente

en: Ascending _frequency
gl: _Frecuencia ascendente

en: Descending f_requency
gl: F_recuencia descendente

en: Order by
gl: Ordenar por

en: Frequencies: Charts
gl: Frecuencias: Gráficas

en: Scale:
gl: Escala:

en: _Frequencies
gl: _Frecuencias

en: _Percentages
gl: _Porcentaxes

en: Exclude values _below
gl: Excluír valores _seguintes

en: Exclude values _above
gl: Ecluír valores _anteriores

en: <b>Chart Formatting</b>
gl: <b>Formatado de gráfica</b>

en: Draw _histograms
gl: Debuxar _histogramas

en: Superimpose _normal curve
gl: Superpoñer a curva _normal

en: <b>Histograms</b>
gl: <b>Histogramas</b>

en: Draw _pie charts
gl: Debuxar gráficas de _tarta

en: Include slices for _missing values
gl: Incluír sectores dos valores que _faltan

en: <b>Pie Charts</b>
gl: <b>Gráficas de sectores</b>

en: _Variable(s):
gl: _Variábel(eis):

en: _Statistics:
gl: _Estatísticas:

en: Include _missing values
gl: Incluír valores que _faltan

en: Ch_arts...
gl: Gr_áficas...

en: Frequency _Tables...
gl: _Táboas de frecuencia...

en: Define Groups
gl: Definir grupos

en: Group_2 value:
gl: Valor do grupo_2:

en: Group_1 value:
gl: Valore do grupo_1:

en: _Use specified values:
gl: _Utilizar valores específicos:

en: Independent-Samples T Test
gl: Test T de mostras independentes

en: _Define Groups...
gl: _Definir grupos...

en: _Test Variable(s):
gl: Pro_bar variábel(eis):

en: _Grouping Variable:
gl: A_grupación de variábeis:

en: Test _Variable List:
gl: Probar a lista de _variábeis:

en: _Median
gl: _Mediana

en: K-Means Cluster Analysis
gl: Análise de clúster por medias K

en: N_umber of Clusters:
gl: N_úmero de agrupacións:

en: Tests for Several Related Samples
gl: Tests por varios exemplos relacionados

en: _Test Variables:
gl: Probar _variábeis:

en: _Kendall's W
gl: W de _Kendall

en: _Cochran's Q
gl: Q de _Cochran

en: _Exponential
gl: _Exponencial

en: Test Distribution
gl: Probar distribución

en: Logistic Regression: Options
gl: Regresión loxística: opcións

en: CI for _exp(B):
gl: CI para _exp(B):

en: Classification cu_toff:
gl: Cor_te de clasificación:

en: _Maximum Iterations:
gl: Iteracións _máximas:

en: Include _constant in model
gl: Incluír _constante no modelo

en: _Dependent
gl: _Dependente

en: _Independent
gl: _Independente

en: _Independent List:
gl: Lista _independente:

en: _No missing values
gl: _Sen valores perdidos

en: _Discrete missing values
gl: Valores _discretos perdidos

en: _Low:
gl: _Baixo:

en: _High:
gl: _Alto:

en: Di_screte value:
gl: Valor di_screto:

en: _Range plus one optional discrete missing value
gl: _Rango e máis un valor discreto perdido opcional

en: One-Way ANOVA: Contrasts
gl: ANOVA dun factor: contrastes

en: _Coefficients:
gl: _Coeficientes:

en: Coefficient Total:
gl: Coeficiente total:

en: Contrast 1 of 1
gl: Contraste 1 de 1

en: One-Way ANOVA
gl: ANOVA dun factor

en: Dependent _Variable(s):
gl: _Variábel dependente(s):

en: _Homogeneity
gl: _Homoxeneidade

en: _Contrasts...
gl: _Contrastes...

en: _Test Pair(s):
gl: Par(es) de _test:

en: Rank Cases: Types
gl: Clasificar casos: tipos

en: Sum of case _weights
gl: Suma de _ponderacións do caso

en: Fractional rank as _%
gl: Clasificación fraccional como _%

en: _Fractional rank
gl: Clasificación _fraccional

en: _Savage score
gl: Puntuación _Savage

en: _Rank
gl: _Posición

en: N_tiles
gl: Mosaico_N

en: _Proportion Estimates
gl: _Proporción estimada

en: _Normal Scores
gl: Puntuación _normal

en: Proportion Estimation Formula
gl: Fórmula de proporción estimada

en: Rank Cases
gl: Clasificar casos

en: _By:
gl: _De:

en: _Smallest Value
gl: O valor máis pe_queno

en: _Largest Value
gl: O valor máis _longo

en: Assign rank 1 to:
gl: Asignar a posición 1 a:

en: _Display summary tables
gl: Presen_tar táboa de resumo

en: Rank T_ypes
gl: Clasificar t_ipos

en: _Ties...
gl: _Mosaico...

en: Rank Cases: Ties
gl: Clasificar casos: vínculos

en: _Mean
gl: _Media

en: _Low
gl: _Baixa

en: _High
gl: _Alta

en: _Sequential ranks to unique values
gl: Posicións _secuenciais para valores únicos

en: Rank Assigned to Ties
gl: Posición asignada a vínculos

en: M_ean
gl: M_edia

en: Mo_de
gl: Mo_do

en: _Custom:
gl: _Personalizar:

en: Cut Point
gl: Punto de corte

en: Sort by:
gl: Ordenar por:

en: Descending
gl: Descendente

en: Sort Order
gl: Orde de clasificación

en: Anal_yze all cases.  Do not create groups.
gl: Anal_izar todos os casos. Non crear grupos.

en: Compare _groups.
gl: Comparar _grupos.

en: Organize ou_tput by groups.
gl: Organizar sai_da por grupos.

en: Groups _based on:
gl: Grupos _baseados en:

en: _Sort the file by grouping variables.
gl: _Ordenar o ficheiro agrupando variábeis.

en: _File is already sorted.
gl: O _ficheiro xa está ordenado.

en: Current Status :
gl: Estado actual:

en: Analysis by groups is off
gl: A análise por grupos está apagado

en: System _Missing
gl: Falta o siste_ma

en: Co_py old values
gl: Co_piar valores antigos

en: Va_lue:
gl: Va_lor:

en: Conver_t numeric strings to numbers (`5' -> 5)
gl: Conver_ter as cadeas numéricas en números (`5' -> 5)

en: Output variables are _strings
gl: As variábeis de saída son cadea_s

en: Width:
gl: Largura:

en: _Name:
gl: _Nome:

en: La_bel:
gl: Eti_queta:

en: Chan_ge
gl: Cam_biar

en: Output Variable
gl: Variábel e saída

en: Old and New Va_lues...
gl: Va_lores antigos e novos...

en: S_tatistics...
gl: Es_tatísticas...

en: Regression: Save
gl: Regresión: gardar

en: _Predicted values
gl: Valores _preditos

en: _Residuals
gl: _Residuais

en: Regression: Statistics
gl: Regresión: estatísticas

en: S_tatistics
gl: Es_tatísticas

en: Alpha
gl: Alfa

en: Reliability Analysis
gl: Análise de solvencia

en: _Items:
gl: _Elementos:

en: _Model:
gl: _Modelo:

en: _Variables in first split:
gl: _Variábeis na primeira división:

en: Show _descriptives for scale if item is deleted
gl: Amosar _descritivos para a escala de se eliminar o elemento

en: _Test Variable:
gl: Pro_bar variábel:

en: _State Variable:
gl: De_finir variábel:

en: _Value of state variable:
gl: _Valor da variábel definida:

en: ROC C_urve
gl: C_urva ROC

en: _With diagonal reference line
gl: _Con liña de referencia diagonal

en: Standard _Error and Confidence Interval
gl: Erro _estándar e intervalo de confianza

en: _Coordinate points of the ROC Curve
gl: _Coordinar puntos da curva ROC

en: Select Cases: Range
gl: Seleccionar casos: rango

en: First case
gl: Primeiro caso

en: Last case
gl: Derradeiro caso

en: Observation
gl: Observación

en: Select Cases
gl: Seleccionar casos

en: Use filter variable
gl: Utilizar a variábel de filtro

en: Based on time or case range
gl: Baseado en tempo ou no rango do caso

en: Range...
gl: Rango...

en: Random sample of cases
gl: Mostra aleatoria de casos

en: Sample...
gl: Mostra...

en: If condition is satisfied
gl: Se a condición se satisfai

en: If...
gl: Se...

en: All Cases
gl: Todos os casos

en: Select
gl: Seleccionar

en: Filtered
gl: Filtrado

en: Deleted
gl: Eliminado

en: Unselected Cases Are
gl: Os casos deseleccionados son

en: Select Cases: Random Sample
gl: Seleccionar casos: mostra aleatoria

en: Sample Size
gl: Tamaño da mostra

en: _Cells:
gl: _Celas:

en: <b>Cells to Import</b>
gl: <b>Celas que importar</b>

en: Options
gl: Opcións

en: Exclude cases _analysis by analysis
gl: Excluír casos _análise a análise

en: One - Sample T Test
gl: Un - Mostra de test T

en: Test _Value:
gl: _Valor de test:

en: Select the first line of the data file that contains data.
gl: Seleccionar a primeira liña do ficheiro de datos que conteña datos.

en: Line above selected line contains variable names
gl: A liña sobre a liña seleccionada contén nomes de variábeis

en: Check the data formats displayed below and fix any that are incorrect.  You may set other variable properties now or later.
gl: Comprobar os formatos dos datos presentados a seguir e arranxar calquera que for incorrecto. Pode fixar agora outras propiedades da variábel ou máis tarde.

en: <b>Variables</b>
gl: <b>Variábeis</b>

en: <b>Data Preview</b>
gl: <b>Visualización de datos</b>

en: All cases
gl: Todos os casos

en: <b>Amount to Import</b>
gl: <b>Cantidade que importar</b>

en: C_ustom
gl: Pe_rsonalizar

en: Slas_h (/)
gl: Barra dia_gonal (/)

en: Semicolo_n (;)
gl: Punto e coma (;)

en: P_ipe (|)
gl: _Canalización (|)

en: H_yphen (-)
gl: Gu_ión (-)

en: Co_mma (,)
gl: Co_ma (,)

en: _Colon (:)
gl: _Dous puntos (:)

en: Ban_g (!)
gl: A_dmiración (!)

en: Ta_b
gl: Ta_bulador

en: _Space
gl: _Espazo

en: <b>Fields Preview</b>
gl: <b>Visualización de campos</b>

en: Transpose
gl: Transpoñer

en: Name Variable:
gl: Nome de variábel:

en: Variable(s):
gl: Variábel(s):

en: Univariate: Save
gl: Univariante: Gardar

en: Univariate: Statistics
gl: Univariante: Estatísticas

en: Univariate
gl: Univariante

en: _Dependent Variable
gl: Variábel _dependente

en: _Fixed Factors
gl: Factores _fixados

en: Value Label:
gl: Etiqueta do valor:

en: Information Area
gl: Área de información

en: Case Counter Area
gl: Área de contador do caso

en: Filter Use Status Area
gl: Área de estado no uso do filtro

en: Weight Status Area
gl: Área de estado da ponderación

en: Split File Status Area
gl: Dividir a área de estado do ficheiro

en: _View
gl: _Ver

en: _Status Bar
gl: Barra de e_stado

en: _Font...
gl: _Tipo de letra...

en: _Grid Lines
gl: Liñas da _grade

en: Value _Labels
gl: Etiquetas dos va_lores

en: _Variables
gl: _Variábeis

en: _Sort Cases...
gl: Ordenar os ca_sos...

en: _Transpose...
gl: _Transpoñer...

en: _Aggregate...
gl: _Agregar...

en: S_plit File...
gl: Di_vidir ficheiro...

en: Select _Cases...
gl: Seleccionar _casos...

en: _Weight Cases...
gl: _Ponderar casos...

en: _Transform
gl: _Transformar

en: _Compute...
gl: _Computar...

en: Cou_nt...
gl: Co_ntar...

en: Ran_k Cases...
gl: Clasifi_car casos...

en: Auto_matic Recode...
gl: Recodificación auto_mática...

en: Recode into _Same Variables...
gl: Recodificar coas me_smas variábeis...

en: Recode into _Different Variables...
gl: Recodificar con _diferentes variábeis...

en: _Run Pending Transforms
gl: _Executar transformacións pendentes

en: _Analyze
gl: _Analizar

en: _Descriptive Statistics
gl: Estatística _descritivas

en: _Frequencies...
gl: _Frecuencias...

en: _Explore...
gl: _Explorar...

en: _Crosstabs...
gl: Táboas _cruzadas...

en: Compare _Means
gl: Comparar _medias

en: _Means...
gl: _Medias...

en: _One Sample T Test...
gl: Test t de exemplo únic_o...

en: _Independent Samples T Test...
gl: Test T de mostras _independentes...

en: _Paired Samples T Test...
gl: Test t de mostras em_parelladas...

en: One Way _ANOVA...
gl: _ANOVA dun factor...

en: _Univariate Analysis...
gl: Análise _univariante...

en: Bivariate _Correlation...
gl: _Correlación bivariante...

en: _K-Means Cluster...
gl: Agrupación de medias _K...

en: Re_liability...
gl: Fiabi_lidade...

en: _Regression
gl: _Regresión

en: _Linear...
gl: _Lineal...

en: _Binary Logistic...
gl: Loxística binaria...

en: _Non-Parametric Statistics
gl: Estatísticas _non paramétricas

en: ROC Cur_ve...
gl: Cur_va ROC...

en: _Utilities
gl: _Utilidades

en: _Variables...
gl: _Variábeis...

en: Data File _Comments...
gl: _Comentarios de ficheiro de datos...

en: _Print...
gl: Im_primir...

en: _Export...
gl: _Exportar...

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Run
gl: _Executar

en: Scientific notation
gl: Notación científica

en: Custom currency
gl: Moeda personalizada

en: positive
gl: positivo

en: negative
gl: negativo

en: Width:
gl: Largura:

en: Decimal Places:
gl: Posicións decimais:

en: Weight Cases
gl: Ponderar casos

en: Weight cases by
gl: Ponderar casos por

en: Frequency Variable
gl: Variábel de frecuencia

en: Current Status:
gl: Estado actual:

en: Statistical Software
gl: Software estatístico

en: Analyze statistical data with a free alternative to SPSS
gl: Analizar datos estatísticos cunha alternativa libre a SPSS
