pspp 1.6.0 - en to hu translation catalogue (2196 entries)

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
hu: nem található átmeneti könyvtár, próbálja beállítani a $TMPDIR értékét

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
hu: nem sikerült átmeneti könyvtárat létrehozni a(z) „%s” sablon használatával

en: cannot remove temporary directory %s
hu: nem sikerült eltávolítani a(z) %s átmeneti könyvtárat

en: cannot remove temporary file %s
hu: nem sikerült eltávolítani a(z) %s átmeneti fájlt

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem egyértelmű; lehetőségek:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
hu: %s: ismeretlen „%s%s” kapcsoló

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem engedélyez argumentumot

en: %s: option '%s%s' requires an argument
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsolóhoz argumentum szükséges

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: ismeretlen kapcsoló -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: a kapcsolóhoz argumentum szükséges -- „%c”

en: Packaged by %s (%s)
hu: Csomagolta: %s (%s)

en: Packaged by %s
hu: Csomagolta: %s

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hu: GPLv3+ licenc: GNU GPL 3-as vagy újabb verziója <%s>.
    Ez szabad szoftver: szabadon módosíthatja és továbbadhatja.
    A jogszabályok által biztosított maximális mértékben NINCS GARANCIA.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
hu: Írta: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
hu: Írta: %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s és mások.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
hu: A hibák itt jelenthetők: %s.

en: Report %s bugs to: %s
hu: A(z) %s hibák itt jelenthetők: %s.

en: %s home page: <%s>
hu: A(z) %s honlapja: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
hu: Általános súgó a GNU szoftverek használatához: <%s>

en: memory exhausted
hu: a memória elfogyott

en: failed to set file descriptor text/binary mode
hu: nem sikerült a fájlleírót szöveges/bináris módra állítani

en: Success
hu: Sikeres

en: No match
hu: Nincs találat

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen rendezési karakter

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakterosztálynév

en: Trailing backslash
hu: Záró fordított törtvonal

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen visszahivatkozás

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hu: Páratlan [, [^, [:, [. vagy [=

en: Unmatched ( or \(
hu: Páratlan ( vagy \(

en: Unmatched \{
hu: Páratlan \{

en: Invalid content of \{\}
hu: Érvénytelen \{\} tartalom

en: Invalid range end
hu: Érvénytelen tartományvég

en: Memory exhausted
hu: A memória elfogyott

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző reguláris kifejezés

en: Premature end of regular expression
hu: Túl korán véget érő reguláris kifejezés

en: Regular expression too big
hu: Túl nagy reguláris kifejezés

en: Unmatched ) or \)
hu: Páratlan ) vagy \)

en: No previous regular expression
hu: Nincs előző reguláris kifejezés

en: An error occurred while opening `%s': %s.
hu: Hiba történt a(z) „%s” fájl megnyitása közben: %s.

en: Error reading `%s': %s.
hu: Hiba a(z) „%s” olvasásakor: %s.

en: `%s' is not a system or portable file.
hu: A(z) „%s” nem rendszer vagy hordozható fájl.

en: The inline file is not allowed here.
hu: A beágyazott fájl itt nem engedélyezett.

en: Cannot read from dataset %s because no dictionary or data has been written to it yet.
hu: Nem lehet olvasni a(z) %s adathalmazból, mert sem szótár, sam adat nem lett még beleírva.

en: Dataset
hu: Adathalmaz

en: Date %04d-%d-%d is before the earliest supported date 1582-10-15.
hu: A(z) %04d-%d-%d dátum korábbi, mint a legkorábbi támogatott dátum: 1582-10-15.

en: Month %d is not in the acceptable range of 0 to 13.
hu: A(z) %d. hónap nem az elfogadott 0-13 tartományban van.

en: Day %d is not in the acceptable range of 0 to 31.
hu: A(z) %d. nap nem az elfogadott 0-31 tartományban van.

en: At least one case in the data read had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
hu: Legalább egy esetben, a beolvasott adat súlyértéke hiányzónak lett jelölve, hiányzott, zérus vagy negatív volt. Ezek az esetek figyelmen kívül lesznek hagyva.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: CSV file
hu: CSV fájl

en: Error opening `%s' for writing as a CSV file: %s.
hu: Hiba a(z) „%s” fájl CSV-fájlként, írásra megnyitása közben: %s.

en: An I/O error occurred writing CSV file `%s'.
hu: Ki-/bemeneti hiba történt a(z) „%s” CSV fájl írása közben.

en: Data is not valid as format %s: %s
hu: Az adat nem érvényes a(z) „%s” formátum szerint: %s

en: Field contents are not numeric.
hu: A mező tartalma nem numerikus.

en: Number followed by garbage.
hu: Szám, amelyet szemét követ.

en: Invalid numeric syntax.
hu: Érvénytelen numerikus szintaxis.

en: Too-large number set to system-missing.
hu: Túl nagy szám beállítva hiányzónak.

en: Too-small number set to zero.
hu: Túl kicsi száma beállítva zérusnak.

en: All characters in field must be digits.
hu: A mező minden karakterének számjegynek kell lennie.

en: Unrecognized character in field.
hu: Nem felismert karakter a mezőben.

en: Field must have even length.
hu: A mezőnek páros hosszúságúnak kell lennie.

en: Field must contain only hex digits.
hu: A mező csak hexadecimális számjegyeket tartalmazhat.

en: Invalid zoned decimal syntax.
hu: Érvénytelen tizedes tört szintaxis.

en: Invalid syntax for P field.
hu: Érvénytelen szintaxis a P mezőhöz.

en: Syntax error in date field.
hu: Szintaktikai hiba a dátum mezőben.

en: Day (%ld) must be between 1 and 31.
hu: A napnak (%ld) 1 és 31 között kell lennie.

en: Delimiter expected between fields in date.
hu: Elválasztó karakter várt a dátum mezői között.

en: Unrecognized month format.  Months may be specified as Arabic or Roman numerals or as at least 3 letters of their English names.
hu: Nem felismert hónapformátum. A hónapokat arab vagy római számokkal lehet megadni, vagy az angol nevük legalább 3 betűjével.

en: Year (%ld) must be between 1582 and 19999.
hu: Az évnek (%ld) 1582 és 19999 között kell lennie.

en: Trailing garbage `%.*s' following date.
hu: „%.*s” záró szemét a dátum után.

en: Julian day must have exactly three digits.
hu: A julián napnak pontosan 3 számjegyűnek kell lennie.

en: Julian day (%ld) must be between 1 and 366.
hu: A julián napnak (%ld) 1 és 366 között kell lennie.

en: Quarter (%ld) must be between 1 and 4.
hu: A negyedévnek (%ld) 1 és 4 között kell lennie.

en: Week (%ld) must be between 1 and 53.
hu: A hétnek (%ld) 1 és 53 között kell lennie.

en: Delimiter expected between fields in time.
hu: Elválasztó karakter várt az idő mezői között.

en: Minute (%ld) must be between 0 and 59.
hu: A percnek (%ld) 0 és 59 között kell lennie.

en: Unrecognized weekday name.  At least the first two letters of an English weekday name must be specified.
hu: Nem felismert nap név. Legalább az angol nevük első két betűjét meg kell adni.

en: `%c' expected in date field.
hu: „%c” várt a dátum mezőben.

en: Weekday number %f is not between 1 and 7.
hu: A hét napjának száma, %f, nem 1 és 7 között van.

en: Month number %f is not between 1 and 12.
hu: A hónap száma, %f, nem 1 és 12 között van.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: dataset
hu: adathalmaz

en: ordinary
hu: szokványos

en: system
hu: rendszer

en: scratch
hu: segéd

note: TRANSLATORS: "bytes" is correct, not characters due to UTF encoding
en: Truncating document line to %d bytes.
hu: Dokumentum sor csonkolása %d bájtra.

en: An error occurred while reading `%s': %s.
hu: Hiba történt a(z) „%s” olvasásakor: %s.

en: %s: encrypted file corrupted (ends in incomplete %u-byte ciphertext block)
hu: %s: a titkosított fájl megsérült (%u bájtos nem teljes titkosított szöveg blokkal ér véget)

en: %s: encrypted file corrupted (ends with bad padding)
hu: %s: a titkosított fájl megsérült (hibás kerettel ér véget)

en: active dataset
hu: aktív adathalmaz

en: Can't read from %s as a %s because it is already being read as a %s.
hu: A(z) %s nem olvasható ekként: %s, mert már ekként olvasott: %s.

en: Can't write to %s as a %s because it is already being written as a %s.
hu: A(z) %s nem írható ekként: %s, mert már ekként írt: %s.

en: Can't re-open %s as a %s.
hu: Nem nyitható meg újra a(z) „%s” a következőként: %s.

en: Not opening pipe file `%s' because %s option set.
hu: A(z) „%s” csővezeték fájl nem kerül megnyitásra, mert a(z) %s lehetőség be van kapcsolva.

en: Format %s may not be used for input.
hu: A(z) %s formátum nem használható bemenethez.

en: Input format %s specifies width %d, but %s requires an even width.
hu: A(z) %s bemeneti formátum %d szélességet határoz meg, de a(z) %s egyenlő szélességet vár el.

en: Output format %s specifies width %d, but %s requires an even width.
hu: A(z) %s kimeneti formátum %d szélességet határoz meg, de a(z) %s egyenlő szélességet vár el.

en: Input format %s specifies width %d, but %s requires a width between %d and %d.
hu: A(z) %s bemeneti formátum %d szélességet határoz meg, de a(z) %s %d és %d közti szélességet vár el.

en: Output format %s specifies width %d, but %s requires a width between %d and %d.
hu: A(z) %s kimeneti formátum %d szélességet határoz meg, de a(z) %s %d és %d közti szélességet vár el.

en: Input format %s specifies %d decimal place, but %s does not allow any decimals. | Input format %s specifies %d decimal places, but %s does not allow any decimals.
hu[0]: A(z) %s bemeneti formátum %d decimális helyet határoz meg, de a(z) %s egyet sem engedélyez.
hu[1]: A(z) %s bemeneti formátum %d decimális helyet határoz meg, de a(z) %s egyet sem engedélyez.

en: Output format %s specifies %d decimal place, but %s does not allow any decimals. | Output format %s specifies %d decimal places, but %s does not allow any decimals.
hu[0]: A(z) %s kimeneti formátum %d decimális helyet határoz meg, de a(z) %s egyet sem engedélyez.
hu[1]: A(z) %s kimeneti formátum %d decimális helyet határoz meg, de a(z) %s egyet sem engedélyez.

en: Numeric
hu: Numerikus

en: Comma
hu: Vessző

en: Dot
hu: Pont

en: Scientific
hu: Tudományos

en: Date
hu: Dátum

en: Dollar
hu: Dollár

en: Custom
hu: Egyéni

en: String
hu: Karakterlánc

en: Cannot convert the value in the spreadsheet cell %s to format (%s): %s
hu: A(z) %s táblázatcella értéke nem alakítható át a formátumra (%s): %s

en: There was a problem whilst reading the %s file `%s' (near line %d): `%s'
hu: Probléma volt a(z) „%s” %s fájl olvasásakor (a(z) %d. sor körül): „%s”

en: Invalid cell range `%s'
hu: Érvénytelen cellatartomány: „%s”

en: Selected sheet or range of spreadsheet `%s' is empty.
hu: A kiválasztott munkalap vagy táblázattartomány („%s”) üres.

en: The gnumeric file `%s' is encoded as %s instead of the usual UTF-8 encoding. Any non-ascii characters will be incorrectly imported.
hu: A(z) „%s” gnumeric fájl %s karakterkódolású, a szokásos UTF-8 kódolás helyett. Minden nem ASCII karakter helytelenül lesz importálva.

en: Identifier `%s' exceeds %d-byte limit.
hu: A(z) „%s” azonosító meghaladja a %d bájtos határt.

en: Identifier cannot be empty string.
hu: Az azonosító nem lehet üres karakterlánc.

en: `%s' may not be used as an identifier because it is a reserved word.
hu: A(z) „%s” nem használható azonosítóként, mert egy kulcsszó.

en: `%s' may not be used as an identifier because it contains ill-formed UTF-8 at byte offset %tu.
hu: A(z) „%s” nem használható azonosítóként, mert helytelenül formázott UTF-8 értéket tartalmaz a(z) %tu bájt eltolásnál.

en: Character %s (in `%s') may not appear in an identifier.
hu: A(z) %s karakter (itt: „%s”) nem szerepelhet azonosítóban.

en: An I/O error occurred writing metadata file `%s'.
hu: Ki-/bemeneti hiba történt a(z) „%s” adatfájl írásakor.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: metadata file
hu: metaadatfájl

en: Error opening `%s' for writing as a metadata file: %s.
hu: Hiba a(z) „%s” metaadatfájlként, írásra megnyitása közben: %s.

en: Internal error creating xmlTextWriter.  Please report this to %s.
hu: Belső hiba az xmlTextWriter létrehozásakor. Jelentse be ide: %s.

en: Opening %s for writing: %s.
hu: A(z) %s megnyitása írásra: %s.

en: Opening stream for %s: %s.
hu: Az adatfolyam megnyitása ehhez: %s: %s.

en: Creating temporary file to replace %s: %s.
hu: Átmeneti fájl létrehozása a(z) %s cseréjére: %s.

en: Creating temporary file %s: %s.
hu: %s átmeneti fájl létrehozása: %s.

en: Opening stream for temporary file %s: %s.
hu: Adatfolyam megnyitása a(z) %s átmeneti fájlhoz: %s.

en: Replacing %s by %s: %s.
hu: A(z) %s cseréje erre: %s: %s.

en: Removing %s: %s.
hu: A(z) „%s” eltávolítása: %s.

en: Cannot open %s as a OpenDocument file: %s
hu: A(z) %s nem nyitható meg OpenDocument fájlként: %s

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: SPSS/PC+ system file
hu: SPSS/PC+ rendszerfájl

en: Error opening `%s' for reading as an SPSS/PC+ system file: %s.
hu: Hiba a(z) „%s” SPSS/PC+ rendszerfájlként megnyitásakor: %s.

en: %s: stat failed (%s).
hu: %s: statisztika sikertelen (%s).

en: %s: file too large.
hu: %s: a fájl túl nagy.

en: Directory entry is for a %u-byte record starting at offset %u but file is only %u bytes long.
hu: A mappabejegyzés egy %u bájtos, %u eltolásnál kezdődő rekordról szól, de a fájl csak %u bájt hosszú.

en: Directory fields have unexpected values (%u,%u).
hu: A mappa mezői váratlan értékeket tartalmaznak (%u,%u).

en: Variable %zu
hu: %zu. változó

en: Variable %zu Label
hu: %zu. változó címke

en: Variable %zu Value Label %zu
hu: %zu. változó %zu. értékcímke

en: Creation Date
hu: Létrehozás dátuma

en: Creation Time
hu: Létrehozás ideje

en: Product
hu: Termék

en: File Label
hu: Fájlcímke

en: Using default encoding %s to read this SPSS/PC+ system file.  For best results, specify an encoding explicitly.  Use SYSFILE INFO with ENCODING="DETECT" to analyze the possible encodings.
hu: A(z) %s alapértelmezett kódolás használata a SPSS/PC+ rendszerfájl olvasásához. A legjobb eredmény érdekében, adjon meg egy konkrét kódolást. Használja a SYSFILE INFO parancsot az ENCODING="DETECT" kapcsolóval a lehetséges kódolások elemzéséhez.

en: Error closing system file `%s': %s.
hu: Hiba a(z) „%s” rendszerfájl bezárásakor: %s.

en: This is not an SPSS/PC+ system file.
hu: Ez nem egy SPSS/PC+ rendszerfájl.

en: Record 0 has unexpected length %u.
hu: A 0. rekordnak nem várt hossza van: %u.

en: Record 0 specifies unexpected system missing value %g (%a).
hu: A 0. rekord nem várt rendszer által hiányzó értéket határoz meg: %g (%a).

en: Record 0 reserved fields have unexpected values (%u,%u,%u,%u,%u,%u).
hu: A 0. rekord foglalt mezőinek váratlan értéke van: (%u,%u,%u,%u,%u,%u).

en: Record 0 case counts differ (%u versus %u).
hu: A 0. rekord esetszámai eltérnek (%u - %u).

en: Invalid compression type %u.
hu: Érvénytelen tömörítési típus: %u.

en: Record 0 claims %u cases with %u values per case (requiring at least %zu bytes) but data record is only %u bytes long.
hu: A 0. rekord azt állítja, hogy %u esete van, %u értékkel esetenként (amely legalább %zu bájtot igényel), de az adatrekord csak %u bájt hosszú.

en: Value labels claimed to end at offset %u in labels record but labels record is only %u bytes.
hu: A címkerekordban az értékcímkék a(z) %u. eltolásnál végződnek, de a címkerekord csak %u bájt.

en: Value labels claimed to be at offset %u with length %u but file size is only %u bytes.
hu: Az értékcímkék a(z) %u. eltolásnál vannak %u hosszan, de a fájlméret csak %u bájt.

en: Value labels end with partial label (%u bytes left in record, label length %<PRIu8>).
hu: Az értékcímkék részleges címkével érnek véget (%u bájt maradt a rekordban, címkehossz: %<PRIu8>).

en: %u leftover bytes following value labels.
hu: %u hátramaradt bájt az értékcímkék után.

en: Variable label claimed to start at offset %u in labels record but labels record is only %u bytes.
hu: A címkerekordban a változócímke a(z) %u. eltolásnál kezdődik, de a címkerekord csak %u bájt.

en: Variable label with length %u starting at offset %u in labels record overruns end of %u-byte labels record.
hu: A címkerekordban a(z) %2$u eltolásnál kezdődő %1$u hosszú változócímke túlfut a(z) %3$u bájtos címkerekord végén.

en: Record 1 has length %u (expected %u).
hu: A 1. rekord hossza %u (várt: %u).

en: Variable %u has invalid type %<PRIu8>.
hu: A(z) %u. változó típusa érvénytelen: %<PRIu8>.

en: Invalid weight index %u.
hu: Érvénytelen súlyindex: %u.

en: Invalid variable name `%s'.
hu: Érvénytelen változónév: „%s”.

en: Renaming variable with duplicate name `%s' to `%s'.
hu: Ismétlődő nevű változó átnevezése, erről: „%s”, erre: „%s”.

en: Cannot weight by string variable `%s'.
hu: Nem lehet a(z) „%s” karakterlánc változó szerint súlyozni.

en: File ends in partial case.
hu: A fájl részleges esettel ér véget.

en: Case beginning at offset 0x%08x extends past end of data record at offset 0x%08x.
hu: A 0x%08x eltolásnál kezdődő eset túlnyúlik a 0x%08x eltolásnál lévő adatrekordon.

en: Error reading case from file %s.
hu: Hiba az eset olvasásakor a(z) %s fájlból.

en: Possible compressed data corruption: string contains compressed integer (opcode %d).
hu: Lehetséges tömörített adat sérülés: a karakterlánc tömörített egészt tartalmaz (%d opkód).

en: `%s' near offset 0x%llx:
hu: „%s” a 0x%llx eltolásnál:

en: `%s':
hu: „%s”:

en: System error: %s.
hu: Rendszerhiba: %s.

en: Unexpected end of file.
hu: Váratlan fájlvég.

en: %s: seek failed (%s).
hu: %s: pozicionálás sikertelen (%s).

en: SPSS/PC+ System File
hu: SPSS/PC+ rendszerfájl

en: portable file %s corrupt at offset 0x%llx:
hu: A(z) %s hordozható fájl megsérült a 0x%llx eltolásnál:

en: reading portable file %s at offset 0x%llx:
hu: A(z) %s hordozható fájl olvasása a 0x%llx eltolásnál:

en: Error closing portable file `%s': %s.
hu: Hiba a(z) „%s” hordozható fájl szerkesztésekor: %s.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: portable file
hu: hordozható fájl

en: An error occurred while opening `%s' for reading as a portable file: %s.
hu: Hiba történt a(z) „%s” hordozható fájlként megnyitásakor: %s.

en: Data record expected.
hu: Adatrekord várt.

en: Number expected.
hu: Szám várt.

en: Missing numeric terminator.
hu: Hiányzó numerikus lezáró.

en: Invalid integer.
hu: Érvénytelen egész.

en: Bad string length %d.
hu: Hibás karakterlánc hossz: %d.

en: %s: Not a portable file.
hu: %s: nem hordozható fájl.

en: Unrecognized version code `%c'.
hu: Nem felismert verziókód „%c”.

en: Bad date string length %zu.
hu: Hibás dátum karakterlánc hossz: %zu.

en: Bad time string length %zu.
hu: Hibás idő karakterlánc hossz: %zu.

en: Numeric variable %s has invalid format specifier %s.
hu: A(z) %s numerikus változó %s formátum megadója érvénytelen.

en: String variable %s with width %d has invalid format specifier %s.
hu: A(z) %s, %d szélességű változó, %s formátum megadója érvénytelen.

en: %s: Bad format specifier byte (%d).  Variable will be assigned a default format.
hu: %s: hibás formátum megadó bájt (%d). A változóhoz az alapértelmezett formátum lesz rendelve.

en: Expected variable count record.
hu: Változószám rekord várt.

en: Invalid number of variables %d.
hu: Érvénytelen számú változó: %d.

en: Weight variable name (%s) truncated.
hu: A súlyváltozó neve (%s) csonkolva.

en: Expected variable record.
hu: Változórekord várt.

en: Invalid variable width %d.
hu: Érvénytelen változószélesség: %d.

en: Bad width %d for variable %s.
hu: Érvénytelen szélesség a(z) %2$s változóhoz: %1$d.

en: Weighting variable %s not present in dictionary.
hu: A(z) %s súlyváltozó nem szerepel a szótárban.

en: Unknown variable %s while parsing value labels.
hu: „%s” ismeretlen változó az értékcímkék feldolgozása során.

en: Cannot assign value labels to %s and %s, which have different variable types.
hu: Nem adhatóak értékcímkék a következőkhöz: %s és %s, melyek különböző típusúak.

en: SPSS Portable File
hu: SPSS hordozható fájl

en: Invalid decimal digits count %d.  Treating as %d.
hu: Érvénytelen decimális számjegyszám: %d. Kezelés %d-ként.

en: Error opening `%s' for writing as a portable file: %s.
hu: Hiba a(z) „%s” hordozható fájlként, írásra megnyitása közben: %s.

en: An I/O error occurred writing portable file `%s'.
hu: Ki-/bemeneti hiba történt a(z) „%s” hordozható fájl írása közben.

en: Support for reading postgres databases was not compiled into this installation of PSPP
hu: A postgres adatbázisok támogatása nem lett belefordítva ebbe a PSPP telepítésbe

en: Memory error whilst opening psql source
hu: Memóriahiba a psql forrás megnyitásakor

en: Error opening psql source: %s.
hu: Hiba a psql forrás megnyitásakor: %s.

en: Postgres server is version %s. Reading from versions earlier than 8.0 is not supported.
hu: A Postgres kiszolgálójának verziója %s. A 8.0 verziónál korábbiakban, az olvasás nem támogatott.

en: Connection is unencrypted, but unencrypted connections have not been permitted.
hu: A kapcsolat nem titkosított, de a nem titkosított kapcsolat nem megengedett.

en: Error from psql source: %s.
hu: Hiba a psql forrástól: %s.

en: Unsupported OID %d.  SYSMIS values will be inserted.
hu: Nem támogatott %d OID. SYSMIS értékek lesznek beszúrva.

en: MXWARNS set to zero.  No further warnings will be given even when potentially problematic situations are encountered.
hu: MXWARNS nullára állítva. További figyelmeztetések nem lesznek, még akkor sem, ha potenciálisan problémás helyzetek merülnek fel.

en: Warnings re-enabled. %d warnings will be issued before aborting syntax processing.
hu: Figyelmeztetések újra engedélyezve. %d figyelmeztetés lesz kiadva, mielőtt a szintaktikai feldolgozás megszakad.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: system file
hu: rendszerfájl

en: Error opening `%s' for reading as a system file: %s.
hu: Hiba a(z) „%s” rendszerfájlként megnyitásakor: %s.

en: Misplaced type 4 record.
hu: Rosszul elhelyezett 4. típusú rekord.

en: Duplicate type 6 (document) record.
hu: Ismételt 6. típusú (dokumentum) rekord.

en: Unrecognized record type 7, subtype %d.  For help, please send this file to %s and mention that you were using %s.
hu: Ismeretlen 7. típusú, %d. altípusú rekord. Segítséghez kérjük küldje el a fájlt ide: %s, és említse meg, hogy a(z) %s funkciót használta.

en: Record type 7, subtype %d found here has the same type as the record found near offset 0x%llx.  For help, please send this file to %s and mention that you were using %s.
hu: Az itt található 7. típusú, %d. altípusú rekord típusa ugyanaz, mint a 0x%llx eltolásnál található rekordé. Segítséghez kérjük küldje el ezt a fájlt ide: %s, és említse meg, hogy a(z) %s funkciót használta.

en: Unrecognized record type %d.
hu: Ismeretlen, %d. típusú rekord.

en: Value Label %zu
hu: %zu. értékcímke

en: Extra Product Info
hu: További termékinformáció

en: Document Line %zu
hu: %zu. dokumentumsor

en: MRSET %zu
hu: %zu. MRSET

en: MRSET %zu Label
hu: %zu. MRSET címke

en: MRSET %zu Counted Value
hu: %zu. MRSET számított érték

en: This system file does not indicate its own character encoding.  Using default encoding %s.  For best results, specify an encoding explicitly.  Use SYSFILE INFO with ENCODING="DETECT" to analyze the possible encodings.
hu: Ez a rendszerfájl nem jelzi a saját karakterkódolását. Az alapértelmezett %s kódolás használata. A legjobb eredményhez explicite adja meg a kódolást. Használja a SYSFILE INFO parancsot, az ENCODING="DETECT" lehetőséggel, a lehetséges kódolások elemzéséhez.

en: File header claims %d variable positions but %zu were read from file.
hu: A fájl fejléce %d változópozíciót jelöl, de %zu lett kiolvasva fájlból.

en: This is not an SPSS system file.
hu: Ez nem egy SPSS rendszerfájl.

en: Compression bias is not the usual value of 100, or system file uses unrecognized floating-point format.
hu: A tömörítési eltérés nem a szokásos 100 érték, vagy a rendszerfájl ismeretlen lebegőpontos formátumot használ.

en: Variable label indicator field is not 0 or 1.
hu: A változócímke jelölőmező nem 0 vagy 1.

en: Numeric missing value indicator field is not -3, -2, 0, 1, 2, or 3.
hu: A numerikus hiányzó adat jelölőmező nem -3, -2, 0, 1, 2 vagy 3.

en: String missing value indicator field is not 0, 1, 2, or 3.
hu: A karakterlánc hiányzó adat jelölőmező nem 0, 1, 2 vagy 3.

en: Invalid number of labels %u.
hu: Érvénytelen számú címke: %u.

en: Variable index record (type 4) does not immediately follow value label record (type 3) as it should.
hu: A változó indexrekord (4. típus) nem rögtön követi az értékcímke rekordot (3. típus), ahogy azt kellene.

en: Number of variables associated with a value label (%u) is not between 1 and the number of variables (%zu).
hu: Az értékcímkével (%u) kapcsolatos változók száma nem az 1 és a változók száma (%zu) között található.

en: Number of document lines (%d) must be greater than 0 and less than %d.
hu: A dokumentumsorok számának (%d) nagyobbnak kell lennie, mint 0, és kisebbnek, mint %d.

en: Record type 7, subtype %d has bad size %u (expected %d).
hu: A 7. típusú, %d. altípusú rekord mérete hibás: %u (%d várt).

en: Record type 7, subtype %d has bad count %u (expected %d).
hu: A 7. típusú, %d. altípusú rekord számossága hibás: %u (%d várt).

en: Missing string continuation record.
hu: Hiányzó karakterlánc folytatási rekord.

en: Variable %s with width %d has invalid print format 0x%x.
hu: A(z) %s, %d szélességű változó nyomtatási formátuma érvénytelen: 0x%x.

en: Variable %s with width %d has invalid write format 0x%x.
hu: A(z) %s, %d szélességű változó kiíratási formátuma érvénytelen: 0x%x.

en: Suppressing further invalid format warnings.
hu: További érvénytelen formátum figyelmeztetések elvetése.

en: Floating-point representation indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
hu: A rendszerfájl által jelölt lebegőpontos ábrázolás (%d) eltér a várttól (%d).

en: Integer format indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
hu: A rendszerfájl által jelölt egész ábrázolás (%d) eltér a várttól (%d).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a).
hu: A fájl váratlan értéket ad meg: %g (%a) mint %s, ehelyett: %g (%a).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a) or %g (%a).
hu: A fájl váratlan értéket ad meg: %g (%a) mint %s, ehelyett: %g (%a) vagy %g (%a).

en: Missing space following `%c' at offset %zu in MRSETS record.
hu: Hiányzó szóköz a(z) „%c” után, a(z) %zu eltolásnál, az MRSETS rekordban.

en: Missing label source value following `E' at offset %zu in MRSETS record.
hu: Hiányzó címke forrásérték az „E” után, a(z) %zu eltolásnál, az MRSETS rekordban.

en: Unexpected label source value following `E' at offset %zu in MRSETS record.
hu: Váratlan címke forrásérték az „E” után, a(z) %zu eltolásnál, az MRSETS rekordban.

en: Missing `C', `D', or `E' at offset %zu in MRSETS record.
hu: Hiányzó „C”, „D” vagy „E” a(z) %zu eltolásnál, az MRSETS rekordban.

en: Missing new-line parsing variable names at offset %zu in MRSETS record.
hu: Hiányzó újsor feldolgozási változónevek a(z) %zu eltolásnál, az MRSETS rekordban.

en: Invalid multiple response set name `%s'.
hu: Érvénytelen nevű többértékű válaszhalmaz név: „%s”.

en: MRSET %s contains duplicate variable name %s.
hu: A(z) %s MRSET ismételt változónevet tartalmaz: %s.

en: MRSET %s contains both string and numeric variables.
hu: A(z) %s MRSET karakterlánc és numerikus változókat is tartalmaz.

en: MRSET %s has no variables.
hu: A(z) %s MRSET nem tartalmaz változókat.

en: MRSET %s has only one variable.
hu: A(z) %s MRSET csak egy változót tartalmaz.

en: Extension 11 has bad count %u (for %zu variables).
hu: A 11. kiegészítőnek hibás darabszáma van: %u (%zu változónál).

en: Invalid variable display parameters for variable %zu (%s).  Default parameters substituted.
hu: Érvénytelen változómegjelenítési paraméterek a(z) %zu változóhoz (%s). Alapértelmezett paraméterek behelyettesítve.

en: Duplicate long variable name `%s'.
hu: Ismételt hosszú változónév: „%s”.

en: Long variable mapping from %s to invalid variable name `%s'.
hu: A(z) %s hosszú változónév leképezése az érvénytelen „%s” változónévre.

en: %s listed as string of invalid length %s in very long string record.
hu: Érvénytelen %2$s hosszú karakterláncaként felsorolt %1$s egy nagyon hosszú karakterláncrekordban.

en: %s listed in very long string record with width %s, which requires only one segment.
hu: %s szélességű nagyon hosszú karakterláncrekordban felsorolt %s, amely csak egyetlen szakaszt igényel.

en: Very long string %s overflows dictionary.
hu: A(z) %s nagyon hosszú karakterlánc túlcsordulást okoz.

en: Very long string with width %ld has segment %d of width %d (expected %d).
hu: A(z) %ld hosszúságú nagyon hosszú karakterlánc %d. szegmense %d széles (várt: %d).

en: Value label variable index %d not in valid range 1...%zu.
hu: A(z) %d értékcímkeváltozó-index nincs az érvényes 1..%zu tartományban.

en: Value label variable index %d refers to long string continuation.
hu: A(z) %d értékcímkeváltozó-index egy hosszú karakterlánc folytatására hivatkozik.

en: Variables associated with value label are not all of identical type.  Variable %s is %s, but variable %s is %s.
hu: Az értékcímkével kapcsolatos változók nem azonos típusúak. A(z) %s változó %s, de a(z) %s változó %s.

en: numeric
hu: numerikus

en: string
hu: karakterlánc

en: Value labels may not be added to long string variables (e.g. %s) using records types 3 and 4.
hu: Értékcímkék nem adhatóak a nagyon hosszú karakterláncokhoz (pl. %s) 3. vagy 4. típusú rekordok használatával.

en: Duplicate value label for %g on %s.
hu: Ismételt értékcímke ehhez: %g, itt: %s.

en: Duplicate value label for `%.*s' on %s.
hu: Ismételt értékcímke ehhez: „%.*s”, itt: %s.

en: Suppressed %d additional warnings for value labels.
hu: %d további értékcímkékre vonatkozó figyelmeztetés elrejtve.

en: Weight variable index %d not in valid range 1...%zu.  Treating file as unweighted.
hu: A(z) %d súlyváltozó-index nincs az érvényes 1..%zu tartományban.

en: Weight variable index %d refers to long string continuation.  Treating file as unweighted.
hu: A(z) %d súlyváltozó-index egy hosszú karakterlánc folytatására hivatkozik.

en: Ignoring string variable `%s' set as weighting variable.
hu: A(z) „%s” súlyként beállított karakterlánc változó figyelmen kívül hagyása.

en: Error parsing attribute value %s[%d].
hu: Hiba a(z) %s[%d] attribútumérték feldolgozásakor.

en: Attribute value %s[%d] is not quoted: %s.
hu: A(z) %s[%d] attribútumérték nincs idézőjelekben: %s.

en: Duplicate attribute %s.
hu: Ismételt attribútum: %s.

en: Invalid role for variable %s.
hu: Érvénytelen szerep a(z) %s változóhoz.

en: %zu other variables had invalid roles.
hu: %zu más változónak volt érvénytelen szerepe.

en: Extension record subtype %d ends unexpectedly.
hu: A(z) %d. kiegészítő rekord altípus váratlanul véget ér.

en: Ignoring long string value label record for unknown variable %s.
hu: Hosszú karakterlánc értékcímke rekordjának figyelmen kívül hagyása a(z) %s ismeretlen változónál.

en: Ignoring long string value label record for numeric variable %s.
hu: Hosszú karakterlánc értékcímke rekordjának figyelmen kívül hagyása a(z) %s numerikus változónál.

en: Ignoring long string value label record for variable %s because the record's width (%d) does not match the variable's width (%d).
hu: Hosszú karakterlánc értékcímke rekordjának figyelmen kívül hagyása a(z) %s változónál, mert a rekord szélessége (%d) nem egyezik a változó szélességével (%d).

en: Ignoring long string value label %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
hu: A hibás, %4$zu szélességű hosszú karakterlánc %1$zu. értékcímkéjének figyelmen kívül hagyása a(z) %2$s, %3$d szélességű változónál.

en: Long string missing values record says variable %s has %d missing values, but only 1 to 3 missing values are allowed.
hu: A hosszú karakterlánc hiányzó érték rekordja azt mondja, hogy a(z) %s változónak %d hiányzó értéke van, de csak 1 és 3 közti hiányzó érték megengedett.

en: Ignoring long string missing value record for unknown variable %s.
hu: A hosszú karakterlánc hiányzó érték rekordja figyelmen kívül hagyva a(z) %s ismeretlen változónál.

en: Ignoring long string missing value record for numeric variable %s.
hu: A hosszú karakterlánc hiányzó érték rekordja figyelmen kívül hagyva a(z) %s numerikus változónál.

en: Ignoring long string missing value %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
hu: A hibás, %4$zu szélességű hosszú karakterlánc %1$zu. hiányzó értéke figyelmen kívül hagyása a(z) %2$s, %3$d szélességű változónál.

en: File ends in partial string value.
hu: A fájl részleges karakterlánc értékkel ér véget.

en: Possible compressed data corruption: compressed spaces appear in numeric field.
hu: Lehetséges tömörített adatsérülés: tömörített szóközök egy numerikus mezőben.

en: Suppressed %d additional related warnings.
hu: %d további kapcsolódó figyelmeztetés elrejtve.

en: Dictionary record refers to unknown variable %s.
hu: A szótárbejegyzés a(z) %s ismeretlen változóra hivatkozik.

en: Expecting digit at offset %zu in MRSETS record.
hu: Számjegy várt a(z) %zu eltolásnál, az MRSETS rekordban.

en: Expecting space at offset %zu in MRSETS record.
hu: Szóköz várt a(z) %zu eltolásnál az MRSETS rekordban.

en: %zu-byte string starting at offset %zu exceeds record length %zu.
hu: A(z) %2$zu eltolásnál kezdődő %1$zu bájtos karakterlánc meghaladja a(z) %3$zu rekordhosszt.

en: Expecting space at offset %zu following %zu-byte string.
hu: Szóköz várt a(z) %zu eltolásnál, a %zu bájtos karakterláncot követve.

en: Wrong ZLIB data header offset %#llx (expected %#llx).
hu: Hibás ZLIB adatfejléc eltolás: %#llx (várt? %#llx).

en: Impossible ZLIB trailer offset 0x%llx.
hu: Lehetetlen ZLIB záró eltolás: 0x%llx.

en: Invalid ZLIB trailer length %lld.
hu: Érvénytelen ZLIB záró hossz: %lld.

en: End of ZLIB trailer (0x%llx) is not file size (0x%llx).
hu: A ZLIB záró vége (0x%llx) nem a fájl mérete (0x%llx).

en: ZLIB trailer bias (%lld) differs from file header bias (%.2f).
hu: A ZLIB záró eltolása (%lld) eltér a fájlfejléc eltolásától (%.2f).

en: ZLIB trailer "zero" field has nonzero value %lld.
hu: A ZLIB záró „zero” mező nemzérus értéket tartalmaz: %lld.

en: ZLIB trailer specifies unexpected %u-byte block size.
hu: A ZLIB záró váratlan, %u bájtos blokkméretet határoz meg.

en: %lld-byte ZLIB trailer specifies %u data blocks (expected %lld).
hu: A(z) %lld bájtos ZLIB záró %u adatblokkot határoz meg (várt: %lld).

en: ZLIB block descriptor %u reported uncompressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
hu: A(z) %u. ZLIB blokkleíró %#llx tömörítetlen adateltolást jelentett, amikor %#llx érték várt.

en: ZLIB block descriptor %u reported compressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
hu: A(z) %u. ZLIB blokkleíró %#llx tömörített adateltolást jelentett, amikor %#llx érték várt.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when %#x was expected.
hu: A(z) %u. ZLIB blokkleíró %#x blokkméretet jelentett, amikor %#x érték várt.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when at most %#x was expected.
hu: A(z) %u. ZLIB blokkleíró %#x blokkméretet jelentett, amikor legfeljebb %#x érték várt.

en: ZLIB block descriptor %u reports compressed size %u and uncompressed size %u.
hu: A(z) %u. ZLIB blokkleíró %u tömörített méretet és %u tömörítetlen méretet jelentett.

en: ZLIB trailer is at offset %#llx but %#llx would be expected from block descriptors.
hu: A ZLIB záró a(z) %#llx eltolásnál van, de %#llx lenne várt a blokkleírókból.

en: ZLIB initialization failed (%s).
hu: A ZLIB előkészítés sikertelen (%s).

en: Inconsistency at end of ZLIB stream (%s).
hu: Inkonzisztencia a ZLIB adatfolyam végén (%s).

en: ZLIB stream inconsistency (%s).
hu: ZLIB adatfolyam inkonzisztencia (%s).

en: Unexpected end of ZLIB compressed data.
hu: A ZLIB tömörített adat váratlanul véget ért.

en: SPSS System File
hu: SPSS rendszerfájl

en: Unknown system file version %d. Treating as version %d.
hu: Ismeretlen rendszerfájl verzió: %d. Kezelése, mint %d. verzió.

en: Error opening `%s' for writing as a system file: %s.
hu: Hiba a(z) „%s” fájl rendszerfájlként, írásra megnyitása közben: %s.

en: An I/O error occurred writing system file `%s'.
hu: Ki-/bemeneti hiba történt a(z) „%s” rendszerfájl írásakor.

en: Failed to initialize ZLIB for compression (%s).
hu: A ZLIB előkészítése a tömörítéshez sikertelen (%s).

en: Failed to complete ZLIB stream compression (%s).
hu: A ZLIB adatfolyam tömörítés befejezése sikertelen (%s).

en: ZLIB stream compression failed (%s).
hu: ZLIB adatfolyam tömörítés sikertelen (%s).

en: %s: Seek failed (%s).
hu: %s: pozicionálás sikertelen (%s).

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Center
hu: Közép

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Nominal
hu: Nominális

en: Ordinal
hu: Ordinális

en: Scale
hu: Arány

en: Input
hu: Bemenet

note: TRANSLATORS: This will be part of a filename.  Please avoid whitespace.
en: Output
hu: Kimenet

en: Both
hu: Mindkettő

en: None
hu: Nincs

en: Partition
hu: Partíció

en: Split
hu: Felosztás

en: At least one case in the data file had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
hu: Az adatfájlban legalább egy értéknek van olyan súlyértéke, amely hiányzó, nulla vagy negatív. Ezek az esetek figyelmen kívül lettek hagyva.

en: %s is not yet implemented.
hu: %s még nem megvalósított.

en: %s may be used only in testing mode.
hu: %s csak tesztelési módban használható.

en: %s may be used only in enhanced syntax mode.
hu: %s csak fejlett szintaktikai módban használható.

en: Unknown command `%s'.
hu: Ismeretlen parancs: „%s”.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined.
hu: %s csak az aktív adathalmaz megadása előtt engedélyezett.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined.
hu: %s csak az aktív adathalmaz megadása után engedélyezett.

en: %s is allowed only inside %s.
hu: %s csak ezen belül engedélyezett: %s.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined or inside %s.
hu: %s csak az aktív adathalmaz megadása előtt vagy a következőn belül engedélyezett: %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined or inside %s.
hu: %s csak az aktív adathalmaz megadása után vagy a következőn belül engedélyezett: %s.

en: %s is allowed only inside %s or inside %s.
hu: %s csak ezeken belül engedélyezett: %s vagy %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
hu: %s csak az aktív adathalmaz megadása után engedélyezett, az INPUT PROGRAM, vagy a FILE TYPE parancson belül.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
hu: %s csak az aktív adathalmaz megadása előtt engedélyezett, az INPUT PROGRAM, vagy a FILE TYPE parancson belül.

en: %s is not allowed inside %s.
hu: %s ezen belül nem engedélyezett: %s.

en: %s is not allowed inside DO IF or LOOP.
hu: A(z) %s DO IF vagy LOOP utasításon belül nem engedélyezett.

en: In INPUT PROGRAM, %s is not allowed inside DO IF or LOOP.
hu: A BEMENETI PROGRAMBAN a(z) %s DO IF vagy LOOP utasításon belül nem engedélyezett.

en: This command not allowed when the %s option is set.
hu: Ez a parancs nem engedélyezett, ha a(z) %s kapcsoló meg van adva.

en: Error removing `%s': %s.
hu: Hiba a(z) „%s” eltávolításakor: %s.

en: Title
hu: Cím

en: Data List
hu: Adatlista

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Document
hu: Dokumentum

en: Missing Values
hu: Hiányzó értékek

en: Multiple Response Sets
hu: Többértékű válaszhalmazok

en: Split File
hu: Fájl felosztása

en: Value Labels
hu: Értékcímkék

en: Weight
hu: Súly

en: Count
hu: Számosság

en: Crosstabs
hu: Kereszttáblák

en: Correlations
hu: Korrelációk

en: Descriptives
hu: Leíróstatisztika

en: Factor
hu: Faktor

en: Frequencies
hu: Gyakoriságok

en: Logistic Regression
hu: Logisztikus regresszió

en: Means
hu: Mintaátlagok

en: Regression
hu: Regresszió

en: Sample
hu: Minta

en: Save
hu: Mentés

en: Sort Cases
hu: Esetek rendezése

en: Subcommand %s may only be specified once.
hu: A(z) %s alparancs csak egyszer adható meg.

en: Required subcommand %s was not specified.
hu: A szükséges %s alparancs nem lett megadva.

en: Macro Expansion
hu: Makrókibontás

en: Opening `%s': %s.
hu: A(z) „%s” megnyitása: %s.

en: Error closing `%s': %s.
hu: Hiba a(z) „%s” lezárásakor: %s.

en: At `%s' in the expansion of `%s',
hu: A(z) „%s” a(z) „%s” kibontása,

en: In the expansion of `%s',
hu: A(z) „%s” kibontásában,

en: inside the expansion of `%s',
hu: a(z) „%s” kibontásában,

en: Reached end of command expecting %zu more token in argument %s to macro %s.
hu: Elérte a parancs végét, amely %zu további tokent várt a(z) %s makró %s argumentumában

en: Reached end of command expecting %zu more tokens in argument %s to macro %s.
hu: Elérte a parancs végét, amely %zu további tokent várt a(z) %s makró %s argumentumában

en: Reached end of command expecting "%s" in argument %s to macro %s.
hu: Elérte a parancs végét, amely „%1$s” értéket várt a(z) %3$s makró %2$s argumentumában

en: <end of input>
hu: <bemenet vége>

en: Found `%.*s' while expecting `%s' reading argument %s to macro %s.
hu: „%2$.*1$s” található, miközben „%3$s” értéket várt a(z) %5$s makró %4$s argumentumában.

en: Argument %s multiply specified in call to macro %s.
hu: A(z) %s argumentum többször is meg lett adva a(z) %s makró hívásakor.

en: `,' or `)' expected in call to macro function %s.
hu: „,” vagy „)” várt a(z) %s makrófüggvény hívásához.

en: Missing `)' in call to macro function %s.
hu: Hiányzó „)” a(z) %s makrófüggvény hívásához.

en: Macro function %s takes one argument (not %zu).
hu: A(z) %s makrófüggvény egy argumentumot vár (%zu helyett).

en: Macro function %s takes two arguments (not %zu).
hu: A(z) %s makrófüggvény két argumentumot vár (%zu helyett).

en: Macro function %s takes two or three arguments (not %zu).
hu: A(z) %s makrófüggvény két vagy három argumentumot vár (%zu helyett).

en: Macro function %s needs at least one argument.
hu: A(z) %s makrófüggvényhez legalább egy argumentum szükséges.

en: Argument to !BLANKS must be non-negative integer (not "%s").
hu: A !BLANKS argumentumának nemnegatív egésznek kell lennie („%s” helyett).

en: Second argument of !SUBSTR must be positive integer (not "%s").
hu: A !SUBSTR második argumentumának pozitív egésznek kell lennie („%s” helyett).

en: Third argument of !SUBSTR must be non-negative integer (not "%s").
hu: A !SUBSTR harmadik argumentumának nemnegatív egésznek kell lennie („%s” helyett).

en: Expecting ')' in macro expression.
hu: „)” várt a makrókifejezésben.

en: Expecting literal or function invocation in macro expression.
hu: Literál vagy függvényhívás várt a makrókifejezésben.

en: Macro expression must evaluate to a number (not "%s").
hu: A makrókifejezésnek számnak kell kiértékelődnie (nem ennek: „%s”).

en: !THEN expected in macro !IF construct.
hu: !THEN várt a makró !IF szerkezetében.

en: !ELSE or !IFEND expected in macro !IF construct.
hu: !ELSE vagy !IFEND várt a makró !IF szerkezetében.

en: !IFEND expected in macro !IF construct.
hu: !IFEND várt a makró !IF szerkezetében.

en: Expected macro variable name following !LET.
hu: Makróváltozónév várt a !LET után.

en: Cannot use argument name or macro keyword "%.*s" as !LET variable.
hu: Nem használható argumentumnév vagy „%.*s” makrókulcs !LET változóként.

en: Expected `=' following !LET.
hu: „=” várt a !LET után.

en: Missing !DOEND.
hu: Hiányzó !DOEND.

en: Expected macro variable name following !DO.
hu: Makróváltozónév várt a !DO után.

en: Cannot use argument name or macro keyword as !DO variable.
hu: Nem használható argumentumnév vagy „%.*s” makrókulcs !DO változóként.

en: !DO loop over list exceeded maximum number of iterations %d.  (Use SET MITERATE to change the limit.)
hu: A listán futtatott !DO ciklus túllépte az iterációk legnagyobb számát: %d. (A korlát módosításához használja a SET MITERATE parancsot.)

en: Expected !TO in numerical !DO loop.
hu: !TO várt a numerikus !DO ciklusban.

en: !BY value cannot be zero.
hu: A !BY érték nem lehet nulla.

en: Numerical !DO loop exceeded maximum number of iterations %d.  (Use SET MITERATE to change the limit.)
hu: A numerikus !DO ciklus túllépte az iterációk legnagyobb számát (%d). (A korlát módosításához használja a SET MITERATE parancsot.)

en: Expected `=' or !IN in !DO loop.
hu: „=” vagy !IN várt a !DO ciklusban.

en: !BREAK outside !DO.
hu: !BREAK a !DO cikluson kívül.

en: Maximum nesting level %d exceeded.  (Use SET MNEST to change the limit.)
hu: A legnagyobb egymásba ágyazási szint (%d) túllépve. (A korlát módosításához használja a SET MNEST parancsot.)

en: Unknown format type `%s'.
hu: Ismeretlen formátumtípus: „%s”.

en: Format specifier `%s' lacks required width.
hu: A(z) „%s” formátummegadóban hiányzik a szükséges szélesség.

en: String of hex digits has %zu characters, which is not a multiple of 2.
hu: A hexadecimális számjegyekből álló karakterlánc %zu karakter hosszú, amely nem a 2 többszöröse

en: `%c' is not a valid hex digit.
hu: A(z) „%c” nem érvényes hexadecimális számjegy.

en: Unicode string contains %zu bytes, which is not in the valid range of 1 to 8 bytes.
hu: A Unicode karakterlánc %zu bájtot tartalmaz, amely nem esik bele az érvényes 1-8 bájtos tartományba

en: U+%04llX is not a valid Unicode code point.
hu: Az U+%04llX nem érvényes Unicode kódpont.

en: Bad character %s in input.
hu: Hibás karakter a bemenetben: %s.

en: Unterminated string constant.
hu: Nem lezárt karakterlánc-állandó.

en: Missing exponent following `%.*s'.
hu: Hiányzó exponens a(z) „%.*s” után.

en: Ends of range are equal (%.*g).
hu: A tartomány végei megegyeznek (%.*g).

en: %s or %s must be part of a range.
hu: A %s vagy %s értéknek egy tartomány részének kell lennie.

en: System-missing value is not valid here.
hu: A hiányzó érték itt nem érvényes.

en: %s is not a variable name.
hu: %s nem egy változónév.

en: %s is not a numeric variable.  It will not be included in the variable list.
hu: %s nem egy numerikus változó. Nem fog bekerülni a változólistába.

en: %s is not a string variable.  It will not be included in the variable list.
hu: %s nem egy karakterlánc változó. Nem fog bekerülni a változólistába.

en: Scratch variables (such as %s) are not allowed here.
hu: A segédváltozók (mint a(z) %s) itt nem megengedettek.

en: %s and %s are not the same type.  All variables in this variable list must be of the same type.  %s will be omitted from the list.
hu: A(z) %s és %s nem azonos típusú. Minden változónak azonos típusúnak kell lennie. A(z) %s ki lesz hagyva a listából.

en: %s and %s are string variables with different widths.  All variables in this variable list must have the same width.  %s will be omitted from the list.
hu: A(z) %s és %s különböző szélességű karakterlánc változók. Minden változónak azonos típusúnak kell lennie. A(z) %s ki lesz hagyva a listából.

en: Variable %s appears twice in variable list.
hu: A(z) %s változó kétszer szerepel a változólistában.

en: %s TO %s is not valid syntax since %s precedes %s in the dictionary.
hu: A(z) „%s TO %s” érvénytelen szintaxis, mert a(z) %s megelőzi a(z) %s-t a szótárban.

en: `%s' cannot be used with TO because it does not end in a digit.
hu: A(z) „%s” nem használható a TO-val, mert nem számjegyre végződik.

en: Numeric suffix on `%s' is larger than supported with TO.
hu: A(z) „%s” numerikus szuffixuma nagyobb, mint amit a TO támogat.

en: Prefixes don't match in use of TO convention.
hu: A prefixek nem egyeznek a TO konvencióban.

en: Bad bounds in use of TO convention.
hu: Hibás korlátok a TO konvencióban.

en: %s is not a numeric variable.
hu: A(z) %s nem egy numerikus változó.

en: Unknown aggregation function %s.
hu: Ismeretlen aggregációs függvény: %s.

en: Missing argument %zu to %s.
hu: Hiányzó %zu. argumentum ehhez: %s.

en: Arguments to %s must be of same type as source variables.
hu: A(z) %s argumentumainak ugyanolyan típusúnak kell lennie, mint a forrásváltozók.

en: Number of source variables (%zu) does not match number of target variables (%zu).
hu: A forrásváltozók száma (%zu) nem egyezik a célváltozók számával (%zu).

en: Sum of values
hu: Értékek összege

en: Mean average
hu: Mintaátlag

en: Median
hu: Medián

en: Standard deviation
hu: Szórás

en: Maximum value
hu: Legnagyobb érték

en: Minimum value
hu: Legkisebb érték

en: Percentage greater than
hu: Százalék nagyobb mint

en: Percentage less than
hu: Százelék kisebb mint

en: Percentage included in range
hu: Százalék a tartományon belül

en: Percentage excluded from range
hu: Százalék a tartományon kívül

en: Fraction greater than
hu: Tört nagyobb mint

en: Fraction less than
hu: Tört kisebb mint

en: Fraction included in range
hu: Tört a tartományon belül

en: Fraction excluded from range
hu: Tört a tartományon kívül

en: Number of cases
hu: Esetek száma

en: Number of cases (unweighted)
hu: Esetek száma (súlyozatlan)

en: Number of missing values
hu: Hiányzó értékek száma

en: Number of missing values (unweighted)
hu: Hiányzó értékek száma (súlyozatlan)

en: First non-missing value
hu: Első nem hiányzó érték

en: Last non-missing value
hu: Utolsó nem hiányzó érték

en: Variable %s is %s in target file, but %s in source file.
hu: A(z) %s változó %s a célfájlban, de %s a forrásfájlban.

en: No matching variables found between the source and target files.
hu: Nem találhatóak illeszkedő változók a forrás és a célfájlban.

en: Source variable count (%zu) does not match target variable count (%zu).
hu: A forrásváltozók száma (%zu) nem egyezik a célváltozók számával (%zu).

en: Target variable %s duplicates existing variable %s.
hu: A(z) %s célváltozó megismétli a létező %s változót.

en: With GROUP, variables may not mix string variables (such as %s) and numeric variables (such as %s).
hu: A CSOPORT esetén a változók nem keverheti a karakterlánc (például: %s) és a numerikus változókat (például: %s)

en: Recoding grouped variables.
hu: Csoportosított változók átkódolása.

en: Recoding %s into %s (%s).
hu: A(z) %s átkódolása erre: %s (%s).

en: Recoding %s into %s.
hu: A(z) %s átkódolása erre: %s.

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: New Value
hu: Új érték

en: Value Label
hu: Értékcímke

en: Old Value
hu: Régi érték

en: Variable %s is not dichotomous
hu: A(z) %s változó nem dichotóm

en: Binomial Test
hu: Binomiális próba

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Category
hu: Kategória

en: Observed Prop.
hu: Megfigyelt tul.

en: Test Prop.
hu: Próba tul.

en: Exact Sig. (2-tailed)
hu: Pontos szig. (2 farkú)

en: Exact Sig. (1-tailed)
hu: Pontos szig. (1 farkú)

en: Groups
hu: Csoportok

en: Group 1
hu: 1. csoport

en: Group 2
hu: 2. csoport

en: Total
hu: Összesen

en: Variables
hu: Változók

en: Cannot change directory to %s: %s
hu: Nem lehet átváltani a(z) %s mappára: %s

en: CHISQUARE test specified %d expected values, but variable %s has %zu distinct values.
hu: A CHISQUARE próba %1$d várt értéket adott meg, de %3$zu különböző érték fordul elő a(z) %2$s változóban.

en: Observed N
hu: Megfigyelt N

en: Expected N
hu: Várt N

en: Residual
hu: Reziduális

en: Value
hu: Érték

en: Variable
hu: Változó

en: Test Statistics
hu: Próbastatisztika

en: Chi-square
hu: Khí-négyzet

en: Asymp. Sig.
hu: Aszimp. szig.

en: More than two values encountered.  Cochran Q test will not be run.
hu: Több mint két érték találva. A Cochran-féle Q-próba nem lesz futtatva.

en: Success (%.*g)
hu: Sikeres (%.*g)

en: Failure (%.*g)
hu: Sikertelen (%.*g)

en: Cochran's Q
hu: Cochran-féle Q

en: Cannot specify the active dataset since none has been defined.
hu: Nem lehet megadni az aktív adathalmazt, mivel egy sem lett meghatározva.

en: This command may not be used after TEMPORARY when the active dataset is an input source.  Temporary transformations will be made permanent.
hu: Ez a parancs nem használható a TEMPORARY parancs után, ha az aktív adathalmaz egy bemeneti forrás. Az átmeneti transzformációk véglegesítve lesznek.

en: Multiple IN subcommands for a single FILE or TABLE.
hu: Több IN alparancs egyetlen FILE vagy TABLE értékhez.

en: File %s lacks BY variable %s.
hu: A(z) %s fájlból hiányzik a(z) %s BY változó.

en: BY is required when %s is specified.
hu: A BY kötelező, ha a(z) %s meg van adva.

en: In file %s, %s is numeric.
hu: A(z) %s fájlban a(z) %s numerikus.

en: Variable name %s specified on %s subcommand duplicates an existing variable name.
hu: A(z) %s alparancsban megadott %s változónév egy meglévő változónevet ismétel.

en: Encountered %zu sets of duplicate cases in the master file.
hu: %zu ismételt esetkészlet fordult elő a mesterfájlban.

en: When executing COMPUTE: SYSMIS is not a valid value as an index into vector %s.
hu: A COMPUTE végrehajtásakor: a SYSMIS érvénytelen érték indexként a(z) %s vektorhoz.

en: When executing COMPUTE: %.*g is not a valid value as an index into vector %s.
hu: A COMPUTE végrehajtásakor: a %.*g érvénytelen érték indexként a(z) %s vektorhoz.

en: There is no vector named %s.
hu: Nincs %s nevű vektor.

en: Descriptive Statistics
hu: Leíróstatisztika

en: Mean
hu: Mintaátlag

en: Std. Deviation
hu: Szórás

en: Pearson Correlation
hu: Pearson korreláció

en: Sig. (2-tailed)
hu: Szig. (2-farkú)

en: Sig. (1-tailed)
hu: Szig. (1-farkú)

en: Cross-products
hu: Keresztszorzatok

en: Covariance
hu: Kovariancia

en: Significant at .05 level
hu: ,05-ös szinten szignifikáns

en: The data for the chosen variables are all missing or empty.
hu: A kiválasztott változók minden adat hiányzó vagy üres.

en: No variables specified.
hu: Nincs változó megadva.

en: Destination cannot be a string variable.
hu: A cél nem lehet egy karakterlánc változó.

en: Expected
hu: Várt

en: Row %
hu: Sor %

en: Column %
hu: Oszlop %

en: Total %
hu: Összesen %

en: Std. Residual
hu: Sztd. reziduális

en: Adjusted Residual
hu: Korrigált reziduális

en: At least one crosstabulation must be requested (using the TABLES subcommand).
hu: Legalább egy kereszttáblát kell kérni (a TABLES alparanccsal).

en: Missing mode %s not allowed in general mode.  Assuming %s.
hu: A(z) %s hiányzó mód nem megengedett általános módban. %s feltételezése.

en: Too many cross-tabulation variables or dimensions.
hu: Túl sok kereszttábla változó vagy dimenzió.

en: %s must be specified before %s.
hu: a(z) %s megadása a(z) %s előtt kell történjen.

en: Summary
hu: Összegzés

en: Percent
hu: Százalék

en: Cases
hu: Esetek

en: Valid
hu: Érvényes

en: Missing
hu: Hiányzó

en: Crosstabulation
hu: Kereszttáblák

en: Crosstabulation %s contained no non-missing cases.
hu: A(z) %s kereszttábla nem tartalmazott nem hiányzó eseteket.

en: Missing value
hu: Hiányzó érték

en: Chi-Square Tests
hu: Khí-négyzet próbák

en: Pearson Chi-Square
hu: Pearson-féle Khí-négyzet

en: Likelihood Ratio
hu: Likelihood arány

en: Fisher's Exact Test
hu: Fisher-féle egzakt próba

en: Continuity Correction
hu: Folytonossági korrekció

en: Linear-by-Linear Association
hu: Lineáris-lineáris kapcsolat

en: N of Valid Cases
hu: N / érvényes esetek

en: Asymptotic Sig. (2-tailed)
hu: Aszimp. szig. (2 farkú)

en: Symmetric Measures
hu: Szimmetrikus mérések

en: Values
hu: Értékek

en: Asymp. Std. Error
hu: Aszimp. sztd. hiba

en: Approx. T
hu: Körülbelüli T

en: Approx. Sig.
hu: Körülbelüli szig.

en: Nominal by Nominal
hu: Nominális – nominális

en: Phi
hu: Fí

en: Cramer's V
hu: Cramer-féle V

en: Contingency Coefficient
hu: Kontingencia-együttható

en: Ordinal by Ordinal
hu: Ordinális – ordinális

en: Kendall's tau-b
hu: Kendall-féle tau-b

en: Kendall's tau-c
hu: Kendall-féle tau-c

en: Spearman Correlation
hu: Spearman korreláció

en: Interval by Interval
hu: Intervallum – intervallum

en: Pearson's R
hu: Pearson-féle R

en: Measure of Agreement
hu: Egyezés mértéke

en: Risk Estimate
hu: Kockázatbecslés

en: 95% Confidence Interval
hu: 95%-os konfidencia intervallum

en: Lower
hu: Alsó

en: Upper
hu: Felső

en: Symmetric
hu: Szimmetrikus

en: %s Dependent
hu: %s függő változó

en: Directional Measures
hu: Irányított mérések

en: Goodman and Kruskal tau
hu: Goodman és Kruskal-féle tau

en: Uncertainty Coefficient
hu: Határozatlansági együttható

en: Somers' d
hu: Somers-féle d

en: Nominal by Interval
hu: Nominális – intervallum

en: Eta
hu: Éta

en: Odds Ratio for %s
hu: Esélyhányad ehhez: %s

en: For cohort %s =
hu: A(z) %s csoportnál =

en: Mode
hu: Módusz

en: Range
hu: Terjedelem

en: Sum
hu: Összeg

en: Valid N
hu: Érvényes N

en: Variance
hu: Variancia

en: The exponentiation operator (`**') is left-associative: `a**b**c' equals `(a**b)**c', not `a**(b**c)'.  To disable this warning, insert parentheses.
hu: A hatványozás operátor („**”) balról asszociatív: „a**b**c” „(a**b)**c”-vel egyezik meg, nem pedig „a**(b**c)”-vel. A figyelmeztetés kikapcsolásához szúrjon be zárójeleket.

en: Rows
hu: Sorok

en: Columns
hu: Oszlopok

en: At least one variable must be specified.
hu: Legalább egy változót meg kell adni.

en: The %s subcommand may only be used within %s.
hu: A(z) %s alparancs csak ezen belül használható: %s.

en: Only one of FIXED, FREE, or LIST may be specified.
hu: A FIXED, FREE vagy LIST parancsok közül csak egyet szabad megadni.

en: Encoding should not be specified for inline data. It will be ignored.
hu: A kódolást nem szükséges megadni beágyazott adatoknál. Figyelmen kívül lesz hagyva.

en: The %s subcommand may be used only with %s.
hu: A(z) %s alparancsot csak ezzel együtt lehet használni: %s.

en: %s is a duplicate variable name.
hu: A(z) %s egy ismételt változónév.

en: There is already a variable %s of a different type.
hu: Már van egy eltérő típusú %s változó.

en: There is already a string variable %s of a different width.
hu: Már van egy eltérő szélességű %s karakterlánc változó.

en: Cannot place variable %s on record %d when RECORDS=%d is specified.
hu: Nem lehet elhelyezni a(z) %s változót a(z) %d. rekordba, ha a RECORDS=%d meg van adva.

en: Quoted string extends beyond end of line.
hu: Az idézőjelbe tette karakterlánc túlér a sor végén.

en: Missing delimiter following quoted string.
hu: Hiányzó elválasztójel az idézőjelbe tett karakterlánc után.

en: Data for variable %s is not valid as format %s: %s
hu: A(z) %s változó adata érvénytelen a(z) %s formátum szerint: %s

en: Partial case of %d of %d records discarded.
hu: %d / %d részleges eset rekord elvetve.

en: Partial case discarded.  The first variable missing was %s.
hu: Részleges eset elvetve. Az első hiányzó változó a(z) %s volt.

en: Missing value(s) for all variables from %s onward.  These will be filled with the system-missing value or blanks, as appropriate.
hu: Hiányzó értékek minden változónál a(z) %s változót követően. Ezek megfelelő módon, hiányzó vagy üres értékekkel lesznek feltöltve.

en: Record ends in data not part of any field.
hu: A rekord olyan adatokkal ér véget, amely egyetlen mezőnek sem része.

en: Reading %d record from %s. | Reading %d records from %s.
hu[0]: %d rekord olvasása innen: %s.
hu[1]: %d rekord olvasása innen: %s.

en: Record
hu: Rekord

en: Format
hu: Formátum

en: Reading free-form data from %s.
hu: Szabad szöveges adatok olvasása innen: %s.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: data file
hu: adatfájl

en: Could not open `%s' for reading as a data file: %s.
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg adatfájlként: %s.

en: Could not read `%s' as a text file with encoding `%s': %s.
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg „%s” kódolású szövegfájlként: %s.

en: Missing %s while reading inline data.  This probably indicates a missing or incorrectly formatted %s command.  %s must appear by itself on a single line with exactly one space between words.
hu: Hiányzó %s a beágyazott adatok olvasásakor. Lehetséges hogy ez egy hiányzó vagy helytelenül formázott %s parancsra utal. A(z) %s önmagában kell megjelenjen, egy sorban, pontosan egy szóközzel a szavak között.

en: Error reading file %s: %s.
hu: Hiba a(z) %s fájl olvasásakor: %s.

en: Unexpected end of file in partial record reading %s.
hu: Váratlan fájlvég a(z) %s részleges rekord olvasásakor.

en: Corrupt block descriptor word at offset 0x%lx in %s.
hu: Sérült blokkleíró szó a 0x%lx eltolásnál, itt: %s.

en: Corrupt record descriptor word at offset 0x%lx in %s.
hu: Sérült rekordleíró szó a 0x%lx eltolásnál, itt: %s.

en: Corrupt record size at offset 0x%lx in %s.
hu: Sérült rekordméret a 0x%lx eltolásnál, itt: %s.

en: Record exceeds remaining block length.
hu: A rekordok túllépik a hátralévő blokkhosszt.

en: Attempt to read beyond end-of-file on file %s.
hu: Olvasási kísérlet a(z) %s fájl vége után.

en: Attempt to read beyond %s.
hu: Olvasási kísérlet a(z) %s után.

en: This command is not valid here since the current input program does not access the inline file.
hu: Ez a parancs nem érvényes itt, hiszen a jelenlegi bemeneti program nem éri el a beágyazott fájlt.

en: An error occurred while opening `%s' for writing as a data file: %s.
hu: Hiba történt a(z) „%s” változó adatfájlként írásra történő megnyitásakor: %s.

en: I/O error occurred writing data file `%s'.
hu: Ki-/bemeneti hiba történt a(z) „%s” adatfájl írásakor.

en: There is no dataset named %s.
hu: Nincs %s nevű adathalmaz.

en: Datasets
hu: Adathalmazok

en: unnamed dataset
hu: névtelen adathalmaz

en: Only %s is currently implemented.
hu: Csak a(z) %s megvalósított jelenleg.

en: String must contain exactly one token.
hu: A karakterláncnak pontosan egy karaktert kell tartalmaznia.

en: Only one of !TOKENS, !CHAREND, !ENCLOSE, or !CMDEND is allowed.
hu: Csak a !TOKENS, !CHAREND, !ENCLOSE vagy !CMDEND egyike engedélyezett.

en: Positional parameters must precede keyword parameters.
hu: A pozícionális paramétereknek meg kell előzniük a kulcsszavas paramétereket.

en: Keyword macro parameter must be named in definition without "!" prefix.
hu: A kulcsszavas makróparamétert „!” előtag nélkül kell elnevezni a definícióban.

en: Cannot use macro keyword "%s" as an argument name.
hu: A(z) „%s” makrókulcsszó nem használható argumentumnévként.

en: !DEFAULT is allowed only once per argument.
hu: A !DEFAULT argumentumonként csak egyszer engedélyezett.1

en: %s may not be used to delete all variables from the active dataset dictionary.  Use %s instead.
hu: A(z) %s nem használható az aktív adathalmazkönyvtár összes változójának törlésére. Használja inkább ezt: %s.

en: S.E. Mean
hu: Középérték közepes hibája

en: Std Dev
hu: Szórás

en: Kurtosis
hu: Lapultság

en: S.E. Kurt
hu: Lapultság közepes hibája

en: Skewness
hu: Ferdeség

en: S.E. Skew
hu: Ferdeség közepes hibája

en: Z-score variable name %s would be a duplicate variable name.
hu: A(z) %s Z-pontszám változó neve ismételt lenne.

en: DESCRIPTIVES with Z scores ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
hu: A DESCRIPTIVES a Z-pontszámokkal figyelment kívül hagyja a TEMPORARY-t. Az ideiglenes transzformációk véglegesítve lesznek.

en: Mapping of Variables to Z-scores
hu: Változók leképezése Z-pontszámokra

en: Names
hu: Nevek

en: Source
hu: Forrás

en: Target
hu: Cél

en: Internal error processing Z scores.  Please report this to %s.
hu: Belső hiba a Z-pontszámok feldolgozásakor. Jelentse be ide: %s.

en: Z-score of %s
hu: A(z) %s Z-pontszáma

en: Valid N (listwise)
hu: Érvényes N (listaként)

en: Missing N (listwise)
hu: Hiányzó N (listaként)

en: ELSE IF is not allowed following ELSE within DO IF...END IF.
hu: Az ELSE IF nem engedélyezett az ELSE után, a DO IF…END IF-ben.

en: Only one ELSE is allowed within DO IF...END IF.
hu: Csak egy ELSE engedélyezett a DO IF és az END IF között.

en: This is the location of the previous ELSE clause.
hu: Ez az előző ELSE ág helye.

en: This is the location of the DO IF command.
hu: Ez a DO IF parancs helye.

en: This command cannot appear outside DO IF...END IF.
hu: Ez a parancs nem használható a DO IF…END IF-en kívül.

en:  (missing)
hu:  (hiányzó)

en: Boxplot of %s vs. %s
hu: Dobozdiagram: %s – %s

en: Boxplot of %s
hu: Dobozdiagram: %s

en: Boxplot
hu: Dobozdiagram

en: Not creating NP plot because data set is empty.
hu: Nem készül NP-diagram, mert az adathalmaz üres.

en: Not creating spreadlevel chart for %s
hu: Nem készül szóródási szintdiagram ehhez: %s

en: User-missing value.
hu: Hiányzó érték.

en: Percentiles
hu: Percentilisek

en: Weighted Average
hu: Súlyozott átlag

en: Tukey's Hinges
hu: Tukey vonalak

en: Dependent Variables
hu: Függő változók

en: Tests of Normality
hu: Normalitási próbák

en: Shapiro-Wilk
hu: Shapiro–Wilk

en: Statistic
hu: Statisztika

en: Sig.
hu: Szig.

en: Aspect
hu: Aspektus

en: Std. Error
hu: Sztd. hiba

en: %g%% Confidence Interval for Mean
hu: %g%%-os konfidencia intervallum a mintaátlagra

en: Lower Bound
hu: Alsó korlát

en: Upper Bound
hu: Felső korlát

en: 5% Trimmed Mean
hu: 5%-os csonkolt átlag

en: Interquartile Range
hu: Interkvartilis terjedelem

en: Extreme Values
hu: Kiugró értékek

en: Case Number
hu: Esetszám

en: Order
hu: Sorrend

note: TRANSLATORS: This is a noun, not an adjective.
en: Extreme
hu: Extrémum

en: Highest
hu: Legmagasabb

en: Lowest
hu: Legalacsonyabb

en: Case Processing Summary
hu: Esetfeldolgozási összegzés

en: Matrix input for %s must be either COV or CORR
hu: A(z) %s mátrixbemenetének COV-nak vagy CORR-nak kell lennie

en: Factor analysis on a single variable is not useful.
hu: Egyetlen változó faktoranalízise haszontalan.

en: Component Number
hu: Komponensek száma

en: Factor Number
hu: Faktorok száma

en: Communalities
hu: Kommunalitások

en: Initial
hu: Kezdeti

en: Extraction
hu: Kinyerés

en: Component
hu: Komponens

en: Total Variance Explained
hu: Teljes variancia magyarázat

en: % of Variance
hu: Variancia %-a

en: Cumulative %
hu: Kumulatív %

en: Phase
hu: Fázis

en: Initial Eigenvalues
hu: Kezdeti sajátértékek

en: Extraction Sums of Squared Loadings
hu: Kinyert faktorsúlyok négyzetösszege

en: Rotation Sums of Squared Loadings
hu: Forgatott faktorsúlyok négyzetösszege

en: Factor Correlation Matrix
hu: Faktor korrelációs mátrix

en: Factor 2
hu: 2. faktor

en: Anti-Image Matrices
hu: Anti-image mátrixok

en: Anti-image Covariance
hu: Anti-image kovariancia

en: Anti-image Correlation
hu: Anti-image korreláció

en: Correlation Matrix
hu: Korrelációs mátrix

en: Correlation
hu: Korreláció

en: Determinant
hu: Determináns

en: Covariance Matrix
hu: Kovariancia mátrix

en: The dataset contains no complete observations. No analysis will be performed.
hu: Az adathalmaz nem tartalmaz teljes megfigyeléseket. Nem lesz analízis végezve.

en: The dataset has no covariance matrix or a correlation matrix along with standard deviations.
hu: Az adathalmaznak nincs teljes kovariancia vagy korrelációs mátrixa a sztenderd szórások mellett.

en: Analysis N
hu: Analízis N

en: KMO and Bartlett's Test
hu: KMO és Bartlett-próba

en: Kaiser-Meyer-Olkin Measure of Sampling Adequacy
hu: Kaiser–Meyer–Olkin-statisztika a mintavétel elégségességére

en: Bartlett's Test of Sphericity
hu: Bartlett-féle szférikussági próba

en: Approx. Chi-Square
hu: Közelítő Khí-négyzet

en: The %s criteria result in zero factors extracted. Therefore no analysis will be performed.
hu: A(z) %s feltételek nulla kinyert tényezőt eredményeztek. Emiatt nem lett elemzés végrehajtva.

en: The %s criteria result in more factors than variables, which is not meaningful. No analysis will be performed.
hu: A(z) %s feltételek több tényezőt eredményeztek mint változót, amelynek nincs értelme. Nem lesz elemzés végrehajtva.

en: Component Matrix
hu: Komponensmátrix

en: Factor Matrix
hu: Faktormátrix

en: Pattern Matrix
hu: Mintamátrix

en: Structure Matrix
hu: Struktúramátrix

en: Rotated Component Matrix
hu: Forgatott komponensmátrix

en: Rotated Factor Matrix
hu: Forgatott faktormátrix

en: File handle %s is already defined.  Use %s before redefining a file handle.
hu: A(z) %s fájlkezelő már meg lett határozva. Használja ezt a fájlkezelő újradefiniálása előtt: %s.

en: %s must be specified with %s.
hu: A %s-ot ezzel együtt kell megadni: %s.

en: The specified file mode requires LRECL.  Assuming %zu-character records.
hu: A megadott fájlmód LRECL-t igényel. %zu karakteres rekordok feltételezve.

en: file
hu: fájl

en: inline file
hu: beágyazott fájl

en: Handle for %s not allowed here.
hu: A(z) %s kezelője itt nem megengedett.

en: %s ignores %s.  Temporary transformations will be made permanent.
hu: a(z) %s figyelmen kívül hagyja ezt: %s. Az átmeneti átalakítások véglegesek lesznek.

en: Could not create temporary file for %s.
hu: Nem hozható létre átmeneti fájl ehhez: %s.

en: Error rewinding %s file: %s.
hu: Hiba a(z) %s fájl visszaállításakor: %s.

en: Error creating %s source file.
hu: Hiba a(z) %s forrásfájl létrehozásakor.

en: Error reading %s file: %s.
hu: Hiba a(z) %s fájl olvasásakor: %s.

en: Unexpected end of file reading %s file.
hu: Váratlan fájlvég a(z) %s fájl olvasásakor.

en: Error seeking %s source file: %s.
hu: Hiba a(z) %s forrásfájlban lépkedéskor: %s.

en: Error writing %s source file: %s.
hu: Hiba a(z) %s forrásfájl írásakor: %s.

en: Error rewinding %s source file: %s.
hu: Hiba a(z) %s forrásfájl visszaállításakor: %s.

en: Error reading %s temporary file: %s.
hu: Hiba a(z) %s átmeneti fájl írásakor: %s.

en: Unexpected end of file reading %s temporary file.
hu: Váratlan fájlvég a(z) %s átmeneti fájl olvasásakor.

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Valid Percent
hu: Érvényes százalék

en: Cumulative Percent
hu: Kumulatív százalék

en: Omitting pie chart for %s, which has only %d unique values.
hu: Kördiagram kihagyása ehhez: %s, mert csak %d egyedi értéket tartalmaz.

en: Omitting pie chart for %s, which has over 50 unique values.
hu: Kördiagram kihagyása ehhez: %s, mert több mint 50 egyedi értéket tartalmaz.

en: Omitting bar chart, which has no values.
hu: Értékek nélküli oszlopdiagram kihagyása.

en: Ranks
hu: Rangok

en: Mean Rank
hu: Mintaátlag rangja

en: Kendall's W
hu: Kendall-féle W

en: Chi-Square
hu: Khí-négyzet

en: error reading file `%s'
hu: hiba a(z) %s fájl olvasásakor

en: Ignoring obsolete IMPORTCASES subcommand.  (N OF CASES or SAMPLE may be used to substitute.)
hu: Az elavult IMPORTCASES alparancs figyelmen kívül hagyása. (az N OF CASES vagy a SAMPLE használható helyette)

en: In compatible syntax mode, the QUALIFIER string must contain exactly one character.
hu: A kompatibilis szintaxis módban, a QUALIFIER karakterlánc pontosan egy karaktert kell tartalmazzon.

en: %s: Data file dictionary has no variables.
hu: %s: Az adatfájl szótárnak nincsenek változói.

en: Tests of Between-Subjects Effects
hu: Alanyok közti hatások próbái

en: Type I Sum Of Squares
hu: I. típusú négyzetösszeg

en: Type II Sum Of Squares
hu: II. típusú négyzetösszeg

en: Type III Sum Of Squares
hu: III. típusú négyzetösszeg

en: Mean Square
hu: Középérték négyzetet

en: Corrected Model
hu: Javított modell

en: Model
hu: Modell

en: Intercept
hu: Ordinátatengely-metszet

en: Error
hu: Hiba

en: Corrected Total
hu: Javított összesítés

en: Percentage
hu: Százalék

en: Cumulative Count
hu: Kumulatív számosság

en: %s vs. %s by %s
hu: %s – %s, %s szerint

en: %s vs. %s
hu: %s – %s

en: Maximum number of scatterplot categories reached. Your BY variable has too many distinct values. The coloring of the plot will not be correct.
hu: A pontfelhő kategóriák legnagyobb száma elérve. A BY változójának túl sok különböző értéke van. A diagram színezése helytelen lesz.

en: %s of %s
hu: %s / %s

en: Only one chart type is allowed.
hu: Csak egy diagramtípus engedélyezett.

en: Only one variable is allowed.
hu: Csak egy változó engedélyezett.

en: %s: Command exited with status %d.
hu: %s: A parancs %d állapottal lépett ki.

en: Failed to create temporary file (%s).
hu: Átmeneti fájl (%s) létrehozása sikertelen.

en: /dev/null: Failed to open (%s).
hu: /dev/null: A megnyitás sikertelen (%s).

en: Couldn't fork: %s.
hu: Nem sikerült elágaztatni: %s.

en: Failed to set process group.
hu: A folyamat csoportjának megadása sikertelen.

en: Failed to set timeout.
hu: Az időtúllépés megadása sikertelen.

en: While running "%s", waiting for child process failed (%s).
hu: A(z) „%s” futtatása közben, a gyermekfolyamatra várakozás sikertelen (%s).

en: Command "%s" timed out.
hu: A(z) „%s” parancs túllépte az időkorlátot.

en: Command "%s" terminated by signal %d.
hu: A(z) „%s” parancs megszakítva a következő szignállal: %d.

en: Command or shell not found
hu: A parancs vagy parancsértelmező nem található

en: Could not invoke command or shell
hu: A parancs vagy parancsértelmezhető nem hívható meg

en: Command "%s" exited with status %d (%s).
hu: A(z) „%s” parancs %d állapottal lépett ki (%s).

en: Command "%s" exited with status %d.
hu: A(z) „%s” parancs %d állapottal lépett ki.

en: Command "%s" output could not be read (%s).
hu: A(z) „%s” parancs kimenete nem olvasható (%s).

en: Time limit not supported on this platform.
hu: Az időkorlát nem támogatott ezen a platformon.

en: Can't find `%s' in include file search path.
hu: A(z) „%s” nem található a beágyazandó fájl keresési útvonalán.

en: Unexpected end-of-file within %s.
hu: Váratlan fájlvég ezen belül: %s.

en: Input program did not create any variables.
hu: A bemeneti program nem hozott létre egyetlen változót sem.

en: REREAD: Column numbers must be positive finite numbers.  Column set to 1.
hu: REREAD: Az oszlopszámoknak véges, pozitív számoknak kell lenniük. Az oszlop beállítva 1-re.

en: Jonckheere-Terpstra Test
hu: Jonckheere–Terpstra próba

en: Number of levels in %s
hu: Szintek száma itt: %s

en: Observed J-T Statistic
hu: Tapasztalati J–T statisztika

en: Mean J-T Statistic
hu: Átlagos J–T statisztika

en: Std. Deviation of J-T Statistic
hu: A J–T statisztika szórása

en: Std. J-T Statistic
hu: Sztenderd J–T statisztika

en: Asymp. Sig. (2-tailed)
hu: Aszimp. szig. (2-farkú)

en: One-Sample Kolmogorov-Smirnov Test
hu: Egymintás Kolmogorov–Szmirnov-próba

en: Uniform Parameters
hu: Egyenletes paraméterek

en: Normal Parameters
hu: Normális paraméterek

en: Poisson Parameters
hu: Poisson paraméterek

en: Exponential Parameters
hu: Exponenciális paraméterek

en: Most Extreme Differences
hu: Legnagyobb különbségek

en: Absolute
hu: Abszolút

en: Positive
hu: Pozitív

en: Negative
hu: Negatív

en: Kolmogorov-Smirnov Z
hu: Kolmogorov–Szmirnov Z

en: All predicted values are either 1 or 0
hu: Minden előrejelzett érték 1 vagy 0

en: Dependent variable's values are not dichotomous.
hu: A függő változó értékei nem dichotómok.

en: Category %s does not have at least two distinct values. Logistic regression will not be run.
hu: A(z) %s kategóriának nincs legalább két különböző értéke. A logisztikus regresszió nem lesz futtatva.

en: Estimation terminated at iteration number %d because parameter estimates changed by less than %g
hu: A becslés befejeződött a(z) %d. iterációszámnál, mert a paraméterbecslések változása kisebb volt mint %g

en: Estimation terminated at iteration number %d because Log Likelihood decreased by less than %g%%
hu: A becslés befejeződött a(z) %d. iterációszámnál, mert a Log Likelihood kevesebb mint %g%%-kal csökkent

en: Estimation terminated at iteration number %d because maximum iterations has been reached
hu: A becslés befejeződött a(z) %d. iterációszámnál, mert elérte a legnagyobb iterációt

en: Dependent Variable Encoding
hu: Függő változó kódolás

en: Mapping
hu: Leképezés

en: Internal Value
hu: Belső érték

en: Original Value
hu: Eredeti érték

en: Variables in the Equation
hu: Az egyenlet változói

en: %d%% CI for Exp(B)
hu: %d%% CI ennél: Exp(B)

en: Step 1
hu: 1. lépés

en: Constant
hu: Állandó

en: Model Summary
hu: Modell összefoglaló

en: Cox & Snell R Square
hu: Cox & Snell R négyzet

en: Nagelkerke R Square
hu: Nagelkerke R négyzet

en: Step
hu: Lépés

en: Unweighted Cases
hu: Súlyozatlan esetek

en: Included in Analysis
hu: Tartalmazza az elemzés

en: Missing Cases
hu: Hiányzó esetek

en: Categorical Variables' Codings
hu: Kategóriaváltozók kódolása

en: Codings
hu: Kódolások

en: Parameter coding
hu: Paraméter kódolása

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Classification Table
hu: Osztályozási táblázat

en: Predicted
hu: Előrejelzett

en: Percentage Correct
hu: Helyes százalék

en: Observed
hu: Megfigyelt

en: Overall Percentage
hu: Összefoglaló százalék

en: This command cannot appear outside LOOP...END LOOP.
hu: Ez a parancs nem használható a LOOP…END LOOP-on kívül.

en: Only one index clause may be specified.
hu: Csak egy index tagmondat adható meg.

en: Sum of Ranks
hu: Rangok összege

en: Mann-Whitney U
hu: Mann–Whitney U

en: Unknown row type "%.*s".
hu: Ismeretlen sortípus: „%.*s”.

en: Extraneous data expecting end of line.
hu: További adatok, de sorvég volt várva.

en: N record is not allowed with N subcommand.  Ignoring N record.
hu: N rekord nem engedélyezett N alparanccsal. N rekord figyelmen kívül hagyása.

en: Matrix %s had %zu rows but %zu rows were expected.
hu: A(z) %s mátrixnak %zu sora volt, de %zu sor volt várva.

en: VARIABLES may not include VARNAME_.
hu: A VARIABLES nem tartalmazhatja a VARNAME_-et.

en: ROWTYPE_ is not allowed on SPLIT or FACTORS.
hu: A ROWTYPE_ nem engedélyezett SPLIT-nél vagy a FACTORS-nál.

en: %s may not appear on both SPLIT and FACTORS.
hu: A(z) %s nem jelenhet meg a SPLIT-nél és a FACTORS-nál is.

en: FORMAT=FULL and FORMAT=NODIAGONAL are mutually exclusive.
hu: A FORMAT=FULL és a FORMAT=NODIAGONAL kölcsönösen kizárják egymást.

en: CELLS is ignored when VARIABLES includes ROWTYPE_
hu: A CELLS figyelmen kívül lesz hagyva, ha a VARIABLES tartalmazza a ROWTYPE_-ot

en: CELLS is required when factor variables are specified and VARIABLES does not include ROWTYPE_.
hu: A CELLS szükséges, ha faktorváltozók vannak megadva, és a VARIABLES nem tartalmazza a ROWTYPE_-ot.

en: CONTENTS was not specified and VARIABLES does not include ROWTYPE_.  Assuming CONTENTS=CORR.
hu: A CONTENTS nem lett megadva, és a VARIABLES nem tartalmazza a ROWTYPE_-ot. CONTENTS=CORR feltételezése.

en: At least one continuous variable is required.
hu: Legalább egy folytonos változó szükséges.

en: VARIABLES includes ROWTYPE_ but the continuous variables are not the last ones on VARIABLES.
hu: A VARIABLES tartalmazza a ROWTYPE_-ot, de a folytonos változók nem az utolsók a VARIABLES-nél.

en: Cannot specify N on CONTENTS along with the N subcommand.
hu: Az N nem adható meg a CONTENTS-nél az N alparancs mellett.

en: Matrix dataset lacks a variable called %s.
hu: A mátrix adathalmazból hiányzik a(z) %s változó.

en: Matrix dataset variable %s should be of string type.
hu: A mátrix adathalmaz %s változójának karakterláncnak kell lennie.

en: Variable %s must precede %s in matrix file dictionary.
hu: A(z) %s változónak a(z) %s előtt kell lennie a mátrixfájlkönyvtárban.

en: Matrix dataset variable %s should be numeric.
hu: A(z) %s mátrix adathalmaz-változónak számnak kell lennie.

en: Matrix dataset does not have any continuous variables.
hu: A mátrix adathalmaznak nincs folytonos változója.

en: %s matrix has %zu columns but %zu rows named variables to be analyzed (and %zu rows named unknown variables).
hu: A(z) %s mátrixnak %zu oszlopa van, de %zu sornyi nevesített változót kell elemezni (és %zu sornyi nevesített ismeretlen változót).

en: Matrix function %s requires %zu argument. | Matrix function %s requires %zu arguments.
hu[0]: A(z) %s mátrixfüggvény %zu argumentumot vár.
hu[1]: A(z) %s mátrixfüggvény %zu argumentumot vár.

en: Matrix function %s requires 1 or 2 arguments, but %zu was provided. | Matrix function %s requires 1 or 2 arguments, but %zu were provided.
hu[0]: A(z) %s mátrixfüggvény 1 vagy 2 argumentumot vár, de %zu lett megadva.
hu[1]: A(z) %s mátrixfüggvény 1 vagy 2 argumentumot vár, de %zu lett megadva.

en: Matrix function %s requires at least one argument.
hu: A(z) %s mátrixfüggvény legalább egy argumentumot vár.

en: Unknown variable %s.
hu: Ismeretlen %s változó.

en: Input to CHOL function is not positive-definite.
hu: A CHOL függvény bemenete nem pozitív definit.

en: Column %zu in DESIGN argument has constant value.
hu: A DESIGN argumentum %zu. oszlopában állandó érték van.

en: Argument of EVAL must be symmetric.
hu: Az EVAL argumentumának szimmetrikusnak kell lennie.

en: GSCH requires its argument to have at least as many columns as rows, but it has dimensions %zu×%zu.
hu: GSCH-hoz szükséges, hogy az argumentumának legalább annyi oszlopa legyen, mint sora, de %zu×%zu méretű.

en: %zu×%zu argument to GSCH contains only %zu linearly independent columns.
hu: A GSCH-nak átadott %zu×%zu méretű argumentum csak %zu lineárisan független oszlopot tartalmaz.

en: Arguments 2 and 3 to RESHAPE must be integers.
hu: A RESHAPE 2. és 3. argumentumának egész számnak kell lennie.

en: Product of RESHAPE size arguments (%zu×%zu = %zu) differs from product of matrix dimensions (%zu×%zu = %zu).
hu: A RESHAPE méretargumentumainak szorzata (%zu×%zu = %zu) eltér a mátrixdimenziók szorzatától (%zu×%zu = %zu).

en: SOLVE arguments must have the same number of rows.
hu: A SOLVE argumentumainak egyező számú sort kell tartalmazniuk.

en: Argument 1 has dimensions %zu×%zu.
hu: Az 1. argumentum %zu×%zu méretű.

en: Argument 2 has dimensions %zu×%zu.
hu: A 2. argumentum %zu×%zu méretű.

en: Scalar argument to SWEEP must be integer.
hu: A SWEEP skalárargumentumának egész számnak kell lennie.

en: Scalar argument to SWEEP must be integer less than or equal to the smaller of the matrix argument's rows and columns.
hu: A SWEEP skalárargumentumának kisebb vagy egyenlőnek kell lennie, mint a mátrixargumentum sorainak vagy oszlopainak száma.

en: Product of arguments to UNIFORM exceeds memory size.
hu: A UNIFORM argumentumainak szorzata túllépi a memória méretét.

en: The operands of %s must have the same dimensions or one must be a scalar.
hu: A(z) %s operandusainak egyező méretűnek kell lenniük, vagy az egyiknek skalárnak kell lennie.

en: The left-hand operand is a %zu×%zu matrix.
hu: A bal kéz felőli operandus egy %zu×%zu méretű mátrix.

en: The right-hand operand is a %zu×%zu matrix.
hu: A jobb kéz felőli operandus egy %zu×%zu méretű mátrix.

en: Matrices not conformable for multiplication.
hu: A mátrixok nem szorozhatók össze.

en: Matrix exponentation with ** requires a square matrix on the left-hand size, not one with dimensions %zu×%zu.
hu: A ** operátorral történő mátrixhatványozáshoz négyzetes mátrix szükséges a bal kéz felőli oldalon, nem %zu×%zu méretű.

en: Matrix exponentiation with ** requires a scalar on the right-hand side, not a matrix with dimensions %zu×%zu.
hu: A ** operátorral történő mátrixhatványozáshoz skalárra van szükség a jobb kéz felőli oldalon, nem %zu÷%zu méretű mátrixra.

en: Exponent %.1f in matrix exponentiation is non-integer or outside the valid range.
hu: A(z) %.1f exponens a mátrixhatványozásban nem egész szám, vagy kívül esik az érvényes tartományon.

en: This operand is a %zu×%zu matrix.
hu: Ez az operandus egy %zu×%zu méretű mátrix.

en: The increment operand to : must be nonzero.
hu: A : növekmény operandusának nem zérusnak kell lennie.

en: This expression tries to horizontally join matrices with differing numbers of rows.
hu: Ez a kifejezés megpróbál vízszintesen egyesíteni két, eltérő számú sorral rendelkező mátrixot.

en: This expression tries to vertically join matrices with differing numbers of columns.
hu: Ez a kifejezés megpróbál függőlegesen egyesíteni két, eltérő számú oszloppal rendelkező mátrixot.

en: Vector index must be scalar or vector, not a %zu×%zu matrix.
hu: A vektorindexnek skalárnak vagy vektornak kell lennie, nem %zu×%zu méretű mátrixnak.

en: Matrix row index must be scalar or vector, not a %zu×%zu matrix.
hu: A mátrix sorindexének skalárnak vagy vektornak kell lennie, nem %zu×%zu méretű mátrixnak.

en: Matrix column index must be scalar or vector, not a %zu×%zu matrix.
hu: A mátrix oszlopindexének skalárnak vagy vektornak kell lennie, nem %zu×%zu méretű mátrixnak.

en: Index %g is out of range for vector with %zu elements.
hu: A(z) %g index kívül esik a %zu elemű vektor értelmezési tartományán.

en: %g is not a valid row index for a %zu×%zu matrix.
hu: A(z) %g nem érvényes sorindex egy %zu×%zu méretű mátrixnál.

en: %g is not a valid column index for a %zu×%zu matrix.
hu: A(z) %g nem érvényes oszlopindex egy %zu×%zu méretű mátrixnál.

en: Vector index operator may not be applied to a %zu×%zu matrix.
hu: A vektorindex operátor nem alkalmazható %zu×%zu méretű mátrixra.

en: Function %s argument %zu must be a scalar, not a %zu×%zu matrix.
hu: A(z) %s függvény %zu. argumentumának skalárnak kell lennie, nem %zu×%zu méretű mátrixnak.

en: Function %s argument %zu must be a vector, not a %zu×%zu matrix.
hu: A(z) %s függvény %zu. argumentumának vektornak kell lennie, nem %zu×%zu méretű mátrixnak.

en: Argument %zu to matrix function %s must be greater than or equal to argument %zu.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának nagyobb vagy egyenlőnek kell lennie, mint a(z) %3$zu. argumentum.

en: Argument %zu to matrix function %s must be greater than argument %zu.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának nagyobbnak kell lennie, mint a(z) %3$zu. argumentum.

en: Argument %zu to matrix function %s must be less than or equal to argument %zu.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának kisebb vagy egyenlőnek kell lennie, mint a(z) %3$zu. argumentum.

en: Argument %zu to matrix function %s must be less than argument %zu.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának kisebbnek kell lennie, mint a(z) %3$zu. argumentum.

en: Argument %zu to matrix function %s must not be equal to argument %zu.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának kisebb vagy egyenlőnek kell lennie, mint a(z) %3$zu. argumentum.

en: Argument %zu is %g.
hu: A(z) %zu. argumentum értéke: %g.

en: Row %zu, column %zu of argument %zu is %g.
hu: A(z) %3$zu. argumentum %1$zu. sorának és %2$zu. oszlopának értéke: %4$g.

en: Argument %zu to matrix function %s must be greater than or equal to %g.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának nagyobb vagy egyenlőnek kell lennie, mint %3$g.

en: Argument %zu to matrix function %s must be greater than %g.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának nagyobbnak kell lennie, mint %3$g.

en: Argument %zu to matrix function %s must be less than or equal to %g.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának kisebb vagy egyenlőnek kell lennie, mint %3$g.

en: Argument %zu to matrix function %s must be less than %g.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának kisebbnek kell lennie, mint %3$g.

en: Argument %zu to matrix function %s must not be equal to %g.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentuma nem lehet egyenlő ezzel: %3$g.

en: Row %zu, column %zu of argument %zu to matrix function %s is %g, which is outside the valid range %c%d,%d%c.
hu: A(z) %4$s mátrixfüggvény %3$zu. argumentumának %1$zu. sorában és %2$zu. oszlopában lévő érték %5$g, amely kívül esik az érvényes %6$c%7$d, %8$d%9$c tartományon.

en: Argument %zu to matrix function %s is %g, which is outside the valid range %c%d,%d%c.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentumának értéke %3$g, amely kívül esik az érvényes %4$c%5$d, %6$d%7$c tartományon.

en: Argument %zu to matrix function %s, which must be integer, contains non-integer value %g in row %zu, column %zu.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentuma, amelynek egész számokat kellene tartalmaznia, a(z) %3$g nem egész értéket tartalmazza a(z) %4$zu. sorának, %5$zu. oszlopában.

en: Argument %zu to matrix function %s, which must be integer, has non-integer value %g.
hu: A(z) %2$s mátrixfüggvény %1$zu. argumentuma, amelynek egész számokat kellene tartalmaznia, a(z) %3$g nem egész értéket tartalmazza.

en: Arguments 1 and 2 to %s have dimensions %zu×%zu and %zu×%zu, but %s requires these arguments either to have the same dimensions or for one of them to be a scalar.
hu: A(z) %s 1. és 2. argumentumainak méretei %zu×%zu és %zu×%zu, de a(z) %s megköveteli, hogy ezek egyforma méretűek legyenek, vagy hogy az egyikük skalár legyen.

en: Uninitialized variable %s used in expression.
hu: A kifejezésben használt „%s” változónak nem lett megadva értéke.

en: Expression for %s must evaluate to scalar, not a %zu×%zu matrix.
hu: A(z) %s kifejezésnek skalárra kell kiértékelődnie, nem %zu×%zu méretű mátrixra.

en: Undefined variable %s.
hu: Meghatározatlan „%s” változó.

en: Cannot index %zu×%zu matrix %s.
hu: A(z) %zu×%zu méretű %s mátrix nem indexelhető.

en: Can't use vector indexing on %zu×%zu matrix %s.
hu: A(z) %zu×%zu méretű %s mátrixnál nem használható a vektoros indexelés.

en: Only an %zu-element vector may be assigned to this %zu-element subvector of %s.
hu: Csak %1$zu-elemű vektor rendelhető a(z) %3$s %2$zu-elemű alvektorához.

en: The source is an %zu×%zu matrix.
hu: A forrás egy %zu×%zu méretű mátrix.

en: The source vector has %zu element. | The source vector has %zu elements.
hu[0]: A forrásvektornak %zu eleme van.
hu[1]: A forrásvektornak %zu eleme van.

en: Numbers of indexes for assigning to %s differ from the size of the source matrix.
hu: A(z) %s mátrixhoz történő hozzárendeléshez használt indexek száma eltér a forrásmátrix méretétől.

en: Number of row indexes for assigning to %s differs from number of rows in source matrix.
hu: A(z) %s mátrixhoz történő hozzárendeléshez használt sorindexek eltérnek a forrásmátrix soraitól.

en: Number of column indexes for assigning to %s differs from number of columns in source matrix.
hu: A(z) %s mátrixhoz történő hozzárendeléshez használt oszlopindexek eltérnek a forrásmátrix oszlopaitól.

en: There is %zu row index. | There are %zu row indexes.
hu[0]: %zu sorindex van.
hu[1]: %zu sorindex van.

en: Destination matrix %s has %zu row. | Destination matrix %s has %zu rows.
hu[0]: A(z) %s célmátrixnak %zu sora van.
hu[1]: A(z) %s célmátrixnak %zu sora van.

en: There is %zu column index. | There are %zu column indexes.
hu[0]: %zu oszlopindex van.
hu[1]: %zu oszlopindex van.

en: Destination matrix %s has %zu column. | Destination matrix %s has %zu columns.
hu[0]: A(z) %s célmátrixnak %zu oszlopa van.
hu[1]: A(z) %s célmátrixnak %zu oszlopa van.

en: The source matrix is %zu×%zu.
hu: A forrásmátrix %zu×%zu méretű.

en: BREAK not inside LOOP.
hu: A BREAK nem LOOP-on belül szerepel.

en: Matrix Variables
hu: Mátrixváltozók

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Dimension
hu: Dimenzió

en: Size (kB)
hu: Méret (kB)

en: Cannot save %zu×%zu matrix to %s because the first SAVE to %s in this matrix program wrote a %zu-column matrix.
hu: A %zu×%zu méretű mátrix nem menthető a(z) %s változóba, mert a mátrixprogram első, %s változóba író SAVE parancsa %zu oszlopos mátrixot írt ki.

en: This is the location of the first SAVE to %s.
hu: Ez az első SAVE parancs, amely a(z) %s változóba ír.

en: Duplicate variable name %s in SAVE statement.
hu: Ismételt „%s” változónév a SAVE parancsban.

en: The SAVE command STRINGS subcommand specifies an unknown variable %s.
hu: A SAVE parancs STRINGS alparancsa a(z) ismeretlen %s változót adja meg.

en: The SAVE command STRINGS subcommand specifies %zu unknown variable: %s. | The SAVE command STRINGS subcommand specifies %zu unknown variables, including %s.
hu[0]: A SAVE parancs STRINGS alparancsa %zu ismeretlen változót ad meg: %s.
hu[1]: A SAVE parancs STRINGS alparancsa %zu ismeretlen változót ad meg, köztük ezt: %s.

en: Unknown format %s.
hu: Ismeretlen %s formátum.

en: SIZE is required for reading data into a full matrix (as opposed to a submatrix).
hu: A SIZE szükséges az adatok teljes mátrixba történő beolvasásához (ellentétben egy almátrixszal).

en: %d repetitions cannot fit in record width %d.
hu: %d ismétlődés nem férhet bele egy %d szélességű rekordba.

en: Error reading "%.*s" as format %s for matrix row %zu, column %zu: %s
hu: Hiba a(z) „%.*s” %s formátumként történő beolvasása során a mátrix %zu. soránál és %zu oszlopánál: %s

en: Matrix data may not contain missing value.
hu: A mátrixadatok nem tartalmazhatnak hiányzó értéket.

en: Unexpected end of file reading matrix data.
hu: Váratlan fájlvég a mátrixadatok olvasásakor.

en: Trailing garbage following data for matrix row %zu.
hu: Záró szemét a mátrix %zu. sora után.

en: SIZE must evaluate to a scalar or a 2-element vector, not a %zu×%zu matrix.
hu: A SIZE-nak skalárra vagy kételemű vektorra kell kiértékelődnie, nem %zu×%zu méretű mátrixra.

en: Matrix dimensions %g×%g specified on SIZE are outside valid range.
hu: A SIZE-nál megadott %g×%g mátrixméret kívül esik az érvényes tartományon.

en: Dimensions specified on SIZE differ from dimensions of destination submatrix.
hu: A SIZE-nál megadott méretek eltérnek a célnak megadott részmátrix méretétől.

en: SIZE specifies dimensions %zu×%zu.
hu: A SIZE a következő méretet adja meg: %zu×%zu.

en: Destination submatrix has dimensions %zu×%zu.
hu: A célként megadott almátrix mérete: %zu×%zu.

en: Cannot read non-square %zu×%zu matrix using READ with MODE=SYMMETRIC.
hu: A nem négyzetes %zu×%zu méretű mátrix nem olvasható a READ paranccsal, ha MODE=SYMMETRIC van beállítva.

en: Format %s is too wide for %zu-byte matrix elements.
hu: A(z) %s formátum túl széles a(z) %zu bájtos mátrixelemekhez.

en: WRITE with MODE=TRIANGULAR requires a square matrix but the matrix to be written has dimensions %zu×%zu.
hu: A WRITE parancshoz MODE=TRIANGULAR beállítás esetén négyzetes mátrix szükséges, de az írandó mátrix %zu×%zu méretű.

en: Variable %s is not numeric.
hu: A(z) %s változó nem numerikus.

en: Variable %s in case %lld is system-missing.
hu: A(z) %s változó értéke hiányzik a(z) %lld. esetnél.

en: Variable %s in case %lld has user-missing value %g.
hu: A(z) %1$s változó a(z) %3$g hiányzónak tekintendő értéket tartalmazza a(z) %2$lld. esetnél.

en: The %s command cannot read an empty active file.
hu: A(z) %s parancs nem tud üres, aktív fájlt olvasni.

en: %s may only be specified on MSAVE if it was specified on the first MSAVE within MATRIX.
hu: A(z) %s csak egyszer adható meg az MSAVE-en, ha meg lett adva az első MSAVE-nél a MATRIX parancson belül.

en: OUTFILE must name the same file on each MSAVE within a single MATRIX command.
hu: Az OUTFILE-nak ugyanazt a fájlt kell megadnia minden MSAVE-nél egy adott MATRIX parancsban.

en: Variable name %s is reserved.
hu: A(z) %s változónév a rendszer számára van fenntartva.

en: FNAMES requires FACTOR.
hu: A FNAMES-hez szükséges a FACTOR.

en: SNAMES requires SPLIT.
hu: Az SNAMES-hez szükséges a SPLIT.

en: %s expression must evaluate to vector, not a %zu×%zu matrix.
hu: A(z) %s kifejezésnek vektorrá kell kiértékelődnie, nem %zu×%zu méretű mátrixra.

en: Duplicate or invalid FACTOR variable name %s.
hu: Ismételt vagy érvénytelen FACTOR változónév: %s.

en: Duplicate or invalid variable name %s.
hu: Ismételt vagy érvénytelen változónév: %s.

en: Matrix on MSAVE has %zu columns but there are %zu variables.
hu: A mátrixnak az MSAVE-nél %zu oszlopa van, de %zu változó van.

en: There are %zu factor variables, but %zu factor values were supplied.
hu: %zu faktorváltozó van, de %zu faktorérték lett megadva.

en: There are %zu split variables, but %zu split values were supplied.
hu: %zu felosztási változó van, de %zu felosztási érték lett megadva.

en: Matrix data file lacks %s variable.
hu: A mátrix adathalmazból hiányzik a(z) %s változó.

en: %s variable in matrix data file must be 8-byte string, but it has width %d.
hu: A mátrixadatfájlban lévő %s változónak 8 bájtos karakterláncnak kell lennie, de %d szélességű.

en: Matrix data file contains unknown ROWTYPE_ "%.*s".
hu: A mátrixadatfájl ismeretlen ROWTYPE_-ot tartalmaz: „%.*s”.

en: Matrix data file contains variable with existing name %s.
hu: A mátrixadatfájl a(z) %s meglévő nevű változót tartalmazza.

en: Matrix data file variable %s contains a missing value, which was treated as zero. | Matrix data file variable %s contains %zu missing values, which were treated as zero.
hu[0]: A(z) %s mátrixadatfájl-változó hiányzó értéket tartalmaz, amely zérusként lett kezelve.
hu[1]: A(z) %s mátrixadatfájl-változó %zu hiányzó értéket tartalmaz, amely zérusként lett kezelve.

en: ROWTYPE_ must precede VARNAME_ in matrix data file.
hu: A ROWTYPE_-nak meg kell előznie a VARNAME_-et a mátrixadatfájlban.

en: Matrix data file contains no continuous variables.
hu: A mátrixadatfájlnak nincsenek folytonos változói.

en: Matrix data file contains unexpected string variable %s.
hu: A mátrixadatfájl váratlan karakterlánc-változót tartalmaz: %s.

en: Matrix Variables Created by MGET
hu: MGET által létrehozott mátrixváltozók

en: Split Values
hu: Értékek felosztása

en: Factors
hu: Faktorok

en: Dimensions
hu: Méretek

en: Argument of EIGEN must be symmetric.
hu: Az EIGEN argumentumának szimmetrikusnak kell lennie.

en: SETDIAG destination matrix %s is uninitialized.
hu: A SETDIAG %s célmátrixa nincs definiálva.

en: SETDIAG argument 2 must be a scalar or a vector, not a %zu×%zu matrix.
hu: A SETDIAG 2. argumentumának skalárnak vagy vektornak kell lennie, nem %zu×%zu méretű mátrixnak.

en: Premature END MATRIX within %s.
hu: Korai END MATRIX a(z) %s parancson belül.

en: Unknown matrix command.
hu: Ismeretlen mátrixparancs.

en: Matrix command %s is not yet implemented.
hu: A(z) %s mátrixparancs még nincs megvalósítva.

en: Unexpected end of input expecting matrix command.
hu: A bemenet váratlanul véget ért, mátrixparancsot várva.

en: The McNemar test is appropriate only for dichotomous variables
hu: A McNemar-próba csak dichotóm változókhoz megfelelő

en: Point Probability
hu: Pont valószínűség

en: Pairs
hu: Párok

en: No active file is defined and no external file is specified on MATRIX=IN.
hu: Nincs aktív fájl meghatározva, és nincs külső fájl megadva a MATRIX=IN parancsban.

en: Group Median
hu: Csoport medián

en: First
hu: Első

en: Last
hu: Utolsó

en: Percent N
hu: Százalék N

en: Percent Sum
hu: Százalék összeg

en: Harmonic Mean
hu: Harmonikus közép

en: Geom. Mean
hu: Geom. közép

en: Included
hu: Tartalmazza

en: Excluded
hu: Kihagyott

en: Report
hu: Jelentés

en: The table "%s" has no non-empty control variables.  No result for this table will be displayed.
hu: A(z) „%s” táblázatnak nincsenek nem üres vezérlőváltozói. A táblázathoz nem lesz eredmény megjelenítve.

en: > Median
hu: > Medián

en: ≤ Median
hu: ≤ Medián

en: Too many numeric missing values.  At most three individual values or one value and one range are allowed.
hu: Túl sok hiányzó numerikus érték. Legfeljebb három egyedi érték, egy érték vagy egy tartomány megengedett.

en: Truncating missing value to maximum acceptable length (%d bytes).
hu: Hiányzó érték csonkolása a legnagyobb elfogadható hosszra (%d bájt).

en: Too many string missing values.  At most three individual values are allowed.
hu: Túl sok hiányzó karakterlánc érték. Legfeljebb három egyedi érték megengedett.

en: Numeric VALUE must be an integer.
hu: A numerikus VALUE csak egész lehet.

en: MDGROUP subcommand for group %s specifies LABELSOURCE=VARLABEL but not CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES.  Ignoring LABELSOURCE.
hu: Az MDGROUP alparancs a(z) %s csoportnál a LABELSOURCE=VARLABEL értéket határozza meg, és nem a CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES értéket. A LABELSOURCE figyelmen kívül hagyása.

en: MDGROUP subcommand for group %s specifies both LABEL and LABELSOURCE, but only one of these subcommands may be used at a time.  Ignoring LABELSOURCE.
hu: Az MDGROUP alparancs a(z) %s csoportnál a LABEL és a LABELSOURCE alparancsot is meghatározza, de ezen alparancsok közül egyszerre csak az egyik használható. A LABELSOURCE figyelmen kívül hagyása.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s have the same variable label.  Categories represented by these variables will not be distinguishable in output.
hu: A(z) %s többértékű dichotóm csoport részeként meghatározott %s és %s változónak ugyanolyan változócímkéje van. Az ezen változók által ábrázolt kategóriák nem lesznek megkülönböztethetők a kimeneten.

en: Variable %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) has no value label for its counted value.  This category will not be distinguishable in output.
hu: A(z) %s többértékű dichotóm csoport (amelynek CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES értéke van) részeként meghatározott %s változónak nincs változócímkéje a számolt értékénél. Ez a kategória nem lesz megkülönböztethető a kimeneten.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) have the same value label for the group's counted value.  These categories will not be distinguishable in output.
hu: A(z) %s többértékű dichotóm csoport (amelynek CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES értéke van) részeként meghatározott %s és %s változónak ugyanolyan értékcímkéje van a csoport számolt értékénél. Ezek a kategóriák nem lesznek megkülönböztethetők a kimeneten.

en: Variables specified on MCGROUP should have the same categories, but %s and %s (and possibly others) in multiple category group %s have different value labels for value %s.
hu: Az MCGROUP alparancsban meghatározott változóknak ugyanolyan kategóriával kell rendelkezniük, de a(z) %s többértékű kategóriacsoportban lévő %s és %s (és esetleg továbbiak) különböző értékcímkékkel rendelkeznek a(z) %s értéknél.

en: No multiple response set named %s.
hu: Nincs %s nevű többértékű válaszhalmaz.

en: The active dataset dictionary does not contain any multiple response sets.
hu: Az aktív adathalmazszótár nem tartalmaz egyetlen többértékű válaszhalmazt sem.

en: Label
hu: Címke

en: Encoding
hu: Kódolás

en: Counted Value
hu: Számolt érték

en: Member Variables
hu: Tagváltozók

en: Name
hu: Név

en: Dichotomies
hu: Dichotómiák

en: %d expected values were given, but the specified range (%d-%d) requires exactly %d values.
hu: %d várt érték volt megadva, de a megadott tartomány (%d-%d) pontosan %d értéket igényel.

en: Format type %s may not be used with a numeric variable.
hu: A(z) %s formátumtípus nem használható numerikus változóval.

en: There is already a variable named %s.
hu: Már van egy %s nevű változó.

en: Games-Howell
hu: Games–Howell

en: Dependent variable %s has no non-missing values.  No analysis for this variable will be done.
hu: A(z) %s függő változónak nincs hiányzó értéke. További elemzés nem lesz végrehajtva a változóhoz.

en: In contrast list %zu, the number of coefficients (%zu) does not equal the number of groups (%d). This contrast list will be ignored.
hu: A(z) %zu. kontrasztlistában az együtthatók száma (%zu) nem egyezik a csoportok számával (%d). Ez a kontrasztlista figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Coefficients for contrast %zu do not total zero
hu: Az együtthatók összege a(z) %zu. kontrasztnál nem nulla

en: Sum of Squares
hu: Négyzetösszeg

en: Type
hu: Típus

en: Between Groups
hu: Csoportok közt

en: Within Groups
hu: Csoportokon belül

en: Dependent Variable
hu: Függő változó

en: Test of Homogeneity of Variances
hu: Varianciák homogenitás-vizsgálata

en: Levene Statistic
hu: Levene statisztika

en: Contrast Coefficients
hu: Kontraszt együtthatók

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Contrast Tests
hu: Kontraszt próbák

en: Value of Contrast
hu: Kontraszt értéke

en: Assumption
hu: Feltételezés

en: Assume equal variances
hu: Egyenlő varianciák feltételezése

en: Does not assume equal variances
hu: Nem feltételez egyenlő varianciát

en: Multiple Comparisons (%s)
hu: Több összehasonlítás (%s)

en: Mean Difference (I - J)
hu: Mintaátlag különbsége (I – J)

en: %g%% Confidence Interval
hu: %g%%-os konfidencia intervallum

en: (J) Family
hu: (J) család

en: Test
hu: Próba

en: Unknown cell class %s.
hu: Ismeretlen cellaosztály: „%s”.

en: Number of variables specified (%zu) differs from number of variable formats (%zu).
hu: A megadott változószám (%zu) eltér a változóformátumok számától (%zu).

en: SPSS-like or Fortran-like format specification expected after variable names.
hu: SPSS-szerű vagy Fortran-szerű formátummegadás várt a változónevek után.

en: The %d columns %d-%d can't be evenly divided into %zu fields.
hu: A(z) %d oszlop: %d-%d, nem osztható fel egyenlően %zu mezőbe.

en: Column positions for fields must be positive.
hu: A mezők oszloppozíciója pozitívnak kell lennie.

en: Column positions for fields must not be negative.
hu: A mezők oszloppozíciójának negatívnak kell lennie.

en: The ending column for a field must be greater than the starting column.
hu: A mező záróoszlopának nagyobbnak kell lennie, mint a kezdőoszlopának.

en: The expression on %s evaluated to the system-missing value.
hu: A(z) %s változón megadott kifejezés hiányzó értékre értékelődött ki.

en: The expression on %s evaluated to %g.
hu: A(z) %s változón megadott kifejezés erre értékelődött ki: %g.

en: %s is required when binary formats are specified.
hu: A(z) %s szükséges, amikor bináris formátum van megadva.

en: Output calls for %d records but %zu specified on RECORDS subcommand.
hu: A kimenet %d rekordot vár, de %zu lett megadva a RECORDS alparancsban.

en: Print Summary
hu: Összegzés kiírása

en: N of Records
hu: N a rekordok közül

en: Initial Cluster Centers
hu: Kezdeti klaszterközéppontok

en: Final Cluster Centers
hu: Végső klaszterközéppontok

en: Cluster
hu: Klaszter

en: Cluster Membership
hu: Klasztertagság

en: Number of Cases in each Cluster
hu: Esetek száma az egyes klaszterekben

en: Clusters
hu: Klaszterek

en: A variable called `%s' already exists.
hu: Már létezik „%s” nevű változó.

en: Cannot generate variable name for ranking %s with %s.  All candidates in use.
hu: Nem lehet változónevet előállítani a(z) %s rangsorolásnál ezzel: %s. Az összes jelölt használatban van.

en: Too many variables in %s clause.
hu: Túl sok változó a(z) %s feltételben.

en: Variable %s already exists.
hu: A(z) %s változó már létezik.

en: Duplicate variable name %s.
hu: Ismételt változónév: %s.

en: %s of %s by %s
hu: %s / %s e szerint: %s

en: Variables Created by RANK
hu: RANK által létrehozott változók

en: New Variable
hu: Új változó

en: Function
hu: Függvény

en: Fraction
hu: Tört

en: Grouping Variables
hu: Csoportosító változók

en: Existing Variable
hu: Meglévő változó

en: %s is not allowed with string variables.
hu: %s nem megengedett karakterlánc változókkal.

en: VARIABLES may not appear after %s
hu: VARIABLES nem szerepelhet a(z) %s után

en: REGRESSION with SAVE ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
hu: A REGRESSION a SAVE beállítással figyelmen kívül hagyja a TEMPORARY-t. Az átmeneti átalakítások véglegesek lesznek.

en: REGRESSION with SAVE ignores FILTER.  All cases will be processed.
hu: A REGRESSION a SAVE beállítással figyelmen kívül hagyja a FILTER-t. Minden eset feldolgozásra kerül.

en: The dependent variable is equal to the independent variable. The least squares line is therefore Y=X. Standard errors and related statistics may be meaningless.
hu: A függő változó megegyezik a független változóval. A legkisebb négyzetek vonal ezért Y=X. A sztenderd hibák és a kapcsolódó statisztikák értelmetlenek lehetnek.

en: No valid data found. This command was skipped.
hu: Nem található érvényes adat. A parancs kihagyva.

en: Model Summary (%s)
hu: Modell összefoglaló (%s)

en: R Square
hu: R négyzet

en: Adjusted R Square
hu: Igazított R négyzet

en: Std. Error of the Estimate
hu: A becslés sztenderd hibája

en: Coefficients (%s)
hu: Együtthatók (%s)

en: Unstandardized Coefficients
hu: Nem sztenderdizált együtthatók

en: Standardized Coefficients
hu: Sztenderdizált együtthatók

en: Beta
hu: Béta

en: %g%% Confidence Interval for B
hu: %g%%-os konfidencia intervallum a B-hez

en: Collinearity Statistics
hu: Kollinearitási statisztika

en: Tolerance
hu: Tűréshatár

en: (Constant)
hu: (Állandó)

en: Coefficient Correlations (%s)
hu: Együttható korrelációk (%s)

en: Models
hu: Modellek

en: Covariances
hu: Kovarianciák

en: Reliability on a single variable is not useful.
hu: Egyetlen változó megbízhatósága haszontalan.

en: The STATISTICS subcommand is not yet implemented.  No statistics will be produced.
hu: A STATISTICS alparancs még nincs megvalósítva. Nem lesz statisztika létrehozva.

en: Scale: %s
hu: Arány: %s

en: Item-Total Statistics
hu: Elem-Összes statisztika

en: Scale Mean if Item Deleted
hu: Mintaátlag skálázása, ha egy elem törlésre kerül

en: Scale Variance if Item Deleted
hu: Variancia skálázása, ha egy elem törlésre került

en: Corrected Item-Total Correlation
hu: Javított elem-összes korreláció

en: Cronbach's Alpha if Item Deleted
hu: Cronbach-féle alfa, ha az elem törlésre kerül

en: Reliability Statistics
hu: Megbízhatósági statisztika

en: Cronbach's Alpha
hu: Cronbach-féle alfa

en: N of Items
hu: Elemek száma

en: Part 1
hu: 1. rész

en: Part 2
hu: 2. rész

en: Total N of Items
hu: Elemek összes száma

en: Correlation Between Forms
hu: Korreláció az űrlapok közt

en: Spearman-Brown Coefficient
hu: Spearman–Brown együttható

en: Equal Length
hu: Egyenlő hossz

en: Unequal Length
hu: Nem egyenlő hossz

en: Guttman Split-Half Coefficient
hu: Guttman-féle felezési együttható

en: %s may not be used after %s.  Temporary transformations will be made permanent.
hu: A(z) %s nem használható %s után. Az átmeneti transzformációk véglegesek lesznek.

en: Differing number of variables in old name list (%zu) and in new name list (%zu).
hu: A változók száma eltér a régi névlistában (%zu) és az új névlistában (%zu).

en: Renaming would duplicate variable name %s.
hu: Az átnevezés megismételné a(z) %s változónevet.

en: Dummy variable name `%s' hides dictionary variable `%s'.
hu: Az előállított „%s” nevű változó elrejti a szótárban szereplő „%s” változót.

en: Dummy variable name `%s' is given twice.
hu: Az előállított „%s” nevű változó kétszer van megadva.

en: Ranges may only have integer bounds.
hu: A tartományoknak csak egész korlátja lehet.

en: %ld TO %ld is an invalid range.
hu: %ld TO %ld egy érvénytelen tartomány.

en: No matching %s.
hu: Nincs illeszkedő %s.

en: Area Under the Curve
hu: Görbe alatti terület

en: Area
hu: Terület

en: Asymptotic Sig.
hu: Aszimptotikus szig.

en: Asymp. %g%% Confidence Interval
hu: Aszimp. %g%% konfidencia intervallum

en: Variable under test
hu: Próba alatti változó

en: Case Summary
hu: Esetösszegzés

en: Unweighted
hu: Súlyozatlan

en: Weighted
hu: Súlyozott

en: Coordinates of the Curve
hu: A görbe koordinátái

en: Positive if greater than or equal to
hu: Pozitív, ha nagyobb vagy egyenlő mint

en: Sensitivity
hu: Érzékenység

en: 1 - Specificity
hu: 1- Fajlagosság

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: Test variable
hu: Próbaváltozó

en: Multiple modes exist for variable `%s'.  Using %.*g as the threshold value.
hu: Több mód létezik a(z) „%s” változóhoz. %.*g használata küszöbértékként.

en: Runs Test
hu: Végrehajtja a próbát

en: Test Value
hu: Próbaérték

en: Test Value (mode)
hu: Próbaérték (módusz)

en: Test Value (mean)
hu: Próbaérték (mintaátlag)

en: Test Value (median)
hu: Próbaérték (medián)

en: Cases < Test Value
hu: Esetek < Próbaérték

en: Cases ≥ Test Value
hu: Esetek ≥ Próbaérték

en: Total Cases
hu: Összes eset

en: Number of Runs
hu: Futások száma

en: The %s string must contain exactly one character.
hu: A(z) %s karakterlánc pontosan egy karaktert kell tartalmazzon.

en: Output file `%s' exists but %s was not specified.
hu: A(z) „%s” kimeneti fájl létezik, de a(z) %s nem lett megadva.

en: The OUTFILE or METADATA subcommand is required.
hu: Az OUTFILE vagy METADATA alparancs szükséges.

en: The filter variable must be numeric.
hu: A szűrőváltozónak numerikusnak kell lennie.

en: The filter variable may not be scratch.
hu: A szűrőváltozó nem lehet segédváltozó.

en: ISL (32-bit IEEE 754 single, little-endian)
hu: ISL (32-bites IEEE 754 egyszeres, little-endian)

en: ISB (32-bit IEEE 754 single, big-endian)
hu: ISB (32-bites IEEE 754 egyszeres, big-endian)

en: IDL (64-bit IEEE 754 double, little-endian)
hu: IDL (64-bites IEEE 754 dupla, little-endian)

en: IDB (64-bit IEEE 754 double, big-endian)
hu: IDB (64-bites IEEE 754 dupla, big-endian)

en: VF (32-bit VAX F, VAX-endian)
hu: VF (32-bites VAX F, VAX-endian)

en: VD (64-bit VAX D, VAX-endian)
hu: VD (64-bites VAX D, VAX-endian)

en: VG (64-bit VAX G, VAX-endian)
hu: VG (64-bites VAX G, VAX-endian)

en: ZS (32-bit IBM Z hexadecimal short, big-endian)
hu: ZS (32-bites IBM Z hexadecimális short, big-endian)

en: ZL (64-bit IBM Z hexadecimal long, big-endian)
hu: ZL (64-bites IBM Z hexadecimális long, big-endian)

en: %s requires numeric output format as an argument.  Specified format %s is of type string.
hu: %s numerikus kimeneti formátumot vár argumentumként. A megadott %s formátum karakterlánc típusú.

en: %s is not a recognized encoding or locale name
hu: %s nem egy ismert kódolás vagy területi beállítás neve

en: System Information
hu: Rendszerinformációk

en: Version
hu: Verzió

en: Host System
hu: Gazdarendszer

en: Build System
hu: Összeállítási metaadatok

en: Locale Directory
hu: Területi beállítások könyvtára

en: Compiler Version
hu: Fordítóprogram verziója

en: Too many %s commands without a %s: at most %d levels of saved settings are allowed.
hu: Túl sok %s parancs %s nélkül: legfeljebb %d szintnyi mentett beállítás engedélyezett.

en: %s without matching %s.
hu: %s összetartozó %s nélkül.

en: Differences
hu: Különbségek

en: Negative Differences
hu: Negatív eltérések

en: Positive Differences
hu: Pozitív eltérések

en: Ties
hu: Egyezések

en: Variable %s specified twice in sort criteria.
hu: A(z) %s változó kétszer van megadva a rendezési feltételek közt.

en: File Information
hu: Fájlinformációk

en: File
hu: Fájl

en: Created
hu: Létrehozva

en: Integer Format
hu: Egész formátum

en: Real Format
hu: Valós szám formátum

en: Not weighted
hu: Nem súlyozott

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: (none)
hu: (nincs)

en: No variables to display.
hu: Nincsenek megjeleníthető változók.

en: (empty)
hu: (üres)

en: Position
hu: Pozíció

en: Measurement Level
hu: Mérési szint

en: Role
hu: Szerep

en: Width
hu: Szélesség

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Print Format
hu: Nyomtatási formátum

en: Write Format
hu: Írási formátum

en: Variable Value
hu: Változóérték

en: User-missing value
hu: Hiányzó érték

en: Variable and Dataset Attributes
hu: Változó- és adathalmaz-attribútumok

en: Variable and Name
hu: Változó és név

en: (dataset)
hu: (adathalmaz)

en: No vectors defined.
hu: Nincsenek vektorok meghatározva.

en: Vectors
hu: Vektorok

en: Vector and Position
hu: Vektor és pozíció

en: No valid encodings found.
hu: Nem található érvényes kódolás.

en: Usable encodings for %s.
hu: Használható kódolások ehhez: %s.

en: Encodings that can successfully read %s (by specifying the encoding name on the GET command's ENCODING subcommand).  Encodings that yield identical text are listed together.
hu: Karakterkódolások, amelyek sikeresen olvashatják ezt: %s (megadva a kódolás nevét a GET parancs ENCODING alparancsában). Azok a kódolások, amelyek azonos szöveget eredményeznek együtt felsoroltak.

en: Encodings
hu: Kódolások

en: %s Encoded Text Strings
hu: %s kódolású karakterláncok

en: Text strings in the file dictionary that the previously listed encodings interpret differently, along with the interpretations.
hu: Olyan szöveg karakterláncok a fájlszótárban, amelyeket a korábban felsorolt kódolások eltérően értelmeztek, valamint ezek értelmezései.

en: Text
hu: Szöveg

en: Purpose
hu: Cél

en: Group Statistics
hu: Csoportstatisztika

en: Group
hu: Csoport

en: Independent Samples Test
hu: Független mintás próba

en: Levene's Test for Equality of Variances
hu: Levene-próba a varianciák egyezésére

en: T-Test for Equality of Means
hu: T-próba a mintaátlagok egyezésére

en: Mean Difference
hu: Mintaátlag különbsége

en: Std. Error Difference
hu: Sztd. hiba eltérés

en: 95% Confidence Interval of the Difference
hu: Az eltérés 95%%-os konfidencia intervalluma

en: Assumptions
hu: Feltételezések

en: Equal variances assumed
hu: Egyenlő varianciák feltételezése

en: Equal variances not assumed
hu: Egyenlő varianciák nincsenek feltételezve

en: One-Sample Test
hu: Egymintás próba

en: Test Value = %.*g
hu: Próbaérték = %.*g

en: %g%% Confidence Interval of the Difference
hu: Az eltérés %g%%-os konfidencia intervalluma

en: One-Sample Statistics
hu: Egymintás statisztikák

en: Paired Sample Statistics
hu: Páros mintás statisztikák

en: Pair %zu
hu: %zu. pár

en: Paired Samples Correlations
hu: Páros mintás korrelációk

en: %s & %s
hu: %s és %s

en: Paired Samples Test
hu: Páros mintás próba

en: Paired Differences
hu: Páros eltérések

en: When applying %s to a string variable, two values must be specified.
hu: Egy karakterlánc változón törtönő %s alkalmazásakor két értéket kell megadni.

en: %s subcommand may not be used with %s.
hu: A(z) %s alparancs nem használható ezzel: %s.

en: Exactly one of TESTVAL, GROUPS and PAIRS subcommands must be specified.
hu: A TESTVAL, GROUPS és PAIRS alparancsok közül pontosan egyet kell megadni.

en: This command may only appear once between procedures and procedure-like commands.
hu: Ez a parancs csak egyszer adható meg procedúrák és procedúra-szerű parancsok között.

en:    (Entered %s)
hu:    (Beírva: %s)

en: Requested renaming duplicates variable name %s.
hu: %s ismételt változónév átnevezése kérve.

en: Cannot DROP all variables from dictionary.
hu: Nem dobható el az összes változó a szótárból a DROP paranccsal.

en: Truncating value label to %d bytes.
hu: Értékcímke csonkolása %d bájtra.

en: A vector named %s already exists.
hu: Már létezik %s nevű vektor.

en: Vector name %s is given twice.
hu: A(z) %s vektornév kétszer lett megadva.

en: %s is an existing variable name.
hu: %s egy létező változónév.

en: The weighting variable must be numeric.
hu: A súlyozási változónak numerikusnak kell lennie.

en: The weighting variable may not be scratch.
hu: A súlyváltozó nem lehet segédváltozó.

en: Negative Ranks
hu: Negatív rangok

en: Positive Ranks
hu: Pozitív rangok

en: Too many pairs to calculate exact significance
hu: Túl sok pár a pontos szignifikancia kiszámításához

en: Invalid arguments to %s function.
hu: Érvénytelen argumentumok a(z) %s függvényhez.

en: Unrecognized date unit `%.*s'.  Valid date units are `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', and `%s'.
hu: Nem felismert dátumegység: „%.*s”. Az érvényes dátumegységek a következőek: „%s”, „%s”, „%s”, „%s”, „%s”, „%s”, „%s” vagy „%s”.

en: Invalid DATESUM method.  Valid choices are `%s' and `%s'.
hu: Érvénytelen DATESUM módszer. Az érvényes választások: „%s” és „%s”.

en: Index outside valid range 1 to %zu, inclusive, for vector %s.  The value will be treated as system-missing.
hu: Az index kívül esik a [1,%zu] zárt tartományon a(z) %s vektor esetén. Az érték hiányzóként lesz kezelve.

en: The index is system-missing.
hu: Az index hiányzik.

en: The index has value %g.
hu: Az index értéke %g.

en: Type mismatch: expression has %s type, but a boolean value is required here.
hu: Típuseltérés: a kifejezés „%s” típusú, de itt egy logikai érték szükséges.

en: This command tries to create a new variable %s by assigning a string value to it, but this is not supported.  Use the STRING command to create the new variable with the correct width before assigning to it, e.g. STRING %s(A20).
hu: Ez a parancs megpróbálja létrehozni az új %s változót úgy, hogy hozzárendel egy karakterláncot, de ez nem támogatott. Használja a STRING parancsot, hogy egy megfelelő szélességű új változót hozzon létre, mielőtt hozzárendelné, például STRING %s(A20).

en: Type mismatch: expression has type '%s', but a numeric value is required.
hu: Típuseltérés: a kifejezés „%s” típusú, de itt egy numerikus érték szükséges.

en: Type mismatch: expression has type '%s', but a string value is required.
hu: Típuseltérés: a kifejezés „%s” típusú, de itt egy karakterlánc érték szükséges.

en: Both operands of %s must have the same type.
hu: A(z) %s operandusainak egyező típusúnak kell lenniük.

en: Both operands of %s must be numeric.
hu: A(z) %s mindkét operandusának numerikusnak kell lennie.

en: This operand has type '%s'.
hu: Ezen operandus típusa „%s”.

en: The unary %s operator requires a numeric operand.
hu: A(z) %s egyváltozós operátorhoz numerikus operandus szükséges.

en: The operand of %s has type '%s'.
hu: A(z) %s operandusa „%s” típusú.

en: Chaining relational operators (e.g. `a < b < c') will not produce the mathematically expected result.  Use the AND logical operator to fix the problem (e.g. `a < b AND b < c').  To disable this warning, insert parentheses.
hu: A relációs operátorok láncolása (pl. „a < b < c”) nem a matematikailag várt eredményt adja. Használja az AND logikai operátort a probléma megoldására (pl. „a < b AND b < c”). A figyelmeztetés kikapcsolásához szúrjon be zárójeleket.

en: Unknown system variable %s.
hu: Ismeretlen %s rendszerváltozó.

en: Unknown identifier %s.
hu: Ismeretlen %s azonosító.

en: A vector index must be numeric.
hu: A vektorindexnek numerikusnak kell lennie.

en: This vector index has type '%s'.
hu: A vektorindex „%s” típusú.

en: %s must have an odd number of arguments.
hu: A(z) %s páratlan számú argumentummal kell rendelkezzen a listában.

en: %s function cannot accept suffix .%d to specify the minimum number of valid arguments.
hu: A(z) %s függvény nem fogadja el az érvényes argumentumok legkisebb számát meghatározó .%d utótagot.

en: For %s with %d arguments, at most %d (not %d) may be required to be valid.
hu: A(z) %s %d argumentummal történő használatakor, legfeljebb %d argumentum érvényessége követelhető meg (%d nem).

en: Type mismatch invoking %s as
hu: Típuseltérés a(z) %s meghívásakor ekként:

en: Function invocation
hu: A függvényhívás

en:  does not match any known function.  Candidates are:
hu:  egyetlen ismert függvényt sem. A jelöltek:

en: This argument has type '%s' but '%s' is required.
hu: Az argumentum „%s” típusú, de „%s” szükséges.

en: No function or vector named %s.
hu: Nem található %s nevű függvény vagy vektor.

en: %s is a PSPP extension.
hu: A(z) %s egy PSPP kiegészítő.

en: %s is not available in this version of PSPP.
hu: A(z) %s nem érhető el a PSPP ezen verziójában.

en: %s may not appear after %s.
hu: A(z) %s nem szerepelhet a(z) %s után.

en: failed to create temporary file
hu: átmeneti fájl létrehozása sikertelen

en: seeking in temporary file
hu: pozicionálás az átmeneti fájlban

en: reading temporary file
hu: átmeneti fájl olvasása

en: unexpected end of file reading temporary file
hu: váratlan fájlvég az átmeneti fájl olvasásakor

en: writing to temporary file
hu: átmeneti fájl írása

en: Arabic
hu: Arab

en: Armenian
hu: Örmény

en: Baltic
hu: Balti

en: Celtic
hu: Kelta

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Croatian
hu: Horvát

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Georgian
hu: Grúz

en: Greek
hu: Görög

en: Gujarati
hu: Gudzsarati

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew Visual
hu: Héber (vizuális)

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Nordic
hu: Északi

en: Romanian
hu: Román

en: South European
hu: Dél-európai

en: Turkish
hu: Török

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: Western European
hu: Nyugat-európai

en: error
hu: hiba

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: note
hu: megjegyzés

en: Notes (%d) exceed limit (%d).  Suppressing further notes.
hu: A megjegyzések száma (%d) meghaladja a korlátot (%d). További megjegyzések elrejtése.

en: Warnings (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
hu: A figyelmeztetések száma (%d) meghaladja a korlátot (%d). A további szintaktikai feldolgozás megáll.

en: Errors (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
hu: A hibák száma (%d) meghaladja a korlátot (%d). A további szintaktikai feldolgozás megáll.

en: %s: unexpected end of file
hu: %s: váratlan fájlvég

en: %s: I/O error reading Zip archive (%s)
hu: %s: I/O hiba a ZIP-archívum olvasásakor (%s)

en: %s: I/O error reading Zip archive
hu: %s: I/O hiba a ZIP-archívum olvasásakor

en: %s: corrupt archive at 0x%llx: expected %#<PRIx32> but got %#<PRIx32>
hu: %s: sérült archívum itt: 0x%llx, várt: %#<PRIx32>; kapott: %#<PRIx32>

en: %s: open failed (%s)
hu: %s: megnyitás sikertelen (%s)

en: %s: cannot find central directory
hu: %s: a központi könyvtár nem található

en: %s: seek failed (%s)
hu: %s: pozicionálás sikertelen (%s)

en: %s: unknown member "%s"
hu: %s: ismeretlen tag: „%s”

en: %s: member "%s" has unknown compression type %<PRIu16>
hu: %s: a(z) „%s” tag tömörítési típusa érvénytelen: %<PRIu16>

en: %s: name mismatch between central directory (%s) and local file header (%s)
hu: %s: néveltérés a központi könyvtár (%s) és a helyi fájlfejléc (%s) között

en: %s: cannot initialize inflator (%s)
hu: %s: a felfújó nem készíthető elő (%s)

en: %s: error inflating "%s" (%s)
hu: %s: hiba a(z) „%s” felfújásakor (%s)

en: %s: error opening output file
hu: %s: hiba a kimeneti fájl megnyitásakor

en: %s: not writing ZIP file to terminal
hu: %s: a ZIP-fájl nem lesz a terminálra írva

en: %s: error seeking in output file
hu: %s: hiba a kimeneti fájlban pozicionáláskor

en: %s: write failed
hu: %s: írás sikertelen

en: Not creating histogram because the data contains less than 2 distinct values
hu: Nem készül hisztogram, mert az adatok kevesebb mint 2 diszkrét értéket tartalmaznak

en: One or more weight values are non-integer.  Fractional parts will be ignored when calculating the Shapiro-Wilk statistic.
hu: Egy vagy több súly nem egész értékű. A törtrészek figyelmen kívül lesznek hagyva a Shapiro–Wilk statisztika kiszámításakor.

en: ascii: opening output file `%s'
hu: ascii: „%s” kimeneti fájl megnyitása

en: %s: %s must be positive integer or `auto'
hu: %s: a(z) %s beállításhoz pozitív egész vagy „auto” érték szükséges

en: ascii: page must be at least %d characters wide, but as configured is only %d characters
hu: ascii: az oldalnak legalább %d karakter szélesnek kell lennie, de jelenleg csak %d karakteresre van állítva

en: See %s for an image.
hu: Lásd ezt a képhez: %s.

en: See %s for a chart.
hu: Lásd ezt a diagramhoz: %s.

en: error writing output file `%s': %s
hu: hiba a(z) „%s” kimeneti fájl írásakor: %s

en: `%s': bad font specification
hu: „%s”: hibás betűkészlet megadás

en: error opening output file `%s': %s
hu: hiba a(z) „%s” kimeneti fájl megnyitásakor: %s

en: error drawing output for %s driver: %s
hu: hiba a kimenet rajzolásakor a(z) %s meghajtóval: %s

en: Bar Chart
hu: Oszlopdiagram

en: Normal Q-Q Plot of %s
hu: A(z) %s normális Q-Q diagramja

en: Observed Value
hu: Megfigyelt érték

en: Expected Normal
hu: Várt normális

en: Detrended Normal Q-Q Plot of %s
hu: A(z) %s trendtől megtisztított normális Q-Q diagramja

en: Dev from Normal
hu: Eltérés a normálistól

en: *MISSING*
hu: *HIÁNYZÓ*

en: HISTOGRAM
hu: HISZTOGRAM

en: ROC Curve
hu: ROC görbe

en: Scatterplot %s
hu: %s pontdiagram

en: Scree Plot
hu: Kőtörmelék diagram

en: Eigenvalue
hu: Sajátérték

en: Spread vs. Level Plot of %s
hu: Szórás ↔ a(z) %s szintdiagramja

en: Level
hu: Szint

en: Spread
hu: Szórás

en: error opening output file `%s'
hu: hiba a(z) %s kimeneti fájl megnyitásakor

en: %s: unknown option `%s'
hu: %s: ismeretlen beállítás: „%s”

en: %s: output option missing `='
hu: %s: a kimeneti kapcsolóból hiányzik az „=”

en: %s: output option specified more than once
hu: %s: a kimeneti kapcsoló többször is meg lett adva

en: PSPP Output
hu: PSPP kimenet

en: No description
hu: Nincs leírás

en: error writing output file `%s'
hu: hiba a(z) %s kimeneti fájl írásakor

en: `%s' is not a valid length.
hu: A(z) „%s” hossz érvénytelen.

en: syntax error in paper size `%s'
hu: szintaktikai hiba a(z) „%s” papírméretben

en: unknown paper type `%.*s'
hu: ismeretlen „%.*s” papírtípus

en: error opening input file `%s'
hu: hiba a(z) %s bemeneti fájl megnyitásakor

en: file `%s' does not state a paper size
hu: a(z) „%s” fájl nem adja meg a papírméretet

en: %s: `%s' is `%s' but a Boolean value is required
hu: %s: a(z) „%s” „%s” típusú, de egy logikai érték szükséges

en: %s: `%s' is `%s' but one of the following is required: %s
hu: %s: a(z) „%s” „%s”, de a következők egyike szükséges: %s

en: %s: `%s' is `%s' but a non-negative integer is required
hu: %s: a(z) „%s” „%s” típusú, de egy nemnegatív egész szükséges

en: %s: `%s' is `%s' but a positive integer is required
hu: %s: a(z) „%s” „%s” típusú, de egy pozitív egész szükséges

en: %s: `%s' is `%s' but an integer is required
hu: %s: a(z) „%s” „%s” típusú, de egy egész szükséges

en: %s: `%s' is `%s' but an integer greater than %d is required
hu: %s: a(z) „%s” „%s” típusú, de egy %d értéknél nagyobb egész szükséges

en: %s: `%s' is `%s'  but an integer between %d and %d is required
hu: %s: a(z) „%s” „%s” típusú, de egy %d és %d közti egész szükséges

en: %s: `%s' is `%s' but a file name that contains `#' is required.
hu: %s: a(z) „%s” „%s” típusú, de egy „#”-et is tartalmazó fájlnév szükséges.

en: %s: `%s' is `%s', which could not be parsed as a color
hu: %s: a(z) „%s” „%s” típusú, amely nem értelmezhető színként

en: Chart
hu: Diagram

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Page Break
hu: Oldaltörés

en: Table
hu: Táblázat

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Log
hu: Napló

en: Table lacks cell data.
hu: A táblázatban nincsenek cellaadatok.

en: %s: create failed (%s)
hu: %s: létrehozás sikertelen (%s)

en: %s: failed to start writing XML
hu: %s: az XML írásának elkezdése sikertelen

en: %s: error writing file (%s)
hu: %s: hiba a kimeneti fájl írásakor (%s)

en: %s: create failed
hu: %s: létrehozás sikertelen

en: I/O error writing SPV file
hu: I/O hiba az SPV-fájl írásakor

en: %s: Failed to create XML parser
hu: %s: az XML-értelmező létrehozása sikertelen

en: %s: document is not well-formed
hu: %s: a dokumentum nem jól formázott

en: %s: root node is "%s" but "%s" was expected
hu: %s: a gyökércsomópont „%s”, de „%s” várt

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Go To
hu: Ugrás

en: Continue
hu: Folytatás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Find
hu: Keresés

en: Cancel
hu: Mégse

en: Close
hu: Bezárás

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Help
hu: Súgó

en: _Insert Case
hu: _Eset beszúrása

en: Cl_ear Cases
hu: Esetek _törlése

en: _Insert Variable
hu: _Változó beszúrása

en: Cl_ear Variables
hu: Változók tö_rlése

en: Sort _Ascending
hu: _Növekvő sorrend

en: Sort _Descending
hu: Csö_kkenő sorrend

en: Aggregate destination file
hu: Aggregálás célfájlja

en: System Files (*.sav)
hu: Rendszerfájlok (*.sav)

en: Compressed System Files (*.zsav)
hu: Tömörített rendszerfájlok (*.zsav)

en: Portable Files (*.por)
hu: Hordozható fájlok (*.por)

en: New
hu: Új

en: Old
hu: Régi

en: Column Number: %d
hu: Oszlopszám: %d

en: Chisq
hu: Khí-négyzet

en: Pearson chi-square, likelihood ratio, Fisher’s exact test, continuity correction, linear-by-linear association.
hu: Pearson-féle khí-négyzet, likelihood arány, Fisher-féle egzakt próba, folytonossági korrekció, lineáris-lineáris kapcsolat.

en: Phi and Cramer's V
hu: Fí és Cramer-féle V

en: Contingency coefficient
hu: Kontingencia-együttható

en: Uncertainty coefficient
hu: Határozatlansági együttható

en: Kendall's Tau-b
hu: Kendall-féle Tau-b

en: Kendall's Tau-c
hu: Kendall-féle Tau-c

en: Risk
hu: Kockázat

en: Relative Risk estimate
hu: Relatív kockázat becslése

en: Cohen's Kappa
hu: Cohen-féle Kappa

en: Corr
hu: Korr

en: Spearman correlation, Pearson's r
hu: Spearman-féle korreláció, Pearson-féle r

en: Frequency Count
hu: Gyakoriság

en: Row
hu: Sor

en: Row percent
hu: Sor százalék

en: Column
hu: Oszlop

en: Column percent
hu: Oszlop százalék

en: Total percent
hu: Összesített százalék

en: Expected value
hu: Várt érték

en: Standardized Residual
hu: Sztenderdizált reziduális

en: Adjusted Std. Residual
hu: Korrigált sztd. reziduális

en: Standard error
hu: Sztenderd hiba

en: Standard error of mean
hu: Mintaátlag sztenderd hibája

en: Kurtosis and standard error of kurtosis
hu: Lapultság és annak sztenderd hibája

en: Skewness and standard error of skewness
hu: Ferdeség és annak sztenderd hibája

en: _Eigenvalues over %4.2f times the mean eigenvalue
hu: _Sajátértékek, melyek nagyobbak mint %4.2f × átlagos sajátérték

en: Standard error of the mean
hu: A mintaátlag sztenderd hibája

en: Standard error of the skewness
hu: A ferdeség sztenderd hibája

en: Standard error of the kurtosis
hu: A lapultság sztenderd hibája

en: Contrast %d of %d
hu: %d / %d kontraszt

en: O_ptions...
hu: _Beállítások…

en: Paired Samples T Test
hu: Páros mintás t-próba

en: Recode into Different Variables
hu: Átkódolás különböző változókba

en: Recode into Different Variables: Old and New Values
hu: Átkódolás különböző változókba: régi és új értékek

en: Recode into Same Variables
hu: Átkódolás ugyanazon változókba

en: Recode into Same Variables: Old and New Values
hu: Átkódolás ugyanazon változókba: régi és új értékek

en: Coeff
hu: Együttható

en: Show the regression coefficients
hu: A regresszió-együtthatók megjelenítése

en: Conf. Interval
hu: Konfidencia intervallum

en: Show the confidence interval for the regression coefficients
hu: A konfidencia intervallum megjelenítése a regresszió-együtthatóknál

en: Show the correlation between observed and predicted values
hu: A korreláció megjelenítése a megfigyelt és az elöre jelzett értékek között

en: Anova
hu: ANOVA

en: Show the analysis of variance table
hu: A varianciatáblázat elemzésének megjelenítése

en: Bcov
hu: Bkov

en: Show the variance coefficient matrix
hu: A variancia együttható mátrix megjelenítése

en: Show the variance inflation factor and its reciprocal
hu: A variancia felfújódási együtthatójának és reciprokának megjelenítése

en: Approximately %3d%% of all cases.
hu: Körül-belül az összes eset %3d%%-a.

en: Exactly %3d cases from the first %3d cases.
hu: Pontosan %3d eset az első %3d esetből.

en: %d thru %d
hu: %d → %d

en: Test Type
hu: Próbatípus

en: Two-Related-Samples Tests
hu: Két kapcsolódó mintás próbák

en: Do not weight cases
hu: Ne súlyozza az eseteket

en: Weight cases by %s
hu: Esetek súlyozása e szerint: %s

en: Wrap around
hu: Körkörös keresés

en: Search backward
hu: Keresés visszafelé

en: Var
hu: Valtozo

note: TRANSLATORS: This string must be a valid variable name.  That means: - The string must be at most 64 bytes (not characters) long. - The string may not contain whitespace. - The first character may not be '$' - The first character may not be a digit - The final character may not be '.' or '_'
en: Var%04d
hu: Valtozo%04d

en: Variable Details
hu: Változó részletei

en: Prefer variable labels
hu: Változócímkék előnyben részesítése

en: Default sort order
hu: Alapértelmezett rendezési sorrend

en: Unsorted (dictionary order)
hu: Nem rendezett (szótári rendezés)

en: Sort by name
hu: Rendezés név szerint

en: Sort by label
hu: Rendezés címke szerint

en: Variable Information
hu: Változóinformációk

en: add
hu: hozzáadás

en: subtract
hu: kivonás

en: multiply
hu: szorzás

en: divide
hu: osztás

en: raise x to the power of y
hu: x y.-ik hatványra emelése

en: is greater than
hu: nagyobb mint

en: is less than
hu: kisebb mint

en: is no less than
hu: kisebb mint

en: is no greater than
hu: nagyobb mint

en: is not equal to
hu: nem egyenlő

en: is equal to
hu: egyenlő

en: and
hu: és

en: or
hu: vagy

en: not
hu: nem

en: Layer %d of %d
hu: %d / %d réteg

en: Forward
hu: Előre

en: Back
hu: Vissza

en: Could not open `%s'
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg

en: Error reading `%s': %s
hu: Hiba a(z) „%s” olvasásakor: %s

en: Failed to read `%s', because it contains a line over %d bytes long and therefore appears not to be a text file.
hu: A(z) „%s” olvasása sikertelen, mert egy több mint %d bájtos sort  tartalmaz, ezért nem tűnik szöveges fájlnak.

en: `%s' is empty.
hu: A(z) „%s” üres.

en: through
hu: –

en: _Value:
hu: É_rték:

en: _System Missing
hu: Hiányzó rend_szer

en: System _or User Missing
hu: Hiányzó rendszer _vagy felhasználó

en: _Range:
hu: _Terjedelem:

en: Range, _LOWEST thru value
hu: Tartomány, _LOWEST → érték

en: Range, value thru _HIGHEST
hu: Tartomány, érték → _HIGHEST

en: _All other values
hu: Ö_sszes többi érték

en: Decimal
hu: Decimális

en: Align
hu: Igazítás

en: Measure
hu: Mérési skála

en: {%s, %s}...
hu: {%s, %s}…

en: Algorithm must be either `%s' or `%s'.
hu: Az algoritmusnak a következő egyikének kell lennie: „%s” vagy „%s”.

en: Syntax must be either `%s' or `%s'.
hu: A szintaxisnak a következők egyikének kell lennie: „%s” vagy „%s”.

en: Error encountered while ERROR=STOP is effective.
hu: Hiba történt amikor ERROR=STOP volt érvényben.

en: Stopping syntax file processing here to avoid a cascade of dependent command failures.
hu: A szintaktika fájl feldolgozása itt megállt, hogy elkerülje a függő parancsok további hibáit.

en: PSPP, a program for statistical analysis of sampled data.
    Usage: %s [OPTION]... FILE...
    
    Arguments to long options also apply to equivalent short options.
    
    Output options:
      -o, --output=FILE         output to FILE, default format from FILE's name
      -O format=FORMAT          override format for previous -o
      -O OPTION=VALUE           set output option to customize previous -o
      -O device={terminal|listing}  override device type for previous -o
      -e, --error-file=FILE     append errors, warnings, and notes to FILE
      --no-output               disable default output driver
      --table-look=FILE         use output style read from FILE
    Supported output formats: %s
    
    Language options:
      -I, --include=DIR         append DIR to search path
      -I-, --no-include         clear search path
      -r, --no-statrc           disable running rc file at startup
      -a, --algorithm={compatible|enhanced}
                                set to `compatible' if you want output
                                calculated from broken algorithms
      -x, --syntax={compatible|enhanced}
                                set to `compatible' to disable PSPP extensions
      -b, --batch               interpret syntax in batch mode
      -i, --interactive         interpret syntax in interactive mode
      --syntax-encoding=ENCODING  specify encoding for syntax files
      -s, --safer               don't allow some unsafe operations
    Default search path: %s
    
    Informative output:
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             output version information and exit
    
    Non-option arguments are interpreted as syntax files to execute.
hu: PSPP, egy program mintavételezett adatok statisztikai elemzésére.
    Használat: %s [KAPCSOLÓ]… FÁJL…
    
    A hosszú kapcsolók argumentumai a rövid kapcsolók esetén is érvényesek.
    
    Kimeneti kapcsolók:
      -o, --output=FÁJL         kimenet a FÁJLba, az alapértelmezett formátum
                                a FÁJL nevéből
      -O format=FORMÁTUM        a fájlformátum módosítása az előző -o kapcsolóhoz
                                képest
      -O KAPCSOLÓ=ÉRTÉK         kimeneti kapcsoló megadása az előző -o
                                kapcsoló testreszabásához
      -O device={terminal|listing}  az eszköztípus felülbírálása az előző -o
                                kapcsolónál megadott fájlnál
      -e, --error-file=FÁJL     hibák, figyelmeztetések és megjegyzések
                                hozzáfűzése a FÁJLhoz
      --no-output               alapértelmezett kimeneti meghajtó letiltása
      --table-look=FÁJL         a FÁJLból beolvasott kimeneti stílus használata
    
    Támogatott kimeneti formátumok: %s
    
    Nyelvi beállítások:
      -I, --include=MAPPA       MAPPA hozzáfűzése a keresési útvonalhoz
      -I-, --no-include         keresési útvonal kiürítése
      -r, --no-statrc           az rc fájl elindításának letiltása futtatáskor
      -a, --algorithm={compatible|enhanced}
                                állítsa „compatible” értékre, ha hibás
                                algoritmusok kimeneti értéket akarja használni
      -x, --syntax={compatible|enhanced}
                                állítsa „compatible” értékre a PSPP kiterjesztések
                                letiltásához
      -b, --batch               a szintaktika kötegelt módban értelmezése
      -i, --interactive         a szintaktika interaktív értelmezése
      --syntax-encoding=KÓDOLÁS a szintaktika fájlok kódolásának megadása
      -s, --safer               néhány nem biztonságos művelet megtiltása
    Alapértelmezett keresési útvonal: %s
    
    Informatív kimenet:
      -h, --help                ezen súgó megjelenítése és kilépés
      -V, --version             verzióinformációk megjelenítése és kilépés
    
    A nem kapcsolóként megadott argumentumok szintaktika fájlokként értelmezettek,
    és végrehajtásra kerülnek.

en: Bad regular expression: %s
hu: Hibás reguláris kifejezés: %s

en: A program for the analysis of sampled data
hu: Egy program mintaadatok elemzéséhez

en: Help path conversion error: %s
hu: Súgó útvonal átalakítási hiba: %s

en: Cannot open via html: %s with uri: %s The PSSP manual is also available at %s
hu: Nem nyitható meg HTML-ként: %s a következő URI-val: %s A PSPP kézikönyve itt is elérhető: %s

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About
hu: _Névjegy

en: _System Information
hu: Rendszer_információk

en: _Reference Manual
hu: _Referencia kézikönyv

en: Right click on variable lists to change between viewing the variables' names and their labels.
hu: Kattintson jobb gombbal a változólistán, hogy váltson a változónevek és a címkéjük megjelenítése között.

en: Click "Paste" instead of "OK" when running procedures.  This allows you to edit your commands before running them and you have better control over your work.
hu: Kattintson a „Beillesztés” gombra az „OK” helyett, ha eljárásokat futtat. Ez lehetővé teszi, hogy szerkessze a parancsokat mielőtt futtatná őket, és így nagyobb irányítása legyen a munkája felett.

en: Directly import your spreadsheets using the "File | Import Data" menu.
hu: Importálja közvetlenül a munkafüzeteit a „Fájl | Adatok importálása” menüvel.

en: For an easy way to convert string variables into numerically encoded variables, use "Automatic Recode"  which preserves the variable names as labels.
hu: Hogy könnyen átalakítsa a szöveges változókat numerikusan kódolt változókká, használja az „Automatikus átkódolás” lehetőséget, amely címkeként megőrzi a változóneveket.

en: When browsing large data sets, use "Windows | Split" to see both ends of the data in the same view.
hu: Ha nagy adathalmazokat tallóz, akkor használja az „Ablakok | Felosztás” lehetőséget, hogy egy nézetben láthassa az adatok két végét.

en: Export your reports to ODT format for easy editing with the Libreoffice.org suite.
hu: Exportálja a jelentéseit ODF formátumba, hogy könnyen szerkeszthesse a Libreoffice.org csomaggal.

en: Use "Edit | Options" to have your Output window automatically appear when statistics are generated.
hu: Használja a „Szerkesztés | Beállítások” lehetőséget, hogy a kimeneti ablak automatikusan megjelenjen, ha a statisztikák előállításra kerültek.

en: To easily reorder your variables, drag and drop them in the Variable View or the Data View.
hu: Hogy könnyen átrendezze a változóit, húzza és ejtse őket a Változók nézetbe vagy az Adatok nézetben.

en: Psppire User Hint
hu: Psppire felhasználói tipp

en: _Next Tip
hu: _Következő tipp

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Psppire: Fatal Error
hu: Psppire: Végzetes hiba

en: You have discovered a bug in PSPP.  Please report this to %s including all of the following information, and a description of what you were doing when this happened.
hu: Felfedezett egy hibát a PSPP-ben. Jelentse itt: %s, és adja meg a következő információkat, valamint annak a leírását, hogy pontosan mit csinált, amikor ez megtörtént.

en: Show version information and exit
hu: Verzióinformációk megjelenítése és kilépés

en: Do not display the splash screen
hu: Ne jelenítse meg az indítóképet

en: Do not attempt single instance negotiation
hu: Ne próbáljon meg csak egy példányban futni

en: The maximum length of a missing value for a string variable is 8 in UTF-8.
hu: Egy hiányzó érték legnagyobb hossza egy karakterlánc-változónál 8 UTF-8-ban.

en: At least one value must be specified
hu: Legalább egy értéket meg kell adni

en: Incorrect range specification
hu: Érvénytelen tartománymegadás

en: %'d case | %'d cases
hu[0]: %'d eset
hu[1]: %'d eset

en: %'d variable | %'d variables
hu[0]: %'d változó
hu[1]: %'d variables

en: Case
hu: Eset

en: Data View
hu: Adatnézet

en: Variable View
hu: Változónézet

en: Transformations Pending
hu: Transzformációk függőben

en: Filter off
hu: Szűrő ki

en: Filter by %s
hu: Szűrés e szerint: %s

en: No Split
hu: Nincs felosztás

en: Split by
hu: Felosztás e szerint:

en: Weights off
hu: Súlyok ki

en: Weight by %s
hu: Súly e szerint: %s

en: All Files
hu: Minden fájl

en: System File
hu: Rendszerfájl

en: Compressed System File
hu: Tömörített rendszerfájl

en: Portable File
hu: Hordozható fájl

en: Format:
hu: Formátum:

en: Delete Existing Dataset?
hu: Törli a meglévő adathalmazt?

en: Renaming "%s" to "%s" will destroy the existing dataset named "%s".  Are you sure that you want to do this?
hu: Az átnevezés („%s” → „%s”) tönkre fogja tenni a meglévő „%s” adathalmazt. Biztosan ezt szeretné tenni?

en: Delete
hu: Törlés

en: Please enter a new name for dataset "%s":
hu: Adjon egy új nevet a(z) „%s” adathalmaznak:

en: Rename Dataset
hu: Adathalmaz átnevezése

en: _File
hu: _Fájl

en: _New
hu: Ú_j

en: _Syntax
hu: Szinta_xis

en: _Data
hu: _Adatok

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Import Data...
hu: Adatok _importálása…

en: _Save...
hu: _Mentés…

en: Save _As...
hu: Men_tés másként…

en: _Rename Dataset...
hu: Adathalmaz át_nevezése…

en: _Display Data File Information
hu: _Adatfájl információk megjelenítése

en: Working File
hu: Munkafájl

en: _External File...
hu: _Külső fájl…

en: _Recently Used Data
hu: Nemrég _használt adatok

en: Recently Used _Files
hu: Nemrég használt _fájlok

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: _Go To Variable...
hu: _Ugrás változóhoz…

en: _Go To Case...
hu: Ugrás _esethez…

en: Cu_t
hu: Ki_vágás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Clear _Variables
hu: _Változók törlése

en: _Find...
hu: _Keresés…

en: _Options...
hu: _Beállítások…

en: Jump to variable
hu: Ugrás változóhoz

en: Jump to a case in the data sheet
hu: Esethez ugrás a munkafüzetben

en: Search for values in the data
hu: Értékek keresése az adatokban

en: Create a new case at the current position
hu: Egy új eset létrehozása a jelenlegi pozíciónál

en: Create a new variable at the current position
hu: Egy új változó létrehozása a jelenlegi pozíciónál

en: Split the active dataset
hu: Az aktív adathalmaz felosztása

en: Weight cases by variable
hu: Esetek súlyozása változóval

en: Show/hide value labels
hu: Értékcímkék megjelenítése/elrejtése

en: Data Editor
hu: Adatszerkesztő

en: Automatically Detect
hu: Automatikus észlelés

en: Locale Encoding
hu: Területi beállítás kódolása

en: Character Encoding:
hu: Karakterkódolás:

en: Text Files
hu: Minden szövegfájl

en: Text (*.txt) Files
hu: Szöveg (*.txt) fájlok

en: Plain Text (ASCII) Files
hu: Egyszerű szöveg (ASCII) fájlok

en: Comma Separated Value Files
hu: Vesszővel elválasztott érték fájlok

en: Tab Separated Value Files
hu: Tabulátorral elválasztott érték fájlok

en: Gnumeric Spreadsheet Files
hu: Gnumeric táblázatfájlok

en: OpenDocument Spreadsheet Files
hu: OpenDocument táblázatfájlok

en: All Spreadsheet Files
hu: Minden táblázatfájl

en: Select File to Import
hu: Válassza ki az importálandó fájlt

en: Importing Delimited Text Data
hu: Tagolt szöveges adat importálása

en: Adjust Variable Formats
hu: Változóformátumok módosítása

en: Importing Spreadsheet Data
hu: Táblázatadatok importálása

en: line
hu: sor

en: var
hu: változó

en: Select the First Line
hu: Első sor kiválasztása

en: Line
hu: Sor

en: This assistant will guide you through the process of importing data into PSPP from a text file with one line per case,  in which fields are separated by tabs, commas, or other delimiters.
hu: A varázsló végigvezeti az adatimportálási folyamaton, amely egy eset / egy sor alapon importálja a szöveges fájl adatait, és ahol a mezőket tabulátorok, vesszők, vagy más elválasztók határolják.

en: The selected file contains %'lu line of text.   | The selected file contains %'lu lines of text.
hu[0]: A kiválasztott fájl %'lu sornyi szöveget tartalmaz.
hu[1]: A kiválasztott fájl %'lu sornyi szöveget tartalmaz.

en: The selected file contains approximately %'lu line of text.   | The selected file contains approximately %'lu lines of text.
hu[0]: A kiválasztott fájl %'lu körülbelül sornyi szöveget tartalmaz.
hu[1]: A kiválasztott fájl %'lu körülbelül sornyi szöveget tartalmaz.

en: Only the first %zu line of the file will be shown for preview purposes in the following screens.   | Only the first %zu lines of the file will be shown for preview purposes in the following screens.
hu[0]: Csak az első %zu sor szöveg lesz előnézeti célból megjelenítve a következő képernyőkön.
hu[1]: Csak az első %zu sor szöveg lesz előnézeti célból megjelenítve a következő képernyőkön.

en: You may choose below how much of the file should actually be imported.
hu: Kiválaszthatja lent, hogy a fájl mekkora része kerüljön ténylegesen importálásra.

en: Only the first %4d cases
hu: Csak az első %4d eset

en: Only the first %3d %% of file (approximately)
hu: Csak a fájl első %3d %%-nyi része (körülbelül)

en: Select the Lines to Import
hu: Válassza ki az importálandó sorokat

en: Choose Separators
hu: Elválasztók kiválasztása

en: failed to create temporary directory during clipboard operation
hu: nem sikerült átmeneti könyvtárat létrehozni a vágólapművelet során

en: Infer file type from extension
hu: Fájltípus meghatározása a kiterjesztésből

en: SPSS Viewer (*.spv)
hu: SPSS megjelenítő (*.spv)

en: Text (*.txt)
hu: Szöveg (*.txt)

en: Text [plain] (*.txt)
hu: Egyszerű szöveg (*.txt)

en: Comma-Separated Values (*.csv)
hu: Vesszővel elválasztott értékek (*.csv)

en: Portable Network Graphics (*.png)
hu: Hordozható hálózati grafika (*.png)

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
hu: Méretezhető vektorgragfika (*.svg)

en: Export Output
hu: Exportálás kimenete

en: Output Viewer
hu: Kimenetmegjelenítő

note: TRANSLATORS: This is part of a filename.  Please avoid whitespace.
en: Untitled
hu: Névtelen

en: Saved file `%s'
hu: Mentett fájl „%s”

en: Save Syntax
hu: Szintaxis mentése

en: Syntax Files (*.sps)
hu: Szintaxisfájlok (*.sps)

en: Syntax Editor
hu: Szintaxisszerkesztő

en: Cannot load syntax file `%s'
hu: Nem tölthető be a(z) „%s” szintaxisfájl

en: Save the changes to `%s' before closing?
hu: Menti a(z) „%s” módosításait bezárás előtt?

en: If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, akkor az elmúlt %ld másodperc módosításai végleg elvesznek.

en: Close _without saving
hu: Bezárás mentés _nélkül

en: Open
hu: Megnyitás

en: Data and Syntax Files
hu: Adat- és szintaxis fájlok

en: System Files (*.sav, *.zsav)
hu: Rendszerfájlok (*.sav, *.zsav)

en: Output Files (*.spv)
hu: Kimeneti fájlok (*.spv)

en: Con_fidence Interval: %2d %%
hu: Kon_fidencia intervallum: %2d %%

en: Variable Type and Format
hu: Változó típusa és formátuma

en: _Minimize all Windows
hu: Minden ablak _minimalizálása

en: _Split
hu: _Felosztás

en: _Windows
hu: Abla_kok

en: %s argument must be a single character
hu: A(z) %s argumentumnak egy karakteresnek kell lennie

en: exactly two non-option arguments are required; use --help for help
hu: pontosan kettő nem kapcsoló argumentum szükséges; a súgóhoz használja a --help parancsot

en: %s: cannot guess output format (use -O option)
hu: %s: a kimeneti formátum nem található ki (használja a -O kapcsolót)

en: %s: unknown output format (use -O option)
hu: %s: ismeretlen kimeneti formátum (használja a -O kapcsolót)

en: %s: error reading input file
hu: %s: hiba a bemeneti fájl olvasásakor

en: %s: error writing output file
hu: %s: hiba a kimeneti fájl írásakor

en: %s: error opening password file
hu: %s: hiba a jelszófájl megnyitásakor

en: 
    %s: password not in file
hu: 
    %s: a jelszó nincs a fájlban

en: %s: '%c' is not in alphabet
hu: %s: a(z) „%c” nincs az ábécében

en: sorry, wrong password
hu: sajnáljuk, hibás jelszó

en: %s: invalid XPath expression
hu: %s: érvénytelen XPath kifejezés

en: missing command name (use --help for help)
hu: hiányzó parancsnév (súgóhoz használja a --help kapcsolót)

en: unknown command "%s" (use --help for help)
hu: ismeretlen „%s” parancsnév (súgóhoz használja a --help kapcsolót)

en: "%s" command takes exactly %d argument | "%s" command takes exactly %d arguments
hu[0]: A(z) „%s” parancs pontosan %d argumentumot fogad
hu[1]: A(z) „%s” parancs pontosan %d argumentumot fogad

en: "%s" command requires at least %d argument | "%s" command requires at least %d arguments
hu[0]: A(z) „%s” parancs legalább %d argumentumot vár
hu[1]: A(z) „%s” parancs legalább %d argumentumot vár

en: "%s" command requires between %d and %d arguments
hu: A(z) „%s” parancs %d és %d közti argumentumot vár

en: The following object classes are supported:
hu: A következő objektumosztályok támogatottak:

en: unknown object class "%s" (use --select=help for help)
hu: ismeretlen „%s” objektumosztály (súgóhoz használja a --select=help kapcsolót)

en: Aggregate Data
hu: Adatok aggregálása

en: _Break variable(s)
hu: _Felosztási változók

en: Variable Name:
hu: Változónév:

en: Variable Label:
hu: Változócímke:

en: Function:
hu: Függvény:

en: Argument 1:
hu: 1. argumentum:

en: Argument 2:
hu: 2. argumentum:

en: Aggregated variables
hu: Aggregált változók

en: _Add aggregated variables to the active dataset
hu: _Aggregált értékek hozzáadása az aktív adathalmazhoz

en: _Replace the current dataset with the aggregated variables
hu: Jelenlegi adathalmaz _cseréje az aggregált változókkal

en: _Write a new data file containing only the aggregated variables
hu: Ú_j adatfájl írása, csak az aggregált változókat tartalmazva

en: label
hu: címke

en: File is _already sorted on break variable(s)
hu: A fájl _már a felosztási változók szerint rendezett

en: Sort file before a_ggregating
hu: Fájlok rendezése a_ggregálás előtt

en: Options for very large datasets
hu: Beállítások nagyon nagy adathalmazokhoz

en: Automatic Recode
hu: Automatikus átkódolás

en: Variable -> New Name
hu: Változó -> új név

en: _Lowest value
hu: Leg_alacsonyabb érték

en: _Highest value
hu: Leg_magasabb érték

en: Recode starting from
hu: Átkódolás innentől kezdve

en: _New Name
hu: Ú_j név

en: _Add New Name
hu: Új név _hozzáadása

en: _Use the same recoding scheme for all variables
hu: _Ugyanazon rögzítőséma használata minden változóhoz

en: Treat _blank string values as missing
hu: Ü_res karakterlánc értékek hiányzóként kezelése

en: _Test Variable List:
hu: _Próba változólista:

en: _Get from data
hu: _Kinyerés az adatokból

en: _Cut point:
hu: _Vágási pont:

en: Define Dichotomy
hu: Dichotómok megadása

en: Test _Proportion:
hu: Próba _arány:

en: Compute Variable: Type and Label
hu: Számítási változó: típus és címke

en: Use _expression as label
hu: _Kifejezés használata címkeként

en: _Label:
hu: _Címke:

en: _String
hu: _Karakterlánc

en: _Numeric
hu: _Numerikus

en: Compute Variable
hu: Számítási változó

en: Target _Variable:
hu: Cél_változó:

en: _Type & Label...
hu: _Típus és címke…

en: _Numeric Expressions:
hu: _Numerikus kifejezések:

en: _Functions:
hu: _Függvények:

en: _If...
hu: _Ha…

en: Barchart
hu: Oszlopdiagram

en: Category A_xis:
hu: Kategória _tengely:

en: _N of cases
hu: _Esetek száma

en: _Cum. n of cases
hu: Esetek _kum. száma

en: Other _summary function
hu: Más ö_sszegző függvény

en: % of c_ases
hu: Esetek %-a

en: C_um. % of cases
hu: Esetek k_um. %-a

en: _Variable:
hu: _Változó:

en: Bars Represent
hu: Az oszlopok jelentése

en: Category C_luster:
hu: Kategória k_laszter:

en: Bivariate Correlations
hu: Kétváltozós korrelációk

en: _Kendall's tau-b
hu: _Kendall-féle tau-b

en: Correlation Coefficients
hu: Korrelációs együtthatók

en: _Two-tailed
hu: _Két-farkú

en: One-tai_led
hu: _Egy-farkú

en: Test of Significance
hu: Szignifikancia próba

en: _Flag significant correlations
hu: Szignifikáns korrelációk meg_jelölése

en: Count Occurrences of Values within Cases
hu: Értékek előfordulási száma az esetek közt

en: Numeric _Variables:
hu: Numerikus _változók:

en: _Target Variable:
hu: _Célváltozó:

en: Target _Label:
hu: Cél _címke:

en: _Define Values...
hu: Értékek _meghatározása…

en: Count Values within Cases: Values to Count
hu: Értékek számolása az esetekben: számolandó értékek

en: Values _to Count:
hu: _Számolandó értékek:

en: Data File Comments
hu: Adatfájl megjegyzések

en: Comments:
hu: Megjegyzések:

en: Display comments in output
hu: Megjegyzések megjelenítése a kimenetben

en: Column Number: 0
hu: Oszlopszám: 0

en: Crosstabs: Cells
hu: Kereszttáblák: cellák

en: Cell Display
hu: Cella megjelenítés

en: _Rows
hu: _Sorok

en: _Columns
hu: _Oszlopok

en: _Format...
hu: _Formátum…

en: _Statistics...
hu: _Statisztika…

en: Ce_lls...
hu: Ce_llák…

en: Crosstabs: Format
hu: Kereszttáblák: formátum

en: Print tables
hu: Táblák nyomtatása

en: Pivot
hu: Sarokpont

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Crosstabs: Statistics
hu: Kereszttáblák: statisztika

en: Chi-Square Test
hu: Khí-négyzet próba

en: All categor_ies equal
hu: Minden _kategória egyenlő

en: _Values
hu: É_rtékek

en: Expected Values:
hu: Várt értékek:

en: Test _Variables
hu: Próba_változók

en: Use _specified range
hu: _Megadott tartomány használata

en: _Lower:
hu: _Alsó:

en: _Upper:
hu: _Felső:

en: Expected Range:
hu: Várt terjedelem:

en: _Variables:
hu: _Változók:

en: S_tatistics:
hu: S_tatisztika:

en: _Exclude entire case if any selected variable is missing
hu: Teljes eset _kihagyása ha bármelyik kiválasztott változó hiányzik

en: _Include user-missing data in analysis
hu: Hiányzó adatok _bevétele az elemzésbe

en: Save _Z-scores of selected variables as new variables
hu: Kiválasztott változók _Z-pontszámának mentése új változóként

en: Options:
hu: Beállítások:

en: Explore
hu: Felfedezés

en: _Label Cases by:
hu: Esetek _címkézése eszerint:

en: _Factor List:
hu: _Faktorlista:

en: _Dependent List:
hu: _Függő lista:

en: Plots
hu: Grafikonok

en: Plot...
hu: _Grafikonkészítés…

en: Explore: Options
hu: Felfedezés: beállítások

en: Exclude cases _listwise
hu: Esetek kihagyása _listánként

en: Exclude cases _pairwise
hu: Esetek kihagyása _páronként

en: _Report values
hu: Értékek _jelentése

en: Explore: Plots
hu: Felfedezés: grafikonok

en: Factor levels together
hu: Faktorszintek együtt

en: Dependents together
hu: Függők együtt

en: Boxplots
hu: Dobozdiagramok

en: Histogram
hu: Hisztogram

en: Descriptive
hu: Leíróstatisztika

en: Normality plots with tests
hu: Normalitási grafikonok próbákkal

en: Power estimation
hu: Hatványbecslés

en: Transformed Power:
hu: Átalakított hatvány:

en: Natural Log
hu: Természetes logaritmus

en: Cube
hu: Köb

en: Square
hu: Négyzet

en: Square Root
hu: Négyzetgyök

en: Rec. Root
hu: Reciprok gyök

en: Reciprocal
hu: Reciprok

en: Untransformed
hu: Átalakítatlan

en: Spread vs Level with Levene Test
hu: Szórás ↔ szint Levene próbával

en: Explore: Statistics
hu: Felfedezés: statisztika

en: _Descriptives
hu: _Leíróstatisztikák

en: _Extremes
hu: _Extrémumok

en: _Percentiles
hu: _Percentilisek

en: Goto Case
hu: Ugrás esethez

en: Goto Case Number:
hu: Ugrás esethez:

en: Factor Analysis: Rotation
hu: Faktoranalízis: forgatás

en: _None
hu: _Nincs

en: Method
hu: Metódus

en: _Display rotated solution
hu: Forgatott megoldás _megjelenítése

en: Ma_ximum iterations for convergence:
hu: Ma_ximális iterációk a konvergenciához:

en: Principal Components Analysis
hu: Főkomponens elemzés

en: Principal Axis Factoring
hu: Főfaktorok módszere

en: Factor Analysis: Extraction
hu: Faktoranalízis: kinyerés

en: _Method:
hu: _Módszer:

en: Co_rrelation matrix
hu: Ko_rreláció mátrix

en: Co_variance matrix
hu: Ko_variancia mátrix

en: Analyze
hu: Elemzés

en: _Unrotated factor solution
hu: _Nem forgatott faktor megoldás

en: _Scree plot
hu: _Kőtörmelék diagram

en: _Number of factors:
hu: Faktorok _száma:

en: Extract
hu: Kinyerés

en: Factor Analysis
hu: Faktoranalízis

en: _Descriptives...
hu: _Leíróstatisztikák…

en: _Extraction...
hu: _Kinyerés…

en: _Rotations...
hu: _Forgatások…

en: Find Case
hu: Eset keresése

en: Variable:
hu: Változó:

en: Value:
hu: Érték:

en: Search value labels
hu: Értékcímkék keresése

en: Regular expression Match
hu: Reguláris kifejezés illesztés

en: Search substrings
hu: Részkarekterláncok keresése

en: Frequencies: Frequency Tables
hu: Gyakoriságok: gyakoriságtáblázatok

en: _Always
hu: _Mindig

en: _Never
hu: _Soha

en: If no _more than
hu: Ha nem több _mint

en: values
hu: érték

en: Display frequency tables
hu: Gyakoriságtáblázatok megjelenítése

en: A_scending value
hu: _Növekvő érték

en: D_escending value
hu: _Csökkenő érték

en: Ascending _frequency
hu: Növekvő _gyakoriság

en: Descending f_requency
hu: Csökkenő gy_akoriság

en: Order by
hu: Rendezési sorrend

en: Frequencies: Charts
hu: Gyakoriságok: diagramok

en: Scale:
hu: Arány:

en: _Frequencies
hu: _Gyakoriságok

en: _Percentages
hu: _Százalékok

en: Exclude values _below
hu: Értékek kihagyása ez _alatt

en: Exclude values _above
hu: Értékek kihagyása e _felett

en: <b>Chart Formatting</b>
hu: <b>Diagram formázása</b>

en: Draw _histograms
hu: _Hisztogramok rajzolása

en: Superimpose _normal curve
hu: _Normális görbe rárakása

en: <b>Histograms</b>
hu: <b>Hisztogramok</b>

en: Draw _bar charts
hu: _Oszlopdiagramok rajzolása

en: <b>Bar Charts</b>
hu: <b>Oszlopdiagramok</b>

en: Draw _pie charts
hu: _Kördiagramok rajzolása

en: Include slices for _missing values
hu: Szeletek bevétele _hiányzó értékek esetén

en: <b>Pie Charts</b>
hu: <b>Kördiagramok</b>

en: _Variable(s):
hu: _Változók:

en: _Statistics:
hu: _Statisztika:

en: Include _missing values
hu: _Hiányzó értékek bevétele

en: Ch_arts...
hu: _Diagramok…

en: Frequency _Tables...
hu: Gyakoriság_táblázatok…

en: _Display normal curve
hu: Normális görbe _megjelenítése

en: Define Groups
hu: Csoportok meghatározása

en: Group_2 value:
hu: _2. csoport érték:

en: Group_1 value:
hu: _1. csoport érték:

en: _Use specified values:
hu: Megadott értékek _használata:

en: Independent-Samples T Test
hu: Független mintás t-próba

en: _Define Groups...
hu: Csoportok _meghatározása…

en: _Test Variable(s):
hu: _Próbaváltozók:

en: _Grouping Variable:
hu: _Csoportosító változó:

en: _Upper limit:
hu: _Felső korlát:

en: _Lower limit:
hu: _Alsó korlát:

en: Tests for Several Independent Samples
hu: Próbák több független mintára

en: Test _Variable List:
hu: Próba _változólista:

en: _Define Groups
hu: Csoportok meg_határozása

en: _Median
hu: _Medián

en: K-Means Cluster Analysis
hu: K-közép klaszteranalízis

en: N_umber of Clusters:
hu: Klaszterek száma:

en: Tests for Several Related Samples
hu: Próbák több kapcsolódó mintára

en: _Test Variables:
hu: _Próba változók:

en: _Kendall's W
hu: _Kendall-féle W

en: _Cochran's Q
hu: _Cochran-féle Q

en: _Normal
hu: _Normális

en: _Uniform
hu: _Egyenletes

en: _Exponential
hu: _Exponenciális

en: Test Distribution
hu: Próbaeloszlás

en: Logistic Regression: Options
hu: Logisztikus regresszió: beállítások

en: CI for _exp(B):
hu: CI az _exp(B)-hez:

en: Classification cu_toff:
hu: Osztályozás _vágása:

en: _Maximum Iterations:
hu: _Maximális iterációk:

en: Include _constant in model
hu: _Konstans bevétele a modellbe

en: _Dependent
hu: _Függő

en: _Independent
hu: Függet_len

en: _Independent List:
hu: _Független lista:

en: _No missing values
hu: _Nincs hiányzó érték

en: _Discrete missing values
hu: Hiányzó _diszkrét értékek

en: _Low:
hu: _Alacsony:

en: _High:
hu: _Magas:

en: Di_screte value:
hu: Disz_krét érték:

en: _Range plus one optional discrete missing value
hu: _Tartomány, és egy választható diszkrét hiányzó érték

en: One-Way ANOVA: Contrasts
hu: Egytényezős ANOVA: kontrasztok

en: _Coefficients:
hu: _Együtthatók:

en: Coefficient Total:
hu: Együtthatók összege:

en: Contrast 1 of 1
hu: Kontraszt 1 / 1

en: One-Way ANOVA
hu: Egytényezős ANOVA

en: _Factor:
hu: _Faktor:

en: Dependent _Variable(s):
hu: _Függő változók:

en: _Homogeneity
hu: _Homogenitás

en: Post-Hoc...
hu: Post hoc…

en: _Contrasts...
hu: _Kontrasztok…

en: One-Way ANOVA: Post-Hoc
hu: Egytényezős ANOVA: post hoc

en: Games Howell
hu: Games–Howell

en: Fisher's LSD
hu: Fisher-féle LSD

en: Options Case
hu: Beállítások

en: Display _Labels
hu: _Címkék megjelenítése

en: Display _Names
hu: _Nevek megjelenítése

en: Sort by L_abel
hu: Rendezés _címke szerint

en: Sort by Na_me
hu: Rendezés _név szerint

en: Do not S_ort
hu: Ne _rendezze

en: Variable Lists
hu: Változólisták

en: Ma_ximize
hu: Ma_ximalizálás

en: _Raise
hu: _Feldobás

en: Aler_t
hu: _Riasztás

en: Output Window Action
hu: Kimenetablak művelete

en: Show Tips
hu: Tippek megjelenítése

en: Startup Options
hu: Indítási beállítások

en: _Test Pair(s):
hu: _Próbapárok:

en: Rank Cases: Types
hu: Esetek rangsorolása: típusok

en: Sum of case _weights
hu: Eset_súlyok összege

en: Fractional rank as _%
hu: _Tört helyezés mint _%

en: _Fractional rank
hu: _Tört helyezés

en: _Savage score
hu: _Savage pontszám

en: _Rank
hu: _Helyezés

en: N_tiles
hu: N_tilisek

en: _Proportion Estimates
hu: _Aránybecslések

en: _Normal Scores
hu: _Normál pontszám

en: Proportion Estimation Formula
hu: Aránybecslési formula

en: Rank Cases
hu: Esetek rangsorolása

en: _By:
hu: _Rendezés:

en: _Smallest Value
hu: Leg_kisebb érték

en: _Largest Value
hu: Leg_nagyobb érték

en: Assign rank 1 to:
hu: 1 rang hozzárendelése ehhez:

en: _Display summary tables
hu: Összegző táblázatok _megjelenítése

en: Rank T_ypes
hu: _Típusok rangsorolása

en: _Ties...
hu: _Döntetlenek…

en: Rank Cases: Ties
hu: Esetek rangsorolása: döntetlenek

en: _Mean
hu: _Mintaátlag

en: _Low
hu: _Alacsony

en: _High
hu: _Magas

en: _Sequential ranks to unique values
hu: _Sorozatos rangok az egyedi értékekhez

en: Rank Assigned to Ties
hu: Döntetlenekhez rendelt rang

en: M_ean
hu: M_intaátlag

en: Mo_de
hu: Mó_d

en: _Custom:
hu: _Egyéni:

en: Cut Point
hu: Vágási pont

en: Sort by:
hu: Rendezés:

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Sort Order
hu: Rendezési sorrend

en: Anal_yze all cases.  Do not create groups.
hu: Minden eset _elemzése. Ne hozzon létre csoportokat.

en: Compare _groups.
hu: _Csoportok összehasonlítása.

en: Organize ou_tput by groups.
hu: _Kimenet rendezése csoportonként.

en: Groups _based on:
hu: Csoportok ez _alapján:

en: _Sort the file by grouping variables.
hu: Fájl _rendezése csoportosítási változók szerint.

en: _File is already sorted.
hu: A _fájl már rendezett.

en: Current Status :
hu: Jelenlegi állapot :

en: Analysis by groups is off
hu: A csoportonkénti elemzés kikapcsolva

en: System _Missing
hu: Hiányzó rend_szer

en: Co_py old values
hu: Régi értékek _másolása

en: Va_lue:
hu: É_rték:

en: Conver_t numeric strings to numbers (`5' -> 5)
hu: Numerikus karakterláncok á_talakítása számokká („5” -> 5)

en: Output variables are _strings
hu: A kimeneti változók _karakterláncok

en: Width:
hu: Szélesség:

en: _Name:
hu: _Név:

en: La_bel:
hu: _Címke:

en: Chan_ge
hu: _Módosítás

en: Output Variable
hu: Kimeneti változó

en: Old and New Va_lues...
hu: Régi és új é_rtékek…

en: S_tatistics...
hu: S_tatisztika…

en: Regression: Save
hu: Regresszió: mentés

en: _Predicted values
hu: _Előrejelzett értékek

en: _Residuals
hu: _Reziduálisok

en: Regression: Statistics
hu: Regresszió: statisztika

en: S_tatistics
hu: S_tatisztika

en: Alpha
hu: Alfa

en: Reliability Analysis
hu: Megbízhatósági elemzés

en: _Items:
hu: _Elemek:

en: _Model:
hu: _Modell:

en: _Variables in first split:
hu: _Változók az első felosztásban:

en: Show _descriptives for scale if item is deleted
hu: Skála _leíróstatisztikájának megjelenítése ha egy elem törlésre kerül

en: _Test Variable:
hu: _Próbaváltozó:

en: _State Variable:
hu: Á_llapotváltozó:

en: _Value of state variable:
hu: Állapotváltozó é_rtéke:

en: ROC C_urve
hu: ROC _görbe

en: _With diagonal reference line
hu: Átlós _referencia vonallal

en: Standard _Error and Confidence Interval
hu: Sztenderd _hiba és konfidencia intervallum

en: _Coordinate points of the ROC Curve
hu: A ROC görbe _koordináta pontjai

en: Scatterplot
hu: Pontdiagram

en: _X Axis:
hu: _X-tengely:

en: _Y Axis:
hu: _Y-tengely:

en: Select Cases: Range
hu: Esetek kiválasztása: terjedelem

en: First case
hu: Első eset

en: Last case
hu: Utolsó eset

en: Observation
hu: Megfigyelés

en: Select Cases
hu: Esetek kiválasztása

en: Use filter variable
hu: Szűrőváltozó használata

en: Based on time or case range
hu: Idő vagy esettartomány alapján

en: Range...
hu: Terjedelem…

en: Random sample of cases
hu: Véletlenszerű esetminta

en: Sample...
hu: Minta…

en: If condition is satisfied
hu: Ha a feltétel kielégített

en: If...
hu: Ha…

en: All Cases
hu: Minden eset

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Filtered
hu: Szűrt

en: Deleted
hu: Törölt

en: Unselected Cases Are
hu: Nem kiválasztott esetek

en: Select Cases: Random Sample
hu: Esetek kiválasztása: véletlenszerű minta

en: Sample Size
hu: Mintaméret

en: Choose below the sheet number and the cell range that you wish to import.
hu: Alább válassza ki az importálandó munkalap számát és a cellatartományt.

en: Importing file:
hu: Fájl importálása:

en: Use the first selected row as _variable names
hu: Az első kiválasztott sor használata _változónevekként

en: _Cells:
hu: _Cellák:

en: <b>Cells to Import</b>
hu: <b>Importálandó cellák</b>

en: Options
hu: Beállítások

en: Exclude cases _analysis by analysis
hu: Esetek kihagyása _elemzésenként

en: One - Sample T Test
hu: Egymintás t-próba

en: Test _Value:
hu: Próbaér_ték:

en: Select the first line of the data file that contains data.
hu: Az adatfájl első olyan sorának kiválasztása, amelyik tartalmaz adatot.

en: Line above selected line contains variable names
hu: A kiválasztott sor feletti sor tartalmazza a változóneveket

en: Check the data formats displayed below and fix any that are incorrect.  You may set other variable properties now or later.
hu: Ellenőrizze az alább megjelenített adatformátumokat, és javítsa a hibásakat. Más változótulajdonságokat is beállíthat, most vagy később.

en: <b>Variables</b>
hu: <b>Változók</b>

en: <b>Data Preview</b>
hu: <b>Adat előnézet</b>

en: This assistant will guide you through the process of importing data into PSPP from a text file with one line per case,  in which fields are separated by tabs, commas, or other delimiters.
    
    	The selected file contains N lines of text.  Only the first M of these will be shown for preview purposes in the following screens.  You may choose below how much of the file should actually be imported.
hu: Ez a varázsló végigvezeti az adatok importálási folyamatán. A szövegfájl egy eset - egy sor alapon lesz feldolgozva, ahol a mezőket tabulátorok, vesszők vagy más elválasztók határolják.
    
    	A kiválasztott fájl N sornyi szöveget tartalmaz. Áttekintési céllal, csak az első M lesz megjelenítve a következő képernyőkön. Alább kiválaszthatja hogy mennyi adat kerüljön ténylegesen importálásra a fájlból.

en: All cases
hu: Minden eset

en: <b>Amount to Import</b>
hu: <b>Importálandó mennyiség</b>

en: C_ustom
hu: _Egyéni

en: Slas_h (/)
hu: _Ferde vonal (/)

en: Semicolo_n (;)
hu: _Pontosvessző (;)

en: P_ipe (|)
hu: _Csővezeték (|)

en: H_yphen (-)
hu: _Kötőjel (-)

en: Co_mma (,)
hu: _Vessző (,)

en: _Colon (:)
hu: Ke_ttőspont (:)

en: Ban_g (!)
hu: F_elkiáltójel (!)

en: _Space
hu: _Szóköz

en: <b>What characters separate fields?</b>
hu: <b>Milyen karakterek választják el a mezőket?</b>

en: Single quote (')
hu: Egyszeres idézőjel (')

en: Double quote (")
hu: Dupla idézőjel (")

en: Custom:
hu: Egyéni:

en: <b>What character quotes fields?</b>
hu: <b>Milyen karakterek határolják a mezőket?</b>

en: <b>Fields Preview</b>
hu: <b>Mezők előnézete</b>

en: Transpose
hu: Transzponálás

en: Name Variable:
hu: Név változó:

en: Variable(s):
hu: Változó(k):

en: Univariate: Save
hu: Egyváltozós: mentés

en: Univariate: Statistics
hu: Egyváltozós: statisztika

en: Univariate
hu: Egyváltozós

en: _Dependent Variable
hu: _Függő változók

en: _Fixed Factors
hu: _Rögzített faktorok

en: Value Label:
hu: Értékcímke:

en: Information Area
hu: Információs terület

en: Case Counter Area
hu: Esetszámláló terület

en: Filter Use Status Area
hu: Szűrő használati állapotterület

en: Weight Status Area
hu: Súly állapotterület

en: Split File Status Area
hu: Fájl felosztási állapotterület

en: _View
hu: _Nézet

en: _Status Bar
hu: Á_llapotsor

en: _Font...
hu: _Betűkészlet…

en: _Grid Lines
hu: _Rácsvonalak

en: Value _Labels
hu: Érték_címkék

en: _Variables
hu: _Változók

en: _Sort Cases...
hu: Esetek _rendezése…

en: _Transpose...
hu: _Transzponálás…

en: _Aggregate...
hu: _Aggregálás…

en: S_plit File...
hu: Fájl felosztása…

en: Select _Cases...
hu: _Esetek kiválasztása…

en: _Weight Cases...
hu: Esetek _súlyozása…

en: _Transform
hu: Áta_lakítás

en: _Compute...
hu: _Kiszámítás…

en: Cou_nt...
hu: Szá_molás…

en: Ran_k Cases...
hu: Esetek ran_gsorolása…

en: Auto_matic Recode...
hu: Auto_matikus átkódolás…

en: Recode into _Same Variables...
hu: Átkódolás _ugyanazon változókba…

en: Recode into _Different Variables...
hu: Átkódolás _különböző változókba…

en: _Run Pending Transforms
hu: Függőben lévő átalakítások _futtatása

en: _Analyze
hu: Elem_zés

en: _Descriptive Statistics
hu: _Leíróstatisztika

en: _Frequencies...
hu: _Gyakoriságok…

en: _Explore...
hu: _Felfedezés…

en: _Crosstabs...
hu: _Kereszttáblák…

en: Compare _Means
hu: _Mintaátlagok összehasonlítása

en: _Means...
hu: _Mintaátlagok…

en: _One Sample T Test...
hu: _Egymintás t-próba…

en: _Independent Samples T Test...
hu: _Független mintás t-próba…

en: _Paired Samples T Test...
hu: _Páros mintás t-próba…

en: One Way _ANOVA...
hu: Egytényezős _ANOVA…

en: _Univariate Analysis...
hu: Egy_változós elemzés…

en: Bivariate _Correlation...
hu: Kétváltozós _korreláció…

en: _K-Means Cluster...
hu: _K-közép klaszteranalízis…

en: _Factor Analysis...
hu: _Faktoranalízis…

en: Re_liability...
hu: Meg_bízhatóság…

en: _Regression
hu: _Regresszió

en: _Linear...
hu: _Lineáris…

en: _Binary Logistic...
hu: _Bináris logisztikus…

en: _Non-Parametric Statistics
hu: _Nem-paraméteres statisztikák

en: _Chi Square...
hu: _Khí-négyzet…

en: _Binomial...
hu: _Binomiális…

en: _Runs...
hu: F_utások…

en: _1 Sample K-S...
hu: _1-mintás K–S…

en: _2 Related Samples...
hu: _2 kapcsolódó minta…

en: _K Related Samples...
hu: _K kapcsolódó minta…

en: K _Independent Samples...
hu: K _független minta…

en: ROC Cur_ve...
hu: ROC _görbe…

en: _Graphs
hu: _Diagramok

en: _Scatterplot
hu: _Pontdiagram

en: _Histogram
hu: _Hisztogram

en: _Barchart
hu: _Oszlopdiagram

en: _Utilities
hu: Segédf_unkciók

en: _Variables...
hu: _Változók…

en: Data File _Comments...
hu: Adatfájl _megjegyzések…

en: _Print...
hu: N_yomtatás…

en: _Export...
hu: _Exportálás…

en: Select _All
hu: Ö_sszes kijelölése

en: Syntax
hu: Szintaxis

en: Data
hu: Adatok

en: _Save
hu: Me_ntés

en: Save _As
hu: Men_tés másként

en: _Print
hu: N_yomtatás

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Redo
hu: _Mégis

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Run
hu: _Futtatás

en: _All
hu: Össz_es

en: _Selection
hu: _Kijelölés

en: _To End
hu: A _végére

en: A_uto Syntax
hu: A_utomatikus szintaxis

en: _Interactive Syntax
hu: _Interaktív szintaxis

en: _Batch Syntax
hu: _Kötegelt szintaxis

en: Scientific notation
hu: Tudományos jelölés

en: Custom currency
hu: Egyéni pénznem

en: positive
hu: pozitív

en: negative
hu: negatív

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Decimal Places:
hu: Decimális helyek:

en: Weight Cases
hu: Esetek súlyozása

en: Weight cases by
hu: Esetek súlyozása

en: Frequency Variable
hu: Gyakoriság változó

en: Current Status:
hu: Jelenlegi állapot:

en: GNU PSPP is a program for statistical analysis of sampled data
hu: A GNU PSPP egy mintaadatok statisztikai elemzésére szolgáló program

en: GNU PSPP is a program for the statistical analysis of sampled data. It is a Free replacement for the proprietary program SPSS, and appears very similar to it with a few exceptions. The most important of these exceptions are, that there are no “time bombs”; your copy of PSPP will not “expire” or deliberately stop working in the future. Neither are there any artificial limits on the number of cases or variables which you can use. There are no additional packages to purchase in order to get “advanced” functions; all functionality that PSPP currently supports is in the core package.
hu: A GNU PSPP egy mintaadatok statisztikai elemzésére szolgáló program. Szabad helyettesítője a zárt SPSS programnak, és néhány kivételtől eltekintve nagyon hasonlóan is néz ki. A legfontosabb ezen kivételek közül az, hogy nincsenek „időzített bombák”; a PSPP példánya nem „jár le” és szándékosan nem szűnik meg működni a jövőben. Nincsenek mesterséges korlátok sem a használható mintaszámra vagy változókra. Nincsenek további megvehető csomagok, hogy „haladó” funkciókat kapjon; a PSPP által támogatott minden funkció megtalálható a központi csomagban.

en: PSPP is a stable and reliable application. It can perform descriptive statistics, T-tests, anova, linear and logistic regression, measures of association, cluster analysis, reliability and factor analysis, non-parametric tests and more. Its backend is designed to perform its analyses as fast as possible, regardless of the size of the input data. You can use PSPP with its graphical interface or the more traditional syntax commands.
hu: A PSPP egy stabil és megbízható alkalmazás. Képes leíróstatisztikákra, T-próbákra, ANOVA-ra, lineáris és logisztikus regresszióra, kapcsolatelemzésre, klaszteranalízisre, megbízhatósági és faktoranalízisre, nem paraméterek próbákra és még sok másra. A háttérszolgáltatása úgy lett tervezve, hogy a lehető leggyorsabban hajtsa végre az elemzéseket, a bemeneti adatok méretétől függetlenül. Használhatja a PSPP-t a grafikus felületén keresztül, vagy a hagyományosabb parancsértelmezője segítségével.

en: A brief list of some of PSPP's features.
hu: Egy rövid lista a PSPP funkcióiról.

en: Support for over 1 billion cases
hu: Több mint 1 milliárd eset támogatása

en: Support for over 1 billion variables
hu: Több mint 1 milliárd változó támogatása

en: Syntax and data files which are compatible with those of SPSS
hu: Az SPSS-el kompatibilis parancs- és adatfájlok

en: A choice of terminal or graphical user interface
hu: Grafikus és terminálos felhasználói felület

en: A choice of text, postscript, pdf, opendocument, html or TeX output formats
hu: Szöveges, PostScript, PDF, OpenDocument, HTML vagy TeX kimeneti formátumok

en: Inter-operability with: LibreOffice, Apache OpenOffice, Gnumeric and other free software
hu: Interoperabilitás a LibreOffice-szal, Apache OpenOffice-szal, Gnumericcel és más szabad szoftverekkel

en: Easy data import from spreadsheets, text files and database sources
hu: Könnyű adatimportálás táblázatokból, szöveges fájlokból és adatbázis-forrásokból

en: The capability to open, analyse and edit two or more datasets concurrently
hu: Lehetőség egyszerre kettő vagy több adathalmaz párhuzamos megnyitására, elemzésére és szerkesztésére

en: A user interface supporting all common character sets
hu: Az összes gyakori karakterkészletet támogató felhasználó felület

en: The user interface has been translated to multiple languages
hu: Több nyelven elérhető felhasználó felület

en: Very fast statistical procedures, even on very large data sets
hu: Gyors statisztikai eljárások, még nagyon nagy adathalmazokon is

en: No license fees and no expiration period
hu: Nincsenek licencköltségek és nincs lejárati idő

en: No unethical “end user license agreements”
hu: Nincsenek etikátlan „felhasználó licencszerződések”

en: A fully indexed user manual
hu: Teljesen indexelt felhasználói kézikönyv

en: Freedom ensured; It is licensed under the GPLv3 or later
hu: Szabadság biztosítva; GPLv3 vagy újabb licenc alatt érhető el

en: Portability; Runs on many different computers and many different operating systems
hu: Hordozhatóság; számos különböző számítógépen, és sok különböző operációs rendszeren fut

en: PSPP is particularly aimed at statisticians, social scientists and students requiring fast convenient analysis of sampled data.
hu: A PSPP különösen a statisztikusokat, társadalomtudósokat és diákokat célozza, akiknek gyors és kényelmes mintaadat-elemzésre van szükségük.

en: GNU PSPP Variable View
hu: GNU PSPP változónézet

en: Statistical Software
hu: Statisztikai szoftver

en: Analyze statistical data with a free alternative to SPSS
hu: Statisztikai adatok elemzése az SPSS szabad alternatívájával

note: TRANSLATORS: You must keep all ";" - also at the end of line.
en: statistics;analysis;spss;
hu: statisztika;elemzés;spss;
