pspp-2.0.0-pre3 - en to nl translation catalogue (2624 entries)

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
nl: kan geen tijdelijke directory vinden, probeer $TMPDIR in te stellen

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
nl: kan geen tijdelijke directory aanmaken met gebruik van sjabloon "%s"

en: cannot remove temporary directory %s
nl: kan tijdelijke directory %s niet verwijderen

en: cannot remove temporary file %s
nl: kan tijdelijk bestand %s niet verwijderen

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s%s' is dubbelzinnig

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s%s' is dubbelzinnig; mogelijkheden:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
nl: %s: niet-herkende optie '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%s%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s%s' vereist een argument

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument-- '%c'

en: Packaged by %s (%s)
nl: Tot pakket gemaakt door %s (%s)

en: Packaged by %s
nl: Tot pakket gemaakt door %s

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: Licentie GPLv3+: GNU GPL versie 3 of later <%s>.
    Dit is gratis software: u hebt de vrijheid om die te veranderen en opnieuw te verspreiden.
    Voorzover wettelijk toegestaan, wordt er GEEN GARANTIE gegeven.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
nl: Geschreven door %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s
    en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s en anderen.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
nl: Geef fouten door aan: %s

en: Report %s bugs to: %s
nl: Geef %s-fouten door aan: %s

en: %s home page: <%s>
nl: %s thuispagina: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
nl: Algemene hulp voor het gebruik van GNU-software: <%s>

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen

en: failed to set file descriptor text/binary mode
nl: maken van bestandsbeschrijvingstekst/instellen binaire mode mislukt

en: Success
nl: Succes

en: No match
nl: Geen overeenkomst gevonden

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig collatieteken

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige naam voor tekenklasse

en: Trailing backslash
nl: Backslash op einde

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nl: Ongepaarde [, [^, [:, [., of [=

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid range end
nl: Ongeldig einde van bereik

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie te groot

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: No previous regular expression
nl: Geen voorafgaande reguliere expressie

en: An error occurred while opening `%s': %s.
nl: Fout opgetreden bij openen van `%s': %s.

en: Error reading `%s': %s.
nl: Fout bij lezen `%s': %s.

en: `%s' is not a system or portable file.
nl: `%s' is geen systeem- of overdraagbaar bestand.

en: The inline file is not allowed here.
nl: Het 'inline'-bestand is hier niet toegestaan.

en: Cannot read from dataset %s because no dictionary or data has been written to it yet.
nl: Kan niet lezen van gegevensverzameling %s omdat er nog geen woordenboek of gegevens naartoe zijn geschreven.

en: Dataset
nl: Gegevensverzameling

en: Date %04d-%d-%d is before the earliest supported date 1582-10-15.
nl: Datum %04d-%d-%d ligt vóór de eerste ondersteunde datum van 1582-10-15.

en: Month %d is not in the acceptable range of 0 to 13.
nl: Maand %d valt niet in het toegestane bereik van 0 tot en met 13.

en: Day %d is not in the acceptable range of 0 to 31.
nl: Dag %d valt niet in het toegestane bereik van 0 tot en met 31.

en: At least one case in the data read had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
nl: Tenminste één observatie in de gelezen gegevens heeft een gewicht met waarde 'user-missing', 'system-missing', nul, of negatief.  Deze observatie(s) zijn genegeerd.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: CSV file
nl: CSV-bestand

en: Error opening `%s' for writing as a CSV file: %s.
nl: Fout bij het openen van `%s' voor schrijven als CSV-bestand: %s.

en: An I/O error occurred writing CSV file `%s'.
nl: Een invoer-/uitvoerfout is opgetreden tijdens schrijven van systeembestand `%s'.

en: Data is not valid as format %s: %s
nl: Gegevens zijn niet geldig voor indeling %s: %s

en: Field contents are not numeric.
nl: Veldinhoud is niet numeriek.

en: Number followed by garbage.
nl: Getal gevolgd door rommel.

en: Invalid numeric syntax.
nl: Ongeldige numerieke syntax.

en: Too-large number set to system-missing.
nl: Te groot getal is op 'system-missing' gezet.

en: Too-small number set to zero.
nl: Te klein getal is op nul gezet.

en: All characters in field must be digits.
nl: Alle tekens in veld moeten cijfers zijn.

en: Unrecognized character in field.
nl: Niet-herkend teken in veld.

en: Field must have even length.
nl: Veld moet even lengte hebben.

en: Field must contain only hex digits.
nl: Veld mag alleen hexadecimale cijfers bevatten.

en: Invalid zoned decimal syntax.
nl: Ongeldige syntax voor 'zoned decimal'.

en: Invalid syntax for P field.
nl: Ongeldige syntax voor P-veld.

en: Syntax error in date field.
nl: Syntaxfout in datumveld.

en: Day (%ld) must be between 1 and 31.
nl: Dag (%ld) moet tussen 1 en 31 liggen.

en: Delimiter expected between fields in date.
nl: Scheidingsteken verwacht tussen velden in datum.

en: Unrecognized month format.  Months may be specified as Arabic or Roman numerals or as at least 3 letters of their English names.
nl: Niet-herkende maandindeling.  Maanden mogen worden opgegeven als Arabische of Romeinse getallen of als tenminste de eerste 3 letters van hun Engelse naam.

en: Year (%ld) must be between 1582 and 19999.
nl: Jaar (%ld) moet liggen tussen 1582 en 19999.

en: Trailing garbage `%.*s' following date.
nl: Na datum volgt rommel `%.*s'.

en: Julian day must have exactly three digits.
nl: Juliaanse datum moet bestaan uit precies 3 cijfers.

en: Julian day (%ld) must be between 1 and 366.
nl: Juliaanse dag (%ld) moet tussen 1 en 366 zijn.

en: Quarter (%ld) must be between 1 and 4.
nl: Kwartaal (%ld) moet tussen 1 en 4 zijn.

en: Week (%ld) must be between 1 and 53.
nl: Week (%ld) moet tussen 1 en 53 zijn.

en: Delimiter expected between fields in time.
nl: Scheidingsteken verwacht tussen velden in tijd.

en: Minute (%ld) must be between 0 and 59.
nl: Minuut (%ld) moet tussen 0 en 59 zijn.

en: Unrecognized weekday name.  At least the first two letters of an English weekday name must be specified.
nl: Niet-herkende weekdagnaam.  Tenminste de eerste twee letters van een Engelse weekdagnaam moeten worden opgegeven.

en: `%c' expected in date field.
nl: `%c' verwacht in datumveld.

en: Weekday number %f is not between 1 and 7.
nl: Weekdagnummer %f ligt niet tussen 1 en 7.

en: Month number %f is not between 1 and 12.
nl: Maandnummer %f ligt niet tussen 1 en 12.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: dataset
nl: gegevensverzameling

en: ordinary
nl: gewoon

en: system
nl: systeem

en: scratch
nl: klad

note: TRANSLATORS: "bytes" is correct, not characters due to UTF encoding
en: Truncating document line to %d bytes.
nl: Documentregel wordt afgekapt tot %d bytes.

en: An error occurred while reading `%s': %s.
nl: Fout opgetreden bij lezen van `%s': %s.

en: %s: encrypted file corrupted (ends in incomplete %u-byte ciphertext block)
nl: %s: versleuteld bestand beschadigd (eindigt met incompleet %u-byte 'ciphertext'-blok)

en: %s: encrypted file corrupted (ends with bad padding)
nl: %s: versleuteld bestand beschadigd (eindigt met onjuiste 'padding')

en: active dataset
nl: actieve gegevensverzameling

en: Can't read from %s as a %s because it is already being read as a %s.
nl: Kan niet lezen van %s als een %s omdat dit al gelezen wordt als een %s.

en: Can't write to %s as a %s because it is already being written as a %s.
nl: Kan niet schrijven naar %s als een %s omdat dit al geschreven wordt als een %s.

en: Can't re-open %s as a %s.
nl: Kan %s niet heropenen als een %s.

en: Not opening pipe file `%s' because %s option set.
nl: 'Pipe'-bestand `%s' wordt niet geopend omdat optie %s is ingesteld.

en: Format %s may not be used for input.
nl: Indeling %s mag niet gebruikt worden voor invoer.

en: Input format %s specifies width %d, but %s requires an even width.
nl: Invoerindeling %s specificeert breedte %d, maar %s vereist een even breedte.

en: Output format %s specifies width %d, but %s requires an even width.
nl: Uitvoerindeling %s specificeert breedte %d, maar %s vereist een even breedte.

en: Input format %s specifies width %d, but %s requires a width between %d and %d.
nl: Invoerindeling %s specificeert breedte %d, maar %s vereist een breedte tussen %d en %d.

en: Output format %s specifies width %d, but %s requires a width between %d and %d.
nl: Uitvoerindeling %s specificeert breedte %d, maar %s vereist een breedte tussen %d en %d.

en: Input format %s specifies %d decimal place, but %s does not allow any decimals. | Input format %s specifies %d decimal places, but %s does not allow any decimals.
nl[0]: Invoerindeling %s specificeert %d decimaal, maar %s staat geen decimalen toe.
nl[1]: Invoerindeling %s specificeert %d decimalen, maar %s staat geen decimalen toe.

en: Output format %s specifies %d decimal place, but %s does not allow any decimals. | Output format %s specifies %d decimal places, but %s does not allow any decimals.
nl[0]: Uitvoerindeling %s specificeert %d decimaal, maar %s staat geen decimalen toe.
nl[1]: Uitvoerindeling %s specificeert %d decimalen, maar %s staat geen decimalen toe.

en: Input format %s specifies %d decimal place, but width %d allows at most %d decimals. | Input format %s specifies %d decimal places, but width %d allows at most %d decimals.
nl[0]: Invoerindeling %s specificeert %d decimaal, maar breedte %d staat maximaal %d decimalen toe.
nl[1]: Invoerindeling %s specificeert %d decimalen, maar breedte %d staat maximaal %d decimalen toe.

en: Output format %s specifies %d decimal place, but width %d allows at most %d decimals. | Output format %s specifies %d decimal places, but width %d allows at most %d decimals.
nl[0]: Uitvoerindeling %s specificeert %d decimaal, maar breedte %d staat maximaal %d decimalen toe.
nl[1]: Uitvoerindeling %s specificeert %d decimalen, maar breedte %d staat maximaal %d decimalen toe.

en: Input format %s specifies %d decimal place, but width %d does not allow for any decimals. | Input format %s specifies %d decimal places, but width %d does not allow for any decimals.
nl[0]: Invoerindeling %s specificeert %d decimaal, maar breedte %d staat geen decimalen toe.
nl[1]: Invoerindeling %s specificeert %d decimalen, maar breedte %d staat geen decimalen toe.

en: Output format %s specifies %d decimal place, but width %d does not allow for any decimals. | Output format %s specifies %d decimal places, but width %d does not allow for any decimals.
nl[0]: Uitvoerindeling %s specificeert %d decimaal, maar breedte %d staat geen decimalen toe.
nl[1]: Uitvoerindeling %s specificeert %d decimalen, maar breedte %d staat geen decimalen toe.

en: String variable %s is not compatible with numeric format %s.
nl: Alfanumerieke variabele %s is niet verenigbaar met numerieke indeling %s.

en: String variables are not compatible with numeric format %s.
nl: Alfanumerieke variabelen zijn niet verenigbaar met numerieke indeling %s.

en: Numeric variable %s is not compatible with string format %s.
nl: Numerieke variabele %s is niet verenigbaar met alfanumerieke indeling %s.

en: Numeric variables are not compatible with string format %s.
nl: Numerieke variabelen zijn niet verenigbaar met alfanumerieke indeling %s.

en: String variable %s with width %d is not compatible with format %s.  Use format %s instead.
nl: Alfanumerieke variabele %s met breedte %d is niet verenigbaar met indeling %s.  Gebruik in plaats daarvan indeling %s.

en: String variable with width %d is not compatible with format %s.  Use format %s instead.
nl: Alfanumerieke variabele met breedte %d is niet verenigbaar met indeling %s.  Gebruik in plaats daarvan indeling %s.

en: Numeric
nl: Numeriek

en: Comma
nl: Komma

en: Dot
nl: Punt

en: Scientific
nl: Wetenschappelijk

en: Date
nl: Datum

en: Custom
nl: Aangepast

en: String
nl: Alfanumeriek

en: Cannot convert the value in the spreadsheet cell %s to format (%s): %s
nl: Kan de waarde in de werkbladcel %s niet omzetten naar indeling (%s): %s

en: There was a problem whilst reading the %s file `%s' (near line %d): `%s'
nl: Een probleem deed zich voor tijdens het lezen van het %s-bestand `%s' (in de buurt van regel %d): `%s'

en: Invalid cell range `%s'
nl: Ongeldig celbereik `%s'

en: Selected sheet or range of spreadsheet `%s' is empty.
nl: Gekozen blad of bereik van werkblad `%s' is leeg.

en: The gnumeric file `%s' is encoded as %s instead of the usual UTF-8 encoding. Any non-ascii characters will be incorrectly imported.
nl: Het 'gnumeric'-bestand `%s' is gecodeerd als %s in plaats van de gebruikelijke UTF-8-codering. Alle niet-ASCII-tekens zullen verkeerd worden geïmporteerd.

en: Identifier `%s' is not valid in encoding `%s' used for this dictionary.
nl: Identificator `%s' is niet geldig in codering `%s' die voor dit woordenboek is gebruikt.

en: `%s' is not valid here because this identifier must start with `$'.
nl: `%s' is hier niet toegestaan; de identificator moet beginnen met `$'.

en: `%s' is not valid here because this identifier must start with `#'.
nl: `%s' is hier niet toegestaan omdat deze identificator moet beginnen met `#'.

en: `%s' is not valid here because this identifier must start with `$' or `#'.
nl: `%s' is hier niet toegestaan omdat deze identificator moet beginnen met `$' of `#'.

en: `%s' and other identifiers starting with `$' are not valid here.
nl: `%s' en andere identificatoren die beginnen met `$' zijn hier niet toegestaan.

en: `%s' and other identifiers starting with `#' are not valid here.
nl: `%s' en andere identificatoren die beginnen met `#' zijn hier niet toegestaan.

en: Identifier `%s' exceeds %d-byte limit.
nl: Identificator %s overschrijdt de limiet van %d bytes.

en: Identifier cannot be empty string.
nl: Identificator kan geen lege tekenreeks zijn.

en: `%s' may not be used as an identifier because it is a reserved word.
nl: `%s' mag niet gebruikt worden als identificator omdat het een voorbehouden woord is.

en: `%s' may not be used as an identifier because it contains ill-formed UTF-8 at byte offset %tu.
nl: `%s' mag niet gebruikt worden als identificator omdat het foutief gevormde UTF-8 bevat op bytepositie %tu.

en: Character %s (in `%s') may not appear as the first character in an identifier.
nl: Teken %s (in `%s') mag niet als eerste teken in een identificator voorkomen.

en: Character %s (in `%s') may not appear in an identifier.
nl: Teken %s (in `%s') mag niet in een identificator voorkomen.

en: An I/O error occurred writing metadata file `%s'.
nl: Een invoer-/uitvoerfout is opgetreden tijdens schrijven van metagegevensbestand `%s'.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: metadata file
nl: metagegevensbestand

en: Error opening `%s' for writing as a metadata file: %s.
nl: Fout tijdens openen `%s' voor schrijven als metagegevensbestand: %s.

en: Internal error creating xmlTextWriter.  Please report this to %s.
nl: Interne fout bij aanmaken xmlTextWriter. Rapporteer dit alstublieft aan %s.

en: Opening %s for writing: %s.
nl: %s wordt geopend voor schrijven: %s.

en: Opening stream for %s: %s.
nl: Stroom voor %s wordt geopend: %s.

en: Creating temporary file to replace %s: %s.
nl: Tijdelijk bestand voor vervangen van %s wordt aangemaakt: %s.

en: Creating temporary file %s: %s.
nl: Tijdelijk bestand %s wordt aangemaakt: %s.

en: Opening stream for temporary file %s: %s.
nl: Stroom voor tijdelijk bestand %s wordt geopend: %s.

en: Replacing %s by %s: %s.
nl: %s wordt vervangen door %s: %s.

en: Removing %s: %s.
nl: %s wordt verwijderd: %s.

en: Cannot open %s as a OpenDocument file: %s
nl: Kan %s niet openen als een OpenDocument-bestand: %s

en: %s is not an OpenDocument file.
nl: %s is geen Open Document-bestand.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: SPSS/PC+ system file
nl: SPSS/PC+-systeembestand

en: Error opening `%s' for reading as an SPSS/PC+ system file: %s.
nl: Fout bij openen van `%s' voor lezen als een SPSS/PC+-systeembestand: %s.

en: %s: stat failed (%s).
nl: %s: 'stat' mislukt (%s).

en: %s: file too large.
nl: %s: bestand te groot.

en: Directory entry is for a %u-byte record starting at offset %u but file is only %u bytes long.
nl: De directory-ingang is voor een kaart van %u-bytes, beginnend op positie %u, maar het bestand is slechts %u bytes lang.

en: Directory fields have unexpected values (%u,%u).
nl: Directoryvelden hebben onverwachte waarden (%u,%u).

en: Variable %zu
nl: Variabele %zu

en: Variable %zu Label
nl: Variabele %zu Label

en: Variable %zu Value Label %zu
nl: Variabele %zu Waardelabel %zu

en: Creation Date
nl: Aanmaakdatum

en: Creation Time
nl: Aanmaaktijd

en: File Label
nl: Bestandslabel

en: Using default encoding %s to read this SPSS/PC+ system file.  For best results, specify an encoding explicitly.  Use SYSFILE INFO with ENCODING="DETECT" to analyze the possible encodings.
nl: Standaardcodering %s wordt gebruikt om dit SPSS/PC+-systeembestand te lezen. Geef expliciet een codering op voor de beste resultaten. Gebruik SYSFILE INFO met ENCODING='DETECT' om mogelijke coderingen te analyseren.

en: Error closing system file `%s': %s.
nl: Fout bij sluiten van systeembestand `%s': %s.

en: This is not an SPSS/PC+ system file.
nl: Dit is geen SPSS/PC+-systeembestand.

en: Record 0 has unexpected length %u.
nl: Kaart 0 heeft onverwachte lengte %u.

en: Record 0 specifies unexpected system missing value %g (%a).
nl: Kaart 0 specificeert onverwachte system-missing waarde %g (%a).

en: Record 0 reserved fields have unexpected values (%u,%u,%u,%u,%u,%u).
nl: Gereserveerde velden op kaart 0 hebben onverwachte waarden (%u,%u,%u,%u,%u,%u).

en: Record 0 case counts differ (%u versus %u).
nl: Telling van aantal observaties in kaart 0 verschilt (%u vs. %u).

en: Invalid compression type %u.
nl: Ongeldig compressietype %u.

en: Record 0 claims %u cases with %u values per case (requiring at least %zu bytes) but data record is only %u bytes long.
nl: Kaart 0 impliceert %u observaties met %u waarden per observatie (waarvoor minstens %zu bytes nodig zijn), maar de gegevenskaart is slechts %u bytes lang.

en: Value labels claimed to end at offset %u in labels record but labels record is only %u bytes.
nl: Waardelabels zouden moeten eindigen op positie %u in de labelskaart, maar die is slechts %u bytes.

en: Value labels claimed to be at offset %u with length %u but file size is only %u bytes.
nl: Waardelabels zouden moeten staan op positie %u met lengte %u, maar de bestandsgrootte is slechts %u bytes.

en: Value labels end with partial label (%u bytes left in record, label length %<PRIu8>).
nl: Waardelabels eindigen met gedeeltelijk label (%u bytes resteren in kaart, labellengte is %<PRIu8>).

en: %u leftover bytes following value labels.
nl: %u overgebleven bytes na waardelabels.

en: Variable label claimed to start at offset %u in labels record but labels record is only %u bytes.
nl: Variabelelabel zou moeten beginnen op positie %u in labelskaart, maar die is slechts %u bytes.

en: Variable label with length %u starting at offset %u in labels record overruns end of %u-byte labels record.
nl: Variabelelabel met lengte %u, beginnend op positie %u in labelskaart, overschrijdt einde van %u bytes grote labelskaart.

en: Record 1 has length %u (expected %u).
nl: Kaart 1 heeft lengte %u (verwacht werd %u).

en: Variable %u has invalid type %<PRIu8>.
nl: Variabele %u heeft ongeldig type %<PRIu8>.

en: Invalid weight index %u.
nl: Ongeldige gewichtsindex %u.

en: Invalid variable name `%s'.
nl: Ongeldige variabelenaam `%s'.

en: Renaming variable with duplicate name `%s' to `%s'.
nl: Variabele met reeds gebruikte naam `%s' wordt hernoemd tot `%s'.

en: Cannot weight by string variable `%s'.
nl: Kan niet wegen met alfanumerieke variabele `%s'.

en: File ends in partial case.
nl: Bestand eindigt in gedeeltelijke observatie.

en: Case beginning at offset 0x%08x extends past end of data record at offset 0x%08x.
nl: Observatie beginnend op positie 0x%08x overschrijdt einde van gegevenskaart op positie 0x%08x.

en: Error reading case from file %s.
nl: Fout tijdens lezen observatie uit bestand %s.

en: Possible compressed data corruption: string contains compressed integer (opcode %d).
nl: Mogelijke beschadiging van gecomprimeerde gegevens: tekenreeks bevat gecomprimeerd geheel getal ('opcode' %d).

en: `%s' near offset 0x%llx:
nl: `%s' in de buurt van positie 0x%llx:

en: System error: %s.
nl: Systeemfout: %s.

en: Unexpected end of file.
nl: Onverwacht einde van bestand.

en: %s: seek failed (%s).
nl: %s: zoeken mislukt (%s).

en: SPSS/PC+ System File
nl: SPSS/PC+-systeembestand

en: portable file %s corrupt at offset 0x%llx:
nl: overdraagbaar bestand %s beschadigd op positie 0x%llx:

en: reading portable file %s at offset 0x%llx:
nl: overdraagbaar bestand %s wordt gelezen op positie 0x%llx:

en: Error closing portable file `%s': %s.
nl: Fout bij afsluiten overdraagbaar bestand `%s': %s.

en: Unexpected end of file
nl: Onverwacht einde van bestand

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: portable file
nl: overdraagbaar bestand

en: An error occurred while opening `%s' for reading as a portable file: %s.
nl: Fout opgetreden tijdens openen van `%s' voor lezen als overdraagbaar bestand: %s.

en: Data record expected.
nl: Gegevenskaart verwacht.

en: Number expected.
nl: Getal verwacht.

en: Missing numeric terminator.
nl: Ontbrekende numerieke afsluiter.

en: Invalid integer.
nl: Ongeldig geheel getal.

en: Bad string length %d.
nl: Onjuiste lengte van tekenreeks %d.

en: %s: Not a portable file.
nl: %s: geen overdraagbaar bestand.

en: Unrecognized version code `%c'.
nl: Niet-herkende versiecode `%c'.

en: Bad date string length %zu.
nl: Onjuiste lengte van datum-tekenreeks %zu.

en: Bad time string length %zu.
nl: Onjuiste lengte van tijd-tekenreeks %zu.

en: Numeric variable %s has invalid format specifier %s.
nl: Numerieke variabele %s heeft ongeldige opmaakspecificatie %s.

en: String variable %s with width %d has invalid format specifier %s.
nl: Tekenreeksvariabele %s met breedte %d heeft ongeldige opmaakspecificatie %s.

en: %s: Bad format specifier byte (%d).  Variable will be assigned a default format.
nl: %s: Onjuiste opmaakspecificatie-byte (%d). Variabele krijgt een standaardopmaak.

en: Expected variable count record.
nl: Kaart met variabelentelling verwacht.

en: Invalid number of variables %d.
nl: Ongeldig aantal variabelen %d.

en: Weight variable name (%s) truncated.
nl: Naam van wegingsvariabele (%s) is afgekapt.

en: Expected variable record.
nl: Verwachtte variabelekaart.

en: Invalid variable width %d.
nl: Ongeldige variabelebreedte %d.

en: Bad width %d for variable %s.
nl: Onjuiste breedte %d voor variabele %s.

en: Invalid or duplicate variable name %s in position %d renamed to %s.
nl: Ongeldige of reeds gebruikte variabelenaam %s op positie %d is hernoemd naar %s.

en: Weighting variable %s not present in dictionary.
nl: Wegingvariabele %s niet aanwezig in woordenboek.

en: Unknown variable %s while parsing value labels.
nl: Onbekende variabele %s gevonden tijdens lezen van waardelabels.

en: Cannot assign value labels to %s and %s, which have different variable types.
nl: Kan geen waardelabels toekennen aan %s en %s, die verschillende variabeletypes hebben.

en: SPSS Portable File
nl: SPSS/PC+-overdraagbaar bestand

en: Invalid decimal digits count %d.  Treating as %d.
nl: Ongeldig aantal decimale cijfers geteld %d. Wordt behandeld als %d.

en: Error opening `%s' for writing as a portable file: %s.
nl: Fout tijdens openen `%s' voor schrijven als overdraagbaar bestand: %s.

en: An I/O error occurred writing portable file `%s'.
nl: Een invoer-/uitvoerfout is opgetreden tijdens schrijven van overdraagbaar bestand `%s'.

en: Support for reading postgres databases was not compiled into this installation of PSPP
nl: Ondersteuning voor lezen van 'postgres databases' is niet gecompileerd in deze installatie van PSPP

en: Memory error whilst opening psql source
nl: Geheugenfout bij openen van PSQL-bron

en: Error opening psql source: %s.
nl: Fout tijdens openen PSQL-bron: %s.

en: Postgres server is version %s. Reading from versions earlier than 8.0 is not supported.
nl: De 'postgres'-server heeft versie %s. Lezen van versies ouder dan 8.0 wordt niet ondersteund.

en: Connection is unencrypted, but unencrypted connections have not been permitted.
nl: Verbinding is niet versleuteld, maar niet-versleutelde verbindingen werden niet toegestaan.

en: Error from psql source: %s.
nl: Fout van PSQL-bron: %s.

en: Unsupported OID %d.  SYSMIS values will be inserted.
nl: Niet-ondersteunde OID %d. SYSMIS-waarden zullen worden ingevoegd.

en: MXWARNS set to zero.  No further warnings will be given even when potentially problematic situations are encountered.
nl: MXWARNS is op nul gezet.  Er worden verder geen waarschuwingen gegeven, zelfs niet als potentieel problematische situaties zich voordoen.

en: Warnings re-enabled. %d warnings will be issued before aborting syntax processing.
nl: Waarschuwingen heringeschakeld. %d waarschuwingen zullen worden gegeven voordat syntaxverwerking wordt afgebroken.

en: Custom currency string `%s' for %s does not contain exactly three periods or commas (or it contains both).
nl: Aangepaste financiële tekenreeks `%s' voor %s bevat niet exact drie punten of komma's (of bevat beide).

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: system file
nl: systeembestand

en: Error opening `%s' for reading as a system file: %s.
nl: Fout bij het openen van `%s' voor lezen als systeembestand: %s.

en: Misplaced type 4 record.
nl: Verkeerd geplaatste kaart van type 4.

en: Duplicate type 6 (document) record.
nl: Duplicaatkaart van type 6 (document).

en: Unrecognized record type 7, subtype %d.  For help, please send this file to %s and mention that you were using %s.
nl: Niet-herkende kaart van type 7, subtype %d.  Als u hulp wilt, stuur dan a.u.b. dit bestand naar %s en vermeld dat u %s gebruikte.

en: Record type 7, subtype %d found here has the same type as the record found near offset 0x%llx.  For help, please send this file to %s and mention that you were using %s.
nl: Het hier aangetroffen kaarttype 7, subtype %d heeft hetzelfde type als de kaart gevonden in de buurt van positie 0x%llx.  Als u hulp wilt, stuur dan a.u.b. dit bestand naar %s en vermeld dat u %s gebruikte.

en: Unrecognized record type %d.
nl: Niet-herkend kaarttype %d.

en: Value Label %zu
nl: Waardelabel %zu

en: Extra Product Info
nl: Extra productinfo

en: Document Line %zu
nl: Documentregel %zu

en: MRSET %zu Label
nl: MRSET %zu label

en: MRSET %zu Counted Value
nl: MRSET %zu getelde waarde

en: This system file does not indicate its own character encoding.  Using default encoding %s.  For best results, specify an encoding explicitly.  Use SYSFILE INFO with ENCODING="DETECT" to analyze the possible encodings.
nl: Dit systeembestand vermeldt de eigen tekencodering niet. Standaardcodering %s wordt gebruikt. Specificeer expliciet een codering voor de beste resultaten. Gebruik SYSFILE INFO met ENCODING='DETECT' om mogelijke coideringen te analyseren.

en: File header claims %d variable positions but %zu were read from file.
nl: Bestands'header' vermeldt %d variabelenposities, maar %zu werden uit het bestand gelezen.

en: This is not an SPSS system file.
nl: Dit is geen SPSS-systeembestand.

en: Compression bias is not the usual value of 100, or system file uses unrecognized floating-point format.
nl: De compressie-instelling heeft niet de gebruikelijke waarde 100, of het systeembestand gebruikt een niet-herkende drijvende-komma-indeling.

en: Variable label indicator field is not 0 or 1.
nl: Indicatorveld voor variabelelabel is niet 0 of 1.

en: Numeric missing value indicator field is not -3, -2, 0, 1, 2, or 3.
nl: Indicatorveld voor numerieke ontbrekende waarde is niet -3, -2, 0, 1, 2 of 3.

en: String missing value indicator field is not 0, 1, 2, or 3.
nl: Indicatorveld voor alfanumerieke ontbrekende waarde is niet 0, 1, 2 of 3.

en: Invalid number of labels %u.
nl: Ongeldig aantal labels %u.

en: Variable index record (type 4) does not immediately follow value label record (type 3) as it should.
nl: Variabele-indexkaart (type 4) volgt niet onmiddellijk waardelabelkaart (type 3) zoals zou moeten.

en: Number of variables associated with a value label (%u) is not between 1 and the number of variables (%zu).
nl: Aantal variabelen geassocieerd met een waardelabel (%u) is niet tussen 1 en het aantal variabelen (%zu).

en: Number of document lines (%d) must be greater than 0 and less than %d.
nl: Aantal documentregels (%d) moet groter dan 0 en kleiner dan %d zijn.

en: Record type 7, subtype %d has bad size %u (expected %d).
nl: Kaart type 7, subtype %d heeft foutieve lengte %u (verwacht %d).

en: Record type 7, subtype %d has bad count %u (expected %d).
nl: Kaart type 7, subtype %d heeft foutieve telling %u (verwacht %d).

en: Renaming variable with invalid or duplicate name `%s' to `%s'.
nl: Variabele met ongeldige of reeds gebruikte naam `%s' wordt hernoemd tot `%s'.

en: Missing string continuation record.
nl: Kaart met voortzetting van tekenreeks ontbreekt.

en: Variable %s with width %d has invalid print format 0x%x.
nl: Variabele %s met breedte %d heeft ongeldige afdrukspecificatie 0x%x.

en: Variable %s with width %d has invalid write format 0x%x.
nl: Variabele %s met breedte %d heeft ongeldige schrijfspecificatie  0x%x.

en: Suppressing further invalid format warnings.
nl: Verdere waarschuwingen over ongeldige specificaties onderdrukt.

en: Floating-point representation indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
nl: Drijvende-kommarepresentatie aangegeven door systeembestand (%d) verschilt van wat verwacht werd (%d).

en: Integer format indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
nl: Integer-indeling aangegeven door systeembestand (%d) verschilt van wat verwacht werd (%d).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a).
nl: Bestand specificeert onverwachte waarde %g (%a) als %s, in plaats van %g (%a).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a) or %g (%a).
nl: Bestand specificeert onverwachte waarde %g (%a) als %s, in plaats van %g (%a) of %g (%a).

en: Missing space following `%c' at offset %zu in MRSETS record.
nl: Ontbrekende spatie achter `%c' op positie %zu in MRSETS-kaart.

en: Missing label source value following `E' at offset %zu in MRSETS record.
nl: Ontbrekende label-bronwaarde na `E' op positie %zu in MRSETS-kaart.

en: Unexpected label source value following `E' at offset %zu in MRSETS record.
nl: Onverwachte label-bronwaarde na `E' op positie %zu in MRSETS-kaart.

en: Missing `C', `D', or `E' at offset %zu in MRSETS record.
nl: Ontbrekende `C', `D', of `E' op positie %zu in MRSETS-kaart.

en: Missing new-line parsing variable names at offset %zu in MRSETS record.
nl: Nieuwe regel ontbreekt bij lezen variabelenamen op positie %zu in MRSETS-kaart.

en: Invalid multiple response set name `%s'.
nl: Ongeldige naam %s voor 'multiple response set'.

en: MRSET %s contains duplicate variable name %s.
nl: MRSET %s bevat reeds gebruikte variabelenaam %s.

en: MRSET %s contains both string and numeric variables.
nl: MRSET %s bevat zowel alfanumerieke als numerieke variabelen.

en: MRSET %s has no variables.
nl: MRSET %s heeft geen variabelen.

en: MRSET %s has only one variable.
nl: MRSET %s heeft slechts één variabele.

en: Extension 11 has bad count %u (for %zu variables).
nl: Extensie 11 heeft foutief aantal %u (voor %zu variabelen).

en: Invalid variable display parameters for variable %zu (%s).  Default parameters substituted.
nl: Ongeldige parameters voor weergeven van variabele %zu (%s).  Vervangen door standaardparameters.

en: Duplicate long variable name `%s'.
nl: Reeds gebruikte lange variabelenaam `%s'.

en: Long variable mapping from %s to invalid variable name `%s'.
nl: 'Mapping' van lange variabele van %s tot ongeldige variabelenaam `%s'.

en: %s listed as string of invalid length %s in very long string record.
nl: %s vermeld als tekenreeks van ongeldige lengte %s in zeer lange alfanumerieke kaart.

en: %s listed in very long string record with width %s, which requires only one segment.
nl: %s vermeld in zeer lange alfanumerieke kaart met breedte %s, die slechts één segment vereist.

en: Very long string %s overflows dictionary.
nl: Zeer lange tekenreeks %s is te groot voor woordenboek.

en: Very long string with width %ld has segment %d of width %d (expected %d).
nl: Zeer lange tekenreeks met breedte %ld heeft segment %d van breedte %d (verwachtte %d).

en: Value label variable index %d not in valid range 1...%zu.
nl: Waardelabel van variabele-index %d niet in geldig bereik 1...%zu.

en: Value label variable index %d refers to long string continuation.
nl: Waardelabel van variabele-index %d verwijst naar voortzetting van lange tekenreeks.

en: Variables associated with value label are not all of identical type.  Variable %s is %s, but variable %s is %s.
nl: Variabelen geassocieerd met waardelabel zijn niet alle van hetzelfde type.  Variabele %s is %s, maar variabele %s is %s.

en: numeric
nl: numeriek

en: string
nl: alfanumeriek

en: Value labels may not be added to long string variables (e.g. %s) using records types 3 and 4.
nl: Waardelabels mogen niet worden toegevoegd aan lange alfanumerieke variabelen (bijv. %s) door middel van kaarten van types 3 en 4.

en: Duplicate value label for %g on %s.
nl: Reeds gebruikt waardelabel voor %g in %s.

en: Duplicate value label for `%.*s' on %s.
nl: Reeds gebruikt waardelabel voor `%.*s' in %s.

en: Suppressed %d additional warnings for value labels.
nl: %d verdere waarschuwingen voor waardelabels zijn onderdrukt.

en: Weight variable index %d not in valid range 1...%zu.  Treating file as unweighted.
nl: Gewichtsvariabele-index %d niet in geldig bereik 1...%zu. Bestand wordt als niet-gewogen behandeld.

en: Weight variable index %d refers to long string continuation.  Treating file as unweighted.
nl: Gewichtsvariabele-index %d verwijst naar voortzetting van lange tekenreeks. Bestand wordt als niet-gewogen behandeld.

en: Ignoring string variable `%s' set as weighting variable.
nl: Weging door alfanumerieke variabele `%s' wordt genegeerd.

en: Error parsing attribute value %s[%d].
nl: Fout tijdens lezen van attribuutwaarde %s[%d].

en: Attribute value %s[%d] is not quoted: %s.
nl: Attribuutwaarde %s[%d] staat niet tussen aanhalingstekens: %s.

en: Duplicate attribute %s.
nl: Reeds gebruikt kenmerk %s.

en: Invalid role for variable %s.
nl: Ongeldige rol voor variabele %s.

en: %zu other variables had invalid roles.
nl: %zu andere variabelen hadden ongeldige rollen.

en: Extension record subtype %d ends unexpectedly.
nl: Uitbreidingskaart van subtype %d eindigt onverwacht.

en: Ignoring long string value label record for unknown variable %s.
nl: Kaart met lange alfanumerieke waardelabels voor onbekende variabele %s wordt genegeerd.

en: Ignoring long string value label record for numeric variable %s.
nl: Kaart met lange alfanumerieke waardelabels voor numerieke variabele %s wordt genegeerd.

en: Ignoring long string value label record for variable %s because the record's width (%d) does not match the variable's width (%d).
nl: Kaart met lange alfanumerieke waardelabels voor variabele %s wordt genegeerd omdat de breedte van de kaart (%d) niet overeenkomt met de breedte van de variabele (%d).

en: Ignoring long string value label %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
nl: Lang alfanumeriek waardelabel %zu voor variabele %s met breedte %d, dat een foutieve breedtewaarde %zu heeft, wordt genegeerd.

en: Long string missing values record says variable %s has %d missing values, but only 1 to 3 missing values are allowed.
nl: Volgens kaart met lange alfanumerieke ontbrekende waarden heeft variabele %s %d ontbrekende waarden, maar slechts 1-3 ontbrekende waarden zijn toegestaan.

en: Ignoring long string missing value record for unknown variable %s.
nl: Kaart met lange alfanumerieke ontbrekende waarden voor onbekende variabele %s wordt genegeerd.

en: Ignoring long string missing value record for numeric variable %s.
nl: Kaart met lange alfanumerieke ontbrekende waarden voor numerieke variabele %s wordt genegeerd.

en: This file has corrupted metadata written by a buggy version of PSPP.  To fix it, save a new copy of the file.
nl: Dit bestand heeft beschadigde metadata, geschreven door een versie van PSPP met fouten.  Sla een nieuw exemplaar van het bestand op om dit te verhelpen.

en: Ignoring long string missing value %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
nl: Lange alfanumerieke ontbrekende waarde %zu voor variabele %s met breedte %d, die een foutieve breedtewaarde %zu heeft, wordt genegeerd.

en: Variable set %s contains unknown variable %s.
nl: Variabelenverzameling %s bevat onbekende variabele %s.

en: File ends in partial string value.
nl: Bestand eindigt in gedeelte van alfanumerieke waarde.

en: Possible compressed data corruption: compressed spaces appear in numeric field.
nl: Mogelijke beschadiging van gecomprimeerde gegevens: gecomprimeerde spaties verschijnen in numeriek veld.

en: Suppressed %d additional related warnings.
nl: %d verdere gerelateerde waarschuwingen zijn onderdrukt.

en: Dictionary record refers to unknown variable %s.
nl: Woordenboekkaart verwijst naar onbekende variabele %s.

en: Expecting digit at offset %zu in MRSETS record.
nl: Cijfer verwacht op positie %zu in MRSETS-kaart.

en: Expecting space at offset %zu in MRSETS record.
nl: Spatie verwacht op positie %zu in MRSETS-kaart.

en: %zu-byte string starting at offset %zu exceeds record length %zu.
nl: Tekenreeks van %zu bytes, beginnend op positie %zu, overschrijdt kaartlengte %zu.

en: Expecting space at offset %zu following %zu-byte string.
nl: Spatie verwacht op positie %zu, volgend op tekenreeks van %zu bytes.

en: Wrong ZLIB data header offset %#llx (expected %#llx).
nl: Onjuiste positie %#llx van ZLIB-gegevens'header' (verwachtte %#llx).

en: Impossible ZLIB trailer offset 0x%llx.
nl: Onmogelijke positie 0x%llx van ZLIB-'trailer'.

en: Invalid ZLIB trailer length %lld.
nl: Ongeldige lengte %lld van ZLIB-'trailer'.

en: End of ZLIB trailer (0x%llx) is not file size (0x%llx).
nl: Einde van ZLIB-'trailer' (0x%llx) is ongelijk aan bestandsgrootte (0x%llx).

en: ZLIB trailer bias (%lld) differs from file header bias (%.2f).
nl: Afwijking ZLIB-'trailer' (%lld) verschilt van afwijking bestandsheader (%.2f).

en: ZLIB trailer "zero" field has nonzero value %lld.
nl: 'Nul'-veld van ZLIB-'trailer' heeft waarde %lld: ongelijk nul.

en: ZLIB trailer specifies unexpected %u-byte block size.
nl: ZLIB-'trailer' specificeert onverwachte blokgrootte van %u bytes.

en: %lld-byte ZLIB trailer specifies %u data blocks (expected %lld).
nl: ZLIB-'trailer' van %lld-bytes specificeert %u gegevensblokken (%lld verwacht).

en: ZLIB block descriptor %u reported uncompressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
nl: ZLIB-blokbeschrijving %u rapporteert ongecomprimeerde gegevens vanaf positie %#llx; verwacht werd %#llx.

en: ZLIB block descriptor %u reported compressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
nl: ZLIB-blokbeschrijving %u rapporteert gecomprimeerde gegevens vanaf positie %#llx; verwacht werd %#llx.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when %#x was expected.
nl: ZLIB-blokbeschrijving %u rapporteert blokgrootte %#x; verwacht werd %#x.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when at most %#x was expected.
nl: ZLIB-blokbeschrijving %u rapporteert blokgrootte %#x; verwacht werd ten hoogste %#x.

en: ZLIB block descriptor %u reports compressed size %u and uncompressed size %u.
nl: ZLIB-blokbeschrijving %u rapporteert gecomprimeerde grootte %u en ongecomprimeerde grootte %u.

en: ZLIB trailer is at offset %#llx but %#llx would be expected from block descriptors.
nl: ZLIB-'trailer' begint op positie %#llx, maar uit blokbeschrijvingen werd %#llx verwacht.

en: ZLIB initialization failed (%s).
nl: ZLIB-initialisatie mislukt (%s).

en: Inconsistency at end of ZLIB stream (%s).
nl: Inconsistentie op eind van ZLIB-stroom (%s).

en: ZLIB stream inconsistency (%s).
nl: ZLIB-stroom inconsistent (%s).

en: Unexpected end of ZLIB compressed data.
nl: Onverwacht einde van ZLIB-gecomprimeerde data.

en: SPSS System File
nl: SPSS-systeembestand

en: Unknown system file version %d. Treating as version %d.
nl: Onbekende systeembestandsversie %d. Wordt behandeld als versie %d.

en: Error opening `%s' for writing as a system file: %s.
nl: Fout bij het openen van `%s' voor schrijven als systeembestand: %s.

en: An I/O error occurred writing system file `%s'.
nl: Een invoer-/uitvoerfout is opgetreden tijdens schrijven van systeembestand `%s'.

en: Failed to initialize ZLIB for compression (%s).
nl: ZLIB initialiseren voor compressie is mislukt (%s).

en: Failed to complete ZLIB stream compression (%s).
nl: Voltooien compressie van ZLIB-stroom is mislukt (%s).

en: ZLIB stream compression failed (%s).
nl: Comprimeren ZLIB-stroom is mislukt (%s).

en: %s: Seek failed (%s).
nl: %s: zoeken mislukt (%s).

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Center
nl: Midden

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Nominal
nl: Nominaal

en: Ordinal
nl: Ordinaal

en: Scale
nl: Schaal

en: Input
nl: Invoer

note: TRANSLATORS: This will be part of a filename.  Please avoid whitespace.
en: Output
nl: Uitvoer

en: Both
nl: Beide

en: None
nl: Geen

en: Partition
nl: Partitie

en: Split
nl: Splits

en: At least one case in the data file had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
nl: Minstens één observatie in het gegevensbestand heeft een gewichtwaarde 'user-missing', 'system-missing', nul, of negatief.  Deze observatie(s) zijn genegeerd.

en: %s is not yet implemented.
nl: %s is nog niet geïmplementeerd.

en: %s may be used only in testing mode.
nl: %s mag alleen in testmodus worden gebruikt.

en: %s may be used only in enhanced syntax mode.
nl: %s mag alleen in uitgebreide syntaxmodus worden gebruikt.

en: Syntax error expecting command name.
nl: Syntaxfout: opdrachtnaam verwacht.

en: Unknown command `%s'.
nl: Onbekende opdracht `%s'.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined.
nl: %s is alleen toegestaan voordat de actieve gegevensverzameling is gedefinieerd.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined.
nl: %s is alleen toegestaan nadat de actieve gegevensverzameling is gedefinieerd.

en: %s is allowed only inside %s.
nl: %s is alleen toegestaan binnen %s.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined or inside %s.
nl: %s is alleen toegestaan voordat de actieve gegevensverzameling is gedefinieerd of binnen %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined or inside %s.
nl: %s is alleen toegestaan nadat de actieve gegevensverzameling is gedefinieerd of binnen %s.

en: %s is allowed only inside %s or inside %s.
nl: %s is alleen toegestaan binnen %s of binnen %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
nl: %s is alleen toegestaan nadat de actieve gegevensverzameling is gedefinieerd, binnen INPUT PROGRAM of binnen FILE TYPE.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
nl: %s is alleen toegestaan voordat de actieve gegevensverzameling is gedefinieerd, binnen INPUT PROGRAM of binnen FILE TYPE.

en: %s is not allowed inside %s.
nl: %s is niet toegestaan binnen %s.

en: %s is not allowed inside DO IF or LOOP.
nl: %s is niet toegestaan binnen DO IF of LOOP.

en: In INPUT PROGRAM, %s is not allowed inside DO IF or LOOP.
nl: In INPUT PROGRAM is %s niet toegestaan binnen DO IF of LOOP.

en: %s is not allowed inside DO IF or LOOP (except inside INPUT PROGRAM).
nl: %s is niet toegestaan binnen DO IF of LOOP (uitgezonderd binnen INPUT PROGRAM).

en: This command not allowed when the %s option is set.
nl: Deze opdracht is niet toegestaan als de %s-optie is ingesteld.

en: Error removing `%s': %s.
nl: Fout bij verwijderen `%s': %s.

en: Close File Handle
nl: Sluit bestands'handle'

en: Cache
nl: 'Cache'

en: Define
nl: Definieer

en: Display Macros
nl: Toon macro's

en: Do Repeat
nl: Begin herhaal

en: End Repeat
nl: Einde herhaal

en: Echo
nl: Toon in uitvoer

en: Erase
nl: Wis

en: Exit
nl: Sluit af

en: File Handle
nl: Bestands'handle'

en: Finish
nl: Beëindig

en: Host
nl: Gastheer

en: Include
nl: Neem op

en: Insert
nl: Voeg in

en: Matri Convert
nl: Matrixomzetting

en: N of Cases
nl: Aantal observaties

en: New File
nl: Nieuw bestand

en: Output Modify
nl: Wijzig uitvoer

en: Permissions
nl: Permissies

en: Preserve
nl: Bewaar

en: Quit
nl: Sluit af

en: Restore
nl: Herstel

en: Set
nl: Zet

en: Show
nl: Toon

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Sysfile Info
nl: Informatie systeembestand

en: Title
nl: Titel

en: Add Files
nl: Voeg bestanden toe

en: Get
nl: Haal op

en: Get Data
nl: Haal gegevens op

en: Import
nl: Importeer

en: Input Program
nl: Invoerprogramma

en: Match Files
nl: Vergelijk bestanden

en: Matrix Data
nl: Matrixgegevens

en: Update
nl: Actualiseer

en: Dataset Activate
nl: Activeer gegevensverzameling

en: Dataset Declare
nl: Declareer gegevensverzameling

en: Dataset Close
nl: Sluit gegevensverzameling

en: Dataset Copy
nl: Kopieer gegevensverzameling

en: Dataset Name
nl: Benoem gegevensverzameling

en: Dataset Display
nl: Toon gegevensverzameling

en: Add Value Labels
nl: Voeg waardelabels toe

en: Add Document
nl: Voeg document toe

en: Apply Dictionary
nl: Pas woordenboek toe

en: Datafile Attribute
nl: Eigenschap van gegevensbestand

en: Display
nl: Weergave

en: Display Variable Sets
nl: Toon variabelen'sets'

en: Drop Documents
nl: Laat documenten weg

en: Formats
nl: Indeling

en: Leave
nl: Verlaat

en: Missing Values
nl: Ontbrekende waarden

en: Multiple Response Sets
nl: 'Multiple response sets'

en: Print Formats
nl: Afdrukopmaak

en: Split File
nl: Splits bestand

en: Value Labels
nl: Waardelabels

en: Variable Alignment
nl: Variabele-uitlijning

en: Variable Attribute
nl: Variabele-eigenschap

en: Variable Labels
nl: Variabele-labels

en: Variable Level
nl: Variabeleniveau

en: Variable Role
nl: Variabelerol

en: Variable Width
nl: Variabelebreedte

en: Weight
nl: Gewicht

en: Write Formats
nl: Schrijfopmaak

en: Break
nl: Pagina-einde

en: Compute
nl: Bereken

en: Do If
nl: Doe als

en: If
nl: Als

en: Loop
nl: Lus

en: Print Eject
nl: Druk af op nieuwe pagina

en: Print Space
nl: Druk lege regel af

en: Print
nl: Druk af

en: Recode
nl: Hercodeer

en: Write
nl: Schrijf

en: XExport
nl: Exporteer gegevensverzameling na lezen ervan door volgende opdracht

en: XSave
nl: Sla gegevensverzameling op na lezen ervan door volgende opdracht

en: Select If
nl: Selecteer als

en: Aggregate
nl: Aggregeer

en: Autorecode
nl: Automatische hercodering

en: Begin Data
nl: Begin lezen gegevens

en: Count
nl: Telling

en: Crosstabs
nl: Kruistabellen

en: Ctables
nl: Aangepaste tabellen

en: Correlations
nl: Correlaties

en: Delete Variables
nl: Verwijder variabelen

en: Descriptives
nl: Beschrijvende statistische maten

en: Examine
nl: Onderzoek

en: Execute
nl: Voer uit

en: Export
nl: Exporteer

en: Flip
nl: Keer om

en: Frequencies
nl: Frequenties

en: Graph
nl: Grafiek

en: List
nl: Lijst

en: Logistic Regression
nl: Logistische regressie

en: Means
nl: Gemiddelden

en: Nonparametric Tests
nl: Nonparametrische toetsen

en: Oneway
nl: Eenweg

en: Pearson Correlations
nl: Pearsoncorrelaties

en: Quick Cluster
nl: Snelle clustering

en: Rank
nl: Rangen

en: Regression
nl: Regressie

en: Reliability
nl: Betrouwbaarheid

en: Rename Variables
nl: Hernoem variabelen

en: Sample
nl: Steekproef

en: Save
nl: Opslaan

en: Save Data Collection
nl: Sla gegevensverzameling op in 'Data collection'-indeling

en: Save Translate
nl: Zet om en sla op

en: Sort Cases
nl: Sorteer observaties

en: Sort Variables
nl: Sorteer variabelen

en: T-Test
nl: T-toets

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: Use
nl: Gebruik

en: End Case
nl: Einde observatie

en: End File
nl: Einde bestand

en: Reread
nl: Herlees

en: Else If
nl: Anders als

en: Else
nl: Anders

en: End If
nl: Einde als

en: End Loop
nl: Einde lus

en: Syntax error expecting %s.
nl: Syntaxfout: verwacht werd %s.

en: Syntax error expecting %s or %s.
nl: Syntaxfout: %s of %s verwacht.

en: Syntax error expecting %s, %s, or %s.
nl: Syntaxfout: %s, %s, of %s verwacht.

en: Syntax error expecting %s, %s, %s, or %s.
nl: Syntaxfout: %s, %s, %s, of %s verwacht.

en: Syntax error expecting %s, %s, %s, %s, or %s.
nl: Syntaxfout: %s, %s, %s, %s of %s verwacht.

en: Syntax error expecting %s, %s, %s, %s, %s, or %s.
nl: Syntaxfout: %s, %s, %s, %s, %s of %s verwacht.

en: Syntax error expecting %s, %s, %s, %s, %s, %s, or %s.
nl: Syntaxfout: %s, %s, %s, %s, %s, %s of %s verwacht.

en: Syntax error expecting %s, %s, %s, %s, %s, %s, %s, or %s.
nl: Syntaxfout: %s, %s, %s, %s, %s, %s, %s of %s verwacht.

en: Syntax error expecting one of the following: %s.
nl: Syntaxfout: verwacht werd één van de volgende: %s.

en: Subcommand %s may only be specified once.
nl: Subopdracht %s mag slechts éénmaal gespecificeerd worden.

en: Required subcommand %s was not specified.
nl: Vereiste subopdracht %s werd niet gespecificeerd.

en: %s may only be specified once within subcommand %s.
nl: %s mag binnen subopdracht %s slechts éénmaal worden gespecificeerd.

en: Required %s specification missing from %s subcommand.
nl: Vereiste %s-specificatie ontbreekt op %s-subopdracht.

en: Syntax error expecting end of command.
nl: Syntaxfout: verwacht werd einde van opdracht.

en: Syntax error expecting string.
nl: Syntaxfout: tekenreeks verwacht.

en: Syntax error expecting integer.
nl: Syntaxfout: geheel getal verwacht.

en: Syntax error expecting integer for %s.
nl: Syntaxfout: geheel getal verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting %ld for %s.
nl: Syntaxfout: %ld verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting %ld.
nl: Syntaxfout: %ld verwacht.

en: Syntax error expecting %ld or %ld for %s.
nl: Syntaxfout: %ld of %ld voor %s verwacht.

en: Syntax error expecting %ld or %ld.
nl: Syntaxfout: %ld of %ld verwacht.

en: Syntax error expecting integer between %ld and %ld for %s.
nl: Syntaxfout: geheel getal tussen %ld en %ld verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting integer between %ld and %ld.
nl: Syntaxfout: geheel getal tussen %ld and %ld verwacht.

en: Syntax error expecting non-negative integer for %s.
nl: Syntaxfout: niet-negatief geheel getal voor %s verwacht.

en: Syntax error expecting non-negative integer.
nl: Syntaxfout: niet-negatief geheel getal verwacht.

en: Syntax error expecting positive integer for %s.
nl: Syntaxfout: positief geheel getal voor %s verwacht.

en: Syntax error expecting positive integer.
nl: Syntaxfout: positief geheel getal verwacht.

en: Syntax error expecting integer %ld or greater for %s.
nl: Syntaxfout: geheel getal %ld of groter verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting integer %ld or greater.
nl: Syntaxfout: geheel getal %ld of groter verwacht.

en: Syntax error expecting integer less than or equal to %ld for %s.
nl: Syntaxfout: geheel getal kleiner dan of gelijk aan %ld verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting integer less than or equal to %ld.
nl: Syntaxfout: geheel getal kleiner dan of gelijk aan %ld verwacht.

en: Syntax error expecting number.
nl: Syntaxfout: getal verwacht.

en: Syntax error expecting number for %s.
nl: Syntaxfout: getal verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number %g for %s.
nl: Syntaxfout: getal %g verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number %g.
nl: Syntaxfout: getal %g verwacht.

en: Syntax error expecting number between %g and %g for %s.
nl: Syntaxfout: getal tussen %g and %g verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number between %g and %g.
nl: Syntaxfout: getal tussen %g and %g verwacht.

en: Syntax error expecting non-negative number for %s.
nl: Syntaxfout: niet-negatief getal voor %s verwacht.

en: Syntax error expecting non-negative number.
nl: Syntaxfout: niet-negatief getal verwacht.

en: Syntax error expecting number %g or greater for %s.
nl: Syntaxfout: getal %g of groter verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number %g or greater.
nl: Syntaxfout: getal %g of groter verwacht.

en: Syntax error expecting number less than or equal to %g for %s.
nl: Syntaxfout: getal kleiner dan of gelijk aan %g verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number less than or equal to %g.
nl: Syntaxfout: getal kleiner dan of gelijk aan %g verwacht.

en: Syntax error expecting number in [%g,%g) for %s.
nl: Syntaxfout: getal in [%g,%g) verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number in [%g,%g).
nl: Syntaxfout: getal in [%g,%g) verwacht.

en: Syntax error expecting number less than %g for %s.
nl: Syntaxfout: getal kleiner dan %g verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number less than %g.
nl: Syntaxfout: getal kleiner dan %g verwacht.

en: Syntax error expecting number in (%g,%g] for %s.
nl: Syntaxfout: getal verwacht in (%g,%g] voor %s.

en: Syntax error expecting number in (%g,%g].
nl: Syntaxfout: getal vereacht in (%g,%g].

en: Syntax error expecting positive number for %s.
nl: Syntaxfout: positief getal verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting positive number.
nl: Syntaxfout: positief getal verwacht.

en: Syntax error expecting number greater than %g for %s.
nl: Syntaxfout: getal groter dan %g verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number greater than %g.
nl: Syntaxfout: getal groter dan %g verwacht.

en: Syntax error expecting number %g or less for %s.
nl: Syntaxfout: getal %g of kleiner verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number %g or less.
nl: Syntaxfout: getal %g of kleiner verwacht.

en: Syntax error expecting number in (%g,%g) for %s.
nl: Syntaxfout: getal in (%g,%g) verwacht voor %s.

en: Syntax error expecting number in (%g,%g).
nl: Syntaxfout: getal in [%g,%g) verwacht.

en: Syntax error expecting identifier.
nl: Syntaxfout: identificator verwacht.

en: Syntax error expecting `%s'.
nl: Syntaxfout: `%s' verwacht.

en: In syntax expanded from `%s'
nl: In syntax geëxpandeerd uit `%s'

en: At end of input
nl: Aan einde invoer

en: Syntax error.
nl: Syntaxfout.

en: Macro Expansion
nl: Macro-expansie

en: Opening `%s': %s.
nl: Openen van `%s': %s.

en: Error closing `%s': %s.
nl: Fout bij sluiten `%s': %s.

en: At `%s' in the expansion of `%s',
nl: Op `%s' in de expansie van `%s',

en: In the expansion of `%s',
nl: In de expansie van `%s',

en: inside the expansion of `%s',
nl: binnen de expansie van `%s',

en: Reached end of command expecting %zu more token in argument %s to macro %s.
nl: Einde van opdracht bereikt; verwachtte %zu meer 'token' in argument %s voor macro %s.

en: Reached end of command expecting %zu more tokens in argument %s to macro %s.
nl: Einde van opdracht bereikt; verwachtte %zu meer 'tokens' in argument %s voor macro %s.

en: Reached end of command expecting "%s" in argument %s to macro %s.
nl: Einde van opdracht bereikt; verwachtte %s in argument %s voor macro %s.

en: <end of input>
nl: <einde invoer>

en: Found `%.*s' while expecting `%s' reading argument %s to macro %s.
nl: Vond `%.*s' maar verwachtte `%s' bij lezen van argument %s voor macro %s.

en: Argument %s multiply specified in call to macro %s.
nl: Argument %s meermaals gespecificeerd in aanroep van macro %s.

en: `,' or `)' expected in call to macro function %s.
nl: Verwachtte `,' of `)' in aanroep van macrofunctie  %s.

en: Missing `)' in call to macro function %s.
nl: Ontbrekend `)' in aanroep van macrofunctie %s.

en: Macro function %s takes one argument (not %zu).
nl: Macrofunctie %s accepteert één argument (niet %zu).

en: Macro function %s takes two arguments (not %zu).
nl: Macrofunctie %s accepteert twee argumenten (niet %zu).

en: Macro function %s takes two or three arguments (not %zu).
nl: Macrofunctie %s accepteert twee of drie argumenten (niet %zu).

en: Macro function %s needs at least one argument.
nl: Macrofunctie %s vereist tenminste één argument.

en: Argument to !BLANKS must be non-negative integer (not "%s").
nl: Argument voor !BLANKS moet niet-negatief geheel getal zijn (niet "%s").

en: Second argument of !SUBSTR must be positive integer (not "%s").
nl: Tweede argument van !SUBSTR moet positef geheel getal zijn (niet "%s").

en: Third argument of !SUBSTR must be non-negative integer (not "%s").
nl: Derde argument van ISUBSTR moet niet-negatief geheel getal zijn (niet "%s").

en: Expecting ')' in macro expression.
nl: Verwachtte ')' in macro-expressie.

en: Expecting literal or function invocation in macro expression.
nl: Verwachtte letterlijke of functionele aanroep in macro-expressie.

en: Macro expression must evaluate to a number (not "%s").
nl: De macro-expressie moet resulteren in een getal  (niet "%s").

en: !THEN expected in macro !IF construct.
nl: Verwachtte !THEN in !IF-construct van macro.

en: !ELSE or !IFEND expected in macro !IF construct.
nl: Verwachtte !ELSE of !IFEND in !IF-construct van macro.

en: !IFEND expected in macro !IF construct.
nl: Verwachtte !IFEND in !IF-construct van macro.

en: Expected macro variable name following !LET.
nl: Verwachtte macro-variabelenaam na !LET.

en: Cannot use argument name or macro keyword "%.*s" as !LET variable.
nl: Kan argumentnaam of macro-sleutelwoord '%.*s' niet gebruiken als !LET-variabele.

en: Expected `=' following !LET.
nl: Verwachtte `=' na !LET.

en: Missing !DOEND.
nl: Ontbrekende !DOEND.

en: Expected macro variable name following !DO.
nl: Verwachtte macro-variabelenaam na !DO.

en: Cannot use argument name or macro keyword as !DO variable.
nl: Kan argumentnaam of macro-sleutelwoord niet als !DO-variabele gebruiken.

en: !DO loop over list exceeded maximum number of iterations %d.  (Use SET MITERATE to change the limit.)
nl: !DO-loop over lijst heeft maximumaantal iteraties overschreden %d.  (Gebruik SET MITERATE om de limiet te wijzigen.)

en: Expected !TO in numerical !DO loop.
nl: Verwachtte !TO in numerieke !DO-loop.

en: !BY value cannot be zero.
nl: !BY-waarde kan niet nul zijn.

en: Numerical !DO loop exceeded maximum number of iterations %d.  (Use SET MITERATE to change the limit.)
nl: Numerieke !DO-loop overschreed maximale aantal iteraties %d.  (Gebruik SET MITERATE om de limiet te wijzigen.)

en: Expected `=' or !IN in !DO loop.
nl: Verwachtte ‘=’ of !IN in !DO-loop.

en: !BREAK outside !DO.
nl: !BREAK buiten !DO.

en: Maximum nesting level %d exceeded.  (Use SET MNEST to change the limit.)
nl: Maximaal nestniveau %d overschreden.  (Gebruik SET MNEST om de limiet te wijzigen.)

en: Syntax error expecting valid format specifier.
nl: Syntaxfout: geldige indelingsspecificatie verwacht.

en: Unknown format type `%s'.
nl: Onbekend indelingstype `%s'.

en: Format specifier `%s' lacks required width.
nl: In indelingsspecificatie `%s' ontbreekt vereiste breedte.

en: Syntax error expecting format type.
nl: Syntaxfout: indelingstype verwacht.

en: String of hex digits has %zu characters, which is not a multiple of 2.
nl: Reeks van hexadecimale cijfers bevat %zu tekens; dit is geen veelvoud van 2.

en: `%c' is not a valid hex digit.
nl: `%c' is geen geldig hexadecimaal cijfer.

en: Unicode string contains %zu bytes, which is not in the valid range of 1 to 8 bytes.
nl: Unicode-tekenreeks bevat %zu bytes; dit valt niet binnen het geldige bereik van 1 tot en met 8 bytes.

en: U+%04llX is not a valid Unicode code point.
nl: U+%04llX is geen geldig Unicode-codepunt.

en: Bad character %s in input.
nl: Foutief teken %s in invoer.

en: Unterminated string constant.
nl: Tekenreeksconstante is niet afgesloten.

en: Missing exponent following `%.*s'.
nl: Ontbrekende exponent na `%.*s'.

en: Ends of range are equal (%.*g).
nl: Grenzen van bereik zijn gelijk (%.*g).

en: %s or %s must be part of a range.
nl: %s of %s moet deel van een bereik zijn.

en: System-missing value is not valid here.
nl: 'System-missing' waarde is hier niet geldig.

en: This string is not representable in the dataset encoding.
nl: Deze tekenreeks kan in de codering van de gegevensverzameling niet worden weergegeven.

en: This %zu-byte string is too long for variable %s with width %d.
nl: Deze tekenreeks van %zu bytes is te lang voor variabele %s met breedte %d.

en: Syntax error expecting variable name.
nl: Syntaxfout: variabelenaam verwacht.

en: %s is not a variable name.
nl: %s is geen variabelenaam.

en: %s is not a numeric variable.  It will not be included in the variable list.
nl: %s is geen numerieke variabele.  Deze wordt niet opgenomen in de variabelenlijst.

en: %s is not a string variable.  It will not be included in the variable list.
nl: %s is geen alfanumerieke variabele.  Deze wordt niet opgenomen in de variabelenlijst.

en: Scratch variables (such as %s) are not allowed here.
nl: Kladvariabelen (zoals %s) zijn hier niet toegestaan.

en: %s and %s are not the same type.  All variables in this variable list must be of the same type.  %s will be omitted from the list.
nl: %s en %s zijn niet van hetzelfde type.  Alle variabelen in deze variabelenlijst moeten van hetzelfde type zijn.  %s zal uit de lijst worden weggelaten.

en: %s and %s are string variables with different widths.  All variables in this variable list must have the same width.  %s will be omitted from the list.
nl: %s en %s zijn alfanumerieke variabelen met verschillende breedtes.  Alle variabelen in deze variabelenlijst moeten dezelfde breedte hebben.  %s zal uit de lijst worden weggelaten.

en: Variable %s appears twice in variable list.
nl: Variabele %s komt tweemaal voor in de variabelenlijst.

en: %s TO %s is not valid syntax since %s precedes %s in the dictionary.
nl: %s TO %s is geen geldige syntax omdat in het woordenboek %s vóór %s staat.

en: With the syntax <a> TO <b>, variables <a> and <b> must be both regular variables or both scratch variables.
nl: In de syntax <a> TO <b> moeten de variabelen <a> en <b> beide reguliere variabelen of beide kladvariabelen zijn.

en: %s is a regular variable.
nl: %s is een gewone variabele.

en: %s is a scratch variable.
nl: %s is een kladvariabele.

en: %s is a system variable.
nl: %s is een systeemvariabele.

en: `%s' cannot be used with TO because it does not end in a digit.
nl: `%s' kan niet gebruikt worden met TO omdat het niet eindigt op een cijfer.

en: Numeric suffix on `%s' is larger than supported with TO.
nl: Numeriek achtervoegsel op `%s' is langer dan ondersteund door TO.

en: Prefixes don't match in use of TO convention.
nl: Voorvoegsels komen niet overeen in toepassing van TO-conventie.

en: Bad bounds in use of TO convention.
nl: Foutieve grenzen in toepassing van TO-conventie.

en: %s is not a numeric variable.
nl: %s is geen numerieke variabele.

en: When the input data is presorted, specifying sorting directions with (A) or (D) has no effect.  Output data will be sorted the same way as the input data.
nl: Als de invoergegevens reeds zijn gesorteerd, heeft specificeren van sorteervolgorde met (A) of (D) geen effect.  Uitvoergegevens zullen op dezelfde manier worden gesorteerd als de invoergegevens.

en: The PRESORTED subcommand states that the input data is presorted.
nl: De PRESORTED-subopdracht stelt dat de invoergegevens al zijn gesorteerd.

en: ADDVARIABLES implies that the input data is presorted.
nl: ADDVARIABLES veronderstelt dat de invoergegevens al zijn gesorteerd.

en: The input data must be presorted because the OUTFILE subcommand is not specified.
nl: De invoergegevens moeten reeds gesorteerd zijn omdat de OUTFILE-subopdracht niet is opgegeven.

en: Syntax error expecting aggregation function.
nl: Syntaxfout: aggregatiefunctie verwacht.

en: Unknown aggregation function %s.
nl: Onbekende aggregatiefunctie %s.

en: Missing argument %zu to %s.
nl: Argument %zu naar %s ontbreekt.

en: Arguments to %s must be of same type as source variables.
nl: Argumenten voor %s moeten van hetzelfde type zijn als bronvariabelen.

en: The argument is numeric.
nl: Het argument is numeriek.

en: The variables have string type.
nl: De variabelen zijn van type alfanumeriek.

en: The argument is a string.
nl: Het argument is een tekenreeks.

en: The variables are numeric.
nl: De variabelen zijn numeriek.

en: Number of source variables (%zu) does not match number of target variables (%zu).
nl: Aantal bronvariabelen (%zu) komt niet overeen met aantal doelvariabelen (%zu).

en: These are the source variables.
nl: Dit zijn de bronvariabelen.

en: These are the target variables.
nl: Dit zijn de doelvariabelen.

en: The value arguments passed to the %s function are out of order.  They will be treated as if they had been specified in the correct order.
nl: De waarde-argumenten, doorgegeven aan de %s-functie, staan niet in de juiste volgorde.  Ze zullen worden behandeld alsof ze wel in de juiste volgorde waren opgegeven.

en: Duplicate target variable name %s.
nl: Reeds gebruikte doelvariabelenaam %s.

en: Variable name %s duplicates the name of a variable in the active file dictionary.
nl: Variabelenaam %s is dezelfde als de naam van een variabele in het actieve bestandswoordenboek.

en: Variable name %s duplicates the name of a break variable.
nl: Variabelenaam %s is dezelfde als de naam van een 'break'-variabele.

en: Sum of values
nl: Som van waarden

en: Mean average
nl: Rekenkundig gemiddelde

en: Median
nl: Mediaan

en: Standard deviation
nl: Standaarddeviatie

en: Maximum value
nl: Maximumwaarde

en: Minimum value
nl: Minimumwaarde

en: Percentage greater than
nl: Percentage groter dan

en: Percentage less than
nl: Percentage kleiner dan

en: Percentage included in range
nl: Percentage opgenomen in bereik

en: Percentage excluded from range
nl: Percentage uitgesloten van bereik

en: Fraction greater than
nl: Fractie groter dan

en: Fraction less than
nl: Fractie kleiner dan

en: Fraction included in range
nl: Fractie opgenomen in bereik

en: Fraction excluded from range
nl: Fractie uitgesloten van bereik

en: Count greater than
nl: Aantal groter dan

en: Count less than
nl: Aantal kleiner dan

en: Count included in range
nl: Aantal opgenomen in bereik

en: Count excluded from range
nl: Aantal uitgesloten van bereik

en: Number of cases
nl: Aantal observaties

en: Number of cases (unweighted)
nl: Aantal observaties (ongewogen)

en: Number of missing values
nl: Aantal ontbrekende waarden

en: Number of missing values (unweighted)
nl: Aantal ontbrekende waarden (ongewogen)

en: First non-missing value
nl: Eerste niet-ontbrekende waarde

en: Last non-missing value
nl: Laatste niet-ontbrekende waarde

en: Variable %s is %s in target file, but %s in source file.
nl: Variabele %s is %s in doelbestand, maar %s in bronbestand.

en: No matching variables found between the source and target files.
nl: Geen overeenkomende variabelen gevonden tussen bron- en doelbestanden.

en: Source variable count (%zu) does not match target variable count (%zu).
nl: Telling van bronvariabelen (%zu) komt niet overeen met telling van doelvariabelen (%zu).

en: Target variable %s duplicates existing variable %s.
nl: Doelvariabele %s dupliceert bestaande variabele %s.

en: With GROUP, variables may not mix string variables (such as %s) and numeric variables (such as %s).
nl: Binnen GROUP mogen alfanumerieke (zoals %s) en numerieke variabelen (zoals %s) niet worden gemengd.

en: Recoding grouped variables.
nl: Gegroepeerde variabelen worden gehercodeerd.

en: Recoding %s into %s (%s).
nl: %s wordt gehercodeerd naar %s (%s).

en: Recoding %s into %s.
nl: %s wordt gehercodeerd naar %s.

en: Attributes
nl: Eigenschappen

en: New Value
nl: Nieuwe waarde

en: Value Label
nl: Waardelabel

en: Old Value
nl: Oude waarde

en: Variable %s is not dichotomous
nl: Variabele %s is niet dichotoom

en: Binomial Test
nl: Binomiaaltoets

en: Statistics
nl: Statistische maten

en: Category
nl: Categorie

en: Observed Prop.
nl: Geobs. prop.

en: Test Prop.
nl: Toetsprop.

en: Exact Sig. (2-tailed)
nl: Exacte sign. (tweezijdig)

en: Exact Sig. (1-tailed)
nl: Exacte sign. (éénzijdig)

en: Groups
nl: Groepen

en: Group 1
nl: Groep 1

en: Group 2
nl: Groep 2

en: Total
nl: Totaal

en: Variables
nl: Variabelen

en: Cannot change directory to %s: %s
nl: Kan directory niet veranderen in %s: %s

en: CHISQUARE test specified %d expected values, but variable %s has %zu distinct values.
nl: CHISQUARE-opdracht specificeerde %d verwachte waarden, maar variabele %s heeft %zu afzonderlijke waarden.

en: Observed N
nl: Waargenomen N

en: Expected N
nl: Verwachte N

en: Residual
nl: Residu

en: Value
nl: Waarde

en: Variable
nl: Variabele

en: Test Statistics
nl: Statistische maten voor toets

en: Chi-square
nl: Chi-kwadraat

en: df
nl: vr.gr

en: Asymp. Sig.
nl: Asymp. sign.

en: More than two values encountered.  Cochran Q test will not be run.
nl: Meer dan twee waarden gevonden.  Cochran Q-toets wordt niet uitgevoerd.

en: Success (%.*g)
nl: Succes (%.*g)

en: Failure (%.*g)
nl: Mislukt (%.*g)

en: Cochran's Q
nl: Cochrans Q

en: Cannot specify the active dataset since none has been defined.
nl: De actieve gegevensverzameling kan niet worden gespecificeerd omdat er geen is gedefinieerd.

en: This command may not be used after TEMPORARY when the active dataset is an input source.  Temporary transformations will be made permanent.
nl: Deze opdracht mag niet gebruikt worden na TEMPORARY als de actieve gegevensverzameling een invoerbron is.  Tijdelijke transformaties zullen blijvend worden gemaakt.

en: Multiple IN subcommands for a single FILE or TABLE.
nl: Meerdere IN-subopdrachten voor een enkele FILE of TABLE.

en: File %s lacks BY variable %s.
nl: Bestand %s mist de BY-variabele %s.

en: BY is required when %s is specified.
nl: BY is vereist als %s wordt opgegeven.

en: Variable %s has different types in different files.
nl: Variabele %s is van verschillend type in verschillende bestanden.

en: In file %s, %s is numeric.
nl: In bestand %s is %s numeriek.

en: In file %s, %s is a string.
nl: In bestand %s is %s een alfanumerieke tekenreeks.

en: Combining files with different encodings.  String data (such as in variable `%s') may not be represented correctly.
nl: Bestanden met verschillende coderingen worden gecombineerd.  Alfanumerieke gegevens (zoals in variabele `%s') worden mogelijk niet correct weergegeven.

en: File %s uses encoding %s.  The output will use this encoding.
nl: Bestand %s gebruikt codering %s.  De uitvoer zal deze codering gebruiken.

en: File %s uses encoding %s.
nl: Bestand %s gebruikt codering %s.

en: Variable name %s specified on %s subcommand duplicates an existing variable name.
nl: Variabelennaam %s, opgegeven in subopdracht %s, is dezelfde als een bestaande variabelenaam.

en: Encountered %zu sets of duplicate cases in the master file.
nl: %zu verzamelingen van dubbele observaties in het 'master'-bestand gevonden.

en: When executing COMPUTE: SYSMIS is not a valid value as an index into vector %s.
nl: Tijdens uitvoeren van COMPUTE: SYSMIS is geen geldige waarde als een index in vector %s.

en: When executing COMPUTE: %.*g is not a valid value as an index into vector %s.
nl: Tijdens uitvoeren van COMPUTE: %.*g is geen geldige waarde als een index in vector %s.

en: There is no vector named %s.
nl: Er is geen vector met de naam %s.

en: Descriptive Statistics
nl: Beschrijvende statistische maten

en: Mean
nl: Gemiddelde

en: Std. Deviation
nl: St.deviatie

en: Pearson Correlation
nl: Pearsoncorrelatie

en: Sig. (2-tailed)
nl: Sign. (tweezijdig)

en: Sig. (1-tailed)
nl: Sign. (éénzijdig)

en: Cross-products
nl: Kruisproducten

en: Covariance
nl: Covariantie

en: Significant at .05 level
nl: Significant op .05-niveau

en: The data for the chosen variables are all missing or empty.
nl: Alle gegevens voor de gekozen variabelen ontbreken of zijn leeg.

en: No variables specified.
nl: Geen variabelen gespecificeerd.

en: Destination cannot be a string variable.
nl: Bestemming kan geen alfanumerieke variabele zijn.

en: Expected
nl: Verwacht

en: Row %
nl: Rij-%

en: Column %
nl: Kolom-%

en: Total %
nl: Totaal-%

en: Std. Residual
nl: Gest. residu

en: Adjusted Residual
nl: Aangepast residu

en: At least one crosstabulation must be requested (using the TABLES subcommand).
nl: Minstens één kruistabulatie moet worden aangevraagd (via de TABLES-subopdracht).

en: Missing mode %s not allowed in general mode.  Assuming %s.
nl: 'Missing modus' %s niet toegestaan in algemene modus.  %s wordt aangenomen.

en: Syntax error expecting subcommand name or variable name.
nl: Syntaxfout: naam van subopdracht of variabelenaam verwacht.

en: Too many cross-tabulation variables or dimensions.
nl: Teveel kruistabelvariabelen of -dimensies.

en: %s must be specified before %s.
nl: %s moet vóór %s worden opgegeven.

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Percent
nl: Procent

en: Cases
nl: Observaties

en: Valid
nl: Geldig

en: Missing
nl: Ontbrekend

en: Crosstabulation
nl: Kruistabulatie

en: Crosstabulation %s contained no non-missing cases.
nl: Kruistabulatie %s bevatte geen niet-ontbrekende observaties.

en: Missing value
nl: Ontbrekende waarde

en: Chi-Square Tests
nl: Chi-kwadraattoetsen

en: Pearson Chi-Square
nl: Pearsons Chi-kwadraat

en: Likelihood Ratio
nl: Waarschijnlijkheidsratio

en: Fisher's Exact Test
nl: Fishers Exact-toets

en: Continuity Correction
nl: Continuïteitscorrectie

en: Linear-by-Linear Association
nl: Associatie van lineair met lineair

en: N of Valid Cases
nl: N van geldige observaties

en: Asymptotic Sig. (2-tailed)
nl: Asympt. sign. (tweezijdig)

en: Symmetric Measures
nl: Symmetrische metingen

en: Values
nl: Waarden

en: Asymp. Std. Error
nl: Asympt. stand.fout

en: Approx. T
nl: Geschatte T

en: Approx. Sig.
nl: Geschatte sign.

en: Nominal by Nominal
nl: Nominaal met nominaal

en: Cramer's V
nl: Cramers V

en: Contingency Coefficient
nl: Contingentiecoëfficiënt

en: Ordinal by Ordinal
nl: Ordinaal met ordinaal

en: Kendall's tau-b
nl: Kendalls tau-b

en: Kendall's tau-c
nl: Kendalls tau-c

en: Spearman Correlation
nl: Spearmancorrelatie

en: Interval by Interval
nl: Interval met interval

en: Pearson's R
nl: Pearsons R

en: Measure of Agreement
nl: Mate van overeenstemming

en: Risk Estimate
nl: Risicoschatting

en: 95% Confidence Interval
nl: 95%-betrouwbaarheidsinterval

en: Lower
nl: Lager

en: Upper
nl: Hoger

en: Symmetric
nl: Symmetrisch

en: %s Dependent
nl: %s afhankelijk

en: Directional Measures
nl: Directionele metingen

en: Goodman and Kruskal tau
nl: Goodman en Kruskals tau

en: Uncertainty Coefficient
nl: Onzekerheidscoëfficiënt

en: Nominal by Interval
nl: Nominaal met interval

en: Odds Ratio for %s
nl: 'Odds ratio' voor %s

en: For cohort %s =
nl: Voor cohort %s =

en: Support for LCL, UCL, and SE summary functions is not yet implemented.
nl: Ondersteuning voor de somfuncties LCL, UCL en SE is nog niet geïmplementeerd.

en: Syntax error expecting summary function name.
nl: Syntaxfout: naam van samenvattingsfunctie verwacht.

en: Adjusted Count
nl: Aangepast aantal

en: Unweighted Count
nl: Ongewogen aantal

en: Table %
nl: Tabel %

en: Unweighted Table %
nl: Ongewogen tabel %

en: Layer %
nl: Laag %

en: Unweighted Layer %
nl: Ongewogen laag %

en: Layer Row %
nl: Laag-rij %

en: Unweighted Layer Row %
nl: Ongewogen laag-rij %

en: Layer Column %
nl: Laag-kolom %

en: Unweighted Layer Column %
nl: Ongewogen laag-kolom %

en: Subtable %
nl: Subtabel %

en: Unweighted Subtable %
nl: Ongewogen subtabel %

en: Unweighted Row %
nl: Ongewogen rij %

en: Unweighted Column %
nl: Ongewogen kolom %

en: Table Valid N %
nl: Valide N tabel %

en: Unweighted Table Valid N %
nl: Ongewogen valide N tabel %

en: Layer Valid N %
nl: Valide N laag %

en: Unweighted Layer Valid N %
nl: Ongewogen valide N laag %

en: Layer Row Valid N %
nl: Valide N laag-rij %

en: Unweighted Layer Row Valid N %
nl: Valide N %, ongewogen laag, rij

en: Layer Column Valid N %
nl: Valide N %, laag, kolom

en: Unweighted Layer Column Valid N %
nl: Valide N %, ongewogen laag, kolom

en: Subtable Valid N %
nl: Valide N % subtabel

en: Unweighted Subtable Valid N %
nl: Valide N %, ongewogen subtabel

en: Row Valid N %
nl: Valide N rij %

en: Unweighted Row Valid N %
nl: Ongewogen valide N rij %

en: Column Valid N %
nl: Valide N kolom %

en: Unweighted Column Valid N %
nl: Ongewogen valide N kolom %

en: Table Total N %
nl: Totale N tabel %

en: Unweighted Table Total N %
nl: Ongewogen totale N tabel %

en: Layer Total N %
nl: Totale N laag %

en: Unweighted Layer Total N %
nl: Ongewogen totale N laag %

en: Layer Row Total N %
nl: Totale N laag-rij %

en: Unweighted Layer Row Total N %
nl: Totale N %, ongewogen laag, rij

en: Layer Column Total N %
nl: Totale N %, laag, kolom

en: Unweighted Layer Column Total N %
nl: Totale N %, ongewogen laag, kolom

en: Subtable Total N %
nl: Totale N % subtabel

en: Unweighted Subtable Total N %
nl: Totale N %, ongewogen subtabel

en: Row Total N %
nl: Totale N rij %

en: Unweighted Row Total N %
nl: Ongewogen totale N rij %

en: Column Total N %
nl: Totale N kolom %

en: Unweighted Column Total N %
nl: Ongewogen totale N kolom %

en: Unweighted Mean
nl: Ongewogen gemiddelde

en: Unweighted Median
nl: Ongewogen mediaan

en: Unweighted Missing
nl: Ongewogen ontbrekende observaties

en: Mode
nl: Modus

en: Unweighted Mode
nl: Ongewogen modus

en: Range
nl: Bereik

en: Std Error of Mean
nl: St.fout van gemiddelde

en: Unweighted Std Error of Mean
nl: Ongewogen st.fout van gemiddelde

en: Std Deviation
nl: St.deviatie

en: Unweighted Std Deviation
nl: Ongewogen st.deviatie

en: Sum
nl: Som

en: Unweighted Sum
nl: Ongewogen som

en: Total N
nl: Totale N

en: Adjusted Total N
nl: Aangepaste totale N

en: Unweighted Total N
nl: Ongewogen totale N

en: Valid N
nl: Geldige N

en: Adjusted Valid N
nl: Aangepaste valide N

en: Unweighted Valid N
nl: Ongewogen valide N

en: Variance
nl: Variantie

en: Unweighted Variance
nl: Ongewogen variantie

en: Table Sum %
nl: Som tabel %

en: Unweighted Table Sum %
nl: Ongewogen som tabel %

en: Layer Sum %
nl: Som laag %

en: Unweighted Layer Sum %
nl: Ongewogen som laag %

en: Layer Row Sum %
nl: Som laag-rij %

en: Unweighted Layer Row Sum %
nl: Ongewogen som laag-rij %

en: Layer Column Sum %
nl: Som laag-kolom %

en: Unweighted Layer Column Sum %
nl: Som %. ongewogen laag, kolom

en: Subtable Sum %
nl: Som % subtabel

en: Unweighted Subtable Sum %
nl: Ongewogen som subtabel %

en: Row Sum %
nl: Som rij %

en: Unweighted Row Sum %
nl: Ongewogen som rij %

en: Column Sum %
nl: Som kolom %

en: Unweighted Column Sum %
nl: Ongewogen som kolom %

en: Percentile %.2f
nl: Percentiel %.2f

en: Unweighted Percentile %.2f
nl: Ongewogen percentiel %.2f

en: Syntax error expecting number or string or range.
nl: Syntaxfout: getal of tekenreeks of bereik verwacht.

en: Syntax error in postcompute expression.
nl: Syntaxfout in 'postcompute'-expressie.

en: The exponentiation operator (`**') is left-associative: `a**b**c' equals `(a**b)**c', not `a**(b**c)'.  To disable this warning, insert parentheses.
nl: De machtsverheffings-operator (`**') is links-associatief: `a**b**c' komt overeen met `(a**b)**c', niet met `a**(b**c)'.  Voeg haakjes in om deze waarschuwing uit te schakelen.

en: Summary function %s applies only to multiple response sets.
nl: De samenvattende functie %s is alleen toepasbaar op 'multiple response sets'.

en: '%s' is not a multiple response set.
nl: `%s' is geen 'multiple response set'.

en: Summary function %s applies only to scale variables.
nl: Samenvattingsfunctie %s is alleen toepasbaar op schaalvariabelen.

en: '%s' is not a scale variable.
nl: `%s' is geen schaalvariabele.

en: Multiple response set support not implemented.
nl: Ondersteuning van 'multiple response set' is niet geïmplementeerd.

en: Cannot use string variable %s as a scale variable.
nl: Kan alfanumerieke variabele %s niet gebruiken als een schaalvariabele.

en: Output format %s requires width 2 or greater.
nl: Uitvoerindeling %s vereist breedte 2 of groter.

en: Output format %s requires width greater than decimals.
nl: Uitvoerindeling %s vereist breedte groter dan decimalen.

en: Cannot nest scale variables.
nl: Kan schaalvariabelen niet nesten.

en: This is an outer scale variable.
nl: Dit is een 'outer' schaalvariabele.

en: This is an inner scale variable.
nl: Dit is een 'inner' schaalvariabele.

en: Summaries may only be requested for categorical variables at the innermost nesting level.
nl: Samenvattingen kunnen alleen worden gevraagd voor categorische variabelen op het binnenste nest-niveau.

en: This outer categorical variable has a summary.
nl: Deze 'outer' categorische variabele heeft een samenvatting.

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Unknown postcompute &%s.
nl: Onbekend 'postcompute' &%s.

en: Syntax error expecting category specification.
nl: Syntaxfout: categoriespecificatie verwacht.

en: Failed to parse category specification as format %s: %s.
nl: Lezen van categorie-specificatie als indeling %s: %s is mislukt.

en: These categories include %zu instance of SUBTOTAL or HSUBTOTAL, so references from computed categories must refer to subtotals by position, e.g. SUBTOTAL[1]. | These categories include %zu instances of SUBTOTAL or HSUBTOTAL, so references from computed categories must refer to subtotals by position, e.g. SUBTOTAL[1].
nl[0]: Deze categorieën bevatten %zu geval van SUBTOTAL of HSUBTOTAL, dus verwijzingen van berekende categorieën moeten via positie verwijzen naar subtotalen, bijv. SUBTOTAL[1].
nl[1]: Deze categorieën bevatten %zu gevallen van SUBTOTAL of HSUBTOTAL, dus verwijzingen van berekende categorieën moeten via positie verwijzen naar subtotalen, bijv. SUBTOTAL[1].

en: This is the reference that lacks a position.
nl: Dit is de verwijzing waaraan een positie ontbreekt.

en: Computed category &%s references a category not included in the category list.
nl: De berekende categorie &%s verwijst naar een categorie die niet in de categorieënlijst staat.

en: This is the missing category.
nl: Dit is de ontbrekende categorie.

en: To fix the problem, add subtotals to the list of categories here.
nl: Voeg hier subtotalen toe aan de lijst van categorieën om het probleem te verhelpen.

en: To fix the problem, add TOTAL=YES to the variable's CATEGORIES specification.
nl: Voeg TOTAL=YES toe aan de CATEGORIES-specificatie van de variabele om het probleem te verhelpen.

en: To fix the problem, add the missing category to the list of categories here.
nl: Voeg hier de ontbrekende categorie toe aan de categorieënlijst om het probleem te verhelpen.

en: This category specification may be applied only to string variables, but this subcommand tries to apply it to numeric variable %s.
nl: Deze categorie-specificatie mag alleen worden toegepast op alfanumerieke variabelen, maar deze subopdracht probeert die toe te passen op een numerieke variabele %s.

en: Data-dependent sorting is not implemented.
nl: Gegevensafhankelijke sortering is niet geïmplementeerd.

en: This category specification may be applied only to numeric variables, but this subcommand tries to apply it to string variable %s.
nl: Deze categorie-specificatie mag alleen worden toegepast op numerieke variabelen, maar deze subopdracht probeert die toe te passen op een alfanumerieke variabele %s.

en: Custom Tables
nl: Aangepaste tabellen

en: Row Categories
nl: Rij-categorieën

en: Column Categories
nl: Kolom-categorieën

en: Rows
nl: Rijen

en: Columns
nl: Kolommen

en: Layers
nl: Lagen

en: Category labels may not be moved to another axis when sorting by a summary function.
nl: Categorie-labels mogen bij het sorteren volgens een samenvattende functie niet naar een andere as worden verplaatst.

en: This syntax moves category labels to another axis.
nl: Deze syntax verplaatst categorie-labels naar een andere as.

en: This syntax requests sorting by a summary function.
nl: Deze syntax verzoekt om sortering volgens een samenvattende functie.

en: To move category labels from one axis to another, the variables whose labels are to be moved must be categorical, but %s is scale.
nl: Om categorie-labels te kunnen verplaatsen naar een andere as, moeten de betreffende variabelen categorisch zijn, maar %s is een schaalvariabele.

en: To move category labels from one axis to another, the variables whose labels are to be moved must all have the same width, but %s has width %d and %s has width %d.
nl: Om categorie-labels te kunnen verplaatsen naar een andere as, moeten de betreffende variabelen alle van dezelfde breedte zijn, maar %s heeft breedte %d en %s heeft breedte %d.

en: To move category labels from one axis to another, the variables whose labels are to be moved must all have the same value labels, but %s and %s have different value labels.
nl: Om categorie-labels te kunnen verplaatsen naar een andere as, moeten de betreffende variabelen dezelfde waardelabels hebben, maar %s en %s hebben verschillende waardelabels.

en: To move category labels from one axis to another, the variables whose labels are to be moved must all have the same category specifications, but %s and %s have different category specifications.
nl: Om categorie-labels te kunnen verplaatsen naar een andere as, moeten de betreffende variabelen alle dezelfde categoriespecificaties hebben, maar %s en %s hebben verschillende categoriespecificaties.

en: New definition of &%s will override the previous definition.
nl: De nieuwe definitie van &%s zal de vorige definitie vervangen.

en: This is the previous definition.
nl: Dit is de vorige definitie.

en: Unknown computed category &%s.
nl: Onbekende berekende categorie &%s.

en: MINCOLWIDTH must not be greater than MAXCOLWIDTH.
nl: MINCOLWIDTH mag niet groter zijn dan MAXCOLWIDTH.

en: TABLE must appear before this subcommand.
nl: Vóór deze subopdracht moet TABLE staan.

en: At least one variable must be specified.
nl: Tenminste één variabele moet worden opgegeven.

en: Scale variables may appear only on one axis.
nl: Schaalvariabelen mogen op slechts één as verschijnen.

en: This scale variable appears on the rows axis.
nl: Deze schaalvariabele staat op de rij-as.

en: This scale variable appears on the columns axis.
nl: Deze schaalvariabele staat op de kolom-as.

en: This scale variable appears on the layer axis.
nl: Deze variabele staat op de laag-as.

en: Summaries may appear only on one axis.
nl: Samenvattingen mogen op slechts één as staan.

en: This variable on the rows axis has a summary.
nl: Deze variabele op de rij-as heeft een samenvatting.

en: This variable on the columns axis has a summary.
nl: Deze variabele op de kolom-as heeft een samenvatting.

en: This variable on the layers axis has a summary.
nl: Deze variabele op de laag-as heeft een samenvatting.

en: This is a scale variable, so it always has a summary even if the syntax does not explicitly specify one.
nl: Dit is een schaal-variabele; die heeft altijd een samenvatting, ook als de syntax die niet expliciet specificeert.

en: ROWLABELS and COLLABELS may not both be specified.
nl: ROWLABELS en COLLABELS mogen niet beide worden opgegeven.

en: This is the first specification.
nl: Dit is de eerste specificatie.

en: This is the second specification.
nl: Dit is de tweede specificatie.

en: Support for SIGTEST not yet implemented.
nl: Ondersteuning voor SIGTEST is nog niet geïmplementeerd.

en: Support for COMPARETEST not yet implemented.
nl: Ondersteuning voor COMPARETEST is nog niet geïmplementeerd.

en: This subcommand must appear before TABLE.
nl: Deze subopdracht moet staan vóór TABLE.

en: The %s subcommand may only be used within %s.
nl: De subopdracht %s mag alleen binnen %s gebruikt worden.

en: Only one of FIXED, FREE, or LIST may be specified.
nl: Slechts één van FIXED, FREE of LIST mag gespecificeerd worden.

en: Syntax error expecting TAB or delimiter string.
nl: Syntaxfout: TAB of scheidings-tekenreeks verwacht.

en: Encoding should not be specified for inline data. It will be ignored.
nl: Codering mag niet worden opgegeven voor 'inline'-gegevens. Deze wordt genegeerd.

en: The %s subcommand may be used only with %s.
nl: De subopdracht %s mag alleen gebruikt worden met %s.

en: Cannot advance to record %d when RECORDS=%d is specified.
nl: Kan niet vorderen naar kaart %d als RECORDS=%d is opgegeven.

en: %s is a duplicate variable name.
nl: %s is een reeds gebruikte variabelenaam.

en: There is already a variable %s of a different type.
nl: Er bestaat al een variabele %s van een ander type.

en: There is already a string variable %s of a different width.
nl: Er bestaat al een alfanumerieke variabele %s van een andere breedte.

en: Cannot place variable %s on record %d when RECORDS=%d is specified.
nl: Kan variabele %s niet plaatsen op kaart %d als RECORDS=%d is opgegeven.

en: No fields were specified.  At least one is required.
nl: Er werden geen velden opgegeven.  Minstens één is verplicht.

en: Quoted string extends beyond end of line.
nl: Aangehaalde tekenreeks loopt door over regeleinde.

en: Missing delimiter following quoted string.
nl: Ontbrekend scheidingsteken na aangehaalde tekenreeks.

en: Data for variable %s is not valid as format %s: %s
nl: Data voor variabele %s is niet geldig als opmaak %s: %s

en: Partial case of %d of %d records discarded.
nl: Gedeeltelijke observatie van %d van %d kaarten genegeerd.

en: Partial case discarded.  The first variable missing was %s.
nl: Gedeeltelijke observatie genegeerd.  De eerste ontbrekende variabele was %s.

en: Missing value(s) for all variables from %s onward.  These will be filled with the system-missing value or blanks, as appropriate.
nl: Ontbrekende waarde(n) voor alle variabelen vanaf %s.  Deze worden gevuld met de system-missing waarde of spaties, zoals van toepassing.

en: Record ends in data not part of any field.
nl: Kaart eindigt in gegevens die geen onderdeel zijn van enig veld.

en: Reading %d record from %s. | Reading %d records from %s.
nl[0]: Kaart %d van %s wordt gelezen.
nl[1]: %d van %s kaarten worden gelezen.

en: Record
nl: Kaart

en: Format
nl: Indeling

en: Reading free-form data from %s.
nl: Vrije-vormgegevens van %s worden gelezen.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: data file
nl: gegevensbestand

en: Could not open `%s' for reading as a data file: %s.
nl: Kon `%s' niet openen voor lezen als gegevensbestand: %s.

en: Could not read `%s' as a text file with encoding `%s': %s.
nl: Kon `%s' niet lezen als een tekstbestand met codering `%s': %s.

en: Missing %s while reading inline data.  This probably indicates a missing or incorrectly formatted %s command.  %s must appear by itself on a single line with exactly one space between words.
nl: Ontbrekende %s tijdens het lezen van 'inline'-gegevens.  Dit duidt waarschijnlijk op een ontbrekende of onjuist geformuleerde %s-opdracht.  %s moet alleen en op een enkele regel staan, met precies één spatie tussen de woorden.

en: Error reading file %s: %s.
nl: Fout tijdens lezen bestand %s: %s.

en: Unexpected end of file in partial record reading %s.
nl: Onverwacht einde van bestand in gedeeltelijke kaart bij lezen van %s.

en: Corrupt block descriptor word at offset 0x%lx in %s.
nl: Beschadigd blokbeschrijvend woord op positie 0x%lx in %s.

en: Corrupt record descriptor word at offset 0x%lx in %s.
nl: Beschadigd kaartbeschrijvend woord op positie 0x%lx in %s.

en: Corrupt record size at offset 0x%lx in %s.
nl: Beschadigde kaartgrootte op positie 0x%lx in %s.

en: Record exceeds remaining block length.
nl: Kaart overschrijdt resterende bloklengte.

en: Attempt to read beyond end-of-file on file %s.
nl: Poging om te lezen na einde-bestand in bestand %s.

en: Attempt to read beyond %s.
nl: Poging om te lezen na %s.

en: This command is not valid here since the current input program does not access the inline file.
nl: Deze opdracht is hier niet geldig omdat het huidige invoerprogramma het 'inline'-bestand niet benadert.

en: An error occurred while opening `%s' for writing as a data file: %s.
nl: Fout opgetreden tijdens het openen van `%s' voor schrijven als gegevensbestand: %s.

en: I/O error occurred writing data file `%s'.
nl: Invoer-/uitvoerfout opgetreden tijdens schrijven van gegevensbestand `%s'.

en: There is no dataset named %s.
nl: Er is geen gegevensverzameling met de naam %s.

en: Datasets
nl: Gegevensverzamelingen

en: unnamed dataset
nl: niet-benoemde gegevensverzameling

en: Only %s is currently implemented.
nl: Alleen %s is momenteel geïmplementeerd.

en: String must contain exactly one token.
nl: De tekenreeks moet precies één 'token' bevatten.

en: Only one of !TOKENS, !CHAREND, !ENCLOSE, or !CMDEND is allowed.
nl: Slechts één van !TOKENS, !CHAREND, !ENCLOSE of !CMDEND is toegestaan.

en: Syntax error expecting macro body or !ENDDEFINE.
nl: Syntaxfout: macro-'body' of !ENDDEFINE verwacht.

en: Positional parameters must precede keyword parameters.
nl: Positionele parameters moeten voorafgaan aan sleutelwoord-parameters.

en: Here is a previous keyword parameter.
nl: Hier is een voorgaande sleutelwoordparameter.

en: Keyword macro parameter must be named in definition without "!" prefix.
nl: Parameter van macro-sleutelwoord moet in definitie worden genoemd zonder voorvoegsel '!'.

en: Cannot use macro keyword "%s" as an argument name.
nl: Kan macro-sleutelwoord "%s" niet als argumentnaam gebruiken.

en: !DEFAULT is allowed only once per argument.
nl: !DEFAULT is per argument slechts eenmaal toegestaan.

en: %s may not be used when there are pending transformations (use %s to execute transformations).
nl: %s mag niet worden gebruikt als er nog uit te voeren omzettingen zijn (gebruik %s om omzettingen uit te voeren).

en: %s may not be used after %s.
nl: %s mag niet worden gebruikt ná %s.

en: %s may not be used to delete all variables from the active dataset dictionary.  Use %s instead.
nl: %s mag niet worden gebruikt om alle variabelen uit het actieve bestandswoordenboek te verwijderen.  Gebruik in plaats hiervan %s.

en: S.E. Mean
nl: St.f. gemidd

en: Std Dev
nl: St.dev

en: Kurtosis
nl: Welving

en: S.E. Kurt
nl: S.f. welving

en: Skewness
nl: Scheefheid

en: S.E. Skew
nl: St.f. scheefh

en: Z-score variable name %s would be a duplicate variable name.
nl: Z-score-variabelenaam %s zou een reeds gebruikte variabelenaam zijn.

en: DESCRIPTIVES with Z scores ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
nl: DESCRIPTIVES met Z-scores negeert TEMPORARY.  Tijdelijke transformaties zullen blijvend worden.

en: Ran out of generic names for Z-score variables.  There are only 126 generic names: ZSC001-ZSC099, STDZ01-STDZ09, ZZZZ01-ZZZZ09, ZQZQ01-ZQZQ09.
nl: Alle generieke namen voor Z-score-variabelen zijn gebruikt.  Er zijn slechts 126 generieke namen: ZSC001-ZSC0999, STDZ01-STDZ09, ZZZZ01-ZZZZ09, ZQZQ01-ZQZQ09.

en: Mapping of Variables to Z-scores
nl: Z-scores worden toegewezen aan corresponderende variabelen

en: Names
nl: Namen

en: Source
nl: Bron

en: Target
nl: Doel

en: Internal error processing Z scores.  Please report this to %s.
nl: Interne fout bij verwerken Z-scores. Meld dit alstublieft aan %s.

en: Z-score of %s
nl: Z-score van %s

en: Valid N (listwise)
nl: Geldige N (lijstgewijs)

en: Missing N (listwise)
nl: Ontbrekende N (lijstgewijs)

en: ELSE IF is not allowed following ELSE within DO IF...END IF.
nl: ELSE IF volgend op ELSE binnen DO IF...END IF is niet toegestaan.

en: Only one ELSE is allowed within DO IF...END IF.
nl: Binnen DO IF...END IF is slechts eenmaal ELSE toegestaan .

en: This is the location of the previous ELSE clause.
nl: Dit is de locatie van de vorige ELSE-clausule.

en: This is the location of the DO IF command.
nl: Dit is de locatie van de DO IF-opdracht.

en: This command cannot appear outside DO IF...END IF.
nl: Deze opdracht kan niet voorkomen buiten DO IF...END IF.

en:  (missing)
nl:  (ontbrekend)

en: Boxplot of %s vs. %s
nl: 'Box'diagram van %s vs. %s

en: Boxplot of %s
nl: 'Box'diagram van %s

en: Boxplot
nl: 'Box'diagram

en: Not creating NP plot because data set is empty.
nl: NP-diagram wordt niet gemaakt omdat gegevensverzameling leeg is.

en: Not creating spreadlevel chart for %s
nl: Er wordt geen grafiek van spreiding vs. niveau gemaakt voor %s

en: User-missing value.
nl: Door gebruiker gedefinieerde ontbrekende waarde.

en: Percentiles
nl: Percentielen

en: Weighted Average
nl: Gewogen gemiddelde

en: Tukey's Hinges
nl: Tukeys 'hinges'

en: Dependent Variables
nl: Afhankelijke variabelen

en: Tests of Normality
nl: Normaliteitstoetsen

en: Statistic
nl: Statistische maat

en: Sig.
nl: Sign.

en: Std. Error
nl: St.fout

en: %g%% Confidence Interval for Mean
nl: %g%%-betrouwbaarheidsinterval voor gemiddelde

en: Lower Bound
nl: Benedengrens

en: Upper Bound
nl: Bovengrens

en: 5% Trimmed Mean
nl: 5% 'getrimd' gemiddelde

en: Interquartile Range
nl: Bereik tussen percentiel 25 en 75

en: Extreme Values
nl: Extreme waarden

en: Case Number
nl: Observatienummer

en: Order
nl: Volgorde

note: TRANSLATORS: This is a noun, not an adjective.
en: Extreme
nl: Extreem

en: Highest
nl: Hoogste

en: Lowest
nl: Laagste

en: Case Processing Summary
nl: Overzicht verwerking observaties

en: %s and %s are mutually exclusive.
nl: %s en %s sluiten elkaar uit.

en: Matrix input for %s must be either COV or CORR
nl: Matrixinvoer voor %s moet òf COV òf CORR zijn

en: Factor analysis on a single variable is not useful.
nl: Factoranalyse op een enkele variabele is niet zinvol.

en: Component Number
nl: Componentnummer

en: Factor Number
nl: Factornummer

en: Communalities
nl: Communaliteiten

en: Initial
nl: Initieel

en: Extraction
nl: Extractie

en: Total Variance Explained
nl: Totale verklaarde variantie

en: % of Variance
nl: % variantie

en: Cumulative %
nl: Cumulatief %

en: Phase
nl: Fase

en: Initial Eigenvalues
nl: Initiële eigenwaarden

en: Extraction Sums of Squared Loadings
nl: Extractiesommen van gekwadrateerde ladingen

en: Rotation Sums of Squared Loadings
nl: Rotatiesommen van gekwadrateerde ladingen

en: Factor Correlation Matrix
nl: Factorcorrelatiematrix

en: Anti-Image Matrices
nl: 'Anti-image'-matrices

en: Anti-image Covariance
nl: 'Anti-image'-covariantie

en: Anti-image Correlation
nl: 'Anti-image'-correlaties

en: Correlation Matrix
nl: Correlatiematrix

en: Correlation
nl: Correlatie

en: Covariance Matrix
nl: Covariantiematrix

en: The dataset contains no complete observations. No analysis will be performed.
nl: De gegevensverzameling bevat geen complete observaties. Er zal geen analyse worden uitgevoerd.

en: The dataset has no covariance matrix or a correlation matrix along with standard deviations.
nl: De gegevensverzameling heeft geen covariantie- of correlatiematrix samen met standaarddeviaties.

en: Analysis N
nl: Analyse N

en: KMO and Bartlett's Test
nl: KMO en Bartlett-toets

en: Kaiser-Meyer-Olkin Measure of Sampling Adequacy
nl: Maat van Kaiser-Meyer-Olkin voor steekproeftrekking

en: Bartlett's Test of Sphericity
nl: Bartlett-toets voor homogeniteit van varianties

en: Approx. Chi-Square
nl: Benadering van Chi-kwadraat

en: The %s criteria result in zero factors extracted. Therefore no analysis will be performed.
nl: De %s-criteria resulteren in extractie van nul factoren. Daarom zal geen analyse worden uitgevoerd.

en: The %s criteria result in more factors than variables, which is not meaningful. No analysis will be performed.
nl: De %s-criteria resulteren in meer factoren dan variabelen, hetgeen niet betekenisvol is. Er zal geen analyse worden uitgevoerd.

en: Component Matrix
nl: Componentenmatrix

en: Factor Matrix
nl: Factormatrix

en: Pattern Matrix
nl: Patroonmatrix

en: Structure Matrix
nl: Structuurmatrix

en: Rotated Component Matrix
nl: Geroteerde componentenmatrix

en: Rotated Factor Matrix
nl: Geroteerde factormatrix

en: File handle %s is already defined.  Use %s before redefining a file handle.
nl: Bestands'handle'%s is al gedefinieerd.  Gebruik %s vóór het herdefiniëren van een bestands'handle'.

en: %s must be specified with %s.
nl: %s moet opgegeven worden met %s.

en: The specified file mode requires LRECL.  Assuming %zu-character records.
nl: De opgegeven bestandsmodus vereist LRECL.  Aangenomen wordt dat kaarten %zu tekens bevatten.

en: No file handle named %s.
nl: Er bestaat geen bestands'handle' met de naam %s.

en: file
nl: bestand

en: inline file
nl: 'inline'-bestand

en: Syntax error expecting a file name or handle name.
nl: Syntaxfout: bestandsnaam of 'handle'-naam verwacht.

en: Handle for %s not allowed here.
nl: 'Handle' voor %s is hier niet toegestaan.

en: %s ignores %s.  Temporary transformations will be made permanent.
nl: %s negeert %s.  Tijdelijke transformaties zullen blijvend worden gemaakt.

en: Could not create temporary file for %s.
nl: Kon geen tijdelijk bestand voor %s aanmaken.

en: Error rewinding %s file: %s.
nl: Fout tijdens terugspoelen van %s bestand: %s.

en: Error creating %s source file.
nl: Fout tijdens creëren van %s bronbestand.

en: Error reading %s file: %s.
nl: Fout tijdens lezen van %s bestand: %s.

en: Unexpected end of file reading %s file.
nl: Onverwacht einde-bestand gevonden tijdens lezen van %s bestand.

en: Error seeking %s source file: %s.
nl: Fout tijdens zoeken %s bronbestand: %s.

en: Error writing %s source file: %s.
nl: Fout tijdens schrijven %s bronbestand: %s.

en: Error rewinding %s source file: %s.
nl: Fout tijdens terugspoelen %s bronbestand: %s.

en: Error reading %s temporary file: %s.
nl: Fout tijdens lezen van %s tijdelijk bestand: %s.

en: Unexpected end of file reading %s temporary file.
nl: Onverwacht einde-bestand gevonden tijdens lezen van %s tijdelijk bestand.

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Valid Percent
nl: Percentage geldig

en: Cumulative Percent
nl: Cumulatief percentage

en: Omitting pie chart for %s, which has only %d unique values.
nl: Cirkeldiagram voor %s wordt weggelaten: deze variabele heeft slechts %d unieke waarden.

en: Omitting pie chart for %s, which has over 50 unique values.
nl: Cirkeldiagram voor %s wordt weggelaten: deze variabele heeft meer dan 50 unieke waarden.

en: Omitting bar chart, which has no values.
nl: Staafdiagram zonder waarden wordt weggelaten.

en: Ranks
nl: Rangen

en: Mean Rank
nl: Gemiddelde rang

en: Kendall's W
nl: Kendalls W

en: Chi-Square
nl: Chi-kwadraat

en: error reading file `%s'
nl: fout bij lezen van bestand `%s'

en: FIXED and DELIMITED arrangements are mutually exclusive.
nl: FIXED- en DELIMITED-arrangementen sluiten elkaar uit.

en: This syntax requires %s arrangement.
nl: Deze syntax vereist %s arrangement.

en: Ignoring obsolete IMPORTCASES subcommand.  (N OF CASES or SAMPLE may be used to substitute.)
nl: Verouderde subopdracht IMPORTCASES wordt genegeerd.  (N OF CASES of SAMPLE kan als vervanging worden gebruikt.)

en: In compatible syntax mode, the QUALIFIER string must contain exactly one character.
nl: In compatibele syntaxmodus moet de QUALIFIER-tekenreeks precies één teken bevatten.

en: %s: Data file dictionary has no variables.
nl: %s: woordenboek van gegevensbestand bevat geen variabelen.

en: Multivariate analysis is not yet implemented.
nl: Multivariate analyse is nog niet geïmplementeerd.

en: Tests of Between-Subjects Effects
nl: Toetsen voor effecten tussen subjecten

en: Type I Sum Of Squares
nl: Som van kwadraten type I

en: Type II Sum Of Squares
nl: Som van kwadraten type II

en: Type III Sum Of Squares
nl: Som van kwadraten type III

en: Mean Square
nl: Gemiddelde kwadraat

en: Corrected Model
nl: Gecorrigeerd model

en: Intercept
nl: Oorsprong

en: Error
nl: Fout

en: Corrected Total
nl: Gecorrigeerd totaal

en: Cumulative Count
nl: Cumulatieve telling

en: %s vs. %s by %s
nl: %s vs. %s per %s

en: Maximum number of scatterplot categories reached. Your BY variable has too many distinct values. The coloring of the plot will not be correct.
nl: Maximaal aantal categoriën voor spreidingsdiagrammen is bereikt. Uw BY-variabele heeft teveel verschillende waarden. De kleuren in de grafiek zullen niet juist zijn.

en: %s of %s
nl: %s van %s

en: Only one chart type is allowed.
nl: Slechts één grafiektype is toegestaan.

en: Only one variable is allowed.
nl: Slechts één variable is toegestaan.

en: %s: Command exited with status %d.
nl: %s: opdracht geëindigd met status %d.

en: Failed to create temporary file (%s).
nl: Aanmaken van tijdelijk bestand is mislukt (%s).

en: /dev/null: Failed to open (%s).
nl: /dev/null: openen mislukt (%s).

en: Couldn't fork: %s.
nl: 'Fork' niet mogelijk: %s.

en: Failed to set process group.
nl: Instellen van procesgroep mislukt.

en: Failed to set timeout.
nl: Instellen van time-out mislukt.

en: While running "%s", waiting for child process failed (%s).
nl: Tijdens uitvoering van "%s" is wachten op kindproces mislukt (%s).

en: Command "%s" timed out.
nl: Tijd voor opdracht "%s" is verstreken.

en: Command "%s" terminated by signal %d.
nl: Opdracht "%s" is beëindigd door signaal %d.

en: Command or shell not found
nl: Opdracht of gebruikersomgeving niet gevonden

en: Could not invoke command or shell
nl: Kon opdracht of gebruikersomgeving niet aanroepen

en: Command "%s" exited with status %d (%s).
nl: Opdracht "%s" is geëindigd met status %d (%s).

en: Command "%s" exited with status %d.
nl: Opdracht "%s" is geëindigd met status %d.

en: Command "%s" output could not be read (%s).
nl: Uitvoer van opdracht "%s" kon niet worden gelezen (%s).

en: Time limit not supported on this platform.
nl: Tijdlimiet wordt op dit platform niet ondersteund.

en: Can't find `%s' in include file search path.
nl: Kan `%s' niet vinden in zoekpad voor 'include'-bestand.

en: Unexpected end-of-file within %s.
nl: Onverwacht einde-bestand binnen %s.

en: Input program does not contain %s or %s.
nl: Invoerprogramma bevat geen %s of %s.

en: Input program did not create any variables.
nl: Invoerprogramma heeft geen variabelen aangemaakt.

en: REREAD: Column numbers must be positive finite numbers.  Column set to 1.
nl: REREAD: kolomnummers moeten positieve eindige nummers zijn.  Kolom is op 1 gezet.

en: Jonckheere-Terpstra Test
nl: Toets van Jonckheere-Terpstra

en: Number of levels in %s
nl: Aantal niveaus in %s

en: Observed J-T Statistic
nl: Waargenomen J-T-statistiek

en: Mean J-T Statistic
nl: Gemiddelde J-T-statistiek

en: Std. Deviation of J-T Statistic
nl: St.deviatie van J-T-statistiek

en: Std. J-T Statistic
nl: Stand. J-T-statistiek

en: Asymp. Sig. (2-tailed)
nl: Asymp. sign. (tweezijdig)

en: One-Sample Kolmogorov-Smirnov Test
nl: Kolmogorov-Smirnovtoets voor één steekproef

en: Uniform Parameters
nl: Uniforme parameters

en: Normal Parameters
nl: Normale parameters

en: Poisson Parameters
nl: Poissonparameters

en: Exponential Parameters
nl: Exponentiële parameters

en: Most Extreme Differences
nl: Meest extreme verschillen

en: Absolute
nl: Absoluut

en: Positive
nl: Positief

en: Negative
nl: Negatief

en: Kolmogorov-Smirnov Z
nl: Z van Kolmogorov-Smirnov

en: All predicted values are either 1 or 0
nl: Alle voorspelde waarden zijn òf 1 òf 0

en: Dependent variable's values are not dichotomous.
nl: Waarden van afhankelijke variabele zijn niet dichotoom.

en: Category %s does not have at least two distinct values. Logistic regression will not be run.
nl: Categorie %s bevat niet minstens twee verschillende waarden. Logistische regressie zal niet worden uitgevoerd.

en: Estimation terminated at iteration number %d because parameter estimates changed by less than %g
nl: Schatting is na iteratie nummer %d beëindigd omdat parameterschattingen met minder dan %g veranderden

en: Estimation terminated at iteration number %d because Log Likelihood decreased by less than %g%%
nl: Schatting is na iteratie nummer %d beëindigd omdat 'Log Likelihood' met minder dan %g%% verminderde

en: Estimation terminated at iteration number %d because maximum iterations has been reached
nl: Schatting is na iteratie nummer %d beëindigd omdat maximaal aantal iteraties is bereikt

en: Dependent Variable Encoding
nl: Codering van afhankelijke variabele

en: Mapping
nl: 'Mapping'

en: Internal Value
nl: Interne waarde

en: Original Value
nl: Oorspronkelijke waarde

en: Variables in the Equation
nl: Variabelen in de vergelijking

en: S.E.
nl: St.f.

en: %d%% CI for Exp(B)
nl: %d%% B.I. voor Exp(B)

en: Step 1
nl: Stap 1

en: Constant
nl: Constante

en: Model Summary
nl: Samenvatting van model

en: -2 Log likelihood
nl: -2 'log likelihood'

en: Cox & Snell R Square
nl: R-kwadraat van Cox en Snell

en: Nagelkerke R Square
nl: R-kwadraat van Nagelkerke

en: Step
nl: Stap

en: Unweighted Cases
nl: Ongewogen observaties

en: Included in Analysis
nl: Opgenomen in analyse

en: Missing Cases
nl: Ontbrekende observaties

en: Categorical Variables' Codings
nl: Codering van categorische variabelen

en: Codings
nl: Coderingen

en: Parameter coding
nl: Parametercodering

en: Categories
nl: Categorieën

en: Classification Table
nl: Classificatietabel

en: Predicted
nl: Voorspeld

en: Percentage Correct
nl: Percentage correct

en: Observed
nl: Waargenomen

en: Overall Percentage
nl: Algeheel percentage

en: This command cannot appear outside LOOP...END LOOP.
nl: Deze opdracht kan niet voorkomen buiten LOOP...END LOOP.

en: Only one index clause may be specified.
nl: Slechts één indexclausule mag worden opgegeven.

en: Sum of Ranks
nl: Som van rangen

en: Mann-Whitney U
nl: U van Mann-Whitney

en: Wilcoxon W
nl: W van Wilcoxon

en: Unknown row type "%.*s".
nl: Onbekend rijtype '%.*s'.

en: Extraneous data expecting end of line.
nl: Overbodige gegevens: regeleinde verwacht.

en: N record is not allowed with N subcommand.  Ignoring N record.
nl: N-kaart is niet toegestaan samen met N-subopdracht.  N-kaart wordt genegeerd.

en: Data contains pooled row type %s not included in CONTENTS.
nl: Gegevens bevatten 'pooled' rijtype %s dat niet is opgenomen in CONTENTS.

en: Data contains with-factors row type %s not included in CONTENTS.
nl: Gegevens bevatten 'with-factors' rijtype %s dat niet is opgenomen in CONTENTS.

en: Matrix %s had %zu rows but %zu rows were expected.
nl: Matrix %s bevatte %zu rijen, maar %zu rijen werden verwacht.

en: VARIABLES may not include VARNAME_.
nl: VARIABLES mag niet VARNAME_ bevatten.

en: ROWTYPE_ is not allowed on SPLIT or FACTORS.
nl: ROWTYPE_ is niet toegestaan op SPLIT of FACTORS.

en: %s may not appear on both SPLIT and FACTORS.
nl: %s mag niet op zowel SPLIT als FACTORS verschijnen.

en: FORMAT=FULL and FORMAT=NODIAGONAL are mutually exclusive.
nl: FORMAT=FULL en FORMAT=NODIAGONAL sluiten elkaar uit.

en: CELLS is ignored when VARIABLES includes ROWTYPE_
nl: CELLS wordt genegeerd als VARIABLES ROWTYPE_ bevatten

en: CELLS is required when factor variables are specified and VARIABLES does not include ROWTYPE_.
nl: CELLS wordt vereist als factorvariabelen worden gespecificeerd en VARIABLES geen ROWTYPE_ bevat.

en: CONTENTS was not specified and VARIABLES does not include ROWTYPE_.  Assuming CONTENTS=CORR.
nl: CONTENTS werd niet gespecificeerd en VARIABLES bevat geen ROWTYPE_.  Aangenomen wordt: CONTENTS=CORR.

en: At least one continuous variable is required.
nl: Tenminste één continue variabele moet worden opgegeven.

en: VARIABLES includes ROWTYPE_ but the continuous variables are not the last ones on VARIABLES.
nl: VARIABLES bevat ROWTYPE_ maar de continue variabelen zijn niet de laatste op VARIABLES.

en: Cannot specify N on CONTENTS along with the N subcommand.
nl: N op CONTENTS kan niet samen met de N-subopdracht worden gespecificeerd.

en: Matrix dataset lacks a variable called %s.
nl: Matrix-gegevensverzameling mist een variabele met de naam %s.

en: Matrix dataset variable %s should be of string type.
nl: Matrix-gegevensvariabele %s moet alfanumeriek zijn.

en: Variable %s must precede %s in matrix file dictionary.
nl: In matrix-bestandswoordenboek moet variabele %s voorafgaan aan %s.

en: Matrix dataset variable %s should be numeric.
nl: Matrix-gegevensvariabele %s moet numeriek zijn.

en: Matrix dataset does not have any continuous variables.
nl: Matrix-gegevensverzameling bevat geen continue variabelen.

en: %s matrix has %zu columns but %zu rows named variables to be analyzed (and %zu rows named unknown variables).
nl: %s matrix heeft %zu kolommen, maar %zu rijen benoemen variabelen om te analyseren  (en %zu rijen benoemen onbekende variabelen).

en: Matrix function %s requires %zu argument. | Matrix function %s requires %zu arguments.
nl[0]: Matrixfunctie %s vereist %zu argument.
nl[1]: Matrixfunctie %s vereist %zu argumenten.

en: Matrix function %s requires 1 or 2 arguments, but %zu was provided. | Matrix function %s requires 1 or 2 arguments, but %zu were provided.
nl[0]: Matrixfunctie %s vereist 1 of 2 argumenten, maar er werd %zu opgegeven.
nl[1]: Matrixfunctie %s vereist 1 of 2 argumenten, maar er werden %zu opgegeven.

en: Matrix function %s requires at least one argument.
nl: Matrixfunctie %s vereist minstens één argument.

en: Unknown variable %s.
nl: Onbekende variabele %s.

en: Syntax error expecting matrix expression.
nl: Syntaxfout: matrix-expressie verwacht.

en: Input to CHOL function is not positive-definite.
nl: Invoer voor CHOL-functie is niet onherroepelijk positief.

en: Column %zu in DESIGN argument has constant value.
nl: Kolom %zu in DESIGN-argument heeft een constante waarde.

en: Argument of EVAL must be symmetric.
nl: Argument bij EVAL moet symmetrisch zijn.

en: GSCH requires its argument to have at least as many columns as rows, but it has dimensions %zu×%zu.
nl: Het argument bij GSCH moet tenminste evenveel kolommen als rijen bevatten, maar het heeft de dimensies %zu×%zu.

en: %zu×%zu argument to GSCH contains only %zu linearly independent columns.
nl: Argument %zu×%zu bij GSCH bevat slechts %zu lineair onafhankelijke kolommen.

en: Arguments 2 and 3 to RESHAPE must be integers.
nl: De argumenten 2 en 3 bij RESHAPE moeten gehele getallen zijn.

en: Product of RESHAPE size arguments (%zu×%zu = %zu) differs from product of matrix dimensions (%zu×%zu = %zu).
nl: Het product van de RESHAPE-grootte-argumenten (%zu×%zu = %zu) verschilt van het product van de matrixdimensies (%zu×%zu = %zu).

en: SOLVE arguments must have the same number of rows.
nl: De argumenten voor SOLVE moeten hetzelfde aantal rijen bevatten.

en: Argument 1 has dimensions %zu×%zu.
nl: Argument 1 heeft de dimensies %zu×%zu.

en: Argument 2 has dimensions %zu×%zu.
nl: Argument 2 heeft de dimensies %zu×%zu.

en: Scalar argument to SWEEP must be integer.
nl: Scalair argument bij SWEEP moet geheel getal zijn.

en: Scalar argument to SWEEP must be integer less than or equal to the smaller of the matrix argument's rows and columns.
nl: Scalair argument bij SWEEP moet geheel getal zijn, kleiner dan of gelijk aan het kleinste aantal van de rijen en kolommen van het matrix-argument.

en: Product of arguments to UNIFORM exceeds memory size.
nl: Product van argumenten bij UNIFORM overschrijdt geheugengrootte.

en: The operands of %s must have the same dimensions or one must be a scalar.
nl: De operanden van %s moeten dezelfde dimensies hebben of één moet scalair zijn.

en: The left-hand operand is a %zu×%zu matrix.
nl: De linkse operand is een %zu×%zu-matrix.

en: The right-hand operand is a %zu×%zu matrix.
nl: De rechtse operand is een %zu×%zu-matrix.

en: Matrices not conformable for multiplication.
nl: Matrices niet aanpasbaar voor vermenigvuldiging.

en: Matrix exponentation with ** requires a square matrix on the left-hand size, not one with dimensions %zu×%zu.
nl: Matrix-machtsverheffing met ** vereist een vierkante matrix aan de linkerzijde, niet één met dimensies %zu×%zu.

en: Matrix exponentiation with ** requires a scalar on the right-hand side, not a matrix with dimensions %zu×%zu.
nl: Matrix-machtsverheffing met ** vereist een scalair aan de rechterzijde, niet een matrix met dimensies %zu×%zu.

en: Exponent %.1f in matrix exponentiation is non-integer or outside the valid range.
nl: Exponent %.1f in matrix-machtsverheffing is geen geheel getal of ligt buiten het valide bereik.

en: This operand is a %zu×%zu matrix.
nl: Deze operand is een %zu×%zu-matrix.

en: This operand with value %g is outside the supported integer range from %ld to %ld.
nl: Deze operand met waarde %g valt buiten het ondersteunde bereik voor gehele getallen van %ld tot %ld.

en: All operands of : must be scalars in the supported integer range.
nl: Alle operanden van : moeten scalair zijn, binnen het ondersteunde bereik voor gehele getallen.

en: The increment operand to : must be nonzero.
nl: De vermeerderingsoperand bij : moet ongelijk zijn aan nul.

en: This expression tries to horizontally join matrices with differing numbers of rows.
nl: Deze expressie probeert matrices met verschillende aantallen rijen horizontaal samen te voegen.

en: This expression tries to vertically join matrices with differing numbers of columns.
nl: Deze expressie probeert matrices met verschillende aantallen kolommen verticaal samen te voegen.

en: Vector index must be scalar or vector, not a %zu×%zu matrix.
nl: Vector-index moet een scalair of vector zijn, niet een %zu×%zu-matrix.

en: Matrix row index must be scalar or vector, not a %zu×%zu matrix.
nl: Rij-index van matrix moet een scalair of vector zijn, niet een %zu×%zu-matrix.

en: Matrix column index must be scalar or vector, not a %zu×%zu matrix.
nl: Kolomindex van matrix moet een scalair of vector zijn, niet een %zu×%zu-matrix.

en: Index %g is out of range for vector with %zu elements.
nl: Index %g ligt buiten het bereik voor een vector met %zu elementen.

en: %g is not a valid row index for a %zu×%zu matrix.
nl: %g is geen valide rij-index voor een %zu×%zu-matrix.

en: %g is not a valid column index for a %zu×%zu matrix.
nl: %g is geen valide kolomindex voor een %zu×%zu-matrix.

en: Vector index operator may not be applied to a %zu×%zu matrix.
nl: Vectorindex-operator mag niet worden toegepast op een %zu×%zu-matrix.

en: Function %s argument %zu must be a scalar, not a %zu×%zu matrix.
nl: Functie %s, argument %zu moet een scalair zijn, niet een %zu×%zu-matrix.

en: Function %s argument %zu must be a vector, not a %zu×%zu matrix.
nl: Functie %s, argument %zu moet een vector zijn, niet een %zu×%zu-matrix.

en: Argument %zu to matrix function %s must be greater than or equal to argument %zu.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s moet groter dan of gelijk zijn aan argument %zu.

en: Argument %zu to matrix function %s must be greater than argument %zu.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s moet groter zijn dan argument %zu.

en: Argument %zu to matrix function %s must be less than or equal to argument %zu.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s moet kleiner dan of gelijk zijn aan argument %zu.

en: Argument %zu to matrix function %s must be less than argument %zu.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s moet kleiner zijn dan argument %zu.

en: Argument %zu to matrix function %s must not be equal to argument %zu.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s moet gelijk zijn aan argument %zu.

en: Row %zu, column %zu of argument %zu is %g.
nl: Rij %zu, kolom %zu van argument %zu is %g.

en: Argument %zu to matrix function %s must be greater than or equal to %g.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s moet groter dan of gelijk zijn aan %g.

en: Argument %zu to matrix function %s must be greater than %g.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s moet groter zijn dan %g.

en: Argument %zu to matrix function %s must be less than or equal to %g.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s moet kleiner dan of gelijk zijn aan %g.

en: Argument %zu to matrix function %s must be less than %g.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s moet kleiner zijn dan %g.

en: Argument %zu to matrix function %s must not be equal to %g.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s mag niet gelijk zijn aan %g.

en: Row %zu, column %zu of argument %zu to matrix function %s is %g, which is outside the valid range %c%d,%d%c.
nl: Rij %zu, kolom %zu van argument %zu bij matrixfunctie %s is %g, hetgeen buiten het valide bereik %c%d,%d%c ligt.

en: Argument %zu to matrix function %s is %g, which is outside the valid range %c%d,%d%c.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s is %g, hetgeen buiten het valide bereik %c%d,%d%c ligt.

en: Argument %zu to matrix function %s, which must be integer, contains non-integer value %g in row %zu, column %zu.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s, dat een geheel getal moet zijn, bevat een niet-integer waarde %g in rij %zu, kolom %zu.

en: Argument %zu to matrix function %s, which must be integer, has non-integer value %g.
nl: Argument %zu bij matrixfunctie %s, dat een geheel getal moet zijn, bevat een niet-integer waarde %g.

en: Arguments 1 and 2 to %s have dimensions %zu×%zu and %zu×%zu, but %s requires these arguments either to have the same dimensions or for one of them to be a scalar.
nl: Argumenten 1 en 2 bij %s hebben dimensies %zu×%zu and %zu×%zu, maar %s vereist dat deze argumenten òfwel dezelfde dimensies hebben òfwel dat een van beide een scalair is.

en: Uninitialized variable %s used in expression.
nl: Niet-geïnitialiseerde variabelenaam %s gebruikt in expressie.

en: Expression for %s must evaluate to scalar, not a %zu×%zu matrix.
nl: Expressie voor %s moet evalueren tot scalair, niet tot een %zu×%zu matrix.

en: Expression for %s is outside the supported integer range.
nl: Expressie voor %s ligt buiten de ondersteunde reeks van gehele getallen.

en: Undefined variable %s.
nl: Ongedefinieerde variabele %s.

en: Cannot index %zu×%zu matrix %s.
nl: Kan %zu×%zu-matrix %s niet indexeren.

en: Can't use vector indexing on %zu×%zu matrix %s.
nl: Kan geen vector-indexering gebruiken voor %zu×%zu-matrix %s.

en: Only an %zu-element vector may be assigned to this %zu-element subvector of %s.
nl: Alleen een %zu-element-vector mag worden toegekend aan deze %zu-element-subvector van %s.

en: The source is an %zu×%zu matrix.
nl: De bron is een %zu×%zu matrix.

en: The source vector has %zu element. | The source vector has %zu elements.
nl[0]: De bronvector heeft %zu-element.
nl[1]: De bronvector heeft %zu-elementen.

en: Numbers of indexes for assigning to %s differ from the size of the source matrix.
nl: Aantallen indexen voor toekenning aan %s verschillen van de grootte van de bronmatrix.

en: Number of row indexes for assigning to %s differs from number of rows in source matrix.
nl: Aantal rij-indexen voor toekenning aan %s verschilt van aantal rijen in bronmatrix.

en: Number of column indexes for assigning to %s differs from number of columns in source matrix.
nl: Aantal kolomindexen voor toekenning aan %s verschilt van aantal kolommen in bronmatrix.

en: There is %zu row index. | There are %zu row indexes.
nl[0]: Er is %zu rij-index.
nl[1]: Er zijn %zu rij-indexen.

en: Destination matrix %s has %zu row. | Destination matrix %s has %zu rows.
nl[0]: Doelmatrix %s heeft %zu rij.
nl[1]: Doelmatrix %s heeft %zu rijen.

en: There is %zu column index. | There are %zu column indexes.
nl[0]: Er is %zu kolomindex.
nl[1]: Er zijn %zu kolomindexen.

en: Destination matrix %s has %zu column. | Destination matrix %s has %zu columns.
nl[0]: Doelmatrix %s heeft %zu kolom.
nl[1]: Doelmatrix %s heeft %zu kolommen.

en: The source matrix is %zu×%zu.
nl: De bronmatrix is %zu×%zu.

en: BREAK not inside LOOP.
nl: BREAK niet binnen LOOP.

en: Matrix Variables
nl: Matrixvariabelen

en: Attribute
nl: Eigenschap

en: Dimension
nl: Dimensie

en: Size (kB)
nl: Grootte (kB)

en: Cannot save %zu×%zu matrix to %s because the first SAVE to %s in this matrix program wrote a %zu-column matrix.
nl: Kan %zu×%zu-matrix niet opslaan naar %s omdat de eerste SAVE naar %s in dit matrixprogramma een matrix met %zu kolommen heeft geschreven.

en: This is the location of the first SAVE to %s.
nl: Dit is de locatie van de eerste SAVE naar %s.

en: Duplicate variable name %s in SAVE statement.
nl: Reeds gebruikte variabelenaam %s in SAVE-opdracht.

en: The SAVE command STRINGS subcommand specifies an unknown variable %s.
nl: De subopdracht STRINGS van de SAVE-opdracht specificeert een onbekende variabele %s.

en: The SAVE command STRINGS subcommand specifies %zu unknown variable: %s. | The SAVE command STRINGS subcommand specifies %zu unknown variables, including %s.
nl[0]: De subopdracht STRINGS van de SAVE-opdracht specificeert %zu onbekende variabele: %s.
nl[1]: De subopdracht STRINGS van de SAVE-opdracht specificeert %zu onbekende variabelen, waaronder %s.

en: Ignoring NAMES because VARIABLES was also specified.
nl: NAMES wordt genegeerd omdat VARIABLES eveneens werd opgegeven.

en: Field width %d does not evenly divide record width %d.
nl: Veldbreedte %d verdeelt kaartbreedte %d niet in gelijke delen.

en: This syntax designates the record width.
nl: Deze syntax duidt de kaartbreedte aan.

en: This syntax specifies the field width.
nl: Deze syntax duidt de veldbreedte aan.

en: Unknown format %s.
nl: Onbekend indelingstype %s.

en: SIZE is required for reading data into a full matrix (as opposed to a submatrix).
nl: SIZE is vereist om gegevens in een volledige matrix te kunnen inlezen (i.t.t. een submatrix).

en: This expression designates a full matrix.
nl: Deze expressie duidt een volle matrix aan.

en: %d repetitions cannot fit in record width %d.
nl: %d herhalingen passen niet binnen kaartbreedte %d.

en: This syntax designates the number of repetitions.
nl: Deze syntax duidt het aantal herhalingen aan.

en: This command specifies two different field widths.
nl: Deze opdracht geeft twee verschillende veldbreedtes op.

en: This syntax specifies %d repetition. | This syntax specifies %d repetitions.
nl[0]: Deze syntax geeft %d herhaling op.
nl[1]: Deze syntax geeft %d herhalingen op.

en: This syntax designates record width %d, which divided by %d repetitions implies field width %d.
nl: Deze syntax duidt kaartbreedte %d aan; verdeeld door %d herhalingen impliceert dit veldbreedte %d.

en: This syntax specifies field width %d.
nl: Deze syntax specificeert veldbreedte %d.

en: Error reading "%.*s" as format %s for matrix row %zu, column %zu: %s
nl: Fout bij lezen '%.*s' als indeling %s voor matrixrij %zu, kolom %zu: %s

en: Matrix data may not contain missing value.
nl: Matrixgegevens mogen geen ontbrekende waarde bevatten.

en: Unexpected end of file reading matrix data.
nl: Onverwacht einde-bestand gevonden tijdens lezen van matrixgegevens.

en: Trailing garbage following data for matrix row %zu.
nl: Na datum voor matrixrij %zu volgt rommel.

en: SIZE must evaluate to a scalar or a 2-element vector, not a %zu×%zu matrix.
nl: SIZE moet evalueren tot een scalair of een vector met 2 elementen, niet een %zu×%zu matrix.

en: Matrix dimensions %g×%g specified on SIZE are outside valid range.
nl: De matrixdimensies %g×%g, gespecificeerd op SIZE, vallen buiten het valide bereik.

en: Dimensions specified on SIZE differ from dimensions of destination submatrix.
nl: De dimensies gespecificeerd op SIZE verschillen van de dimensies van de doelmatrix.

en: SIZE specifies dimensions %zu×%zu.
nl: SIZE specificeert dimensies %zu×%zu.

en: Destination submatrix has dimensions %zu×%zu.
nl: De doelmatrix heeft dimensies %zu×%zu.

en: Cannot read non-square %zu×%zu matrix using READ with MODE=SYMMETRIC.
nl: Kan niet-vierkante %zu×%zu-matrix niet lezen via READ met MODE=SYMMETRIC.

en: This syntax specifies format %s.
nl: Deze syntax specificeert indeling %s.

en: Format %s is too wide for %zu-byte matrix elements.
nl: De indeling %s is te breed voor %zu-byte matrixelementen.

en: WRITE with MODE=TRIANGULAR requires a square matrix but the matrix to be written has dimensions %zu×%zu.
nl: WRITE met MODE=TRIANGULAR vereist een vierkante matrix, maar de te schrijven matrix heeft dimensies %zu×%zu.

en: Syntax error expecting ACCEPT or OMIT or a number for MISSING.
nl: Syntaxfout: verwacht werd ACCEPT of OMIT of een getal voor MISSING.

en: Syntax error expecting OMIT or a number for SYSMIS.
nl: Syntaxfout: OMIT of een getal voor SYSMIS verwacht.

en: Variable %s is not numeric.
nl: Variabele %s is niet numeriek.

en: Variable %s in case %lld is system-missing.
nl: Variabele %s in observatie %lld is 'system-missing'.

en: Variable %s in case %lld has user-missing value %g.
nl: Variabele %s in observatie %lld heeft door gebruiker gedefinieerde ontbrekende waarde %g.

en: The %s command cannot read an empty active file.
nl: De %s-opdracht kan geen leeg actief bestand lezen.

en: %s may only be specified on MSAVE if it was specified on the first MSAVE within MATRIX.
nl: %s mag alleen worden gespecificeerd op MSAVE als dat gebeurt op de eerste MSAVE binnen MATRIX.

en: The first MSAVE in MATRIX did not specify %s.
nl: De eerste MSAVE in MATRIX heeft %s niet gespecificeerd.

en: This is the specification of %s on a later MSAVE.
nl: Dit is de specificatie van %s op een latere MSAVE-opdracht.

en: %s must specify the same variables on each MSAVE within a given MATRIX.
nl: Binnen een gegeven MATRIX moet %s op iedere MSAVE dezelfde variabelen specificeren.

en: This is the specification of %s on the first MSAVE.
nl: Dit is de specificatie van %s op de eerste MSAVE-opdracht.

en: This is a different specification of %s on a later MSAVE.
nl: Dit is een andere specificatie van %s op een latere MSAVE.

en: OUTFILE must name the same file on each MSAVE within a single MATRIX command.
nl: Op iedere MSAVE binnen een enkele MATRIX-opdracht moet OUTFILE hetzelfde bestand noemen.

en: This is the OUTFILE on the first MSAVE command.
nl: Dit is de OUTFILE op de eerste MSAVE-opdracht.

en: This is the OUTFILE on a later MSAVE command.
nl: Dit is de OUTFILE op een latere MSAVE-opdracht.

en: Variable name %s is reserved.
nl: Variabelenaam %s is voorbehouden.

en: FNAMES requires FACTOR.
nl: FNAMES vereist FACTOR.

en: SNAMES requires SPLIT.
nl: SNAMES vereist SPLIT.

en: %s expression must evaluate to vector, not a %zu×%zu matrix.
nl: %s expressie moet evalueren tot een vector, niet tot een %zu×%zu-matrix.

en: Duplicate or invalid FACTOR variable name %s.
nl: Al gebruikte of ongeldige FACTOR-variabelenaam %s.

en: Duplicate or invalid variable name %s.
nl: Al gebruikte of ongeldige variabelenaam %s.

en: Matrix on MSAVE has %zu columns but there are %zu variables.
nl: Matrix op MSAVE has %zu kolommen maar er zijn %zu variabelen.

en: There are %zu factor variables, but %zu factor values were supplied.
nl: Er zijn %zu factorvariabelen, maar er werden %zu factorwaarden opgegeven.

en: There are %zu split variables, but %zu split values were supplied.
nl: Er zijn %zu splitsvariabelen, maar er werden %zu splitswaarden opgegeven.

en: Matrix data file lacks %s variable.
nl: Matrix-gegevensbestand mist variabele %s.

en: %s variable in matrix data file must be 8-byte string, but it has width %d.
nl: %s-variabele in matrix-gegevensbestand moet 8-byte alfanumeriek zijn, maar heeft breedte %d.

en: Matrix data file contains unknown ROWTYPE_ "%.*s".
nl: Matrix-gegevensbestand bevat onbekend ROWTYPE_ '%.*s'.

en: Matrix data file contains variable with existing name %s.
nl: Matrix-gegevensbestand bevat variabele met bestaande naam %s.

en: Matrix data file variable %s contains a missing value, which was treated as zero. | Matrix data file variable %s contains %zu missing values, which were treated as zero.
nl[0]: Variabele %s in matrix-gegevensbestand bevat een ontbrekende waarde, die als nul is opgevat.
nl[1]: Variabele %s in matrix-gegevensbestand bevat %zu ontbrekende waarden, die als nul zijn opgevat.

en: ROWTYPE_ must precede VARNAME_ in matrix data file.
nl: ROWTYPE_ moet in matrix-gegevensbestand voorafgaan aan VARNAME_.

en: Matrix data file contains no continuous variables.
nl: Matrix-gegevensbestand bevat geen continue variabelen.

en: Matrix data file contains unexpected string variable %s.
nl: Matrix-gegevensbestand bevat onverwachte alfanumerieke variabele %s.

en: Matrix Variables Created by MGET
nl: Matrixvariabelen gecreëerd door MGET

en: Split Values
nl: Splitswaarden

en: Factors
nl: Factoren

en: Dimensions
nl: Dimensies

en: Argument of EIGEN must be symmetric.
nl: Argument bij EIGEN moet symmetrisch zijn.

en: SETDIAG destination matrix %s is uninitialized.
nl: SETDIAG-doelmatrix %s is niet geïnitialiseerd.

en: SETDIAG argument 2 must be a scalar or a vector, not a %zu×%zu matrix.
nl: Argument 2 bij SETDIAG moet een scalair of een vector zijn, niet een %zu×%zu-matrix.

en: Premature END MATRIX within %s.
nl: Voortijdige END MATRIX binnen %s.

en: Unknown matrix command.
nl: Onbekende matrixopdracht.

en: Matrix command %s is not yet implemented.
nl: Matrixopdracht %s is nog niet geïmplementeerd.

en: Unexpected end of input expecting matrix command.
nl: Onverwacht einde van invoer; matrixopdracht verwacht.

en: The McNemar test is appropriate only for dichotomous variables
nl: De McNemar-toets is alleen geschikt voor dichotome variabelen

en: Point Probability
nl: Puntwaarschijnlijkheid

en: Pairs
nl: Paren

en: No active file is defined and no external file is specified on MATRIX=IN.
nl: Op MATRIX=IN wordt geen actief bestand gedefinieerd en geen extern bestand gespecificeerd.

en: Group Median
nl: Groepsmediaan

en: First
nl: Eerste

en: Last
nl: Laatste

en: Percent N
nl: Percentage van  N

en: Percent Sum
nl: Som van percentages

en: Harmonic Mean
nl: Harmonisch gemiddelde

en: Geom. Mean
nl: Geom. gemiddelde

en: Included
nl: Opgenomen

en: Excluded
nl: Uitgesloten

en: Report
nl: Rapport

en: The table "%s" has no non-empty control variables.  No result for this table will be displayed.
nl: Tabel "%s" heeft alleen lege controlevariabelen.  Voor deze tabel zal geen resultaat worden getoond.

en: > Median
nl: > Mediaan

en: ≤ Median
nl: ≤ Mediaan

en: Too many numeric missing values.  At most three individual values or one value and one range are allowed.
nl: Teveel numerieke ontbrekende waarden.  Ten hoogste drie individuele waarden of één waarde en één bereik zijn toegestaan.

en: Truncating missing value to maximum acceptable length (%d bytes).
nl: Ontbrekende waarde wordt afgekapt tot grootste toegestane lengte (%d bytes).

en: Too many string missing values.  At most three individual values are allowed.
nl: Teveel alfanumerieke ontbrekende waarden.  Ten hoogste drie individuele waarden zijn toegestaan.

en: Cannot assign string missing values to numeric variable %s.
nl: Kan geen alfanumerieke ontbrekende waarden toekennen aan numerieke variabele %s.

en: Missing values are too long to assign to variable %s with width %d.
nl: De opgegeven ontbrekende waarden zijn te lang om toe te kennen aan variabele %s met breedte %d.

en: At least two variables are required.
nl: Tenminste twee variabelen zijn vereist.

en: Numeric VALUE must be an integer.
nl: Numerieke VALUE moet een geheel getal zijn .

en: Syntax error expecting integer or string.
nl: Syntaxfout: geheel getal of tekenreeks verwacht.

en: VARIABLES and VALUE must have the same type.
nl: VARIABLES en VALUE moeten van hetzelfde type zijn.

en: These are string variables.
nl: Dit zijn alfanumerieke variabelen.

en: These are numeric variables.
nl: Dit zijn numerieke variabelen.

en: This is a string value.
nl: Dit is een alfanumerieke waarde.

en: This is a numeric value.
nl: Dit is een numerieke waarde.

en: The VALUE string must be no longer than the narrowest variable in the group.
nl: De VALUE-tekenreeks mag niet groter zijn dan de smalste variabele in de groep.

en: The VALUE string is %d bytes long.
nl: De VALUE-tekenreeks is %d bytes lang.

en: Variable %s has a width of %d bytes.
nl: Variabele %s heeft een breedte van %d bytes.

en: MDGROUP subcommand for group %s specifies LABELSOURCE=VARLABEL but not CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES.  Ignoring LABELSOURCE.
nl: Subopdracht MDGROUP voor groep %s specificeert LABELSOURCE=VARLABEL, maar niet CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES.  LABELSOURCE zal worden genegeerd.

en: MDGROUP subcommand for group %s specifies both LABEL and LABELSOURCE, but only one of these subcommands may be used at a time.  Ignoring LABELSOURCE.
nl: Subopdracht MDGROUP voor groep %s specificeert zowel LABEL als LABELSOURCE, maar per keer mag slechts één van deze subopdrachten worden gebruikt.  LABELSOURCE zal worden genegeerd.

en: Here is the %s setting.
nl: Dit is de %s-setting.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s have the same variable label.  Categories represented by these variables will not be distinguishable in output.
nl: De variabelen %s en %s, opgegeven als onderdeel van de 'multiple dichotomy group' %s, hebben hetzelfde variabelelabel.  Categorieën die door deze variabelen worden gerepresenteerd, zullen in de uitvoer niet te onderscheiden zijn.

en: Variable %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) has no value label for its counted value.  This category will not be distinguishable in output.
nl: Variabele %s, opgegeven als onderdeel van de 'multiple dichotomy group' %s (met CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES), heeft geen waardelabel voor de getelde waarde.  Deze categorie zal in de uitvoer niet te onderscheiden zijn.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) have the same value label for the group's counted value.  These categories will not be distinguishable in output.
nl: De variabelen %s en %s, opgegeven als onderdeel van de 'multiple dichotomy group' %s (met CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES), hebben hetzelfde waardelabel voor de getelde waarde van de groep.  Deze categorieën zullen in de uitvoer niet te onderscheiden zijn.

en: Variables specified on MCGROUP should have the same categories, but %s and %s (and possibly others) in multiple category group %s have different value labels for value %s.
nl: Variabelen die worden opgegeven voor MCGROUP moeten dezelfde categorieën hebben, maar %s en %s (en mogelijkerwijs andere) in groep %s met meerdere categorieën, hebben verschillende waardelabels voor waarde %s.

en: No multiple response set named %s.
nl: Er bestaat geen 'multiple response set' met de naam %s.

en: The active dataset dictionary does not contain any multiple response sets.
nl: Het woordenboek van de actieve gegevensverzameling bevat geen 'multiple response sets'.

en: Encoding
nl: Codering

en: Counted Value
nl: Getelde waarde

en: Member Variables
nl: Bijbehorende variabelen

en: Name
nl: Naam

en: Dichotomies
nl: Dichotomieën

en: Syntax error expecting %s, %s, %s or a number.
nl: Syntaxfout: %s, %s, %s of een getal verwacht.

en: %d expected values were given, but the specified range (%d-%d) requires exactly %d values.
nl: %d verwachte waarden werden opgegeven, maar het opgegeven bereik (%d-%d) vereist precies %d waarden.

en: PAIRED was specified, but the number of variables preceding WITH (%zu) does not match the number following (%zu).
nl: PAIRED is opgegeven, maar het aantal variabelen vóór WITH (%zu) komt niet overeen met het aantal erachter (%zu).

en: Format type %s may not be used with a numeric variable.
nl: Opmaaktype %s mag niet gebruikt worden met een numerieke variabele.

en: There is already a variable named %s.
nl: Er bestaat al een variabele met de naam %s.

en: Tukey HSD
nl: HSD van Tukey

en: Unknown post hoc analysis method.
nl: Onbekende post hoc-analysemethode.

en: Dependent variable %s has no non-missing values.  No analysis for this variable will be done.
nl: Afhankelijke variabele %s heeft alleen ontbrekende waarden.  Voor deze variabele zullen geen analyses worden uitgevoerd.

en: In contrast list %zu, the number of coefficients (%zu) does not equal the number of groups (%d). This contrast list will be ignored.
nl: In contrastenlijst %zu is het aantal coëfficiënten (%zu) niet gelijk aan het aantal groepen (%d). Deze contrastenlijst zal worden genegeerd.

en: Coefficients for contrast %zu do not total zero
nl: Coëfficiënten voor contrast %zu tellen niet op tot nul

en: Sum of Squares
nl: Som van kwadraten

en: Between Groups
nl: Tussen groepen

en: Within Groups
nl: Binnen groepen

en: Dependent Variable
nl: Afhankelijke variabele

en: Test of Homogeneity of Variances
nl: Toets voor homogeniteit van varianties

en: Levene Statistic
nl: Statistiek van Levene

en: df1
nl: vr.gr. 1

en: df2
nl: vr.gr. 2

en: Contrast Coefficients
nl: Contrastcoëfficiënten

en: Contrast Tests
nl: Contrasttoetsen

en: Value of Contrast
nl: Waarde van contrast

en: Assumption
nl: Aanname

en: Assume equal variances
nl: Veronderstelt gelijke varianties

en: Does not assume equal variances
nl: Veronderstelt geen gelijke varianties

en: Multiple Comparisons (%s)
nl: Meerdere vergelijkingen (%s)

en: Mean Difference (I - J)
nl: Gemiddeld verschil (I - J)

en: %g%% Confidence Interval
nl: %g%%-betrouwbaarheidsinterval

en: (J) Family
nl: (J)-familie

en: (I) Family
nl: (I)-familie

en: Test
nl: Toets

en: Unknown cell class %s.
nl: Onbekende celklasse %s.

en: Cannot read permissions for %s: %s
nl: Kan permissies voor %s: %s niet lezen

en: Cannot change permissions for %s: %s
nl: Kan permissies voor %s: %s niet wijzigen

en: Number of variables specified (%zu) differs from number of variable formats (%zu).
nl: Aantal opgegeven variabelen (%zu) verschilt van aantal variabele-indelingen (%zu).

en: SPSS-like or Fortran-like format specification expected after variable names.
nl: SPSS- of Fortran-achtige indelingsspecificatie verwacht na variabelenamen.

en: The %d columns %d-%d can't be evenly divided into %zu fields.
nl: De %d kolommen %d-%d kunnen niet gelijk worden verdeeld in %zu velden.

en: Column positions for fields must be positive.
nl: Kolomposities voor velden moeten positief zijn.

en: Column positions for fields must not be negative.
nl: Kolomposities voor velden mogen niet negatief zijn.

en: The ending column for a field must be greater than the starting column.
nl: De eindkolom voor een veld moet groter zijn dan de beginkolom.

en: The expression on %s evaluated to the system-missing value.
nl: De expressie bij %s gaf als uitkomst de 'system-missing' waarde.

en: The expression on %s evaluated to %g.
nl: De expressie bij %s gaf als uitkomst %g.

en: %s is required when binary formats are specified.
nl: %s is vereist als binaire indelingen worden opgegeven.

en: Output calls for %d records but %zu specified on RECORDS subcommand.
nl: De uitvoer vraagt om %d kaarten, maar in de RECORDS-subopdracht zijn er %zu opgegeven.

en: Print Summary
nl: Druk samenvatting af

en: N of Records
nl: Aantal kaarten

en: Initial Cluster Centers
nl: Initiële clustercentra

en: Final Cluster Centers
nl: Uiteindelijke clustercentra

en: Cluster Membership
nl: Clusterlidmaatschap

en: Number of Cases in each Cluster
nl: Aantal observaties in elk cluster

en: A variable called `%s' already exists.
nl: Een variabele met de naam `%s’ bestaat al.

en: Cannot generate variable name for ranking %s with %s.  All candidates in use.
nl: Kan geen variabelenaam genereren voor rangordenen %s met %s.  Alle kandidaten zijn in gebruik.

en: Too many variables in %s clause.
nl: Teveel variabelen in clausule %s.

en: Variable %s already exists.
nl: Variabele %s bestaat al.

en: Duplicate variable name %s.
nl: Reeds gebruikte variabelenaam %s.

en: %s of %s by %s
nl: %s van %s per %s

en: Variables Created by RANK
nl: Variabelen gecreëerd door RANK

en: New Variable
nl: Nieuwe variabele

en: Function
nl: Functie

en: Fraction
nl: Fractie

en: Grouping Variables
nl: Groepeervariabelen

en: Existing Variable
nl: Bestaande variabele

en: CONVERT requires string input values.
nl: CONVERT vereist alfanumerieke invoerwaarden.

en: Output values must be all numeric or all string.
nl: Uitvoerwaarden moeten alle numeriek of alfanumeriek zijn.

en: This output value is numeric.
nl: Deze uitvoerwaarde is numeriek.

en: This output value is string.
nl: Deze uitvoerwaarde is alfanumeriek.

en: %s is not allowed with string variables.
nl: %s is bij alfanumerieke variabelen niet toegestaan.

en: Syntax error expecting output value.
nl: Syntaxfout: uitvoerwaarde verwacht.

en: Source and target variable counts must match.
nl: Aantallen bronvariabelen en doelvariabelen moeten overeenkomen.

en: There is %zu source variable. | There are %zu source variables.
nl[0]: Er is %zu bronvariabele.
nl[1]: Er zijn %zu bronvariabelen.

en: There is %zu target variable. | There are %zu target variables.
nl[0]: Er is %zu doelvariabele.
nl[1]: Er zijn %zu doelvariabelen.

en: All string variables specified on INTO must already exist.  (Use the STRING command to create a string variable.)
nl: Alle alfanumerieke variabelen gespecificeerd op INTO moeten al bestaan.  (Gebruik de STRING-opdracht om een alfanumerieke variabele aan te maken.)

en: There is no variable named %s.
nl: Er bestaat geen variabele met de naam %s.

en: INTO is required with numeric input values and string output values.
nl: INTO is vereist met numerieke invoerwaarden en alfanumerieke uitvoerwaarden.

en: INTO is required with string input values and numeric output values.
nl: INTO is vereist met alfanumerieke invoerwaarden en numerieke uitvoerwaarden.

en: Type mismatch: cannot store string data in numeric variable %s.
nl: Fout met variabeletype: kan alfanumerieke gegevens niet in variabele %s opslaan.

en: Type mismatch: cannot store numeric data in string variable %s.
nl: Fout met variabeletype: kan numerieke gegevens niet in alfanumerieke variabele %s opslaan.

en: At least one target variable is too narrow for the output values.
nl: Minstens één doelvariabele is te smal voor de uitvoerwaarden.

en: This output value has width %d.
nl: Deze uitvoerwaarde heeft breedte %d.

en: Target variable %s only has width %d.
nl: Doelvariabele %s heeft slechts breedte %d.

en: VARIABLES may not appear after %s
nl: VARIABLES mag niet voorkomen na %s

en: REGRESSION with SAVE ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
nl: REGRESSION met SAVE negeert TEMPORARY.  Tijdelijke transformaties zullen blijvend worden gemaakt.

en: REGRESSION with SAVE ignores FILTER.  All cases will be processed.
nl: REGRESSION met SAVE negeert FILTER.  Alle observaties zullen worden verwerkt.

en: The dependent variable is equal to the independent variable. The least squares line is therefore Y=X. Standard errors and related statistics may be meaningless.
nl: De afhankelijke variabele is gelijk aan de onafhankelijke variabele. Daardoor is de kleinste-kwadratenlijn Y=X. Standaardfouten en aanverwante statististieken zijn mogelijk betekenisloos.

en: No valid data found. This command was skipped.
nl: Geen geldige gegevens gevonden. Deze opdracht is overgeslagen.

en: Model Summary (%s)
nl: Model-samenvatting (%s)

en: R Square
nl: R-kwadraat

en: Adjusted R Square
nl: Bijgestelde R-kwadraat

en: Std. Error of the Estimate
nl: St.-schattingsfout

en: Coefficients (%s)
nl: Coëfficiënten (%s)

en: Unstandardized Coefficients
nl: Niet-gestandaardiseerde coëfficiënten

en: Standardized Coefficients
nl: Gestandaardiseerde coëfficiënten

en: Beta
nl: Bèta

en: %g%% Confidence Interval for B
nl: %g%%-betrouwbaarheidsinterval voor B

en: Collinearity Statistics
nl: Collineariteits-statistieken

en: Tolerance
nl: Tolerantie

en: (Constant)
nl: (Constante)

en: Coefficient Correlations (%s)
nl: Coëfficiëntcorrelaties (%s)

en: Models
nl: Modellen

en: Covariances
nl: Covarianties

en: Reliability on a single variable is not useful.
nl: Betrouwbaarheidsanalyse op een enkele variabele is niet zinvol.

en: The STATISTICS subcommand is not yet implemented.  No statistics will be produced.
nl: De subopdracht STATISTICS is nog niet geïmplementeerd.  Er zullen geen statistische maten worden geproduceerd.

en: The split point must be less than the number of variables.
nl: Het splitspunt moet kleiner zijn dan het aantal variabelen.

en: There is %zu variable. | There are %zu variables.
nl[0]: Er is %zu variabele.
nl[1]: Er zijn %zu variabelen.

en: Scale: %s
nl: Schaal: %s

en: Item-Total Statistics
nl: Item-totaalstatistieken

en: Scale Mean if Item Deleted
nl: Schaalgemiddelde als item wordt verwijderd

en: Scale Variance if Item Deleted
nl: Schaalvariantie als item wordt verwijderd

en: Corrected Item-Total Correlation
nl: Gecorrigeerde item-totaalcorrelatie

en: Cronbach's Alpha if Item Deleted
nl: Cronbachs Alpha als item wordt weggelaten

en: Reliability Statistics
nl: Betrouwbaarheidsstatistieken

en: Cronbach's Alpha
nl: Cronbachs Alpha

en: N of Items
nl: Aantal items

en: Part 1
nl: Deel 1

en: Part 2
nl: Deel 2

en: Total N of Items
nl: Totaal aantal items

en: Correlation Between Forms
nl: Correlatie tussen formulieren

en: Spearman-Brown Coefficient
nl: Coëfficiënt van Spearman-Brown

en: Equal Length
nl: Gelijke lengte

en: Unequal Length
nl: Ongelijke lengte

en: Guttman Split-Half Coefficient
nl: 'Split-half'-coëfficiënt van Guttman

en: %s may not be used after %s.  Temporary transformations will be made permanent.
nl: %s mag niet gebruikt worden na %s. Tijdelijke transformaties zullen blijvend worden gemaakt.

en: Differing number of variables in old name list (%zu) and in new name list (%zu).
nl: Verschillend aantal variabelen in oude namenlijst (%zu) en nieuwe namenlijst (%zu).

en: Renaming would duplicate variable name %s.
nl: Hernoemen zou variabelenaam %s dupliceren.

en: Dummy variable name `%s' hides dictionary variable `%s'.
nl: 'Dummy'-variabelenaam `%s' verbergt woordenboekvariabele `%s'.

en: Dummy variable name `%s' is given twice.
nl: 'Dummy'-variabelenaam `%s' is twee keer opgegeven.

en: Syntax error expecting substitution values.
nl: Syntaxfout: vervangingwaarden verwacht.

en: Syntax error expecting `/' or end of command.
nl: Syntaxfout: `/' of einde van opdracht verwacht.

en: Each dummy variable must have the same number of substitutions.
nl: Elke 'dummy'-variabele moet hetzelfde aantal vervangingen bevatten.

en: Dummy variable %s had %zu substitution. | Dummy variable %s had %zu substitutions.
nl[0]: 'Dummy'-variabele %s had %zu vervanging.
nl[1]: 'Dummy'-variabele %s had %zu vervangingen.

en: Syntax error expecting END REPEAT.
nl: Syntaxfout: verwacht werd END REPEAT.

en: Expansion %zu of %zu
nl: Expansie %zu van %zu

en: Ranges may only have integer bounds.
nl: Bereiken mogen alleen grenzen van gehele getallen hebben.

en: %ld TO %ld is an invalid range.
nl: %ld TO %ld is een ongeldig bereik.

en: No matching %s.
nl: Geen overeenkomende %s.

en: Area Under the Curve
nl: Gebied onder de curve

en: Area
nl: Gebied

en: Asymptotic Sig.
nl: Asymptotische sign.

en: Asymp. %g%% Confidence Interval
nl: Asymp. %g%%-betrouwbaarheidsinterval

en: Variable under test
nl: Getoetste variabele

en: Case Summary
nl: Samenvatting observaties

en: Unweighted
nl: Ongewogen

en: Weighted
nl: Gewogen

en: Coordinates of the Curve
nl: Coördinaten van de curve

en: Positive if greater than or equal to
nl: Positief indien groter dan of gelijk aan

en: Sensitivity
nl: Gevoeligheid

en: 1 - Specificity
nl: 1 - Specificiteit

en: Coordinates
nl: Coördinaten

en: Test variable
nl: Toetsvariabele

en: Multiple modes exist for variable `%s'.  Using %.*g as the threshold value.
nl: Voor variabele `%s' bestaan meerdere modi.  %.*g wordt als drempelwaarde gebruikt.

en: Runs Test
nl: 'Runs'-toets

en: Test Value
nl: Toetswaarde

en: Test Value (mode)
nl: Toetswaarde (mode)

en: Test Value (mean)
nl: Toetswaarde (gemiddelde)

en: Test Value (median)
nl: Toetswaarde (mediaan)

en: Cases < Test Value
nl: Observaties < toetswaarde

en: Cases ≥ Test Value
nl: Observaties ≥ toetswaarde

en: Total Cases
nl: Observaties totaal

en: Number of Runs
nl: Aantal 'runs'

en: The %s string must contain exactly one character.
nl: De %s-tekenreeks moet precies één teken bevatten.

en: Output file `%s' exists but %s was not specified.
nl: Uitvoerbestand `%s' bestaat maar %s werd niet opgegeven.

en: The OUTFILE or METADATA subcommand is required.
nl: De OUTFILE- of METADATA-subopdracht is verplicht.

en: The filter variable must be numeric.
nl: De filtervariabele moet numeriek zijn.

en: The filter variable may not be scratch.
nl: De filtervariabele mag geen kladvariabele zijn.

en: Syntax error expecting %s or year.
nl: Syntaxfout: %s of jaar verwacht.

en: %s requires numeric output format as an argument.  Specified format %s is of type string.
nl: %s vereist numerieke uitvoeropmaak als een argument.  Opgegeven opmaak %s is van type alfanumeriek.

en: Syntax error expecting ON or OFF or a file name.
nl: Syntaxfout: ON of OFF of een bestandsnaam verwacht.

en: %s is not a recognized encoding or locale name
nl: %s is geen herkende codering of lokale naam

en: Settings
nl: Instellingen

en: System Information
nl: Systeeminformatie

en: Version
nl: Versie

en: Host System
nl: Gastheersysteem

en: Build System
nl: Bouwsysteem

en: Locale Directory
nl: 'Locale'-directory

en: Journal File
nl: Journaalbestand

en: Compiler Version
nl: Compiler versie

en: Syntax error expecting the name of a setting.
nl: Syntaxfout: naam van een instelling verwacht.

en: Environment Variables
nl: Omgevingsvariabelen

en: Too many %s commands without a %s: at most %d levels of saved settings are allowed.
nl: Te veel %s-opdrachten zonder een %s: ten hoogste %d niveaus van opgeslagen instellingen zijn toegestaan.

en: %s without matching %s.
nl: %s zonder overeenkomende %s.

en: Differences
nl: Verschillen

en: Negative Differences
nl: Negatieve verschillen

en: Positive Differences
nl: Positieve verschillen

en: Ties
nl: Gelijke waarden

en: Variable %s specified twice in sort criteria.
nl: Variabele %s tweemaal opgegeven in sorteercriteria.

en: At most 8 split variables may be specified.
nl: Ten hoogste 8 splitsvariabelen mogen worden opgegeven.

en: File Information
nl: Bestandsinformatie

en: File
nl: Bestand

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Integer Format
nl: Opmaak geheel getal

en: Big Endian
nl: 'Big Endian'

en: Little Endian
nl: 'Little Endian'

en: Real Format
nl: Opmaak kommagetal

en: Not weighted
nl: Ongewogen

en: Compression
nl: Compressie

en: Documents
nl: Documenten

en: (none)
nl: (geen)

en: No variables to display.
nl: Geen variabelen om weer te geven.

en: No macros to display.
nl: Geen macro's om weer te geven.

en: Macros
nl: Macro's

en: Source Location
nl: Bronlocatie

en: No variable sets defined.
nl: Geen variabelen'sets' gedefinieerd.

en: Variable Sets
nl: Variabelen'sets'

en: Variable Set and Position
nl: Variabelen'set' en positie

en: (empty)
nl: (leeg)

en: Position
nl: Positie

en: Measurement Level
nl: Meetniveau

en: Role
nl: Rol

en: Width
nl: Breedte

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Print Format
nl: Afdrukopmaak

en: Write Format
nl: Schrijfopmaak

en: Variable Value
nl: Variabelewaarde

en: User-missing value
nl: Door gebruiker gedefinieerde ontbrekende waarde

en: Variable and Dataset Attributes
nl: Eigenschappen variabele en gegevensverzameling

en: Variable and Name
nl: Variabele en naam

en: (dataset)
nl: (gegevensverzameling)

en: No vectors defined.
nl: Geen vectoren gedefinieerd.

en: Vectors
nl: Vectoren

en: Vector and Position
nl: Vector en positie

en: No valid encodings found.
nl: Geen geldige coderingen gevonden.

en: Usable encodings for %s.
nl: Bruikbare coderingen voor %s.

en: Encodings that can successfully read %s (by specifying the encoding name on the GET command's ENCODING subcommand).  Encodings that yield identical text are listed together.
nl: Coderingen die %s succesvol kunnen lezen (door de codering op te geven op subopdracht ENCODING van de GET-opdracht).  Coderingen die identieke tekst opleveren, zijn bij elkaar gezet.

en: Encodings
nl: Coderingen

en: %s Encoded Text Strings
nl: %s-gecodeerde tekenreeksen

en: Text strings in the file dictionary that the previously listed encodings interpret differently, along with the interpretations.
nl: Tekenreeksen in het bestandswoordenboek die de hiervoor getoonde coderingen verschillend interpreteren, samen met die interpretaties.

en: Text
nl: Tekst

en: Purpose
nl: Doel

en: Group Statistics
nl: Groepsstatistieken

en: Group
nl: Groep

en: Independent Samples Test
nl: Toets voor onafhankelijke steekproeven

en: Levene's Test for Equality of Variances
nl: Levenes toets voor gelijkheid van varianties

en: T-Test for Equality of Means
nl: T-toets voor gelijkheid van gemiddelden

en: Mean Difference
nl: Gemiddeld verschil

en: Std. Error Difference
nl: St.fout van verschil

en: 95% Confidence Interval of the Difference
nl: 95%-betrouwbaarheidsinterval voor verschil

en: Assumptions
nl: Aannamen

en: Equal variances assumed
nl: Aangenomen dat varianties gelijk zijn

en: Equal variances not assumed
nl: Niet aangenomen dat varianties gelijk zijn

en: One-Sample Test
nl: Toets voor één steekproef

en: Test Value = %.*g
nl: Toetswaarde = %.*g

en: %g%% Confidence Interval of the Difference
nl: %g%%-betrouwbaarheidsinterval voor het verschil

en: One-Sample Statistics
nl: Statistieken voor één steekproef

en: Paired Sample Statistics
nl: Statistieken voor gepaarde steekproeven

en: Pair %zu
nl: Paar %zu

en: Paired Samples Correlations
nl: Correlaties voor gepaarde steekproeven

en: Paired Samples Test
nl: Toets voor gepaarde steekproeven

en: Paired Differences
nl: Gepaarde verschillen

en: When applying %s to a string variable, two values must be specified.
nl: Bij het toepassen van %s op een alfanumerieke variabele moeten twee waarden worden opgegeven.

en: %s subcommand may not be used with %s.
nl: Subopdracht %s mag niet gebruikt worden met %s.

en: Exactly one of TESTVAL, GROUPS and PAIRS subcommands must be specified.
nl: Precies één van de subopdrachten TESTVAL, GROUPS of PAIRS moet worden opgegeven.

en: This command may only appear once between procedures and procedure-like commands.
nl: Deze opdracht mag slechts éénmaal voorkomen tussen procedures en procedure-achtige opdrachten.

en:    (Entered %s)
nl:    (Ingevoerd %s)

en: Old and new variable counts do not match.
nl: Aantallen oude en nieuwe variabelen komen niet overeen.

en: There is %zu old variable. | There are %zu old variables.
nl[0]: Er is %zu oude variabele.
nl[1]: Er zijn %zu oude variabelen.

en: There is %zu new variable name. | There are %zu new variable names.
nl[0]: Er is %zu nieuwe variabelenaam.
nl[1]: Er zijn %zu nieuwe variabelenamen.

en: Requested renaming duplicates variable name %s.
nl: Gevraagde hernoeming dupliceert variabelenaam %s.

en: Cannot DROP all variables from dictionary.
nl: Kan niet alle variabelen verwijderen (DROP) uit woordenboek.

en: Truncating value label to %d bytes.
nl: Waardelabel wordt afgekapt tot %d bytes.

en: A vector named %s already exists.
nl: Een vector met de naam %s bestaat al.

en: Vector name %s is given twice.
nl: Vectornaam %s is tweemaal opgegeven.

en: Only a single vector name may be specified when a list of variables is given.
nl: Als een lijst met variabelen wordt opgegeven, mag slechts één vectornaam worden gespecificeerd.

en: Vector length may only be specified once.
nl: Vectorlengte mag slechts éénmaal worden opgegeven.

en: Only one format may be specified.
nl: Slechts één indeling mag worden opgegeven.

en: Syntax error expecting vector length or format.
nl: Syntaxfout: vectorlengte of indeling verwacht.

en: Vector length is required.
nl: Vectorlengte is vereist.

en: %s is an existing variable name.
nl: %s is een bestaande variabelenaam.

en: Two different vectors add variable %s%zu.
nl: Twee verschillende vectoren voegen variabele %s%zu toe.

en: The weighting variable must be numeric.
nl: De wegingsvariabele moet numeriek zijn.

en: The weighting variable may not be scratch.
nl: De wegingsvariabele mag geen kladvariabele zijn.

en: Sign
nl: Teken

en: Negative Ranks
nl: Negatieve rangen

en: Positive Ranks
nl: Positieve rangen

en: Too many pairs to calculate exact significance
nl: Teveel paren om precieze significantie te kunnen berekenen

en: Syntax error expecting weight value.
nl: Syntaxfout: waarde voor weging verwacht.

en: Syntax error expecting number or string.
nl: Syntaxfout: getal of tekenreeks verwacht.

en: Invalid arguments to %s function.
nl: Ongeldige argumenten bij %s functie.

en: Unrecognized date unit `%.*s'.  Valid date units are `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', and `%s'.
nl: Niet-herkende datumeenheid `%.*s'.  Geldige datumeenheden zijn `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s' en `%s'.

en: Invalid DATESUM method.  Valid choices are `%s' and `%s'.
nl: Ongeldige DATESUM-methode.  Geldige keuzes zijn `%s' en `%s'.

en: Index outside valid range 1 to %zu, inclusive, for vector %s.  The value will be treated as system-missing.
nl: Index valt buiten valide bereik 1 tot en met %zu voor vector %s. De waarde zal als 'system-missing' worden behandeld.

en: The index is system-missing.
nl: De index is 'system-missing'.

en: The index has value %g.
nl: De index heeft de waarde %g.

en: Type mismatch: expression has %s type, but a boolean value is required here.
nl: Type komt niet overeen: expressie is van type %s, maar hier is een booleaanse waarde verplicht.

en: This command tries to create a new variable %s by assigning a string value to it, but this is not supported.  Use the STRING command to create the new variable with the correct width before assigning to it, e.g. STRING %s(A20).
nl: Deze opdracht probeert een nieuwe variabele %s te creëren door er een alfanumerieke waarde aan toe te kennen, maar dit wordt niet ondersteund.  Gebruik de STRING-opdracht om de nieuwe variabele te creëren met de juiste breedte alvorens er een waarde aan toe te kennen, bijv. STRING %s(A20).

en: Type mismatch: expression has type '%s', but a numeric value is required.
nl: Type komt niet overeen: expressie is van type ‘%s’, maar hier is een numerieke waarde vereist.

en: Type mismatch: expression has type '%s', but a string value is required.
nl: Type komt niet overeen: expressie is van type ‘%s’, maar hier is een alfanumerieke waarde vereist.

en: Both operands of %s must have the same type.
nl: Beide operanden van %s moeten van hetzelfde type zijn.

en: Both operands of %s must be numeric.
nl: Beide operanden van %s moeten numeriek zijn.

en: This operand has type '%s'.
nl: Deze operand is van type ‘%s’.

en: The unary %s operator requires a numeric operand.
nl: De unaire operator %s vereist een numerieke operand.

en: The operand of %s has type '%s'.
nl: De operand van %s is van type ‘%s’.

en: Chaining relational operators (e.g. `a < b < c') will not produce the mathematically expected result.  Use the AND logical operator to fix the problem (e.g. `a < b AND b < c').  To disable this warning, insert parentheses.
nl: Achter elkaar zetten van relationele operatoren (bijv. `a < b < c') zal niet het wiskundig verwachte resultaat opleveren.  Gebruik de logische operator AND om het probleem te verhelpen (bijv. `a < b AND b < c').  Voeg haakjes in om deze waarschuwing uit te schakelen.

en: Unknown system variable %s.
nl: Onbekende systeemvariabele %s.

en: Unknown identifier %s.
nl: Onbekende identificator %s.

en: Syntax error parsing expression.
nl: Syntaxfout bij lezen van expressie.

en: A vector index must be numeric.
nl: Een vectorindex moet numeriek zijn.

en: This vector index has type '%s'.
nl: Deze vector is van type ‘%s’.

en: %s must have an odd number of arguments.
nl: %s moet een oneven aantal argumenten hebben.

en: %s function cannot accept suffix .%d to specify the minimum number of valid arguments.
nl: %s-functie accepteert geen achtervoegsel .%d om het minimumaantal valide argumenten te specificeren.

en: For %s with %d arguments, at most %d (not %d) may be required to be valid.
nl: Voor %s met %d argumenten mogen ten hoogste %d (niet %d) argumenten worden opgegeven.

en: Type mismatch invoking %s as
nl: Type komt niet overeen bij aanroep van %s als

en: Function invocation
nl: Functie-aanroep

en:  does not match any known function.  Candidates are:
nl:  komt niet overeen met enige bekende functie.  Kandidaten zijn:

en: This argument has type '%s' but '%s' is required.
nl: Dit argument is van type ‘%s’, maar vereist is type ‘%s’.

en: No function or vector named %s.
nl: Geen functie of vector met de naam %s.

en: %s is a PSPP extension.
nl: %s is een PSPP-uitbreiding.

en: %s is not available in this version of PSPP.
nl: %s is niet beschikbaar in deze versie van PSPP.

en: %s may not appear after %s.
nl: %s mag niet voorkomen na %s.

en: failed to create temporary file
nl: aanmaken van tijdelijk bestand is mislukt

en: seeking in temporary file
nl: tijdelijk bestand wordt doorzocht

en: reading temporary file
nl: tijdelijk bestand wordt gelezen

en: unexpected end of file reading temporary file
nl: onverwacht einde van bestand bij lezen van tijdelijk bestand

en: writing to temporary file
nl: schrijven naar tijdelijk bestand

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Armenian
nl: Armeens

en: Baltic
nl: Baltisch

en: Celtic
nl: Keltisch

en: Central European
nl: Centraal-Europees

en: Chinese Simplified
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Chinese Traditional
nl: Traditioneel Chinees

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Cyrillic/Russian
nl: Cyrillisch/Russisch

en: Cyrillic/Ukrainian
nl: Cyrillisch/Oekraïens

en: Georgian
nl: Georgisch

en: Greek
nl: Grieks

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hebrew Visual
nl: Hebreeuws visueel

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Nordic
nl: Scandinavisch

en: Romanian
nl: Roemeens

en: South European
nl: Zuid-Europees

en: Thai
nl: Thais

en: Turkish
nl: Turks

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Western European
nl: West-Europees

en: error
nl: fout

en: warning
nl: waarschuwing

en: note
nl: opmerking

en: Notes (%d) exceed limit (%d).  Suppressing further notes.
nl: Opmerkingen (%d) overschrijden limiet (%d).  Verdere opmerkingen worden onderdrukt.

en: Warnings (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
nl: Waarschuwingen (%d) overschrijden limiet (%d).  Syntaxverwerking wordt gestopt.

en: Errors (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
nl: Fouten (%d) overschrijden limiet (%d).  Syntaxverwerking wordt gestopt.

en: %s: unexpected end of file
nl: %s: onverwacht einde van bestand

en: %s: I/O error reading Zip archive (%s)
nl: %s: invoer-/uitvoerfout bij lezen Zip-archief (%s)

en: %s: I/O error reading Zip archive
nl: %s: invoer-/uitvoerfout bij lezen Zip-archief

en: %s: corrupt archive at 0x%llx: expected %#<PRIx32> but got %#<PRIx32>
nl: %s: corrupt archiefbestand op 0x%llx: verwachtte %#<PRIx32> maar vond %#<PRIx32>

en: %s: corrupt archive reading member "%s": bad CRC %#<PRIx32> (expected %<PRIx32>)
nl: %s: corrupt archiefbestand bij lezen van lid "%s": onjuiste CRC %#<PRIx32> (%<PRIx32> verwacht)

en: %s: open failed (%s)
nl: %s: openen mislukt (%s)

en: %s: cannot find central directory
nl: %s: kan 'central directory' niet vinden

en: %s: seek failed (%s)
nl: %s: zoeken mislukt (%s)

en: %s: unknown member "%s"
nl: %s: onbekend lid "%s"

en: %s: member "%s" has unknown compression type %<PRIu16>
nl: %s: lid "%s" is op onbekende wijze gecomprimeerd: %<PRIu16>

en: %s: name mismatch between central directory (%s) and local file header (%s)
nl: %s: naam in 'central directory' (%s) en van lokale bestands'header' (%s) komen niet overeen

en: %s: cannot initialize inflator (%s)
nl: %s: kan 'inflator' niet initialiseren (%s)

en: %s: error inflating "%s" (%s)
nl: %s: fout bij 'inflating' "%s" (%s)

en: %s: error opening output file
nl: %s: fout bij openen uitvoerbestand

en: %s: not writing ZIP file to terminal
nl: %s: schrijf ZIP-bestand niet naar terminal

en: %s: error seeking in output file
nl: %s: fout bij zoeken in uitvoerbestand

en: %s: write failed
nl: %s: schrijven mislukt

en: Not creating histogram because the data contains less than 2 distinct values
nl: Histogram wordt niet gemaakt omdat de gegevens minder dan 2 verschillende waarden bevatten

en: One or more weight values are non-integer.  Fractional parts will be ignored when calculating the Shapiro-Wilk statistic.
nl: Één of meer gewichtswaarden zijn geen geheel getal.  Fracties zullen bij berekening van de Shapiro-Wilk-statistiek worden genegeerd.

en: ascii: opening output file `%s'
nl: ascii: uitvoerbestand `%s' wordt geopend

en: %s: %s must be positive integer or `auto'
nl: %s: %s moet positief geheel getal zijn of `auto'

en: ascii: page must be at least %d characters wide, but as configured is only %d characters
nl: ascii: pagina moet tenminste %d tekens breed zijn, maar geconfigureerd zijn slechts %d tekens

en: See %s for an image.
nl: Zie %s voor een afbeelding.

en: See %s for a chart.
nl: Zie %s voor een diagram.

en: error writing output file `%s': %s
nl: fout bij schrijven uitvoerbestand `%s': %s

en: `%s': bad font specification
nl: `%s': foutieve lettertype-specificatie

en: error opening output file `%s': %s
nl: fout bij openen uitvoerbestand `%s': %s

en: error drawing output for %s driver: %s
nl: fout bij tekenen uitvoer voor stuurprogramma %s: %s

en: Bar Chart
nl: Staafdiagram

en: Normal Q-Q Plot of %s
nl: Normaal Q-Q-diagram van %s

en: Observed Value
nl: Waargenomen waarde

en: Expected Normal
nl: Verwacht normaal

en: Detrended Normal Q-Q Plot of %s
nl: 'Detrended' normaal Q-Q-diagram van %s

en: Dev from Normal
nl: Afw. van normaal

en: *MISSING*
nl: *ONTBREKEND*

en: ROC Curve
nl: ROC-curve

en: Scatterplot %s
nl: Spreidingsdiagram %s

en: Scree Plot
nl: 'Scree'-diagram

en: Eigenvalue
nl: Eigenwaarde

en: Spread vs. Level Plot of %s
nl: Diagram van spreiding vs. niveau van %s

en: Level
nl: Niveau

en: Spread
nl: Spreiding

en: error opening output file `%s'
nl: fout bij openen uitvoerbestand `%s'

en: %s: unknown option `%s'
nl: %s: onbekende optie `%s'

en: %s: output option missing `='
nl: %s: ontbrekende uitvoeroptie '='

en: %s: output option specified more than once
nl: %s: uitvoeroptie meer dan eens gespecificeerd

en: PSPP Output
nl: PSPP-uitvoer

en: No description
nl: Geen beschrijving

en: error writing output file `%s'
nl: fout bij schrijven naar uitvoerbestand `%s'

en: `%s' is not a valid length.
nl: `%s' is geen geldige lengte.

en: syntax error in paper size `%s'
nl: syntaxfout in papiergrootte `%s'

en: unknown paper type `%.*s'
nl: onbekend papiertype `%.*s'

en: error opening input file `%s'
nl: fout bij openen invoerbestand `%s'

en: file `%s' does not state a paper size
nl: bestand `%s' geeft geen papiergrootte aan

en: %s: `%s' is `%s' but a Boolean value is required
nl: %s: `%s' is `%s', maar een Booleanse waarde is vereist

en: %s: `%s' is `%s' but one of the following is required: %s
nl: %s: `%s' is `%s' maar één van de volgende is vereist: %s

en: %s: `%s' is `%s' but a non-negative integer is required
nl: %s: `%s' is `%s' maar een niet-negatief geheel getal is vereist

en: %s: `%s' is `%s' but a positive integer is required
nl: %s: `%s' is `%s' maar een positief geheel getal is vereist

en: %s: `%s' is `%s' but an integer is required
nl: %s: `%s' is `%s' maar een geheel getal is vereist

en: %s: `%s' is `%s' but an integer greater than %d is required
nl: %s: `%s' is `%s' maar een geheel getal groter dan %d is vereist

en: %s: `%s' is `%s'  but an integer between %d and %d is required
nl: %s: `%s' is `%s'  maar een geheel getal tussen %d en %d is vereist

en: %s: `%s' is `%s' but a file name that contains `#' is required.
nl: %s: `%s' is `%s' maar een bestandsnaam die `#' bevat is vereist.

en: %s: `%s' is `%s', which could not be parsed as a color
nl: %s: `%s' is `%s'; dit kon niet als een kleur worden gelezen

en: Chart
nl: Diagram

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Note
nl: Noot

en: Page Break
nl: Pagina-einde

en: Table
nl: Tabel

en: Page Title
nl: Paginatitel

en: Suppressed %d additional warning about duplicate split values. | Suppressed %d additional warnings about duplicate split values.
nl[0]: %d verdere waarschuwing voor duplicaat-splitswaarden is onderdrukt.
nl[1]: %d verdere waarschuwingen voor duplicaat-splitswaarden zijn onderdrukt.

en: When SPLIT FILE is in effect, the input data must be sorted by the split variables (for example, using SORT CASES), but multiple runs of cases with the same split values were found separated by cases with different values.  Each run will be analyzed separately.  The duplicate split values are: %s
nl: Als SPLIT FILE actief is, moeten de invoergegevens zijn gesorteerd op de splitsvariabelen (bijvoorbeeld door SORT CASES te gebruiken), maar meerdere 'runs' van observaties met dezelfde splitswaarden bleken gescheiden te zijn door observaties met verschillende waarden.  Elke 'run' zal apart worden geanalyseerd.  De splitswaardeduplicaten zijn: %s

note: TRANSLATORS: Do not translate this string.  If the script of your language reads from right to left (eg Persian, Arabic, Hebrew etc), then replace this string with "output-direction-rtl".  Otherwise either leave it untranslated or copy it verbatim.
en: output-direction-ltr
nl: uitvoer-richting-lnr

en: Table lacks cell data.
nl: In tabel ontbreken celgegevens.

en: %s: create failed (%s)
nl: %s: creatie mislukt (%s)

en: %s: failed to start writing XML
nl: %s: beginnen met schrijven van XML is mislukt

en: %s: error writing file (%s)
nl: %s: fout bij schrijven bestand (%s)

en: %s: create failed
nl: %s: creatie mislukt

en: I/O error writing SPV file
nl: Invoer-/uitvoerfout bij schrijven SPV-bestand

en: %s: Failed to create XML parser
nl: %s: maken van XML-'parser' is mislukt

en: %s: document is not well-formed
nl: %s: document heeft niet de juiste vorm

en: %s: root node is "%s" but "%s" was expected
nl: %s: de 'root node' is "%s", maar verwacht werd "%s"

en: Add
nl: Toevoegen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Go To
nl: Gaan naar

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Paste
nl: Plakken

en: Find
nl: Zoek

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Close
nl: Sluiten

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: _Insert Case
nl: _Voeg observatie in

en: Cl_ear Cases
nl: _Wis observaties

en: _Insert Variable
nl: _Voeg variabele in

en: Cl_ear Variables
nl: Wis _variabelen

en: Sort _Ascending
nl: Sorteer _oplopend

en: Sort _Descending
nl: Sorteer _aflopend

en: Aggregate destination file
nl: Aggregatie-doelbestand

en: System Files (*.sav)
nl: Systeembestanden (*.sav)

en: Compressed System Files (*.zsav)
nl: Gecomprimeerde systeembestanden (*.zsav)

en: Portable Files (*.por)
nl: Overdraagbare ('portable') bestanden (*.por)

en: New
nl: Nieuw

en: Old
nl: Oud

en: Column Number: %d
nl: Kolomnummer: %d

en: Chisq
nl: Chi-kw

en: Pearson chi-square, likelihood ratio, Fisher’s exact test, continuity correction, linear-by-linear association.
nl: Pearson chi-kwadraat, waarschijnlijkheidsratio, Fishers exact-toets, continuïteitscorrectie, associatie van lineair met lineair.

en: Phi and Cramer's V
nl: Phi en Cramers V

en: Contingency coefficient
nl: Contingentiecoëfficiënt

en: Uncertainty coefficient
nl: Onzekerheidscoëfficiënt

en: Kendall's Tau-b
nl: Kendalls Tau-b

en: Kendall's Tau-c
nl: Kendalls Tau-c

en: Risk
nl: Risico

en: Relative Risk estimate
nl: Relatieve risicoschatting

en: Somer's d
nl: Somers d

en: Cohen's Kappa
nl: Cohens Kappa

en: Spearman correlation, Pearson's r
nl: Spearmancorrelatie, Pearsons r

en: Frequency Count
nl: Frequentietelling

en: Row
nl: Rij

en: Row percent
nl: Rijpercentage

en: Column
nl: Kolom

en: Column percent
nl: Kolompercentage

en: Total percent
nl: Totaalpercentage

en: Expected value
nl: Verwachte waarde

en: Standardized Residual
nl: Gestandaardiseerd residu

en: Adjusted Std. Residual
nl: Bijgesteld gestand. residu

en: Standard error
nl: Standaardfout

en: Standard error of mean
nl: Standaardfout v.h. gemiddelde

en: Kurtosis and standard error of kurtosis
nl: Welving en standaardfout v.d. welving

en: Skewness and standard error of skewness
nl: Scheefheid en standaardfout van de scheefheid

en: _Eigenvalues over %4.2f times the mean eigenvalue
nl: _Eigenwaarden groter dan %4.2f keer de gemiddelde eigenwaarde

en: Standard error of the mean
nl: Standaardfout van het gemiddelde

en: Standard error of the skewness
nl: Standaardfout van de scheefheid

en: Standard error of the kurtosis
nl: Standaardfout van de welving

en: Contrast %d of %d
nl: Contrast %d van %d

en: O_ptions...
nl: O_pties...

en: Paired Samples T Test
nl: T-toets voor gepaarde steekproeven

en: Recode into Different Variables
nl: Hercoderen naar andere variabelen

en: Recode into Different Variables: Old and New Values
nl: Hercoderen naar andere variabelen: oude en nieuwe waarden

en: Recode into Same Variables
nl: Hercoderen binnen dezelfde variabelen

en: Recode into Same Variables: Old and New Values
nl: Hercoderen binnen dezelfde variabelen: oude en nieuwe waarden

en: Coeff
nl: Coëff

en: Show the regression coefficients
nl: Toon de regressiecoëfficiënten

en: Conf. Interval
nl: Betr.interval

en: Show the confidence interval for the regression coefficients
nl: Toon het betrouwbaarheidsinterval voor de regressiecoëfficiënten

en: Show the correlation between observed and predicted values
nl: Toon de correlatie tussen waargenomen en voorspelde waarden

en: Show the analysis of variance table
nl: Toon de variantie-analyse-tabel

en: Show the variance coefficient matrix
nl: Toon de matrix van variantie-coëfficiënten

en: Tol
nl: 'Tol'

en: Show the variance inflation factor and its reciprocal
nl: Toon de inflatiefactor van de variantie en diens reciproke

en: Approximately %3d%% of all cases.
nl: Ongeveer %3d%% van alle observaties.

en: Exactly %3d cases from the first %3d cases.
nl: Precies %3d van de eerste %3d observaties.

en: %d thru %d
nl: %d tot en met %d

en: Category 0
nl: Categorie 0

en: Category 1
nl: Categorie 1

en: Test Type
nl: Toetstype

en: _Sign
nl: _Teken

en: Two-Related-Samples Tests
nl: Toetsen voor twee afhankelijke steekproeven

en: Do not weight cases
nl: Weeg observaties niet

en: Weight cases by %s
nl: Weeg observaties met %s

en: Search Text:
nl: Zoek tekst:

en: Ignore case
nl: Negeer letterkast

en: Wrap around
nl: Rondlopend

en: Match whole words only
nl: Zoek alleen gejele woorden

en: Search forward
nl: Zoek vooruit

en: Search backward
nl: Zoek terug

en: PSPPIRE Search Syntax
nl: PSPPIRE zoeksyntax

en: Variable Details
nl: Variabele-details

en: Prefer variable labels
nl: Voorkeur voor variabelelabels

en: Default sort order
nl: Standaard-sorteervolgorde

en: Unsorted (dictionary order)
nl: Ongesorteerd (woordenboekvolgorde)

en: Sort by name
nl: Sorteer op naam

en: Sort by label
nl: Sorteer op label

en: Variable Information
nl: Variabele-informatie

en: add
nl: tel op

en: subtract
nl: trek af

en: multiply
nl: vermenigvuldig

en: divide
nl: deel

en: raise x to the power of y
nl: verhef x tot de macht y

en: is greater than
nl: is groter dan

en: is less than
nl: is kleiner dan

en: is no less than
nl: is niet kleiner dan

en: is no greater than
nl: is niet groter dan

en: is not equal to
nl: is niet gelijk aan

en: is equal to
nl: is gelijk aan

en: and
nl: en

en: or
nl: of

en: not
nl: niet

en: Layer %d of %d
nl: Laag %d van %d

en: Forward
nl: Vooruit

en: Back
nl: Terug

en: Could not open `%s'
nl: Kon `%s' niet openen

en: Error reading `%s': %s
nl: Fout bij lezen `%s': %s

en: Failed to read `%s', because it contains a line over %d bytes long and therefore appears not to be a text file.
nl: Lezen van `%s' mislukt omdat dit een regel bevat die meer dan %d bytes lang is, waardoor het geen tekstbestand lijkt te zijn.

en: `%s' is empty.
nl: `%s' is leeg.

en: through
nl: tot en met

en: _Value:
nl: _Waarde:

en: _System Missing
nl: _System-missing

en: System _or User Missing
nl: System- of _user-missing

en: _Range:
nl: _Bereik:

en: Range, _LOWEST thru value
nl: Bereik, _LAAGSTE tot en met waarde

en: Range, value thru _HIGHEST
nl: Bereik, waarde tot en met _HOOGSTE

en: _All other values
nl: _Alle andere waarden

en: Decimal
nl: Decimaal

en: Align
nl: Uitlijnen

en: Measure
nl: Meting

en: Algorithm must be either `%s' or `%s'.
nl: Algoritme moet òf `%s' òf `%s' zijn.

en: Syntax must be either `%s' or `%s'.
nl: Syntax moet òf `%s' òf `%s' zijn.

en: Error encountered while ERROR=STOP is effective.
nl: Op fout gestuit terwijl ERROR=STOP actief is.

en: Stopping syntax file processing here to avoid a cascade of dependent command failures.
nl: Uitvoering van syntaxbestand wordt hier stopgezet ter vermijding van een waterval aan afhankelijke opdrachtfouten.

en: PSPP, a program for statistical analysis of sampled data.
    Usage: %s [OPTION]... FILE...
    
    Arguments to long options also apply to equivalent short options.
    
    Output options:
      -o, --output=FILE         output to FILE, default format from FILE's name
      -O format=FORMAT          override format for previous -o
      -O OPTION=VALUE           set output option to customize previous -o
      -O device={terminal|listing}  override device type for previous -o
      -e, --error-file=FILE     append errors, warnings, and notes to FILE
      --no-output               disable default output driver
      --table-look=FILE         use output style read from FILE
    Supported output formats: %s
    
    Language options:
      -I, --include=DIR         append DIR to search path
      -I-, --no-include         clear search path
      -r, --no-statrc           disable running rc file at startup
      -a, --algorithm={compatible|enhanced}
                                set to `compatible' if you want output
                                calculated from broken algorithms
      -x, --syntax={compatible|enhanced}
                                set to `compatible' to disable PSPP extensions
      -b, --batch               interpret syntax in batch mode
      -i, --interactive         interpret syntax in interactive mode
      --syntax-encoding=ENCODING  specify encoding for syntax files
      -s, --safer               don't allow some unsafe operations
    Default search path: %s
    
    Informative output:
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             output version information and exit
    
    Non-option arguments are interpreted as syntax files to execute.
nl: PSPP, een programma voor statistische analyse van steekproefgegevens.
    Gebruik: %s [OPTIE}... BESTAND... 
    
    Argumenten voor lange opties gelden ook voor equivalente afgekorte opties.
    
    Uitvoeropties:
      -o, --output=BESTAND         uitvoer naar BESTAND, standaardindeling afgeleid uit naam van BESTAND
      -O format=INDELING          overschrijft indeling van eerdere -o
      -O OPTIE=WAARDE           zet uitvoeroptie als aanpassing van eerdere -o
      -O device={terminal|listing}  overschrijft apparaattype van eerdere -o
      -e, --error-file=BESTAND     voeg fouten, waarschuwingen en opmerkingen toe aan BESTAND
      --no-output               schakel standaard-uitvoerstuurprogramma uit
      --table-look=BESTAND         gebruik uitvoerstijl gelezen van BESTAND
    Ondersteunde uitvoerindelingen: %s
    
    Taalopties:
      -I, --include=MAP         voeg MAP toe aan zoekpad
      -I-, --no-include         wis zoekpad
      -r, --no-statrc           schakel uitvoeren rc-bestand bij opstarten uit
      -a, --algorithm={compatible|enhanced}
                                geef op `compatible' als u uitvoer wilt
                                berekend uit 'gebroken' algoritmes
      -x, --syntax={compatible|enhanced}
                                geef op `compatible' om PSPP-uitbreidingen uit te schakelen
      -b, --batch               interpreteer syntax in 'batch'-modus
      -i, --interactive         interpreteer syntax in interactieve modus
      --syntax-encoding=CODERING  specificeer codering van syntaxbestanden
      -s, --safer               sta sommige onveilige operaties niet toe
    Standaard-zoekpad: %s
    
    Informatieve uitvoer:
      -h, --help                toon deze hulp en sluit af
      -V, --version             toon versie-informatie en sluit af
    
    Argumenten die geen opties zijn, worden geïnterpreteerd als uit te voeren syntaxbestanden.

en: Bad regular expression: %s
nl: Foutieve reguliere expressie: %s

en: A program for the analysis of sampled data
nl: Een programma voor de analyse van steekproefgegevens

en: Help path conversion error: %s
nl: Omzettingsfout van pad naar Help: %s

en: Cannot open via html: %s with uri: %s The PSSP manual is also available at %s
nl: Kan niet openen via html: %s met uri: %s De PSSP-handleiding is ook beschikbaar op %s

en: _About
nl: _Over

en: _System Information
nl: _Systeeminformatie

en: _Reference Manual
nl: _Handleiding

en: PSPP runs best on free platforms such as GNU and GNU/Linux.
nl: PSOPP werkt het best op vrije platformen als GNU en GNU/Linux.

en: Right click on variable lists to change between viewing the variables' names and their labels.
nl: Klik rechts op variabelenlijsten om te wisselen tussen namen van variabelen en hun labels.

en: Click "Paste" instead of "OK" when running procedures.  This allows you to edit your commands before running them and you have better control over your work.
nl: Klik op 'Plakken' in plaats van 'OK' als u procedures uitvoert.  Dit staat u toe, uw opdrachten te wijzigen vóór ze uitgevoerd worden en u heeft meer controle over uw werk.

en: Directly import your spreadsheets using the "File | Import Data" menu.
nl: Importeer uw werkbladen direct door het menu 'File | Import Data' te gebruiken.

en: For an easy way to convert string variables into numerically encoded variables, use "Automatic Recode"  which preserves the variable names as labels.
nl: U kunt alfanumerieke variabelen gemakkelijk in numeriek gecodeerde variabelen omzetten door 'Automatic Recode' te gebruiken. Hiermee worden de variabelenamen als labels behouden.

en: When browsing large data sets, use "Windows | Split" to see both ends of the data in the same view.
nl: Als u grote dataverzamelingen bekijkt, gebruik dan 'Windows | Split' om beide uiteinden van de gegevens tegelijk te zien.

en: Export your reports to ODT format for easy editing with the Libreoffice.org suite.
nl: Exporteer uw rapporten in ODT-indeling om ze eenvoudig te kunnen bewerken met de LibreOffice.org-suite.

en: Use "Edit | Options" to have your Output window automatically appear when statistics are generated.
nl: Gebruik 'Edit | Options' om het venster Uitvoer automatisch te laten verschijnen als statistieken worden gegenereerd.

en: To easily reorder your variables, drag and drop them in the Variable View or the Data View.
nl: Sleep uw variabelen naar de Variabelenweergave of Gegevensweergave om ze gemakkelijk te kunnen herordenen.

en: Psppire User Hint
nl: Gebruikershint van Psppire

en: _Next Tip
nl: _Volgende tip

en: _Close
nl: _Sluiten

en: Psppire: Fatal Error
nl: Psppire: fatale fout

en: You have discovered a bug in PSPP.  Please report this to %s including all of the following information, and a description of what you were doing when this happened.
nl: U hebt een fout ontdekt in PSPP.  Geef deze alstublieft door aan %s, samen met alle volgende informatie, en een beschrijving van wat u aan het doen was toen dit gebeurde.

en: Show version information and exit
nl: Toon versie-informatie en sluit af

en: Do not display the splash screen
nl: Toon het opstartscherm niet

en: Do not attempt single instance negotiation
nl: Probeer geen 'single instance'-onderhandeling

en: The maximum length of a missing value for a string variable is 8 in UTF-8.
nl: De maximale lengte voor een ontbrekende waarde van een alfanumerieke variabele in UTF-8-codering is 8.

en: At least one value must be specified
nl: Tenminste één waarde moet worden opgegeven

en: Incorrect range specification
nl: Onjuiste specificatie van bereik

en: %'d case | %'d cases
nl[0]: %'d observatie
nl[1]: %'d observaties

en: %'d variable | %'d variables
nl[0]: %'d variabele
nl[1]: %'d variabelen

en: Case
nl: Observatie

en: Data View
nl: Gegevensweergave

en: Variable View
nl: Variabelenweergave

en: Transformations Pending
nl: Nog uit te voeren omzettingen

en: Filter off
nl: Filter uit

en: Filter by %s
nl: Filter op %s

en: No Split
nl: Splitsen uit

en: Split by
nl: Splits op

en: Weights off
nl: Weging uit

en: Weight by %s
nl: Weeg met %s

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: System File
nl: Systeembestand

en: Compressed System File
nl: Gecomprimeerd systeembestand

en: Portable File
nl: Overdraagbaar bestand

en: Format:
nl: Indeling:

en: Delete Existing Dataset?
nl: Bestaande gegevensverzameling verwijderen?

en: Renaming "%s" to "%s" will destroy the existing dataset named "%s".  Are you sure that you want to do this?
nl: Hernoemen van "%s" naar "%s" zal de bestaande gegevensverzameling met de naam "%s" vernietigen.  Weet u zeker dat u dit wilt doen?

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Please enter a new name for dataset "%s":
nl: Voer een nieuwe naam in voor gegevensverzameling "%s":

en: Rename Dataset
nl: Hernoem gegevensverzameling

en: _File
nl: _Bestand

en: _New
nl: _Nieuw

en: _Data
nl: _Gegevens

en: _Import Data...
nl: _Importeer gegevens...

en: _Save...
nl: O_pslaan...

en: Save _As...
nl: Opslaan _als...

en: _Rename Dataset...
nl: _Hernoem gegevensverzameling...

en: _Display Data File Information
nl: Toon _informatie gegevensbestand

en: Working File
nl: Werkbestand

en: _External File...
nl: _Extern bestand...

en: _Recently Used Data
nl: Onlangs gebruikte _gegevens

en: Recently Used _Files
nl: Onlangs gebruikte _bestanden

en: _Quit
nl: _Afsluiten

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _Go To Variable...
nl: _Spring naar variabele...

en: _Go To Case...
nl: _Spring naar observatie...

en: Cu_t
nl: K_nippen

en: _Copy
nl: K_opiëren

en: _Paste
nl: P_lakken

en: Clear _Variables
nl: _Wis variabelen

en: _Find...
nl: _Zoek...

en: _Options...
nl: O_pties...

en: Jump to variable
nl: Spring naar variabele

en: Jump to a case in the data sheet
nl: Spring naar een observatie in het gegevensblad

en: Search for values in the data
nl: Zoek naar waarden in de gegevens

en: Create a new case at the current position
nl: Maak een nieuwe observatie aan op de huidige positie

en: Create a new variable at the current position
nl: Maak een nieuwe variabele aan op de huidige positie

en: Split the active dataset
nl: Splits de actieve gegevensverzameling

en: Weight cases by variable
nl: Weeg observaties via variabele

en: Show/hide value labels
nl: Toon/verberg waardelabels

en: Data Editor
nl: Gegevensbewerker

en: Automatically Detect
nl: Automatische detectie

en: Locale Encoding
nl: Plaatselijke codering

en: Character Encoding:
nl: Tekencodering:

en: Text Files
nl: Tekstbestanden

en: Text (*.txt) Files
nl: Tekstbestanden (*.txt)

en: Plain Text (ASCII) Files
nl: Bestanden met platte tekst (ASCII)

en: Comma Separated Value Files
nl: Bestanden met door komma's gescheiden waarden (CSV)

en: Tab Separated Value Files
nl: Bestanden met door tabs gescheiden waarden

en: Gnumeric Spreadsheet Files
nl: Gnumeric-rekenbladbestanden

en: OpenDocument Spreadsheet Files
nl: OpenDocument-rekenbladbestanden

en: All Spreadsheet Files
nl: Alle rekenbladbestanden

en: Select File to Import
nl: Kies te importeren bestand

en: Importing Delimited Text Data
nl: Tekstgegevens met scheidingstekens worden geïmporteerd

en: Adjust Variable Formats
nl: Pas variabele-indelingen aan

en: Importing Spreadsheet Data
nl: Rekenbladgegevens worden geïmporteerd

en: line
nl: regel

en: Select the First Line
nl: Kies de eerste regel

en: Line
nl: Regel

en: This assistant will guide you through the process of importing data into PSPP from a text file with one line per case,  in which fields are separated by tabs, commas, or other delimiters.
nl: Deze assistent zal u begeleiden bij het importeren van gegevens in PSPP uit een tekstbestand met één regel per observatie,  waarin velden van elkaar worden gescheiden door tabs, komma's of andere scheidingstekens.

en: The selected file contains %'lu line of text.   | The selected file contains %'lu lines of text.
nl[0]: Het gekozen bestand bevat %'lu regel tekst.
nl[1]: Het gekozen bestand bevat %'lu regels tekst.

en: The selected file contains approximately %'lu line of text.   | The selected file contains approximately %'lu lines of text.
nl[0]: Het gekozen bestand bevat ongeveer %'lu regel tekst.
nl[1]: Het gekozen bestand bevat ongeveer %'lu regels tekst.

en: Only the first %zu line of the file will be shown for preview purposes in the following screens.   | Only the first %zu lines of the file will be shown for preview purposes in the following screens.
nl[0]: Alleen de eerste %zu regel van het bestand wordt bij wijze van voorbeeld in de volgende schermen getoond.
nl[1]: Alleen de eerste %zu regels van het bestand worden bij wijze van voorbeeld in de volgende schermen getoond.

en: You may choose below how much of the file should actually be imported.
nl: Hieronder kunt u kiezen hoeveel van het bestand daadwerkelijk geïmporteerd moet worden.

en: Only the first %4d cases
nl: Alleen de eerste %4d observaties

en: Only the first %3d %% of file (approximately)
nl: Alleen de eerste %3d %% van het bestand (ongeveer)

en: Select the Lines to Import
nl: Kies de te importeren regels

en: Choose Separators
nl: Kies scheidingstekens

en: failed to create temporary directory during clipboard operation
nl: tijdelijke directory aanmaken tijdens klembord-operatie is mislukt

en: Infer file type from extension
nl: Leid bestandstype af uit extensie

en: Text (*.txt)
nl: Tekst (*.txt)

en: Text [plain] (*.txt)
nl: Platte tekst (*.txt)

en: Comma-Separated Values (*.csv)
nl: Door komma's gescheiden waarden (*.csv)

en: Export Output
nl: Exporteer uitvoer

en: Output Viewer
nl: Uitvoerweergever

note: TRANSLATORS: This is part of a filename.  Please avoid whitespace.
en: Untitled
nl: Zonder titel

en: Saved file `%s'
nl: Bestand `%s' opgeslagen

en: Save Syntax
nl: Sla syntax op

en: Syntax Files (*.sps)
nl: Syntaxbestanden (*.sps)

en: Syntax Editor
nl: Syntaxbewerker

en: Cannot load syntax file `%s'
nl: Kan syntaxbestand `%s' niet laden

en: Save the changes to `%s' before closing?
nl: Moeten de veranderingen vóór het afsluiten in `%s' worden opgeslagen?

en: If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
nl: Als u niet opslaat, zullen veranderingen van de laatste %ld seconden blijvend verloren gaan.

en: Close _without saving
nl: Sluit _zonder op te slaan

en: Data and Syntax Files
nl: Gegevens- en syntaxbestanden

en: System Files (*.sav, *.zsav)
nl: Systeembestanden (*.sav, *.zsav)

en: Output Files (*.spv)
nl: Uitvoerbestanden (*.spv)

en: Con_fidence Interval: %2d %%
nl: _Betrouwbaarheidsinterval: %2d %%

en: Variable Type and Format
nl: Variabeletype en -indeling

en: _Minimize all Windows
nl: _Minimaliseer alle vensters

en: _Split
nl: _Splits

en: _Windows
nl: _Vensters

en: %s argument must be a single character
nl: argument voor %s moet één teken zijn

en: exactly two non-option arguments are required; use --help for help
nl: precies twee niet-optie-argumenten zijn verplicht; gebruik --help voor hulp

en: %s: cannot guess output format (use -O option)
nl: %s: kan de uitvoerindeling niet raden (gebruik optie -O)

en: %s: unknown output format (use -O option)
nl: %s: onbekende uitvoerindeling (gebruik optie -O)

en: %s: error reading input file
nl: %s: fout bij lezen invoerbestand

en: %s: error writing output file
nl: %s: fout bij schrijven uitvoerbestand

en: %s: error opening password file
nl: %s: fout bij openen wachtwoordbestand

en: 
    %s: password not in file
nl: 
    %s: wachtwoord niet in bestand

en: %s: '%c' is not in alphabet
nl: %s: '%c' zit niet in alfabet

en: sorry, wrong password
nl: sorry, verkeerd wachtwoord

en: %s: invalid XPath expression
nl: %s: onjuiste 'XPath'-expressie

en: missing command name (use --help for help)
nl: opdrachtnaam ontbreekt (gebruik --help voor hulp)

en: unknown command "%s" (use --help for help)
nl: opdracht "%s" onbekend (gebruik --help voor hulp)

en: "%s" command takes exactly %d argument | "%s" command takes exactly %d arguments
nl[0]: opdracht "%s" aanvaardt precies %d argument
nl[1]: opdracht "%s" aanvaardt precies %d argumenten

en: "%s" command requires at least %d argument | "%s" command requires at least %d arguments
nl[0]: opdracht "%s" vereist tenminste %d argument
nl[1]: opdracht "%s" vereist tenminste %d argumenten

en: "%s" command requires between %d and %d arguments
nl: "%s"-opdracht vereist tussen %d en %d argumenten

en: The following object classes are supported:
nl: De volgende objectklassen worden ondersteund:

en: unknown object class "%s" (use --select=help for help)
nl: onbekende objectklasse "%s" (gebruik --select=help voor hulp)

en: Aggregate Data
nl: Aggregeer gegevens

en: _Break variable(s)
nl: _Break-variabele(n)

en: Variable Name:
nl: Variabelenaam:

en: Variable Label:
nl: Variabelelabel:

en: Function:
nl: Functie:

en: Aggregated variables
nl: Geaggregeerde variabelen

en: _Add aggregated variables to the active dataset
nl: Voeg geaggregeerde variabelen toe aan _actieve gegevensverzameling

en: _Replace the current dataset with the aggregated variables
nl: Vervang _huidige gegevensverzameling door geaggregeerde variabelen

en: _Write a new data file containing only the aggregated variables
nl: _Schrijf nieuw gegevensbestand dat alleen de geaggregeerde variabelen bevat

en: File is _already sorted on break variable(s)
nl: Bestand is _al gesorteerd op 'break'-variabele(n)

en: Sort file before a_ggregating
nl: Sorteer bestand _vóór aggregeren

en: Options for very large datasets
nl: Opties voor zeer grote gegevensverzamelingen

en: Automatic Recode
nl: Automatische hercodering

en: Variable -> New Name
nl: Variabele -> nieuwe naam

en: _Lowest value
nl: _Laagste waarde

en: _Highest value
nl: _Hoogste waarde

en: Recode starting from
nl: Hercoderen beginnen vanaf

en: _New Name
nl: _Nieuwe naam

en: _Add New Name
nl: _Voeg nieuwe naam toe

en: _Use the same recoding scheme for all variables
nl: Gebruik hetzelfde hercoderingsschema voor _alle variabelen

en: Treat _blank string values as missing
nl: Behandel _lege tekenreeksen als ontbrekend

en: _Test Variable List:
nl: _Toetsvariabelen:

en: _Get from data
nl: _Haal op uit gegevens

en: _Cut point:
nl: _Afsnijpunt:

en: Define Dichotomy
nl: Definieer dichotomie

en: Test _Proportion:
nl: Toets_proportie:

en: Compute Variable: Type and Label
nl: Bereken variabele: type en label

en: Use _expression as label
nl: Gebruik _expressie als label

en: _String
nl: _Alfanumeriek

en: _Numeric
nl: _Numeriek

en: Compute Variable
nl: Bereken variabele

en: Target _Variable:
nl: Doel_variabele:

en: _Type & Label...
nl: _Type en label...

en: _Numeric Expressions:
nl: _Numerieke expressies:

en: _Functions:
nl: _Functies:

en: _If...
nl: _Als...

en: Barchart
nl: Staafdiagram

en: Category A_xis:
nl: Ca_tegorie-as:

en: _N of cases
nl: _Aantal observaties

en: _Cum. n of cases
nl: _Cum. aantal observaties

en: Other _summary function
nl: Andere _samenvattingsfunctie

en: % of c_ases
nl: % van _observaties

en: C_um. % of cases
nl: C_um. % van observaties

en: _Variable:
nl: _Variabele:

en: Bars Represent
nl: Staven staan voor

en: Category C_luster:
nl: Categoriec_luster:

en: Bivariate Correlations
nl: Bivariate correlaties

en: _Kendall's tau-b
nl: _Kendalls tau-b

en: Correlation Coefficients
nl: Correlatiecoëfficiënten

en: _Two-tailed
nl: _Tweezijdig

en: One-tai_led
nl: _Eenzijdig

en: Test of Significance
nl: Significantietoets

en: _Flag significant correlations
nl: _Markeer significante correlaties

en: Count Occurrences of Values within Cases
nl: Tel waarden in observaties

en: Numeric _Variables:
nl: Numerieke _variabelen:

en: _Target Variable:
nl: _Doelvariabele:

en: Target _Label:
nl: Doel_label:

en: _Define Values...
nl: _Defineer waarden...

en: Count Values within Cases: Values to Count
nl: Tellen van waarden in observaties: te tellen waarden

en: Values _to Count:
nl: _Te tellen waarden:

en: Data File Comments
nl: Opmerkingen in gegevensbestand

en: Comments:
nl: Opmerkingen:

en: Display comments in output
nl: Toon opmerkingen in uitvoer

en: Column Number: 0
nl: Kolomnummer: 0

en: Crosstabs: Cells
nl: Kruistabellen: cellen

en: Cell Display
nl: Celweergave

en: _Rows
nl: _Rijen

en: _Columns
nl: _Kolommen

en: _Format...
nl: _Opmaak...

en: _Statistics...
nl: _Statistische maten...

en: Ce_lls...
nl: _Cellen...

en: Crosstabs: Format
nl: Kruistabellen: opmaak

en: Print tables
nl: Druk tabellen af

en: Pivot
nl: Draai

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Crosstabs: Statistics
nl: Kruistabellen: statistieken

en: Chi-Square Test
nl: Chi-kwadraattoets

en: All categor_ies equal
nl: _Alle categorieën gelijk

en: _Values
nl: _Waarden

en: Expected Values:
nl: Verwachte waarden:

en: Test _Variables
nl: _Toetsvariabelen

en: Use _specified range
nl: _Gebruik gespecificeerd bereik

en: _Lower:
nl: _Onder:

en: _Upper:
nl: _Boven:

en: Expected Range:
nl: Verwacht bereik:

en: _Variables:
nl: _Variabelen:

en: S_tatistics:
nl: _Statistieken:

en: _Exclude entire case if any selected variable is missing
nl: Sluit gehele _observatie uit als een gekozen variabele ontbreekt

en: _Include user-missing data in analysis
nl: _Inclusief 'user-missing' gegevens in analyse

en: Save _Z-scores of selected variables as new variables
nl: Sla _Z-scores van gekozen variabelen op als nieuwe variabelen

en: Options:
nl: Opties:

en: Explore
nl: Ontdek

en: _Label Cases by:
nl: _Label observaties via:

en: _Factor List:
nl: _Factoren:

en: _Dependent List:
nl: _Afhankelijke variabelen:

en: Plots
nl: Diagrammen

en: Plot...
nl: Diagram...

en: Explore: Options
nl: Ontdek: Opties

en: Exclude cases _listwise
nl: Sluit observaties _lijstgewijs uit

en: Exclude cases _pairwise
nl: Sluit observaties _paarsgewijs uit

en: _Report values
nl: _Rapporteer waarden

en: Explore: Plots
nl: Ontdek: Diagrammen

en: Factor levels together
nl: Factorniveaus samen

en: Dependents together
nl: 'Dependents' samen

en: Boxplots
nl: 'Box'-diagrammen

en: Descriptive
nl: Beschrijvend

en: Normality plots with tests
nl: Normaalverdelingsdiagrammen met toetsen

en: Power estimation
nl: Schatting van 'power'

en: Transformed Power:
nl: Getransformeerde 'power':

en: Natural Log
nl: Natuurlijke logaritme

en: Cube
nl: Kubus

en: Square
nl: Vierkant

en: Square Root
nl: Vierkantswortel

en: Rec. Root
nl: Rec. wortel

en: Reciprocal
nl: Reciprook

en: Untransformed
nl: Ongetransformeerd

en: Spread vs Level with Levene Test
nl: Spreiding vs. Niveau met Toets van Levene

en: Explore: Statistics
nl: Ontdek: statistieken

en: _Descriptives
nl: _Beschrijvende maten

en: _Extremes
nl: _Extremen

en: _Percentiles
nl: _Percentielen

en: Goto Case
nl: Ga naar observatie

en: Goto Case Number:
nl: Ga naar observatie nummer:

en: Factor Analysis: Rotation
nl: Factoranalyse: rotatie

en: _None
nl: _Geen

en: Method
nl: Methode

en: _Display rotated solution
nl: _Toon geroteerde oplossing

en: Ma_ximum iterations for convergence:
nl: _Maximaal aantal iteraties om convergentie te bereiken:

en: Principal Components Analysis
nl: Principale componentenanalyse

en: Principal Axis Factoring
nl: Principale assenanalyse

en: Factor Analysis: Extraction
nl: Factoranalyse: extractie

en: _Method:
nl: _Methode:

en: Co_rrelation matrix
nl: Co_rrelatiematrix

en: Co_variance matrix
nl: Co_variantiematrix

en: Analyze
nl: Analyseer

en: _Unrotated factor solution
nl: _Niet-geroteerde factoroplossing

en: _Scree plot
nl: '_Scree'-diagram

en: _Number of factors:
nl: _Aantal factoren:

en: Extract
nl: Extraheer

en: Factor Analysis
nl: Factoranalyse

en: _Descriptives...
nl: _Beschrijvende maten...

en: _Extraction...
nl: _Extractie...

en: _Rotations...
nl: _Rotaties...

en: Find Case
nl: Zoek observatie

en: Variable:
nl: Variabele:

en: Value:
nl: Waarde:

en: Search value labels
nl: Zoek waardelabels

en: Regular expression Match
nl: Overeenkomst met reguliere expressie

en: Search substrings
nl: Zoek delen van tekenreeksen

en: Frequencies: Frequency Tables
nl: Frequenties: frequentietabellen

en: _Always
nl: _Altijd

en: _Never
nl: _Nooit

en: If no _more than
nl: Indien niet _meer dan

en: values
nl: waarden

en: Display frequency tables
nl: Toon frequentietabellen

en: A_scending value
nl: _Oplopende waarde

en: D_escending value
nl: _Aflopende waarde

en: Ascending _frequency
nl: O_plopende frequentie

en: Descending f_requency
nl: A_flopende frequentie

en: Order by
nl: Sorteer op

en: Frequencies: Charts
nl: Frequenties: Diagrammen

en: Scale:
nl: Schaal:

en: _Frequencies
nl: _Frequenties

en: Exclude values _below
nl: Sluit waarden uit _onder

en: Exclude values _above
nl: Sluit waarden uit _boven

en: <b>Chart Formatting</b>
nl: <b>Diagramopmaak</b>

en: Draw _histograms
nl: Teken _histogrammen

en: Superimpose _normal curve
nl: Toon ook _normaalcurve

en: <b>Histograms</b>
nl: <b>Histogrammen</b>

en: Draw _bar charts
nl: Teken _staafdiagram

en: <b>Bar Charts</b>
nl: <b>Staafdiagrammen</b>

en: Draw _pie charts
nl: Teken _cirkeldiagram

en: Include slices for _missing values
nl: Voeg _taartpunten voor ontbrekende waarden toe

en: <b>Pie Charts</b>
nl: <b>Cirkeldiagrammen</b>

en: _Variable(s):
nl: _Variabele(n):

en: _Statistics:
nl: _Statistieken:

en: Include _missing values
nl: _Gebruik ook ontbrekende waarden

en: Ch_arts...
nl: _Diagrammen...

en: Frequency _Tables...
nl: _Frequentietabellen...

en: _Display normal curve
nl: _Toon normaalcurve

en: Define Groups
nl: Definieer groepen

en: Group_2 value:
nl: Waarde Groep_2:

en: Group_1 value:
nl: Waarde Groep_1:

en: _Use specified values:
nl: Gebr_uik opgegeven waarden:

en: Independent-Samples T Test
nl: T-toets voor onafhankelijke steekproeven

en: _Define Groups...
nl: _Definieer groepen...

en: _Test Variable(s):
nl: _Toetsvariabele(n):

en: _Grouping Variable:
nl: _Groepeervariabele:

en: _Upper limit:
nl: _Bovengrens:

en: _Lower limit:
nl: _Ondergrens:

en: Tests for Several Independent Samples
nl: Toetsen voor meerdere onafhankelijke steekproeven

en: Test _Variable List:
nl: _Toetsvariabelen:

en: _Define Groups
nl: _Definieer groepen

en: _Kruskal-Wallis H
nl: H van Kruskal-Wallis

en: _Median
nl: M_ediaan

en: K-Means Cluster Analysis
nl: Clusteranalyse met K gemiddelden

en: N_umber of Clusters:
nl: _Aantal clusters:

en: Tests for Several Related Samples
nl: Toetsen voor meerdere afhankelijke steekproeven

en: _Test Variables:
nl: _Toetsvariabelen:

en: _Kendall's W
nl: _Kendalls W

en: _Cochran's Q
nl: _Cochrans Q

en: _Normal
nl: _Normaal

en: _Exponential
nl: _Exponentieel

en: Test Distribution
nl: Toetsverdeling

en: Logistic Regression: Options
nl: Logistische regressie: opties

en: CI for _exp(B):
nl: _B.i. voor exp(B):

en: Classification cu_toff:
nl: _Classificatie-afkapping:

en: _Maximum Iterations:
nl: _Maximaal aantal iteraties:

en: Include _constant in model
nl: _Neem constante op in model

en: _Dependent
nl: _Afhankelijk

en: _Independent
nl: _Onafhankelijk

en: _Independent List:
nl: _Onafhankelijke variabelen:

en: _No missing values
nl: Gee_n ontbrekende waarden

en: _Discrete missing values
nl: _Discrete ontbrekende waarden

en: _Low:
nl: _Laag:

en: _High:
nl: _Hoog:

en: Di_screte value:
nl: Di_screte waarde:

en: _Range plus one optional discrete missing value
nl: Be_reik plus één optionele discrete ontbrekende waarde

en: One-Way ANOVA: Contrasts
nl: Éénweg-ANOVA: Contrasten

en: _Coefficients:
nl: _Coëfficiënten:

en: Coefficient Total:
nl: Coëfficiënt-totaal:

en: Contrast 1 of 1
nl: Contrast 1 van 1

en: One-Way ANOVA
nl: Éénweg-ANOVA

en: Dependent _Variable(s):
nl: _Afhankelijke variabele(n):

en: _Homogeneity
nl: _Homogeniteit

en: Post-Hoc...
nl: Post-hoc...

en: _Contrasts...
nl: _Contrasten...

en: One-Way ANOVA: Post-Hoc
nl: Éénweg-ANOVA: Post-hoc

en: Fisher's LSD
nl: Fishers LSD

en: Options Case
nl: Opties voor observatie

en: Display _Labels
nl: Toon _labels

en: Display _Names
nl: Toon _namen

en: Sort by L_abel
nl: Sorteer op la_bel

en: Sort by Na_me
nl: Sorteer op n_aam

en: Do not S_ort
nl: Sorteer n_iet

en: Variable Lists
nl: Variabelenlijsten

en: Ma_ximize
nl: _Maximaliseer

en: _Raise
nl: _Op voorgrond

en: Aler_t
nl: _Waarschuw

en: Output Window Action
nl: Bij uitvoer

en: Show Tips
nl: Toon tips

en: Startup Options
nl: Startopties

en: Default
nl: Bij verstek

en: _Test Pair(s):
nl: _Toetspa(a)r(en):

en: Rank Cases: Types
nl: Rangschik observaties: types

en: Sum of case _weights
nl: Totaal van observatiege_wichten

en: Fractional rank as _%
nl: Fractionele rang als _%

en: _Fractional rank
nl: _Fractionele rang

en: _Savage score
nl: '_Savage'-waarde

en: _Rank
nl: _Rang

en: N_tiles
nl: N_tielen

en: _Proportion Estimates
nl: _Proportieschattingen

en: _Normal Scores
nl: _Normaalwaarden

en: Proportion Estimation Formula
nl: Formule voor proportieschatting

en: Rank Cases
nl: Rangschik observaties

en: _By:
nl: _Via:

en: _Smallest Value
nl: _Kleinste waarde

en: _Largest Value
nl: _Grootste waarde

en: Assign rank 1 to:
nl: Ken rang 1 toe aan:

en: _Display summary tables
nl: _Toon samenvattende tabellen

en: Rank T_ypes
nl: Rangschik t_ypes

en: _Ties...
nl: _Gelijke waarden...

en: Rank Cases: Ties
nl: Rangschik observaties: gelijke rangen

en: _Mean
nl: _Gemiddelde

en: _Low
nl: _Laag

en: _High
nl: _Hoog

en: _Sequential ranks to unique values
nl: _Opeenvolgende rangen naar unieke waarden

en: Rank Assigned to Ties
nl: Rang toegewezen aan gelijke waarden

en: M_ean
nl: _Gemiddelde

en: Mo_de
nl: M_odus

en: _Custom:
nl: _Aangepast:

en: Cut Point
nl: Afkappunt

en: Sort by:
nl: Sorteer op:

en: Descending
nl: Aflopend

en: Sort Order
nl: Sorteervolgorde

en: Anal_yze all cases.  Do not create groups.
nl: _Analyseer alle observaties.  Maak geen groepen aan.

en: Compare _groups.
nl: _Vergelijk groepen.

en: Organize ou_tput by groups.
nl: _Organiseer uitvoer naar groepen.

en: Groups _based on:
nl: _Groepen gebaseerd op:

en: _Sort the file by grouping variables.
nl: _Sorteer bestand op groeperingsvariabelen.

en: _File is already sorted.
nl: _Bestand is al gesorteerd.

en: Current Status :
nl: Huidige Status :

en: Analysis by groups is off
nl: Analyse per groep staat uit

en: System _Missing
nl: 'System-_missing'

en: Co_py old values
nl: Ko_pieer oude waarden

en: Va_lue:
nl: _Waarde:

en: Conver_t numeric strings to numbers (`5' -> 5)
nl: Ze_t numerieke tekenreeksen om naar getallen (`5' -> 5)

en: Output variables are _strings
nl: Uitvoervariabelen zijn _alfanumeriek

en: Width:
nl: Breedte:

en: _Name:
nl: _Naam:

en: Chan_ge
nl: Wijzi_g

en: Output Variable
nl: Uitvoervariabele

en: Old and New Va_lues...
nl: Oude en nieuwe _waarden...

en: S_tatistics...
nl: _Statistische maten...

en: Regression: Save
nl: Regressie: opslaan

en: _Predicted values
nl: _Voorspelde waarden

en: _Residuals
nl: _Residuen

en: Regression: Statistics
nl: Regressie: statistieken

en: S_tatistics
nl: S_tatistieken

en: Alpha
nl: Alfa

en: Reliability Analysis
nl: Betrouwbaarheidsanalyse

en: _Variables in first split:
nl: _Variabelen in eerste splitsing:

en: Show _descriptives for scale if item is deleted
nl: _Toon beschrijvende maten voor schaal als item wordt verwijderd

en: _Test Variable:
nl: _Toetsvariabele:

en: _State Variable:
nl: _Statusvariabele:

en: _Value of state variable:
nl: _Waarde van statusvariabele:

en: ROC C_urve
nl: _ROC-curve

en: _With diagonal reference line
nl: _Met diagonale referentielijn

en: Standard _Error and Confidence Interval
nl: Standaard_fout en betrouwbaarheidsinterval

en: _Coordinate points of the ROC Curve
nl: _Coördinaatpunten van de ROC-curve

en: Scatterplot
nl: Spreidingsdiagram

en: _X Axis:
nl: _X-as:

en: _Y Axis:
nl: _Y-as:

en: Select Cases: Range
nl: Selecteer observaties: bereik

en: First case
nl: Eerste observatie

en: Last case
nl: Laatste observatie

en: Observation
nl: Waarneming

en: Select Cases
nl: Selecteer observaties

en: Use filter variable
nl: Gebruik filtervariabele

en: Based on time or case range
nl: Gebaseerd op tijd of observatiebereik

en: Range...
nl: Bereik...

en: Random sample of cases
nl: Willekeurige steekproef van observaties

en: Sample...
nl: Steekproef...

en: If condition is satisfied
nl: Als aan voorwaarde wordt voldaan

en: If...
nl: Als...

en: All Cases
nl: Alle observaties

en: Select
nl: Kies

en: Filtered
nl: Gefilterd

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Unselected Cases Are
nl: Niet-gekozen observaties zijn

en: Select Cases: Random Sample
nl: Kies observaties: willekeurige steekproef

en: Sample Size
nl: Steekproefgrootte

en: Choose below the sheet number and the cell range that you wish to import.
nl: Kies hieronder het bladnummer en het celbereik dat u wilt importeren.

en: Importing file:
nl: Importeren van bestand:

en: Use the first selected row as _variable names
nl: Gebruik de eerste geselecteerde rij als ­_variabelenamen

en: _Cells:
nl: _Cellen:

en: <b>Cells to Import</b>
nl: <b>Te importeren cellen</b>

en: Options
nl: Opties

en: Exclude cases _analysis by analysis
nl: Sluit observaties _analysegewijs uit

en: One - Sample T Test
nl: T-toets voor één steekproef

en: Test _Value:
nl: Toets_waarde:

en: Select the first line of the data file that contains data.
nl: Kies de eerste regel van het gegevensbestand die gegevens bevat.

en: Line above selected line contains variable names
nl: Regel boven gekozen regel bevat variabelenamen

en: Check the data formats displayed below and fix any that are incorrect.  You may set other variable properties now or later.
nl: Controleer de gegevensindelingen hieronder en verbeter alle die niet juist zijn.  U kunt andere variabele-opties nu of later zetten.

en: <b>Variables</b>
nl: <b>Variabelen</b>

en: <b>Data Preview</b>
nl: <b>Voorbeeldweergave van gegevens</b>

en: This assistant will guide you through the process of importing data into PSPP from a text file with one line per case,  in which fields are separated by tabs, commas, or other delimiters.
    
    	The selected file contains N lines of text.  Only the first M of these will be shown for preview purposes in the following screens.  You may choose below how much of the file should actually be imported.
nl: Deze assistent zal u begeleiden bij het importeren van gegevens in PSPP vanuit een tekstbestand met één regel per observatie en velden gescheiden door tabs, komma's of andere scheidingstekens.
    
    	Het gekozen bestand bevat N regels tekst.  Alleen de eerste M hiervan zullen als voorbeeldweergave in de volgende schermen worden getoond.  U kunt hieronder kiezen hoeveel van het bestand daadwerkelijk geïmporteerd moet worden.

en: All cases
nl: Alle observaties

en: <b>Amount to Import</b>
nl: <b>Te importeren hoeveelheid</b>

en: C_ustom
nl: _Aangepast

en: Slas_h (/)
nl: Sc_huine streep (/)

en: Semicolo_n (;)
nl: Pu_ntkomma (;)

en: P_ipe (|)
nl: P_ijpteken (|)

en: H_yphen (-)
nl: Kop_pelteken (-)

en: Co_mma (,)
nl: Ko_mma (,)

en: _Colon (:)
nl: _Dubbele punt (:)

en: Ban_g (!)
nl: _Uitroepteken (!)

en: _Space
nl: _Spatie

en: <b>What characters separate fields?</b>
nl: <b>Welke tekens scheiden velden van elkaar?</b>

en: Single quote (')
nl: Enkel aanhalingsteken (')

en: Double quote (")
nl: Dubbele aanhalingstekens (')

en: Custom:
nl: _Aangepast:

en: <b>What character quotes fields?</b>
nl: <b>Welk teken haalt velden aan?</b>

en: <b>Fields Preview</b>
nl: <b>Voorbeeldweergave van velden</b>

en: Transpose
nl: Transponeren

en: Name Variable:
nl: Naam variabele:

en: Variable(s):
nl: Variabele(n):

en: Univariate: Save
nl: Univariaat: opslaan

en: Univariate: Statistics
nl: Univariaat: statistieken

en: Univariate
nl: Univariaat

en: _Dependent Variable
nl: _Afhankelijke variabele

en: _Fixed Factors
nl: _Vaste factoren

en: Value Label:
nl: Waardelabel:

en: Information Area
nl: Informatiegebied

en: Case Counter Area
nl: Gebied voor observatieteller

en: Filter Use Status Area
nl: Gebied voor status filtergebruik

en: Weight Status Area
nl: Gebied voor status weging

en: Split File Status Area
nl: Gebied voor status bestandssplitsing

en: _View
nl: Bee_ld

en: _Status Bar
nl: _Statusbalk

en: _Font...
nl: _Lettertype...

en: _Grid Lines
nl: _Rasterlijnen

en: Value _Labels
nl: _Waardelabels

en: _Variables
nl: _Variabelen

en: _Sort Cases...
nl: _Sorteer observaties...

en: _Transpose...
nl: _Transponeer...

en: _Aggregate...
nl: _Aggregeer...

en: S_plit File...
nl: Splits _bestand...

en: Select _Cases...
nl: _Kies observaties...

en: _Weight Cases...
nl: _Weeg observaties...

en: _Transform
nl: _Transformeer

en: _Compute...
nl: _Bereken...

en: Cou_nt...
nl: _Tel...

en: Ran_k Cases...
nl: _Rangschik observaties...

en: Auto_matic Recode...
nl: _Hercodeer automatisch...

en: Recode into _Same Variables...
nl: Hercodeer binnen de_zelfde variabelen...

en: Recode into _Different Variables...
nl: Hercodeer naar _andere variabelen...

en: _Run Pending Transforms
nl: _Voer nog uit te voeren omzettingen uit

en: _Analyze
nl: _Analyseer

en: _Descriptive Statistics
nl: _Beschrijvende statistieken

en: _Frequencies...
nl: _Frequenties...

en: _Explore...
nl: _Ontdek...

en: _Crosstabs...
nl: _Kruistabellen...

en: _Tables...
nl: _Tabellen...

en: Compare _Means
nl: _Vergelijk gemiddelden

en: _Means...
nl: _Gemiddelden...

en: _One Sample T Test...
nl: T-toets voor _één steekproef...

en: _Independent Samples T Test...
nl: T-toets voor _onafhankelijke steekproeven...

en: _Paired Samples T Test...
nl: T-toets voor ge_paarde steekproeven...

en: One Way _ANOVA...
nl: _Éénweg-ANOVA...

en: _Univariate Analysis...
nl: _Univariate analyse...

en: Bivariate _Correlation...
nl: Bivariate _correlatie...

en: _K-Means Cluster...
nl: Clusteranalyse met _K gemiddelden...

en: _Factor Analysis...
nl: _Factoranalyse...

en: Re_liability...
nl: Be_trouwbaarheid...

en: _Regression
nl: _Regressie

en: _Linear...
nl: _Lineair...

en: _Binary Logistic...
nl: _Binair-logistisch...

en: _Non-Parametric Statistics
nl: _Non-parametrische statistieken

en: _Chi Square...
nl: _Chi-kwadraat...

en: _Binomial...
nl: _Binomiaal...

en: _Runs...
nl: '_Runs'...

en: _1 Sample K-S...
nl: K-S voor _1 steekproef...

en: _2 Related Samples...
nl: _2 afhankelijke steekproeven...

en: _K Related Samples...
nl: _K afhankelijke steekproeven...

en: K _Independent Samples...
nl: K _onafhankelijke steekproeven...

en: ROC Cur_ve...
nl: R_OC-curve...

en: _Graphs
nl: Gra_fieken

en: _Scatterplot
nl: S_preidingsdiagram

en: _Barchart
nl: S_taafdiagram

en: _Utilities
nl: E_xtra

en: _Variables...
nl: _Variabelen...

en: Data File _Comments...
nl: _Opmerkingen in gegevensbestand...

en: _Print...
nl: Af_drukken...

en: _Export...
nl: _Exporteren...

en: Select _All
nl: Kies _alle

en: Data
nl: Gegevens

en: _Save
nl: Op_slaan

en: Save _As
nl: Ops_laan als

en: _Print
nl: Af­_drukken

en: _Delete
nl: _Verwijderen

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

en: _Redo
nl: _Opnieuw doen

en: _Find
nl: _Zoeken

en: _Run
nl: Uitvoe_ren

en: _All
nl: _Alle

en: _Selection
nl: _Selectie

en: _To End
nl: _Naar einde

en: A_uto Syntax
nl: A_utosyntax

en: _Interactive Syntax
nl: _Interactieve syntax

en: _Batch Syntax
nl: '_Batch'-syntax

en: Scientific notation
nl: Wetenschappelijke notatie

en: Custom currency
nl: Aangepaste munteenheid

en: positive
nl: positief

en: negative
nl: negatief

en: Width:
nl: Breedte:

en: Decimal Places:
nl: Decimalen:

en: Weight Cases
nl: Weeg observaties

en: Weight cases by
nl: Weeg observaties met

en: Frequency Variable
nl: Frequentievariabele

en: Current Status:
nl: Huidige status:

en: GNU PSPP is a program for statistical analysis of sampled data
nl: GNU PSPP is een programma voor statistische analyse van steekproefgegevens

en: GNU PSPP is a program for the statistical analysis of sampled data. It is a Free replacement for the proprietary program SPSS, and appears very similar to it with a few exceptions. The most important of these exceptions are, that there are no “time bombs”; your copy of PSPP will not “expire” or deliberately stop working in the future. Neither are there any artificial limits on the number of cases or variables which you can use. There are no additional packages to purchase in order to get “advanced” functions; all functionality that PSPP currently supports is in the core package.
nl: GNU PSPP is een programma voor de statistische analyse van steekproefgegevens. Het is een gratis vervanging voor het auteursrechtelijk beschermde programma SPSS. Het lijkt er sterk op, maar er zijn enkele uitzonderingen. De belangrijkste uitzondering is dat er geen 'tijdbommen' zijn; uw exemplaar van PSPP zal in de toekomst niet 'verlopen' of met opzet ophouden te werken. Er zijn evenmin kunstmatige grenzen aan de aantallen observaties of variabelen die u kunt gebruiken. Er zijn geen uitbreidingspakketten die u moet aanschaffen om de beschikking te krijgen over 'geavanceerde' functies; alle functionaliteit die PSPP momenteel ondersteunt, zit in het kernpakket.

en: PSPP is a stable and reliable application. It can perform descriptive statistics, T-tests, anova, linear and logistic regression, measures of association, cluster analysis, reliability and factor analysis, non-parametric tests and more. Its backend is designed to perform its analyses as fast as possible, regardless of the size of the input data. You can use PSPP with its graphical interface or the more traditional syntax commands.
nl: PSPP is een stabiele en betrouwbare toepassing. Ze kan beschrijvende statistieken produceren, T-toetsen, anova, lineaire en logistische regressie uitvoeren, associatiematen en betrouwbaarheid berekenen, cluster- en factoranalyse, nonparametrische toetsen en meer uitvoeren. Het onderliggende systeem is ontworpen om analyses zo snel mogelijk uit te voeren, ongeacht de omvang van de invoergegevens. U kunt PSPP gebruiken via de grafische gebruikersomgeving of via de meer traditionele syntax-opdrachten.

en: A brief list of some of PSPP's features.
nl: Een korte lijst van enkele functies van PSPP.

en: Support for over 1 billion cases
nl: Ondersteuning voor meer dan een miljard observaties

en: Support for over 1 billion variables
nl: Ondersteuning voor meer dan een miljard variabelen

en: Syntax and data files which are compatible with those of SPSS
nl: Syntax- en gegevensbestanden die uitwisselbaar zijn met die van SPSS

en: A choice of terminal or graphical user interface
nl: De keuze uit een terminal- of grafische gebruikersomgeving

en: A choice of text, postscript, pdf, opendocument, html or TeX output formats
nl: De keuze uit tekst-, Postscript-, PDF-, OpenDocument-, HTML- of TeX-indeling van de uitvoer

en: Inter-operability with: LibreOffice, Apache OpenOffice, Gnumeric and other free software
nl: Kan samenwerken met LibreOffice, Apache OpenOffice, Gnumeric en andere gratis software

en: Easy data import from spreadsheets, text files and database sources
nl: Gemakkelijk importeren van gegevens uit werkbladen, tekstbestanden en gegevensbanken

en: The capability to open, analyse and edit two or more datasets concurrently
nl: Is in staat tot het tegelijkertijd openen, analyseren en bewerken van twee of meer gegevensverzamelingen

en: A user interface supporting all common character sets
nl: Een gebruikersomgeving die alle veelvoorkomende tekenverzamelingen ondersteunt

en: The user interface has been translated to multiple languages
nl: De gebruikersomgeving is vertaald naar meerdere talen

en: Very fast statistical procedures, even on very large data sets
nl: Zeer snelle statistische procedures, zelfs met grote gegevensverzamelingen

en: No license fees and no expiration period
nl: Geen licentiekosten en geen verloopperiode

en: No unethical “end user license agreements”
nl: Geen onethische 'eindgebruikersovereenkomsten'

en: A fully indexed user manual
nl: Een volledig geïndexeerde gebruikershandleiding

en: Freedom ensured; It is licensed under the GPLv3 or later
nl: Vrijheid is verzekerd; PSPP is gelicentieerd onder GPLv3 of later

en: Portability; Runs on many different computers and many different operating systems
nl: Overzetbaar; werkt op veel verschillende computers en onder veel verschillende besturingssystemen

en: PSPP is particularly aimed at statisticians, social scientists and students requiring fast convenient analysis of sampled data.
nl: PSPP is vooral bedoeld voor statistici, sociaal wetenschappers en studenten die behoefte hebben aan snelle, toegankelijke analyse van steekproefgegevens.

en: GNU PSPP Variable View
nl: GNU PSPP variabelenweergave

en: statistics
nl: statistische maten

en: Statistical Software
nl: Statistische software

en: Analyze statistical data with a free alternative to SPSS
nl: Analyseer statistische data met een gratis alternatief voor SPSS

note: TRANSLATORS: You must keep all ";" - also at the end of line.
en: statistics;analysis;spss;
nl: statistieken;analyse;spss;
