ptyxis main - en to ka translation catalogue (230 entries)

en: Terminal
ka: ტერმინალი

en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

en: New Tab
ka: ახალი ჩანართი

en: Preferences
ka: მორგება

en: Container-oriented terminal
ka: კონტეინერებზე ორიენტირებული ტერმინალი

en: Features:
ka: თვისებები:

en: Configurable keyboard shortcuts
ka: მორგებადი კლავიატურის მალსახმობები

en: Default Profile UUID
ka: ნაგულისხმევი პროფილის UUID

en: UUIDs of all Profiles
ka: ყველა პროფილის UUID-ები

en: New Tab Position
ka: ახალი ჩანართის მდებარეობა

en: Where to place new tabs
ka: სად მოთავსდება ახალი ჩანართები

en: Audible Bell
ka: გასაგონი ზარი

en: Visible Bell
ka: ხილული ზარი

en: Use System Font
ka: სისტემური ფონტის გამოყენება

en: Font Name
ka: ფონტის სახელი

en: Cursor Shape
ka: კურსორის ფორმა

en: Cursor Blink Mode
ka: კურსორის ციმციმის რეჟიმი

en: Scrollbar Policy
ka: ჩოჩიის პოლიტიკა

en: Text Blink Mode
ka: ტექსტის ციმციმის რეჟიმი

en: Interface Style
ka: ინტერფეისის სტილი

en: Restore Session
ka: სესიის აღდგენა

en: Default Column Size
ka: ნაგულისხმევი სვეტის ზომა

en: Default Row Size
ka: ნაგულისხმები მწკრივის ზომა

en: Label
ka: ჭდე

en: Login Shell
ka: შესვლს გარსი

en: Limit Scrollback
ka: აჩოჩების ლიმიტი

en: Use Proxy
ka: პროქსის გამოყენება

en: Custom Command
ka: ხელით შეყვანილი ბრძანება

en: Default Container
ka: ნაგულისხმევი კონტეინერი

en: Palette
ka: პალიტრა

en: Opacity
ka: გაუმჭირვალობა

en: Line Spacing
ka: ხაზებს შუა მანძილი

en: Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: Paste from Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან ჩასმა

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: The shortcut to zoom out
ka: მალსახმობი გასადიდებლად

en: Reset Zoom
ka: გადიდების საწყისი პარამეტრები

en: The shortcut to reset zoom
ka: მალსახმობი მასშტაბის გასანულებლად

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: The shortcut to zoom in
ka: მალსახმობი გასადიდებლად

en: Toggle Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე გატანის ჩართ/გამორთ

en: Search History
ka: ძებნის ისტორია

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Primary Menu
ka: ძირითადი მენიუს

en: Tab Menu
ka: ჩანართის მენიუ

en: Move Tab Left
ka: ჩანართის მარცხნივ გადატანა

en: Move Tab Right
ka: ჩანართის მარჯვნივ გადატანა

en: Move Tab to New Window
ka: ჩანართის ახალ ფანჯარაში გადატანა

en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Close Other Tabs
ka: სხვა ჩანართების დახურვა

en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Set Title
ka: სათაურის მითითება

en: The shortcut to show set title
ka: მალსახმობი მითითებული სათაურის საჩვენებლად

en: Focus Tab 1
ka: ფოკუსი ჩანართზე 1

en: Shortcut to focus tab 1
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 1

en: Focus Tab 2
ka: ფოკუსი ჩანართზე 2

en: Shortcut to focus tab 2
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 2

en: Focus Tab 3
ka: ფოკუსი ჩანართზე 3

en: Shortcut to focus tab 3
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 3

en: Focus Tab 4
ka: ფოკუსი ჩანართზე 4

en: Shortcut to focus tab 4
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 4

en: Focus Tab 5
ka: ფოკუსი ჩანართზე 5

en: Shortcut to focus tab 5
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 5

en: Focus Tab 6
ka: ფოკუსი ჩანართზე 6

en: Shortcut to focus tab 6
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 6

en: Focus Tab 7
ka: ფოკუსი ჩანართზე 7

en: Shortcut to focus tab 7
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 7

en: Focus Tab 8
ka: ფოკუსი ჩანართზე 8

en: Shortcut to focus tab 8
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 8

en: Focus Tab 9
ka: ფოკუსი ჩანართზე 9

en: Shortcut to focus tab 9
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 9

en: Focus Tab 10
ka: ფოკუსი ჩანართზე 10

en: Shortcut to focus tab 10
ka: მალსახმობი ფოკუსის გადასატანად ჩანართზე 10

en: Undo Close Tab
ka: ჩანართის დახურვის გაუქმება

en: Examples:
ka: მაგალითები:

en: Show the application preferences
ka: აპლიკაციის პარამეტრების ჩვენება

en: DIR
ka: საქაღალდე

en: Open Preferences
ka: მორგების ფანჯრის გახსნა

en: _Close
ka: და_ხურვა

en: _Close All
ka: ყველას _დახურვა

en: Close Window?
ka: დავხურო ფანჯარა?

en: _Cancel
ka: _შეწყვეტა

en: Process %d
ka: პროცესი %d

en: Search Up
ka: მაღლა ძებნა

en: Search Down
ka: დაბლა ძებნა

en: Search Options
ka: ძებნის მორგება

en: Match _Case
ka: დიდი და პატარა ასოების სხვაობის დამთხვევა

en: Close
ka: დახურვა

en: Close the search bar
ka: ძებნის პანელის დახურვა

en: unset
ka: მოხსნა

en: Row
ka: მწკრივი

en: Column
ka: სვეტები

note: NOTE: If we are in a container that also supports VTE patches * then it will send shell-precmd via escape sequences. The reality * is that our foreground is the `toolbox enter` process (until we * have better patches in VTE) but we show "Shell" instead. * * This is fine for now, but I'd like it to b
en: Shell
ka: გარსი

en: Inspector
ka: ინსპექტორი

en: Process
ka: პროცესი

en: Window Title
ka: ფანჯრის სათაური

en: Current Directory
ka: მიმდინარე საქაღალდე

en: Current File
ka: მიმდინარე ფაილი

en: Container
ka: კონტეინერი

en: Runtime
ka: გაშვების დრო

en: Name
ka: სახელი

en: Appearance
ka: გარეგნობა

en: Grid Size
ka: ბადის ზომა

en: Colors
ka: ფერები

en: Font
ka: ფონტი

en: Cell Size
ka: უჯრედის ზომა

en: Input
ka: შეტანის ფაილი

en: Cursor
ka: კურსორი

en: Position
ka: დებარეობა

en: Mouse
ka: თაგუნა

en: Hyperlink
ka: ჰიპერბმული

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
ka: ბაყაყი წყალში ყიყინებს

en: Select Font
ka: აირჩიეთ ფონტი

en: Transparency
ka: გამჭვირვალობა

en: Custom Font
ka: ხელით მითითებული ფონტი

en: Never
ka: არასდროს

en: Focused
ka: მონიშნული

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Block
ka: ბლოკი

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Cursor Blinking
ka: კურსორის ციმციმი

en: Follow System
ka: სისტემის მიყოლა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Disabled
ka: გამორთული

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Last
ka: ბოლო

en: Columns
ka: სვეტები

en: Rows
ka: რიგები

en: Accessibility
ka: წვდომადობა

en: Bell
ka: ზარი

en: Visual Bell
ka: ვიზუალური ზარი

en: Scrolling
ka: სკროლინგი (დატრიალება)

en: Safe
ka: უსაფრთხო

en: No Action
ka: ქმედების გარეშე

en: Restart
ka: თავიდან გაშვება

en: Compatibility
ka: თავსებადობა

en: Delete Key
ka: გასაღების წაშლა

en: Narrow
ka: ვიწრო

en: Wide
ka: ფართო

en: Shortcuts
ka: მალსახმობი

en: Clear Selection
ka: მონიშნულის გასუფთავება

en: Reset
ka: ჩამოყრა

en: Reset and Clear
ka: განულება და გაწმენდა

en: Windows
ka: ფანჯრები

en: Close the current window
ka: მიმდინარე ფანჯრის დახურვა

en: Tabs
ka: ჩანართები

en: Close the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართის დახურვა

en: Switch to Tab 1
ka: გადართვა ჩანართზე 1

en: Switch to Tab 2
ka: გადართვა ჩანართზე 2

en: Switch to Tab 3
ka: გადართვა ჩანართზე 3

en: Switch to Tab 4
ka: გადართვა ჩანართზე 4

en: Switch to Tab 5
ka: გადართვა ჩანართზე 5

en: Switch to Tab 6
ka: გადართვა ჩანართზე 6

en: Switch to Tab 7
ka: გადართვა ჩანართზე 7

en: Switch to Tab 8
ka: გადართვა ჩანართზე 8

en: Switch to Tab 9
ka: გადართვა ჩანართზე 9

en: Switch to Tab 10
ka: გადართე·10·ჩანართზე

en: Zoom
ka: მასშტაბი

en: Application
ka: პროგრამა

en: Show Primary Menu
ka: მენიუს ძირითადი ზოლის ჩვენება

en: Show New Tab Menu
ka: ახალი ჩანართის მენიუს ჩვენება

en: Profiles
ka: პროფილები

en: _Add Profile
ka: პროფილის დ_ამატება

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: TTY Erase
ka: TTY წაშლა

en: Copied to clipboard
ka: დაკოპირდა გაცვლის ბაფერში

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: My Computer
ka: ჩემი კომპიუტერი

en: Edit Profile
ka: პროფილის ჩასწორება

en: Profile
ka: პროფილი

en: Identifier
ka: იდენტიფიკატორი

en: Copy
ka: კოპირება

en: Color
ka: ფერი

en: Network
ka: ქსელი

en: Proxy
ka: პროექსი

en: Remove Profile
ka: პროფილის წაშლა

en: View More
ka: მეტის ნახვა

en: _Edit…
ka: _ჩასწორება…

en: _Remove
ka: _წაშლა

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
ka: შეიყვანეთ <b>%s</b>-ის შემცვლელი მალსახმობი.

note: do not use underline as it prevents alt+c as an accelerator
en: Cancel
ka: გაუქმება

note: do not use underline as it prevents alt+s as an accelerator
en: Set
ka: დაყენება

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
ka: დააწექით Escape-ს გასაუქმებლად ან Backspace-ს, გასათიშად.

en: Set Shortcut
ka: მალსახმობის დაყენება

en: disabled
ka: გამორთულია

en: _Restart
ka: გადატვირთვა

en: Exited
ka: გამოსული

en: Failed
ka: ჩავარდა

en: Failed to open link
ka: ბმულის გახსნის შეცდომა

en: Command completed
ka: ბრძანება დასრულდა

en: Search…
ka: ძებნა…

en: _Open Link
ka: _ბმულის გახსნა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: Copy selection from terminal to clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის ტერმინალიდან გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Copy as _HTML
ka: _HTML-ად კოპირება

en: Copy selection from terminal to clipboard with HTML formatting
ka: მონიშნულის კოპირება ტერმინალიდან ბუფერში HTML დაფორმატებით

en: _Copy Link
ka: დაა_კოპირე ბმულის მისამართი

en: _Paste
ka: ჩ_ასმა

en: Paste from clipboard into the terminal
ka: ბაფერიდან ტერმინალში ჩასმა

en: Select _All
ka: ყველაფრის მონიშვნა

en: Selection all text from terminal including scrollback
ka: ტერმინალში არსებული ყველა ტექსტის მონიშვნა, გადახვევის ჩათვლით

en: Select _None
ka: მონიშვნის _მოხსნა

en: Read-Only
ka: მხოლოდ-კითხვადი

en: Leave Fullscreen
ka: სრული ეკრანიდან გამოსვლა

en: Follow System Style
ka: სისტემის სტილის მიყოლა

en: Follow system style
ka: სისტემის სტილის მიყოლა

en: Light Style
ka: ღია სტილი

en: Light style
ka: ღია სტილი

en: Dark Style
ka: მუქი სტილი

en: Dark style
ka: მუქი სტილი

en: Title
ka: სათაური

en: Zoom in
ka: გადიდება

en: Zoom out
ka: დაპატარავება

en: Containers
ka: კონტეინერები

en: New Terminal
ka: ახალი ტერმინალი

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Show Open Tabs
ka: ღია ჩანართებს ჩვენება

en: New _Tab
ka: ახალი _ჩანართი

en: New _Window
ka: ახალი ფანჯარა

en: Fullscreen
ka: სრულ ეკრანზე

en: _Preferences
ka: _პარამეტრები

en: _Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: _About
ka: _შესახებ

en: Move _Left
ka: _მარცხნივ გაწევა

en: Move _Right
ka: მარჯვნივ _გაწევა

en: Close _Other Tabs
ka: _სხვა ჩანართების დახურვა

en: _Close Tab
ka: ჩანარ_თის დახურვა
