ptyxis main - en to sr translation catalogue (195 entries)

en: A container-oriented terminal for GNOME
sr: Терминал са контејнерима за Гном

en: Terminal
sr: Терминал

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: terminal;prompt;ptyxis;shell;command;commandline;cmd;cli;console;container;podman;toolbox;distrobox;
sr: terminal;prompt;ptyxis;shell;command;commandline;cmd;cli;console;container;podman;toolbox;distrobox;терминал;промпт;птиксис;команда;наредба;командналинија;цмд;цли;цонсоле;конзола;контејнер;цонтаинер;подман;тулбокс;дистробокс;

en: New Window
sr: Нови прозор

en: New Tab
sr: Нови језичак

en: Preferences
sr: Поставке

en: Container-oriented terminal
sr: Терминал са контејнерима

en: Ptyxis is a terminal for GNOME that focuses on ease-of-use in a world of containers.
sr: Птиксис је терминал за Гном који је усредсређен на лакоћу употребе у свету контејнера.

en: Features:
sr: Могућности:

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: Christian Hergert
sr: Кристијан Хергерт (Christian Hergert)

en: New Tab Position
sr: Положај новог језичка

en: Audible Bell
sr: Чујно звоно

en: If an audible bell should be used
sr: Да ли треба користити чујно звоно

en: Visible Bell
sr: Видљиво звоно

en: If a visual bell should be used
sr: Да ли треба користити видљиво звоно

en: Use System Font
sr: Користи системски фонт

en: Font Name
sr: Назив фонта

en: Cursor Shape
sr: Облик курсора

en: Cursor Blink Mode
sr: Режим трептања курсора

en: Restore Session
sr: Обнови сесију

en: Restore Window Size
sr: Врати величину прозора

en: Default Column Size
sr: Подразумевана величина колоне

en: Default Row Size
sr: Подразумевана величина реда

en: Enable Accessibility
sr: Укључи приступачност

en: Label
sr: Натпис

en: The label for the profile
sr: Натпис профила

en: Limit Scrollback
sr: Ограничење клизања

en: Scrollback Lines
sr: Број линија историје

en: Use Proxy
sr: Користи посредника

en: Custom Command
sr: Произвољна наредба

en: Default Container
sr: Подразумевани контејнер

en: Preserve Container
sr: Сачувај контејнер

en: Exit Action
sr: Радња изласка

en: Palette
sr: Палета

en: Opacity
sr: Непровидност

en: Copy to Clipboard
sr: Копирај у оставу

en: Zoom Out
sr: Умањи приказ

en: Reset Zoom
sr: Врати величину

en: Zoom In
sr: Увећај приказ

en: Reset Terminal
sr: Поново постави терминал

en: Search History
sr: Историјат претраге

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select None
sr: Поништи избор

en: Popup Menu
sr: Искачући мени

en: Primary Menu
sr: Главни мени

en: Move to Previous Tab
sr: Премести у претходни језичак

en: Move to Next Tab
sr: Премести у следећи језичак

en: Move Tab Left
sr: Помери језичак улево

en: Move Tab Right
sr: Помери језичак удесно

en: Move Tab to New Window
sr: Помери језичак у нови прозор

en: Close Tab
sr: Затвори језичак

en: Close Other Tabs
sr: Затвори остале језичке

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Examples:
sr: Примери:

note: These options all imply we're using a shared Ptyxis instance. We do not support * short command options for these to make it easier to sniff them in early args * checking from `main.c`.
en: New terminal window
sr: Нови прозор терминала

en: Open Preferences
sr: Отворите поставке

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Close All
sr: _Затвори све

en: Close Window?
sr: Затворити прозор?

en: Some processes are still running.
sr: Неки процеси су и даље покренути.

en: _Cancel
sr: От_кажи

en: Process %d
sr: Процес %d

en: Unknown Container
sr: Непознати контејнер

en: Search Options
sr: Опције за претрагу

en: Match _Case
sr: _Упореди величину слова

en: Whole _Words
sr: Поклапај само _целе речи

en: Use _Regular Expressions
sr: Користи _регуларне изразе

en: Close
sr: Затвори

en: Row
sr: Ред

en: Column
sr: Колона

note: NOTE: If we are in a container that also supports VTE patches * then it will send shell-precmd via escape sequences. The reality * is that our foreground is the `toolbox enter` process (until we * have better patches in VTE) but we show "Shell" instead. * * This is fine for now, but I'd like it to b
en: Shell
sr: Шкољка

en: Inspector
sr: Инспектор

en: Process
sr: Процес

en: Window Title
sr: Наслов прозора

en: Current Directory
sr: Тренутна фасцикла

en: Current File
sr: Тренутна датотека

en: Container
sr: Контејнер

en: Runtime
sr: Извршно окружење

en: Name
sr: Назив

en: Appearance
sr: Изглед

en: Grid Size
sr: Величина мреже

en: Colors
sr: Боје

en: Font
sr: Фонт

en: Cell Size
sr: Величина ћелије

en: Input
sr: Улаз

en: Cursor
sr: Показивач

en: Position
sr: Положај

en: Mouse
sr: Миш

en: Hyperlink
sr: Хипервеза

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
sr: Чешће цеђење мрежастим џаком побољшава фертилизацију генских хибрида

en: Select Font
sr: Изабери фонт

en: Transparency
sr: Провидност

en: Use System _Font
sr: Користи системски _фонт

en: Custom Font
sr: Произвољни фонт

en: Never
sr: Никад

en: Focused
sr: Ван фокуса

en: Unfocused
sr: У фокусу

en: Always
sr: Увек

en: Block
sr: Блок

en: I-Beam
sr: Усправна цртица

en: Underline
sr: Доња цртица

en: Cursor Blinking
sr: Трепћући показивач

en: Follow System
sr: Прати систем

en: Enabled
sr: Укључено

en: Disabled
sr: Искључено

en: Behavior
sr: Понашање

en: Interface
sr: Сучеље

en: Next
sr: Наредно

en: Last
sr: Последње

en: Columns
sr: Колоне

en: Rows
sr: Редови

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Bell
sr: Звоно

en: Visual Bell
sr: Видљиво звоно

en: Scrolling
sr: Клизање

en: Safe
sr: Безбедан

en: No Action
sr: Без радње

en: Restart
sr: Поново покрени

en: Compatibility
sr: Усклађивање

en: Narrow
sr: Уски

en: Wide
sr: Широки

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Clear Selection
sr: Очисти избор

en: Reset
sr: Поново постави

en: Reset and Clear
sr: Поново постави и очисти

en: Windows
sr: Прозори

en: Close the current window
sr: Затвори тренутни прозор

en: Tabs
sr: Језичци

en: Close the current tab
sr: Затвори тренутни језичак

en: Zoom
sr: Увеличавање

en: Application
sr: Програм

en: Show Primary Menu
sr: Прикажи основни мени

en: Show this preferences window
sr: Прикажи овај прозор са поставкама

en: Profiles
sr: Профили

en: _Add Profile
sr: Дод_ај профил

en: Automatic
sr: Самостални

en: Untitled Profile
sr: Неименовани профил

en: Copied to clipboard
sr: Копирано у оставу

en: Undo
sr: Опозови

en: My Computer
sr: Мој рачунар

en: Edit Profile
sr: Уреди профил

en: Profile
sr: Профил

en: Identifier
sr: Одредник

en: Copy
sr: Копирај

en: Color
sr: Боја

en: Network
sr: Мрежа

en: Proxy
sr: Посредник

en: Remove Profile
sr: Уклони профил

en: _Duplicate…
sr: У_двостручи…

en: _Edit…
sr: _Уреди…

en: _Remove
sr: Ук_лони…

note: do not use underline as it prevents alt+c as an accelerator
en: Cancel
sr: Откажи

note: do not use underline as it prevents alt+s as an accelerator
en: Set
sr: Постави

en: Set Shortcut
sr: Постави пречицу

en: _Restart
sr: Пок_рени поново

en: Exited
sr: Изашао

en: Failed
sr: Неуспех

en: Failed to open link
sr: Нисам успео да отворим везу

en: Command completed
sr: Наредба је обављена

en: Search…
sr: Потражи…

en: _Open Link
sr: _Отвори везу

en: _Copy
sr: _Копирај

en: _Copy Link
sr: _Копирај везу

en: _Paste
sr: _Убаци

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select _None
sr: Поништи _избор

en: Read-Only
sr: Само за читање

en: Leave Fullscreen
sr: Напусти цео екран

en: Follow System Style
sr: Прати стил система

en: Follow system style
sr: Прати стил система

en: Light Style
sr: Светли стил

en: Light style
sr: Светли стил

en: Dark Style
sr: Тамни стил

en: Dark style
sr: Тамни стил

en: Ptyxis
sr: Птиксис

en: Set Title
sr: Постави наслов

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom out
sr: Умањи

en: Containers
sr: Контејнери

en: New Terminal
sr: Нови терминал

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: New _Tab
sr: Нови _језичак

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице _тастатуре

en: _About
sr: _О програму

en: Move _Left
sr: Премести _лево

en: Move _Right
sr: Премести _десно

en: Move to New _Window
sr: Премести у _нови прозор

en: _Pin Tab
sr: За_качи језичак

en: Un_pin Tab
sr: О_ткачи језичак

en: Close _Other Tabs
sr: Затв_ори остале језичке

en: _Close Tab
sr: _Затвори језичак

en: _My Computer
sr: _Мој рачунар
