ptyxis main - en to ca translation catalogue (388 entries)

en: New Window
ca: Finestra nova

en: New Tab
ca: Pestanya nova

en: Preferences
ca: Preferències

en: Container-oriented terminal
ca: Terminal orientat a contenidors

en: Ptyxis is a terminal for GNOME that focuses on ease-of-use in a world of containers.
ca: Ptyxis és un terminal per a GNOME focalitzat en la facilitat d'ús en un món de contenidors.

en: Features:
ca: Característiques:

en: Configurable keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat configurables

en: Modern interface which integrates the palette with the window styling
ca: Interfície moderna que integra la paleta amb l'estil de finestres

en: User-installable color palettes
ca: Paletes de colors instal·lables per l'usuari

en: Integrated color palettes with light and dark support
ca: Paletes de colors integrades compatibles amb temes clars i foscos

en: Tabbed interface with tab overviews
ca: Interfície de pestanyes amb visió general d'aquestes

en: Support for transparent terminal backgrounds
ca: Compatible amb fons de terminal transparents

en: Separate process mode for terminal-based applications
ca: Mode de procés separat per a aplicacions basades en terminal

en: Support for pinned tabs and saved sessions
ca: Compatibilitat amb pestanyes ancorades i sessions desades

en: Terminal tabs are run within separate cgroups
ca: Les pestanyes de terminal s'executen en «cgroups» separats

en: Terminal inspector to help when writing terminal-based applications
ca: Inspector de terminal per ajudar quan es programen aplicacions basades en terminal

en: A column and row size indicator is displayed when resizing the window
ca: Es mostra un indicador amb fila i columna quan es redimensiona la finestra

en: Containers are automatically discovered and displayed
ca: Els contenidors són automàticament detectats i mostrats

en: Many behaviors of the terminal may be tweaked to user preference
ca: Molts dels comportaments del terminal poden ser retocats segons les preferències de l'usuari

en: You may rename a tab by providing a prefix to the title
ca: Es pot reanomenar una pestanya proporcionant un prefix per al títol

en: Palettes provide an integrated dark mode
ca: Les paletes proporcionen un mode fosc integrat

en: You can see an overview of your tabs at any time
ca: Es pot veure una vista general de les pestanyes en qualsevol moment

en: Many shortcuts may be remapped to user preference
ca: Moltes dreceres es poden canviar segons la preferència de l'usuari

en: Built-in color palettes provide both dark and light mode variants
ca: Les paletes de color integrades proporcionen tant variants de mode clar com de mode fosc

en: Profiles allow for overriding a number of features such as default container
ca: Els perfils permeten afinar diverses característiques com ara el contenidor predeterminat

en: The terminal will remind you when you're root on the local system
ca: El terminal us recordarà quan sou «root» al sistema local

en: The terminal will remind you when you're on a remote system
ca: El terminal us recordarà quan sou en un sistema remot

en: Default Profile UUID
ca: UUID del perfil predeterminat

en: The UUID of the default profile
ca: L'UUID del perfil predeterminat

en: UUIDs of all Profiles
ca: UUIDs de tots els perfils

en: A list of UUID for every profile
ca: Una llista dels UUID de cada perfil

en: New Tab Position
ca: Posició de la pestanya nova

en: Where to place new tabs
ca: On s'han d'ubicar les pestanyes noves

en: Audible Bell
ca: Campana audible

en: If an audible bell should be used
ca: Si s'ha d'usar la campana audible

en: Visible Bell
ca: Campana visible

en: If a visual bell should be used
ca: Si s'ha d'usar la campana visible

en: Use System Font
ca: Utilitza el tipus de lletra del sistema

en: If the default system monospace font should be used
ca: Si s'ha d'utilitzar el tipus de lletra monoespai per defecte del sistema

en: Font Name
ca: Nom del tipus de lletra

en: The font description to use if use-system-font is set to False
ca: La descripció del tipus de lletra que s'ha d'usar si «use-system-font» està establert a fals

en: Cursor Shape
ca: Forma del cursor

en: The default shape of the cursor
ca: La forma predeterminada del cursor

en: Cursor Blink Mode
ca: Mode de parpelleig del cursor

en: The default blink mode cursor
ca: El mode predeterminat de parpelleig del cursor

en: Scrollbar Policy
ca: La política de la barra de desplaçament

en: If scrollbars should be displayed
ca: Si s'han de mostrar les barres de desplaçament

en: Text Blink Mode
ca: Mode de parpelleig del text

en: When text blinking is allowed
ca: Quan està permès que el text parpellegi

en: Interface Style
ca: Estil de la interfície

en: If light or dark interface style should be used
ca: Si s'ha d'usar l'estil d'interfície clara o fosca

en: Restore Session
ca: Restaura la sessió

en: Restore tabs from previous session when starting Ptyxis
ca: Restauració de les pestanyes d'una sessió anterior quan s'inicia el Ptyxis

en: Restore Window Size
ca: Restaura la mida de la finestra

en: Restore the previous window size when creating new windows
ca: Restauració de la mida de finestra prèvia quan es creen noves finestres

en: Default Column Size
ca: Mida predeterminada de columna

en: Default window size when restore-window-size is not true.
ca: Mida de finestra predeterminada quan «restore-window-size» no està establert com a cert.

en: Default Row Size
ca: Mida predeterminada de fila

en: Enable Accessibility
ca: Habilita l'accessibilitat

en: Currently experimental feature to send accessibility information to screen readers.
ca: Característica actualment experimental que envia informació d'accessibilitat als lectors de pantalla.

en: Prompt when active tab is closed
ca: Demana confirmació quan es tanca la pestanya activa

en: If a tab (or window) is closed with active foreground processes, prompt the user for confirmation.
ca: Si una pestanya (o finestra) és tancada amb processos actius en primer pla, demana confirmació a l'usuari.

en: Label
ca: Etiqueta

en: The label for the profile
ca: L'etiqueta del perfil

en: Login Shell
ca: Intèrpret d'ordres d'inici de sessió

en: Use a login shell
ca: Usa un intèrpret d'ordres d'inici de sessió

en: Limit Scrollback
ca: Limita el desplaçament cap enrere

en: Limit the number of lines to keep for scrollback
ca: Limita el nombre de línies a conservar per al desplaçament cap enrere

en: Scrollback Lines
ca: Línies de desplaçament enrere

en: The number of lines to keep in the scrollback, zero for no scrollback
ca: El nombre de línies a conservar per al desplaçament cap enrere; zero per desactivar-lo

en: Scroll on Output
ca: Desplaçament en haver-hi sortida

en: Scroll to the bottom upon new output
ca: Desplaçar al capdavall quan hi ha nova sortida

en: Scroll on Keystroke
ca: Desplaçament en prémer una tecla

en: Scroll to the bottom upon user keystroke
ca: Desplaçar al capdavall quan es prem alguna tecla

en: Use Custom Command
ca: Usa una ordre personalitzada

en: If a custom command should be used
ca: Si s'ha d'usar una ordre personalitzada

en: Use Proxy
ca: Usa un intermediari

en: Apply proxy settings from the host in the container
ca: Aplica la configuració de servidor intermediari de l'amfitrió al contenidor

en: Custom Command
ca: Ordre personalitzada

en: A custom command for the shell
ca: Una ordre personalitzada per a l'intèrpret d'ordres

en: Default Container
ca: Contenidor predeterminat

en: The default container to run the command in
ca: El contenidor predeterminat on executar-hi l'ordre

en: Preserve Container
ca: Mantenir el contenidor

en: Preserve the active container when creating new tabs and windows
ca: Preservar el contenidor actiu quan es creen noves pestanyes i finestres

en: Exit Action
ca: Acció de sortida

en: The action to take when the shell exits
ca: L'acció per dur a terme quan l'intèrpret d'ordres acaba

en: Preserve Directory
ca: Mantenir el directori

en: If the directory should be preserved for new terminals
ca: Si s'hauria de mantenir el directori en nous terminals

en: Palette
ca: Paleta

en: The color palette to use for the profile, by name
ca: La paleta de colors a usar pel perfil, per nom

en: Opacity
ca: Opacitat

en: The opacity of the palette background
ca: L'opacitat del rerefons de la paleta

en: Bold is Bright
ca: La negreta és també brillant

en: Setting bold on one of the lower 8 colors in the palette will use bright variant (upper 8 colors)
ca: Establir la negreta amb un dels 8 colors de baix de la paleta usarà la variant brillant (8 colors de dalt)

en: The size to apply to ambiguous width characters
ca: La mida que s'ha d'aplicar als caràcters d'amplada incerta

en: What to send to the PTY when a backspace is entered
ca: Què s'ha d'enviar al PTY quan s'escriu un caràcter de retrocés

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: The shortcut to copy to clipboard
ca: La drecera per copiar al porta-retalls

en: Paste from Clipboard
ca: Enganxa des del porta-retalls

en: The shortcut to paste from the clipboard
ca: La drecera per enganxar des del porta-retalls

en: The shortcut to create a new tab in the current window
ca: La drecera per crear una pestanya nova a la finestra actual

en: The shortcut to create a new tab in a new window
ca: La drecera per crear una pestanya nova en una nova finestra

en: Tab Overview
ca: Visió general de les pestanyes

en: The shortcut to show the tab overview
ca: La drecera per mostrar la visió general de les pestanyes

en: The shortcut to show application preferences
ca: La drecera per mostrar les preferències d'aplicació

en: Zoom Out
ca: Redueix l'ampliació

en: The shortcut to zoom out
ca: La drecera per reduir l'ampliació

en: Reset Zoom
ca: Reinicia l'ampliació

en: The shortcut to reset zoom
ca: La drecera per reinicialitzar l'ampliació

en: Zoom In
ca: Amplia

en: The shortcut to zoom in
ca: La drecera per ampliar

en: Toggle Fullscreen
ca: Commuta la pantalla completa

en: The shortcut to toggle fullscreen
ca: La drecera per commutar la pantalla completa

en: Reset Terminal
ca: Reinicia el terminal

en: Reset Terminal and Clear History
ca: Reinicia el terminal i buida l'historial

en: Search History
ca: Historial de cerques

en: Shortcut to begin searching the terminal history
ca: Drecera per a cercar l'historial del terminal

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Shortcut to select all the entire terminal scrollback
ca: Drecera per seleccionar tot el desplaçament enrere del terminal

en: Select None
ca: No seleccionis res

en: Shortcut to clear the terminal selection
ca: Drecera per buidar la selecció del terminal

en: Popup Menu
ca: Menú emergent

en: Shortcut to show the popup menu for the terminal
ca: Drecera per mostrar el menú emergent del terminal

en: Primary Menu
ca: Menú primari

en: Shortcut to show the primary menu for the window
ca: Drecera per a mostrar el menú primari

en: Tab Menu
ca: Menú de pestanyes

en: Shortcut to show the new tab menu
ca: Drecera per a mostrar el menú de nova pestanya

en: Move to Previous Tab
ca: Vés a la pestanya anterior

en: Shortcut to move to the previous tab
ca: Drecera per a canviar a la pestanya anterior

en: Move to Next Tab
ca: Mou a la pestanya següent

en: Shortcut to move to the next tab
ca: Drecera per a canviar a la pestanya següent

en: Move Tab Left
ca: Mou la pestanya a l'esquerra

en: Shortcut to move the current tab to the left one position
ca: Drecera per a canviar a la pestanya a l'esquerra de l'actual

en: Move Tab Right
ca: Mou la pestanya a la dreta

en: Shortcut to move the current tab to the right one position
ca: Drecera per a canviar a la pestanya a la dreta de l'actual

en: Move Tab to New Window
ca: Mou la pestanya a una finestra nova

en: Shortcut to move the current tab into a new window
ca: Drecera per moure la pestanya actual a una finestra nova

en: Close Tab
ca: Tanca la pestanya

en: Shortcut to close the current tab
ca: Drecera per a tancar la pestanya actual

en: Close Other Tabs
ca: Tanca les altres pestanyes

en: Shortcut to close all tabs in the window but the current one
ca: Drecera per tancar totes les pestanyes de la finestra tret de l'actual

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Shortcut to close the current window
ca: Drecera per a tancar la finestra actual

en: Set Title
ca: Estableix el títol

en: Focus Tab 1
ca: Envia el focus a la pestanya 1

en: Shortcut to focus tab 1
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 1

en: Focus Tab 2
ca: Envia el focus a la pestanya 2

en: Shortcut to focus tab 2
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 2

en: Focus Tab 3
ca: Envia el focus a la pestanya 3

en: Shortcut to focus tab 3
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 3

en: Focus Tab 4
ca: Envia el focus a la pestanya 4

en: Shortcut to focus tab 4
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 4

en: Focus Tab 5
ca: Envia el focus a la pestanya 5

en: Shortcut to focus tab 5
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 5

en: Focus Tab 6
ca: Envia el focus a la pestanya 6

en: Shortcut to focus tab 6
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 6

en: Focus Tab 7
ca: Envia el focus a la pestanya 7

en: Shortcut to focus tab 7
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 7

en: Focus Tab 8
ca: Envia el focus a la pestanya 8

en: Shortcut to focus tab 8
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 8

en: Focus Tab 9
ca: Envia el focus a la pestanya 9

en: Shortcut to focus tab 9
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 9

en: Focus Tab 10
ca: Envia el focus a la pestanya 10

en: Shortcut to focus tab 10
ca: Drecera per enviar el focus a la pestanya 10

en: Undo Close Tab
ca: Desfer el tancar pestanya

en: Undo closing of last tab
ca: Desfer el tancament de la darrera pestanya

en: --tab, --tab-with-profile, or --new-window may not be used together
ca: «--tab», «--tab-with-profile», o «--new-window» no es poden usar alhora

en: Cannot parse command: %s
ca: No s'ha pogut analitzar l'ordre: %s

en: Examples:
ca: Exemples:

en: Show the application preferences
ca: Mostra les preferències d'aplicació

note: Used for new tabs/windows/etc when specified
en: Use DIR for --tab, --tab-with-profile, --new-window, or -x
ca: Useu DIR per «--tab», «--tab-with-profile», «--new-window», o «-x»

note: By default, this implies a new ptyxis instance unless the options * below are provided to override that.
en: Command to execute in new window
ca: Ordre a executar a la nova finestra

note: These options all imply we're using a shared Ptyxis instance. We do not support * short command options for these to make it easier to sniff them in early args * checking from `main.c`.
en: New terminal window
ca: Nova finestra de terminal

en: New terminal tab in active window
ca: Nova pestanya de terminal a la finestra activa

en: New terminal tab in active window using the profile UUID
ca: Nova pestanya de terminal a la finestra activa usant el perfil UUID

en: Set title for new tab
ca: Estableix el títol d'una pestanya nova

en: Run Separate Instance
ca: Executa una instància separada

en: Open Preferences
ca: Obre les preferències

en: Run Custom Command in New Window
ca: Executa una ordre personalitzada en una nova finestra

en: [-- COMMAND ARGUMENTS]
ca: [-- ORDRE PARÀMETRES]

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Close All
ca: Tan_ca-ho tot

en: Close Window?
ca: Voleu tancar la finestra?

en: Some processes are still running.
ca: Hi ha alguns processos que encara s'estan executant.

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Process %d
ca: Procés %d

en: Unknown Container
ca: Contenidor desconegut

en: Search Up
ca: Cerca amunt

en: Search Down
ca: Cerca avall

en: Search Options
ca: Opcions de cerca

en: Match _Case
ca: Fes _coincidir majúscules i minúscules

en: Whole _Words
ca: _Paraules senceres

en: Use _Regular Expressions
ca: Utilitza expressions _regulars

en: Close
ca: Tanca

en: Close the search bar
ca: Tanca la barra de cerca

en: unset
ca: no definit

en: Row
ca: Fila

en: Column
ca: Columna

note: NOTE: If we are in a container that also supports VTE patches * then it will send shell-precmd via escape sequences. The reality * is that our foreground is the `toolbox enter` process (until we * have better patches in VTE) but we show "Shell" instead. * * This is fine for now, but I'd like it to b
en: Shell
ca: Intèrpret d'ordres

en: untracked
ca: sense seguiment

en: Process
ca: Procés

en: Foreground Process
ca: Procés en primer pla

en: Window Title
ca: Títol de la finestra

en: Current Directory
ca: Directori actual

en: Current File
ca: Fitxer actual

en: Container
ca: Contenidor

en: Runtime
ca: Execució

en: Name
ca: Nom

en: Appearance
ca: Aparença

en: Grid Size
ca: Mida de la graella

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Cell Size
ca: Mida de la cel·la

en: Input
ca: Entrada

en: Position
ca: Posició

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Hyperlink
ca: Enllaç

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
ca: Baixant la font del gat una noia i un soldat

en: Select Font
ca: Selecciona el tipus de lletra

en: Show Fewer Palettes
ca: Mostra menys paletes

en: Show All Palettes
ca: Mostra totes les paletes

en: Transparency
ca: Transparència

en: Reduces the opacity of the background window
ca: Redueix l'opacitat del rerefons de la finestra

en: Use System _Font
ca: Utilitza el tipus de _lletra del sistema

en: Custom Font
ca: Tipus de lletra personalitzada

en: Use Bright Colors for Bold
ca: Usa colors brillants amb la negreta

en: Blinking Text
ca: Text amb pampallugues

en: Never
ca: Mai

en: Focused
ca: Amb el focus

en: Unfocused
ca: Sense el focus

en: Always
ca: Sempre

en: Block
ca: Bloqueja

en: Underline
ca: Subratllat

en: Cursor Blinking
ca: Parpelleig del cursor

en: Follow System
ca: Igual que el sistema

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Behavior
ca: Comportament

en: Interface
ca: Interfície

en: Next
ca: Següent

en: Last
ca: Darrer

en: Attempt to restore previous tabs when Ptyxis starts
ca: Mira de restaurar les pestanyes prèvies quan s'inicia el Ptyxis

en: Restore the previous window size when creating a new window
ca: Restaura la mida de finestra prèvia quan es creen una nova finestra

en: Columns
ca: Columnes

en: Rows
ca: Files

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Allow Screen Readers
ca: Permet els lectors de pantalla

en: Permit screen readers such as Orca to read terminal content and typed text
ca: Permet que els lectors de pantalla com ara l'Orca puguin llegir el contingut del terminal i el text teclejat

en: Bell
ca: Campana

en: Emit an audible bell when requested by active tab
ca: Emet un toc de campana audible quan ho requereixi la pestanya activa

en: Visual Bell
ca: Campana visual

en: Emit a visual bell when requested by active tab
ca: Emet un toc de campana visible quan ho requereixi la pestanya activa

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Use Scrollbars
ca: Utilitza barres de desplaçament

en: Scroll to the bottom upon input keystroke
ca: Desplaçar al capdavall quan es prem alguna tecla

en: Scroll to the bottom when new content is available
ca: Desplaçar al capdavall quan hi ha nou contingut disponible

en: Restrict the number of lines saved for scrollback
ca: Restringeix el nombre de línies a conservar per al desplaçament cap enrere

en: The number of lines to keep for scrollback
ca: Nombre de línies a mantenir en el desplaçament cap enrere

en: Use Login Shell
ca: Usa un intèrpret d'ordres d'inici de sessió

en: Preserve Working Directory
ca: Manté el directori de treball

en: Safe
ca: Segur

en: No Action
ca: Cap acció

en: Restart
ca: Reinicia

en: Compatibility
ca: Compatibilitat

en: Backspace Key
ca: Tecla de retrocés

en: Sequence to send for Backspace key
ca: Seqüència per enviar la tecla de retrocés

en: Delete Key
ca: Tecla de suprimir

en: Sequence to send for Delete key
ca: Seqüència per enviar la tecla de suprimir

en: Ambiguous-width Characters
ca: Caràcters d'amplada incerta

en: Narrow
ca: Estret

en: Wide
ca: Ample

en: Set as Default Terminal
ca: Estableix com a terminal predeterminat

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Clear Selection
ca: Neteja la selecció

en: Reset
ca: Restableix

en: Reset and Clear
ca: Restableix i neteja

en: Show Context Menu
ca: Mostra el menú contextual

en: Windows
ca: Finestres

en: Open a new tab in a new window
ca: Obre en una pestanya nova en una finestra nova

en: Close the current window
ca: Tanca la finestra actual

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Open a new tab in the current window
ca: Obre en una pestanya nova a la finestra actual

en: View Tab Overview
ca: Visió general de les pestanyes

en: Show an overview of all tabs within the window
ca: Mostra una visió general de totes les pestanyes de la finestra

en: Close the current tab
ca: Tancar la pestanya actual

en: Close all tabs except the active tab
ca: Tanca totes les pestanyes tret de l'activa

en: Undo closing the last tab
ca: Desfer el tancament de la darrera pestanya

en: Move the tab one position to the left
ca: Mou la pestanya a l'esquerra una posició cap a l'esquerra

en: Move the tab one position to the right
ca: Mou la pestanya a l'esquerra una posició cap a la dreta

en: Detach the current tab and move it to a new window
ca: Desconnecta la pestanya actual i mou-la a una nova finestra

en: Switch to Tab 1
ca: Canvia a la pestanya 1

en: Switch to Tab 2
ca: Canvia a la pestanya 2

en: Switch to Tab 3
ca: Canvia a la pestanya 3

en: Switch to Tab 4
ca: Canvia a la pestanya 4

en: Switch to Tab 5
ca: Canvia a la pestanya 5

en: Switch to Tab 6
ca: Canvia a la pestanya 6

en: Switch to Tab 7
ca: Canvia a la pestanya 7

en: Switch to Tab 8
ca: Canvia a la pestanya 8

en: Switch to Tab 9
ca: Canvia a la pestanya 9

en: Switch to Tab 10
ca: Canvia a la pestanya 10

en: Zoom
ca: Ampliació

en: Application
ca: Aplicació

en: Toggle in and out of fullscreen
ca: Commuta la pantalla completa

en: Show Primary Menu
ca: Mostra el menú primari

en: Displays the primary menu for the terminal window
ca: Mostra el menú primari de la finestra del terminal

en: Show New Tab Menu
ca: Mostra el menú de nova pestanya

en: Displays the new tab menu for the terminal window
ca: Mostra el menú de pestanya nova de la finestra del terminal

en: Show this preferences window
ca: Mostra la finestra de les preferències

en: Profiles
ca: Perfils

en: _Add Profile
ca: Afegeix un _perfil

en: Automatic
ca: Automàtic

en: ASCII DEL
ca: Supr ASCII

en: Escape Sequence
ca: Seqüència d'escapada

en: TTY Erase
ca: Esborrat TTY

en: Untitled Profile
ca: Perfil sense títol

en: Copied to clipboard
ca: S'ha copiat al porta-retalls

en: Removed profile “%s”
ca: S'ha esborrat el perfil «%s»

en: Undo
ca: Desfés

en: My Computer
ca: Ordinador

en: Edit Profile
ca: Edita el perfil

en: Profile
ca: Perfil

en: Identifier
ca: Identificador

en: Copy
ca: Copia

en: Network
ca: Xarxa

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Applies the network proxy settings to the container environment
ca: Aplica la configuració del servidor intermediari («proxy») a l'entorn del contenidor

en: The default container to use with this profile
ca: El contenidor predeterminat per usar amb aquest perfil

en: Preserve the current container when opening new tabs and windows
ca: Preserva el contenidor actiu quan es creen noves pestanyes i finestres

en: Remove Profile
ca: Esborra el perfil

en: View More
ca: Mostra'n més

en: _Make Default
ca: Un terminal orientat a contenidors per al GNOME

en: _Duplicate…
ca: _Duplica…

en: _Edit…
ca: _Edita…

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
ca: Introduïu una drecera nova per a canviar <b>%s</b>.

note: do not use underline as it prevents alt+c as an accelerator
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: do not use underline as it prevents alt+s as an accelerator
en: Set
ca: Estableix

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
ca: Premeu Escape per a cancel·lar o Retrocés per a deshabilitar-lo.

en: Set Shortcut
ca: Estableix la drecera

en: disabled
ca: inhabilitat

en: _Restart
ca: _Reinicia

note: Always prepare the banner even if we don't show it because we may * display it again if the tab is removed from the parking lot and * restored into the window.
en: Process Exited
ca: El procés ha acabat

en: Failed to launch terminal
ca: No s'ha pogut iniciar el terminal

en: Cannot locate container “%s”
ca: No s'ha trobat el contenidor «%s»

en: Failed to create pseudo terminal device
ca: La creació del pseudo terminal ha fallat

en: Exited
ca: Ha sortit

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to open link
ca: No s'ha pogut obrir l'enllaç

en: Command completed
ca: Ordre completada

en: Search…
ca: Cerca…

en: _Open Link
ca: _Obre l'enllaç

en: _Copy
ca: _Copia

en: Copy selection from terminal to clipboard
ca: Copia la selecció des del terminal al porta-retalls

en: _Copy Link
ca: _Copia l'enllaç

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Paste from clipboard into the terminal
ca: Enganxa des del porta-retalls al terminal

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Selection all text from terminal including scrollback
ca: Selecciona tot el text des del terminal, inclòs el desplaçament enrere

en: Select _None
ca: _No seleccionis res

en: Read-Only
ca: Només lectura

en: Leave Fullscreen
ca: Surt del mode de pantalla completa

en: _Inspect Terminal
ca: _Inspecciona el terminal

en: Follow System Style
ca: Segueix l'estil del sistema

en: Follow system style
ca: Segueix l'estil del sistema

en: Light Style
ca: Estil clar

en: Light style
ca: Estil clar

en: Dark Style
ca: Estil fosc

en: Dark style
ca: Estil fosc

en: Zoom in
ca: Amplia

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Containers
ca: Contenidors

en: New Terminal
ca: Terminal nou

en: Show Profiles and Containers
ca: Mostra perfils i contenidors

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Show Open Tabs
ca: Mostra les pestanyes obertes

en: New _Tab
ca: Pes_tanya nova

en: New _Window
ca: Finestra _nova

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres del teclat

en: _About
ca: Quant _a

en: Move _Left
ca: Mou a _l'esquerra

en: Move _Right
ca: Mou a la d_reta

en: Move to New _Window
ca: _Mou a una finestra nova

en: _Pin Tab
ca: Fixa la _pestanya

en: Un_pin Tab
ca: Allibera la _pestanya

en: Close _Other Tabs
ca: _Tanca les altres pestanyes

en: _Close Tab
ca: Tan_ca la pestanya

en: _My Computer
ca: El _meu ordinador
