ptyxis main - en to nb translation catalogue (426 entries)

en: A container-oriented terminal for GNOME
nb: Konteinerbasert terminal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: terminal;prompt;ptyxis;shell;command;commandline;cmd;cli;console;container;podman;toolbox;distrobox;
nb: terminal;prompt;ptyxis;shell;kommando;kommandolinje;cmd;cli;konteiner;podman;toolbox;distrobox;

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: New Tab
nb: Ny fane

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Container-oriented terminal
nb: Konteinerbasert terminal

en: Ptyxis is a terminal for GNOME that focuses on ease-of-use in a world of containers.
nb: Ptyxis er en enkel og brukervennlig terminal som gjør det lett å jobbe med konteinere.

en: Features:
nb: Fordeler med Ptyxis:

en: Remembers current container when opening a new tab with support for podman, toolbox, distrobox, and more
nb: Husker gjeldende konteiner når en ny fane åpnes, uansett om du bruker Podman, Toolbx eller Distrobox eller noe annet

en: Configurable keyboard shortcuts
nb: Tilpassbare tastatursnarveier

en: Modern interface which integrates the palette with the window styling
nb: Moderne utseende som tilpasser seg fargepaletten brukt på selve terminalen

en: User-installable color palettes
nb: Installerbare fargepaletter

en: Support for preferences profiles with container integration
nb: Profilsystem integrert med konteinerbaserte arbeidsmetoder

en: Integrated color palettes with light and dark support
nb: Innebygde fargepaletter med støtte for lys og mørk modus

en: Tabbed interface with tab overviews
nb: Fanebasert oppsett med en egen faneoversikt

en: Efficient foreground process tracking denoting sudo and SSH
nb: Effektiv sporing av forgrunnsprosesser for å indikere bruk av Sudo og SSH

en: Support for transparent terminal backgrounds
nb: Støtte for gjennomsiktig terminalbakgrunn

en: Separate process mode for terminal-based applications
nb: Separering av terminalbaserte apper fra hovedprosessen

en: Support for pinned tabs and saved sessions
nb: Støtte for festing av faner og lagring av økter

en: Terminal tabs are run within separate cgroups
nb: Terminalfaner kjøres i separate kontrollgrupper

en: Terminal inspector to help when writing terminal-based applications
nb: Inspektørverktøy til hjelp ved bygging av terminalbaserte apper

en: A column and row size indicator is displayed when resizing the window
nb: Den tegnmessige høyden og bredden på terminalvinduet vises når størrelsen endres

en: Containers are automatically discovered and displayed
nb: Automatisk oppdaging og visning av konteinere

en: Many behaviors of the terminal may be tweaked to user preference
nb: Et stort utvalg innstillinger til finjustering av terminalens oppførsel

en: You may rename a tab by providing a prefix to the title
nb: Tilpassbare fanenavn

en: Palettes provide an integrated dark mode
nb: Fargepaletter med innebygget mørk modus

en: You can see an overview of your tabs at any time
nb: Faneoversikt

en: Many shortcuts may be remapped to user preference
nb: Tilpassbare tastatursnarveier

en: Built-in color palettes provide both dark and light mode variants
nb: Innebygde fargepaletter med støtte for lys og mørk modus

en: Profiles allow for overriding a number of features such as default container
nb: Profiler muliggjør overstyring av flere innstillinger, som standardkonteineren

en: The terminal will remind you when you're root on the local system
nb: Terminalen indikerer når kommandoer kjøres gjennom systembrukeren

en: The terminal will remind you when you're on a remote system
nb: Terminalen indikerer når du fjernstyrer et annet system

en: Default Profile UUID
nb: Standardprofil

en: The UUID of the default profile
nb: ID-en til standardprofilen

en: UUIDs of all Profiles
nb: Alle profiler

en: A list of UUID for every profile
nb: En liste over ID-ene til alle profiler

en: New Tab Position
nb: Plassering av nye faner

en: Where to place new tabs
nb: Hvor nye faner skal plasseres

en: Audible Bell
nb: Spill av hintlyd

en: If an audible bell should be used
nb: Om hintlyder skal spilles

en: Visible Bell
nb: Synlige hint

en: If a visual bell should be used
nb: Om hint skal indikeres visuelt

en: Visual Process Leader
nb: Indiker spesialtilstander

en: Display a visual window highlight when process leader is SSH, sudo, or other specialized tooling
nb: Indiker når det brukes SSH, Sudo eller andre spesialiserte verktøy

en: Use System Font
nb: Bruk systemskrifttype

en: If the default system monospace font should be used
nb: Om systemets standard-fastbredde-skrifttype skal brukes

en: Font Name
nb: Skrifttype

en: The font description to use if use-system-font is set to False
nb: Skrifttypen som skal brukes om «Bruk systemskrifttype» er av

en: Cursor Shape
nb: Markørstil

en: The default shape of the cursor
nb: Hvordan tekstmarkøren skal ut til vanlig

en: Cursor Blink Mode
nb: Markørblinking

en: The default blink mode cursor
nb: Hvordan tekstmarkøren skal forholde seg til blinking

en: List of punctuation characters that are treated as word characters
nb: Liste over spesialtegn som regnes med i ord

en: By default, when doing word-wise selection, most punctuation breaks up word boundaries. This list of exceptions will instead be treated as part of the word.
nb: Når tekst markeres ord for ord, pleier spesialtegn å markere grenser mellom ord. Tegn på denne listen vil i stedet behandles som en del av ordet.

en: Scrollbar Policy
nb: Rullefelt

en: If scrollbars should be displayed
nb: Om rullefelt skal vises

en: Text Blink Mode
nb: Tekstblinking

en: When text blinking is allowed
nb: Om tekst skal kunne blinke

en: Interface Style
nb: Stil

en: If light or dark interface style should be used
nb: Om appen skal vises i lys eller mørk modus

en: Restore Session
nb: Gjenopprett økt

en: Restore tabs from previous session when starting Ptyxis
nb: Gjenopprett faner fra forrige økt når Ptyxis åpnes

en: Restore Window Size
nb: Gjenopprett vindusstørrelse

en: Restore the previous window size when creating new windows
nb: Gjenopprett vindusstørrelsen fra forrige økt når Ptyxis åpnes

en: Default Column Size
nb: Kolonnestørrelse

en: Default window size when restore-window-size is not true.
nb: Vindusstørrelsen når «Gjenopprett vindusstørrelse» er av, oppgitt i antall tegn.

en: Default Row Size
nb: Radstørrelse

en: Toast on Copy Clipboard
nb: Indiker kopiering

en: Show the user when text has copied to the clipboard.
nb: Gi beskjed når tekst har blitt kopiert til utklippstavlen.

en: Enable Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Currently experimental feature to send accessibility information to screen readers.
nb: Slå på en eksperimentell modus hvor tilgjengelighetsinformasjon forsøkes sendt til skjermlesere.

en: Disable Padding around Terminal Emulator
nb: Fjern marginer

en: Do not pad around the terminal emulator widget. Setting to true may have significant performance impacts.
nb: Vis terminalen uten marginer rundt. Å slå dette på kan føre til redusert ytelse.

en: Prompt when active tab is closed
nb: Bekreftelse ved lukking av aktiv fane

en: If a tab (or window) is closed with active foreground processes, prompt the user for confirmation.
nb: Hvis en fane eller et vindu lukkes med en pågående prosess, be om bekreftelse først.

en: Ignore OSC Title
nb: Ignorer OSC-tittel

en: If OSC title should be ignored in tab titles.
nb: Hvis denne innstillingen er på, vil OSC-tittelen ignoreres i fanenavn.

en: Label
nb: Etikett

en: The label for the profile
nb: Etiketten til profilenn

en: Login Shell
nb: Innloggingsmodus

en: Use a login shell
nb: Bruk terminalen i innloggingsmodus

en: Limit Scrollback
nb: Begrens linjehistorikk

en: Limit the number of lines to keep for scrollback
nb: Begrens antallet linjer lagret i linjehistorikken

en: Scrollback Lines
nb: Linjehistorikk

en: The number of lines to keep in the scrollback, zero for no scrollback
nb: Antallet linjer som skal lagres i linjehistorikken, 0 for å slå det av fullstendig

en: Scroll on Output
nb: Rull etter utdata

en: Scroll to the bottom upon new output
nb: Rull automatisk nedover når det dukker opp mer tekst

en: Scroll on Keystroke
nb: Rull ved tastetrykk

en: Scroll to the bottom upon user keystroke
nb: Rull automatisk nedover når en tast trykkes på

en: Use Custom Command
nb: Bruk egen kommando

en: If a custom command should be used
nb: Om en egendefinert kommando skal brukes

en: Use Proxy
nb: Bruk mellomtjener

en: Apply proxy settings from the host in the container
nb: Bruk mellomtjenerinnstillinger fra vertssystemet i konteineren

en: Custom Command
nb: Egen kommando

en: A custom command for the shell
nb: En egendefinert kommando til terminalen

en: Default Container
nb: Standardkonteiner

en: The default container to run the command in
nb: Konteineren kommandoen skal kjøres i

en: Preserve Container
nb: Bli i konteiner

en: Preserve the active container when creating new tabs and windows
nb: Fortsett å bruke gjeldende konteiner ved oppretting av nye faner og vinduer

en: Exit Action
nb: Avsluttingshandling

en: The action to take when the shell exits
nb: Handlingen som skal utføres når terminalen avsluttes

en: Preserve Directory
nb: Bli i mappe

en: If the directory should be preserved for new terminals
nb: Fortsett å bruke gjeldende mappe i nye terminaler

en: Palette
nb: Palett

en: The color palette to use for the profile, by name
nb: Navnet på fargepaletten som skal brukes til profilen

en: Opacity
nb: Gjennomsiktighet

en: The opacity of the palette background
nb: Gjennomsiktigheten til palettens bakgrunn

en: Bold is Bright
nb: Lys opp fet tekst

en: Setting bold on one of the lower 8 colors in the palette will use bright variant (upper 8 colors)
nb: Når tekst med farger fra palettens mørke halvdel gjøres fet, vil den farges med den lyse fargevarianten i stedet

en: Line Spacing
nb: Linjehøyde

en: The terminal’s cell height scale
nb: Skalering av linjer i terminalen

en: CJK Ambiguous Width
nb: Usikker tegnstørrelse

en: The size to apply to ambiguous width characters
nb: Størrelsen som skal brukes på tegn med ukjent bredde

en: Backspace Binding
nb: Handling for tilbaketast

en: What to send to the PTY when a backspace is entered
nb: Hva som skal sendes til hjelpeterminaler når tilbaketasten trykkes på

en: Copy to Clipboard
nb: Kopier til utklippstavlen

en: The shortcut to copy to clipboard
nb: Tastatursnarvei til å kopiere til utklippstavlen

en: Paste from Clipboard
nb: Lim inn fra utklippstavlen

en: The shortcut to paste from the clipboard
nb: Tastatursnarvei til å lime inn fra utklippstavlen

en: The shortcut to create a new tab in the current window
nb: Tastatursnarvei til å opprette en ny fane i gjeldende vindu

en: The shortcut to create a new tab in a new window
nb: Tastatursnarvei til å opprette en ny fane i et nytt vindu

en: Tab Overview
nb: Faneoversikt

en: The shortcut to show the tab overview
nb: Tastatursnarvei til å vise faneoversikten

en: The shortcut to show application preferences
nb: Tastatursnarvei til å vise innstillinger

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: The shortcut to zoom out
nb: Tastatursnarvei til å forminske visningen

en: Reset Zoom
nb: Tilbakestill skalering

en: The shortcut to reset zoom
nb: Tastatursnarvei til å tilbakestille skaleringen av visningen

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: The shortcut to zoom in
nb: Tastatursnarvei til å forstørre visningen

en: Toggle Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: The shortcut to toggle fullscreen
nb: Tastatursnarvei til å slå av eller på fullskjerm

en: Reset Terminal
nb: Tilbakestill terminal

en: Reset the terminal state for misbehaving clients
nb: Tilbakestill terminalen i problemsituasjoner

en: Reset Terminal and Clear History
nb: Tilbakestill terminal og tøm historikk

en: Reset the terminal state and clear history for misbehaving clients
nb: Tilbakestill terminalen og tøm linjehistorikken i problemsituasjoner

en: Search History
nb: Søk i historikk

en: Shortcut to begin searching the terminal history
nb: Tastatursnarvei til å søke i linjehistorikken

en: Select All
nb: Marker alt

en: Shortcut to select all the entire terminal scrollback
nb: Tastatursnarvei til å markere hele linjehistorikken

en: Select None
nb: Fjern markering

en: Shortcut to clear the terminal selection
nb: Tastatursnarvei til å fjerne all tekstmarkering

en: Popup Menu
nb: Terminalmeny

en: Shortcut to show the popup menu for the terminal
nb: Tastatursnarvei til å vise terminalmenyen

en: Primary Menu
nb: Hovedmeny

en: Shortcut to show the primary menu for the window
nb: Tastatursnarvei til å vise hovedmenyen

en: Tab Menu
nb: Fanemeny

en: Shortcut to show the new tab menu
nb: Tastatursnarvei til å vise fanemenyen

en: Move to Previous Tab
nb: Bytt til forrige fane

en: Shortcut to move to the previous tab
nb: Tastatursnarvei til å gå til forrige fane

en: Move to Next Tab
nb: Bytt til neste fane

en: Shortcut to move to the next tab
nb: Tastatursnarvei til å gå til neste fane

en: Move Tab Left
nb: Flytt fane til venstre

en: Shortcut to move the current tab to the left one position
nb: Tastatursnarvei til å flytte gjeldende fane én plassering til venstre

en: Move Tab Right
nb: Flytt fane til høyre

en: Shortcut to move the current tab to the right one position
nb: Tastatursnarvei til å flytte gjeldende fane én plassering til høyre

en: Move Tab to New Window
nb: Flytt fane til nytt vindu

en: Shortcut to move the current tab into a new window
nb: Tastatursnarvei til å flytte gjeldende fane til et nytt vindu

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Shortcut to close the current tab
nb: Tastatursnarvei til å lukke gjeldende fane

en: Close Other Tabs
nb: Lukk andre faner

en: Shortcut to close all tabs in the window but the current one
nb: Tastatursnarvei til å lukke alle faner untatt den gjeldende

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Shortcut to close the current window
nb: Tastatursnarvei til å lukke vinduet

en: Set Title
nb: Endre navn

en: The shortcut to show set title
nb: Tastatursnarvei til å angi navn

en: Focus Tab 1
nb: Bytt til fane 1

en: Shortcut to focus tab 1
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 1

en: Focus Tab 2
nb: Bytt til fane 2

en: Shortcut to focus tab 2
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 2

en: Focus Tab 3
nb: Bytt til fane 3

en: Shortcut to focus tab 3
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 3

en: Focus Tab 4
nb: Bytt til fane 4

en: Shortcut to focus tab 4
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 4

en: Focus Tab 5
nb: Bytt til fane 5

en: Shortcut to focus tab 5
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 5

en: Focus Tab 6
nb: Bytt til fane 6

en: Shortcut to focus tab 6
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 6

en: Focus Tab 7
nb: Bytt til fane 7

en: Shortcut to focus tab 7
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 7

en: Focus Tab 8
nb: Bytt til fane 8

en: Shortcut to focus tab 8
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 8

en: Focus Tab 9
nb: Bytt til fane 9

en: Shortcut to focus tab 9
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 9

en: Focus Tab 10
nb: Bytt til fane 10

en: Shortcut to focus tab 10
nb: Tastatursnarvei til å bytte til fane 10

en: Undo Close Tab
nb: Angre lukking av fane

en: Undo closing of last tab
nb: Angre lukkingen av forrige fane

en: --tab, --tab-with-profile, or --new-window may not be used together
nb: «--tab», «--tab-with-profile» og «--new-window» kan ikke brukes sammen

en: Cannot parse command: %s
nb: Lesing av kommando mislyktes: %s

en: Examples:
nb: Eksempler:

en: Show the application preferences
nb: Vis innstillingene

note: Used for new tabs/windows/etc when specified
en: Use DIR for --tab, --tab-with-profile, --new-window, or -x
nb: Bruk MAPPE til «--tab», «--tab-with-profile», «--new-window» eller «-x»

en: DIR
nb: MAPPE

note: By default, this implies a new ptyxis instance unless the options * below are provided to override that.
en: Command to execute in new window
nb: Kommando å kjøre i nytt vindu

note: These options all imply we're using a shared Ptyxis instance. We do not support * short command options for these to make it easier to sniff them in early args * checking from `main.c`.
en: New terminal window
nb: Nytt vindu

en: New terminal tab in active window
nb: Ny fane i gjeldende vindu

en: New terminal tab in active window using the profile UUID
nb: Ny fane i gjeldende vindu med profilen som har angitt UUID

en: PROFILE_UUID
nb: PROFIL_UUID

en: Set title for new tab
nb: Navngi ny fane

en: Maximize a newly created window
nb: Maksimer nytt vindu

en: Run Separate Instance
nb: Kjør separat prosess

en: Open Preferences
nb: Åpne innstillinger

en: Run Custom Command in New Window
nb: Kjør egen kommando i nytt vinduu

en: [-- COMMAND ARGUMENTS]
nb: [-- ARGUMENTER]

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Close All
nb: _Lukk alt

en: Close Window?
nb: Lukke vindu?

en: Some processes are still running.
nb: Noen prosesser er fortsatt i aktivitet.

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Process %d
nb: Prosess %d

en: Unknown Container
nb: Ukjent konteiner

en: Search Up
nb: Forrige treff

en: Search Down
nb: Neste treff

en: Search Options
nb: Søkeinnstillinger

en: Match _Case
nb: _Skill mellom store og små bokstaver

en: Whole _Words
nb: Søk etter hele _ord

en: Use _Regular Expressions
nb: Bruk _regulære uttrykk

en: Close
nb: Lukk

en: Close the search bar
nb: Lukk søkefeltet

en: unset
nb: ikke angitt

en: Row
nb: Rad

en: Column
nb: Kolonne

note: NOTE: If we are in a container that also supports VTE patches * then it will send shell-precmd via escape sequences. The reality * is that our foreground is the `toolbox enter` process (until we * have better patches in VTE) but we show "Shell" instead. * * This is fine for now, but I'd like it to b
en: Shell
nb: Terminalsystem

en: untracked
nb: ignorert

en: Inspector
nb: Inspektørverktøy

en: Process
nb: Prosess

en: Foreground Process
nb: Forgrunnsprosess

en: Window Title
nb: Vindusnavn

en: Current Directory
nb: Gjeldende mappe

en: Current File
nb: Gjeldende fil

en: Container
nb: Konteiner

en: Runtime
nb: Base

en: Name
nb: Navn

en: Appearance
nb: Utseende

en: Grid Size
nb: Rutenettstørrelse

en: Colors
nb: Farger

en: Font
nb: Skrifttype

en: Cell Size
nb: Cellestørrelse

en: Input
nb: Inndata

en: Cursor
nb: Markør

en: Position
nb: Posisjon

en: Mouse
nb: Mus

en: Hyperlink
nb: Lenke

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
nb: Høvdingens kjære squaw får litt pizza i Mexico by

en: Select Font
nb: Velg skrifttype

en: Show Fewer Palettes
nb: Vis færre paletter

en: Show All Palettes
nb: Vis alle paletter

en: Transparency
nb: Gjennomsiktighet

en: Reduces the opacity of the background window
nb: Gjør bakgrunnen til terminalen delvis gjennomsiktig

en: Use System _Font
nb: Bruk _systemskrifttype

en: Custom Font
nb: Egen skrifttype

en: Use Bright Colors for Bold
nb: Bruk lyse farger på fet tekst

en: Blinking Text
nb: Tillat blinkende tekst

en: Never
nb: Aldri

en: Focused
nb: Med fokus

en: Unfocused
nb: Uten fokus

en: Always
nb: Alltid

en: Block
nb: Blokk

en: I-Beam
nb: Strek

en: Underline
nb: Understrek

en: Cursor Blinking
nb: Blinkende markør

en: Follow System
nb: Følg systemet

en: Enabled
nb: På

en: Disabled
nb: Av

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Interface
nb: Vindu

en: Next
nb: Som neste

en: Last
nb: Som siste

en: Attempt to restore previous tabs when Ptyxis starts
nb: Forsøk å gjenopprette tidligere faner når Ptyxis åpnes

en: Restore the previous window size when creating a new window
nb: Behold vindusstørrelse ved åpning av nye vinduer

en: Columns
nb: Kolonner

en: Rows
nb: Rader

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Allow Screen Readers
nb: Skjermlesermodus

en: Permit screen readers such as Orca to read terminal content and typed text
nb: Gi skjermlesere tilgang til all tekst i terminalen

en: Bell
nb: Hintlyd

en: Emit an audible bell when requested by active tab
nb: Spill av en lyd når den gjeldende fanen ber om det

en: Visual Bell
nb: Synlige hint

en: Emit a visual bell when requested by active tab
nb: La skjermen blinke når en hintlyd spilles

en: Scrolling
nb: Rulling

en: Use Scrollbars
nb: Bruk rullefelt

en: Scroll to the bottom upon input keystroke
nb: Rull til bunnen ved tastetrykk

en: Scroll to the bottom when new content is available
nb: Rull til bunnen av terminalen når nytt innhold er tilgjengelig

en: Restrict the number of lines saved for scrollback
nb: Begrens antallet linjer som lagres i linjehistorikken

en: The number of lines to keep for scrollback
nb: Antall linjer lagret i linjehistorikken

en: Use Login Shell
nb: Innloggingsmodus

en: Preserve Working Directory
nb: Husk gjeldende mappe

en: Safe
nb: Sikker

en: No Action
nb: Ingen handling

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Compatibility
nb: Kompatibilitet

en: Backspace Key
nb: Tilbaketast

en: Sequence to send for Backspace key
nb: Hva som skal sendes ved trykk på tilbaketasten

en: Delete Key
nb: Slettetast

en: Sequence to send for Delete key
nb: Hva som skal sendes ved trykk på slettetasten

en: Ambiguous-width Characters
nb: Tegn med ukjent bredde

en: Narrow
nb: Smale

en: Wide
nb: Brede

en: Set as Default Terminal
nb: Bruk som standardterminal

en: Shortcuts
nb: Tastatur

en: Clear Selection
nb: Fjern markering

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Reset and Clear
nb: Tilbakestill og tøm

en: Show Context Menu
nb: Vis kontekstmeny

en: Windows
nb: Vinduer

en: Open a new tab in a new window
nb: Åpne ny fane i nytt vindu

en: Close the current window
nb: Lukk gjeldende vindu

en: Tabs
nb: Faner

en: Open a new tab in the current window
nb: Åpne ny fane i gjeldende vindu

en: View Tab Overview
nb: Vis faneoversikt

en: Show an overview of all tabs within the window
nb: Vis en visuell oversikt over alle fanene i vinduet

en: Close the current tab
nb: Lukk gjeldende fane

en: Close all tabs except the active tab
nb: Lukk alle faner untatt gjeldende

en: Undo closing the last tab
nb: Angre lukking av forrige fane

en: Move the tab one position to the left
nb: Flytt fane én plassering til venstre

en: Move the tab one position to the right
nb: Flytt fane én plassering til høyre

en: Detach the current tab and move it to a new window
nb: Løs ut gjeldende fane i nytt vindu

en: Switch to Tab 1
nb: Bytt til fane 1

en: Switch to Tab 2
nb: Bytt til fane 2

en: Switch to Tab 3
nb: Bytt til fane 3

en: Switch to Tab 4
nb: Bytt til fane 4

en: Switch to Tab 5
nb: Bytt til fane 5

en: Switch to Tab 6
nb: Bytt til fane 6

en: Switch to Tab 7
nb: Bytt til fane 7

en: Switch to Tab 8
nb: Bytt til fane 8

en: Switch to Tab 9
nb: Bytt til fane 9

en: Switch to Tab 10
nb: Bytt til fane 10

en: Zoom
nb: Skalering

en: Application
nb: Vindu

en: Toggle in and out of fullscreen
nb: Slå fullskjerm av eller på

en: Show Primary Menu
nb: Vis hovedmeny

en: Displays the primary menu for the terminal window
nb: Vis vinduets hovedmeny

en: Show New Tab Menu
nb: Vis fanemeny

en: Displays the new tab menu for the terminal window
nb: Vis fanemenyen i det gjeldende vinduet

en: Show this preferences window
nb: Vis dette innstillingsvinduet

en: Profiles
nb: Profiler

en: _Add Profile
nb: _Legg til profil

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Control-H
nb: Ctrl+H

en: ASCII DEL
nb: ASCII-slettetegn

en: Escape Sequence
nb: Spesialsekvens

en: TTY Erase
nb: TTY-slettesignal

en: Untitled Profile
nb: Profil uten navn

en: Copied to clipboard
nb: Kopiert til utklippstavlen

en: Removed profile “%s”
nb: «%s» fjernet

en: Undo
nb: Angre

en: My Computer
nb: Min enhet

en: Edit Profile
nb: Rediger profil

en: Profile
nb: Profil

en: Identifier
nb: ID

en: Copy
nb: Kopier

en: Color
nb: Farge

en: Network
nb: Nettverk

en: Proxy
nb: Mellomtjener

en: Applies the network proxy settings to the container environment
nb: Bruk systemets mellomtjenerinnstillinger på konteinere

en: The default container to use with this profile
nb: Standardkonteineren til denne profilen

en: Preserve the current container when opening new tabs and windows
nb: Bli i gjeldende konteiner ved åpning av nye faner og vinduer

en: Remove Profile
nb: Fjern profil

en: View More
nb: Vis mer

en: _Make Default
nb: _Bruk som standard

en: _Duplicate…
nb: _Dupliser…

en: _Edit…
nb: _Rediger…

en: _Remove
nb: _Fjern

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
nb: Angi en ny tastatursnarvei for å endre <b>%s</b>.

note: do not use underline as it prevents alt+c as an accelerator
en: Cancel
nb: Avbryt

note: do not use underline as it prevents alt+s as an accelerator
en: Set
nb: Bruk

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
nb: Trykk på Esc-tasten eller tilbaketasten for å slå av.

en: Set Shortcut
nb: Angi snarvei

en: disabled
nb: av

en: Process Exited from Signal %d
nb: Prosess avsluttet fra signal %d

en: _Restart
nb: _Start på nytt

note: Always prepare the banner even if we don't show it because we may * display it again if the tab is removed from the parking lot and * restored into the window.
en: Process Exited
nb: Prosess avsluttet

en: Failed to launch terminal
nb: Åpning av terminal mislyktes

en: Cannot locate container “%s”
nb: Fant ikke «%s»

en: Failed to create pseudo terminal device
nb: Oppretting av hjelpeterminal mislyktes

en: Exited
nb: Avsluttet

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Failed to open link
nb: Åpning av lenke mislyktes

en: Command completed
nb: Kommando fullført

en: Search…
nb: Søk…

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Copy selection from terminal to clipboard
nb: Kopier markert tekst til utklippstavlen

en: Copy as _HTML
nb: Kopier som _HTML

en: Copy selection from terminal to clipboard with HTML formatting
nb: Kopier markert tekst til utklippstavlen med HTML-formatering

en: _Copy Link
nb: _Kopier lenke

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Paste from clipboard into the terminal
nb: Lim inn tekst fra utklippstavlen

en: Select _All
nb: Marker _alt

en: Selection all text from terminal including scrollback
nb: Marker all tekst i hele linjehistorikken

en: Select _None
nb: _Fjern markering

en: Read-Only
nb: Skrivebeskyttet

en: Leave Fullscreen
nb: Slå av fullskjerm

en: _Inspect Terminal
nb: _Inspiser terminal

en: Follow System Style
nb: Følg systemet

en: Follow system style
nb: Følg systemet

en: Light Style
nb: Lys modus

en: Light style
nb: Lys modus

en: Dark Style
nb: Mørk modus

en: Dark style
nb: Mørk modus

en: Title
nb: Navn

en: Include Process Title
nb: Inkluder prosessnavn

en: Append title from Shell application
nb: Legg til navn fra skall

note: translators: Builder Terminal means this is a terminal bundled with GNOME Builder
en: Builder Terminal
nb: Builder-terminal

en: Zoom in
nb: Forstørr

en: Zoom out
nb: Forminsk

en: Containers
nb: Konteinere

en: New Terminal
nb: Ny terminal

en: Show Profiles and Containers
nb: Vis profiler og konteinere

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Show Open Tabs
nb: Vis åpne faner

en: New _Tab
nb: Ny _fane

en: New _Window
nb: Nytt _vindu

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _About
nb: _Om Ptyxis

en: Move _Left
nb: Flytt til _venstre

en: Move _Right
nb: Flytt til _høyre

en: Move to New _Window
nb: Flytt til nytt _vindu

en: _Pin Tab
nb: _Fest fane

en: Un_pin Tab
nb: _Løsne fane

en: Close _Other Tabs
nb: Lukk _andre faner

en: _Close Tab
nb: _Lukk fane

en: _My Computer
nb: _Min enhet
