ptyxis main - en to oc translation catalogue (164 entries)

en: New Window
oc: Fenèstra novèla

en: New Tab
oc: Onglet novèl

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Features:
oc: Foncionalitats :

en: Use System Font
oc: Utilizar la polissa del sistèma

en: Font Name
oc: Nom de la polissa

en: Restore Session
oc: Restablir la session

en: Enable Accessibility
oc: Activar l'accessibilitat

en: Label
oc: Etiqueta

en: Use Proxy
oc: Utilizar un servidor mandatari

en: Custom Command
oc: Comanda personalizada

en: Palette
oc: Paleta

en: Opacity
oc: Opacitat

en: Line Spacing
oc: Interlinha

en: Copy to Clipboard
oc: Copiar al quichapapièrs

en: Paste from Clipboard
oc: Empegar a partir del quichapapièrs

en: Zoom Out
oc: Zoom arrièr

en: Reset Zoom
oc: Reïnicializar lo zoom

en: Zoom In
oc: Zoom avant

en: Toggle Fullscreen
oc: Bascular en mòde ecran complèt

note: Translators: Refers to searching the terminal scrollback
en: Search History
oc: Recercar dins l'istoric

en: Select All
oc: Tot seleccionar

en: Select None
oc: Seleccionar pas res

en: Popup Menu
oc: Menú contextual

en: Primary Menu
oc: Menú principal

en: Move Tab Left
oc: Desplaçar l'onglet cap a esquèrra

en: Move Tab Right
oc: Desplaçar l'onglet cap a drecha

en: Close Tab
oc: Tampar onglet

en: Close Window
oc: Tampar la fenèstra

en: Set Title
oc: Definir lo títol

en: Examples:
oc: Exemples :

en: Show the application preferences
oc: Mostrar las preferéncias de l’aplicacion

en: DIR
oc: DOS

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: Open Preferences
oc: Dobrir las preferéncias

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Close All
oc: Tot _tampar

en: Close Window?
oc: Tampar la fenèstra ?

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: Process %d
oc: Procèssus %d

en: Search Options
oc: Opcions de recèrca

en: Match _Case
oc: Respectar la _cassa

en: Close
oc: Tampar

en: unset
oc: pas definit

en: Row
oc: Linha

en: Column
oc: Colomna

en: untracked
oc: pas seguit

en: Process
oc: Procèssus

en: Window Title
oc: Títol de la fenèstra

en: Container
oc: Contenidor

en: Runtime
oc: Environament d’execucion

en: Name
oc: Nom

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Font
oc: Polissa

en: Cell Size
oc: Talha de la cellula

en: Input
oc: Entrada

en: Position
oc: Posicion

en: Mouse
oc: Mirga

en: Hyperlink
oc: Iperligam

en: Select Font
oc: Seleccionar la polissa

en: Transparency
oc: Transparéncia

en: Custom Font
oc: Polissa personalizada

en: Never
oc: Pas jamai

en: Always
oc: Totjorn

en: Block
oc: Blòt

en: I-Beam
oc: Barra verticala

en: Underline
oc: Soslinhat

en: Cursor Blinking
oc: Cluquejament del cursor

en: Follow System
oc: Seguir lo sistèma

en: Enabled
oc: Activat

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Behavior
oc: Compòrtament

en: Interface
oc: Interfàcia

en: Next
oc: Seguent

en: Last
oc: Darrièr

en: Columns
oc: Colomnas

en: Rows
oc: Linhas

en: Accessibility
oc: Accessibilitat

en: Scrolling
oc: Defilament

en: Safe
oc: Segur

en: No Action
oc: Pas cap d'accion

en: Restart
oc: Reaviar

en: Compatibility
oc: Compatibilitat

en: Narrow
oc: Fin

en: Wide
oc: Larg

en: Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Reset and Clear
oc: Reïnicializar e escafar

en: Windows
oc: Fenèstras

en: Close the current window
oc: Tampar la fenèstra actuala

en: Tabs
oc: Onglets

en: Switch to Tab 1
oc: Anar a l'onglet 1

en: Switch to Tab 2
oc: Anar a l'onglet 2

en: Switch to Tab 3
oc: Anar a l'onglet 3

en: Switch to Tab 4
oc: Anar a l'onglet 4

en: Switch to Tab 5
oc: Anar a l'onglet 5

en: Switch to Tab 6
oc: Anar a l'onglet 6

en: Switch to Tab 7
oc: Anar a l'onglet 7

en: Switch to Tab 8
oc: Anar a l'onglet 8

en: Switch to Tab 9
oc: Anar a l'onglet 9

en: Switch to Tab 10
oc: Anar a l’onglet 10

en: Application
oc: Aplicacion

en: Show Primary Menu
oc: Afichar lo menú principal

en: Profiles
oc: Perfils

en: _Add Profile
oc: _Apondre un perfil

en: Control-H
oc: Contròle-H

en: ASCII DEL
oc: DEL ASCII

en: TTY Erase
oc: Escafament TTY

en: Copied to clipboard
oc: Copiat al quichapapièrs

en: Undo
oc: Desfar

en: My Computer
oc: Mon ordenador

en: Edit Profile
oc: Editar lo perfil

en: Profile
oc: Perfil

en: Identifier
oc: Identificator

en: Copy
oc: Copiar

en: Network
oc: Ret

en: Proxy
oc: Mandatari

en: View More
oc: Ne veire mai

en: _Edit…
oc: _Edicion…

en: _Remove
oc: _Suprimir

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
oc: Picatz un novèl acorchi per cambiar <b>%s</b>.

note: do not use underline as it prevents alt+c as an accelerator
en: Cancel
oc: Anullar

note: do not use underline as it prevents alt+s as an accelerator
en: Set
oc: Definir

en: Set Shortcut
oc: Definir un acorchi

en: disabled
oc: desactivada

en: _Restart
oc: _Reaviar

en: Exited
oc: Sortit

en: Failed
oc: Fracàs

en: Failed to open link
oc: Fracàs a la dobertura del ligam

en: Command completed
oc: Comanda acabada

en: Search…
oc: Recercar…

en: _Open Link
oc: _Dobrir lo ligam

en: _Copy
oc: _Copiar

en: Copy as _HTML
oc: Copiar coma _HTML

en: _Copy Link
oc: _Copiar lo ligam

en: _Paste
oc: _Pegar

en: Select _All
oc: _Tot seleccionar

en: Select _None
oc: Seleccionar pas _res

en: Read-Only
oc: Lectura sola

en: Leave Fullscreen
oc: Quitar l'ecran complèt

en: Follow System Style
oc: Seguir lo tèma del sistèma

en: Follow system style
oc: Seguir lo tèma del sistèma

en: Light Style
oc: Estil clar

en: Light style
oc: Estil clar

en: Dark Style
oc: Estil escur

en: Dark style
oc: Estil escur

en: Title
oc: Títol

en: Zoom in
oc: Zoom avant

en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

en: Containers
oc: Contenidors

en: New Terminal
oc: Terminal novèl

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: New _Tab
oc: Ongle_t novèl

en: New _Window
oc: _Fenèstra novèla

en: Fullscreen
oc: Ecran complèt

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis clavièr

en: _About
oc: _A prepaus

en: Move _Left
oc: Desp_laçar a esquèrra

en: Move _Right
oc: Desplaçar a d_recha

en: Move to New _Window
oc: _Desplaçar dins una novèla fenèstra

en: Close _Other Tabs
oc: Tampar los _autres onglets

en: _Close Tab
oc: _Tampar l'onglet

en: _My Computer
oc: _Mon ordenador
