ptyxis main - en to bg translation catalogue (442 entries)

en: A container-oriented terminal for GNOME
bg: Терминал за GNOME за работа с контейнери

en: Terminal
bg: Терминал

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: terminal;prompt;ptyxis;shell;command;commandline;cmd;cli;console;container;podman;toolbox;distrobox;
bg: терминал;обвивка;команда;команден ред;конзола;контейнер;

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: New Tab
bg: Нов подпрозорец

en: Preferences
bg: Настройки

en: Container-oriented terminal
bg: Терминал за работа с контейнери

en: Ptyxis is a terminal for GNOME that focuses on ease-of-use in a world of containers.
bg: „Ptyxis“ е терминал за GNOME, който се фокусира върху лекотата на използване в свят пълен с контейнерите.

en: Features:
bg: Функции:

en: Remembers current container when opening a new tab with support for podman, toolbox, distrobox, and more
bg: Запомня текущия контейнер при отваряне на нов подпрозорец с поддръжка за podman, toolbox, distrobox и други

en: Configurable keyboard shortcuts
bg: Конфигурируеми клавишни комбинации

en: Modern interface which integrates the palette with the window styling
bg: Модерен интерфейс, който интегрира палитрата със стила на прозореца

en: User-installable color palettes
bg: Потребителски цветови палитри

en: Support for preferences profiles with container integration
bg: Профили за настройки с интеграция за контейнери

en: Integrated color palettes with light and dark support
bg: Интегрирани цветови палитри с поддръжка на светли и тъмни цветове

en: Tabbed interface with tab overviews
bg: Интерфейс с подпрозорци и преглед на подпрозорците

en: Efficient foreground process tracking denoting sudo and SSH
bg: Ефективно проследяване на процесите на преден фон, обозначаващи sudo и SSH

en: Support for transparent terminal backgrounds
bg: Прозрачни фонове на терминала

en: Separate process mode for terminal-based applications
bg: Отделен режим на работа за програми за терминала

en: Support for pinned tabs and saved sessions
bg: Закачване на подпрозорци и запазване на сесии

en: Terminal tabs are run within separate cgroups
bg: Подпрозорците терминали се изпълняват в отделни cgroups

en: Terminal inspector to help when writing terminal-based applications
bg: Инспектор за терминала за помощ при писането на програми за терминал

en: A column and row size indicator is displayed when resizing the window
bg: При промяна на размера на прозореца се показва индикатор за размера на колоните и редовете

en: Containers are automatically discovered and displayed
bg: Контейнерите се откриват и показват автоматично

en: Many behaviors of the terminal may be tweaked to user preference
bg: Много от функциите на терминала могат да бъдат настроени според предпочитанията на потребителя

en: You may rename a tab by providing a prefix to the title
bg: Може да преименувате подпрозорец, като добавите представка към заглавието

en: Palettes provide an integrated dark mode
bg: Цветовите палитри предоставят интегриран тъмен режим

en: You can see an overview of your tabs at any time
bg: Може да видите общ преглед на вашите подпрозорци по всяко време

en: Many shortcuts may be remapped to user preference
bg: Много от клавишните комбинации могат да бъдат пренастроени според предпочитанията на потребителя

en: Built-in color palettes provide both dark and light mode variants
bg: Вградените цветови палитри предлагат варианти както за тъмен, така и за светъл режим

en: Profiles allow for overriding a number of features such as default container
bg: Профилите позволяват заменяне на редица функции, като например стандартния контейнер

en: The terminal will remind you when you're root on the local system
bg: Терминалът ще ви напомни, когато сте администратор в локалната система

en: The terminal will remind you when you're on a remote system
bg: Терминалът ще ви напомни, когато сте в отдалечена система

en: Error
bg: Грешка

en: Error: %s already exists.
    Please remove it first.
bg: Грешка: %s вече съществува.
    Първо го премахнете.

en: Default Profile UUID
bg: Стандартен универсално уни. ид. на профила

en: The UUID of the default profile
bg: Универсално уни. ид. на стандартния профил

en: UUIDs of all Profiles
bg: Ун. ид. За всички профили

en: A list of UUID for every profile
bg: Списък с ун. ид. за всеки профил

en: New Tab Position
bg: Позиция на нов подпрозорец

en: Where to place new tabs
bg: Къде да се поставят новите подпрозорци

en: Audible Bell
bg: Звуков сигнал

en: If an audible bell should be used
bg: Ако трябва да се използва звуков сигнал

en: Visible Bell
bg: Визуален сигнал

en: If a visual bell should be used
bg: Ако трябва да се използва визуален сигнал

en: Use System Font
bg: Използване на системния шрифт

en: If the default system monospace font should be used
bg: Дали да се използва стандартният равноширок шрифт на системата

en: Font Name
bg: Име на шрифта

en: The font description to use if use-system-font is set to False
bg: Описание на шрифта, който да се използва, ако use-system-font е изключено

en: Cursor Shape
bg: Форма на показалеца

en: The default shape of the cursor
bg: Стандартната форма на показалеца

en: Cursor Blink Mode
bg: Режим на мигане на показалеца

en: The default blink mode cursor
bg: Стандартният режим на мигане на показалеца

en: List of punctuation characters that are treated as word characters
bg: Списък на препинателни знаци, които се използва като символи на думи

en: By default, when doing word-wise selection, most punctuation breaks up word boundaries. This list of exceptions will instead be treated as part of the word.
bg: Стандартно, при избор на думи, повечето препинателни знаци разделят границите на думите. Този списък с изключения ще се използва като част от думата.

en: Scrollbar Policy
bg: Политика на лентата за придвижване

en: If scrollbars should be displayed
bg: Дали да се показват ленти за придвижване

en: Text Blink Mode
bg: Режим на мигане на текста

en: When text blinking is allowed
bg: Кога мигането на текста е позволено

en: Interface Style
bg: Стил на интерфейса

en: If light or dark interface style should be used
bg: Дали да се използва светъл или тъмен стил на интерфейса

en: Restore Session
bg: Възстановяване на сесията

en: Restore tabs from previous session when starting Ptyxis
bg: Възстановяване на подпрозорците от предишната сесия при стартиране на „Ptyxis“

en: Restore Window Size
bg: Възстановяване на размера на прозореца

en: Restore the previous window size when creating new windows
bg: Възстановяване на предишния размер на прозореца при създаване на нови прозорци

en: Default Column Size
bg: Стандартен размер на колоната

en: Default window size when restore-window-size is not true.
bg: Стандартният размер на прозореца, когато „Възстановяване на размера на прозореца“ не е зададено.

en: Default Row Size
bg: Стандартен размер на реда

en: Toast on Copy Clipboard
bg: Съобщение при копиране в буфера за обмен

en: Show the user when text has copied to the clipboard.
bg: Показва на потребителя, когато текстът е копиран в буфера за обмен.

en: Enable Accessibility
bg: Включване на Достъпност

en: Currently experimental feature to send accessibility information to screen readers.
bg: В момента е експериментална функция за изпращане на информация за достъпност към екранни четци.

en: Enable zoom on scroll holding the control key
bg: Включване на мащабирането с бутона Control и колелцето на мишката

en: Enable to adjust the zoom level on scroll scroll while holding the control key.
bg: Активиране за настройване на мащаба при превъртане на колелцето на мишката, докато държите натиснат Control бутона.

en: Disable Padding around Terminal Emulator
bg: Изключване на отстъпа около емулатора на терминала

en: Do not pad around the terminal emulator widget. Setting to true may have significant performance impacts.
bg: Да не се прилага отстъп около графичния обект на емулатора на терминала. Включването на тази опция може да доведе до значително забавяне на производителността.

en: Prompt when active tab is closed
bg: Запитване при затваряне на активния подпрозорец

en: If a tab (or window) is closed with active foreground processes, prompt the user for confirmation.
bg: Ако подпрозорец (или прозорец) се затвори с активни процеси на преден фон, да се поиска потвърждение от потребителя.

note: Translators: OSC stands for "Operating System Command" and is referencing in-band escape sequences from the child process to set the title
en: Ignore OSC Title
bg: Игнориране на OSC заглавията

en: If OSC title should be ignored in tab titles.
bg: Дали да се игнорират OSC заглавията в заглавията на подпрозорците.

en: Inhibit Logout
bg: Предотвратяване на излизане

en: Inhibit desktop logout when a foreground process is running in a tab.
bg: Предотвратяване на излизане от работната среда, когато в подпрозорец се изпълнява процес на преден фон.

en: Label
bg: Етикет

en: The label for the profile
bg: Етикетът за профила

en: Login Shell
bg: Обвивка за вход

en: Use a login shell
bg: Използване на обвивка за вход

en: Limit Scrollback
bg: Ограничаване на придвижването назад

en: Limit the number of lines to keep for scrollback
bg: Ограничаване на броя на редовете, които да се запазят за придвижване назад

en: Scrollback Lines
bg: Редове за придвижване назад

en: The number of lines to keep in the scrollback, zero for no scrollback
bg: Броят на редовете, които да се запазят за придвижване назад, нула за без запазване

en: Scroll on Output
bg: Придвижване при нов резултат

en: Scroll to the bottom upon new output
bg: Придвижване до най-долу при нов резултат

en: Scroll on Keystroke
bg: Придвижване при натискане на клавиши

en: Scroll to the bottom upon user keystroke
bg: Придвижване до най-долу при натискане на клавиши от потребителя

en: Use Custom Command
bg: Използване на собствена команда

en: If a custom command should be used
bg: Дали да се използва собствена команда

en: Use Proxy
bg: Използване на посредник

en: Apply proxy settings from the host in the container
bg: Прилагане на настройките на посредника от хоста в контейнера

en: Custom Command
bg: Собствена команда

en: A custom command for the shell
bg: Собствена команда за обвивката

en: Default Container
bg: Стандартен контейнер

en: The default container to run the command in
bg: Стандартният контейнер, в който да се изпълни командата

en: Preserve Container
bg: Запазване на контейнера

en: Preserve the active container when creating new tabs and windows
bg: Запазване на активния контейнер при създаване на нови подпрозорци и прозорци

en: Exit Action
bg: Действие при изход

en: The action to take when the shell exits
bg: Действието, което да се предприеме, когато обвивката се затвори

en: Preserve Directory
bg: Запазване на папката

en: If the directory should be preserved for new terminals
bg: Дали папката да бъде запазена за нови терминали

en: Palette
bg: Палитра

en: The color palette to use for the profile, by name
bg: Цветовата палитра, която да се използва за профила, по име

en: Opacity
bg: Плътност

en: The opacity of the palette background
bg: Плътността на фона на палитрата

en: Bold is Bright
bg: Получерно е светло

en: Setting bold on one of the lower 8 colors in the palette will use bright variant (upper 8 colors)
bg: Ако изберете един от долните 8 цвята в палитрата, ще се използва ярък вариант (горните 8 цвята).

en: Line Spacing
bg: Разредка

en: The terminal’s cell height scale
bg: Мащабът на височината на клетките на терминала

en: Column Spacing
bg: Разстояние между колоните

en: The terminal’s cell width scale
bg: Мащабът на широчината на клетките на терминала

en: CJK Ambiguous Width
bg: Широчина на нееднозначните CJK знаци

en: The size to apply to ambiguous width characters
bg: Размерът, който се прилага за знаци с нееднозначна широчина

en: What to send to the PTY when a backspace is entered
bg: Какво да се изпраща към псевдотерминала при натискане на Backspace

en: Custom Links
bg: Собствени връзки

en: A list of custom hyperlinks, each defined by a regular expression matching the text, and a replacement pattern
bg: Списък със собствени хипервръзки, всяка от които е дефинирана чрез регулярен израз, съответстващ на текста, и образец за заместване

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в буфера за обмен

en: The shortcut to copy to clipboard
bg: Клавишната комбинация за копиране в буфера за обмен

en: Paste from Clipboard
bg: Поставяне от буфера за обмен

en: The shortcut to paste from the clipboard
bg: Клавишната комбинация за поставяне от буфера за обмен

en: The shortcut to create a new tab in the current window
bg: Клавишната комбинация за създаване на нов подпрозорец в текущия прозорец

en: The shortcut to create a new tab in a new window
bg: Клавишната комбинация за създаване на нов подпрозорец в нов прозорец

en: Tab Overview
bg: Преглед на подпрозорците

en: The shortcut to show the tab overview
bg: Клавишната комбинация за показване на подпрозорците

en: The shortcut to show application preferences
bg: Клавишната комбинация за показване на настройките

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: The shortcut to zoom out
bg: Клавишната комбинация за намаляване

en: Reset Zoom
bg: Връщане на мащаба

en: The shortcut to reset zoom
bg: Клавишната комбинация за връщане на мащаба

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: The shortcut to zoom in
bg: Клавишната комбинация за увеличаване

en: Toggle Fullscreen
bg: Превключване на цял екран

en: The shortcut to toggle fullscreen
bg: Клавишната комбинация за превключване на цял екран

en: Reset Terminal
bg: Занулиране на терминала

en: Reset the terminal state for misbehaving clients
bg: Занулиране на състоянието на терминала за клиенти с неправилно поведение

en: Reset Terminal and Clear History
bg: Занулиране на терминала и изчистване на историята

en: Reset the terminal state and clear history for misbehaving clients
bg: Занулиране на състоянието на терминала и изчистване на историята за клиенти с неправилно поведение

note: Translators: Refers to searching the terminal scrollback
en: Search History
bg: Търсене в историята

en: Shortcut to begin searching the terminal history
bg: Клавишната комбинация за търсене в историята на терминала

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Shortcut to select all the entire terminal scrollback
bg: Клавишната комбинация за избор на всичките редове на терминала

en: Select None
bg: Изчистване на избора

en: Shortcut to clear the terminal selection
bg: Клавишната комбинация за изчистване на избора на терминал

en: Popup Menu
bg: Изкачащо меню

en: Shortcut to show the popup menu for the terminal
bg: Клавишната комбинация за показване на изскачащото меню за терминала

en: Primary Menu
bg: Основно меню

en: Shortcut to show the primary menu for the window
bg: Клавишната комбинация за показване на основното меню на прозореца

en: Tab Menu
bg: Меню с подпрозорци

en: Shortcut to show the new tab menu
bg: Клавишната комбинация за показване на менюто с нови подпрозорци

note: Translators: in this context, "Move" means to switch tabs
en: Move to Previous Tab
bg: Към предишния подпрозорец

note: Translators: in this context, "Move" means to switch tabs
en: Shortcut to move to the previous tab
bg: Клавишната комбинация за преместване към предишния подпрозорец

note: Translators: in this context, "Move" means to switch tabs
en: Move to Next Tab
bg: Към следващия подпрозорец

note: Translators: in this context, "Move" means to switch tabs
en: Shortcut to move to the next tab
bg: Клавишната комбинация за преместване към следващия подпрозорец

en: Move Tab Left
bg: Преместване на подпрозореца наляво

en: Shortcut to move the current tab to the left one position
bg: Клавишната комбинация за преместване на текущия подпрозорец една позиция наляво

en: Move Tab Right
bg: Преместване на подпрозореца надясно

en: Shortcut to move the current tab to the right one position
bg: Клавишната комбинация за преместване на текущия подпрозорец една позиция надясно

en: Move Tab to New Window
bg: Преместване на подпрозореца в нов прозорец

en: Shortcut to move the current tab into a new window
bg: Клавишната комбинация за преместване на текущия подпрозорец в нов прозорец

en: Close Tab
bg: Затваряне на подпрозореца

en: Shortcut to close the current tab
bg: Клавишната комбинация за затваряне на текущия подпрозорец

en: Close Other Tabs
bg: Затваряне на другите подпрозорци

en: Shortcut to close all tabs in the window but the current one
bg: Клавишната комбинация за затваряне на всички подпрозорци в прозореца, с изключение на текущия

en: Close Window
bg: Затваряне на прозорецa

en: Shortcut to close the current window
bg: Клавишната комбинация за затваряне на текущия прозорец

en: Set Title
bg: Задаване на заглавие

en: The shortcut to show set title
bg: Клавишната комбинация за показване на заглавието

en: Focus Tab 1
bg: Фокусиране на подпрозорец 1

en: Shortcut to focus tab 1
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 6

en: Focus Tab 2
bg: Фокусиране на подпрозорец 2

en: Shortcut to focus tab 2
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 2

en: Focus Tab 3
bg: Фокусиране на подпрозорец 3

en: Shortcut to focus tab 3
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 3

en: Focus Tab 4
bg: Фокусиране на подпрозорец 4

en: Shortcut to focus tab 4
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 4

en: Focus Tab 5
bg: Фокусиране на подпрозорец 5

en: Shortcut to focus tab 5
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 5

en: Focus Tab 6
bg: Фокусиране на подпрозорец 6

en: Shortcut to focus tab 6
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 6

en: Focus Tab 7
bg: Фокусиране на подпрозорец 7

en: Shortcut to focus tab 7
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 7

en: Focus Tab 8
bg: Фокусиране на подпрозорец 8

en: Shortcut to focus tab 8
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 8

en: Focus Tab 9
bg: Фокусиране на подпрозорец 9

en: Shortcut to focus tab 9
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 9

en: Focus Tab 10
bg: Фокусиране на подпрозорец 10

en: Shortcut to focus tab 10
bg: Клавишната комбинация за фокусиране на подпрозорец 10

en: Undo Close Tab
bg: Отменяне на затварянето на подпрозорец

en: Undo closing of last tab
bg: Отменяне на затварянето на последния подпрозорец

en: --tab, --tab-with-profile, or --new-window may not be used together
bg: --tab, --tab-with-profile или --new-window не могат да се използват заедно

en: Cannot parse command: %s
bg: Командата не може да бъде разчетена: %s

en: Examples:
bg: Примери:

en: Show the application preferences
bg: Показване на настройките

note: Used for new tabs/windows/etc when specified
en: Use DIR for --tab, --tab-with-profile, --new-window, or -x
bg: Използвайте DIR за --tab, --tab-with-profile, --new-window или -x

en: DIR
bg: ПАПКА

note: By default, this implies a new ptyxis instance unless the options * below are provided to override that.
en: Command to execute in new window
bg: Команда за изпълняване в нов прозорец

note: These options all imply we're using a shared Ptyxis instance. We do not support * short command options for these to make it easier to sniff them in early args * checking from `main.c`.
en: New terminal window
bg: Нов прозорец на терминал

en: New terminal tab in active window
bg: Нов подпрозорец на терминал в активния прозорец

en: New terminal tab in active window using the profile UUID
bg: Нов подпрозорец на терминал в активния прозорец с универсално уни. ид. на профила

note: Standalone (single instance mode)
en: Start a new instance, ignoring existing instances
bg: Стартиране на нова инстанция и игнориране на съществуващите

en: Set title for new tab
bg: Задаване на заглавие за нов подпрозорец

en: Maximize a newly created window
bg: Максимизиране на новосъздадените прозорец

en: Fullscreen a newly created window
bg: Показване на новосъздадените прозорец на цял екран

note: Import a custom .palette file. This works like dragging the file onto preferences
en: Import a Ptyxis palette file
bg: Внасяне на файл с цветова палитра на „Ptyxis“

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Run Separate Instance
bg: Изпълняване на отделна инстанция

en: Open Preferences
bg: Отваряне на настройките

en: Run Custom Command in New Window
bg: Изпълняване на собствена команда в нов прозорец

en: Import a custom palette
bg: Внасяне на собствена цветова палитра

en: [-- COMMAND ARGUMENTS]
bg: [-- КОМАНДА АРГУМЕНТИ]

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Close All
bg: _Затваряне на всички

en: Close Window?
bg: Затваряне на прозорецa?

en: Some processes are still running.
bg: Някои процеси все още се изпълняват.

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: Process %d
bg: Процес %d

en: Edit Custom Link
bg: Редактиране на връзката

en: Custom Link
bg: Собствена връзка

en: Regex Pattern
bg: Образен на регулярен израз

en: Target URL
bg: Целеви адрес

en: Removed custom link “%s”
bg: Собствената връзка „%s“ е премахната

en: Undo
bg: Отменяне

en: View More
bg: Вижте още

en: _Edit…
bg: _Редактиране…

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Search Up
bg: Търсене нагоре

en: Search Down
bg: Търсене надолу

en: Search Options
bg: Настройки на търсенето

en: Match _Case
bg: Съвпадане на _регистъра

en: Whole _Words
bg: Цели _думи

en: Use _Regular Expressions
bg: Използване на _регулярни изрази

en: Close
bg: Затваряне

en: Close the search bar
bg: Затваряне на лентата за търсене

en: Row
bg: Ред

en: Column
bg: Колона

note: NOTE: If we are in a container that also supports VTE patches * then it will send shell-precmd via escape sequences. The reality * is that our foreground is the `toolbox enter` process (until we * have better patches in VTE) but we show "Shell" instead. * * This is fine for now, but I'd like it to b
en: Shell
bg: Обвивка

en: untracked
bg: неследен

en: Inspector
bg: Инспектор

en: Process
bg: Процес

en: Foreground Process
bg: Процес на преден фон

en: Window Title
bg: Заглавие на прозореца

en: Current Directory
bg: Текуща папка

en: Current File
bg: Текущ файл

en: Container
bg: Контейнер

en: Runtime
bg: Среда за изпълнение

en: Name
bg: Име

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Grid Size
bg: Размер на мрежата

en: Colors
bg: Цветове

en: Font
bg: Шрифт

en: Cell Size
bg: Размер на клетката

en: Input
bg: Вход

en: Cursor
bg: Показалец

en: Position
bg: Позиция

en: Mouse
bg: Мишка

en: Hyperlink
bg: Хипервръзка

en: My Computer
bg: Моят компютър

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
bg: Под южно дърво, цъфтящо в синьо, бягаше малко пухкаво зайче

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Show Fewer Palettes
bg: Показване на по-малко цветови палитри

en: Show All Palettes
bg: Показване на всички палитри

en: Add Profile
bg: Добавяне на профил

en: Add Link
bg: Добавяне на връзка

en: Transparency
bg: Прозрачност

en: Reduces the opacity of the background window
bg: Намалява непрозрачността на прозореца на фона

en: Use System _Font
bg: Използване на системния _шрифт

en: Custom Font
bg: Собствен шрифт

en: Blinking Text
bg: Мигащ текст

en: Never
bg: Никога

en: Focused
bg: Фокусиран

en: Unfocused
bg: Нефокусиран

en: Always
bg: Винаги

en: Block
bg: Блок

en: I-Beam
bg: Черта

en: Underline
bg: Подчертаване

en: Cursor Blinking
bg: Мигане на показалеца

en: Follow System
bg: Системен

en: Enabled
bg: Включено

en: Disabled
bg: Изключено

en: Behavior
bg: Поведение

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Next
bg: Следващо

en: Last
bg: Последно

en: Attempt to restore previous tabs when Ptyxis starts
bg: Ако е възможно, възстановяване на предишните подпрозорци при стартиране на „Ptyxis“

en: Restore the previous window size when creating a new window
bg: Възстановяване на предишния размер на прозореца при създаване на нов прозорец

en: Columns
bg: Колони

en: Rows
bg: Редове

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Allow Screen Readers
bg: Позволяване на екранни четци

en: Permit screen readers such as Orca to read terminal content and typed text
bg: Позволяване на екранни четци като Orca да четат съдържанието на терминала и въведения текст

en: Bell
bg: Звънец

en: Emit an audible bell when requested by active tab
bg: Излъчване на звуков сигнал, когато бъде поискано от активния подпрозорец

en: Visual Bell
bg: Визуален звънец

en: Emit a visual bell when requested by active tab
bg: Излъчване на визуален сигнал, когато бъде поискано от активния подпрозорец

en: Scrolling
bg: Придвижване

en: Use Scrollbars
bg: Използване на лентите за придвижване

en: Scroll to the bottom upon input keystroke
bg: Придвижване до най-долу при въвеждане

en: Scroll to the bottom when new content is available
bg: Придвижване до най-долу, когато има ново съдържание

en: Restrict the number of lines saved for scrollback
bg: Ограничаване на броя на запазените редове за придвижване назад

en: The number of lines to keep for scrollback
bg: Броят на редовете, които да се запазят за придвижване назад

en: Use Login Shell
bg: Използване на обвивка за вход

en: Preserve Working Directory
bg: Запазване на работната папка

en: No Action
bg: Без действие

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Compatibility
bg: Съвместимост

en: Backspace Key
bg: Клавиш за връщане назад

en: Sequence to send for Backspace key
bg: Последователност за клавиша Backspace

en: Delete Key
bg: Клавиш за изтриване

en: Sequence to send for Delete key
bg: Последователност за клавиша Delete

en: Ambiguous-width Characters
bg: Знаци с нееднозначна широчина

en: Narrow
bg: Тясно

en: Wide
bg: Широко

en: Set as Default Terminal
bg: Задаване като стандартен терминал

en: Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Clear Selection
bg: Изчистване на избора

en: Reset
bg: Връщане

en: Reset and Clear
bg: Връщане и изчистване

en: Show Context Menu
bg: Показване на контекстното меню

en: Windows
bg: Прозорци

en: Open a new tab in a new window
bg: Отваряне на нов подпрозорец в нов прозорец

en: Close the current window
bg: Затваряне на текущия прозорец

en: Tabs
bg: Подпрозорци

en: Open a new tab in the current window
bg: Отваряне на нов подпрозорец в текущия прозорец

en: View Tab Overview
bg: Показване на прегледа на подпрозорците

en: Show an overview of all tabs within the window
bg: Показване на всички раздели в прозореца

en: Close the current tab
bg: Затваряне на текущия подпрозорец

en: Close all tabs except the active tab
bg: Затваряне на всички други подпрозорци

en: Undo closing the last tab
bg: Отменяне на затварянето на последния подпрозорец

en: Move the tab one position to the left
bg: Преместване на подпрозореца с една позиция наляво

en: Move the tab one position to the right
bg: Преместване на подпрозореца с една позиция надясно

en: Detach the current tab and move it to a new window
bg: Разкачване на текущия подпрозорец и преместване в нов прозорец

en: Switch to Tab 1
bg: Превключване към подпрозорец 1

en: Switch to Tab 2
bg: Превключване към подпрозорец 2

en: Switch to Tab 3
bg: Превключване към подпрозорец 3

en: Switch to Tab 4
bg: Превключване към подпрозорец 4

en: Switch to Tab 5
bg: Превключване към подпрозорец 5

en: Switch to Tab 6
bg: Превключване към подпрозорец 6

en: Switch to Tab 7
bg: Превключване към подпрозорец 7

en: Switch to Tab 8
bg: Превключване към подпрозорец 8

en: Switch to Tab 9
bg: Превключване към подпрозорец 9

en: Switch to Tab 10
bg: Превключване към подпрозорец 10

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Application
bg: Програма

en: Toggle in and out of fullscreen
bg: Превключване на цял екран

en: Show Primary Menu
bg: Показване на основното меню

en: Displays the primary menu for the terminal window
bg: Показва основното меню за прозореца на терминала

en: Show New Tab Menu
bg: Показване на менюто на новия подпрозорец

en: Displays the new tab menu for the terminal window
bg: Показва менюто с нови подпрозорци за прозореца на терминала

en: Show this preferences window
bg: Показване на този прозорец за настройки

en: Profiles
bg: Профили

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Escape Sequence
bg: Екранираща последователност

en: Untitled Profile
bg: Неименован профил

en: Change Profile
bg: Променяне на профила

en: Profile
bg: Профил

en: Select a profile to apply to this terminal
bg: Изберете профил за прилагане към този терминал

en: Copied to clipboard
bg: Копирано в буфера за обмен

en: Removed profile “%s”
bg: Профилът „%s“ беше премахнат

en: Edit Profile
bg: Редактиране на профила

en: Identifier
bg: Идентификатор

en: Copy
bg: Копиране

en: Color
bg: Цвят

en: Use Bright Colors for Bold
bg: Използване на ярки цветове за получерно

en: Network
bg: Мрежа

en: Proxy
bg: Посредник

en: Applies the network proxy settings to the container environment
bg: Прилага настройките на мрежовия посредник към средата на контейнера

en: The default container to use with this profile
bg: Стандартният контейнер, който да се използва с този профил

en: Preserve the current container when opening new tabs and windows
bg: Запазване на текущия контейнер при отваряне на нови подпрозорци и прозорци

en: Remove Profile
bg: Премахване на профила

en: _Make Default
bg: _Задаване като стандартен

en: _Duplicate…
bg: _Дублиране…

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
bg: Въведете новата клавишна комбинация, за да промените <b>%s</b>.

note: do not use underline as it prevents alt+c as an accelerator
en: Cancel
bg: Отказване

note: do not use underline as it prevents alt+s as an accelerator
en: Set
bg: Задаване

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
bg: Натиснете Escape, за да отмените, или Backspace, за да изключите.

en: Set Shortcut
bg: Задаване на клавишна комбинация

en: disabled
bg: изключено

en: A foreground process is running
bg: Изпълнява се процес на преден фон

en: Process Exited from Signal %d
bg: Процесът завърши от сигнал %d

en: _Restart
bg: _Рестартиране

note: Always prepare the banner even if we don't show it because we may * display it again if the tab is removed from the parking lot and * restored into the window.
en: Process Exited
bg: Процесът завърши

en: Failed to launch terminal
bg: Терминалът не може да бъде стартиран

en: Cannot locate container “%s”
bg: Контейнерът „%s“ не може да бъде намерен

en: Failed to create pseudo terminal device
bg: Псевдотерминално устройство не може да бъде създадено

en: Exited
bg: Завърши работа

en: Failed
bg: Неуспешно

en: Failed to open link
bg: Връзката не може да бъде отворена

en: Command completed
bg: Командата завърши

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзката

en: _Copy Link
bg: _Копиране на връзката

en: Search…
bg: Търсене…

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Copy selection from terminal to clipboard
bg: Копиране на избора от терминала в буфера за обмен

en: Copy as _HTML
bg: Копиране като _HTML

en: Copy selection from terminal to clipboard with HTML formatting
bg: Копиране на избрания текст от терминала в буфера за обмен с HTML форматиране

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Paste from clipboard into the terminal
bg: Поставяне от буфера за обмен в терминала

en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

en: Selection all text from terminal including scrollback
bg: Избор на целия текст от терминала, включително всичко назад

en: Select _None
bg: _Изчистване на избора

en: Read-Only
bg: Само за четене

en: Leave Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: _Inspect Terminal
bg: _Изследване на терминала

en: Follow System Style
bg: Използване на системен стил

en: Follow system style
bg: Използване на системен стил

en: Light Style
bg: Светъл стил

en: Light style
bg: Светъл стил

en: Dark Style
bg: Тъмен стил

en: Dark style
bg: Тъмен стил

en: Title
bg: Заглавие

en: Include Process Title
bg: Включване на заглавието на процеса

en: Append title from Shell application
bg: Добавяне на заглавието от програмата на обвивката

note: translators: Builder Terminal means this is a terminal bundled with GNOME Builder
en: Builder Terminal
bg: Терминала на „Разработчик“

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: Containers
bg: Контейнери

en: New Terminal
bg: Нов терминал

en: Show Profiles and Containers
bg: Показване на профилите и контейнерите

en: Filter…
bg: Филтриране…

en: No Matching Results
bg: Няма резултати

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Show Open Tabs
bg: Показване на отворените подпрозорци

en: New _Tab
bg: Нов _подпрозорец

en: New _Window
bg: Нов _прозорец

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About
bg: _Относно

en: Move _Left
bg: Преместване _наляво

en: Move _Right
bg: Преместване _надясно

en: Move to New _Window
bg: Преместване в нов _прозорец

en: _Pin Tab
bg: _Закачване на подпрозореца

en: Un_pin Tab
bg: _Откачване на подпрозореца

en: Close _Other Tabs
bg: Затваряне на _другите подпрозорци

en: _Close Tab
bg: _Затваряне на подпрозореца
