PulseAudio - en to gl translation catalogue (526 entries)

en: %s [options]
    
    COMMANDS:
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
          --dump-conf                       Dump default configuration
          --dump-modules                    Dump list of available modules
          --dump-resample-methods           Dump available resample methods
          --cleanup-shm                     Cleanup stale shared memory segments
          --start                           Start the daemon if it is not running
      -k  --kill                            Kill a running daemon
          --check                           Check for a running daemon (only returns exit code)
    
    OPTIONS:
          --system[=BOOL]                   Run as system-wide instance
      -D, --daemonize[=BOOL]                Daemonize after startup
          --fail[=BOOL]                     Quit when startup fails
          --high-priority[=BOOL]            Try to set high nice level
                                            (only available as root, when SUID or
                                            with elevated RLIMIT_NICE)
          --realtime[=BOOL]                 Try to enable realtime scheduling
                                            (only available as root, when SUID or
                                            with elevated RLIMIT_RTPRIO)
          --disallow-module-loading[=BOOL]  Disallow user requested module
                                            loading/unloading after startup
          --disallow-exit[=BOOL]            Disallow user requested exit
          --exit-idle-time=SECS             Terminate the daemon when idle and this
                                            time passed
          --scache-idle-time=SECS           Unload autoloaded samples when idle and
                                            this time passed
          --log-level[=LEVEL]               Increase or set verbosity level
      -v  --verbose                         Increase the verbosity level
          --log-target={auto,syslog,stderr,file:PATH,newfile:PATH}
                                            Specify the log target
          --log-meta[=BOOL]                 Include code location in log messages
          --log-time[=BOOL]                 Include timestamps in log messages
          --log-backtrace=FRAMES            Include a backtrace in log messages
      -p, --dl-search-path=PATH             Set the search path for dynamic shared
                                            objects (plugins)
          --resample-method=METHOD          Use the specified resampling method
                                            (See --dump-resample-methods for
                                            possible values)
          --use-pid-file[=BOOL]             Create a PID file
          --no-cpu-limit[=BOOL]             Do not install CPU load limiter on
                                            platforms that support it.
          --disable-shm[=BOOL]              Disable shared memory support.
          --enable-memfd[=BOOL]             Enable memfd shared memory support.
    
    STARTUP SCRIPT:
      -L, --load="MODULE ARGUMENTS"         Load the specified plugin module with
                                            the specified argument
      -F, --file=FILENAME                   Run the specified script
      -C                                    Open a command line on the running TTY
                                            after startup
    
      -n                                    Don't load default script file
gl: %s [opcións]
    
    ORDES:
      -h, --help                            Mostra esta axuda
          --version                         Mostra a versión
          --dump-conf                       Envorca  a configuración predeterminada
          --dump-modules                    Envorca unha lista de módulos dispoñíbeis
          --dump-resample-methods           Envorca os métodos dispoñíbeis de nova mostraxe
          --cleanup-shm                     Limpa os segmentos de memoria compartidos
          --start                           Inicia o «daemon», se aínda non está executándose
      -k  --kill                            Detén un «daemon» que estea executándose
          --check                           Verifica que «daemon» está executándose (só devolve código de saída)
    
    OPCIÓNS:
          --system[=BOOL]                   Executase como única instancia a nivel do sistema
      -D, --daemonize[=BOOL]                Convertese en daemon despois de iniciarse
          --fail[=BOOL]                     Pechase cando falla o inicio
          --high-priority[=BOOL]            Tenta estabelecer un nivel alto agradábel
                                            (só dispoñíbel como root, cando o SUID ou
                                            RLIMIT_NICE son elevados)
          --realtime[=BOOL]                 Tenta activar a planificación en tempo real
                                            (só dispoñíbel como root, cando o SUID ou
                                            RLIMIT_RTPRIO son elevados)
          --disallow-module-loading[=BOOL]  Non permite a carga/descarga do módulo polo usuario
                                            despois de que se teña iniciado
          --disallow-exit[=BOOL]            Non permite a petición do usuario de abandonar o programa
          --exit-idle-time=SECS             Desactiva un daemon cando está desocupado e
                                            transcorreu esa cantidade de tempo
          --scache-idle-time=SECS           Descarga mostras cargadas automaticamente cando están
                                           desocupados e transcorreu esa cantidade de tempo
          --log-level[=LEVEL]               Aumenta ou define o grao da saída a utilizar
      -v  --verbose                         Incrementa o nivel de detalles na información de saída
          --log-target={auto,syslog,stderr,file:PATH,newfile:PATH}
                                            Especifica o destino do rexistro
          --log-meta[=BOOL]                 Incluír a localización do código nos mensaxes de rexistro
          --log-time[=BOOL]                 Incluír a pegada de tempo nos mensaxes de rexistro
          --log-backtrace=FRAMES            Incluír unha busca inversa nas mensaxes do rexistro
      -p, --dl-search-path=PATH             Estabelece a ruta de busca para os obxectos dinámicos compartidos
                                           (engadidos)
          --resample-method=METHOD          Utiliza un método de nova mostraxe específico
                                            (Ver en --dump-resample-methods os valores posíbeis)
          --use-pid-file[=BOOL]             Crea o ficheiro PID
          --no-cpu-limit[=BOOL]             Non instala un limitador de carga de CPU en
                                            plataformas que o admitan.
          --disable-shm[=BOOL]              Desactiva a compatibilidade para memoria compartida.
          --enable-memfd[=BOOL]             Activa a compatibilidade para a memoria compartida memfd.
    
    SCRIPT DE INICIO:
      -L, --load="MODULE ARGUMENTS"      Carga o módulo engadido cos parámetros indicados
      -F, --file=FILENAME                   Executa o script especificado
      -C                                    Abre unha liña de ordes na TTY actual despois de iniciar
    
      -n                                    Non carga o ficheiro script predeterminado

en: --daemonize expects boolean argument
gl: --daemonize agarda un argumento booleano

en: --fail expects boolean argument
gl: --fail agarda un argumento booleano

en: --high-priority expects boolean argument
gl: --high-priority agarda un argumento booleano

en: --realtime expects boolean argument
gl: --realtime agarda un argumento booleano

en: --disallow-module-loading expects boolean argument
gl: --disallow-module-loading agarda un argumento booleano

en: --disallow-exit expects boolean argument
gl: --disallow-exit agarda un argumento booleano

en: --use-pid-file expects boolean argument
gl: --use-pid-file agarda un argumento booleano

en: Invalid log target: use either 'syslog', 'journal', 'stderr' or 'auto' or a valid file name 'file:<path>', 'newfile:<path>'.
gl: O destino do rexistro non é correcto: use «syslog», «journal», «stderr», «auto» ou un nome válido de ficheiro «ficheiro:<path>», «novo_ficheiro:<path>».

en: Invalid log target: use either 'syslog', 'stderr' or 'auto' or a valid file name 'file:<path>', 'newfile:<path>'.
gl: O destino do rexistro non é correcto: use mellor 'syslog', 'stdrr' ou 'auto' ou un nome de ficheiro apropiado: 'file:<path>', 'newfile:<path>'.

en: --log-time expects boolean argument
gl: --log-time agarda un argumento booleano

en: --log-meta expects boolean argument
gl: --log-meta agarda un argumento booleano

en: Invalid resample method '%s'.
gl: Método de nova mostraxe incorrecto «%s».

en: --system expects boolean argument
gl: --system agarda un argumento booleano

en: --no-cpu-limit expects boolean argument
gl: --no-cpu-limit agarda un argumento booleano

en: --disable-shm expects boolean argument
gl: --disable-shm agarda un argumento booleano

en: --enable-memfd expects boolean argument
gl: --enable-memfd espera un argumento booleano

en: [%s:%u] Invalid log target '%s'.
gl: [%s:%u] Destino do rexistro incorrecto «%s».

en: [%s:%u] Invalid log level '%s'.
gl: [%s:%u] Nivel do rexistro incorrecto «%s».

en: [%s:%u] Invalid resample method '%s'.
gl: [%s:%u] Método de nova mostraxe incorrecto «%s».

en: [%s:%u] Invalid rlimit '%s'.
gl: [%s:%u] Rlimit incorrecto «%s».

en: [%s:%u] Invalid sample format '%s'.
gl: [%s:%u] Formato de mostra «%s» incorrecto.

en: [%s:%u] Invalid sample rate '%s'.
gl: [%s:%u] Taxa de mostraxe incorrecta «%s».

en: [%s:%u] Invalid sample channels '%s'.
gl: [%s:%u] Canles de mostra incorrectas «%s».

en: [%s:%u] Invalid channel map '%s'.
gl: [%s:%u] Mapa de canles incorrecto «%s».

en: [%s:%u] Invalid number of fragments '%s'.
gl: [%s:%u] Cantidade incorrecta de fragmentos «%s».

en: [%s:%u] Invalid fragment size '%s'.
gl: [%s:%u] Tamaño incorrecto de fragmento «%s».

en: [%s:%u] Invalid nice level '%s'.
gl: [%s:%u] Nivel de amabilidade incorrecto «%s».

en: [%s:%u] Invalid server type '%s'.
gl: [%s:%u] Tipo de servidor incorrecto «%s».

en: Failed to open configuration file: %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de configuración: %s

en: The specified default channel map has a different number of channels than the specified default number of channels.
gl: O mapa de canles predeterminado especificado ten un número de canles distinto ao especificado como predeterminado.

en: ### Read from configuration file: %s ###
gl: ### Lendo desde o ficheiro de configuración: %s ###

en: Name: %s
gl: Nome: %s

en: No module information available
gl: Non existe información dispoñíbel acerca do módulo

en: Version: %s
gl: Versión: %s

en: Description: %s
gl: Descrición: %s

en: Author: %s
gl: Autor: %s

en: Usage: %s
gl: Utilización: %s

en: Load Once: %s
gl: Carga unha vez: %s

en: DEPRECATION WARNING: %s
gl: AVISO DE OBSOLESCENCIA: %s

en: Path: %s
gl: Ruta: %s

en: Failed to open module %s: %s
gl: Non foi posíbel abrir o módulo %s: %s

en: Failed to find original lt_dlopen loader.
gl: Produciuse un fallo ao buscar o cargador llt_dlopen orixinal.

en: Failed to allocate new dl loader.
gl: Produciuse un fallo ao asignar o cargador dl novo.

en: Failed to add bind-now-loader.
gl: Produciuse un fallo ao engadir o bind-now-loader.

en: Failed to find user '%s'.
gl: Produciuse un fallo ao buscar o usuario «%s».

en: Failed to find group '%s'.
gl: Produciuse un fallo ao buscar o grupo «%s».

en: GID of user '%s' and of group '%s' don't match.
gl: O GID do usuario «%s» e do grupo «%s» non coinciden.

en: Home directory of user '%s' is not '%s', ignoring.
gl: O cartafol de inicio do usuario «%s» non é «%s», ignorando.

en: Failed to create '%s': %s
gl: Produciuse un fallo ao crear «%s»: %s

en: Failed to change group list: %s
gl: Produciuse un fallo ao cambiar a lista do grupo: %s

en: Failed to change GID: %s
gl: Produciuse un fallo ao cambiar o GID: %s

en: Failed to change UID: %s
gl: Produciuse un fallo ao cambiar o UID: %s

en: System wide mode unsupported on this platform.
gl: O modo a todo do sistema non esta permitido nesta plataforma.

en: Failed to parse command line.
gl: Produciuse un fallo ao analizar a liña de ordes.

en: System mode refused for non-root user. Only starting the D-Bus server lookup service.
gl: O modo de sistema foi rexeitado por un usuario sen privilexios. Soamente iniciarase o servizo de busca do servidor D-Bus.

en: Failed to kill daemon: %s
gl: Non foi posíbel deter o daemon: %s

en: This program is not intended to be run as root (unless --system is specified).
gl: Este programa non precisa ser executado como superusuario (a non ser que se especifique --system).

en: Root privileges required.
gl: Precísanse privilexios de superusuario.

en: --start not supported for system instances.
gl: --start no está permitido para as instancias do sistema.

en: User-configured server at %s, refusing to start/autospawn.
gl: Servidor configurado polo usuario %s sen start/autospawning.

en: User-configured server at %s, which appears to be local. Probing deeper.
gl: Servidor configurado polo usuario %s que aparece como local. Probando máis polo miúdo.

en: Running in system mode, but --disallow-exit not set.
gl: Executándose en modo sistema, pero sen estabelecer --disallow-exit.

en: Running in system mode, but --disallow-module-loading not set.
gl: Executándose en modo sistema, pero sen estabelecer --disallow-module-loading.

en: Running in system mode, forcibly disabling SHM mode.
gl: Executándose en modo sistema, desactivando forzosamente o modo SHM.

en: Running in system mode, forcibly disabling exit idle time.
gl: Executándose en modo sistema, desactivando forzosamente o tempo de saída por inactividade.

en: Failed to acquire stdio.
gl: Produciuse un fallo ao tentar adquirir stdio.

en: pipe() failed: %s
gl: Produciuse un fallo na canalización pipe(): %s

en: fork() failed: %s
gl: Produciuse un fallo na bifurcación fork(): %s

en: read() failed: %s
gl: Produciuse un fallo na lectura read(): %s

en: Daemon startup failed.
gl: Produciuse un fallo no inicio do daemon.

en: setsid() failed: %s
gl: Produciuse un fallo na sesión setsid(): %s

en: Failed to get machine ID
gl: Produciuse un fallo ao tentar obter o ID da máquina

en: OK, so you are running PA in system mode. Please make sure that you actually do want to do that.
    Please read http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ for an explanation why system mode is usually a bad idea.
gl: De acordo, está executando P.A. en modo sistema. Asegúrese de saber o que fai antes de levar a cabo isto.
    Lea http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ para obter unha explicación de porque o modo sistema é normalmente unha mala idea.

en: pa_pid_file_create() failed.
gl: Produciuse un fallo no pa_pid_file_create().

en: pa_core_new() failed.
gl: Produciuse un fallo en pa_core_new().

en: command line arguments
gl: argumentos de liña de ordes

en: Failed to initialize daemon due to errors while executing startup commands. Source of commands: %s
gl: Produciuse un fallo ao inicializar o daemon debido a que se produciron erros durante a execución de ordes de inicio. A orixe das ordes é: %s

en: Daemon startup without any loaded modules, refusing to work.
gl: Iniciouse o daemon sen ningún módulo cargado, polo que se nega a funcionar.

en: PulseAudio Sound System
gl: Sistema de son PulseAudio

en: Start the PulseAudio Sound System
gl: Iniciar o Sistema de son PulseAudio

en: Input
gl: Entrada

en: Docking Station Input
gl: Entrada de estación acoplada (Docking Station)

en: Docking Station Microphone
gl: Micrófono da estación acoplada (Docking Station)

en: Docking Station Line In
gl: Entrada de estación acoplada (Docking Station)

en: Line In
gl: Liña de entrada

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Front Microphone
gl: Micrófono frontal

en: Rear Microphone
gl: Micrófono traseiro

en: External Microphone
gl: Micrófono externo

en: Internal Microphone
gl: Micrófono interno

en: Video
gl: Vídeo

en: Automatic Gain Control
gl: Control automático de ganancia

en: No Automatic Gain Control
gl: Sen control automático de ganancia

en: Boost
gl: Enfatizador

en: No Boost
gl: Sen enfatizador

en: Amplifier
gl: Amplificador

en: No Amplifier
gl: Sen amplificador

en: Bass Boost
gl: Enfatizador baixo

en: No Bass Boost
gl: Sen enfatizador baixo

en: Speaker
gl: Altofalante

en: Headphones
gl: Auriculares

en: Analog Input
gl: Entrada analóxica

en: Dock Microphone
gl: Micrófono do acople

en: Headset Microphone
gl: Micrófono con auricular

en: Analog Output
gl: Saída analóxica

en: Headphones 2
gl: Auriculares 2

en: Headphones Mono Output
gl: Saída monoaural para auriculares

en: Line Out
gl: Liña de saída

en: Analog Mono Output
gl: Saída monoaural analóxica

en: Speakers
gl: Altofalantes

en: Digital Output (S/PDIF)
gl: Saída dixital (S/PDIF)

en: Digital Input (S/PDIF)
gl: Entrada dixital (S/PDIF)

en: Multichannel Input
gl: Entrada multicanle

en: Multichannel Output
gl: Saída multicanle

en: Game Output
gl: Saída do xogo

en: Chat Output
gl: Saída do chat

en: Chat Input
gl: Entrada do chat

en: Virtual Surround 7.1
gl: Son envolvente virtual 7.1

en: Analog Mono
gl: Monoaural analóxico

en: Analog Mono (Left)
gl: Mono analóxico (Esquerda)

en: Analog Mono (Right)
gl: Mono analóxico (Dereita)

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
gl: Estéreo analóxico

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Headset
gl: Auriculares con micro

en: Speakerphone
gl: Altofalante

en: Multichannel
gl: Multicanle

en: Analog Surround 2.1
gl: Envolvente analóxico 2.1

en: Analog Surround 3.0
gl: Envolvente analóxico 3.0

en: Analog Surround 3.1
gl: Envolvente analóxico 3.1

en: Analog Surround 4.0
gl: Envolvente analóxico 4.0

en: Analog Surround 4.1
gl: Envolvente analóxico 4.1

en: Analog Surround 5.0
gl: Envolvente analóxico 5.0

en: Analog Surround 5.1
gl: Envolvente analóxico 5.1

en: Analog Surround 6.0
gl: Envolvente analóxico 6.0

en: Analog Surround 6.1
gl: Envolvente analóxico 6.1

en: Analog Surround 7.0
gl: Envolvente analóxico 7.0

en: Analog Surround 7.1
gl: Envolvente analóxico 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
gl: Estéreo dixital (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
gl: Envolvente dixital 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
gl: Envolvente dixital 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
gl: Envolvente dixital 5.1 (IEC958/ACDTS)

en: Digital Stereo (HDMI)
gl: Estéreo dixital (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
gl: Envolvente dixital 5.1 (HDMI)

en: Game
gl: Xogo

en: Analog Mono Duplex
gl: Monoaural analóxico dúplex

en: Analog Stereo Duplex
gl: Estéreo analóxico dúplex

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
gl: Estéreo dixital dúplex (IEC958)

en: Multichannel Duplex
gl: Dúplex multicanle

en: Stereo Duplex
gl: Dúplex estéreo

en: Mono Chat + 7.1 Surround
gl: Chat mono + Son Envolvente 7.1

en: Off
gl: Apagado

en: %s Output
gl: Saída %s

en: %s Input
gl: Entrada %s

en: ALSA woke us up to write new data to the device, but there was actually nothing to write.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLOUT set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
gl: ALSA espertou para escribir datos novos no dispositivo pero non había nada que escribir.
    Probabelmente sexa un fallo no controlador de ALSA «%s». Por favor, informe desta incidencia aos desenvolvedores de ALSA.
    Espertáronnos co POLLOUT -- con todo un posterior snd_pcm_avail() devolveu 0 ou outro valor < min_avail.

en: ALSA woke us up to read new data from the device, but there was actually nothing to read.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLIN set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
gl: ALSA espertou para ler datos novos desde o dispositivo pero non había nada que ler.
    Probabelmente sexa un fallo no controlador de ALSA «%s». Por favor, informe desta incidencia aos desenvolvedores de ALSA.
    Espertáronnos co POLLIN -- con todo un posterior snd_pcm_avail() devolveu 0 ou outro valor < min_avail.

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
gl[0]: snd_pcm_avail() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %lu bytes (%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.
gl[1]: snd_pcm_avail() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %lu bytes (%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li byte (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
gl[0]: snd_pcm_delay() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %li bytes (%s%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.
gl[1]: snd_pcm_delay() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %li bytes (%s%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
gl: snd_pcm_avail_delay() devolveu valores estraños: o atraso de %lu é menor que o dispoñíbel %lu.
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
gl[0]: snd_pcm_mmap_begin() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %lu bytes (%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.
gl[1]: snd_pcm_mmap_begin() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %lu bytes (%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.

en: Bluetooth Input
gl: Entrada de Bluetooth

en: Bluetooth Output
gl: Saída de Bluetooth

en: Handsfree
gl: Sen mans

en: Headphone
gl: Auriculares

en: Portable
gl: Portátil

en: Car
gl: Automóbil

en: HiFi
gl: Hifi

en: Phone
gl: Teléfono

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
gl: Reprodución en alta fidelidade (A2DP Sink)

en: High Fidelity Capture (A2DP Source)
gl: Captura en alta fidelidade (A2DP fonte )

en: Headset Head Unit (HSP)
gl: Unidade de auriculares con micrófono (HSP/HFP)

en: Headset Audio Gateway (HSP)
gl: Porta de enlace de audio por auriculares (HSP)

en: Handsfree Head Unit (HFP)
gl: Unidade de mans libres (HFP)

en: Handsfree Audio Gateway (HFP)
gl: Porta de ligazón de audio para máns libres (HFP)

en: source_name=<name for the source> source_properties=<properties for the source> source_master=<name of source to filter> sink_name=<name for the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_master=<name of sink to filter> adjust_time=<how often to readjust rates in s> adjust_threshold=<how much drift to readjust after in ms> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> aec_method=<implementation to use> aec_args=<parameters for the AEC engine> save_aec=<save AEC data in /tmp> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically> use_volume_sharing=<yes or no> use_master_format=<yes or no>
gl: source_name=<nome da orixe> source_properties=<propiedades da orixe> source_master=<nome da orixe a filtrar> sink_name=<nome do sumideiro> sink_properties=<propiedades para o sumideiro> sink_master=<nome do sumideiro a filtrar> adjust_time=<cada canto reaxustar as taxas en s> adjust_threshold=<canta derixa reaxustar despis en ms> format=<formato da mostra> rate=<taxa de mostraxe> channels=<número das canles> channel_map=<mapa de canles> aec_method=<implementación a usar> aec_args=<parámetros do motor AEC> save_aec=<gardar os datos AEC en /tmp> autoloaded=<estabeleza se este módulo se carga automaticamente> use_volume_sharing=<si ou non> use_master_format=<si ou non>

note: add on profile
en: On
gl: Activado

en: Dummy Output
gl: Saída parva

en: Always keeps at least one sink loaded even if it's a null one
gl: Manter sempre polo menos un destino cargado aínda que sexa nulo

en: Always keeps at least one source loaded even if it's a null one
gl: Manter sempre polo menos unha orixe cargado aínda que sexa nula

en: General Purpose Equalizer
gl: Ecualizador de propósito xeral

en: sink_name=<name of the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_master=<sink to connect to> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically> use_volume_sharing=<yes or no>
gl: sink_name=<nome para o destino> sink_properties=<propiedades para o destino> sink_master=<sumideiro ao que conectarse> format=<formato de mostra> rate=<taxa de mostra> channels=<cantidade de canles> channel_map=<asignación de canles> autoloaded=<estabelézao se este módulo se carga automaticamente> use_volume_sharing=<si ou non>

en: FFT based equalizer on %s
gl: Ecualizador baseado en FFT en %s

en: autoclean=<automatically unload unused filters?>
gl: autoclean=<descarga automaticamente os filtros non usados?>

en: Virtual LADSPA sink
gl: Destino virtual LADSPA

en: sink_name=<name for the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_input_properties=<properties for the sink input> master=<name of sink to filter> sink_master=<name of sink to filter> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<input channel map> plugin=<ladspa plugin name> label=<ladspa plugin label> control=<comma separated list of input control values> input_ladspaport_map=<comma separated list of input LADSPA port names> output_ladspaport_map=<comma separated list of output LADSPA port names> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically>
gl: sink_name=<nome para o destino> sink_properties=<propiedades para o destino> sink_input_properties=<propiedada da entrada para o destino>master=<nome do destino a filtrar> sink_master=<nome do destino a filtrar>format=<formato de mostra> rate=<taxa de mostra> channels=<número de canles> channel_map=<asignación de canles> plugin=<nome do engadido ladspa> label=<etiqueta do engadido ladspa> control=<lista separada por vírgula de valores de control de entrada> input_ladspaport_map=<lista separada por comas dos nomes de portos LADSPA de entrada> output_ladspaport_map=<lista separada por comas dos nomes dos portos LADSPA de saída> autoloaded=<estabelecer se este módulo se carga automaticamente>

en: Clocked NULL sink
gl: Destino nulo sincronizado

en: Null Output
gl: Saída nula

en: Failed to set format: invalid format string %s
gl: Produciuse un fallo ao estabelecer o formato: cadea de formato non válida %s

en: Output Devices
gl: Dispositivos de saída

en: Input Devices
gl: Dispositivos de entrada

en: Audio on @HOSTNAME@
gl: Son en @HOSTNAME@

note: TODO: old tunnel put here the remote sink_name into stream name e.g. 'Null Output for lynxis@lazus' TODO: old tunnel put here the remote source_name into stream name e.g. 'Null Output for lynxis@lazus'
en: Tunnel for %s@%s
gl: Túnel para %s@%s

en: Tunnel to %s/%s
gl: Túnel a %s/%s

en: Virtual surround sink
gl: Sumideiro envolvente virtual

en: Unknown device model
gl: Modelo de dispositivo descoñecido

en: RAOP standard profile
gl: Perfil estándar RAOP

en: PulseAudio Sound Server
gl: Servidor de son PulseAudio

en: Front Center
gl: Fronte central

en: Front Left
gl: Fronte esquerda

en: Front Right
gl: Fronte dereita

en: Rear Center
gl: Traseira central

en: Rear Left
gl: Traseira esquerda

en: Rear Right
gl: Traseira dereita

en: Subwoofer
gl: Subgraves

en: Front Left-of-center
gl: Frontal esquerda central

en: Front Right-of-center
gl: Frontal dereita central

en: Side Left
gl: Lateral esquerda

en: Side Right
gl: Lateral dereita

en: Auxiliary 0
gl: Auxiliar 0

en: Auxiliary 1
gl: Auxiliar 1

en: Auxiliary 2
gl: Auxiliar 2

en: Auxiliary 3
gl: Auxiliar 3

en: Auxiliary 4
gl: Auxiliar 4

en: Auxiliary 5
gl: Auxiliar 5

en: Auxiliary 6
gl: Auxiliar 6

en: Auxiliary 7
gl: Auxiliar 7

en: Auxiliary 8
gl: Auxiliar 8

en: Auxiliary 9
gl: Auxiliar 9

en: Auxiliary 10
gl: Auxiliar 10

en: Auxiliary 11
gl: Auxiliar 11

en: Auxiliary 12
gl: Auxiliar 12

en: Auxiliary 13
gl: Auxiliar 13

en: Auxiliary 14
gl: Auxiliar 14

en: Auxiliary 15
gl: Auxiliar 15

en: Auxiliary 16
gl: Auxiliar 16

en: Auxiliary 17
gl: Auxiliar 17

en: Auxiliary 18
gl: Auxiliar 18

en: Auxiliary 19
gl: Auxiliar 19

en: Auxiliary 20
gl: Auxiliar 20

en: Auxiliary 21
gl: Auxiliar 21

en: Auxiliary 22
gl: Auxiliar 22

en: Auxiliary 23
gl: Auxiliar 23

en: Auxiliary 24
gl: Auxiliar 24

en: Auxiliary 25
gl: Auxiliar 25

en: Auxiliary 26
gl: Auxiliar 26

en: Auxiliary 27
gl: Auxiliar 27

en: Auxiliary 28
gl: Auxiliar 28

en: Auxiliary 29
gl: Auxiliar 29

en: Auxiliary 30
gl: Auxiliar 30

en: Auxiliary 31
gl: Auxiliar 31

en: Top Center
gl: Arriba centro

en: Top Front Center
gl: Central superior frontal

en: Top Front Left
gl: Frontal superior esquerda

en: Top Front Right
gl: Frontal superior dereito

en: Top Rear Center
gl: Traseira superior central

en: Top Rear Left
gl: Traseira superior esquerda

en: Top Rear Right
gl: Traseira superior dereita

en: (invalid)
gl: (incorrecto)

en: Surround 4.0
gl: Envolvente 4.0

en: Surround 4.1
gl: Envolvente 4.1

en: Surround 5.0
gl: Envolvente 5.0

en: Surround 5.1
gl: Envolvente 5.1

en: Surround 7.1
gl: Envolvente 7.1

en: xcb_connect() failed
gl: xcb_connect() fallou

en: xcb_connection_has_error() returned true
gl: devolveu como true xcb_connection_has_error()

en: Failed to parse cookie data
gl: Produciuse un fallo ao analizar os datos da cookie

en: Received message for unknown extension '%s'
gl: Recibiuse unha mensaxe para unha extensión descoñecida «%s»

en: input
gl: entrada

en: output
gl: saída

en: bidirectional
gl: bidireccional

en: invalid
gl: non válida

en: XDG_RUNTIME_DIR (%s) is not owned by us (uid %d), but by uid %d! (This could e.g. happen if you try to connect to a non-root PulseAudio as a root user, over the native protocol. Don't do that.)
gl: XDG_RUNTIME_DIR (%s) non é propiedade nosa (uid %d), senón uid %d! (Isto podería suceder se, por exemplo, vostede tenta conectarse a un PulseAudio que non pertenza ao superusuario como superusuario mediante o protocolo nativo. Non o faga).

en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: Cannot access autospawn lock.
gl: Non é posíbel acceder ao bloqueo de autoxeración.

en: Failed to open target file '%s'.
gl: Produciuse un fallo abrindo o ficheiro de destino «%s».

en: Tried to open target file '%s', '%s.1', '%s.2' ... '%s.%d', but all failed.
gl: Tentouse abrir os ficheiros de destino «%s», «%s.1», «%s.2» ... «%s.%d», mais todos fallaron.

en: Invalid log target.
gl: Obxectivo do rexistro incorrecto.

en: Built-in Audio
gl: Audio interno

en: Modem
gl: Módem

en: OK
gl: Aceptar

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Unknown command
gl: Orde descoñecida

en: Invalid argument
gl: Argumento incorrecto

en: Entity exists
gl: Entidade existente

en: No such entity
gl: Non existe esa entidade

en: Connection refused
gl: Conexión rexeitada

en: Protocol error
gl: Produciuse un erro de protocolo

en: Timeout
gl: Tempo límite

en: No authentication key
gl: Non hai chave de autenticación

en: Internal error
gl: Produciuse un erro interno

en: Connection terminated
gl: Conexión rematada

en: Entity killed
gl: Entidade rematada

en: Invalid server
gl: Servidor incorrecto

en: Module initialization failed
gl: Produciuse un fallo na inicialización do módulo

en: Bad state
gl: Estado defectuoso

en: No data
gl: Sen datos

en: Incompatible protocol version
gl: A versión de protocolo non é compatíbel

en: Too large
gl: Demasiado longo

en: Not supported
gl: Non admitido

en: Unknown error code
gl: Código de erro descoñecido

en: No such extension
gl: Non existe esa extensión

en: Obsolete functionality
gl: Funcionalidade obsoleta

en: Missing implementation
gl: Non se atopa a implementación

en: Client forked
gl: Cliente bifurcado

en: Input/Output error
gl: Produciuse un erro de entrada/saída

en: Device or resource busy
gl: Dispositivo ou recurso ocupado

en: Failed to drain stream: %s
gl: Produciuse un fallo ao drenar o fluxo: %s

en: Playback stream drained.
gl: O fluxo de reprodución foi drenado.

en: Draining connection to server.
gl: Drenando a conexión co servidor.

en: pa_stream_begin_write() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en pa_stream_begin_write(): %s

en: pa_stream_peek() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en pa_stream_peek(): %s

en: Stream successfully created.
gl: Creouse satisfactoriamente o fluxo.

en: pa_stream_get_buffer_attr() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en pa_stream_get_buffer_attr(): %s

en: Buffer metrics: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u
gl: Métrica do búfer: maxlenght=%u, tlenghth=%u, prebuf=%u, minreq=%u

en: Buffer metrics: maxlength=%u, fragsize=%u
gl: Métrica do búfer: maxlenght=%u, fragsize=%u

en: Using sample spec '%s', channel map '%s'.
gl: Utilizando especificacións de mostra «%s», mapa de canles «%s».

en: Connected to device %s (index: %u, suspended: %s).
gl: Conectado ao dispositivo %s (índice: %u, suspendido: %s).

en: Stream error: %s
gl: Produciuse un erro de fluxo: %s

en: Stream device suspended.%s
gl: Dispositivo de fluxo suspendido.%s

en: Stream device resumed.%s
gl: Dispositivo de fluxo restabelecido.%s

en: Stream underrun.%s
gl: Fluxo esgotado.%s

en: Stream overrun.%s
gl: Fluxo saturado.%s

en: Stream started.%s
gl: Fluxo iniciado.%s

en: Stream moved to device %s (%u, %ssuspended).%s
gl: Fluxo trasladado ao dispositivo %s (%u, %ssuspended).%s

en: not
gl: sen

en: Stream buffer attributes changed.%s
gl: Cambiaron os atributos do búfer do fluxo.%s

en: Cork request stack is empty: corking stream
gl: A pila de peticións de paradas está baleira: detendo o fluxo

en: Cork request stack is empty: uncorking stream
gl: A pila de peticións de paradas está baleira: continuando o fluxo

en: Warning: Received more uncork requests than cork requests.
gl: Aviso: recibidas máis solicitudes de continuación do fluxo que de paradas.

en: Connection established.%s
gl: Conexión estabelecida.%s

en: pa_stream_new() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en pa_stream_new(): %s

en: pa_stream_connect_playback() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en pa_stream_connect_playback(): %s

en: Failed to set monitor stream: %s
gl: Produciuse un fallo ao estabelecer o fluxo do monitor: %s

en: pa_stream_connect_record() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en pa_stream_connect_record(): %s

en: Connection failure: %s
gl: Produciuse un fallo na conexión: %s

en: Got EOF.
gl: Obtívose EOF.

en: pa_stream_write() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en pa_stream_write(): %s

en: write() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en write(): %s

en: Got signal, exiting.
gl: Obtívose sinal, saíndo.

en: Failed to get latency: %s
gl: Non foi posíbel obter a latencia: %s

en: Time: %0.3f sec; Latency: %0.0f usec.
gl: Tempo: %0.3f seg; latencia: %0.0f useg.

en: pa_stream_update_timing_info() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en pa_stream_update_timing_info(): %s

en: Play back encoded audio files on a PulseAudio sound server.
gl: Reproducir ficheiros de son codificados nun servidor de son de PulseAudio.

en: Capture audio data from a PulseAudio sound server and write it to a file.
gl: Capturar datos de son dun servidor de son de PulseAudio e escribilos a un ficheiro.

en: Capture audio data from a PulseAudio sound server and write it to STDOUT or the specified file.
gl: Capturar datos de son dun servidor de son de PulseAudio e escribilos a STDOUT ou a un ficheiro específico.

en: Play back audio data from STDIN or the specified file on a PulseAudio sound server.
gl: Reproducir datos de son desde STDIN ou desde un ficheiro específico a un servidor de son de PulseAudio.

en: pacat %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
gl: pacat %s
    Compilado con libpulse %s
    Vinculado con libpulse %s

en: Invalid client name '%s'
gl: Nome do cliente «%s» incorrecto

en: Invalid stream name '%s'
gl: Nome do fluxo «%s» incorrecto

en: Invalid channel map '%s'
gl: Mapa de canles «%s» incorrecto

en: Invalid latency specification '%s'
gl: Especificación da latencia «%s» incorrecta

en: Invalid process time specification '%s'
gl: Especificación de tempo de proceso «%s» incorrecta

en: Invalid property '%s'
gl: Propiedade «%s» incorrecta

en: Unknown file format %s.
gl: Formato de ficheiro descoñecido %s.

en: Failed to parse the argument for --monitor-stream
gl: Produciuse un fallo analizando o argumento de --monitor-stream

en: Invalid sample specification
gl: Especificación de mostra incorrecta

en: Too many arguments.
gl: Demasiados argumentos.

en: Failed to generate sample specification for file.
gl: Produciuse un fallo ao xerar a especificación de exemplo para o ficheiro.

en: Failed to open audio file.
gl: Produciuse un fallo ao abrir o ficheiro de son.

en: Warning: specified sample specification will be overwritten with specification from file.
gl: Aviso: o exemplo de especificación indicado vai ser sobrescrito coas especificacións do ficheiro.

en: Failed to determine sample specification from file.
gl: Produciuse un fallo ao determinar a especificación de exemplo do ficheiro.

en: Warning: Failed to determine channel map from file.
gl: Aviso: produciuse un fallo ao determinar o mapa de canles desde o ficheiro.

en: Channel map doesn't match sample specification
gl: O mapa de canles non coincide coa especificación da mostra

en: Warning: failed to write channel map to file.
gl: Aviso: produciuse un fallo ao escribir o mapa de canles no ficheiro.

en: Opening a %s stream with sample specification '%s' and channel map '%s'.
gl: Abrindo un fluxo %s coa especificación da mostra «%s» e o mapa de canles «%s».

en: recording
gl: gravando

en: playback
gl: reproducir

en: Failed to set media name.
gl: Produciuse un fallo ao estabelecer o nome do multimedia.

en: pa_mainloop_new() failed.
gl: Produciuse un fallo en pa_mainloop_new().

en: io_new() failed.
gl: Produciuse un fallo en io_new().

en: pa_context_new() failed.
gl: Produciuse un fallo en pa_context_new().

en: pa_context_connect() failed: %s
gl: Produciuse un fallo en pa_context_connect(): %s

en: pa_context_rttime_new() failed.
gl: Produciuse un fallo en pa_context_rttime_new().

en: pa_mainloop_run() failed.
gl: Produciuse un fallo en pa_mainloop_run().

en: NAME [ARGS ...]
gl: NOME [ARGS ...]

en: NAME|#N
gl: NOME|#N

en: NAME
gl: NOME

en: NAME|#N VOLUME
gl: NOME|#N VOLUME

en: NAME|#N 1|0
gl: NOME|#N 1|0

en: NAME|#N KEY=VALUE
gl: NOME|#N CLAVE=VALOR

en: #N KEY=VALUE
gl: #N CLAVE=VALOR

en: NAME SINK|#N
gl: NOME SUMIDEIRO|#N

en: NAME FILENAME
gl: NOME DO NOME DE FICHEIRO

en: PATHNAME
gl: NOME_DA_RUTA

en: FILENAME SINK|#N
gl: NOME DE FICHEIRO DO SUMIDEIRO|#N

en: #N SINK|SOURCE
gl: #N SUMIDEIRO|ORIXE

en: CARD PROFILE
gl: PERFIL DA TARXETA

en: NAME|#N PORT
gl: NOME|#N PORTO

en: CARD-NAME|CARD-#N PORT OFFSET
gl: NOME-DA-TARXETA|TARXETA-#N DESFASE DO PORTO

en: TARGET
gl: DESTINO

en: NUMERIC-LEVEL
gl: NIVEL-NUMÉRICO

en: FRAMES
gl: MOSTRAS

en: RECIPIENT MESSAGE [MESSAGE_PARAMETERS]
gl: MENSAXE DO DESTINATARIO [PARÁMETROS_DA_MENSAJE]

en: 
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
    When no command is given pacmd starts in the interactive mode.
gl: 
      -h, --help                            Mostrar esta axuda
          --version                         Mostrar a versión
    Cando non se dá ningunha orde, pacmd iníciase no modo interactivo.

en: pacmd %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
gl: pacmd %s
    Compilado con libpulse %s
    Ligado con libpulse %s

en: No PulseAudio daemon running, or not running as session daemon.
gl: O daemon PulseAudio no está executándose, ou non se está executando como un daemon de sesión.

en: Failed to kill PulseAudio daemon.
gl: Produciuse un fallo ao tentar deter o daemon de PulseAudio.

en: Daemon not responding.
gl: O daemon non responde.

en: Failed to get statistics: %s
gl: Produciuse un fallo ao tentar obter as estatísticas: %s

en: Currently in use: %u block containing %s bytes total.
     | Currently in use: %u blocks containing %s bytes total.
gl[0]: Actualmente en uso: %u bloques contendo %s bytes en total.
gl[1]: Actualmente en uso: %u bloques contendo %s bytes en total.

en: Allocated during whole lifetime: %u block containing %s bytes total.
     | Allocated during whole lifetime: %u blocks containing %s bytes total.
gl[0]: Asignados ao longo do tempo: %u bloques contendo %s bytes en total.
gl[1]: Asignados ao longo do tempo: %u bloques contendo %s bytes en total.

en: Sample cache size: %s
gl: Tamaño da caché de mostra: %s

en: Failed to get server information: %s
gl: Produciuse un fallo ao tentar obter información do servidor: %s

en: Server String: %s
    Library Protocol Version: %u
    Server Protocol Version: %u
    Is Local: %s
    Client Index: %u
    Tile Size: %zu
gl: Cadea do servidor: %s
    Versión do protocolo da biblioteca: %u
    Versión do protocolo do servidor: %u
    É local: %s
    Índice do cliente: %u
    Tamaño do recadro: %zu

en: User Name: %s
    Host Name: %s
    Server Name: %s
    Server Version: %s
    Default Sample Specification: %s
    Default Channel Map: %s
    Default Sink: %s
    Default Source: %s
    Cookie: %04x:%04x
gl: Nome de usuario: %s
    Nome do equipo: %s
    Nome do servidor: %s
    Versión do servidor: %s
    Especificación de mostra predeterminada: %s
    Mapa de canles predeterminado: %s
    Destino predeterminado: %s
    Orixe predeterminada: %s
    Cookie: %04x:%04x

en: availability unknown
gl: dispoñibilidade descoñecida

en: available
gl: dispoñíbel

en: not available
gl: non dispoñíbel

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Aux
gl: Auxiliar

en: Line
gl: Liña

en: Mic
gl: Micrófono

en: Handset
gl: Auricular

en: Earpiece
gl: Auricular

en: Network
gl: Rede

en: Analog
gl: Analóxico

en: Failed to get sink information: %s
gl: Produciuse un fallo ao tentar obter información do destino: %s

en: Sink #%u
    	State: %s
    	Name: %s
    	Description: %s
    	Driver: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Owner Module: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Base Volume: %s
    	Monitor Source: %s
    	Latency: %0.0f usec, configured %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s%s
    	Properties:
    		%s
gl: Sink #%u
    	Estado: %s
    	Nome: %s
    	Descrición: %s
    	Controlador: %s
    	Especifiación da mostra: %s
    	Mapa da canle: %s
    	Módulo propietario: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        equilibrio%0.2f
    	Volume base : %s
    	Orixe do monitor: %s
    	Latencia: %0.0f usec, confiugardo %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s%s
    	Propiedades:
    		%s

en: 	Ports:
gl: 	Portos:

en: 		%s: %s (type: %s, priority: %u%s%s, %s)
gl: 		%s: %s (tipo: %s, prioridade: %u%s%s, %s)

en: , availability group:
gl: , dispoñibilidade de grupo:

en: 	Active Port: %s
gl: 	Porto activo: %s

en: 	Formats:
gl: 	Formatos:

en: Failed to get source information: %s
gl: Produciuse un fallo ao tentar obter información da orixe: %s

en: Source #%u
    	State: %s
    	Name: %s
    	Description: %s
    	Driver: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Owner Module: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Base Volume: %s
    	Monitor of Sink: %s
    	Latency: %0.0f usec, configured %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s
    	Properties:
    		%s
gl: Fonte #%u
    	Estado: %s
    	Nome: %s
    	Descrición: %s
    	Controlador: %s
    	Especificación de exemplo: %s
    	Mapa de canles: %s
    	Módulo de propietario: %u
    	Silencio: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Volume base: %s
    	Monitor de Sink: %s
    	Latencia: %0.0f usec, configurado %0.0f usec
    	Bandeiras: %s%s%s%s%s%s
    	Propiedades:
    		%s

en: n/a
gl: n/d

en: Failed to get module information: %s
gl: Produciuse un fallo ao tentar obter información do módulo: %s

en: Module #%u
    	Name: %s
    	Argument: %s
    	Usage counter: %s
    	Properties:
    		%s
gl: Módulo #%u
    	Nome: %s
    	Argumento: %s
    	Contador de uso: %s
    	Propiedades:
    		%s

en: Failed to get client information: %s
gl: Produciuse un fallo ao tentar obter información do cliente: %s

en: Client #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
gl: Cliente #%u
    	Controlador: %s
    	Propietario do módulo: %s
    	Propiedades:
    		%s

en: Failed to get card information: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter a información da tarxeta: %s

en: Card #%u
    	Name: %s
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
gl: Tarxeta #%u
    	Nome: %s
    	Controlador: %s
    	propietario do módulo: %s
    	Propiedades:
    		%s

en: 	Profiles:
gl: 	Perfís:

en: 		%s: %s (sinks: %u, sources: %u, priority: %u, available: %s)
gl: 		%s: %s (sinks: %u, orixes: %u, prioridade: %u, dispoñíbel: %s)

en: 	Active Profile: %s
gl: 	Perfil activo: %s

en: 		%s: %s (type: %s, priority: %u, latency offset: %<PRId64> usec%s%s, %s)
gl: 		%s: %s (tipo: %s, prioridade: %u, desprazamento de latencia: %<PRId64> usec%s%s, %s)

en: 			Properties:
    				%s
gl: 			Propiedades:
    				%s

en: 			Part of profile(s): %s
gl: 			Parte do perfil(s): %s

en: Failed to get sink input information: %s
gl: Produciuse un fallo ao tentar obter información da entrada do destino: %s

en: Sink Input #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Client: %s
    	Sink: %u
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Format: %s
    	Corked: %s
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Buffer Latency: %0.0f usec
    	Sink Latency: %0.0f usec
    	Resample method: %s
    	Properties:
    		%s
gl: Entrada do sink #%u
    	Controlador: %s
    	Módulo de propietario: %s
    	Cliente: %s
    	Sink: %u
    	Especificación de exemplo: %s
    	Mapa de canles: %s
    	Formato: %s
    	Parado: %s
    	Silencio: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Latencia do búffer: %0.0f usec
    	Latencia do sink: %0.0f usec
    	Método de resampleado: %s
    	Propiedades:
    		%s

en: Failed to get source output information: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter información de saída da orixe: %s

en: Source Output #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Client: %s
    	Source: %u
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Format: %s
    	Corked: %s
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Buffer Latency: %0.0f usec
    	Source Latency: %0.0f usec
    	Resample method: %s
    	Properties:
    		%s
gl: Saída de fonte #%u
    	Controlador: %s
    	Módulo de propietario: %s
    	Cliente: %s
    	Fonte: %u
    	Especificación de exemplo: %s
    	Mapa de canles: %s
    	Formato: %s
    	Parado: %s
    	Silencio: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Latencia do búffer: %0.0f usec
    	Latencia do sink: %0.0f usec
    	Método de resampleado: %s
    	Propiedades:
    		%s

en: Failed to get sample information: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter información da mostra: %s

en: Sample #%u
    	Name: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Duration: %0.1fs
    	Size: %s
    	Lazy: %s
    	Filename: %s
    	Properties:
    		%s
gl: Mostra #%u
    	Nome: %s
    	Especificación de exemplo: %s
    	Mapa de canles: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Duración: %0.1fs
    	Tamaño: %s
    	Ocioso: %s
    	Nome de ficheiro: %s
    	Propiedades:
    		%s

en: Failure: %s
gl: Produciuse un fallo en: %s

en: Send message failed: %s
gl: Produciuse un fallo no envío da mensaxe: %s

en: list-handlers message failed: %s
gl: Produciuse un fallo no mensaxe list-handlers: %s

en: Failed to unload module: Module %s not loaded
gl: Produciuse un fallo a descarga do módulo: O módulo %s non se cargou

en: Failed to set volume: You tried to set volumes for %d channel, whereas channel(s) supported = %d
     | Failed to set volume: You tried to set volumes for %d channels, whereas channel(s) supported = %d
gl[0]: Produciuse un fallo ao estabelecer o volume: tentou estabelecer o volume para %d canles, cando os canles permitidos son = %d
gl[1]: Produciuse un fallo ao estabelecer o volume: tentou estabelecer o volume para %d canles, cando os canles permitidos son = %d

en: Failed to upload sample: %s
gl: Produciuse un fallo ao enviar a mostra: %s

en: Premature end of file
gl: Fin prematuro de ficheiro

en: new
gl: novo

en: change
gl: cambiar

en: remove
gl: retirar

en: unknown
gl: descoñecido

en: sink
gl: destino

en: source
gl: orixe

en: sink-input
gl: entrada-destino

en: source-output
gl: saída-orixe

en: module
gl: módulo

en: client
gl: cliente

en: sample-cache
gl: caché-mostraxe

en: server
gl: servidor

en: card
gl: tarxeta

en: Event '%s' on %s #%u
gl: Evento «%s» en %s #%u

en: Got SIGINT, exiting.
gl: Obtívose SIGINT, saíndo.

en: Invalid volume specification
gl: Especificación incorrecta de volume

en: Volume outside permissible range.
gl: Volume fóra do rango permitido.

en: Invalid number of volume specifications.
gl: Número incorrecto das especificacións do volume.

en: Inconsistent volume specification.
gl: A especificación do volume é inconsistente.

en: [options]
gl: [opcións]

en: [TYPE]
gl: [TIPO]

en: FILENAME [NAME]
gl: NOME_DE_FICHEIRO [NOME]

en: NAME [SINK]
gl: NOME [SUMIDEIRO]

en: NAME|#N VOLUME [VOLUME ...]
gl: NOME|#N VOLUME [VOLUME ...]

en: NAME|#N 1|0|toggle
gl: NOME|#N 1|0|alternar

en: #N 1|0|toggle
gl: #N 1|0|alternar

en: #N FORMATS
gl: #N FORMATOS

en: 
    The special names @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ and @DEFAULT_MONITOR@
    can be used to specify the default sink, source and monitor.
gl: 
    Os nomes especiais @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ e @DEFAULT_MONITOR@
    poden usarse para especificar o destino, orixe e monitor predeterminados.

en: pactl %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
gl: pactl %s
    Compilado con libpulse %s
    Vinculado con libpulse %s

en: Specify nothing, or one of: %s
gl: Non especifique nada, ou un de: %s

en: Please specify a sample file to load
gl: Por favor, especifique un ficheiro de mostra para cargar

en: Failed to open sound file.
gl: Produciuse un fallo ao tentar abrir o ficheiro de son.

en: Warning: Failed to determine sample specification from file.
gl: Aviso: produciuse un fallo ao tentar determinar a especificación da mostra desde o ficheiro.

en: You have to specify a sample name to play
gl: Debe especificar un nome de mostra para reproducir

en: You have to specify a sample name to remove
gl: Debe especificar un nome de mostra para eliminar

en: You have to specify a sink input index and a sink
gl: Debe especificar un índice para a entrada ao destino e un destino

en: You have to specify a source output index and a source
gl: Debe especificar un índice para a saída da orixe e unha orixe

en: You have to specify a module name and arguments.
gl: Debe especificar un nome de módulo e os argumentos.

en: You have to specify a module index or name
gl: Debe de especificar un índice ou un nome do módulo

en: You may not specify more than one sink. You have to specify a boolean value.
gl: Non é posíbel especificar máis dun destino. Ten que especificar un valor booleano.

en: Invalid suspend specification.
gl: Especificación de suspensión incorrecta.

en: You may not specify more than one source. You have to specify a boolean value.
gl: Non é posíbel especificar máis dunha orixe. Ten que especificar un valor booleano.

en: You have to specify a card name/index and a profile name
gl: Debe especificar un nome/índice de tarxeta e un nome de perfil

en: You have to specify a sink name/index and a port name
gl: Debe especificar un nome/índice de destino e un nome de porto

en: You have to specify a sink name
gl: Ten que especificar un nome de destino

en: You have to specify a source name/index and a port name
gl: Debe especificar un nome/índice de orixe e un nome de porto

en: You have to specify a source name
gl: Ten que especificar un nome para a fonte

en: You have to specify a sink name/index and a volume
gl: Debe especificar un nome/índice de destino e un volume

en: You have to specify a source name/index and a volume
gl: Debe especificar un nome/índice de orixe e un volume

en: You have to specify a sink input index and a volume
gl: Debe especificar un índice de destino e un volume

en: Invalid sink input index
gl: Índice de entrada a destino incorrecto

en: You have to specify a source output index and a volume
gl: Debe especificar un índice de saída de orixe e un volume

en: Invalid source output index
gl: Índice de saída de orixe non válido

en: You have to specify a sink name/index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
gl: Debe especificar un nome/índice sink e unha acción para silenciar (0, 1 ou 'toggle')

en: Invalid mute specification
gl: Especificación de silenciado non válida

en: You have to specify a source name/index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
gl: Debe especificar un nome/índice de saída da orixe e unha acción para silenciar (0, 1 ou 'toggle')

en: You have to specify a sink input index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
gl: Debe especificar un índice de entrada sink e unha acción para silenciar (0, 1 ou 'toggle')

en: Invalid sink input index specification
gl: Especificación incorrecta de índice de entrada a destino

en: You have to specify a source output index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
gl: Debe especificar un índice de saída da orixe e unha acción para silenciar (0, 1 ou 'toggle')

en: Invalid source output index specification
gl: Especificación de índice de saída de orixe non válida

en: You have to specify a sink index and a semicolon-separated list of supported formats
gl: Debe especificar un índice de sumideiro e unha lista separada por puntos e comas dos formatos admitidos

en: You have to specify a card name/index, a port name and a latency offset
gl: Debe de especificar un nome ou un índice de tarxeta, un nome de porto e un desfase (offset) de latencia

en: Could not parse latency offset
gl: Non foi posíbel procesar o desfase da latencia

en: No valid command specified.
gl: Non se especificou ningunha orde correcta.

en: Failure to resume: %s
gl: Produciuse un erro ao continuar: %s

en: Failure to suspend: %s
gl: Produciuse un erro ao suspender: %s

en: WARNING: Sound server is not local, not suspending.
gl: AVISO: o servidor de son non é local, non se suspende.

en: Connection failure: %s
gl: Produciuse un erro na conexión: %s

en: Got SIGINT, exiting.
gl: Obtívose SIGINT, saíndo.

en: WARNING: Child process terminated by signal %u
gl: AVISO: o proceso fillo foi rematado polo sinal %u

en: pasuspender %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
gl: pasuspender %s
    Compilado con libpulse %s
    Vinculado con libpulse %s

en: pa_mainloop_new() failed.
gl: Produciuse un fallo en pa_mainloop_new().

en: pa_context_new() failed.
gl: Produciuse un fallo en pa_context_new().

en: pa_mainloop_run() failed.
gl: Produciuse un fallo en pa_mainloop_run().

en: %s [-D display] [-S server] [-O sink] [-I source] [-c file]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Show current PulseAudio data attached to X11 display (default)
     -e    Export local PulseAudio data to X11 display
     -i    Import PulseAudio data from X11 display to local environment variables and cookie file.
     -r    Remove PulseAudio data from X11 display
gl: %s [-D pantalla] [-S servidor] [-O destino] [-I orixe] [-c ficheiro]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Mostra os datos actuais de PulseAudio asociados a unha pantalla X11 (por omisión)
     -e    Exporta os datos locais de PulseAudio a unha pantalla X11
     -i    Importa os datos de PulseAudio dunha pantalla X11 cara ás variables de contorno local e o ficheiro de cookies.
     -r    Elimina todos os datos de PulseAudio dunha pantalla X11

en: Failed to parse command line.
gl: Produciuse un fallo ao interpretar unha liña de ordes.

en: Server: %s
gl: Servidor: %s

en: Source: %s
gl: Orixe: %s

en: Sink: %s
gl: Destino: %s

en: Failed to parse cookie data
gl: Produciuse un fallo ao interpretar os datos da cookie

en: Failed to save cookie data
gl: Produciuse un fallo ao tentar gardar os datos da cookie

en: Failed to get FQDN.
gl: Produciuse un fallo ao obter FQDN.

en: Failed to load cookie data
gl: Produciuse un fallo ao cargar os datos da cookie

en: Not yet implemented.
gl: Aínda non está implementado.
