pulseaudio - en to hr translation catalogue (532 entries)

en: %s [options]
    
    COMMANDS:
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
          --dump-conf                       Dump default configuration
          --dump-modules                    Dump list of available modules
          --dump-resample-methods           Dump available resample methods
          --cleanup-shm                     Cleanup stale shared memory segments
          --start                           Start the daemon if it is not running
      -k  --kill                            Kill a running daemon
          --check                           Check for a running daemon (only returns exit code)
    
    OPTIONS:
          --system[=BOOL]                   Run as system-wide instance
      -D, --daemonize[=BOOL]                Daemonize after startup
          --fail[=BOOL]                     Quit when startup fails
          --high-priority[=BOOL]            Try to set high nice level
                                            (only available as root, when SUID or
                                            with elevated RLIMIT_NICE)
          --realtime[=BOOL]                 Try to enable realtime scheduling
                                            (only available as root, when SUID or
                                            with elevated RLIMIT_RTPRIO)
          --disallow-module-loading[=BOOL]  Disallow user requested module
                                            loading/unloading after startup
          --disallow-exit[=BOOL]            Disallow user requested exit
          --exit-idle-time=SECS             Terminate the daemon when idle and this
                                            time passed
          --scache-idle-time=SECS           Unload autoloaded samples when idle and
                                            this time passed
          --log-level[=LEVEL]               Increase or set verbosity level
      -v  --verbose                         Increase the verbosity level
          --log-target={auto,syslog,stderr,file:PATH,newfile:PATH}
                                            Specify the log target
          --log-meta[=BOOL]                 Include code location in log messages
          --log-time[=BOOL]                 Include timestamps in log messages
          --log-backtrace=FRAMES            Include a backtrace in log messages
      -p, --dl-search-path=PATH             Set the search path for dynamic shared
                                            objects (plugins)
          --resample-method=METHOD          Use the specified resampling method
                                            (See --dump-resample-methods for
                                            possible values)
          --use-pid-file[=BOOL]             Create a PID file
          --no-cpu-limit[=BOOL]             Do not install CPU load limiter on
                                            platforms that support it.
          --disable-shm[=BOOL]              Disable shared memory support.
          --enable-memfd[=BOOL]             Enable memfd shared memory support.
    
    STARTUP SCRIPT:
      -L, --load="MODULE ARGUMENTS"         Load the specified plugin module with
                                            the specified argument
      -F, --file=FILENAME                   Run the specified script
      -C                                    Open a command line on the running TTY
                                            after startup
    
      -n                                    Don't load default script file
hr: %s [mogućnosti]
    
    NAREDBE:
      -h, --help                            Prikaži ovu pomoć
          --version                         Prikaži inačicu
          --dump-conf                       Ispiši zadano podešavanje
          --dump-modules                    Ispiši popis dostupnih modula
          --dump-resample-methods           Ispiši dostupne načine normalizacije zvuka
          --cleanup-shm                     Čišćenje dijeljenih segmenata memorije
          --start                           Pokreni pozadinski program ako nije pokrenut
      -k  --kill                            Ubij pokrenuti pozadinski program
          --check                           Provjeri pozadinski program (samo vraća izlazni kôd)
    
    OPTIONS:
          --system[=BOOL]                   Pokreni na cijelom sustavu
      -D, --daemonize[=BOOL]                Pokreni kao pozadinski program nakon pokretanja
          --fail[=BOOL]                     Zatvori kada pokretanje ne uspije
          --high-priority[=BOOL]            Pokušaj postaviti najvišu prihvatljivu razinu
                                            (Samo je dostupno korijenskom korisniku, pri SUID-u ili
                                            s povišenim RLIMIT_NICE)
          --realtime[=BOOL]                 Pokušaj omogućiti raspored u stvarnom vremenu
                                            (samo je dostupno korijenskom korisniku, pri SUID-u ili
                                            s povišenim RLIMIT_RTPRIO)
          --disallow-module-loading[=BOOL]  Zabrani modulu korisnika zahtijevani modul
                                            učitavanja/uklanjanja nakon pokretanja
          --disallow-exit[=BOOL]            Zabrani zahtjev izlaza korisnika
          --exit-idle-time=SEK             Zatvori pozadinski program u mirovanju i ovaj
                                            puta proslijedi
          --scache-idle-time=SEK           Ukloni automatski učitane uzorke u mirovanju i
                                            ovaj puta proslijedi
          --log-level[=RAZINA]               Povećaj ili postavi razinu opširnijeg zapisivanja
      -v  --verbose                         Povećaj razinu opširnosti
          --log-target={auto,syslog,stderr,datoteka:PUTANJA,nova datoteka:PUTANJA}
                                            Određuje mete zapisa
          --log-meta[=BOOL]                 Uključi kôd lokacije u poruke zapisa
          --log-time[=BOOL]                 Uključi vremenske oznake u poruke zapisa
          --log-backtrace=OKVIRI            Uključi povratno praćenje u poruke zapisa
      -p, --dl-search-path=PUTANJA             Postavi putanju pretrage za promjenljivo dijeljene
                                            objekte (priključke)
          --resample-method=NAČIN          Koristi određeni način normalizacije zvuka
                                            (Pogledaj --dump-resample-methods za
                                            moguće vrijednosti)
          --use-pid-file[=BOOL]             Stvori PID datoteku
          --no-cpu-limit[=BOOL]             Nemoj instalirati CPU ograničivač učitavanja na
                                            platforme koje ga podržavaju.
          --disable-shm[=BOOL]              Onemogući podršku dijeljenja memorije.
          --enable-memfd[=BOOL]             Omogući memfd podršku dijeljenja memorije.
    
    SKRIPTE POKRETANJA:
      -L, --load="ARGUMENTI MODULA"         Učitaj određeni priključak sa
                                            određenim argumentom
      -F, --file=NAZIV DATOTEKE                   Pokreni određenu skriptu
      -C                                    Otvori naredbeni redak u pokrenutom TTY-jem
                                            nakon pokretanja
    
      -n                                    Ne učitavaj zadanu datoteku skripte

en: --daemonize expects boolean argument
hr: --deamonize očekuje boolean argument

en: --fail expects boolean argument
hr: --fail očekuje boolean argument

en: --log-level expects log level argument (either numeric in range 0..4 or one of error, warn, notice, info, debug).
hr: --log-level očekuje argument na razini zapisa (brojčani u rasponu od 0 do 4 ili jedan od sljedećih: error, debug, info, notice, warn).

en: --high-priority expects boolean argument
hr: --high-priority očekuje boolean argument

en: --realtime expects boolean argument
hr: --realtime očekuje boolean argument

en: --disallow-module-loading expects boolean argument
hr: --disallow-module-loading očekuje boolean argument

en: --disallow-exit expects boolean argument
hr: --disallow-exit očekuje boolean argument

en: --use-pid-file expects boolean argument
hr: --use-pid-file očekuje boolean argument

en: Invalid log target: use either 'syslog', 'journal', 'stderr' or 'auto' or a valid file name 'file:<path>', 'newfile:<path>'.
hr: Neispravno odredište zapisa: koristite ili 'syslog', 'journal','stderr', 'auto' ili valjani naziv datoteke 'datoteka:<putanja>', 'nova datoteka:<putanja>'.

en: Invalid log target: use either 'syslog', 'stderr' or 'auto' or a valid file name 'file:<path>', 'newfile:<path>'.
hr: Neispravno odredište zapisa: koristite ili 'syslog', 'stderr' ili 'auto' ili valjani naziv datoteke 'datoteka:<putanja>', 'nova-datoteka:<putanja>'.

en: --log-time expects boolean argument
hr: --log-time očekuje boolean argument

en: --log-meta expects boolean argument
hr: --log-meta očekuje boolean argument

en: Invalid resample method '%s'.
hr: Neispravan način normalizacije zvuka '%s'.

en: --system expects boolean argument
hr: --system očekuje boolean argument

en: --no-cpu-limit expects boolean argument
hr: --no-cpu-limit očekuje boolean argument

en: --disable-shm expects boolean argument
hr: --disable-shm očekuje boolean argument

en: --enable-memfd expects boolean argument
hr: --enable-memfd očekuje boolean argument

en: [%s:%u] Invalid log target '%s'.
hr: [%s:%u] neispravno odredište zapisa '%s'.

en: [%s:%u] Invalid log level '%s'.
hr: [%s:%u] neispravna razina zapisa '%s'.

en: [%s:%u] Invalid resample method '%s'.
hr: [%s:%u] neispravan način normalizacije zvuka '%s'.

en: [%s:%u] Invalid rlimit '%s'.
hr: [%s:%u] neispravan rlimit '%s'.

en: [%s:%u] Invalid sample format '%s'.
hr: [%s:%u] neispravan format uzorka '%s'.

en: [%s:%u] Invalid sample rate '%s'.
hr: [%s:%u] neispravna frekvencija '%s'.

en: [%s:%u] Invalid sample channels '%s'.
hr: [%s:%u] neispravan uzorak kanala '%s'.

en: [%s:%u] Invalid channel map '%s'.
hr: [%s:%u] neispravno mapiranje kanala '%s'.

en: [%s:%u] Invalid number of fragments '%s'.
hr: [%s:%u] neispravan broj fragmenta '%s'.

en: [%s:%u] Invalid fragment size '%s'.
hr: [%s:%u] neispravna veličina fragmenta '%s'.

en: [%s:%u] Invalid nice level '%s'.
hr: [%s:%u] neispravna prihvatljiva razina '%s'.

en: [%s:%u] Invalid server type '%s'.
hr: [%s:%u] neispravna vrsta poslužitelja '%s'.

en: Failed to open configuration file: %s
hr: Nemoguće otvaranje datoteke podešavanja: %s

en: The specified default channel map has a different number of channels than the specified default number of channels.
hr: Određeno zadano mapiranje kanala ima različit broj kanala od određenih zadanih broja kanala.

en: ### Read from configuration file: %s ###
hr: ### Čitano iz datoteke podešavanja: %s ###

en: Name: %s
hr: Naziv: %s

en: No module information available
hr: Nedostupna informacija modula

en: Version: %s
hr: Inačica: %s

en: Description: %s
hr: Opis: %s

en: Author: %s
hr: Autor: %s

en: Usage: %s
hr: Korištenje: %s

en: Load Once: %s
hr: Učitano jednom: %s

en: DEPRECATION WARNING: %s
hr: UPOZORENJE NEODOBRAVANJA: %s

en: Path: %s
hr: Putanja: %s

en: Failed to open module %s: %s
hr: Neuspjelo otvaranje modula %s: %s

en: Failed to find original lt_dlopen loader.
hr: Neuspjelo traženje izvornog lt_dlopen učitača.

en: Failed to allocate new dl loader.
hr: Neuspjela dodijela novog dl učitača.

en: Failed to add bind-now-loader.
hr: Neuspjelo dodavanje bind-now-loadera.

en: Failed to find user '%s'.
hr: Neuspjelo pronalaženje korisnika '%s'.

en: Failed to find group '%s'.
hr: Neuspjelo pronalaženje grupe '%s'.

en: GID of user '%s' and of group '%s' don't match.
hr: GID korisnika '%s' i grupe '%s' se ne podudaraju.

en: Home directory of user '%s' is not '%s', ignoring.
hr: Osobna mapa korisnika '%s' nije '%s', zanemarujem.

en: Failed to create '%s': %s
hr: Neuspjelo stvaranje '%s': %s

en: Failed to change group list: %s
hr: Neuspjela promjena grupnog popisa: %s

en: Failed to change GID: %s
hr: Neuspjela promjena GID-a: %s

en: Failed to change UID: %s
hr: Neuspjela promjena UID-a: %s

en: System wide mode unsupported on this platform.
hr: Način širom sustava nije podržan na ovoj platformi.

en: Failed to parse command line.
hr: Neuspjela obrada naredbenog redka.

en: System mode refused for non-root user. Only starting the D-Bus server lookup service.
hr: Način rada sustava nedostupan je za neadministratorske korisnike. Pokreće se samo usluga pretraživanja D-Bus poslužitelja.

en: Failed to kill daemon: %s
hr: Nuspjelo ubijanje pozadinskog programa: %s

en: This program is not intended to be run as root (unless --system is specified).
hr: Ovaj program nije namijenjen za pokretanje kao administrator (osim ako je određen --system).

en: Root privileges required.
hr: Potrebne su korijenske ovlasti.

en: --start not supported for system instances.
hr: -- start nije podržan za primjerke sustava.

en: User-configured server at %s, refusing to start/autospawn.
hr: Korisnički podešen poslužitelj na %s, odbija pokretanje/auto-množenje.

en: User-configured server at %s, which appears to be local. Probing deeper.
hr: Korisnički podešen poslužitelj na %s, izgleda da je lokalan. Dublje sondiranje.

en: Running in system mode, but --disallow-exit not set.
hr: Pokrenuto u načinu rada sustava, ali --disallow-exit nije postavljen.

en: Running in system mode, but --disallow-module-loading not set.
hr: Pokrenuto u načinu rada sustava, ali --disallow-module-loading nije postavljen.

en: Running in system mode, forcibly disabling SHM mode.
hr: Pokrenuto u načinu rada sustava, prisilno onemogućavanje SHM načina.

en: Running in system mode, forcibly disabling exit idle time.
hr: Pokrenuto u načinu rada sustava, prisilno onemogućavanje izlaza vremena mirovanja.

en: Failed to acquire stdio.
hr: Neuspjelo dobivanje stdio.

en: pipe() failed: %s
hr: pipe() neuspjelo: %s

en: fork() failed: %s
hr: fork() neuspjelo: %s

en: read() failed: %s
hr: read() neuspjelo: %s

en: Daemon startup failed.
hr: Neuspjelo pokretanje pozadinskog programa.

en: setsid() failed: %s
hr: setsid() neuspjelo: %s

en: Failed to get machine ID
hr: Neuspjelo dobivanje ID-a računala

en: OK, so you are running PA in system mode. Please make sure that you actually do want to do that.
    Please read http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ for an explanation why system mode is usually a bad idea.
hr: U redu, pokrenuli ste PA u načinu rada sustava. Pobrinite se da to zaista želite učiniti.
    Pročitajte http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ za objašnjenje zašto je način rada sustava uobičajeno loša ideja.

en: pa_pid_file_create() failed.
hr: pa_pid_file_create() neuspjelo.

en: pa_core_new() failed.
hr: pa_core_new() neuspjelo.

en: command line arguments
hr: argumenti naredbenog redka

en: Failed to initialize daemon due to errors while executing startup commands. Source of commands: %s
hr: Neuspjelo pokretanje pozadinskog programa uslijed grešaka pri izvršavanju naredba pokretanja. Izvor naredbi: %s

en: Daemon startup without any loaded modules, refusing to work.
hr: Pozadinski program je pokrenut bez ijednog učitanog modula, odbija raditi.

en: PulseAudio Sound System
hr: PulseAudio zvučni sustav

en: Start the PulseAudio Sound System
hr: Pokreni PulseAudio zvučni sustav

en: Input
hr: Ulaz

en: Docking Station Input
hr: Ulaz priključne stanice

en: Docking Station Microphone
hr: Mikrofon priključne stanice

en: Docking Station Line In
hr: Ulaz priključne stanice

en: Line In
hr: Ulaz

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: Front Microphone
hr: Prednji mikrofon

en: Rear Microphone
hr: Stražnji mikrofon

en: External Microphone
hr: Vanjski mikrofon

en: Internal Microphone
hr: Unutarnji mikrofon

en: Automatic Gain Control
hr: Automatska kontrola pojačanja

en: No Automatic Gain Control
hr: Bez automatske kontrole pojačanja

en: Boost
hr: Pojačanje

en: No Boost
hr: Bez pojačanja

en: Amplifier
hr: Pojačalo

en: No Amplifier
hr: Bez pojačala

en: Bass Boost
hr: Pojačanje basa

en: No Bass Boost
hr: Bez pojačanja basa

en: Speaker
hr: Zvučnik

en: Headphones
hr: Slušalice

en: Analog Input
hr: Analogni ulaz

en: Dock Microphone
hr: Ugrađeni mikrofon

en: Headset Microphone
hr: Mikrofon sa slušalicama

en: Analog Output
hr: Analogni izlaz

en: Headphones 2
hr: Slušalice 2

en: Headphones Mono Output
hr: Mono izlaz za slušalice

en: Line Out
hr: Izlaz

en: Analog Mono Output
hr: Analogni mono izlaz

en: Speakers
hr: Zvučnici

en: Digital Output (S/PDIF)
hr: Digitalni izlaz (S/PDIF)

en: Digital Input (S/PDIF)
hr: Digitalni ulaz (S/PDIF)

en: Multichannel Input
hr: Višekanalni ulaz

en: Multichannel Output
hr: Višekanalni izlaz

en: Game Output
hr: Izlaz za igre

en: Chat Output
hr: Izlaz razgovora

en: Chat Input
hr: Ulaz razgovora

en: Virtual Surround 7.1
hr: Virtalni surround 7.1

en: Analog Mono
hr: Analogni mono

en: Analog Mono (Left)
hr: Analogni mono (lijevi)

en: Analog Mono (Right)
hr: Analogni mono (desni)

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
hr: Analogni stereo

en: Headset
hr: Slušalice s mikrofonom

en: Speakerphone
hr: Zvučnik

en: Multichannel
hr: Višekanalni

en: Analog Surround 2.1
hr: Analogni surround 2.1

en: Analog Surround 3.0
hr: Analogni surround 3.0

en: Analog Surround 3.1
hr: Analogni surround 3.1

en: Analog Surround 4.0
hr: Analogni surround 4.0

en: Analog Surround 4.1
hr: Analogni surround 4.1

en: Analog Surround 5.0
hr: Analogni surround 5.0

en: Analog Surround 5.1
hr: Analogni surround 5.1

en: Analog Surround 6.0
hr: Analogni surround 6.0

en: Analog Surround 6.1
hr: Analogni surround 6.1

en: Analog Surround 7.0
hr: Analogni surround 7.0

en: Analog Surround 7.1
hr: Analogni surround 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
hr: Digitalni stereo (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
hr: Digitalni surround 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
hr: Digitalni surround 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
hr: Digitalni surround 5.1 (IEC958/DTS)

en: Digital Stereo (HDMI)
hr: Digitalni stereo (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
hr: Digitalni surround 5.1 (HDMI)

en: Chat
hr: Razgovor

en: Game
hr: Igra

en: Analog Mono Duplex
hr: Analogni mono obostrani

en: Analog Stereo Duplex
hr: Analogni stereo obostrani

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
hr: Digitalni stereo obostrani (IEC958)

en: Multichannel Duplex
hr: Višekanalni obostrani

en: Stereo Duplex
hr: Stereo obostrani

en: Mono Chat + 7.1 Surround
hr: Mono razgovor + 7.1 Surround

en: Off
hr: Isključeno

en: %s Output
hr: %s izlaz

en: %s Input
hr: %s ulaz

en: ALSA woke us up to write new data to the device, but there was actually nothing to write.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLOUT set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
hr: ALSA nas budi kako bi zapisali nove podatke na uređaj, ali zapravo se nema ništa za zapisati.
    To je zacijelo greška u ALSA upravljačkom programu '%s'. Prijavite ovaj problem ALSA razvijateljima.
    Probudila nas je POLLOUT postavka -- međutim naknadno snd_pcm_avail() je vratio 0 ili drugu vrijednost < min_avail.

en: ALSA woke us up to read new data from the device, but there was actually nothing to read.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLIN set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
hr: ALSA nas budi kako bi pročitali nove podatke s uređaja, ali zapravo se nema ništa za pročitati.
    To je zacijelo greška u ALSA upravljačkom programu '%s'. Prijavite ovaj problem ALSA razvijateljima.
    Probudila nas je POLLIN postavka -- međutim naknadno snd_pcm_avail() je vratio 0 ili drugu vrijednost < min_avail.

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
hr[0]: snd_pcm_avail() je vratio vrijednost koja je iznimno velika: %lu bajt (%lu ms).
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.
hr[1]: snd_pcm_avail() je vratio vrijednost koja je iznimno velika: %lu bajta (%lu ms).
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.
hr[2]: snd_pcm_avail() je vratio vrijednost koja je iznimno velika: %lu bajta (%lu ms).
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li byte (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
hr[0]: snd_pcm_delay() je vratio vrijednost koja je iznimno velika: %li bajt (%s%lu ms).
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.
hr[1]: snd_pcm_delay() je vratio vrijednost koja je iznimno velika: %li bajta (%s%lu ms).
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.
hr[2]: snd_pcm_delay() je vratio vrijednost koja je iznimno velika: %li bajta (%s%lu ms).
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
hr: snd_pcm_avail_delay() je vratio nepoznate vrijednosti: kašnjenje %lu je manje od %lu.
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
hr[0]: snd_pcm_mmap_begin() je vratio vrijednost koja je iznimno velika: %lu bajt (%lu ms).
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.
hr[1]: snd_pcm_mmap_begin() je vratio vrijednost koja je iznimno velika: %lu bajta (%lu ms).
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.
hr[2]: snd_pcm_mmap_begin() je vratio vrijednost koja je iznimno velika: %lu bajta (%lu ms).
    Najvjerojatnije je ovo greška ALSA upravljačkog programa '%s'. Prijavite problem ALSA razvijateljima.

en: Bluetooth Input
hr: Bluetooth ulaz

en: Bluetooth Output
hr: Bluetooth izlaz

en: Handsfree
hr: Bez-ruku

en: Headphone
hr: Slušalice

en: Portable
hr: Prijenosnik

en: Car
hr: Automobil

en: Phone
hr: Telefon

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
hr: Reprodukcija visoke autentičnosti (A2DP slivnik)

en: High Fidelity Capture (A2DP Source)
hr: Snimanje visoke autentičnosti (A2DP izvor)

en: Headset Head Unit (HSP)
hr: Jedinica slušalice s mikrofonom (HSP)

en: Headset Audio Gateway (HSP)
hr: Zvučni pristupnik slušalice s mikrofonom (HSP)

en: Handsfree Head Unit (HFP)
hr: Jedinica bez-ruku, slušalice s mikrofonom (HFP)

en: Handsfree Audio Gateway (HFP)
hr: Zvučni pristupnik, bez-ruku (HFP)

en: source_name=<name for the source> source_properties=<properties for the source> source_master=<name of source to filter> sink_name=<name for the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_master=<name of sink to filter> adjust_time=<how often to readjust rates in s> adjust_threshold=<how much drift to readjust after in ms> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> aec_method=<implementation to use> aec_args=<parameters for the AEC engine> save_aec=<save AEC data in /tmp> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically> use_volume_sharing=<yes or no> use_master_format=<yes or no>
hr: source_name=<naziv izvora> source_properties=<svojstva izvora> source_master=<naziv filtera izvora> sink_name=<naziv slivnika> sink_properties=<svojstva slivnika> sink_master=<naziv filtera slivnika> adjust_time=<koliko često prilagoditi frekvenciju u sek.> adjust_threshold=<koliko pomaknuti za naknadnu prilagodbu u msec.> format=<format uzorka> rate=<frekvencija> channels=<broj kanala> channel_map=<ulazno mapiranje kanala> aec_method=<implementacija za upotrebu> aec_args=<parameteri za AEC pogon> save_aec=<spremi AEC podatke u /tmp> autoloaded=<postavi ako se ovaj modul učitava automatski> use_volume_sharing=<da ili ne> use_master_format=<da ili ne>

note: add on profile
en: On
hr: Uključi

en: Dummy Output
hr: Lažni izlaz

en: Always keeps at least one sink loaded even if it's a null one
hr: Uvijek drži bar jedan slivnik učitan čak iako se ne koristi

en: Always keeps at least one source loaded even if it's a null one
hr: Uvijek drži bar jedan izvor učitan čak iako se ne koristi

en: General Purpose Equalizer
hr: Ekvalizator opće namjene

en: sink_name=<name of the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_master=<sink to connect to> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically> use_volume_sharing=<yes or no>
hr: sink_name=<naziv slivnika> sink_properties=<svojstva slivnika> sink_master=<slivnik za povezivanje s> format=<format uzorka> rate=<frekvencija> channels=<broj kanala> channel_map=<mapiranje kanala> autoloaded=<postavi ako se ovaj modul učitava automatski> use_volume_sharing=<da ili ne>

en: FFT based equalizer on %s
hr: FFT temeljen ekvalizator na %s

en: autoclean=<automatically unload unused filters?>
hr: autoclean=<automatski uklanja nekorištene filtere?>

en: Virtual LADSPA sink
hr: Virtualni LADSPA slivnik

en: sink_name=<name for the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_input_properties=<properties for the sink input> master=<name of sink to filter> sink_master=<name of sink to filter> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<input channel map> plugin=<ladspa plugin name> label=<ladspa plugin label> control=<comma separated list of input control values> input_ladspaport_map=<comma separated list of input LADSPA port names> output_ladspaport_map=<comma separated list of output LADSPA port names> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically>
hr: sink_name=<naziv slivnika> sink_properties=<svojstva slivnika> sink_input_properties=<svojstva ulaza slivnika> master=<naziv filtra slivnika> sink_master=<naziv slivnika za filtriranje> format=<format uzorka> rate=<frekvencija> channels=<broj kanala> channel_map=<ulazno mapiranje kanala> plugin=<naziv ladspa priključka> label=<oznaka ladspa priključka> control=<zarezom odvojeni popis vrijednosti ulaznog upravljanja> input_ladspaport_map=<zarezom odvojeni popis naziva LADSPA ulaza> output_ladspaport_map=<zarezom odvojeni popis naziva LADSPA izlaza> autoloaded=<postavite ako se ovaj modul automatski učitava>

en: Clocked NULL sink
hr: Prikriven nekorišten slivnik

en: Null Output
hr: Nema izlaza

en: Failed to set format: invalid format string %s
hr: Neuspjelo postavljanje formata: neispravni znak formata %s

en: Output Devices
hr: Izlazni uređaji

en: Input Devices
hr: Ulazni uređaji

en: Audio on @HOSTNAME@
hr: Zvuk na @NAZIVRAČUNALA@

note: TODO: old tunnel put here the remote sink_name into stream name e.g. 'Null Output for lynxis@lazus' TODO: old tunnel put here the remote source_name into stream name e.g. 'Null Output for lynxis@lazus'
en: Tunnel for %s@%s
hr: Tunel za %s@%s

en: Tunnel to %s/%s
hr: Tunel do %s/%s

en: Virtual surround sink
hr: Virtalni surround slivnik

en: sink_name=<name for the sink> sink_properties=<properties for the sink> master=<name of sink to filter> sink_master=<name of sink to filter> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> use_volume_sharing=<yes or no> force_flat_volume=<yes or no> hrir=/path/to/left_hrir.wav hrir_left=/path/to/left_hrir.wav hrir_right=/path/to/optional/right_hrir.wav autoloaded=<set if this module is being loaded automatically>
hr: sink_name=<naziv slivnika> sink_properties=<svojstva slivnika> master=<naziv filtera slivnika> sink_master=<naziv slivnika za filtriranje> format=<format uzorka> rate=<frekvencija> channels=<broj kanala> channel_map=<ulazno mapiranje kanala> use_volume_sharing=<da ili ne> force_flat_volume=<da ili ne> hrir=/putanja/do/left_hrir.wav hrir_left=/putanja/do/left_hrir.wav hrir_right=/putanja/do/neobavezno/right_hrir.wav autoloaded=<postavi ako se ovaj modul učitava automatski>

en: Unknown device model
hr: Nepoznat model uređaja

en: RAOP standard profile
hr: RAOP standardan profil

en: PulseAudio Sound Server
hr: PulseAudio zvučni poslužitelj

en: Front Center
hr: Prednji srednji

en: Front Left
hr: Prednji lijevi

en: Front Right
hr: Prednji desni

en: Rear Center
hr: Zadnji srednji

en: Rear Left
hr: Zadnji lijevi

en: Rear Right
hr: Zadnji desni

en: Subwoofer
hr: Dubokotonac

en: Front Left-of-center
hr: Prednji lijevo-od-srednjeg

en: Front Right-of-center
hr: Prednji desno-od-srednjeg

en: Side Left
hr: Srednji lijevi

en: Side Right
hr: Srednji desni

en: Auxiliary 0
hr: Pomoćni 0

en: Auxiliary 1
hr: Pomoćni 1

en: Auxiliary 2
hr: Pomoćni 2

en: Auxiliary 3
hr: Pomoćni 3

en: Auxiliary 4
hr: Pomoćni 4

en: Auxiliary 5
hr: Pomoćni 5

en: Auxiliary 6
hr: Pomoćni 6

en: Auxiliary 7
hr: Pomoćni 7

en: Auxiliary 8
hr: Pomoćni 8

en: Auxiliary 9
hr: Pomoćni 9

en: Auxiliary 10
hr: Pomoćni 10

en: Auxiliary 11
hr: Pomoćni 11

en: Auxiliary 12
hr: Pomoćni 12

en: Auxiliary 13
hr: Pomoćni 13

en: Auxiliary 14
hr: Pomoćni 14

en: Auxiliary 15
hr: Pomoćni 15

en: Auxiliary 16
hr: Pomoćni 16

en: Auxiliary 17
hr: Pomoćni 17

en: Auxiliary 18
hr: Pomoćni 18

en: Auxiliary 19
hr: Pomoćni 19

en: Auxiliary 20
hr: Pomoćni 20

en: Auxiliary 21
hr: Pomoćni 21

en: Auxiliary 22
hr: Pomoćni 22

en: Auxiliary 23
hr: Pomoćni 23

en: Auxiliary 24
hr: Pomoćni 24

en: Auxiliary 25
hr: Pomoćni 25

en: Auxiliary 26
hr: Pomoćni 26

en: Auxiliary 27
hr: Pomoćni 27

en: Auxiliary 28
hr: Pomoćni 28

en: Auxiliary 29
hr: Pomoćni 29

en: Auxiliary 30
hr: Pomoćni 30

en: Auxiliary 31
hr: Pomoćni 31

en: Top Center
hr: Gornji srednji

en: Top Front Center
hr: Gornji prednji srednji

en: Top Front Left
hr: Gornji prednji lijevi

en: Top Front Right
hr: Gornji prednji desni

en: Top Rear Center
hr: Gornji zadnji srednji

en: Top Rear Left
hr: Gornji zadnji lijevi

en: Top Rear Right
hr: Gornji zadnji desni

en: (invalid)
hr: (neispravno)

en: xcb_connect() failed
hr: xcb_connect() neuspjelo

en: xcb_connection_has_error() returned true
hr: xcb_connection_has_error() vratilo je 'true'

en: Failed to parse cookie data
hr: Neuspjela obrada podataka kolačića

en: Received message for unknown extension '%s'
hr: Primljena poruka za nepoznato proširenje '%s'

en: input
hr: ulaz

en: output
hr: izlaz

en: bidirectional
hr: dvosmjerno

en: invalid
hr: neispravno

en: XDG_RUNTIME_DIR (%s) is not owned by us (uid %d), but by uid %d! (This could e.g. happen if you try to connect to a non-root PulseAudio as a root user, over the native protocol. Don't do that.)
hr: XDG_RUNTIME_DIR (%s) nije u našem vlasništvu (uid %d), nego u uid %d! (To se npr. može dogoditi ako se pokušate povezati na nekorijenski PulseAudio kao korijenski korisnik, preko izvornog protokola. Ne činite to.)

en: yes
hr: da

en: no
hr: ne

en: Cannot access autospawn lock.
hr: Nemoguć pristup zaključavanju auto-množenja.

en: Failed to open target file '%s'.
hr: Nemoguće otvaranje odredišne datoteke '%s'.

en: Tried to open target file '%s', '%s.1', '%s.2' ... '%s.%d', but all failed.
hr: Pokušaj otvaranja odredišne datoteke '%s', '%s.1', '%s.2' ... '%s.%d', ali ništa nije uspjelo.

en: Invalid log target.
hr: Neispravno odredište zapisa.

en: Built-in Audio
hr: Ugrađeni zvuk

en: OK
hr: U redu

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Unknown command
hr: Nepoznata naredba

en: Invalid argument
hr: Neispravan argument

en: Entity exists
hr: Unos postoji

en: No such entity
hr: Nepostojeći unos

en: Connection refused
hr: Povezivanje odbijeno

en: Protocol error
hr: Greška protokola

en: Timeout
hr: Istek vremena

en: No authentication key
hr: Nema ključa ovjere

en: Internal error
hr: Unutarnja greška

en: Connection terminated
hr: Povezivanje prekinuto

en: Entity killed
hr: Entitet ubijen

en: Invalid server
hr: Neispravan poslužitelj

en: Module initialization failed
hr: Neuspjelo pokretanje modula

en: Bad state
hr: Loše stanje

en: No data
hr: Nema podataka

en: Incompatible protocol version
hr: Nekompatibilna inačica protokola

en: Too large
hr: Preveliko

en: Not supported
hr: Nije podržano

en: Unknown error code
hr: Nepoznat kôd greške

en: No such extension
hr: Nema takvog proširenja

en: Obsolete functionality
hr: Zastarjela funkcionalnost

en: Missing implementation
hr: Implementacija nedostaje

en: Client forked
hr: Klijent odvojen

en: Input/Output error
hr: Izlazno/Ulazna greška

en: Device or resource busy
hr: Uređaj ili resurs zauzet

en: Failed to drain stream: %s
hr: Neuspjeli istek strujanja: %s

en: Playback stream drained.
hr: Reprodukcija strujanja istekla.

en: Draining connection to server.
hr: Istek povezivanja s poslužiteljem.

en: pa_stream_begin_write() failed: %s
hr: pa_stream_begin_write() neuspjelo: %s

en: pa_stream_peek() failed: %s
hr: pa_stream_peek() neuspjelo: %s

en: Stream successfully created.
hr: Strujanje uspješno stvoreno.

en: pa_stream_get_buffer_attr() failed: %s
hr: pa_stream_get_buffer_attr() neuspjelo: %s

en: Buffer metrics: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u
hr: Mjerenja međuspremnika: najveća-duljina=%u, ukupna-duljina=%u, predmeđuspremnik=%u, najmanji-zahtjev=%u

en: Buffer metrics: maxlength=%u, fragsize=%u
hr: Mjerenja međuspremnika: najveća-duljina=%u, veličina-fragmenta=%u

en: Using sample spec '%s', channel map '%s'.
hr: Koriste se specifikacije uzorka '%s', mapiranje kanala '%s'.

en: Connected to device %s (index: %u, suspended: %s).
hr: Povezano s uređajem %s (sadržaj: %u, suspendirano: %s).

en: Stream error: %s
hr: Greška toka: %s

en: Stream device suspended.%s
hr: Uređaj toka suspendiran.%s

en: Stream device resumed.%s
hr: Uređaj toka ponovno pokrenut.%s

en: Stream underrun.%s
hr: Tok neiskorišten.%s

en: Stream overrun.%s
hr: Tok zauzet.%s

en: Stream started.%s
hr: Tok pokrenut.%s

en: Stream moved to device %s (%u, %ssuspended).%s
hr: Tok premješten na uređaj %s (%u, %ssuspended).%s

en: not
hr: nije

en: Stream buffer attributes changed.%s
hr: Svojstva međuspremnika toka promijenjena.%s

en: Cork request stack is empty: corking stream
hr: Spremište zahtijeva zatvaranja je prazno: zatvaranje strujanja

en: Cork request stack is empty: uncorking stream
hr: Spremište zahtijeva zatvaranja je prazno: otvaranje strujanja

en: Warning: Received more uncork requests than cork requests.
hr: Upozorenje: primljeno je više zahtijeva za otvaranje od zahtjeva zatvaranja.

en: Connection established.%s
hr: Povezivanje uspostavljeno.%s

en: pa_stream_new() failed: %s
hr: pa_stream_new() neuspjelo: %s

en: pa_stream_connect_playback() failed: %s
hr: pa_stream_connect_playback() neuspjelo: %s

en: Failed to set monitor stream: %s
hr: Neuspjelo postavljanje nadgledanja strujanja: %s

en: pa_stream_connect_record() failed: %s
hr: pa_stream_connect_record() neuspjelo: %s

en: Connection failure: %s
hr: Povezivanje neuspjelo: %s

en: Got EOF.
hr: EOF.

en: pa_stream_write() failed: %s
hr: pa_stream_write() neuspjelo: %s

en: write() failed: %s
hr: write() neuspjelo: %s

en: Got signal, exiting.
hr: Signal dobiven, izlazim.

en: Failed to get latency: %s
hr: Neuspjelo dobivanje latencije: %s

en: Time: %0.3f sec; Latency: %0.0f usec.
hr: Vrijeme: %0.3f sek; Latencija: %0.0f usek.

en: pa_stream_update_timing_info() failed: %s
hr: pa_stream_update_timing_info() neuspjelo: %s

en: Play back encoded audio files on a PulseAudio sound server.
hr: Reproduciraj enkôdirane zvučne datoteke na PulseAudio zvučnom poslužitelju.

en: Capture audio data from a PulseAudio sound server and write it to a file.
hr: Snimi zvučne podatke s PulseAudio zvučnog poslužitelja i spremi ih u datoteku.

en: Capture audio data from a PulseAudio sound server and write it to STDOUT or the specified file.
hr: Snimi zvučne podatke s PulseAudio zvučnog poslužitelja i spremi ih u STDOUT ili određenu datoteku.

en: Play back audio data from STDIN or the specified file on a PulseAudio sound server.
hr: Reproduciraj zvučne datoteke sa STDIN-a ili određene datoteke na PulseAudio zvučnom poslužitelju.

en: pacat %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
hr: pacat %s
    Kompiliran s libpulse %s
    Povezan s libpulse %s

en: Invalid client name '%s'
hr: Neispravan naziv klijenta '%s'

en: Invalid stream name '%s'
hr: Neispravan naziv strujanja '%s'

en: Invalid channel map '%s'
hr: Neispravno mapiranje kanala '%s'

en: Invalid latency specification '%s'
hr: Pogrešan opis latencije '%s'

en: Invalid process time specification '%s'
hr: Neispravno vrijeme obrade opisa '%s'

en: Invalid property '%s'
hr: Nevaljano vlasništvo '%s'

en: Unknown file format %s.
hr: Nepoznata vrsta datoteke %s.

en: Failed to parse the argument for --monitor-stream
hr: Neuspjela obrada argumenta za --monitor-stream

en: Invalid sample specification
hr: Nepoznat opis uzorka

en: Too many arguments.
hr: Previše argumenata.

en: Failed to generate sample specification for file.
hr: Neuspjelo generiranje opisa uzorka za datoteku.

en: Failed to open audio file.
hr: Neuspjelo otvaranje zvučne datoteke.

en: Warning: specified sample specification will be overwritten with specification from file.
hr: Upozorenje: određeni opis uzorka biti će prepisan s opisom iz datoteke.

en: Failed to determine sample specification from file.
hr: Neuspjelo određivanje opisa uzorka iz datoteke.

en: Warning: Failed to determine channel map from file.
hr: Upozorenje: neuspjelo određivanje mapiranja kanala iz datoteke.

en: Channel map doesn't match sample specification
hr: Mapiranje kanala se ne podudara s opisom uzorka

en: Warning: failed to write channel map to file.
hr: Upozorenje: neuspjelo zapisivanje mapiranja kanala u datoteku.

en: Opening a %s stream with sample specification '%s' and channel map '%s'.
hr: Otvaranje %s strujanja s opisom uzorka '%s' i mapiranja kanala '%s'.

en: recording
hr: snimanje

en: playback
hr: reprodukcija

en: Failed to set media name.
hr: Neuspjelo postavljanje medijskog naziva.

en: pa_mainloop_new() failed.
hr: pa_mainloop_new() neuspjelo.

en: io_new() failed.
hr: io_new() neuspjelo.

en: pa_context_new() failed.
hr: pa_context_new() neuspjelo.

en: pa_context_connect() failed: %s
hr: pa_context_connect() neuspjelo: %s

en: pa_context_rttime_new() failed.
hr: pa_context_rttime_new() neuspjelo.

en: pa_mainloop_run() failed.
hr: pa_mainloop_run() neuspjelo.

en: NAME [ARGS ...]
hr: NAZIV [ARGU ...]

en: NAME|#N
hr: NAZIV|#N

en: NAME
hr: NAZIV

en: NAME|#N VOLUME
hr: NAZIV|#N UREĐAJ

en: #N VOLUME
hr: #N UREĐAJ

en: NAME|#N 1|0
hr: NAZIV|#N 1|0

en: NAME|#N KEY=VALUE
hr: NAZIV|#N TIPKA=VRIJEDNOST

en: #N KEY=VALUE
hr: #N TIPKA=VRIJEDNOST

en: NAME SINK|#N
hr: NAZIV SLIVNIKA|#N

en: NAME FILENAME
hr: NAZIV NAZIV-DATOTEKE

en: PATHNAME
hr: NAZIV PUTANJE

en: FILENAME SINK|#N
hr: NAZIV DATOTEKE SLIVNIKA|#N

en: #N SINK|SOURCE
hr: #N SLIVNIK|IZVOR

en: CARD PROFILE
hr: PROFIL KARTICE

en: NAME|#N PORT
hr: NAZIV|#N ULAZ

en: CARD-NAME|CARD-#N PORT OFFSET
hr: NAZIV-KARTICE|KARTICA-#N POMAK ULAZA

en: TARGET
hr: ODREDIŠTE

en: NUMERIC-LEVEL
hr: BROJČANA-RAZINA

en: FRAMES
hr: OKVIRI

en: RECIPIENT MESSAGE [MESSAGE_PARAMETERS]
hr: PORUKA PRIMATELJA [PARAMETRI_PORUKE]

en: 
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
    When no command is given pacmd starts in the interactive mode.
hr: 
      -h, --help                            Prikaži ovu pomoć
          --version                         Prikaži pomoć
    Kada nema zadanih naredbi pacmd se pokreće u interaktivnom načinu.

en: pacmd %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
hr: pacmd %s
    Kompilirano s libpulse %s
    Povezano s libpulse %s

en: No PulseAudio daemon running, or not running as session daemon.
hr: Nema PulseAudio pozadinskog programa pokrenutog, ili nije pokrenut kao pozadinski program sesije.

en: Failed to kill PulseAudio daemon.
hr: Neuspjelo ubijanje PulseAudio pozadinskog programa.

en: Daemon not responding.
hr: Pozadinski program ne regira.

en: Failed to get statistics: %s
hr: Neuspjelo dobivanje statistike: %s

en: Currently in use: %u block containing %s bytes total.
     | Currently in use: %u blocks containing %s bytes total.
hr[0]: Trenutno u upotrebi: %u blok sadrži %s ukupno bajta.
hr[1]: Trenutno u upotrebi: %u bloka sadrže %s ukupno bajta.
hr[2]: Trenutno u upotrebi: %u blokova sadrže %s ukupno bajta.

en: Allocated during whole lifetime: %u block containing %s bytes total.
     | Allocated during whole lifetime: %u blocks containing %s bytes total.
hr[0]: Dodijeljeno tijekom cijelog vijeka trajanja: %u blok sadrži %s ukupno bajta.
hr[1]: Dodijeljeno tijekom cijelog vijeka trajanja: %u bloka sadrže %s ukupno bajta.
hr[2]: Dodijeljeno tijekom cijelog vijeka trajanja: %u blokova sadrži %s ukupno bajta.

en: Sample cache size: %s
hr: Veličina predmemorije uzorka: %s

en: Failed to get server information: %s
hr: Neuspjelo dobivanje informacija poslužitelja: %s

en: Server String: %s
    Library Protocol Version: %u
    Server Protocol Version: %u
    Is Local: %s
    Client Index: %u
    Tile Size: %zu
hr: Niz poslužitelja: %s
    Inačica biblioteke protokola: %u
    Inačica protokola poslužitelja: %u
    Je lokalan: %s
    Sadržaj klijenta: %u
    Veličina pločice: %zu

en: User Name: %s
    Host Name: %s
    Server Name: %s
    Server Version: %s
    Default Sample Specification: %s
    Default Channel Map: %s
    Default Sink: %s
    Default Source: %s
    Cookie: %04x:%04x
hr: Ime korisnika: %s
    Naziv računala: %s
    Naziv poslužitelja: %s
    Inačica poslužitelja: %s
    Zadane specifikacije uzorka: %s
    Zadano mapiranje kanala: %s
    Zadani slivnik: %s
    Zadani izvor: %s
    Kolačić: %04x:%04x

en: availability unknown
hr: dostupnost nepoznata

en: available
hr: dostupno

en: not available
hr: nedostupno

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Line
hr: Ulaz

en: Mic
hr: Mikrofon

en: Handset
hr: Slušalice s mikrofonom

en: Earpiece
hr: Slušalica

en: Network
hr: Mreža

en: Analog
hr: Analogno

en: Failed to get sink information: %s
hr: Neuspjelo dobivanje informacija slivnika: %s

en: Sink #%u
    	State: %s
    	Name: %s
    	Description: %s
    	Driver: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Owner Module: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Base Volume: %s
    	Monitor Source: %s
    	Latency: %0.0f usec, configured %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s%s
    	Properties:
    		%s
hr: Slivnik #%u
    	Stanje: %s
    	Naziv: %s
    	Opis: %s
    	Upravljački program: %s
    	Specifikacije uzorka: %s
    	Mapiranje kanala: %s
    	Vlasnik modula: %u
    	Utišano: %s
    	Glasnoća zvuka: %s
    	        uravnoteženje %0.2f
    	Izvorna glasnoća zvuka: %s
    	Nadgledanje izvora: %s
    	Latencija: %0.0f usek, podešeno %0.0f usek
    	Oznake: %s%s%s%s%s%s%s
    	Svojstva:
    		%s

en: 	Ports:
hr: 	Ulazi:

en: 		%s: %s (type: %s, priority: %u%s%s, %s)
hr: 		%s: %s (vrsta: %s, prioritet: %u%s%s, %s)

en: , availability group:
hr: , dostupnost grupe:

en: 	Active Port: %s
hr: 	Aktivni ulaz: %s

en: 	Formats:
hr: 	Vrste:

en: Failed to get source information: %s
hr: Neuspjelo dobivanje informacija izvora: %s

en: Source #%u
    	State: %s
    	Name: %s
    	Description: %s
    	Driver: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Owner Module: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Base Volume: %s
    	Monitor of Sink: %s
    	Latency: %0.0f usec, configured %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s
    	Properties:
    		%s
hr: Izvor #%u
    	Stanje: %s
    	Naziv: %s
    	Opis: %s
    	Upravljački program: %s
    	Specifikacije uzorka: %s
    	Mapiranje kanala: %s
    	Vlasnik modula: %u
    	Utišano: %s
    	Glasnoća zvuka: %s
    	        uravnoteženje %0.2f
    	Izvorna glasnoća zvuka: %s
    	Nadgledanje slivnika: %s
    	Latencija: %0.0f usek, podešeno %0.0f usek
    	Oznake: %s%s%s%s%s%s
    	Svojstva:
    		%s

en: n/a
hr: n/d

en: Failed to get module information: %s
hr: Neuspjelo dobivanje informacija modula: %s

en: Module #%u
    	Name: %s
    	Argument: %s
    	Usage counter: %s
    	Properties:
    		%s
hr: Modul #%u
    	Naziv: %s
    	Argument: %s
    	Brojač korištenja: %s
    	Svojstva:
    		%s

en: Failed to get client information: %s
hr: Neuspjelo dobivanje informacija klijenta: %s

en: Client #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
hr: Klijent #%u
    	Upravljački program: %s
    	Vlasnik modula: %s
    	Svojstva:
    		%s

en: Failed to get card information: %s
hr: Neuspjelo dobivanje informacija kartice: %s

en: Card #%u
    	Name: %s
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
hr: Kartice #%u
    	Naziv: %s
    	Upravljački program: %s
    	Vlasnik modula: %s
    	Svojstva:
    		%s

en: 	Profiles:
hr: 	Profili:

en: 		%s: %s (sinks: %u, sources: %u, priority: %u, available: %s)
hr: 		%s: %s (slivnici: %u, izvori: %u, prioritet: %u, dostupno: %s)

en: 	Active Profile: %s
hr: 	Aktivni profil: %s

en: 		%s: %s (type: %s, priority: %u, latency offset: %<PRId64> usec%s%s, %s)
hr: 		%s: %s (vrsta: %s, prioritet: %u, pomak latencije: %<PRId64> usek%s%s, %s)

en: 			Properties:
    				%s
hr: 			Svojstva:
    				%s

en: 			Part of profile(s): %s
hr: 			Dio profila: %s

en: Failed to get sink input information: %s
hr: Neuspjelo dobivanje informacija ulaza slivnika: %s

en: Sink Input #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Client: %s
    	Sink: %u
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Format: %s
    	Corked: %s
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Buffer Latency: %0.0f usec
    	Sink Latency: %0.0f usec
    	Resample method: %s
    	Properties:
    		%s
hr: Ulaz slivnika #%u
    	Upravljački program: %s
    	Vlasnik modula: %s
    	Klijent: %s
    	Slivnik: %u
    	Specifikacije uzorka: %s
    	Mapiranje kanala: %s
    	Format: %s
    	Zatvoreno: %s
    	Utišano: %s
    	Glasnoća zvuka: %s
    	        uravnoteženje %0.2f
    	Latencija međuspremnika: %0.0f usek
    	Latencija slivnika: %0.0f usek
    	Način normalizacije zvuka: %s
    	Svojstva:
    		%s

en: Failed to get source output information: %s
hr: Neuspjelo dobivanje informacija izvora izlaza: %s

en: Source Output #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Client: %s
    	Source: %u
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Format: %s
    	Corked: %s
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Buffer Latency: %0.0f usec
    	Source Latency: %0.0f usec
    	Resample method: %s
    	Properties:
    		%s
hr: Izlaz izvora #%u
    	Upravljački program: %s
    	Vlasnik modula: %s
    	Klijent: %s
    	Slivnik: %u
    	Specifikacije uzorka: %s
    	Mapiranje kanala: %s
    	Format: %s
    	Zatvoreno: %s
    	Utišano: %s
    	Glasnoća zvuka: %s
    	        uravnoteženje %0.2f
    	Latencija međuspremnika: %0.0f usek
    	Latencija izlaza: %0.0f usek
    	Način normalizacije zvuka: %s
    	Svojstva:
    		%s

en: Failed to get sample information: %s
hr: Neuspjelo dobivanje informacija uzorka: %s

en: Sample #%u
    	Name: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Duration: %0.1fs
    	Size: %s
    	Lazy: %s
    	Filename: %s
    	Properties:
    		%s
hr: Uzorak #%u
    	Naziv: %s
    	Specifikacije uzorka: %s
    	Mapiranje kanala: %s
    	Glasnoća zvuka: %s
    	        uravnoteženje %0.2f
    	Trajanje: %0.1fs
    	Veličina: %s
    	Nespremno: %s
    	Naziv datoteke: %s
    	Svojstva:
    		%s

en: Failure: %s
hr: Neuspjeh: %s

en: Send message failed: %s
hr: Slanje poruke neuspjelo: %s

en: list-handlers message failed: %s
hr: list-handlers neuspjela poruka: %s

en: list-handlers message response could not be parsed correctly
hr: list-handlers poruka odgovora ne može se obraditi ispravno

en: list-handlers message response is not a JSON array
hr: list-handlers poruka odgovora nije JSON polje

en: list-handlers message response array element %d is not a JSON object
hr: list-handlers poruka odgovora polja elementa %d nije JSON objekt

en: Failed to unload module: Module %s not loaded
hr: Neuspjelo uklanjanje modula: Modul %s nije učitan

en: Failed to set volume: You tried to set volumes for %d channel, whereas channel(s) supported = %d
     | Failed to set volume: You tried to set volumes for %d channels, whereas channel(s) supported = %d
hr[0]: Neuspjelo postavljanje glasnoće zvuka: pokušali ste postaviti glasnoću zvuka za %d kanal, dok su kanal/i podržani = %d
hr[1]: Neuspjelo postavljanje glasnoće zvuka: pokušali ste postaviti glasnoću zvuka za %d kanala, dok su kanal/i podržani = %d
hr[2]: Neuspjelo postavljanje glasnoće zvuka: pokušali ste postaviti glasnoću zvuka za %d kanala, dok su kanal/i podržani = %d

en: Failed to upload sample: %s
hr: Neuspjelo učitavanje uzorka: %s

en: Premature end of file
hr: Prerani kraj datoteke

en: new
hr: novi

en: change
hr: promijeni

en: remove
hr: ukloni

en: unknown
hr: nepoznat

en: sink
hr: slivnik

en: source
hr: izvor

en: sink-input
hr: slivnik-izlaz

en: source-output
hr: izvor-izlaz

en: module
hr: modul

en: client
hr: klijent

en: sample-cache
hr: uzorak-predmemorija

en: server
hr: poslužitelj

en: card
hr: kartica

en: Event '%s' on %s #%u
hr: Događaj '%s' na %s #%u

en: Got SIGINT, exiting.
hr: SIGINT, izlazim.

en: Invalid volume specification
hr: Neispravan opis glasoće zvuka

en: Volume outside permissible range.
hr: Glasnoća zvuka je izvan dopuštenog raspona.

en: Invalid number of volume specifications.
hr: Pogrešan broj specifikacija glasnoće zvuka.

en: Inconsistent volume specification.
hr: Nedosljedna specifikacija glasnoće zvuka.

en: [options]
hr: [mogućnosti]

en: [TYPE]
hr: [VRSTA]

en: FILENAME [NAME]
hr: NAZIV-DATOTEKE [NAZIV]

en: NAME [SINK]
hr: NAZIV [SLIVNIK]

en: NAME|#N VOLUME [VOLUME ...]
hr: NAZIV|#N GLASNOĆA ZVUKA [GLASNOĆA ZVUKA ...]

en: #N VOLUME [VOLUME ...]
hr: #N GLASNOĆA ZVUKA [GLASNOĆA ZVUKA ...]

en: NAME|#N 1|0|toggle
hr: NAZIV|#N 1|0|prebacivanje

en: #N 1|0|toggle
hr: #N 1|0|prebacivanje

en: #N FORMATS
hr: #N FORMATI

en: 
    The special names @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ and @DEFAULT_MONITOR@
    can be used to specify the default sink, source and monitor.
hr: 
    Posebni nazivi @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ i @DEFAULT_MONITOR@
    mogu se koristiti za određivanje zadanog slivnika, izvora i nadgledanja.

en: 
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
    
      -f, --format=FORMAT                   The format of the output. Either "normal" or "json"
      -s, --server=SERVER                   The name of the server to connect to
      -n, --client-name=NAME                How to call this client on the server
hr: 
      -h, --help                            Prikazuje ovu pomoć
          --version                         Prikazuje inačicu
    
       -f, --format=FORMAT                   Format izlaza. Ili "normal" ili "json"
      -s, --server=POSLUŽITELJ                   Naziv poslužitelja za povezivanje
      -n, --client-name=NAZIV                Kako nazvati ovaj klijent na poslužitelju

en: pactl %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
hr: pactl %s
    Kompilirano s libpulse %s
    Povezano s libpulse %s

en: Invalid format value '%s'
hr: Neispravna vrijednost formata '%s'

en: Specify nothing, or one of: %s
hr: Ne određuj ništa, ili jedan od: %s

en: Please specify a sample file to load
hr: Odredi datoteku uzorka za učitavanje

en: Failed to open sound file.
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke zvuka.

en: Warning: Failed to determine sample specification from file.
hr: Upozorenje: neuspjelo otkrivanje specifikacija uzorka iz datoteke.

en: You have to specify a sample name to play
hr: Morate odrediti naziv uzorka za reprodukciju

en: You have to specify a sample name to remove
hr: Morate odrediti naziv uzorka za uklanjanje

en: You have to specify a sink input index and a sink
hr: Morate odrediti sadržaj ulaza slivnika i slivnik

en: You have to specify a source output index and a source
hr: Morate odrediti sadržaj izlaza izvora i izvor

en: You have to specify a module name and arguments.
hr: Morate odrediti naziv modula i argumente.

en: You have to specify a module index or name
hr: Morate odrediti sadržaj modula ili naziv

en: You may not specify more than one sink. You have to specify a boolean value.
hr: Možda niste odredili više od jednog slivnika. Morate odrediti boolean vrijednosti.

en: Invalid suspend specification.
hr: Neispravna specifikacija suspendiranja.

en: You may not specify more than one source. You have to specify a boolean value.
hr: Možda niste odredili više od jednog izvora. Morate odrediti boolean vrijednosti.

en: You have to specify a card name/index and a profile name
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj kartice i naziv profila

en: You have to specify a sink name/index and a port name
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj slivnika i naziv ulaza

en: You have to specify a sink name
hr: Morate odrediti naziv slivnika

en: You have to specify a source name/index and a port name
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj izvora i naziv ulaza

en: You have to specify a source name
hr: Morate odrediti naziv izvora

en: You have to specify a sink name/index
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj slivnika

en: You have to specify a sink name/index and a volume
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj slivnika i glasnoću zvuka

en: You have to specify a source name/index
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj izvora

en: You have to specify a source name/index and a volume
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj izvora i glasnoću zvuka

en: You have to specify a sink input index and a volume
hr: Morate odrediti sadržaj ulaza slivnika i glasnoću zvuka

en: Invalid sink input index
hr: Neispravan sadržaj ulaza slivnika

en: You have to specify a source output index and a volume
hr: Morate odrediti sadržaj izlaza izvora i glasanoću zvuka

en: Invalid source output index
hr: Neispravan sadržaj izlaza izvora

en: You have to specify a sink name/index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj slivnika i radnju utišavanja (0, 1, ili 'prebacivanje')

en: Invalid mute specification
hr: Neispravne specifikacije utišavanja

en: You have to specify a source name/index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj izvora i radnju utišavanja (0, 1, ili 'prebacivanje')

en: You have to specify a sink input index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
hr: Morate odrediti naziv sadržaj ulaza slivnika i radnju utišavanja (0, 1, ili 'prebacivanje')

en: Invalid sink input index specification
hr: Neispravna specifikacija sadržaja ulaza slivnika

en: You have to specify a source output index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
hr: Morate odrediti sadržaj izlaza izvora i radnju utišavanja (0, 1, ili 'prebacivanje')

en: Invalid source output index specification
hr: Neispravna specifikacija sadržaja izlaza izvora

en: You have to specify at least an object path and a message name
hr: Morate odrediti bar putanju objekta i naziv poruke

en: Excess arguments given, they will be ignored. Note that all message parameters must be given as a single string.
hr: Višak argumenata je naveden, biti će zanemareni. Zapamtite da svi parametri poruke moraju biti navedeni kao jedan niz.

en: You have to specify a sink index and a semicolon-separated list of supported formats
hr: Morate odrediti sadržaj slivnika i popis podržanih formata odvojenih točka-zarezom

en: You have to specify a card name/index, a port name and a latency offset
hr: Morate odrediti naziv/sadržaj kartice, naziv ulaza i pomak latencije

en: Could not parse latency offset
hr: Nemoguća obrada pomaka latencije

en: No valid command specified.
hr: Nema određenih valjanih naredbi.

en: Failure to resume: %s
hr: Neuspjelo ponovno pokretanje: %s

en: Failure to suspend: %s
hr: Neuspjela suspenzija: %s

en: WARNING: Sound server is not local, not suspending.
hr: UPOZORENJE: zvučni poslužitelj nije lokalan, ne suspendira se.

en: Connection failure: %s
hr: Povezivanje neuspjelo: %s

en: Got SIGINT, exiting.
hr: SIGINT, izlazim.

en: WARNING: Child process terminated by signal %u
hr: UPOZORENJE: podređeni proces je završen sa signalom %u

en: %s [options] -- PROGRAM [ARGUMENTS ...]
    
    Temporarily suspend PulseAudio while PROGRAM runs.
    
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -s, --server=SERVER                   The name of the server to connect to
hr: %s [mogućnosti] -- PROGRAM [ARGUMENTI...]
    
    Privremeno suspendira PulseAudio dok je PROGRAM pokrenut.
    
      -h, --help                            Prikazuje ovu pomoć
          --version                         Prikazuje inačicu
      -s, --server=POSLUŽITELJ                   Naziv poslužitelja za povezivanje

en: pasuspender %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
hr: pasuspender %s
    Kompilirano s libpulse %s
    Povezano s libpulse %s

en: pa_mainloop_new() failed.
hr: pa_mainloop_new() neuspjelo.

en: pa_context_new() failed.
hr: pa_context_new() neuspjelo.

en: pa_mainloop_run() failed.
hr: pa_mainloop_run() neuspjelo.

en: %s [-D display] [-S server] [-O sink] [-I source] [-c file]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Show current PulseAudio data attached to X11 display (default)
     -e    Export local PulseAudio data to X11 display
     -i    Import PulseAudio data from X11 display to local environment variables and cookie file.
     -r    Remove PulseAudio data from X11 display
hr: %s [-D prikaz] [-S poslužitelj] [-O slivnik] [-I izvor] [-c datoteka]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Prikazuje trenutne PulseAudio podatke povezane s X11 zaslonom (zadano)
     -e    Izvezi lokalne PulseAudio podatke na X11 zaslon
     -i    Uvezi PulseAudio podatke s X11 zaslona u varijable lokalnog okruženja i datoteku kolačića.
     -r    Ukloni PulseAudio podatke s X11 zaslona

en: Failed to parse command line.
hr: Neuspjela obrada naredbenog redka.

en: Server: %s
hr: Poslužitelj: %s

en: Source: %s
hr: Izvor: %s

en: Sink: %s
hr: Slivnik: %s

en: Cookie: %s
hr: Kolačić: %s

en: Failed to parse cookie data
hr: Neuspjela obrada podataka kolačića

en: Failed to save cookie data
hr: Neuspjelo spremanje podataka kolačića

en: Failed to get FQDN.
hr: Neuspjelo FQDN dobivanje.

en: Failed to load cookie data
hr: Neuspjelo učitavanje podataka kolačića

en: Not yet implemented.
hr: Još nije implementirano.
