pulseaudio - en to pl translation catalogue (547 entries)

en: %s [options]
    
    COMMANDS:
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
          --dump-conf                       Dump default configuration
          --dump-modules                    Dump list of available modules
          --dump-resample-methods           Dump available resample methods
          --cleanup-shm                     Cleanup stale shared memory segments
          --start                           Start the daemon if it is not running
      -k  --kill                            Kill a running daemon
          --check                           Check for a running daemon (only returns exit code)
    
    OPTIONS:
          --system[=BOOL]                   Run as system-wide instance
      -D, --daemonize[=BOOL]                Daemonize after startup
          --fail[=BOOL]                     Quit when startup fails
          --high-priority[=BOOL]            Try to set high nice level
                                            (only available as root, when SUID or
                                            with elevated RLIMIT_NICE)
          --realtime[=BOOL]                 Try to enable realtime scheduling
                                            (only available as root, when SUID or
                                            with elevated RLIMIT_RTPRIO)
          --disallow-module-loading[=BOOL]  Disallow user requested module
                                            loading/unloading after startup
          --disallow-exit[=BOOL]            Disallow user requested exit
          --exit-idle-time=SECS             Terminate the daemon when idle and this
                                            time passed
          --scache-idle-time=SECS           Unload autoloaded samples when idle and
                                            this time passed
          --log-level[=LEVEL]               Increase or set verbosity level
      -v  --verbose                         Increase the verbosity level
          --log-target={auto,syslog,stderr,file:PATH,newfile:PATH}
                                            Specify the log target
          --log-meta[=BOOL]                 Include code location in log messages
          --log-time[=BOOL]                 Include timestamps in log messages
          --log-backtrace=FRAMES            Include a backtrace in log messages
      -p, --dl-search-path=PATH             Set the search path for dynamic shared
                                            objects (plugins)
          --resample-method=METHOD          Use the specified resampling method
                                            (See --dump-resample-methods for
                                            possible values)
          --use-pid-file[=BOOL]             Create a PID file
          --no-cpu-limit[=BOOL]             Do not install CPU load limiter on
                                            platforms that support it.
          --disable-shm[=BOOL]              Disable shared memory support.
          --enable-memfd[=BOOL]             Enable memfd shared memory support.
    
    STARTUP SCRIPT:
      -L, --load="MODULE ARGUMENTS"         Load the specified plugin module with
                                            the specified argument
      -F, --file=FILENAME                   Run the specified script
      -C                                    Open a command line on the running TTY
                                            after startup
    
      -n                                    Don't load default script file
pl: %s [opcje]
    
    POLECENIA:
      -h, --help                            Wyświetla tę pomoc
          --version                         Wyświetla wersję
          --dump-conf                       Zrzuca domyślną konfigurację
          --dump-modules                    Zrzuca listę dostępnych modułów
          --dump-resample-methods           Zrzuca dostępne metody resamplingu
          --cleanup-shm                     Czyści stare fragmenty pamięci
                                            współdzielonej
          --start                           Uruchamia usługę, jeśli nie
                                            jest uruchomiona
      -k  --kill                            Niszczy uruchomioną usługę
          --check                           Sprawdza, czy usługa jest
                                            uruchomiona (zwraca tylko
                                            kod wyjścia)
    
    OPCJE:
          --system[=ZMIENNALOGICZNA]        Uruchamia w trybie systemowym
      -D, --daemonize[=ZMIENNALOGICZNA]     Tworzy usługę po uruchomieniu
          --fail[=ZMIENNALOGICZNA]          Wyłącza, kiedy uruchomienie
                                            się nie powiedzie
          --high-priority[=ZMIENNALOGICZNA] Próbuje ustawić wysoki poziom nice
                                            (dostępne tylko jako root, na SUID
                                            lub z podniesionym RLIMIT_NICE)
          --realtime[=ZMIENNALOGICZNA]      Próbuje ustawić szeregowanie
                                            w czasie rzeczywistym
                                            (dostępne tylko jako root, na SUID
                                            lub z podniesionym RLIMIT_RTPRIO)
          --disallow-module-loading[=ZMIENNALOGICZNA] Nie zezwala użytkownikowi
                                            na żądanie wczytania/usunięcia
                                            modułu po uruchomieniu
          --disallow-exit[=ZMIENNALOGICZNA] Nie zezwala użytkownikowi
                                            na żądanie wyłączenia
          --exit-idle-time=SEKUNDY          Kończy usługę, kiedy jest bezczynna
                                            i upłynął podany czas
          --scache-idle-time=SEKUNDY        Usuwa automatycznie wczytane
                                            próbki, kiedy jest bezczynny
                                            i upłynął podany czas
          --log-level[=POZIOM]              Zwiększa lub ustawia poziom
                                            wyświetlanych informacji
      -v  --verbose                         Zwiększa poziom wyświetlanych
                                            informacji
          --log-target={auto,syslog,stderr,file:ŚCIEŻKA,newfile:ŚCIEŻKA}
                                            Określa dziennik docelowy
          --log-meta[=ZMIENNALOGICZNA]      Dołącza położenie kodu
                                            do komunikatów dziennika
          --log-time[=ZMIENNALOGICZNA]      Dołącza czas w komunikatach
                                            dziennika
          --log-backtrace=RAMKI             Dołącza błąd w komunikatach
                                            dziennika
      -p, --dl-search-path=ŚCIEŻKA          Ustawia ścieżkę wyszukiwania dla
                                            dynamicznie współdzielonych
                                            obiektów (wtyczek)
          --resample-method=METODA          Używa podanej metody resamplingu
                                            (zobacz --dump-resample-methods,
                                            aby poznać możliwe wartości)
          --use-pid-file[=ZMIENNALOGICZNA]  Tworzy plik PID
          --no-cpu-limit[=ZMIENNALOGICZNA]  Nie instaluje ograniczenia zasobów
                                            procesora na obsługujących
                                            je platformach.
          --disable-shm[=ZMIENNALOGICZNA]   Wyłącza obsługę pamięci
                                            współdzielonej.
          --enable-memfd[=ZMIENNALOGICZNA]  Włącza obsługę pamięci
                                            współdzielonej memfd.
    
    SKRYPT STARTOWY:
      -L, --load="PARAMETRY MODUŁU"         Wczytuje podany moduł wtyczki
                                            z podanym parametrem
      -F, --file=NAZWAPLIKU                 Wykonuje podany skrypt
      -C                                    Otwiera wiersz poleceń na
                                            uruchomionym TTY po uruchomieniu
    
      -n                                    Nie wczytuje domyślnego
                                            pliku skryptu

en: --daemonize expects boolean argument
pl: --daemonize oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --fail expects boolean argument
pl: --fail oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --log-level expects log level argument (either numeric in range 0..4 or one of error, warn, notice, info, debug).
pl: --log-level oczekuje parametru poziomu dziennika (numeryczny w zakresie 0..4 lub jeden z error, warn, notice, info, debug).

en: --high-priority expects boolean argument
pl: --high-priority oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --realtime expects boolean argument
pl: --realtime oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --disallow-module-loading expects boolean argument
pl: --disallow-module-loading oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --disallow-exit expects boolean argument
pl: --disallow-exit oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --use-pid-file expects boolean argument
pl: --use-pid-file oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: Invalid log target: use either 'syslog', 'journal', 'stderr' or 'auto' or a valid file name 'file:<path>', 'newfile:<path>'.
pl: Nieprawidłowy dziennik docelowy: należy użyć „syslog”, „journal”, „stderr”, „auto” lub prawidłowej nazwy pliku „file:<ścieżka>”, „newfile:<ścieżka>”.

en: Invalid log target: use either 'syslog', 'stderr' or 'auto' or a valid file name 'file:<path>', 'newfile:<path>'.
pl: Nieprawidłowy dziennik docelowy: należy użyć „syslog”, „stderr”, „auto” lub prawidłowej nazwy pliku „file:<ścieżka>”, „newfile:<ścieżka>”.

en: --log-time expects boolean argument
pl: --log-time oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --log-meta expects boolean argument
pl: --log-meta oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: Invalid resample method '%s'.
pl: Nieprawidłowa metoda resamplingu „%s”.

en: --system expects boolean argument
pl: --system oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --no-cpu-limit expects boolean argument
pl: --no-cpu-limit oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --disable-shm expects boolean argument
pl: --disable-shm oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: --enable-memfd expects boolean argument
pl: --enable-memfd oczekuje parametru zmiennej logicznej

en: [%s:%u] Invalid log target '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowy dziennik docelowy „%s”.

en: [%s:%u] Invalid log level '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowy poziom dziennika „%s”.

en: [%s:%u] Invalid resample method '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowa metoda resamplingu „%s”.

en: [%s:%u] Invalid rlimit '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowy rlimit „%s”.

en: [%s:%u] Invalid sample format '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowy format próbki „%s”.

en: [%s:%u] Invalid sample rate '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowa częstotliwość próbki „%s”.

en: [%s:%u] Invalid sample channels '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowe kanały próbki „%s”.

en: [%s:%u] Invalid channel map '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowa mapa kanałów „%s”.

en: [%s:%u] Invalid number of fragments '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowa liczba fragmentów „%s”.

en: [%s:%u] Invalid fragment size '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowy rozmiar fragmentu „%s”.

en: [%s:%u] Invalid nice level '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowy poziom nice „%s”.

en: [%s:%u] Invalid server type '%s'.
pl: [%s:%u] Nieprawidłowy typ serwera „%s”.

en: Failed to open configuration file: %s
pl: Otwarcie pliku konfiguracji się nie powiodło: %s

en: The specified default channel map has a different number of channels than the specified default number of channels.
pl: Podana domyślna mapa kanałów ma inną liczbę kanałów niż podana domyślna liczba kanałów.

en: ### Read from configuration file: %s ###
pl: ### Odczytano z pliku konfiguracji: %s ###

en: Name: %s
pl: Nazwa: %s

en: No module information available
pl: Brak dostępnych informacji o module

en: Version: %s
pl: Wersja: %s

en: Description: %s
pl: Opis: %s

en: Author: %s
pl: Autor: %s

en: Usage: %s
pl: Użycie: %s

en: Load Once: %s
pl: Wczytanie jednorazowe: %s

en: DEPRECATION WARNING: %s
pl: OSTRZEŻENIE O PRZESTARZAŁOŚCI: %s

en: Path: %s
pl: Ścieżka: %s

en: Failed to open module %s: %s
pl: Otwarcie modułu %s się nie powiodło: %s

en: Failed to find original lt_dlopen loader.
pl: Odnalezienie pierwotnego programu wczytującego lt_dlopen się nie powiodło.

en: Failed to allocate new dl loader.
pl: Przydzielenie nowego programu wczytującego dl się nie powiodło.

en: Failed to add bind-now-loader.
pl: Dodanie bind-now-loader się nie powiodło.

en: Failed to find user '%s'.
pl: Odnalezienie użytkownika „%s” się nie powiodło.

en: Failed to find group '%s'.
pl: Odnalezienie grupy „%s” się nie powiodło.

en: GID of user '%s' and of group '%s' don't match.
pl: GID użytkownika „%s” i grupy „%s” się nie zgadzają.

en: Home directory of user '%s' is not '%s', ignoring.
pl: Katalogiem domowym użytkownika „%s” nie jest „%s”, ignorowanie.

en: Failed to create '%s': %s
pl: Utworzenie „%s” się nie powiodło: %s

en: Failed to change group list: %s
pl: Zmiana listy grup się nie powiodła: %s

en: Failed to change GID: %s
pl: Zmiana GID się nie powiodła: %s

en: Failed to change UID: %s
pl: Zmiana UID się nie powiodła: %s

en: System wide mode unsupported on this platform.
pl: Tryb systemowy nie jest obsługiwany na tej platformie.

en: Failed to parse command line.
pl: Przetworzenie wiersza poleceń się nie powiodło.

en: System mode refused for non-root user. Only starting the D-Bus server lookup service.
pl: Odmówiono trybu systemowego dla użytkownika niebędącego rootem. Uruchamianie tylko usługi wyszukiwania serwera D-Bus.

en: Failed to kill daemon: %s
pl: Zniszczenie usługi się nie powiodło: %s

en: This program is not intended to be run as root (unless --system is specified).
pl: Ten program nie powinien być uruchamiany jako root (chyba że podano opcję --system).

en: Root privileges required.
pl: Wymagane są uprawnienia roota.

en: --start not supported for system instances.
pl: --start nie jest obsługiwane przy uruchamianiu systemowym.

en: User-configured server at %s, refusing to start/autospawn.
pl: Serwer skonfigurowany przez użytkownika w %s, odmawianie uruchomienia/automatycznego wznowienia.

en: User-configured server at %s, which appears to be local. Probing deeper.
pl: Serwer skonfigurowany przez użytkownika w %s, który jest lokalny. Dalsze wykrywanie.

en: Running in system mode, but --disallow-exit not set.
pl: Uruchamianie w trybie systemowym, ale --disallow-exit nie jest ustawione.

en: Running in system mode, but --disallow-module-loading not set.
pl: Uruchamianie w trybie systemowym, ale --disallow-module-loading nie jest ustawione.

en: Running in system mode, forcibly disabling SHM mode.
pl: Uruchamianie w trybie systemowym, wymuszanie wyłączenia trybu SHM.

en: Running in system mode, forcibly disabling exit idle time.
pl: Uruchamianie w trybie systemowym, wymuszanie wyłączenia czasu bezczynności przed zakończeniem.

en: Failed to acquire stdio.
pl: Uzyskanie standardowego wejścia/wyjścia się nie powiodło.

en: pipe() failed: %s
pl: pipe() się nie powiodło: %s

en: fork() failed: %s
pl: fork() się nie powiodło: %s

en: read() failed: %s
pl: read() się nie powiodło: %s

en: Daemon startup failed.
pl: Uruchomienie usługi się nie powiodło.

en: setsid() failed: %s
pl: setsid() się nie powiodło: %s

en: Failed to get machine ID
pl: Uzyskanie identyfikatora komputera się nie powiodło

en: OK, so you are running PA in system mode. Please make sure that you actually do want to do that.
    Please read http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ for an explanation why system mode is usually a bad idea.
pl: PulseAudio jest uruchomione w trybie systemowym. Proszę się upewnić, że na pewno tak ma być.
    Proszę przeczytać http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ , gdzie wyjaśniono, dlaczego tryb systemowy jest zwykle złym pomysłem.

en: pa_pid_file_create() failed.
pl: pa_pid_file_create() się nie powiodło.

en: pa_core_new() failed.
pl: pa_core_new() się nie powiodło.

en: command line arguments
pl: parametry wiersza poleceń

en: Failed to initialize daemon due to errors while executing startup commands. Source of commands: %s
pl: Zainicjowanie usługi się nie powiodło z powodu błędów podczas wykonywania poleceń startowych. Źródło poleceń: %s

en: Daemon startup without any loaded modules, refusing to work.
pl: Uruchamianie usługi bez żadnych wczytanych modułów, odmawianie działania.

en: PulseAudio Sound System
pl: System dźwięku PulseAudio

en: Start the PulseAudio Sound System
pl: Uruchomienie systemu dźwięku PulseAudio

en: Input
pl: Wejście

en: Docking Station Input
pl: Wejście stacji dokującej

en: Docking Station Microphone
pl: Mikrofon stacji dokującej

en: Docking Station Line In
pl: Wejście liniowe stacji dokującej

en: Line In
pl: Wejście liniowe

en: Microphone
pl: Mikrofon

en: Front Microphone
pl: Przedni mikrofon

en: Rear Microphone
pl: Tylny mikrofon

en: External Microphone
pl: Zewnętrzny mikrofon

en: Internal Microphone
pl: Wewnętrzny mikrofon

en: Video
pl: Wideo

en: Automatic Gain Control
pl: Automatyczne sterowanie natężeniem

en: No Automatic Gain Control
pl: Brak automatycznego sterowania natężeniem

en: Boost
pl: Podbicie

en: No Boost
pl: Brak podbicia

en: Amplifier
pl: Amplituner

en: No Amplifier
pl: Brak amplitunera

en: Bass Boost
pl: Podbicie basów

en: No Bass Boost
pl: Brak podbicia basów

en: Speaker
pl: Głośnik

en: Headphones
pl: Słuchawki

en: Analog Input
pl: Wejście analogowe

en: Dock Microphone
pl: Mikrofon stacji dokującej

en: Headset Microphone
pl: Mikrofon na słuchawkach

en: Analog Output
pl: Wyjście analogowe

en: Headphones 2
pl: Słuchawki 2

en: Headphones Mono Output
pl: Wyjście mono słuchawek

en: Line Out
pl: Wyjście liniowe

en: Analog Mono Output
pl: Analogowe wyjście mono

en: Speakers
pl: Głośniki

en: HDMI / DisplayPort
pl: HDMI/DisplayPort

en: Digital Output (S/PDIF)
pl: Wyjście cyfrowe (S/PDIF)

en: Digital Input (S/PDIF)
pl: Wejście cyfrowe (S/PDIF)

en: Multichannel Input
pl: Wejście wielokanałowe

en: Multichannel Output
pl: Wyjście wielokanałowe

en: Game Output
pl: Wyjście gry

en: Chat Output
pl: Wyjście rozmowy

en: Chat Input
pl: Wejście rozmowy

en: Virtual Surround 7.1
pl: Wirtualne przestrzenne 7.1

en: Analog Mono
pl: Analogowe mono

en: Analog Mono (Left)
pl: Analogowe mono (lewy)

en: Analog Mono (Right)
pl: Analogowe mono (prawy)

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
pl: Analogowe stereo

en: Headset
pl: Słuchawki z mikrofonem

en: Speakerphone
pl: Telefon głośnomówiący

en: Multichannel
pl: Wielokanałowe

en: Analog Surround 2.1
pl: Analogowe przestrzenne 2.1

en: Analog Surround 3.0
pl: Analogowe przestrzenne 3.0

en: Analog Surround 3.1
pl: Analogowe przestrzenne 3.1

en: Analog Surround 4.0
pl: Analogowe przestrzenne 4.0

en: Analog Surround 4.1
pl: Analogowe przestrzenne 4.1

en: Analog Surround 5.0
pl: Analogowe przestrzenne 5.0

en: Analog Surround 5.1
pl: Analogowe przestrzenne 5.1

en: Analog Surround 6.0
pl: Analogowe przestrzenne 6.0

en: Analog Surround 6.1
pl: Analogowe przestrzenne 6.1

en: Analog Surround 7.0
pl: Analogowe przestrzenne 7.0

en: Analog Surround 7.1
pl: Analogowe przestrzenne 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
pl: Cyfrowe stereo (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
pl: Cyfrowe przestrzenne 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
pl: Cyfrowe przestrzenne 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
pl: Cyfrowe przestrzenne 5.1 (IEC958/DTS)

en: Digital Stereo (HDMI)
pl: Cyfrowe stereo (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
pl: Cyfrowe przestrzenne 5.1 (HDMI)

en: Chat
pl: Rozmowa

en: Game
pl: Gra

en: Analog Mono Duplex
pl: Analogowy dupleks mono

en: Analog Stereo Duplex
pl: Analogowy dupleks stereo

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
pl: Cyfrowy dupleks stereo (IEC958)

en: Multichannel Duplex
pl: Dupleks wielokanałowy

en: Stereo Duplex
pl: Dupleks stereo

en: Mono Chat + 7.1 Surround
pl: Rozmowa mono + przestrzenne 7.1

en: Off
pl: Wyłączone

en: %s Output
pl: Wyjście %s

en: %s Input
pl: Wejście %s

en: ALSA woke us up to write new data to the device, but there was actually nothing to write.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLOUT set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
pl: Usługa ALSA została wybudzona, aby zapisać nowe dane do urządzenia, ale nie było nic do zapisania.
    Prawdopodobnie jest to błąd w sterowniku ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.
    Wybudzono za pomocą ustawienia POLLOUT — ale jednoczesne wywołanie snd_pcm_avail() zwróciło zero lub inną wartość < min_avail.

en: ALSA woke us up to read new data from the device, but there was actually nothing to read.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLIN set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
pl: Usługa ALSA została wybudzona, aby odczytać nowe dane z urządzenia, ale nie było nic do odczytania.
    Prawdopodobnie jest to błąd w sterowniku ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.
    Wybudzono za pomocą ustawienia POLLIN — ale jednoczesne wywołanie snd_pcm_avail() zwróciło zero lub inną wartość < min_avail.

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
pl[0]: snd_pcm_avail() zwróciło wyjątkowo dużą wartość: %lu bajt (%lu ms).
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.
pl[1]: snd_pcm_avail() zwróciło wyjątkowo dużą wartość: %lu bajty (%lu ms).
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.
pl[2]: snd_pcm_avail() zwróciło wyjątkowo dużą wartość: %lu bajtów (%lu ms).
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li byte (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
pl[0]: snd_pcm_delay() zwróciło wyjątkowo dużą wartość: %li bajt (%s%lu ms).
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.
pl[1]: snd_pcm_delay() zwróciło wyjątkowo dużą wartość: %li bajty (%s%lu ms).
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.
pl[2]: snd_pcm_delay() zwróciło wyjątkowo dużą wartość: %li bajtów (%s%lu ms).
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
pl: snd_pcm_avail_delay() zwróciło dziwne wartości: opóźnienie %lu jest mniejsze niż korzyść %lu.
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
pl[0]: snd_pcm_mmap_begin() zwróciło wyjątkowo dużą wartość: %lu bajt (%lu ms).
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.
pl[1]: snd_pcm_mmap_begin() zwróciło wyjątkowo dużą wartość: %lu bajty (%lu ms).
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.
pl[2]: snd_pcm_mmap_begin() zwróciło wyjątkowo dużą wartość: %lu bajtów (%lu ms).
    Prawdopodobnie jest to błąd sterownika ALSA „%s”. Proszę zgłosić ten problem programistom usługi ALSA.

en: Bluetooth Input
pl: Wejście Bluetooth

en: Bluetooth Output
pl: Wyjście Bluetooth

en: Handsfree
pl: Zestaw głośnomówiący

en: Headphone
pl: Słuchawki

en: Portable
pl: Przenośne

en: Car
pl: Samochód

en: Phone
pl: Telefon

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
pl: Odtwarzanie o wysokiej dokładności (odpływ A2DP)

en: High Fidelity Capture (A2DP Source)
pl: Przechwytywanie o wysokiej dokładności (źródło A2DP)

en: Headset Head Unit (HSP)
pl: Jednostka główna słuchawek z mikrofonem (HSP)

en: Headset Audio Gateway (HSP)
pl: Zestaw słuchawek z mikrofonem (HSP)

en: Handsfree Head Unit (HFP)
pl: Jednostka główna zestawu głośnomówiącego (HFP)

en: Handsfree Audio Gateway (HFP)
pl: Zestaw głośnomówiący (HFP)

en: source_name=<name for the source> source_properties=<properties for the source> source_master=<name of source to filter> sink_name=<name for the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_master=<name of sink to filter> adjust_time=<how often to readjust rates in s> adjust_threshold=<how much drift to readjust after in ms> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> aec_method=<implementation to use> aec_args=<parameters for the AEC engine> save_aec=<save AEC data in /tmp> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically> use_volume_sharing=<yes or no> use_master_format=<yes or no>
pl: source_name=<nazwa źródła> source_properties=<właściwości źródła> source_master=<nazwa źródła do filtrowania> sink_name=<nazwa odpływu> sink_properties=<właściwości odpływu> sink_master=<nazwa odpływu do filtrowania> adjust_time=<jak często odczytywać częstotliwości w sekundach> adjust_threshold=<jak daleko odchodzić do odczytania w milisekundach> format=<format próbki> rate=<częstotliwość próbki> channels=<liczba kanałów> channel_map=<map kanałów> aec_method=<używana implementacja> aec_args=<parametry dla mechanizmu AEC> save_aec=<zapisywanie danych AEC w /tmp> autoloaded=<należy ustawić, jeśli moduł jest automatycznie wczytywany> use_volume_sharing=<yes lub no> use_master_format=<yes lub no>

note: add on profile
en: On
pl: Włączone

en: Dummy Output
pl: Głuche wyjście

en: Always keeps at least one sink loaded even if it's a null one
pl: Utrzymywanie zawsze co najmniej jednego wczytanego odpływu, nawet jeśli to pusty odpływ

en: Always keeps at least one source loaded even if it's a null one
pl: Utrzymywanie zawsze co najmniej jednego wczytanego źródła, nawet jeśli to puste źródło

en: General Purpose Equalizer
pl: Korektor graficzny ogólnego przeznaczenia

en: sink_name=<name of the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_master=<sink to connect to> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically> use_volume_sharing=<yes or no>
pl: sink_name=<nazwa odpływu> sink_properties=<właściwości odpływu> sink_master=<nazwa odpływu do filtrowania> format=<format próbki> rate=<częstotliwość próbki> channels=<liczba kanałów> channel_map=<mapa kanałów> autoloaded=<należy ustawić, jeśli ten moduł jest automatycznie uruchamiany> use_volume_sharing=<yes lub no>

en: FFT based equalizer on %s
pl: Korektor graficzny na podstawie FFT na %s

en: autoclean=<automatically unload unused filters?>
pl: autoclean=<automatycznie usuwać nieużywane filtry?>

en: Virtual LADSPA sink
pl: Wirtualny odpływ LADSPA

en: sink_name=<name for the sink> sink_properties=<properties for the sink> sink_input_properties=<properties for the sink input> master=<name of sink to filter> sink_master=<name of sink to filter> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<input channel map> plugin=<ladspa plugin name> label=<ladspa plugin label> control=<comma separated list of input control values> input_ladspaport_map=<comma separated list of input LADSPA port names> output_ladspaport_map=<comma separated list of output LADSPA port names> autoloaded=<set if this module is being loaded automatically>
pl: sink_name=<nazwa odpływu> sink_properties=<właściwości odpływu> sink_input_properties=<właściwości wejścia odpływu> master=<nazwa odpływu do filtrowania> sink_master=<nazwa odpływu do filtrowania> format=<format próbki> rate=<częstotliwość próbki> channels=<liczba kanałów> channel_map=<mapa kanałów wejściowych> plugin=<nazwa wtyczki ladspa> label=<etykieta wtyczki ladspa> control=<lista wartości sterowania wejściem oddzielona przecinkami> input_ladspaport_map=<lista nazw wejściowych portów LADSPA oddzielona przecinkami> output_ladspaport_map=<lista nazw wyjściowych portów LADSPA oddzielona przecinkami> autoloaded=<należy ustawić, jeśli ten moduł jest wczytywany automatycznie>

en: Clocked NULL sink
pl: Zegarowy PUSTY odpływ

en: Null Output
pl: Puste wyjście

en: Failed to set format: invalid format string %s
pl: Ustawienie formatu się nie powiodło: nieprawidłowy ciąg formatu %s

en: Output Devices
pl: Urządzenia wyjściowe

en: Input Devices
pl: Urządzenia wejściowe

en: Audio on @HOSTNAME@
pl: Dźwięk na @HOSTNAME@

note: TODO: old tunnel put here the remote sink_name into stream name e.g. 'Null Output for lynxis@lazus' TODO: old tunnel put here the remote source_name into stream name e.g. 'Null Output for lynxis@lazus'
en: Tunnel for %s@%s
pl: Tunel dla %s@%s

en: Tunnel to %s/%s
pl: Tunel do %s/%s

en: Virtual surround sink
pl: Wirtualny odpływ przestrzenny

en: sink_name=<name for the sink> sink_properties=<properties for the sink> master=<name of sink to filter> sink_master=<name of sink to filter> format=<sample format> rate=<sample rate> channels=<number of channels> channel_map=<channel map> use_volume_sharing=<yes or no> force_flat_volume=<yes or no> hrir=/path/to/left_hrir.wav hrir_left=/path/to/left_hrir.wav hrir_right=/path/to/optional/right_hrir.wav autoloaded=<set if this module is being loaded automatically>
pl: sink_name=<nazwa odpływu> sink_properties=<właściwości odpływu> master=<nazwa odpływu do filtrowania> sink_master=<nazwa odpływu do filtrowania> format=<format próbki> rate=<częstotliwość próbki> channels=<liczba kanałów> channel_map=<mapa kanałów> use_volume_sharing=<yes lub no> force_flat_volume=<yes lub no> hrir=/ścieżka/do/pliku/left_hrir.wav hrir_left=/ścieżka/do/pliku/left_hrir.wav hrir_right=/ścieżka/do/opcjonalnego/pliku/right_hrir.wav autoloaded=<należy ustawić, jeśli ten moduł jest wczytywany automatycznie>

en: Unknown device model
pl: Nieznany model urządzenia

en: RAOP standard profile
pl: Standardowy profil RAOP

en: PulseAudio Sound Server
pl: Serwer dźwięku PulseAudio

en: Front Center
pl: Przedni środkowy

en: Front Left
pl: Przedni lewy

en: Front Right
pl: Przedni prawy

en: Rear Center
pl: Tylny środkowy

en: Rear Left
pl: Tylny lewy

en: Rear Right
pl: Tylny prawy

en: Subwoofer
pl: Głośnik niskotonowy

en: Front Left-of-center
pl: Przedni lewy pośrodku

en: Front Right-of-center
pl: Przedni prawy pośrodku

en: Side Left
pl: Boczny lewy

en: Side Right
pl: Boczny prawy

en: Auxiliary 0
pl: 0. pomocniczy

en: Auxiliary 1
pl: 1. pomocniczy

en: Auxiliary 2
pl: 2. pomocniczy

en: Auxiliary 3
pl: 3. pomocniczy

en: Auxiliary 4
pl: 4. pomocniczy

en: Auxiliary 5
pl: 5. pomocniczy

en: Auxiliary 6
pl: 6. pomocniczy

en: Auxiliary 7
pl: 7. pomocniczy

en: Auxiliary 8
pl: 8. pomocniczy

en: Auxiliary 9
pl: 9. pomocniczy

en: Auxiliary 10
pl: 10. pomocniczy

en: Auxiliary 11
pl: 11. pomocniczy

en: Auxiliary 12
pl: 12. pomocniczy

en: Auxiliary 13
pl: 13. pomocniczy

en: Auxiliary 14
pl: 14. pomocniczy

en: Auxiliary 15
pl: 15. pomocniczy

en: Auxiliary 16
pl: 16. pomocniczy

en: Auxiliary 17
pl: 17. pomocniczy

en: Auxiliary 18
pl: 18. pomocniczy

en: Auxiliary 19
pl: 19. pomocniczy

en: Auxiliary 20
pl: 20. pomocniczy

en: Auxiliary 21
pl: 21. pomocniczy

en: Auxiliary 22
pl: 22. pomocniczy

en: Auxiliary 23
pl: 23. pomocniczy

en: Auxiliary 24
pl: 24. pomocniczy

en: Auxiliary 25
pl: 25. pomocniczy

en: Auxiliary 26
pl: 26. pomocniczy

en: Auxiliary 27
pl: 27. pomocniczy

en: Auxiliary 28
pl: 28. pomocniczy

en: Auxiliary 29
pl: 29. pomocniczy

en: Auxiliary 30
pl: 30. pomocniczy

en: Auxiliary 31
pl: 31. pomocniczy

en: Top Center
pl: Górny środkowy

en: Top Front Center
pl: Górny przedni środkowy

en: Top Front Left
pl: Górny przedni lewy

en: Top Front Right
pl: Górny przedni prawy

en: Top Rear Center
pl: Górny tylny środkowy

en: Top Rear Left
pl: Górny tylny lewy

en: Top Rear Right
pl: Górny tylny prawy

en: (invalid)
pl: (nieprawidłowe)

en: Surround 4.0
pl: Przestrzenne 4.0

en: Surround 4.1
pl: Przestrzenne 4.1

en: Surround 5.0
pl: Przestrzenne 5.0

en: Surround 5.1
pl: Przestrzenne 5.1

en: Surround 7.1
pl: Przestrzenne 7.1

en: xcb_connect() failed
pl: xcb_connect() się nie powiodło: %s

en: xcb_connection_has_error() returned true
pl: xcb_connection_has_error() zwróciło wartość „true”

en: Failed to parse cookie data
pl: Przetworzenie danych ciasteczka się nie powiodło

en: Received message for unknown extension '%s'
pl: Otrzymano komunikat dla nieznanego rozszerzenia „%s”

en: input
pl: wejście

en: output
pl: wyjście

en: bidirectional
pl: dwukierunkowe

en: invalid
pl: nieprawidłowe

en: XDG_RUNTIME_DIR (%s) is not owned by us (uid %d), but by uid %d! (This could e.g. happen if you try to connect to a non-root PulseAudio as a root user, over the native protocol. Don't do that.)
pl: Właścicielem XDG_RUNTIME_DIR (%s) nie jest UID %d, ale UID %d (może to być spowodowane próbą połączenia do kopii PulseAudio niebędącej rootem jako użytkownik root przez natywny protokół, czego nie należy robić).

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: Cannot access autospawn lock.
pl: Nie można uzyskać dostępu do blokady automatycznego wznawiania.

en: Failed to open target file '%s'.
pl: Otwarcie pliku docelowego „%s” się nie powiodło.

en: Tried to open target file '%s', '%s.1', '%s.2' ... '%s.%d', but all failed.
pl: Próbowano otworzyć plik docelowy „%s”, „%s.1”, „%s.2” … „%s.%d”, ale wszystkie się nie powiodły.

en: Invalid log target.
pl: Nieprawidłowy dziennik docelowy.

en: Built-in Audio
pl: Wbudowany dźwięk

en: Access denied
pl: Odmowa dostępu

en: Unknown command
pl: Nieznane polecenie

en: Invalid argument
pl: Nieprawidłowy parametr

en: Entity exists
pl: Jednostka istnieje

en: No such entity
pl: Brak jednostki

en: Connection refused
pl: Odrzucono połączenie

en: Protocol error
pl: Błąd protokołu

en: Timeout
pl: Przekroczono czas oczekiwania

en: No authentication key
pl: Brak klucza uwierzytelnienia

en: Internal error
pl: Wewnętrzny błąd

en: Connection terminated
pl: Zakończono połączenie

en: Entity killed
pl: Zniszczono jednostkę

en: Invalid server
pl: Nieprawidłowy serwer

en: Module initialization failed
pl: Zainicjowanie modułu się nie powiodło

en: Bad state
pl: Błędny stan

en: No data
pl: Brak danych

en: Incompatible protocol version
pl: Niezgodna wersja protokołu

en: Too large
pl: Za duże

en: Not supported
pl: Nieobsługiwane

en: Unknown error code
pl: Nieznany kod błędu

en: No such extension
pl: Nie ma takiego rozszerzenia

en: Obsolete functionality
pl: Przestarzała funkcjonalność

en: Missing implementation
pl: Brak implementacji

en: Client forked
pl: Rozdzielono klienta

en: Input/Output error
pl: Błąd wejścia/wyjścia

en: Device or resource busy
pl: Urządzenie lub zasób jest zajęty

en: %s %uch %uHz
pl: %s %u k %u Hz

en: %0.1f GiB
pl: %0.1f GiB

en: %0.1f MiB
pl: %0.1f MiB

en: %0.1f KiB
pl: %0.1f KiB

en: %u B
pl: %u B

en: Failed to drain stream: %s
pl: Opróżnienie potoku się nie powiodło: %s

en: Playback stream drained.
pl: Opróżniono potok odtwarzania.

en: Draining connection to server.
pl: Opróżnianie połączenia z serwerem.

en: pa_stream_begin_write() failed: %s
pl: pa_stream_begin_write() się nie powiodło: %s

en: pa_stream_peek() failed: %s
pl: pa_stream_peek() się nie powiodło: %s

en: Stream successfully created.
pl: Pomyślnie utworzono potok.

en: pa_stream_get_buffer_attr() failed: %s
pl: pa_stream_get_buffer_attr() się nie powiodło: %s

en: Buffer metrics: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u
pl: Metryka bufora: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u

en: Buffer metrics: maxlength=%u, fragsize=%u
pl: Metryka bufora: maxlength=%u, fragsize=%u

en: Using sample spec '%s', channel map '%s'.
pl: Używanie przykładowego określenia „%s”, mapa kanałów „%s”.

en: Connected to device %s (index: %u, suspended: %s).
pl: Połączono z urządzeniem %s (indeks: %u, wstrzymane: %s).

en: Stream error: %s
pl: Błąd potoku: %s

en: Stream device suspended.%s
pl: Wstrzymano urządzenie potoku.%s

en: Stream device resumed.%s
pl: Wznowiono urządzenie potoku.%s

en: Stream underrun.%s
pl: Niedopełniony potok.%s

en: Stream overrun.%s
pl: Przepełniony potok.%s

en: Stream started.%s
pl: Utworzono potok.%s

en: Stream moved to device %s (%u, %ssuspended).%s
pl: Potok został przeniesiony do urządzenia %s (%u, %swstrzymane).%s

en: not
pl: nie

en: Stream buffer attributes changed.%s
pl: Zmieniono atrybuty bufora potoku.%s

en: Cork request stack is empty: corking stream
pl: Stos żądań korka jest pusty: zatykanie potoku

en: Cork request stack is empty: uncorking stream
pl: Stos żądań korka jest pusty: odtykanie potoku

en: Warning: Received more uncork requests than cork requests.
pl: Ostrzeżenie: otrzymano więcej żądań odetkania niż żądań zatkania.

en: Connection established.%s
pl: Nawiązano połączenie.%s

en: pa_stream_new() failed: %s
pl: pa_stream_new() się nie powiodło: %s

en: pa_stream_connect_playback() failed: %s
pl: pa_stream_connect_playback() się nie powiodło: %s

en: Failed to set monitor stream: %s
pl: Ustawienie potoku monitora się nie powiodło: %s

en: pa_stream_connect_record() failed: %s
pl: pa_stream_connect_record() się nie powiodło: %s

en: Connection failure: %s
pl: Połączenie się nie powiodło: %s

en: Got EOF.
pl: Otrzymano EOF.

en: pa_stream_write() failed: %s
pl: pa_stream_write() się nie powiodło: %s

en: write() failed: %s
pl: write() się nie powiodło: %s

en: Got signal, exiting.
pl: Otrzymano sygnał, kończenie działania.

en: Failed to get latency: %s
pl: Uzyskanie opóźnienia się nie powiodło: %s

en: Time: %0.3f sec; Latency: %0.0f usec.
pl: Czas: %0.3f s, opóźnienie: %0.0f us.

en: pa_stream_update_timing_info() failed: %s
pl: pa_stream_update_timing_info() się nie powiodło: %s

en: %s [options]
    %s
    
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
    
      -r, --record                          Create a connection for recording
      -p, --playback                        Create a connection for playback
    
      -v, --verbose                         Enable verbose operations
    
      -s, --server=SERVER                   The name of the server to connect to
      -d, --device=DEVICE                   The name of the sink/source to connect to. The special names @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ and @DEFAULT_MONITOR@ can be used to specify the default sink, source and monitor respectively.
      -n, --client-name=NAME                How to call this client on the server
          --stream-name=NAME                How to call this stream on the server
          --volume=VOLUME                   Specify the initial (linear) volume in range 0...65536
          --rate=SAMPLERATE                 The sample rate in Hz (defaults to 44100)
          --format=SAMPLEFORMAT             The sample format, see
                                            https://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/SupportedAudioFormats/
                                            for possible values (defaults to s16ne)
          --channels=CHANNELS               The number of channels, 1 for mono, 2 for stereo
                                            (defaults to 2)
          --channel-map=CHANNELMAP          Channel map to use instead of the default
          --fix-format                      Take the sample format from the sink/source the stream is
                                            being connected to.
          --fix-rate                        Take the sampling rate from the sink/source the stream is
                                            being connected to.
          --fix-channels                    Take the number of channels and the channel map
                                            from the sink/source the stream is being connected to.
          --no-remix                        Don't upmix or downmix channels.
          --no-remap                        Map channels by index instead of name.
          --latency=BYTES                   Request the specified latency in bytes.
          --process-time=BYTES              Request the specified process time per request in bytes.
          --latency-msec=MSEC               Request the specified latency in msec.
          --process-time-msec=MSEC          Request the specified process time per request in msec.
          --property=PROPERTY=VALUE         Set the specified property to the specified value.
          --raw                             Record/play raw PCM data.
          --passthrough                     Passthrough data.
          --file-format[=FFORMAT]           Record/play formatted PCM data.
          --list-file-formats               List available file formats.
          --monitor-stream=INDEX            Record from the sink input with index INDEX.
pl: %s [opcje]
    %s
    
      -h, --help                            Wyświetla tę pomoc
          --version                         Wyświetla wersję
    
      -r, --record                          Tworzy połączenie do nagrywania
      -p, --playback                        Tworzy połączenie do odtwarzania
    
      -v, --verbose                         Wyświetla więcej informacji
                                            o działaniu
    
      -s, --server=SERWER                   Nazwa serwera do połączenia się
      -d, --device=URZĄDZENIE               Nazwa odpływu/źródła
                                            do połączenia się. Specjalne nazwy @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ i @DEFAULT_MONITOR@ mogą być używane do podawania domyślnego odpływu, źródła i monitora.
      -n, --client-name=NAZWA               Jak nazywać tego klienta
                                            na serwerze
          --stream-name=NAZWA               Jak nazwać ten potok na serwerze
          --volume=POZIOMGŁOŚNOŚCI          Określa początkowy (liniowy)
                                            poziom głośności w zakresie
                                            0…65536
          --rate=CZĘSTOTLIWOŚĆPRÓBKI        Częstotliwość próbki w Hz
                                            (domyślnie 44100)
          --format=FORMATPRÓBKI             Format próbki,
                                            https://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/SupportedAudioFormats/
                                            zawiera listę możliwych wartości
                                            (domyślnie s16ne)
          --channels=KANAŁY                 Liczba kanałów, 1 dla mono, 2 dla
                                            stereo
                                            (domyślnie 2)
          --channel-map=MAPAKANAŁÓW         Mapa kanałów używa zamiast
                                            domyślnej
          --fix-format                      Pobiera format próbki z odpływu/
                                            źródła, z jakim połączony jest
                                            potok.
          --fix-rate                        Pobiera częstotliwość sampli
                                            z odpływu/źródła, z jakim połączony
                                            jest potok.
          --fix-channels                    Pobiera liczbę kanałów i mapę
                                            kanałów z odpływu/źródła, z jakim
                                            połączony jest potok.
          --no-remix                        Nie miesza kanałów w górę
                                            lub w dół.
          --no-remap                        Mapuje kanały przez indeks zamiast
                                            przez nazwę.
          --latency=BAJTY                   Żąda określonego opóźnienia
                                            w bajtach.
          --process-time=BAJTY              Żąda określonego czasu procesu
                                            na żądanie w bajtach.
          --latency-msec=MSEKUNDY           Żąda określonego opóźnienia
                                            w milisekundach.
          --process-time-msec=MSEKUNDY      Żąda określonego czasu procesu
                                            na żądanie w milisekundach.
          --property=WŁAŚCIWOŚĆ=WARTOŚĆ     Ustawia podaną właściwość na podaną
                                            wartość.
          --raw                             Nagrywa/odtwarza surowe dane PCM.
          --passthrough                     Przekazuje dane.
          --file-format=[=FFORMAT]          Nagrywa/odtwarza sformatowane dane
                                            PCM.
          --list-file-formats               Wyświetla listę dostępnych formatów
                                            plików.
          --monitor-stream=INDEKS           Nagrywa z odpływu wejścia
                                            o INDEKSIE.

en: Play back encoded audio files on a PulseAudio sound server.
pl: Odtwarza zakodowane pliki dźwiękowe za pomocą serwera dźwięku PulseAudio.

en: Capture audio data from a PulseAudio sound server and write it to a file.
pl: Przechwytuje dane dźwiękowe z serwera dźwięku PulseAudio i zapisuje je do pliku.

en: Capture audio data from a PulseAudio sound server and write it to STDOUT or the specified file.
pl: Przechwytuje dane dźwiękowe z serwera dźwięku PulseAudio i zapisuje je do STANDARDOWEGO-WYJŚCIA lub podanego pliku.

en: Play back audio data from STDIN or the specified file on a PulseAudio sound server.
pl: Odtwarza dane dźwiękowe ze STANDARDOWEGO-WEJŚCIA lub podanego pliku za pomocą serwera dźwięku PulseAudio.

en: pacat %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
pl: pacat %s
    Skompilowane za pomocą libpulse %s
    Skonsolidowane za pomocą libpulse %s

en: Invalid client name '%s'
pl: Nieprawidłowa nazwa klienta „%s”

en: Invalid stream name '%s'
pl: Nieprawidłowa nazwa potoku „%s”

en: Invalid channel map '%s'
pl: Nieprawidłowa mapa kanałów „%s”

en: Invalid latency specification '%s'
pl: Nieprawidłowe określenie opóźnienia „%s”

en: Invalid process time specification '%s'
pl: Nieprawidłowe określenie czasu procesu „%s”

en: Invalid property '%s'
pl: Nieprawidłowa właściwość „%s”

en: Unknown file format %s.
pl: Nieznany format pliku %s.

en: Failed to parse the argument for --monitor-stream
pl: Przetworzenie parametru dla --monitor-stream się nie powiodło

en: Invalid sample specification
pl: Nieprawidłowe określenie próbki

en: Too many arguments.
pl: Za dużo parametrów.

en: Failed to generate sample specification for file.
pl: Utworzenie określenia próbki dla pliku się nie powiodło.

en: Failed to open audio file.
pl: Otwarcie pliku dźwiękowego się nie powiodło.

en: Warning: specified sample specification will be overwritten with specification from file.
pl: Ostrzeżenie: podane określenie próbki zostanie zastąpione przez określenie z pliku.

en: Failed to determine sample specification from file.
pl: Ustalenie określenia próbki z pliku nie się nie powiodło.

en: Warning: Failed to determine channel map from file.
pl: Ostrzeżenie: ustalenie mapy kanałów z pliku się nie powiodło.

en: Channel map doesn't match sample specification
pl: Mapa kanałów nie zgadza się z określeniem próbki

en: Warning: failed to write channel map to file.
pl: Ostrzeżenie: zapisanie mapy kanałów do pliku się nie powiodło.

en: Opening a %s stream with sample specification '%s' and channel map '%s'.
pl: Otwieranie potoku %s za pomocą określenie próbki „%s” i mapy kanałów „%s”.

en: recording
pl: nagrywanie

en: playback
pl: odtwarzanie

en: Failed to set media name.
pl: Ustawienie nazwy nośnika się nie powiodło.

en: pa_mainloop_new() failed.
pl: pa_mainloop_new() się nie powiodło.

en: io_new() failed.
pl: io_new() się nie powiodło.

en: pa_context_new() failed.
pl: pa_context_new() się nie powiodło.

en: pa_context_connect() failed: %s
pl: pa_context_connect() się nie powiodło: %s

en: pa_context_rttime_new() failed.
pl: pa_context_rttime_new() się nie powiodło.

en: pa_mainloop_run() failed.
pl: pa_mainloop_run() się nie powiodło.

en: NAME [ARGS ...]
pl: NAZWA [PARAMETRY…]

en: NAME|#N
pl: NAZWA|#N

en: NAME
pl: NAZWA

en: NAME|#N VOLUME
pl: NAZWA|#N GŁOŚNOŚĆ

en: #N VOLUME
pl: #N GŁOŚNOŚĆ

en: NAME|#N 1|0
pl: NAZWA|#N 1|0

en: NAME|#N KEY=VALUE
pl: NAZWA|#N KLUCZ=WARTOŚĆ

en: #N KEY=VALUE
pl: #N KLUCZ=WARTOŚĆ

en: NAME SINK|#N
pl: NAZWA ODPŁYW|#N

en: NAME FILENAME
pl: NAZWA NAZWA-PLIKU

en: PATHNAME
pl: NAZWA-ŚCIEŻKI

en: FILENAME SINK|#N
pl: NAZWA-PLIKU ODPŁYW|#N

en: #N SINK|SOURCE
pl: #N ODPŁYW|ŹRÓDŁO

en: CARD PROFILE
pl: PROFIL KARTY

en: NAME|#N PORT
pl: NAZWA|#N PORT

en: CARD-NAME|CARD-#N PORT OFFSET
pl: NAZWA-KARTY|KARTA-#N PORT OFFSET

en: TARGET
pl: CEL

en: NUMERIC-LEVEL
pl: POZIOM-NUMERYCZNY

en: FRAMES
pl: RAMKI

en: RECIPIENT MESSAGE [MESSAGE_PARAMETERS]
pl: ODBIORCA KOMUNIKAT [PARAMETRY_KOMUNIKATU]

en: 
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
    When no command is given pacmd starts in the interactive mode.
pl: 
      -h, --help                            Wyświetla tę pomoc
          --version                         Wyświetla wersję
    Jeśli nie podano polecenia, to program pacmd zostaje uruchomiony w trybie interaktywnym.

en: pacmd %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
pl: pacmd %s
    Skompilowane za pomocą libpulse %s
    Skonsolidowane za pomocą libpulse %s

en: No PulseAudio daemon running, or not running as session daemon.
pl: Usługa PulseAudio nie jest uruchomiona, lub nie jest uruchomiona jako usługa sesji.

en: socket(PF_UNIX, SOCK_STREAM, 0): %s
pl: gniazdo(PF_UNIX, SOCK_STREAM, 0): %s

en: Failed to kill PulseAudio daemon.
pl: Zniszczenie usługi PulseAudio się nie powiodło.

en: Daemon not responding.
pl: Usługa nie odpowiada.

en: Failed to get statistics: %s
pl: Uzyskanie statystyk się nie powiodło: %s

en: Currently in use: %u block containing %s bytes total.
     | Currently in use: %u blocks containing %s bytes total.
pl[0]: Obecnie używane: %u blok zawierający %s B.
pl[1]: Obecnie używane: %u bloki zawierające razem %s B.
pl[2]: Obecnie używane: %u bloków zawierających razem %s B.

en: Allocated during whole lifetime: %u block containing %s bytes total.
     | Allocated during whole lifetime: %u blocks containing %s bytes total.
pl[0]: Przydzielono podczas całego czasu uruchomienia: %u blok zawierający %s B.
pl[1]: Przydzielono podczas całego czasu uruchomienia: %u bloki zawierające razem %s B.
pl[2]: Przydzielono podczas całego czasu uruchomienia: %u bloków zawierających razem %s B.

en: Sample cache size: %s
pl: Rozmiar pamięci podręcznej próbek: %s

en: Failed to get server information: %s
pl: Uzyskanie informacji o serwerze się nie powiodło: %s

en: Server String: %s
    Library Protocol Version: %u
    Server Protocol Version: %u
    Is Local: %s
    Client Index: %u
    Tile Size: %zu
pl: Ciąg serwera: %s
    Wersja protokołu biblioteki: %u
    Wersja protokołu serwera: %u
    Czy jest lokalny: %s
    Indeks klienta: %u
    Rozmiar kafla: %zu

en: User Name: %s
    Host Name: %s
    Server Name: %s
    Server Version: %s
    Default Sample Specification: %s
    Default Channel Map: %s
    Default Sink: %s
    Default Source: %s
    Cookie: %04x:%04x
pl: Nazwa użytkownika: %s
    Nazwa komputera: %s
    Nazwa serwera: %s
    Wersja serwera: %s
    Domyślne określenie próbki: %s
    Domyślna mapa kanałów: %s
    Domyślny odpływ: %s
    Domyślne źródło: %s
    Ciasteczko: %04x:%04x

en: availability unknown
pl: dostępność jest nieznana

en: available
pl: dostępne

en: not available
pl: niedostępne

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Aux
pl: Pomocniczy

en: Line
pl: Liniowy

en: Mic
pl: Mikrofon

en: Handset
pl: Słuchawka telefonu

en: Earpiece
pl: Słuchawka douszna

en: SPDIF
pl: S/PDIF

en: TV
pl: Telewizor

en: Network
pl: Sieć

en: Analog
pl: Analogowe

en: Failed to get sink information: %s
pl: Uzyskanie informacji o odpływie się nie powiodło: %s

en: Sink #%u
    	State: %s
    	Name: %s
    	Description: %s
    	Driver: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Owner Module: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Base Volume: %s
    	Monitor Source: %s
    	Latency: %0.0f usec, configured %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s%s
    	Properties:
    		%s
pl: %u. odpływ
    	Stan: %s
    	Nazwa: %s
    	Opis: %s
    	Sterownik: %s
    	Określenie próbki: %s
    	Mapa kanałów: %s
    	Właściciel modułu: %u
    	Wyciszenie: %s
    	Poziom głośności: %s
    	                  balans %0.2f
    	Głośność podstawowa: %s
    	Źródło monitora: %s
    	Opóźnienie: %0.0f us, skonfigurowano %0.0f us
    	Flagi: %s%s%s%s%s%s%s
    	Właściwości:
    		%s

en: 	Ports:
pl: 	Porty:

en: 		%s: %s (type: %s, priority: %u%s%s, %s)
pl: 		%s: %s (typ: %s, priorytet: %u%s%s, %s)

en: , availability group:
pl: , grupa dostępności:

en: 	Active Port: %s
pl: 	Aktywny port: %s

en: 	Formats:
pl: 	Formaty:

en: Failed to get source information: %s
pl: Uzyskanie informacji o źródle się nie powiodło: %s

en: Source #%u
    	State: %s
    	Name: %s
    	Description: %s
    	Driver: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Owner Module: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Base Volume: %s
    	Monitor of Sink: %s
    	Latency: %0.0f usec, configured %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s
    	Properties:
    		%s
pl: %u. źródło
    	Stan: %s
    	Nazwa: %s
    	Opis: %s
    	Sterownik: %s
    	Określenie próbki: %s
    	Mapa kanałów: %s
    	Właściciel modułu: %u
    	Wyciszenie: %s
    	Poziom głośności: %s
    	                  balans %0.2f
    	Głośność podstawowa: %s
    	Monitor odpływu: %s
    	Opóźnienie: %0.0f us, skonfigurowano %0.0f us
    	Flagi: %s%s%s%s%s%s
    	Właściwości:
    		%s

en: n/a
pl: nie dotyczy

en: Failed to get module information: %s
pl: Uzyskanie informacji o module się nie powiodło: %s

en: Module #%u
    	Name: %s
    	Argument: %s
    	Usage counter: %s
    	Properties:
    		%s
pl: %u. moduł
    	Nazwa: %s
    	Parametr: %s
    	Licznik użycia: %s
    	Właściwości:
    		%s

en: Failed to get client information: %s
pl: Uzyskanie informacji o kliencie się nie powiodło: %s

en: Client #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
pl: %u. klient
    	Sterownik: %s
    	Właściciel modułu: %s
    	Właściwości:
    		%s

en: Failed to get card information: %s
pl: Uzyskanie informacji o karcie się nie powiodło: %s

en: Card #%u
    	Name: %s
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
pl: %u. karta
    	Nazwa: %s
    	Sterownik: %s
    	Właściciel modułu: %s
    	Właściwości:
    		%s

en: 	Profiles:
pl: 	Profile:

en: 		%s: %s (sinks: %u, sources: %u, priority: %u, available: %s)
pl: 		%s: %s (odpływy: %u, źródła: %u, priorytet: %u, dostępne: %s)

en: 	Active Profile: %s
pl: 	Aktywny profil: %s

en: 		%s: %s (type: %s, priority: %u, latency offset: %<PRId64> usec%s%s, %s)
pl: 		%s: %s (typ: %s, priorytet: %u, offset opóźnienia: %<PRId64> us%s%s, %s)

en: 			Properties:
    				%s
pl: 			Właściwości:
    				%s

en: 			Part of profile(s): %s
pl: 			Część profilu: %s

en: Failed to get sink input information: %s
pl: Uzyskanie informacji o odpływie wejścia się nie powiodło: %s

en: Sink Input #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Client: %s
    	Sink: %u
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Format: %s
    	Corked: %s
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Buffer Latency: %0.0f usec
    	Sink Latency: %0.0f usec
    	Resample method: %s
    	Properties:
    		%s
pl: %u. odpływ wejścia
    	Sterownik: %s
    	Właściciel modułu: %s
    	Klient: %s
    	Odpływ: %u
    	Określenie próbki: %s
    	Mapa kanałów: %s
    	Format: %s
    	Zakorkowane: %s
    	Wyciszenie: %s
    	Poziom głośności: %s
    	                  balans %0.2f
    	Opóźnienie bufora: %0.0f us
    	Opóźnienie odpływu: %0.0f us
    	Metoda resamplingu: %s
    	Właściwości:
    		%s

en: Failed to get source output information: %s
pl: Uzyskanie informacji o wyjściu źródła się nie powiodło: %s

en: Source Output #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Client: %s
    	Source: %u
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Format: %s
    	Corked: %s
    	Mute: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Buffer Latency: %0.0f usec
    	Source Latency: %0.0f usec
    	Resample method: %s
    	Properties:
    		%s
pl: %u. odpływ wejścia
    	Sterownik: %s
    	Właściciel modułu: %s
    	Klient: %s
    	Odpływ: %u
    	Określenie próbki: %s
    	Mapa kanałów: %s
    	Format: %s
    	Zakorkowane: %s
    	Wyciszenie: %s
    	Poziom głośności: %s
    	                  balans %0.2f
    	Opóźnienie bufora: %0.0f us
    	Opóźnienie odpływu: %0.0f us
    	Metoda resamplingu: %s
    	Właściwości:
    		%s

en: Failed to get sample information: %s
pl: Uzyskanie informacji o próbce się nie powiodło: %s

en: Sample #%u
    	Name: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Volume: %s
    	        balance %0.2f
    	Duration: %0.1fs
    	Size: %s
    	Lazy: %s
    	Filename: %s
    	Properties:
    		%s
pl: %u. próbka
    	Nazwa: %s
    	Określenie próbki: %s
    	Mapa kanałów: %s
    	Poziom głośności: %s
    	                  balans %0.2f
    	Czas trwania: %0.1f s
    	Rozmiar: %s
    	Lazy: %s
    	Nazwa pliku: %s
    	Właściwości:
    		%s

en: Failure: %s
pl: Niepowodzenie: %s

en: Send message failed: %s
pl: Komunikat wysłania się nie powiódł: %s

en: list-handlers message failed: %s
pl: Komunikat „list-handlers” się nie powiódł: %s

en: list-handlers message response could not be parsed correctly
pl: nie można poprawnie przetworzyć odpowiedzi komunikatu „list-handlers”

en: list-handlers message response is not a JSON array
pl: odpowiedź komunikatu „list-handlers” nie jest macierzą JSON

en: list-handlers message response array element %d is not a JSON object
pl: Element %d macierzy odpowiedzi komunikatu „list-handlers” nie jest obiektem JSON

en: Failed to unload module: Module %s not loaded
pl: Usunięcie modułu z pamięci się nie powiodło: moduł %s nie jest wczytany

en: Failed to set volume: You tried to set volumes for %d channel, whereas channel(s) supported = %d
     | Failed to set volume: You tried to set volumes for %d channels, whereas channel(s) supported = %d
pl[0]: Uzyskanie głośności się nie powiodło: próbowano ustawić głośność dla %d kanału, kiedy obsługiwane kanały = %d
pl[1]: Uzyskanie głośności się nie powiodło: próbowano ustawić głośność dla %d kanałów, kiedy obsługiwane kanały = %d
pl[2]: Uzyskanie głośności się nie powiodło: próbowano ustawić głośność dla %d kanałów, kiedy obsługiwane kanały = %d

en: Failed to upload sample: %s
pl: Wysłanie próbki się nie powiodło: %s

en: Premature end of file
pl: Przedwczesny koniec pliku

en: new
pl: nowy

en: change
pl: zmień

en: remove
pl: usuń

en: unknown
pl: nieznany

en: sink
pl: odpływ

en: source
pl: źródło

en: sink-input
pl: wejście-odpływu

en: source-output
pl: wyjście-źródła

en: module
pl: moduł

en: client
pl: klient

en: sample-cache
pl: bufor-próbki

en: server
pl: serwer

en: card
pl: karta

en: Event '%s' on %s #%u
pl: Zdarzenie „%s” w %s #%u

en: Got SIGINT, exiting.
pl: Otrzymano SIGINT, kończenie działania.

en: Invalid volume specification
pl: Nieprawidłowe określenie głośności

en: Volume outside permissible range.
pl: Głośność jest poza dozwolonym zakresem.

en: Invalid number of volume specifications.
pl: Nieprawidłowa liczba określeń głośności.

en: Inconsistent volume specification.
pl: Niespójne określenie głośności.

en: [options]
pl: [opcje]

en: [TYPE]
pl: [TYP]

en: FILENAME [NAME]
pl: NAZWA-PLIKU [NAZWA]

en: NAME [SINK]
pl: NAZWA [ODPŁYW]

en: NAME|#N VOLUME [VOLUME ...]
pl: NAZWA|#N GŁOŚNOŚĆ [GŁOŚNOŚĆ…]

en: #N VOLUME [VOLUME ...]
pl: #N GŁOŚNOŚĆ [GŁOŚNOŚĆ…]

en: NAME|#N 1|0|toggle
pl: NAZWA|#N 1|0|toggle

en: #N FORMATS
pl: #N FORMATY

en: 
    The special names @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ and @DEFAULT_MONITOR@
    can be used to specify the default sink, source and monitor.
pl: 
    Specjalne nazwy @DEFAULT_SINK@, @DEFAULT_SOURCE@ i @DEFAULT_MONITOR@
    mogą być używane do podania domyślnego odpływu, źródła i monitora.

en: 
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
    
      -f, --format=FORMAT                   The format of the output. Either "normal" or "json"
      -s, --server=SERVER                   The name of the server to connect to
      -n, --client-name=NAME                How to call this client on the server
pl: 
      -h, --help                            Wyświetla tę pomoc
          --version                         Wyświetla wersję
    
      -f, --format=FORMAT                   Format wyjścia, „normal” lub „json”
      -s, --server=SERWER                   Nazwa serwera do połączenia się
      -n, --client-name=NAZWA               Jak nazwać tego klienta w serwerze

en: pactl %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
pl: pactl %s
    Skompilowane za pomocą libpulse %s
    Skonsolidowane za pomocą libpulse %s

en: Invalid format value '%s'
pl: Nieprawidłowa wartość formatu „%s”

en: Specify nothing, or one of: %s
pl: Należy podać nic lub jedno z: %s

en: Please specify a sample file to load
pl: Proszę podać plik próbki do wczytania

en: Failed to open sound file.
pl: Otwarcie pliku dźwiękowego się nie powiodło.

en: Warning: Failed to determine sample specification from file.
pl: Ostrzeżenie: ustalenie określenia próbki z pliku się nie powiodło.

en: You have to specify a sample name to play
pl: Należy podać nazwę próbki do odtworzenia

en: You have to specify a sample name to remove
pl: Należy podać nazwę próbki do usunięcia

en: You have to specify a sink input index and a sink
pl: Należy podać indeks odpływu wejścia i odpływ

en: You have to specify a source output index and a source
pl: Należy podać indeks źródła wyjścia i źródło

en: You have to specify a module name and arguments.
pl: Należy podać nazwę modułu i parametry.

en: You have to specify a module index or name
pl: Należy podać indeks lub nazwę modułu

en: You may not specify more than one sink. You have to specify a boolean value.
pl: Nie można podać więcej niż jednego odpływu. Należy podać wartość logiczną.

en: Invalid suspend specification.
pl: Nieprawidłowe określenie wstrzymania.

en: You may not specify more than one source. You have to specify a boolean value.
pl: Nie można podać więcej niż jednego źródła. Należy podać wartość logiczną.

en: You have to specify a card name/index and a profile name
pl: Należy podać nazwę karty/indeks i nazwę profilu

en: You have to specify a sink name/index and a port name
pl: Należy podać nazwę odpływu/indeks i nazwę portu

en: You have to specify a sink name
pl: Należy podać nazwę odpływu

en: You have to specify a source name/index and a port name
pl: Należy podać nazwę źródła/indeks i nazwę portu

en: You have to specify a source name
pl: Należy podać nazwę źródła

en: You have to specify a sink name/index
pl: Należy podać nazwę/indeks odpływu

en: You have to specify a sink name/index and a volume
pl: Należy podać nazwę odpływu/indeks i głośność

en: You have to specify a source name/index
pl: Należy podać nazwę/indeks źródła

en: You have to specify a source name/index and a volume
pl: Należy podać nazwę źródła/indeks i głośność

en: You have to specify a sink input index and a volume
pl: Należy podać indeks odpływu wejścia i głośność

en: Invalid sink input index
pl: Nieprawidłowy indeks odpływ wejścia

en: You have to specify a source output index and a volume
pl: Należy podać indeks źródła wyjścia i głośność

en: Invalid source output index
pl: Nieprawidłowy indeks wejścia źródła

en: You have to specify a sink name/index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
pl: Należy podać nazwę odpływu/indeks i działanie wyciszenia (0, 1 lub „toggle”)

en: Invalid mute specification
pl: Nieprawidłowe określenie wyciszenia

en: You have to specify a source name/index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
pl: Należy podać nazwę źródła/indeks i działanie wyciszenia (0, 1 lub „toggle”)

en: You have to specify a sink input index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
pl: Należy podać indeks odpływu wejścia i działanie wyciszenia (0, 1 lub „toggle”)

en: Invalid sink input index specification
pl: Nieprawidłowe określenie indeksu odpływu wejścia

en: You have to specify a source output index and a mute action (0, 1, or 'toggle')
pl: Należy podać nazwę indeks wyjścia źródła i działanie wyciszenia (0, 1 lub „toggle”)

en: Invalid source output index specification
pl: Nieprawidłowe określenie indeksu wyjścia źródła

en: You have to specify at least an object path and a message name
pl: Należy podać co najmniej ścieżkę do obiektu i nazwę komunikatu

en: Excess arguments given, they will be ignored. Note that all message parameters must be given as a single string.
pl: Podano nadmiarowe parametry, które zostaną zignorowane. Proszę pamiętać, że wszystkie parametry komunikatu muszą być podawane jako jeden ciąg.

en: You have to specify a sink index and a semicolon-separated list of supported formats
pl: Należy podać nazwę indeks odpływu listę obsługiwanych formatów oddzielonych średnikami

en: You have to specify a card name/index, a port name and a latency offset
pl: Należy podać nazwę karty/indeks, nazwę portu i offset opóźnienia

en: Could not parse latency offset
pl: Nie można przetworzyć offsetu opóźnienia

en: No valid command specified.
pl: Nie podano prawidłowego polecenia.

en: Failure to resume: %s
pl: Wznowienie się nie powiodło: %s

en: Failure to suspend: %s
pl: Wstrzymanie się nie powiodło: %s

en: WARNING: Sound server is not local, not suspending.
pl: OSTRZEŻENIE: serwer dźwięku nie jest lokalny, nie zostanie wstrzymany.

en: Connection failure: %s
pl: Połączenie się nie powiodło: %s

en: Got SIGINT, exiting.
pl: Otrzymano SIGINT, kończenie działania.

en: WARNING: Child process terminated by signal %u
pl: OSTRZEŻENIE: proces potomny został zakończony przez sygnał %u

en: %s [options] -- PROGRAM [ARGUMENTS ...]
    
    Temporarily suspend PulseAudio while PROGRAM runs.
    
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -s, --server=SERVER                   The name of the server to connect to
pl: %s [opcje] — PROGRAM [PARAMETRY…]
    
    Tymczasowo wstrzymuje usługę PulseAudio podczas działania PROGRAMU.
    
      -h, --help                            Wyświetla tę pomoc
          --version                         Wyświetla wersję
      -s, --server=SERWER                   Nazwa serwera do połączenia się

en: pasuspender %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
pl: pasuspender %s
    Skompilowane za pomocą libpulse %s
    Skonsolidowane za pomocą libpulse %s

en: pa_mainloop_new() failed.
pl: pa_mainloop_new() się nie powiodło.

en: pa_context_new() failed.
pl: pa_context_new() się nie powiodło.

en: pa_mainloop_run() failed.
pl: pa_mainloop_run() się nie powiodło.

en: %s [-D display] [-S server] [-O sink] [-I source] [-c file]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Show current PulseAudio data attached to X11 display (default)
     -e    Export local PulseAudio data to X11 display
     -i    Import PulseAudio data from X11 display to local environment variables and cookie file.
     -r    Remove PulseAudio data from X11 display
pl: %s [-D ekran] [-S serwer] [-O odpływ] [-I źródło] [-c plik]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Wyświetla dane PulseAudio dołączone do ekranu X11 (domyślne)
     -e    Eksportuje lokalne dane PulseAudio na ekran X11
     -i    Importuje dane PulseAudio z ekranu X11 do lokalnych zmiennych
           środowiskowych i pliku ciasteczka.
     -r    Usuwa dane PulseAudio z ekranu X11

en: Failed to parse command line.
pl: Przetworzenie wiersza poleceń się nie powiodło.

en: Server: %s
pl: Serwer: %s

en: Source: %s
pl: Źródło: %s

en: Sink: %s
pl: Odpływ: %s

en: Cookie: %s
pl: Ciasteczko: %s

en: Failed to parse cookie data
pl: Przetworzenie danych ciasteczka się nie powiodło

en: Failed to save cookie data
pl: Zapisanie danych ciasteczka się nie powiodło

en: Failed to get FQDN.
pl: Uzyskanie FQDN się nie powiodło.

en: Failed to load cookie data
pl: Wczytanie danych ciasteczka się nie powiodło

en: Not yet implemented.
pl: Niezaimplementowane.
