PulseEffects - en to hr translation catalogue (179 entries)

en: Audio Effects for PulseAudio Applications
hr: Zvučni efekti za Pulseaudio aplikacije

en: PulseEffects is an advanced audio manipulation tools. It includes an equalizer, limiter, compressor and a reverberation tool, just to mention a few. To complement this there is also a built in spectrum analyzer.
hr: PulseEffects je napredan alat za manipulaciju zvukom. Uključuje ekvalizator, graničnik, kompresor, alat odjeka te mnoge druge druge alate. Još sadrži i ugrađeni analizator spektra.

en: Because PulseEffects uses the default PulseAudio sound server it will work with most, if not all, applications you use. All supported applications are presented in the main window, where each can be enabled individually.
hr: Zato što PulseEffects koristi zadani PulseAudio zvučni poslužitelj, radit će s većinom, ako ne i sa svim aplikacijama koje koristite. Sve podržane aplikacije su prikazane u glavnom prozoru, gdje se na svaku pojedinačno može omogućiti utjecaj efekata.

en: Besides manipulating sound output, PulseEffects is able to apply effects to an input device, such as a microphone. This is, for example, useful in audio recording, but it also works well during voice conversations.
hr: Osim manipuliranja izlaza zvuka, PulseEffects može primijeniti efekte i na ulazni uređaj, poput mikrofona. To je na primjer korisno pri snimanju zvuka, ali isto tako funkcionira dobro i tijekom glasovnih razgovora.

en: When PulseEffects is launched it will conveniently remember the configuration used in the last session. It is also possible to save all the current settings as profiles.
hr: Kad je PulseEffects pokrenut, upotrijebit će podešavanja od prošlog puta. Također je moguće spremiti sve trenutne postavke kao predloške.

en: Set the volume and turn on/off effects
hr: Postavi razinu zvuka te uključi/isključi efekte

en: Includes an equalizer with built-in presets
hr: Uključuje i ekvalizator s ugrađenim predlošcima

en: Input Limiter
hr: Graničnik ulaza

en: Compressor
hr: Kompresor

en: Calibration
hr: Kalibracija

en: Equalizer, Compressor and Other Audio Effects
hr: Ekvalizator, kompresor i drugi audio efekti

en: limiter;compressor;reverberation;equalizer;autovolume;
hr: graničnik;kompresor;odjek;ekvalizator;automatska glasnoća zvuka;

en: Applications
hr: Aplikacije

en: Rate
hr: Frekvencija

en: Channels
hr: Kanali

en: Resampler
hr: Promjena frekvencije

en: Buffer
hr: Latencija međuspremnika

en: Latency
hr: Latencija

en: State
hr: Stanje

en: Test Signals
hr: Testni signali

en: Settings
hr: Postavke

en: Help
hr: Pomoć

en: Presets
hr: Predlošci

en: Reset
hr: Vrati na tvorničke postavke

en: Target
hr: Meta

en: Momentary
hr: Trenutačno

en: Short Term
hr: Kratkoročno

en: Integrated
hr: Integrirano

en: Input
hr: Ulaz

en: Output
hr: Izlaz

en: Relative
hr: Relativno

en: Gain
hr: Pojačanje

en: Loudness
hr: Glasnoća

en: Range
hr: Raspon

en: Bass Enhancer
hr: Pojačanje basa

en: Listen
hr: Poslušaj

en: 3rd
hr: 3.

en: 2nd
hr: 2.

en: Blend Harmonics
hr: Spajanje harmonijskog reda

en: Amount
hr: Jačina

en: Harmonics
hr: Harmonijski red

en: Scope
hr: Raspon

en: Floor
hr: Dno

en: Create Preset
hr: Stvori predložak

en: Name
hr: Naziv

en: Input Effects
hr: Ulazni efekti

en: Output Effects
hr: Izlazni efekti

en: Sine
hr: Sinus

en: Square
hr: Kvadrat

en: Saw
hr: Pila

en: Triangle
hr: Trokut

en: White Noise
hr: Bijeli šum

en: Pink Noise
hr: Rozi šum

en: Sine Table
hr: Sinus tablica

en: Ticks
hr: Otkucaji

en: Gaussian Noise
hr: Gaussov šum

en: Red Noise
hr: Crveni šum

en: Blue Noise
hr: Plavi šum

en: Violet Noise
hr: Ljubičasti šum

en: Volume
hr: Glasnoća

en: Frequency
hr: Frekvencija

en: Window
hr: Prozor

en: Measure Noise
hr: Izmjeri šum

en: Subtract Noise
hr: Izdvoji šum

en: Threshold
hr: Prag

en: Ratio
hr: Omjer

en: Release
hr: Vrijeme prijelaza

en: Attack
hr: Pokretanje

en: Lookahead
hr: Preduhvatiti

en: Peak
hr: Vrhunac

en: Mode
hr: Način

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Convolver
hr: Konvolver

en: Import Impulse Response File
hr: Učitaj datoteku reakcije impulsa

en: R
hr: D

en: Spectrum
hr: Spektar

en: Crossfeed
hr: Križno spajanje

en: Default
hr: Tvorničke postavke

en: Cutoff
hr: Prekid

en: Feed
hr: Dovod zvuka

en: Mute
hr: Bezvučno

en: Bypass
hr: Premosnica

en: Deesser
hr: De-esiranje

en: Laxity
hr: Popustljivost

en: Detection
hr: Detekcija

en: Wide
hr: Široko

en: Reduction
hr: Smanjenje

en: Delay
hr: Kašnjenje

en: Equalizer
hr: Ekvalizator

en: Flat Response
hr: Ravan izlaz

en: Calculate Frequencies
hr: Izračunaj frekvencije

en: Bands
hr: Broj raspona

en: High Shelf
hr: Visoki shelf

en: Low Pass
hr: Nizak prolaz

en: Low Shelf
hr: Niski shelf

en: Resonance
hr: Rezonancija

en: Quality
hr: Kvaliteta

en: Width
hr: Širina

en: Exciter
hr: Uzbuđivač

en: Ceiling
hr: Vrh

en: Distant Headphones
hr: Udaljene slušalice

en: 12dB/oct Lowpass
hr: 12dB/oct niski prolaz

en: 24dB/oct Lowpass
hr: 24dB/oct niski prolaz

en: 36dB/oct Lowpass
hr: 36dB/oct niski prolaz

en: 12dB/oct Highpass
hr: 12dB/oct visoki prolaz

en: 24dB/oct Highpass
hr: 24dB/oct visoki prolaz

en: 36dB/oct Highpass
hr: 36dB/oct visoki prolaz

en: 6dB/oct Bandpass
hr: 6dB/oct band prolaz

en: 12dB/oct Bandpass
hr: 12dB/oct band prolaz

en: 18dB/oct Bandpass
hr: 18dB/oct band prolaz

en: 6dB/oct Bandreject
hr: 6dB/oct odbijanje banda

en: 12dB/oct Bandreject
hr: 12dB/oct odbijanje banda

en: 18dB/oct Bandreject
hr: 18dB/oct odbijanje banda

en: Inertia
hr: Inercija

en: Start Service at Login
hr: Pokreni servis pri pokretanju računala

en: Use Dark Theme
hr: Koristi tamnu temu

en: Gate
hr: Vrata

en: Stereo Link
hr: Stereo veza

en: Limiter
hr: Graničnik

en: Limit
hr: Granica

en: Oversampling
hr: Jači sampling

en: Attenuation
hr: Prigušenje

en: Maximizer
hr: Maksimizer

en: Gain Reduction
hr: Ograničenje pojačanja

en: Pitch
hr: Visina

en: Cents
hr: Centi

en: Semitones
hr: Polustepeni

en: Octaves
hr: Oktave

en: Crispness
hr: Oštrina

en: Faster
hr: Brže

en: Preserve Formant
hr: Sačuvaj formant

en: Import Presets
hr: Učitaj predloške

en: Use Default
hr: Koristi tvorničke postavke

en: Reverberation
hr: Reverberacija

en: Empty Walls
hr: Prazna soba

en: Large Empty Hall
hr: Velika prazna dvorana

en: Large Occupied Hall
hr: Velika popunjena dvorana

en: Decay Time
hr: Vrijeme opadanja intenziteta signala

en: Dry
hr: Suhoća

en: Bass Cut
hr: Odrezivanje basa

en: Treble Cut
hr: Odrezivanje trebla

en: Diffusion
hr: Difuzija

en: Room Size
hr: Veličina sobe

en: Medium
hr: Osrednja

en: Tunnel
hr: Tunel

en: Large/smooth
hr: Velika/glatko

en: Experimental
hr: Eksperimentalna

en: High Frequency Damping
hr: Prigušivanje visokih frekvencija

en: Use Custom Color
hr: Koristi vlastitu boju

en: Points
hr: Broj traka

en: Balance
hr: Ravnoteža

en: Invert Phase
hr: Inverzija faze

en: Enable
hr: Omogući

en: Extended Filter
hr: Prošireni filter

en: High Pass Filter
hr: Filter visokog prolaza

en: Low
hr: Nisko

en: Moderate
hr: Umjereno

en: High
hr: Visoko

en: Echo Canceller
hr: Poništenje jeke

en: Noise Suppressor
hr: Supresija buke

en: Gain Controller
hr: Kontrola pojačanja

en: Target Level
hr: Ciljana razina

en: Maximum Gain
hr: Najveće pojačanje

en: Detection Likelihood
hr: Vjerojatnost detekcije

en: Frame Size
hr: Veličina okvira

en: Very Low
hr: Vrlo nisko

en: Voice Detector
hr: Detektor glasa

en: paused
hr: pauzirano

en: playing
hr: reprodukcija

en: Quit PulseEffects. Useful when running in service mode.
hr: Zatvori PulseEffects. Korisno pri upotrebi u servisnom načinu pokretanja.

en: Show available presets.
hr: Prikaži dostupne predloške.

en: Load a preset. Example: pulseeffects -l music
hr: Učitaj predložak. Primjer: pulseeffects -l music

en: Blocklist
hr: Crna lista

en: Open
hr: Otvori

en: Cancel
hr: Poništi

en: Failed
hr: Nije uspjelo

en: Could Not Load The Impulse File
hr: Nije bilo moguće učitati impuls datoteku

en: General
hr: Općenito
