PulseEffects - en to pl translation catalogue (178 entries)

en: Audio Effects for PulseAudio Applications
pl: Efekty dźwiękowe dla programu Pulseaudio

en: PulseEffects is an advanced audio manipulation tools. It includes an equalizer, limiter, compressor and a reverberation tool, just to mention a few. To complement this there is also a built in spectrum analyzer.
pl: PulseEffects to zaawansowane narzędzie do manipulacji dźwiękiem. Zawiera między innymi korektor, limiter, kompresor i narzędzie do generowania pogłosu. Uzupełnieniem tego jest wbudowany analizator widma.

en: Because PulseEffects uses the default PulseAudio sound server it will work with most, if not all, applications you use. All supported applications are presented in the main window, where each can be enabled individually.
pl: Ponieważ PulseEffects używa domyślnego serwera dźwięku PulseAudio, będzie on działał z większością, jeśli nie wszystkimi używanymi programami. Wszystkie obsługiwane programy są prezentowane w oknie głównym, gdzie każdy z nich może być aktywowany indywidualnie.

en: Besides manipulating sound output, PulseEffects is able to apply effects to an input device, such as a microphone. This is, for example, useful in audio recording, but it also works well during voice conversations.
pl: Oprócz manipulowania wyjściem dźwiękowym, PulseEffects jest w stanie zastosować efekty do urządzenia wejściowego, takiego jak mikrofon. Jest to przydatne na przykład przy nagrywaniu dźwięku, ale sprawdza się również podczas rozmów głosowych.

en: When PulseEffects is launched it will conveniently remember the configuration used in the last session. It is also possible to save all the current settings as profiles.
pl: Podczas uruchamiania, PulseEffects wygodnie przypomni sobie konfigurację użytą w ostatniej sesji. Możliwe jest również zapisanie wszystkich bieżących ustawień w postaci profilów.

en: Input Limiter
pl: Limiter wejścia

en: Compressor
pl: Kompresor

en: Calibration
pl: Kalibracja

en: Equalizer, Compressor and Other Audio Effects
pl: Korektor, kompresor i inne efekty audio

en: limiter;compressor;reverberation;equalizer;autovolume;
pl: limiter;kompresor;pogłos;korektor;autogłośność;

en: Applications
pl: Programy

en: Rate
pl: Częstotliwość

en: Channels
pl: Kanały

en: Buffer
pl: Bufor

en: Latency
pl: Oczekiwanie

en: State
pl: Stan

en: Test Signals
pl: Sygnały testowe

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Presets
pl: Profile

en: Reset
pl: Zresetuj

en: Target
pl: Cel

en: Input
pl: Wejście

en: Output
pl: Wyjście

en: Gain
pl: Wzmocnienie

en: Bass Enhancer
pl: Wzmacniacz basów

en: Listen
pl: Słuchaj

en: 3rd
pl: Trzecie

en: 2nd
pl: Drugie

en: Blend Harmonics
pl: Wprowadź harmoniczne

en: Amount
pl: Ilość

en: Harmonics
pl: Harmoniczne

en: Scope
pl: Zakres

en: Floor
pl: Podłoga

en: Create Preset
pl: Utwórz profil

en: Name
pl: Nazwa

en: Input Effects
pl: Efekty wejściowe

en: Output Effects
pl: Efekty wyjściowe

en: Sine
pl: Sinus

en: Square
pl: Prostokąt

en: Saw
pl: Piła

en: Triangle
pl: Trójkąt

en: Silence
pl: Cisza

en: White Noise
pl: Biały szum

en: Pink Noise
pl: Różowy szum

en: Sine Table
pl: Sinus tabl.

en: Ticks
pl: Działki

en: Gaussian Noise
pl: Szum Gaussa

en: Red Noise
pl: Szum czerwony

en: Blue Noise
pl: Szum niebieski

en: Violet Noise
pl:  Szum fioletowy

en: Volume
pl: Głośność

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Window
pl: Okno

en: Measure Noise
pl: Mierz szum

en: Subtract Noise
pl: Odejmij szum

en: Threshold
pl: Próg

en: Ratio
pl: Stosunek

en: Knee
pl: Kolano

en: Makeup
pl: Wzmocnienie

en: Release
pl: Wyzwolenie

en: Attack
pl: Atak

en: Reactivity
pl: Reaktywność

en: Peak
pl: Szczyt

en: Uniform
pl: Równomierny

en: Mode
pl: Tryb

en: Side
pl: Strona

en: Left
pl: Lewy

en: Right
pl: Prawy

en: Source
pl: Źródło

en: Sidechain
pl: Łańcuch boczny

en: R
pl: P

en: Spectrum
pl: Widmo

en: Default
pl: Domyślne

en: Cutoff
pl: Odcięcie

en: Mute
pl: Wycisz

en: Deesser
pl: De-Esser

en: Laxity
pl: Swoboda

en: Detection
pl: Wykrycie

en: Wide
pl: Szeroki

en: Split
pl: Podzielony

en: Reduction
pl: Redukcja

en: Detected
pl: Wykryto

en: Equalizer
pl: Korektor

en: Flat Response
pl: Płaska odpowiedź

en: Calculate Frequencies
pl: Przelicz częstotliwości

en: Bands
pl: Pasma

en: High Shelf
pl: Górna wartość

en: Low Shelf
pl: Dolna Wartość

en: Resonance
pl: Rezonans

en: Quality
pl: Jakość

en: Width
pl: Szerokość

en: Ceiling
pl: Sufit

en: Filter
pl: Filtr

en: Muted
pl: Wyciszony

en: Distant Headphones
pl: Odległe słuchawki

en: 12dB/oct Lowpass
pl: 12dB/okt dolnoprzepustowy

en: 24dB/oct Lowpass
pl: 24dB/okt dolnoprzepustowy

en: 36dB/oct Lowpass
pl: 36dB/okt dolnoprzepustowy

en: 12dB/oct Highpass
pl: 12dB/okt górnoprzepustowy

en: 24dB/oct Highpass
pl: 24dB/okt górnoprzepustowy

en: 36dB/oct Highpass
pl: 36dB/okt górnoprzepustowy

en: 6dB/oct Bandpass
pl: 6dB/okt środkowoprzepustowy

en: 12dB/oct Bandpass
pl: 12dB/okt środkowoprzepustowy

en: 18dB/oct Bandpass
pl: 18dB/okt środkowoprzepustowy

en: 6dB/oct Bandreject
pl: 6dB/okt Środkowozaporowy

en: 12dB/oct Bandreject
pl: 12dB/okt środkowozaporowy

en: 18dB/oct Bandreject
pl: 18dB/okt środkowozaporowy

en: Inertia
pl: Inercja

en: Start Service at Login
pl: Uruchom usługę przy logowaniu

en: Use Dark Theme
pl: Używaj ciemnego motywu

en: Gate
pl: Bramka

en: Stereo Link
pl: Powiązanie stereo

en: Average
pl: Średnia

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Oversampling
pl: Nadpróbkowanie

en: Attenuation
pl: Tłumienie

en: Gain Reduction
pl: Redukcja wzmocnienia

en: Pitch
pl: Wysokość

en: Cents
pl: Centy

en: Semitones
pl: Półtony

en: Octaves
pl: Oktawy

en: Crispness
pl: Czystość

en: Faster
pl: Szybszy

en: Preserve Formant
pl: Zachowaj formant

en: Import Presets
pl: Importuj profile

en: Use Default
pl: Użyj domyślnych

en: Reverberation
pl: Pogłos

en: Ambience
pl: Otoczenie

en: Empty Walls
pl: Gołe ściany

en: Room
pl: Pokój

en: Large Empty Hall
pl: Duża pusta sala

en: Large Occupied Hall
pl: Duża pełna sala

en: Pre Delay
pl: Przedopóźnienie

en: Decay Time
pl: Czas zaniku

en: Dry
pl: Suchy

en: Bass Cut
pl: Odcięcie basu

en: Treble Cut
pl: Odcięcie sopranu

en: Diffusion
pl: Rozproszenie

en: Room Size
pl: Rozmiar pomieszczenia

en: Small
pl: Mały

en: Medium
pl: Średni

en: Large
pl: Duży

en: Tunnel
pl: Tunel

en: Large/smooth
pl: Duży/gładki

en: Experimental
pl: Experymentalne

en: High Frequency Damping
pl: Tłumienie wysokich tonów

en: Use Custom Color
pl: Użyj własnego koloru

en: Points
pl: Punkty

en: Height
pl: Wysokość

en: Spectrum Color
pl: Kolor widma

en: Balance
pl: Balans

en: Invert Phase
pl: Odwróć fazę

en: Enable
pl: Włącz

en: Extended Filter
pl: Rozszerzony Filtr

en: High Pass Filter
pl: Filtr górnoprzepustowy

en: Low
pl: Nisko

en: Moderate
pl: Średni

en: High
pl: Wysoki

en: Delay Agnostic
pl: Niezależny od opóźnienia

en: Echo Canceller
pl: Usuwanie echa

en: Very High
pl: Bardzo wysokie

en: Noise Suppressor
pl: Tłumienie szumu

en: Adaptive Digital
pl: Cyfrowy adaptacyjny

en: Fixed Digital
pl: Cyfrowy ustalony

en: Gain Controller
pl: Kontroler wzmocnienia

en: Target Level
pl: Poziom docelowy

en: Maximum Gain
pl: Maksymalne wzmocnienie

en: Detection Likelihood
pl: Szansa wykrycia

en: Frame Size
pl: Rozmiar ramki

en: Very Low
pl: Bardzo niskie

en: Voice Detector
pl: Wykrywanie głosu

en: paused
pl: zatrzymany

en: playing
pl: gra

en: Quit PulseEffects. Useful when running in service mode.
pl: Wyłącz PulseEffects. Przydatne przy pracy w trybie usługi.

en: Show available presets.
pl: Pokaż dostępne profile.

en: Load a preset. Example: pulseeffects -l music
pl: Załaduj profil. Przykład: pulseeffects -l music

en: Calibration Microphone
pl: Kalibracja mikrofonu

en: General
pl: Ogólne
