anaconda - en to ta translation catalogue (24 entries)

en: NFS server name:
ta: NFS §º¨ÅÂ¸ô¦ÀÂ÷:

en: Red Hat directory:
ta: ¦Ãð¡ð «¨¼×:

en: NFS Setup
ta: NFS «¨ÁôÒ

en: OK
ta: ºÃ¢

en: Back
ta: À¢ý

en: Nameserver IP
ta: ¦ÀÂ÷§º¨ÅÂ¸ IP

en: Nameserver
ta: ¦ÀÂ÷§º¨ÅÂ¸õ

en: Invalid IP Information
ta: ¾Ì¾¢ÂüÈ IP ¾¸Åø

en: Retry
ta: Á£ÇÓÂø...

en: You entered an invalid IP address.
ta: ¿£í¸û ÅÆí¸¢ÔûÇ IP Ó¸ÅÃ¢ ¾Ì¾¢ÂüÈÐ.

en: IP address:
ta: IP Ó¸ÅÃ¢:

en: Netmask:
ta: Å¨Äò¾¢¨Ã:

en: Default gateway (IP):
ta: ¦¸¡¼¡¿¢¨Ä Ñ¨ÆÅ¡Â¢ø (IP):

en: Primary nameserver:
ta: Ó¾ý¨Á ¦ÀÂ÷§º¨ÅÂ¸õ:

en: Use dynamic IP configuration (BOOTP/DHCP)
ta: ­ÂíÌ¿¢¨Ä IP ÅÊÅ¨Áô¨À ÀÂýÀÎòÐ (BOOTP/DHCP)

en: Configure TCP/IP
ta: TCP/IP³ ÅÊÅ¨Á

en: Missing Information
ta: ¾¸Åø¸¨Çì ¸¡½Å¢ø¨Ä

en: You must enter both a valid IP address and a netmask.
ta: ¿£í¸û ´Õ ¾Ì¾¢Â¡É IP Ó¸ÅÃ¢ ÁüÚõ Å¨Äò¾¢¨Ã¨Â «Ç¢ì¸§ÅñÎõ.

en: Dynamic IP
ta: ­ÂíÌ¿¢¨Ä IP

en: Hostname
ta: ¸½¢É¢ô¦ÀÂ÷

en: Determining host name and domain...
ta: ¸½¢É¢¦ÀÂÕõ ¸ÇÓõ ¿¢÷½Â¢ì¸ôÀÎ¸¢ÈÐ...

en: Bad bootproto %s specified in network command
ta: Å¨Ä ¸ð¼¨ÇÂ¢ø ¦¸ð¼ Å¨ÃÓ¨È %s ¦¸¡Îì¸ôÀðÎûÇÐ

en: Yes
ta: ¬õ

en: No
ta: ­ø¨Ä
